!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, July 26, 2015

Boşanma ve çok eşlilik.

bitmiş değildi binmek (322)

(Part 322), Depok, Batı Java, Endonezya, 26 Temmuz 2015, 16:07 pm)

Boşanma ve çok eşlilik.

Bir kadın kocasının tekrar evlenmek ya da ikinci karısı (çok eşlilik) ya da kocasını kendisi dışında başka kadınlarla ilişkisi (kalma ya da seks olacak gerçeğini kabul etmek için temelde zor olurdu.
Yasal, dini yasalara göre evli / ama kayıtlı değil: Kadınların çoğu zaman kocasının başka bir karısı vardı, ya resmen gizlice (çiftleşme serisi Diyanet İşleri Ofisi (KUA) ve evli (nikah) 'de (evli) çiftleşme tarafından keşfedildi KUA ofisi).
Çoğu eşleri derhal sözlü ve hukuk (mahkemede) 'de, bir boşanma (ayırma) talep etti.
Endonezya'da, köyün (kampung) kadınlar genellikle mevcut durumu kabul, genellikle onun durumuna istifa anlamına köyde kadınlar (ekonomik olarak bağımsız ve mutfak ev harcamaları ve diğer masraflar yaşayan kocası son derece bağımlı değildir çünkü genellikle, çok eşlilik yaptım çocuklar için okul / eğitim).
Şehirlerde kadınların genellikle çoğu eşinden boşanmak için ekonomik olarak bağımsız açtı yüzden olsa çok eşlilik pratik kim.
Orada bile kocası çok eşliliği devam edelim olanların bazıları, hala hala genellikle eğitim (okullar) tüm maliyet dikkate alınarak, bağımlı koca boşanmak olan yapmıyoruz.
Çift hala tek ev olmasına rağmen, eşi, yani kocası alt katta (ayrı yatak) uyudu, ikinci katta yaşadığını çiftin ev hala uyumlu görünüyor, ama evde hep olmadan mücadele, cehennem gibi aslında hayatta dışında olmasına rağmen tabanın sonu.
Böylece sözde mutlu bir yaşam gibi gerçek hayat uydurdum. Sırayla sadece şeytan hoşgörü hem gerçek din açısından zina (günah) işlemeye devam etmek.
Kocası kocası kadar hala geçerlidir ve kocası aynı haksız eşleri de günah, çünkü koca günah kocası (seks) hizmet artık istekli.
Onun söyleyerek Peygamber kıyamet gününde eşine adalet yapmaz, bir koca, bir inme gibi çalışacak konusunda uyarıyor kadar (lopsided yürüme).
Biz adalet yapamazsınız korkmaları halinde Kuran'da Allah, sonra bize dört kadının maksimum (evli) evlenmesine izin, ancak vermez biri sadece kawinlah aynı kadın (tekeşlilik) (Al Kur'an Suresi ayet Nisa 4)
Ilk eşi (Hatice) eşi ve Aiyah daha sonra diğer savaş dul (Cihadilerin) vardır, öldükten sonra Peygamber kendisi, hala 50 yaşında iken Peygamber iken, 60 yaş üstü vardı çok eşlilik yaptım.
Yani, çünkü onun çok eşli dini görev Muhammed değil, sadece şehvet seks şımartın.
Tüm peygamberler ve havarilerin yanılmaz (Allah günah tutulan) sonra bu nedenle her zaman eşlerinden adalet yapmak.
Yani erkekler biz yanılmaz değildir çünkü, bu yüzden çok eşlilik karar vermeden önce iki kere düşünün.

Boşanma Nedenleri ve ipuçları bekliyoruz.

Tarafından
Şeyh Dr. Muhammed Nasir Al Humaid


Çok endişe verici bir şeydir nedeniyle aslında tahmin edilebilir çeşitli faktörler, İslam dünyasında boşanma vakalarının sayısı. Darbe toplumda çok endişe verici olmasına rağmen; tek tek veya gruplar halinde. Bir karmaşıklığını ve mükemmel sahiptir İslam şeriat hazineleri bu sorunlara çözüm bulmak mümkün olmaz mıydı?

Bu makalede, Dr. adında bir bilim adamı eseridir Muhammed Nasır Al Humaid. O Jami'ah İslamiye Al Madinah öğretim elemanı biridir. Yazma İslam dünyasının, toplumun bir yansıması şimdi Kur'ân ve Sünnet kurallarına uzak semankin olmasıdır. Bunun bir sonucu olarak, İslam'ın bir toplum şeriat oluşturmak için bir girişim iyi ve doğru evlilik kumaşla boşanma vakalarının sayısı ile bocalamaya başladı.

Bu yazıda, o boşanma neden birçok önemli noktalara değinir. Bunun nedenleri çoğu, beklenen ve hiçbir çözüm olabilir. Ancak, boşanma dışında hiçbir alternatifi var bazı kim.

O üç bölüme bu boşanma nedeniyle ayrıldı. İlk olarak, kocanın boşanma gelişiyle beri. İkincisi, eşi gelişi boşanma beri. Boşanma iki ailenin neden çünkü Üçüncüsü, çiftler evli.

BU ÇÜNKÜ BOŞANMA KOCASI VE ÇÖZÜM GELEN
Birincisi: Allah'ın -yani dayatılan yükümlülüklerini yerine getirmemesi Koca karısına onu- (anlamıyorum), cahil ihmalkâr ya da dolayı kasten Allah'ın şeriat karşıt faktörler nedeniyle olduğunu.

Düzgün bir koca karısının haklarını bilmek öğrenmek. Önemsiz olduğunu bumble ve onun ortağı olarak Allah'tan korkun izin vermiyor. Böylece, onların ev ark birlikte kalıcı bir asil İslami Şeriat himayesinde navigasyona kalacağı tahmin edilmektedir. Kocasına karşı bir eş hakları arasında, kocası ona bir yaşam, onur, secde-yumuşak, eşi eksiklikleri tanır vererek, iyi eşi tedavi etmek, ve onun önünde dekore edilmiş.

İbn Abbaas anhudan, ben çok mutluyum ve Tanrı dedi, çünkü o benim için giyinmiş ben mutlu olacak gibi, eşim önünde telafi etmek için çalışıyoruz "dedi

ولهن مثل الذي عليهن بالمعروف

Onlar koca yerine getirilmelidir haklara sahip olarak onları (eşleri) için (kocalarına) yerine getirilmesi gereken haklar vardır. [Bakara: 228]. [1]

İkincisi: onun söyleyerek gibi, dindar bir dini kadınla evlenmek amacıyla Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, (yani) iradesini itaat etmeyin,

تنكح المرأة لأربع لمالها ولحسبها ولجمالها ولدينها فاظفر بذات الدين تربت يداك

Kadınlar onun mülkiyet, onun soyundan, güzellik, ve din beri, dört şeyleri evlendi; Daha sonra dini ararlar. [2]

Diğerleri uymayan ise çiftin biri, dindar olduğunda, kesinlikle ikisi arasındaki çeşitli fırtınasının olur. Dindar itaatkar değil ortağı, onun arzularını kesinlikle müsamaha olurken Tanrı onaylarsa şeyler yapacak.

Kadınları woo olacak bir adam dini -although uzun kadını elde beklemek olmazlardan bir çift bulmak için, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yukarıdaki mesajı kulak vermek gerekir. Kadınların dini evlenerek, koca şüphesiz elbette Allah'ın izniyle, mutlu dolu eve yelken gemisi mümkün olacak.

Bir koca karısına vaaz için büyük bir sorumluluğu vardır ve sabır, akıllı ve nazik onu tavsiye etti. AllahSubhanahu wa Ta'alal dedi,

وأمر أهلك بالصلاة واصطبر عليها

Ve dua ve üzerinde sabırlı olmaya aileni komuta. [Taha: 132].

Allah dedi.

ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن

Ve bilgelik ve iyi tavsiye sokaklarda senin Rabbin insanları çağırmak ve en iyi şekilde onları tartışır. [Nahl: 125].

Böylece, eşi Allah'ın izni ile daha iyi olmak mümkün olması bekleniyor.

Üçüncüsü: Koşullar uzak dini atmosferden hane ve evin çeşitli araçlar vardır, özellikle Tanrı'ya itaat gibi yayın televizyon, dergi ya da ahlak temellerini sarsmak CD olarak hasar.

Bir mü'minin evinde hep öncelik taşıdığı Kur'an, özellikle Bakara Suresi okunur olmalıdır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in.

لا تجعلوا بيوتكم مقابر, إن الشيطان ينفر من البيت الذي تقرأ فيه سورة البقرة

Eğer evinizin bir mezarlık gibi görünmesi gerekir; Gerçek şeytan-şeytan uzakta Bakara Suresi'nin okunduğunda evlerinden çalışacaktır. [3]

Böylece evin bile şeytan-şeytan tarafından sevilen olacak Allah'ın gazabı, (ev) davet ahlaksız yollarla dolu, Kur'an okunduğu asla olduğu açıktır. Son olarak, huzur ve dinginlik beslemiştir tahrip luluhnya mahligai hane sonuçlanan kayboldu.

Should, onlar hırsızlar onu tutmak gibi şeytan-şeytan girmemeyi için kendi evini tutmaya çalışıyorum çiftler girdi. Her ikisi de oldukça onu yok etmek için ahlaksız meşgul yuvarlanmaya daha dünya ve ahiret için yararlı şeyler ile kendilerini ilgilendiren var. Dhikrullah, yayın veya Kuran recitations ile ev süslüyor. O evde arkadaşlar en iyisidir. Allah dedi.

ألابذكر الله تطمئن القلوب

Allah'a zikir ile Unutmayın, kalpleri tatmin bulmak. [Burada Ar Ra'du: 28].

Davranan bir mümin tam wallowing hane itaatsizlik ve münker görürseniz, aptal, fakat yoksa hem çiftler herhangi bir ihtilaf olmaksızın (o) uyum ve barış içinde yaşayan. İbn Mes'ud radi rivayet ettiği bir hadiste 'anhudan, Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in, dedi

إن الله يعطي الدنيا من أحب ومن لا يحب ولا يعطي الدين إلا لمن أحب

Şüphesiz Yüce Allah dünyayı sevdi ve nefret insanlara iyilik ver; ama O yalnız O'nun sevgili insanlar dışında, iyilik dini vermeyecektir. [4]

Tanrı kasten kendi sözleriyle olduğu gibi, itaatsizlik failleri mühlet verdi

لايغرنك تقلب الذين كفروا في البلاد; متاع قليل ثم مأواهم جهنم وبئس المهاد

Yeryüzünde hareket kafirler tarafından aldanmayın. Gerçekten de sonra da cehenneme girecek, sadece anlık bir zevk vardır. Bu kötü bir yerdir. [Al-i İmran: 196-197].

Bir kılıç,

والذين كذبوا بئاياتنا سنستدرجهم من حيث لايعلمون; وأملي لهم إن كيدي متين;

Ve ayetlerimizi inkar edenlere, biz bilmeden, onlara mühlet verir. Sonra ben onları nedeniyle zaman verecektir. Nitekim, hokus benim güçler çok güçlü. [Al A'raf: 182-183].

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, dedi

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته

Onun zamanında gelince Nitekim Allah kasten bir zhalim karşı (penaltı), askıya alma, Allah yine bir fırsat vermeden onu cezalandırır. [5]

Onlar sonsuza kadar barış içinde yaşamak tam itaatsizlik bulacaksınız hangi evlerde, dikkat isteyen insanlar. Şok ve anksiyete yaşayan olanların kesinlikle çok. Allah teâlâ Word,

من كان يريد العاجلة عجلنا له فيها مانشآء لمن نريد

Dünyayı isteyen herkes, o zaman biz istiyoruz kimseye verecek. [İsra: 18].

Bu zevk dünyayı isteyen tüm insanlar onu alırsınız değil, açıktır.

Dördüncüsü: Hastanın değil kocası. Muhtemelen, bu faktör, temel karakter ve Tanrı'nın doğası ihmal veya bilgisizlik nedeniyle kadını yarattı oluşur. Kadın, çarpık kaburga oluşturulan Peygamber kelime olarak sallallaahu 'alaihi sellem'in.

استوصوا بالنساء خيرا فإنهن خلقن من ضلع وإن أعوج شيء في الضلع أعلاه, فإن ذهبت تقيمه كسرته وإن تركته لم يزل أعوج فاستوصوا بالنساء خيرا

Siz kadın iştirakin iyi yapmak. Gerçekten de, bir kaburga oluşturulur. Ve gerçekten de, en çarpık kaburga üst üzerinde en çok. Bunu düzeltmek için çalışıyorsanız, o zaman kıracak. Eğer bırakırsanız, o çarpık kalacaktır. Sonra onlara iyilik. [6]

Bir başka rivayette,

إن المرأة خلقت من ضلع ولن تستقيم على طريقة فإن استمتعت بها وبها عوج, و إن ذهبت تقيمها كسرتها, وكسرها طلاقها

Nitekim, kadın çarpık kaburga oluşturulan ve o tek koşulu ile istiqomah kalması mümkün olmaz. Onunla eğlenin ve ona bulacaksınız, ama yine de bükmeyin isterseniz. Bunu düzeltmek için çalışıyorsanız, o zaman, bunu kırmak bu onu boşanma anlamına kıracak. [7]

Bu tüm kadınların doğası çünkü kocası, akıllıca ve sabırla cevap vermek amacıyla, temel karakter ve kadınların doğasını anlar edelim. Böylece, kocası hataları tolere edebilir ve bizzat almak gerekmez. Hasan Basri rahimahullah "Bir asil bir adam bütün hatalar çok dikkatli hesap olmayacak" dedi. [8]

Beşincisi: kocası nedeni çok fazla taşmaları öfke hızla thalak düştü. Aslında, hatta sadece önemsiz ise koca kötü karakter, (yani) her zaman, bu nefret ne ihlal ederse, karısını boşamak tehdit ediyorlar olan kısmında bulunmaktadır.

Koca öfke türbülans dayanabilmesi ve susturmak için aranan gerekir. Kocası istemsiz kelimeleri almak "thalak" için, kısıtlama olmadan konuşmasına izin vermeyin. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

ليس الشديد بالصرعة إنما الشديد الذي يملك نفسه عند الغضب

Güçlü o kızgın olacağını zaman, kızgın kejolak nemlendirin olabilir biridir bir mücadelede rakibin vurmak (ama) olabilir değil güçlü bir adam. [9]

Bir hikayede, asla bir adam Peygamber sallallaahu geldi 'alaihi sellem'in ve Peygamber sallallaahu "Bana tavsiyelerde ver" dedi' alaihi sellem'in yine sordu ve Peygamber hala yinelenen tuttu, "öfkeli olmayın" dedi ki, "kızgın olmayın ". [10]

İpucu Rasululullah sallallaahu 'alaihi sellem'in Angry yılında bekliyorlar.

• deli giderken sessiz olmaya çalışıyorum, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

وإذا غضبت فاسكت, وإذا غضبت فاسكت

Kızgın alırsanız, o zaman sessiz ol. Kızgın alırsanız, o zaman sessiz ol. [11]

• melun şeytana Allah'a sığının.
İki kişi Hz varlığında birbirine karşı korkuluk kez Sulaiman İbn Sard radi 'rivayet anhudan. Bu arada, biz onun yanında oturuyordu. Bunlardan biri kızgın, kırmızı yüzü yukarıya diğer hakaret. Sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

إني لأعلم كلمة لو قالها لذهب عنه ما يجد, لو قال: أعوذ بالله من الشيطان الرجيم ...

Onun (kızarıyor adam, ed.) Tarafından telaffuz eğer, bir cümle biliyorum, sonra öfke kaybolacaktır. Onu söyleyeyim. Audzubillahi minasysyaithannirrajim (Kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım) [12]

Eğer öfkeli • Eğer oturup çalışın. Kızgın hala, sonra yalan olsun. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

إذا غضب أحدكم و هو قائم فليجلس فإن ذهب عنه الغضب و إلا فليضطجع

O duruyordu biriniz kızgın ve, sonra bekletin. Hala öfke yatışmış değil, o yalan olsun. [13]

• abdest, abdest öfke bastırmak çünkü. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

إن الغضب من الشيطان وإن الشيطان خلق من نار وإنما تطفأ النار بالماء فإذا غضب أحدكم فليتوضأ

Nitekim, Şeytan gelen öfke. Ve Şeytan ateşten yaratılmış. Ve gerçekten, yangın, su ile söndürülebilir. Daha sonra berwudhulah, içinizden biri kızgın edin. [14]

• Çekişme önlemek için evin dışına alın.
Sehl İbn Sa'ada gelen Buhari ve Müslim rivayet bu hiç Ali'ye oldu, o Peygamber Fatıma evine gittik, anlattı, ama Ali'yi bulamadık. Sonra Fatima dedi, "Nerede amcan oğlu (Ali)? Ise" Fatıma yanıtladı, "Biz bu beni kızdırıyor savunarak ediyoruz, o dışarı çıktı ve evimde şekerleme vermedi." Havari sallallaahu 'alaihi sellem'in birine, "Seek dedi "O insanlar gelip, demişti" diye camide uyuyordu, Ey Allah'ın Elçisi nerede olduğunu! "Peygamber yalan bir devlet ona geldi, şal omuzlarından düşmüş ve tozlu, daha sonra Peygamber ondan tozu sildi ve," Ey Ebu Turaab Arise O Ebu Turaab Uyan! " [15]

Kocam ve izin vermeyin çalışırken karısı Hem ikisi her doğasını anlamış dursun, eşi enrages. Bu durumda, karısı kocasının duygu yapmak şeyleri önlemek için deneyin ve nihayet thalak düştü gerekir.

Çok endişe verici bir şeydir nedeniyle aslında tahmin edilebilir çeşitli faktörler, İslam dünyasında boşanma vakalarının sayısı. Darbe toplumda çok endişe verici olmasına rağmen; tek tek veya gruplar halinde. Bir karmaşıklığını ve mükemmel sahiptir İslam şeriat hazineleri bu sorunlara çözüm bulmak mümkün olmaz mıydı?

O üç bölüme bu boşanma nedeniyle ayrıldı. İlk olarak, kocanın boşanma gelişiyle beri. İkincisi, eşi gelişi boşanma beri. Boşanma iki ailenin neden çünkü Üçüncüsü, çiftler evli.
Altıncısı: davranış genellikle kötü bir karı koca (kocasını verilen çeyiz dönerek boşanmak istedi) khul'a talep yapar. Kötü bir öfke, aşağılık ağızlı, hep küfür, küfür ya da her zaman eşi isabet vardır bir koca Birçok.

Koca önlisans eşi Allah'tan korkun edelim. Ona bir eş verdi Tanrı'ya minnettar olmalıyız. karısı karısı çocukları doğurdu, özellikle volatilite ve yapım iffah syahwatnya (öz kutsallığını muhafaza) nemlendirin yapabilirsiniz. Bu da Allah Teâlâ'ya teşekkür yapmalıdır değil mi? Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in vasiyetsiz.

إستوصوا بالنساء خيرا

Ortak eşleri girmenize izin vermeyin.

Bir rivayette belirtildiği:

ألا واستوصوا بالنساء خيرا فإنما هن عوان عندكم

Eğer ortak eşleri iyi yapmak, unutmayın. Aslında, 'vardır awanin [1] yanınızda (esir). [2]

Peygamber sonra Ömer Peygamber geldi ve "Zu'irna [3] Bir nisa (eşleri kocası karşı cesaret)," Peygamber karısını dövmeye koca izin, dedi ki, "senin eşleri, vurmayın" dedi. Sonra Kadınların sallallaahu 'alaihi sellem'in tedavi kocalarının şikayet Peygamber'in evine geldi, Peygamber Bir çok kadın eşlerinin tedaviyi dava Muhammed'in ailesinin evine gel "dedi. Gerçekten de, (eşi yenerek) did it koca anne değil Sizin en iyisi. "[4]

O da dedi.

لا يجلد أحدكم امرأته جلد العبد ثم يجامعها في آخر اليوم

Eğer herhangi biri o günün sonunda müdahale, bir köle isabet olarak eşini dövmek değil edelim. [5]

Bir başka rivayette.

يعمد أحدكم فيجلد امرأته جلد العبد فلعله يضاجعها من آخر يومه

Neden içinizden biri, sonra bir köle hit olarak eşini dövmek günün sonunda ona lanet olur? [6]

Yedinci: Karısının özelliğini denetlemek veya ona vardı hazineyi vermek için eşi zorlamak istiyordu. Bu durum işleri olan birçok eşleri geçersiz kılar. Genellikle iki değil, boşanma küçük bir uç arasındaki ilişkileri zarar verir.

Allah dedi.

ولا تعضلوهن لتذهبوا ببعض مآءاتيتموهن إلآ أن يأتين بفاحشة مبينة

Onlar lewdness gerçek taahhüt sürece, size vermek hazineleri bazı getirebilir, böylece onları (eşleri) tutmak mı (evli olmak). [An Nisa: 19].

Allah dedi.

فإن طبن لكم عن شىء منه نفسا فكلوه هنيئا مريئا

Onlar isteyerek size mallarını verin, sonra para cezası yiyin. [An Nisa: 4].

Koca onun isteği dışında, karısı özelliğini alır veya eşleri nuzus yapmak eğer helal değildir. Bir erkek karısının hazine isteseydi varlıklı, daha sonra secde-yumuşak onu talep bir kadınla evlenir zaman. Onun dileğini almak için bu yöntem daha etkilidir. Bir karısı maaş gelirlerinin bir kısmını vererek ona yardım gerektiğini, bir şartı ile, onu izin başka bir yolu. Ve bu gayet iyi; Özellikle eşi işleyişi ile kocası doğru biraz daha dikkat ve yükümlülüklerini azaltacaktır. Böylece, inkar edilemez Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in.

المسلمون على شروطهم إلا شرطا حرم حلالا أو أحل حراما

Müslümanların koşer yasaklar veya yasadışı haklı bir anlaşma olmadıkça, yaptıkları sözleri (anlaşma) tutmak için gereklidir. [7]

Karısı ne koca verdiğinde ayrı düşmemesi Kaç hane. eşi ihmal etmeyecek şekilde ev sürekliliğini korumak için ve çocukların yararına, bu anlamamızı sağlar. Allah (Aslında barış yapmak daha iyidir) خير والصلح diyor. koca servet veren kadınların eylemi barış yapmak için bir girişimdir. Umarım Allah ona en iyi ödül verecektir. Allah dedi.

فمن عفا وأصلح فأجره على الله

Bağışlayıcı ve uzlaşma hareket, Allah ile daha sonra ödül ödül Kim olduğunu. [Şura: 40]

Sekizinci: karısı kayıtsızlık kocası.
Birçok koca yeterli önem vermek ve oldukça toplama ve eşi ile iletişim daha dışarıda uyumayı tercih değil. Ayrıca, konularda bazen meşgul açık havada önemsiz ve yararsız.

Bir koca karısına için yeterli zaman ve dikkat sağlamak mümkün olması gerekmektedir. Yoğun bahane gibi sünnet oruç ve namaz gece olarak diğer ibadet eylemlerini yapıyor rağmen sürekli karısını terk haklı değil. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi vermedi.

إن لجسدك عليك حقا وإن لعينك عليك حقا وإن لزوجك عليك حقا

Eğer hakkına sahip Fırlayan (dinlenme), gözleriniz (uyku) hakkına sahiptir, ve karınız senin üzerinde hakkı vardır. [8]

Bir kadın ", şikayet müminlerin Ey Komutanı ile Ömer İbn Hattab Al geldi bir kez. Kocam her zaman açlık ve dua gece. Ben onun her zaman sunnah1 ibadet taşıyan nedeniyle size bildirmek için aslında isteksiz değilim. "Ömer cevap verdi," Ne kadar harika koca, "ama yine de sözlerini tekrarlayarak, ve Umar aynı cevabı verdi. Son olarak, Ka'ab Al Asadi Sadık Ey Komutanı "dedi. Bu kadın anlamak gibi bu kadın aslında ", sonra Ömer" dedi artık ona umursamıyor kocasının tutumu, kınıyor, o zaman ben bu davaya bırakın. "Sonunda kocasını aramak Ka'ab. (Kocası) geldi, Ka'b O Ne için "diye sordu," Karın Müminlerin Komutanı sizi dava etmek. "Dedi? Ben yemek veya içmek değil verdi çünkü mı? Hayır. "Ka'b şöyle yanıtladı:" "

Sonunda dedi:

ياأيها القاضي الحكيم رشده ألهى خليلي عن فراشي مسجده
زهده في مضجعي تعبده فاقض القضا كعب ولا تردده
نهاره وليله ما يرقده فلست في أمر النساء أحمده

Ey bilge yargıç,
cami yataktan kocam ihmal etmişti
İbadet o Yatak gerekmeyen yapar
Adililah Bu durumda, Ey Ka'ab ve reddetmek yapmak
Gündüz ve gece hiç uyumayan
Kadın iştirakin durumunda, onu övün yok

Sonra kocası yanıtladı:

زهدني في فراشها وفي الحجل أني امرؤ أذهلني ما قد نزل
في سورة النحل وفي السبع الطول وفي كتاب الله تخويف جلح

Ben yatağa ve odalarına gitmek değildir Zuhud
Ben meşgul ve aşağı gitti ne tarafından karıştı çünkü
Yani Nahl Suresi ve yedi harf uzunluğunda
Ve Allah'ın Kitabı bana korkmuş ve endişeli yaptı

Bunu duyduktan sonra, Ka'b dedi ki:

إن لها عليك حقا يا رجل نصيبها في أربع لمن عقل
فاعطها ذاك ودع عنك العلل

O sizin üzerinize hakkı vardır, ey adam
Duygusuna sahip insanlar için dört günlük kotası
Bu hak Berikah ve içinizde olan leke bırakmak [9]

Dokuzuncu: ifade ile Trivial "thalak".
Bazı kocalar, sık sık eşi kelime "thalak" dışarı çok hafif görünüyor. Bazen şaka yollu dudaklarını boşanma sözler. Gerçi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

ثلاث جدهن جد وهزلهن جد النكاح والطلاق والرجعة

Ciddi ya da şaka, yani konuşulan rağmen olguların üç çeşit oluşmaya devam edecektir. Evlilik, boşanma ve Ruju '[10]

Düzgün bir koca onun dilini korumak. Bu lapası içine pirinç sonra, uzun süre pişmanlık getirebilir kadar farkında olmadan, ev bina zarar verebilir ifadeler thalak, hafife almayı

Onuncu: Ila '(yemin koca) sonsuza kadar onunla müdahale veya birden fazla dört ay değil.
Böylece bu karısına vahşet koca bir şeklidir. Bu durumda, eşi dört ay geçtikten sonra boşanma için dosya hakkına sahiptir. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor çünkü.

للذين يؤلون من نسآئهم تربص أربعة أشهر فإن فآءو فإن الله غفور رحيم وإن عزموا الطلاق فإن الله سميع عليم

Eşi ile müdahale değil yemin kocaları için, daha sonra eşi dört ay bekledi. Karısına gelecekte geri gelirse, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. O boşanma niyetinde ise, Allah bilendir, işitendir. [Bakara: 226-227].

Sonra karı koca haklarını menzhalimi olmamalıdır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

اتقوا الظلم فإن الظلم ظلمات يوم القيامة

Korku ye haksızlık yapmak. Nitekim, kıyamet gününde karanlık vahşeti. [11]

Dört aylık dönem sona erecek olursa, gereken O'nun Word Allah'a tavsiye edildiği gibi, karısına 'Ruju: karısına geri gelecek gelirse, Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir (: 226 Bakara)' dir. 'Ruju değilse karısı bunu gerektiriyor, o zaman karısı boşanma üzerine farz olduğunu. Hastanın eşi (o dört ay boyunca olmasına rağmen, boşanmak için sormayın), çocukların veya başka şeyler uğruna, o zaman sürece iyidir Ancak, o kanunsuz eylemlere karşı korumalıdır inanmaktadır olarak. İnşallah o (karısı) bir gün kocası Tanrı'dan yönleri var umuduyla, Allah'tan bir çift ödül ödül alacaksınız. Allah dedi.

ومن يتق الله يجعل له من أمره يسرا

Allah için ayrılmıştır Kim, bütün işler onun için kolay yapılacaktır. [Ath Thalaq: 4].

Onbirinci: karısı bir kız çocuğu doğurdu çünkü mutsuz hissediyorum. Çünkü cehalet, kısmen kocası bir kız bebek alırsa, karısını boşamak için tehdit etti.

Aslında Allah'a ve takdirNya emirlerine ona sadık yükümlüdür. Kadın ya da erkek bebek yalnız kendi iradesine doğdu. İnsana gelince, seçemezsiniz. Allah dedi.

وربك يخلق مايشآء ويختار ماكان لهم الخيرة

Ve hoşnut ve seçim şey yaratır Rabbin, seçme hiçbir insan hakkı yoktur. [Al Qhasas: 68].

Allah dedi.

ويهب لمن يشآء الذكور أو يزوجهم ذكرانا وإناثا ويجعل من يشآء عقيما

O kız bebek dilediği kimseye verir ve erkek bebek dilerse herkes vermek, o da o kısır dilerse herkes yapar. [Şura: 49-50].

Onikinci: Her zaman böylece din, ahlak, güzellik, bilgi, zeka ve eşi daha başka kadınlarla ona karşılaştırarak olarak, eşi karşı sevmediğim duygularını görüntülenir. Son olarak, gibi neden syar'i olmadan karısından uzak kocası,: meyeleweng karısı veya kocası karşı çıktı.

O sözünü almak için şanslı olduğunu böylece Koca sabırlı olmalıdır.

وعاشروهن بالمعروف فإن كرهتموهن فعسى أن تكرهوا شيئا ويجعل الله فيه خيرا كثيرا

Ve onlar için de takılmak. Önyargı bir şey nefret ediyorum, ama Allah onda birçok iyi yapılmış böylece. [An Nisa: 19].

Bu ayeti yorumlarken, İbn Abbas "secde-yavaşça karısına Koca, Allah çocuklarının hediye iyi yapıyorsun verir" dedi.

İbn Kesir "Belki tarafından sabır, sevmediğiniz boşanma bu dünyada ve ahirette size mutluluk getirecek." Dedi

İmam Asy Syaukani çocuklarla çok iyi, samimi bir ilişki ya da rızık getirecek sevgi bir tavırla Tanrı değiştirilir, eşi karşı tutumu nefret etsin "dedi. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا يفرك مؤمن مؤمنة إن كره منها خلقا رضي منها آخر

(Birisi onun ortağı nefret edelim. O kesinlikle başka bir şey o istekli olacağını yılında, onun tutum biri nefret ediyorsa). "[12]

Bu Ömer radi 'anhudan rivâyet olunduğuna, o çok az hane sevgi üzerine inşa edilmiştir "dedi. Ancak, İslam temelinde insanların çoğu önlisans (evli) ortağı nasab bağlamak ya da hayır yapmak. "[13]

İbn Arabî sanadnya dedi ve Orada bir şeyh bilinen akademisyen ve Ebu Muhammed İbn Ebî Zeyd [14] adında bir çentik vardır "dedi. Eşi eşleri olarak görevlerini ve her zaman onun diliyle onu incitme, çirkin davranır. Birçok kişi şaşırdık ve eşi karşı öfke tavrını kınadı. Sağlık, bilim ve köleler vardı: karısı karşı öfke tutumu sorulduğunda, Ebu Muhammed her zaman Tanrı'ya gibi iyilik, geniş bir yelpazede verdik "dedi. Belki eşim çirkin tutum terhdapku benim günahlarım için, bana Tanrı'nın cezayı neden oldu. Bana Test mizaç çirkin karısı daha şiddetli bir test aşağı gidiş boşanmış eğer, korkarım. "[15]

Düzgün, bu kocaları için değerli bir derstir. O ek başka bir kadınla evlenmek istediğini eğer, önemli değil. Allah dedi.

فانكحوا ماطاب لكم من النسآء مثنى وثلاث ورباع

Iyi yapıyorsun kadınlar, iki, üç veya dört Marry. [An Nisa: 3].

Onüçüncü: Onun için bir kocanın karısı eğilimi eğer biri günah korkusu nedeniyle tek daha vardır; o daha az tercih edilir karısını boşamak zorunda kaldı.

Bu şartlar altında, eşi Allah'ın sözü olarak, kocası ile uzlaşma boşanmış edilmelidir.

وإن امرأة خافت من بعلها نشوزا أو إعراضا فلاجناح عليهمآ أن يصلحا بينهما صلحا والصلح خير

Bir eş korkuyor kocası tarafından boşanmış ya da tutuldu, onlar sulhu (anlaşma) olarak yürütmek durumunda o önemli değil, ve daha iyi uzlaştırmak. [An Nisa: 128].

Anne ve diğer nedenleri olan yaş: Bu ayeti yorumlarken, 'Âişe dedi, "Bir koca gibi karısı gibi değil kusurları, gördüm. Yani, o boşanma niyetinde, ancak eşi boşanma değil kocasını yalvardı ve kocasına karşı herhangi bir tedaviyi kabul etmeye hazır. De katılıyorum eğer Böylece, bu boşanma önlemek için bir çözümdür. "[16]

İbn Abbas (o büyük oldu, çünkü) Sauda Peygamber boşandı korku ", rivayet. Sonra bana boşanma yok Ey Allah'ın Elçisi 'dedi. Ben ', Ayşe' Havariler teklifi aldı ve ayet indi için sıramı vermeye hazırım. Onlar bir anlaşma yapmak ve bu barış yapmak daha iyidir, eğer It does not matter "[17]

Rafi 'İbn Khadij o eski olan bir eşi olması, söyle. Sonra bir başka genç kadınla evlendi. Nihayet Rafi 'genç karısı daha eğilimli. 'Tedavi Rafi görünce o karısının anne protesto etti. Sonra Rafi 'thalak biri düştü. Iddahnya sona erecek olduğunda, Rafi sana 'İsterseniz ben Ruju edeceğiz ", dedi'; size perlakuanku (kadar) istekli, şartıyla. Değilse, (sonra) Ben tamamlanan iddahmu kadar izin verir ve size 'Ruju değil, "eşi yanıtladı," Ruju'lah, senin tavrı ile beklemek çalışacağız. Rafi Ruju sonra ona 'yine Rafi tedavisi protesto', daha sonra Rafi 'boşanma kararı aldı. Rafi '"Bu Allah'ın Word ortaya koymuştur olarak sulhu buydu.: Bir eş kocası tarafından boşanmış ya da tutulan korktum, o zaman onlar sulhu (anlaşması) olarak yürütmek durumunda önemli değil, ve daha iyi uzlaştırmak" dedi [18]

Açıkça ayette niyet sulhu anlaşılması, karısı gibi kocasına ya da yaşam gece geçirmek yükümlülüğü olarak haklarının bazı azaltmak için olmasına rağmen, kocasına verilen her türlü kabul etmeye hazırdır. Bu boşanma önlemek için, ve o karısı kalır. Bir koca olmadan yaşamak için daha çok, onun için daha iyi olurdu çünkü. Özellikle yaşlı ve boşanma riskinin korktum atupun o kocasının çocuk babasıdır. Allah'ın sözlerini hatırlayın: Ve barış yapmak daha iyidir. [An Nisa: 128].

Ondördüncü: kocasını afflicts hastalığı uzamış. Bazen eşi nedeni boşanmak istedi olduğunu.
Sadece eşi hastanın dikkat çekmek ve Tanrı'dan bir cevap bekliyor kalacağını, bu Allah'ın sözü olarak, onun için daha iyi olurdu.

إنما يوفى الصابرون أجرهم بغير حساب

Nitekim, hasta olanlar sonsuz ödüllendirilir. [Zümer: 10]

O sapkın tarafından yasadışı eylemlerin içine kayma korktum Ancak, artık böyle bir durumda, (sonra) biyolojik ihtiyaçlarına hizmet edebilir kocası, niye o dinin talep etmedi neden ve kendisi kutsallığını korumak için boşandı; Bu davayı tutar zorunlu bir şeydir.

Onbeşinci: Tutumlar Şeytan fısıltı etkisi nedeniyle eşi şüpheli kocası. Kötü berperasangka Kovulmuş Şeytan'dan Allah'a sığınırım, ve olmamalıdır. Allah dedi.

ياأيها الذين ءامنوا اجتنبوا كثيرا من الظن إن بعض الظن إثم

Ey iman edenler, önyargı önlemek, gerçek önyargı bir günahtır. [Al Hujurat: 12].

Koca en çok aranan şeytanın durumda iki karı koca arasında bölünmüş olması, farkında olmalıdır. Bir hadiste, Peygamber dedi.

إن إبليس يضع عرشه على الماء ثم يبعث سراياه فأدناهم منه منزلة أعظمهم فتنة يجيء أحدهم فيقول فعلت كذا وكذا فيقول ما صنعت شيئا قال ثم يجيء أحدهم فيقول ما تركته حتى فرقت بينه وبين امرأته قال فيدنيه منه ويقول نعم أنت

Nitekim şeytan su krallık koymak ve sonra onun askerlerinin hallettim. En yüksek pozisyon insanlara büyük şeytan fitnahnya olduğunu. Bunlardan biri şeytan cevapladı, "Ben filanca yaptık", şeytana dedi "Hiçbir şey yapmadım," sonra başka bir şeytan geldi ve ben ayırmak başardı kadar ben alay birini terk O değil "dedi eşiyle birlikte, "şeytan yakın oturdu ve dedi ki," Sen benim ordusunun en iyisidir. "[19]

Onaltıncı: Koca koca gücü altında. tanggan koca olmalıdır eşi liderlik ev dizginlerini, göç. Oysa Allah diyor.

الرجال قوامون على النسآء بما فضل الله بعضهم على بعض وبما أنفقوا من أموالهم

Adam Allah bazıları bahşettiği ve onlar (eşleri) sağladıkları geçinmek için bu fazla olan kadınlar için bir liderdir. [An Nisa: 34]

Kesinlikle, olabilir onun tutum eşi saygı biçimi olarak olduğu kişisel zayıflık veya yanlış karinesi, kocası yüzünden. O bilinçli ve onun liderliğine geri istediğinizde, o çıkıyor ki o yapamadı. Böylece, sonunda boşanma yol açtı.

Evleniyor beri, bir koca ev liderlik tanggannya olması gerektiğini, tamamen farkında olmalıdır. Aşırı sevgi ya da gurur kadınla evlenebilir izin vermeyin, nihayet eşi huzurunda onu zayıf yapılmış ve yararsız pişmanlık ile sonuçlanacak.

Onyedinci: Koca koca önceden haber vermeden uzun bir yolculuktan sonra gece eve geliyor. Bu bazen, onu o nefret şeyleri görmek yapılmış onun için bir devlet eşi hazır değil çünkü. Peygamber dedi.

إذا أطال أحدكم الغيبة فلا يطرق أهله ليلا

Eğer uzun bir süre seyahat ediyorsanız, öyle değil geceleri eve gelip karını yapmak. [20]

Bir başka rivayette.

كي تمتشط الشعثة وتستحد المغيبة

Eski eşleri taranmış saçları ile dekore edilmiştir ve kasık saç tıraş terkedilmiş böylece. [21]

Kocası o uzun bir süre seyahat eve geldiğinde gündüzleri eve gelmeli ve sırayla sürpriz değil döndükten, eşi hakkında önceden bilgilendirmek.

Onsekizinci: Hanehalkı yazışma temelinde teşvik veya telefon -ki popüler evlilik öncesi dönem kur ile iletişim kurarlar vardır.

Böyle bir temel üzerine Mahligai hane kropos dibanggun, genellikle yıkıma yol açacaktır. Bir llah diyor.

أفمن أسس بنيانه على تقوى من الله ورضوان خير أم من أسس بنيانه على شفا جرف هار فانهاربه في نار جهنم والله لايهدي القوم الظالمين

Sonuçta o cehennem düşmek yapar cehennem, uçuruma üzerinde temel oluşturmak isteyenler ile takva ve Allah rızası üstüne temelini inşa aynı insanlar mı; Allah kezhaliman yapanlar götürür olmaz. [Tevbe At: 109]

İbn Sa'di rahimahullah Gerçekten samimiyet ve Sünnet takip yapılır bir hareket, o anlam mutluluk cenneti getirecek dindarlık temeli üzerine inşa edilmiştir "dedi. eylemler bu vakıf o cehenneme batar hale uçurumun kenarında inşa edilmiştir, kötü niyet, sapkınlık ve dinden dönme üzerine inşa edilmiştir. Ve Allah, o zalimleri hidayete edecektir. "[22]

Bir kadın için uygulamak isteyen erkekler onun velisi gelip, ve Allah'ın sözü olarak, kapının evine gittim etmelidir.

ولكن البر من اتقى وأتوا البيوت من أبوابها

Ama erdem dindar olduğunu ve kapıdan evleri girin. [Bakara: 189]

İbn Sa'di "Bu ayet parası alınabilir itibaren, o adam hedefe teslim edilecek olan yakın kolay yolun, çeşitli işlere girmeniz gerekir." Dedi [23]

kadın (partner) aldatıcı yasadışı ilişkilere düşmemeye; Rabbine öfke etmeyecek şekilde kimin hayatında başarısızlık getirecektir.

Ondokuzuncu: Başvuru süreci, kocası gelini görmedim zaman. Bazen zihninde ideal eşi figürü hakkında kocasını hayal. O doğa hayal olarak ideal değildir karısını görünce şaşırdı-ne zaman Ancak, sözleşmenin tamamlanma oda-girmiştir. Normalde, bu eşi onu uzak açacak.

Bu nedenle, gereken müstakbel kocası onu ilk kadın aday dilamarnya olmaya gördüm. Bu Messenger n komut ve evlilik sürdürür faktörlerden biri oldu gibi kadının aile bunu engellemek için değil.

Mughirah İbn Shu'bah itibaren, o bir kadına evlenme teklif olduğunu, daha sonra Peygamber ona şöyle dedi.

انظر إليها فإنه أحرى أن يؤدم بينكما

Bu ilişkinizi melangengkan çünkü, ona bak. [24]

Yirminci: Geç evlendi. Geç evlenmek Uzmanlar iddia bir rüya olarak mutlu ve uyumlu olmayan bir ilişkiye yol açacaktır. nedeni, hem sesi çeşitli değerler veya çevrenin normların tadı çeşitli bir sürü var çünkü. Bu zor bir iş ortağı karakteri ile mizaç ayarlamak için yapar. Sert tehlikeye iki farklı karakterin çarpışması sonucu ortaya çıkan nihayet pek çok sorun kadar. Anketler ve Gerçekler evlilik birliğinin geç evlilik çiftler yakında parçalanmış olacak ve yerleşik hanehalkı binaları yakında çökecek, alanında uzman kanıtlanmış bulundu.

Bu nedenle, gençlik evlenmek için acele ve bunun gerçekleşmesi gerekir. Biz Peygamber bir hadis hatırlatmak sallallaahu 'alaihi sellem'in.

ثلاثة حق على الله عونهم المجاهد في سبيل الله والمكاتب الذي يريد الأداء والناكح الذي يريد العفاف

Ona yardım etmek için Tanrı'ya için gerekli insan Üç çeşit; Allah yolunda bir mücahit, kendini bağımsız olmak ve bir 'iffah evli olmak kurtarmak isteyen köle. [25]

Bu hadis Allah ona yardım ve o evlenmek berazzam eğer işini kolaylaştırmak için söz verdi, gençlere motivasyon verir. Yani orada artık onun için herhangi bir neden, ama gerçekleşmesi ve Allah'a tevekkül etmeye başladı.

Bilinen Izin, bu etkileşim ve her doğasını anlamak mümkün pasagan karı koca kolaylaştıracak erken yaşta evlendi. Ayrıca, erken evlilik gerçeği kanıtlamıştır olarak, halkın kutsallığını korumak sağlık ve belli bir olgunluğa düşünme üzerinde olumlu bir etkiye sahip çok etkilidir. İslam öneriyor nedeni budur.

Yerine kadınlar da evlenmek için çok geç değil. Yukarıda belirtildiği gibi, erken evlilik, aile içi mutluluk daha destekleyicidir. Ona '(eşdeğer) sekufu bir adam gelirse ona kabul ve reddetmek değil için, o zaman her ne kadar çalışmaya nedeni ve böylece, zorunludur. Gelir fırsatı israf etmeyin. Önyargı, yani yine sekufu ', hatta önümüzdeki biri önerilmektedir değil adam gelmeyecek.

Hala okula istiyorsa, o çıkıyor sürece bu şartların iç yaşamında güçlük olacağını, onu kocasına düzenlemeler öncesinde yapalım. Bu durumda ona barış getirmek ve evlenmek seçerek kendisini arındırmak olabilir davaları öncelik için, o zaman zorunludur. Onu geç evlenen kadınlardan bir ders alalım. Yukarıda belirtilen hususlara bağlı, nihayetinde fırsat ve ödüller bir sürü kaybedersiniz.

[As-i Sünnet 07 / Yıl VII / 1424H / 2003M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]


1 comment:

 1. Ben BU barbut EN ÇOK İZLENEN VAR VE SCAMMED GOT. Ben hatta bazıları ben NET yazdıklarını yeniden GÖRMEK.
  BU DİKKAT İÇİN ONLAR barbut VE dolandırıcılık DEMET SİZE SAHTE tanıklıklar TELLING bu insanların çoğu VE ARE.
  SİZ ASLINDA büyüyü ÜZERİNE güvenebileceği tek MAN ben SAĞ BURAYA DEVLETLERİ MÜMKÜN İSE ONU GETİRDİĞİ OLURDU, HIS E-POSTA okijaik@gmail.com IS DR OKIJA IKE IS.
  HE ME KANSER OUT OF ME YARDIM OLDU VE AYRICA ME BACK MY İŞ VE BENİM EVLİLİK GOT YARDIM İÇİN GERÇEKTEN ne yaptığını EN BURAYA Mansiyon ANCAK OLACAK ŞEYLER bir sürü DID. HE BÜYÜK VE BEN HER DİĞER KİŞİ tanıklık etmiştir ama o aslında GERÇEK VE BİR ÇOK İYİ BÜYÜSÜ KASTER OLDUĞU GİBİ İNTERNET ÜZERİNDEN onu karşılamak. Ben DR OKIJA IKEFOR hayatımı ve EVLİLİK TASARRUF İÇİN HALA ÇOK borçluyum. Ben YA SİZ bu herif DIŞINDA başkasını YTL ETMEYİN TÜM bildirmek istiyorum.
  HIS E-POSTA İLETİŞİM AŞAĞIDA TEŞEKKÜR EDERİM HIS İHTİSAS ARE okijaike@gmail.com IS.

  TEMPLE ÇÖZÜM HOŞGELDİNİZ
  Eğer yanlış umut daha vermek zayıf büyü atış yorgun musunuz?
  Eğer hayatınızda hayal kırıklığına uğradık ??
  Hayatın her türlü başarısız mı?
  okijaike aşağıdaki durumlarda çok yüksek bir başarı oranı var:

  1). (Aşk Yazım) Sevgilinizin geri almak
  2). Sevdiğiniz kişinin kalbi yakalar *
  3). * Boşanma Dur
  4). seksilik
  5). * Break up ve benim sevgili geri dönmek
  6). Hızlı satış Ben kurumsal müşterilere artış iksir büyü.
  7). delilik / stres / bağımlılığı / uzun hastalığı tedavi etmek büyü.
  8). Oyun / piyango / casino kazanmak için açıklar.
  9). büyü ödeyen iş almak için.
  10). uzak şifa becerilere sahip.

  ReplyDelete