!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, July 18, 2015

Endonezya'da ilginç yerler

Endonezya'da ilginç yerler


Bali Endonezya büyülü ada biridir. Endonezya'da muhtemelen en ünlü adası olarak, Bali muhteşem dağ manzarası ve sıcak ve samimi, dinamik kültür ve dünyanın en iyi tatil sağlanan kişilerle güzel plajları karıştırır.
Lonely Planet Travel 2010 ikinci en iyi dünyada Bali ikinci sırada unvanını verdi ise Travel & Leisure Dergisi, 2009 yılında Bali yüzden Dünyanın En İyi Island nitelendirdi

Pek çok güzel tatil iyi sunar. Sahile yakın çoğu beş yıldızlı bir otel. Değilse, genellikle belli bir plaj kendi özel nokta var. Böyle Kuta veya Sanur gibi yerlerde kolayca bulabilirsiniz.
Ubud gibi sessiz bir plato iseniz, beş yıldızlı bir otel unut. Sen atmosferi kucaklamak vardır. Sadece küçük konukevleri birini seçin

Burada yolun ortasında götürmek çok yaygın olduğu için dağ yollarında eğriler etrafında giderken etmek "gövde" boynuz unutmayın. Bali birçok tek yönlü sokaklar vardır. Sizde atlarsanız o dönebilirsiniz önce oldukça uzak götürmek zorunda olabilir daha. Uyarı!
Önemle birçok devlete ait benzin istasyonlarında birinde girmenizi öneririz. Bali uzak bölgelerde

Bali giftshops binlerce vardır. Gittiğiniz her yerde Ubud Denpasar, eve getirmek için çok şey bulacaksınız. Eğer bazı rehberlik gerekirse sağ alt köşesindeki "Ara Store" butonuna tıklamayı deneyin.
seyahat

Bali almak çevrede yardım etmek ulaşım birçok modları vardır. Çeşitli iyi yarım gün, tam gün ve gecede tur paketleri otel masasında ya da seyahat acenteleri ve tur operatörleri birçok birinden Bali bol mevcuttur are. Yoksa siz de rehber olarak hareket edecek bir araba ve şoför bulabilirsiniz.
Etrafında yürüyüş yaparken, sürekli soru tarafından saldırıya olacak "Ulaştırma,

Bali kadar kolaylıkla dünyanın birçok yerinde, doğrudan uçuşların sayısının artmasıyla birlikte. Bali Jakarta kalkış Hong Kong, 2,5 ve 3 saat hakkında Singapur ve Perth (Avustralya), yaklaşık 4.5 saat yaklaşık 1.5 saat sürer ve Sydney / Melbourne birçok ulusal ve uluslararası operatörlerin yaklaşık 5,5-6 saat.

Eğer "Denpasar (DPS)" yerine "B bakmak emin olun


Gıda olarak Endonezya, Bali besini geri kalanı pirinç, baharatlı, baharatlı sebze, balık ya da et ve hemen hemen her zaman sambal veya biber salçası ile servis küçük bir porsiyon ile devam eder. Bali gibi betutu ördek, bambu sarılmış füme ördek bebek olarak, bu domuz güçlendirir veya kızartma domuz bir uzmanlık alanıdır yani Endonezya'da bazı alanlarda ağırlıklı olarak gayrimüslim are
Bali Beyaz kumsalları, aile tatilleri için bir favori. Su sporları çeşitli tür muz botu, parasailing ve jet ski, yüzme ya da düz güneşlenme olarak mevcuttur vardır. Çevredeki adalara yolculukları buradan alınabilir ve denizaltı güvenli bölmeleri içinde tropikal sualtı yaşamı izlemek için dalış.


Bali arasında en ünlü

Kime ziyaret Bali 15 Yerler
anekatempatwisata.com »Turizm Endonezya» Kime ziyaret Bali 15 Yerler


Bu yazıda beğendiniz mi? Paylaş Yuk! LinkedIn PinterestShare Google + Pin on Twitter'da bu konuda Facebook'ta Paylaş
Java doğusunda bulunan, Bali dünya çapında ünlü mükemmel turizm sahiptir Endonezya olduğunu. Bunun yanı sıra, doğal güzelliği için özellikle plajları bilinen, Bali onun sanat ve kültür benzersiz ve ilginç ayrıca ünlüdür.Bali eksiksiz ve birçok ilginç manzaraları vardır entegre bir turizm destinasyonu olarak, Bali herhangi bir yerde ziyaret gereken?

1. Kuta Beach

Kuta Beach Bali en ünlü ve en çok, çünkü havaalanı, güzel plajları, düşük maliyet yakın konumu turist tarafından ziyaret ve dalgalar acemi sörfçü için mükemmel bir turist yerdir. Kuta plaj da panoramik güneş çok güzel batan ünlüdür. Kuta Beach Kuta Beach benzersiz gerçekler olarak şimdi, gezilmesi gereken Bali turist nokta olmadan önce ise, Kuta Beach Bali önemli bir liman, ticaret merkezidir. Beyaz kum ve mavi deniz ile bir çok tam destek olanakları ile donatılmıştır, bir Başbakan turist Kuta Beach Bali nokta olduğunu.

2. Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot, özellikle gün batımında, güzelliği ile ünlü Bali turistik biridir. Tapınağın 2 parçadan oluşan Pura Tanah Lot deniz tanrısı ibadet bir tapınaktır. Pura Tanah Lot teklik tapınak deniz kıyısında büyük bir kayanın üstünde yer olmasıdır. Yüksek gelgit anda, sular altında olacak Tanah Lot deniz kaya etrafında bir tampon olarak Pura Tanah Lot yakın alınamıyor. Gelgit bazı deniz yılanları yerliler göre bir bekçi Pura Tanah Lot olduğunu uysal görebilirsiniz. Üstelik, bu konumda da kutsal yılan uysal ve zararsız tutabilir.

3. Padang Padang Beach


Padang Padang plaj daha az ünlü Kuta plaj daha bilinir, ama plaj Padang Padang Beach çok güzel ve eşsiz olabilir. Ben ilk Padang Padang Beach geldi zaman ben de bu plaj daha az bilinen, çünkü cazip değil bir plaj olduğunu düşünüyorum, ama görünüşe göre yanılmışım. Padang Padang plaj Uluwatu yakın Pecatu alanında, bir uçurumun arkasına gizlenmiş küçük bir plaj var. Padang Padang Plajı ulaşmak mümkün olmak için, uçurum bölen bir merdiven geçmelidir. Padang Padang plaj ziyaret etmek için yer geniş ve ferah, ama çok güzel ve ilginç değil. En çok ziyaretçi Padang Padang Beach yabancı Padang Padang Plajı gibi turistlerin ülkedeki turistler arasında daha az ünlü.

4. Beratan Bedugul

Bedugul Bratan Gölü güzel doğal bir atmosfere sahip dağlık alanda bulunan bir göldür. Göl Bratan Bedugul teklik Ulun Danu adında bir tapınak varlığıdır. Ulun Danu Beratan Gölü Bedugul kenarında bulunan ve göl Bratan Bedugul ana konumlar biridir. Buna ek olarak, turistler de su oyun keyfini ve Göl Bratan Bedugul üzerinde bir tekne kiralamak.

5. Garuda Wisnu Kencana (GWK)

Garuda Wisnu Kencana veya sık kısaltılmış GWK kültür turizmi Güney Bali bulunan bir parktır. Garuda Wisnu Kencana I Nyoman Nuarta büyük bir heykel çalışır. Şu anda, Garuda Wisnu Kencana heykeli tamamen sadece bazıları hala Garuda Wisnu Kencana ihtişamı keyfini hatta bu yüzden tamamlanmış, ancak edilmiş, henüz tamamlanmamıştır. Heykelin yanında, ayrıca kireçtaşı tepenin güzellik kireçtaşı büyük bloklar halinde kesilir görebilirsiniz. Bu kireçtaşı blokları heykel dolacak. Garuda Wisnu Kencana da tiyatro sanatları include Ayrıca, her gün bu tiyatroda dans ve Bali sanat çeşitli tadını çıkarabilirsiniz.

6. Lovina Beach

Lovina plaj çok sık turistler arasında duymuş olabilir. Lovina Beach Bali turistik biri Lovina biz yunuslar yüzme ve doğal yaşam atlama görebilirsiniz çünkü benim favori olduğunu. Singaraja City yakınındaki Kuzey Bali bulunan, denize gitmek ve balıkçı tekneleri kullanan yunuslar gördük olacaktır. Lovina Beach Yunuslar 06:00 başlayan, genellikle, bu nedenle, sabahları sahilde kıyılarında kalkan turist eğitiliyor.

7. Besakih


Besakih tapınak Dağı Agung eteklerinde bulunan bir tapınak ve Bali en büyük tapınak. Besakih kutsal bir yer olduğuna inanılan ve Bali bütün tapınaklar annesi olarak Pura Besakih Hindu dini törenler genellikle düzenlenmektedir. Besakih Tanrı, insanın ve doğanın ya da sık sık Tri Hita Karana olarak anılacaktır dengesi kavramı ile inşa edilmiştir. Alana Besakih girmek edebilmek için, sen Besakih çevresinde ödünç alınabilir eldiven kullanmalıdır.8. Uluwatu


Pura Uluwatu denize uzanan bir uçurumun üzerinde Bali turistik biridir. Uluwatu Tapınağı Bali dini bir atmosfer sunuyor, ama aynı zamanda bir güzellik panorama, batan güneşin özellikle güzelliği zaten çok iyi bilinen ve tekliflerini sadece. Uluwatu Tapınağı Eğer Uluwatu kutsallığını muhafaza çalışmak inanılan maymun bir dizi ile bir araya gelecek. Uluwatu alana girmek için, eldiven ve Uluwatu kutsallığına saygı sembolü olan bir eşarp kullanmanız gerekir.

9. Cimbaran Plajı

Jimbaran Plajı Bali'nin en ünlü turistik yerlerinden biridir. Eğer Jimbaran plajına geliyorlar zaman, göreceğiniz ilk kez güzel beyaz kum üzerinde masa ve sandalyeler bir satır. Jimbaran beach beach onun mutfak kenarı, özellikle deniz yemekleri ünlüdür. Bali mutfak turu eşliğinde sahile seyahat etmek isteyenler o sizin için Jimbaran plaj. Jimbaran Beach dalgalar çok sessiz olduğu için gerek yok sahilde yiyordu olanlarınız tehlikeye vermedi, Jimbaran Beach yeme konusunda endişelenmenize gerek.

10. Sangeh

Sangeh size doğa ile getirecek Bali turistik bir yerdir. Ubud, Bali bulunan Sangeh birçok yabani maymun yaşadığı bir ormandır. Bu rahatsız ve ormanda Sangeh yaşamasına izin verilmemelidir, böylece bu maymunlar yerli halk tarafından kutsal kabul edilir. Sangeh içinde Maymunlar gerçekten onlar gıda çantanızda olsa bile, sizi yiyecek almak için çalışacağız, gıda sevdim. Bu yerde maymunlar yüzlerce hayatını benzersiz ve ilginç şahit olacağız.

11. Tanjungbenoa


Tanjungbenoa Nusa Dua sınırındaki, Bali su sporları aktiviteleri ve oyun merkezidir. Tanjungbenoa plaj özellikleri çok sessiz, bu yüzden heyecanlı su oyunları çeşitli için uygundur. Eğer, yani burada oynamak şnorkel su oyunları çeşitleri, deniz yürüteç, muz tekne, parasailing, wakeboard, su kayağı, jetski, scuba diving, çörek tekne, uçan balık, ve diğerleri. Buna ek olarak da Tanjungbenoa tekneyle kaplumbağa adada dev bir kaplumbağa görmek için gidebilirsiniz.

12. Gölü Batur Kintamani


Göl Batur Kintamani Bali'nin doğal cazibe biridir. Bali en yüksek ikinci dağı üzerinde bulunan Gölü Batur Kintamani serin bir hava ve muhteşem sahne var. Kintamani Batur Gölü o Bali gibi başka bir görünüm sunar çünkü çok turist tarafından ziyaret edilen Bali büyük gölüdür.

13. Kecak Uluwatu


Kecak en ünlü ve en ilginç izlemek için Bali danstır. Göstermek birçok yerde Kecak çekin, ben en ilginç Kecak Uluwatu Uluwatu yer olduğunu düşünüyorum. Kecak Uluwatu Kecak Bali Uluwatu günbatımı arka planı gösteren çok güzel. Uluwatu Kecak dans çok popüler olduğunu ve gösteriyi Kecak Uluwatu izlemek istiyorsanız, ben uzak gün iletiye öneririz nedenle kalabalık.

14. Telaga Waja River Rafting


Telaga Waja River Rafting eğlenceli ve zorlu aktiviteler aşk olanlarınız için uygundur. Telaga Waja Nehri meydan açık ve temiz su ve rapids sahiptir. Rafting sonunda çok heyecan verici bir bent, atlar. Telaga Waja River Rafting keyfi tamamlandıktan sonra, bu nedenle, dağ kadar yürüyüş şeklinde bir bonus olsun kendinizi hazırlayın ve Telaga Waja River Rafting enerji drenaj çünkü yeterince duracaktır.

15. Ayung River Rafting

Ayung River Rafting Telaga Waja River Rafting farklı özelliklere sahiptir. Telaga Waja River Rafting bir meydan okuma sunuyor, sonra Ayung River Rafting güzellik sunuyor. Ayung Nehri boyunca Panorama çok güzel, nehir etrafında nehir kıyısında oymalar ve yeşil ağaçlar ile birleştiğinde Ayung River Rafting güzelliğini tamamlayacak.
10 En Büyüleyici Yerler Lombok


Lombok Turizm Endonezya'nın ünlü turistik yerlerinden biridir. Ünü uluslararası toplum tarafından kabul edilmiştir. Doğal güzelliği ve egzotik yerler Lombok benzersiz bir karakter ve unutulmaz turu sunuyor. Doğal Lombok yaklaşık olarak 3,726 metre deniz seviyesinden yüksek Rinjani Volkan seçti. Lombok Dağı Rinjani Endonezya üçüncü yüksek dağı dahil. Çeşitli Lombok en popüler turistik nokta böyle devam plajlar, dağlar, gibi aralarında Lombok doğal konumlar, hakimdir.

En popüler turistik Lombok
Doğal Lombok güzellik ve cazibesine doğal turistik özellikleri ile Yüce büyük bir armağandır. Kimse günbatımı zamanlarında ve günbatımında, hem Lombok plaj ne güzel şüphe ediyor. Böyle Dağı Rinjani unutulmaz bir gezi gezi, sizi alacak Lombok bazı ilginç yerleri ziyaret. Veya, Lombok sörf denemek için meydan olacak? Sen adrenalin şiddetli dalgaları bulacaksınız. Burada yaygın Lombok bilinmektedir ve bilmeniz gereken bir turist bir mekandır.

Kuta Beach Lombok Seyahat


Bu Bali Kuta Beach ama Lombok adasının güneyinde yer alan güzel bir plaj değil. Kuta Beach Lombok bir turist destinasyonu olarak yapmak Lombok hak eden ilginç yerlerde bir dizi biridir. Çünkü coğrafi plaj alanı tepeler doğa ile çevrilidir. Buna ek olarak, Kuta Beach Lombok beyaz kumlu plajları vardır ve genellikle çok turist tarafından ziyaret değil. Bunu ziyaret ettiğinizde o plaj ıssız hisseder eğer şaşırmayın. Kuta Beach Lombok idari uzak olmayan Lombok Uluslararası Havaalanı'na bulunan Kuta köyünde yer almaktadır. Senggigi alınan takdirde Kuta Beach Lombok güzergahlar yaklaşık 1.5 saat sürecektir. Kuta Beach - bu gezileri Senggigi çekerken Mataram kenti geçecek.

Lombok Senggigi Beach Seyahat


2. Seyahat Senggigi Beach Lombok

Ayrıca Senggigi Beach Lombok araştırıyor özel makalesini okuyun. Bu en ünlü Lombok seyahat olduğunu. Lombok Senggigi Beach captivates güzel bir plajı vardır. Bu plaja gelen birçok yabancı turist. Senggigi Beach uzun sahilleri manzaralı, bir mesafe ve yükseklik bakıldığında gerçekten büyüleyici ile Lombok konumlar biri haline dönüştürülmüştür. Siyahtan beyaza Lombok Senggigi Plaj kum tonları sunan uzun bir kıyı şeridi ve firma ile. Su dalgaları vardır deniz, geniş, açık ve temiz değil. Lombok Senggigi Plajı yapmak şeyler yabancı turistler için favori turistik biri haline gelmiştir. Bu plaja çok mutlu gelip turistler güneşlenmek, yüzmek, şnorkel ile vakit geçirmek, ve sahilde oynarken.

3. Çöl Noktası (Bangko-Bangko) Lombok

Bu sörf veya faaliyetleri sörf keyfini istiyorsanız ziyaret gerektiğini Lombok sörf yerdir. Endonezya'nın en popüler sörf noktalarından biri de Uluslararası Surf Birliği dalgaları kısır sürümü ile sörf 10 yerlerden biri olarak adlandırılmıştır. Desert noktada sörf meydan iseniz, o zaman Lombok Levhalar noktasına Bali feribot yolculuğu ile bir yolculuk alabilir. Çöl Noktası, yöre halkı Bangko-Bangko dediği, Lombok Güneybatı kıyısında yer alan bir sörf plaj yeridir. Port levha gelmiş, sonra Çöl Point gezisi araç seyahat veya kiralık araba ile ulaştı ve yaklaşık 2 saat sürer. Çöl Noktası, mevcut konaklama yeri olarak basit konaklama zâviye. Çöl Noktası güvenilir Lombok yerlerinden biridir.


4. Dağı Rinjani Lombok Seyahat

Bu Lombok çekici özelliklerinden birisi dağlık yağmur ormanı ve savannah karakteri ile devlet tarafından korunan bir ekosistemdir Gunung Rinjani Milli Parkı olarak açıldı. Bu milli parkın alanı yaklaşık 40 bin hektardır. Dağı Rinjani deniz seviyesinden 3,726 metre yükseklikte olan Lombok Adası'nın kuzey kesiminde yer almaktadır ve Dağı Kerinci sonra Endonezya'da ikinci en yüksek yanardağ olduğunu. Dağı Rinjani Gölü Segara Anak adında bir krater gölü vardır, geniş bir krater var. Yerel inanışa göre, Göl Segara Anak görünür alana, o zaman izleyicinin yaş hala uzun bir işaretidir. Sıkışık baktı Tersine, bu kısa ömürlü bakın insanları belirtir. Segara Anak Gölü geriye bakarak önce kendilerini temiz ve sessiz ruhu yapmak için tavsiye edilir. Bu göl balıkçılık nokta olarak da kullanılabilir.


5. Gili Air, Gili Meno ve Gili Air, Lombok

Ayrıca yabancı turistlerin favori yerlerinden biri oldu Lombok üç egzotik adaya anılacaktır. Lombok batı kesiminde yer alan dayk veya ada deniz suyu temiz beyaz kum, mercan resifleri ve çeşitli sevimli süs balıkları, açık ve net sahiptir. Bu dayk gelen turistlerin bir sürü yüzme, dalış ve güneşlenme ile plaj güzelliği zevk. Birçok kamu tesisleri otel ve misafirhaneler, restoranlar, kafeler, diskolar ve ibadet yerleri de dahil olmak üzere, bu Lombok turistik noktalar, en eksiksiz vardır. Anakara Lombok itibaren, üçüncü dayk seyahat yaklaşık 30 dakika sürer. Gili Air üç dayk arasında uzak adadır. Genellikle bütün gece müzik ile bir plaj partisi düzenledi çünkü Gili Air gelip Birçok genç. Bu arada, Gili Meno huzur aramak ve plaj atmosfer nispeten sakin keyfini isteyenler için dinlenmek için doğru yerdir. Gili Meno pozisyon üç dayk arasında ortasında yer alır. Gili Air Lombok adasına yakın iken. Birçok turist aileleri ile birlikte Gili Air geliyor. Gili Air diğer dayk daha yerel bir nüfusa sahiptir.

6. Selong Belanak Lombok Beach Seyahat

Senggigi ek olarak, bu Lombok şirin kıyı gezileri biridir. Belanak Selong plaj Orta Lombok naiplik bulunan, beyaz kumlu plajları ve temiz vardır.

Sahilde kum taneleri o kadar iyi, ama deniz suyuna maruz kaldığında donacaktır. Bu nedenle, araç sayısı kıyı geçerek olabilir göreceksiniz. Bu Lombok plaj ilginç yerlerinden biridir.

7. Tanjung Aan Beach Seyahat Lombok

Tanjung Aan Plajı varmak için, Mataram şehir sürücü yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk zamana ihtiyacı olacak. Temiz beyaz kum ve mavi deniz suyu ve net bu Lombok turistik içinde özelliklerinden biridir. Coğrafi, Tanjung Aan konumu Kuta Beach Lombok yakındır. Mataram adlı Tanjung Aan Beach gezi sokaklar asfalt çünkü sorunsuz ve gideceğiniz yere hızla götürecek pürüzsüz olacaktır.


8. Cape Bloam Lombok

Bu konumlar daha az yaygın olarak birçok turist tarafından bilinmektedir. Buna ek olarak, aynı zamanda Cape Bloam erişim yol çok iyi değil. Burası yol hala da sık sık Cape Bloam yol boyunca kurak ve çorak sahne alacak döşeli değildir. Bu burun idari Batı Lombok ilçesinde yer alan, Lombok güney kesiminde yer almaktadır. Mataram alınan takdirde Cape Bloam Rota yaklaşık 2.5 saat sürecektir. Cape Bloam gücü kıyısında güzel bir panoramik görünümü, bu ana potansiyeli Lombok plajlarından biri sahip olmasıdır. Cape Bloam, kayalıklarla etrafında yaşam korunması ile kaplumbağaları görmek ve kuzeyden güneye sonuna uzanan sahil şeridi boyunca olduğu edecektir. Cape plaj kanadını iki uçurumlar kayalar göreceksiniz olduğunu. Bu plaj doğal manzarası çok güzel, beyaz kum bulmak ve Tanjung Bloam tarafından sahip olunan nasıl mavi ve berrak deniz suyu baktı olacak.


9. Sekotong Lombok Beach Seyahat

Turistik Sekotong Sahil Batı Lombok semtinde yer almaktadır. Lombok gözde mekanları çeşitli yollardan kolayca erişilebilir. Mataram Bunlar Sekotong Plaj Sac Harbour geçmesine 60 mm mesafe ile yaklaşık 1 saat sürer. Central Lombok plaj Selong Belanak rotasını alırsak, o zaman Sahil Bu Sekotong mesafe yaklaşık 75-85 km.


10. Geleneksel House Hamlet Sade Lombok

Rambitan, İlçe Pujut, Orta Lombok köyünde Sade hamlet. Bu köy Sasak mukimi olan yaşayan insanlar, topluluklar hala şimdiye kadar alışılmış Lombok geleneğine uygun. Toplumsal sistem ve Sade mezrasında insanların günlük yaşamları hala geçmiş dönemin Sasak geleneği ile çok güçlü. Bu nedenle, Hamlet Sade West Nusa Tenggara ilinde bir turistik köyü olarak kuruldu. Saz yapraklarından gelen bir çatı ile bambu yapılmış evlerin özellikleri. Bu yerde, tipik geleneksel Sasak ev hala sağlam ve muhafaza durdu
iyi.Papua 10 Places Zorunlu ziyaret etti

Cendrawasih Bay Milli Parkı

Eğer Endonezya orada Avrupa'daki ülkelerden daha başka bir şey daha cazip olduğunu düşünüyorsanız, Papua ziyaret deneyin. Endonezya'nın en doğusundaki ada keşfetmek için her şeyi sonsuz doğal güzelliğe sahiptir. Doğa turizmi meraklıları için kendi başına bir cennet haline Arazi ve sualtı doğası. Sadece zengin doğal, Papua de hala bu modern çağda hayatta yerel kültürel bilgelik kaydedin. Papua keşfetmek kesinlikle aile ve arkadaşlar için söyleyebilirim ilginç bir deneyim olacak.Papua, kendi ülkelerinin jelalajahi zenginliklerini ziyaret edin. Karıştı hala varsa nerede gezilmesi gereken Papua 10. sıradaki gözde mekanlar özetini izleyen, sonra orada gitmek için:

1. Cendrawasih Bay Milli Parkı

1.453.500 hektarlık bir alana sahip milli park, su şeklinde neredeyse% 90 olduğunu. Beklendiği gibi, parkın Cendrawasih Bay büyük deniz koruma alanı ve Endonezya'da büyük oldu. Burada, yumuşakçalar 196 tür ve sualtı alanda görebileceğiniz balık 209 türü bulunmaktadır. Değil seyrek kaplumbağalar, kaplumbağalar, köpekbalıkları ve yunuslar da dalış sırasında size eşlik ediyor.

Cendrawasih Bay Milli Parkı Orman Bakanlığı tarafından 1993 yılında kurulmuştur. Sualtı doğanın keyfini yanı sıra, aynı zamanda adaları keşfe çıkabilirsiniz. Mioswaar Adası, Papua turistik adalardan biri, ziyaret layık bir kükürt içeriğine sahip bir kaplıca olan bir mağara vardır. Ilave Mioswaar Adası'nda, halen Yoop Adası, Numfor, Nusrowi Adası ve kaçırmaması gereken diğer adalar var.

Bu konumlar Wondama ve Nabire iki idari ilçelerde bulunmaktadır. Milli park, aynı zamanda bir araştırma merkezi veya sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde hükümet tarafından üstlenilen bir balina köpekbalığı balina köpekbalıkları yurtiçinde ve yurtdışında olduğunu.

2. Raja Ampat


Kim Raja Ampat bilmiyor? Papua güzelliği turistik biri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti. Raja Ampat bölgesi Waigeo, Misool, Salawati, Batanta ve çevresinde küçük adalar dört büyük adadan oluşuyor.

Raja Ampat çeşitli deniz yaşamı vardır. Doğa Koruma gelen bir rapora göre, dünyanın en denizel türlerin 75 kadar% Raja Ampat sularında bulundu. Dalış esnasında, balık ve deniz kaplumbağaları yaklaşık 1,511 türün eşlik edecek. Heyecanlı, ha? Burada yıl boyunca her zaman dalış için ücretsiz, ancak iken en iyi zaman Ekim ve Kasım aylarında olduğunu. Bu aylarda, hava güzel ve dalış ideal zaman su görünürlüğü böylece çok açıktır.

Eğer dalış istemiyorsanız, hala adalar doğa yürüyüşü yapmak için Raja Ampat güzelliğini tadını çıkarabilirsiniz. Kaybolmadan Afraid? Rahatlayın. Burada bir rehber hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu turistik nokta Kılavuzları günlük balıkçılar olarak çalışmak yerel halk olduğunu. Yerel halk vermek betel somun veya şeker getirmeyi unutmayın. Ve tembul fındık çiğneme dostluk işareti olarak kabul edilir ve onlarla daha aşina hale getirecek.

Burada, müzik aletleri ve geleneksel kumaşlar geleneksel Asmat heykeller arasında değişen hediyelik eşya olarak satın alabilirsiniz birçok hediyelik eşya vardır.

3. Göl Sentani


9360 hektarlık bir alana sahip Gölü Papua en büyük gölüdür. Şehir Jayapura yaklaşık 50 km uzaklıktaki, Sentani Gölü inanılmaz güzelliğini sunuyor. Deniz seviyesinden 75 metre yükseklikte olan göl süslüyor en az 21 adalar vardır.

Göl etrafında almak için bir tekne kiralamak için göl çevresinde yüzme, balıkçılık, mutfak yeme kadar burada yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Buna ek olarak, bu yerlerin etrafında 24 köy ziyaret ve vatandaşlar ile doğrudan etkileşim olabilir vardır. Burada gördüğünüz doğal bir şey haline bir balıkçı ağı ile kazıklar üzerine inşa edilen evlerin bir satır bir görünüm.

İlginç olan yıllık olay Gölü Sentani Festivali genellikle Haziran ortasında düzenlenen olmasıdır. Bu sahne sanatları ve yerel kültürün çeşitli görmek istiyorum tam disesaki Papua turist seyahat edecek festivalde, at. Festival süresince performansları zevk yanı sıra, aynı zamanda Papua servis tipik mutfağı dil ve mide tatmin edebilir burada çoktur.

4. Göl Paniai


Göl Paniai az ilginç Gölü Sentani dan. Göl bile 157 ülkeyi izledi 30 Kasım 2007 tarihinde Hindistan'da Gölü Se-Dünya Konferansı en güzel göl, olarak adlandırılır. Göl 14.500 hektarlık bir alana sahip deniz seviyesinden 1.700 metre yükseklikte yer almaktadır. Akşam karanlığında, sahne çok güzel manzaraları olduğunu. Siz uçurumlar siluetini görebilirsiniz, kuşlar, göl artı yakın ev başladı yerel balıkçı tekneleri üzerinde uçmak.

Burada, birlikte genellikle 'mama' olarak adlandırılan kadınların Mee ve Moni kabileleri balık. Paniai Göl Eğer sazan, tilapia ve tilapia balık gibi burada bulabilirsiniz Papua en büyük tatlı su balığı üreticisi, birçok balık biridir.

Papua turistik sağlanan imkanlar nizamiye, bir rehber oldukça tamamlandığında, göl çevresinde gıda tezgahları, bir tekne ve balıkçılık ekipman kiralamak. Daha uzun Gölü Paniai güzelliğini yaşamak istiyorsanız, evde sakinleri kalabilirler.

5. Baliem


Baliem Valley Jayawijaya Dağları etrafında bulunan Dani, Yalı ve Lani ev sahipliği yapmaktadır. Yukarıda deniz 1.600 metre yükseklikte yer alan sıcaklık geceleri 10-15 santigrat derece ulaşabilirsiniz burası olun. Burada gördüğünüz ve hâlâ püskül için erkek ve etekler için penis su kabakları giymek yerli kabileleri ile doğrudan etkileşim.Ağustos ayında, Baliem birçok turist çeken Papua turistik haline gelir. Baliem Valley Festivali düzenlenen üç günlük yıllık olay sırasında. Bu festival, aslında burada sık sık meydana gelen kabile savaşları ortadan kaldırmak için hükümetin bir yoludur. Tribal savaş bu festival turistleri davet etmek, bir gösteri sanatları ve kültürü içine savaşı değiştirdi yapıldı yerine, yasaklandı.

Bu festivalde savaşta, çalıştırılan senaryo vardır. Genellikle savaş kadınlar burada hayvancılık domuz kabilelerin veya çalınması biri kaçırılması öncesinde edilecektir. Ayrıca, savaş kabile dansları ve geleneksel müzik eşliğinde başlayan gerçekleşecek. Savaşın yanı sıra, köyler domuz yarışları ve ızgara domuz ziyafeti arasındaki rekabet de var. Ayrıca el sanatları, yerel kabileler el işi satın alabilirsiniz.

6. Turizm Köyü Sauwandarek


Baliem size Sauwandarek köyünde dağlarında yaşayan kabileler, etkileşimde bulunabilirsiniz zaman kıyısında yaşayan yerli kabilelerle doğrudan karşılayabilir. Tam olarak Meos Mansar Raja Ampat alanında halen Sauwandarek köy. Burada, ahşap ve saman çatı yapılan geleneksel ev görebilirsiniz.

Kültürel yerler sadece 46 hane işgal edilmiştir. Kadınlar burada şapka ve deniz pandan yaprakları çanta yapmak için kullanılır. Eğer işlerini sevdim, oracıkta satın alabilirsiniz.

Burada, dalış ve şnorkel yapabilirsiniz. Buna ek olarak, aynı zamanda göle yürüyüş bu köyde benzersizdir. Bu gölet tuzlu su, göl diğer birçok su gibi tatlı su değil çünkü Onun adı Telaga Yenauwyau, benzersizdir. Yerel halk göre, bu gölde sonra onu görmek eğer iyi şanslar gerekecek beyaz kaplumbağa var.

7. Sahil Bosnik


Eğer fotoğraf çekimi durdurmak yapabilir çünkü bu plaj güzellik kameranızı hazırlayın. Bosnik plajı 15 km Biak masmavi su ile kum büyük bir genişlik ve kamera ölümsüzleştirdi gereken o mükemmel sahne yapmak palmiye ağaçları bir satır vardır şehir merkezine yer almaktadır.

Papua Turistik ailesiyle birlikte dinlenmek için idealdir. Ödeme 10.000 Rupiah ders ile, köyde bu Woniki bulunan plaj güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz. Kum rampaları plaj voleybolu oynarken yanında, 50.000 rupiah bir fiyata kulübe kira ve ayrıca taze hindistan cevizi buz Yerel Mutfak tadını çıkarabilirsiniz.

8. Sahil Amai

Amai Plaj sağ huzur istiyorum sizin için bir turist nokta. Bu plaj, nispeten sakin, ama hiçbir çirkin demektir. Plaj sonunda, burada tuzlu su ve tatlı su buluştuğunda bir nehir haliç var. Bu tatlı su plajlarda yüzme sonra kendinizi durulama turistler tarafından kullanılır.

Yüzme yanında, 50.000 rupiah bir fiyata kiralayabilirsiniz gazebo plaj voleybolu, dalış, şnorkel ya da rahatlatıcı oynayabilirsiniz. Plaj Amai zaten mevcut konaklama evi tarzı sahne üzerinde kalmak istiyorsanız.

Amai plaj İlçe Depapre bulunur ya da yaklaşık 2 saat Jayapura'dan sürücü. Plaja gezi nedeniyle arazi ve yukarı ve aşağı sarma sizin adrenalin test edecek, ama her şey ne zaman kadar ödedi edilecek ve Amai Beach güzelliğini görmek. Bu yerlere almak için, park maliyeti içerir 25.000 Rupiah ödemeleri gerekmektedir.

9. Ada Rumberpon

Manokwari Körfez Wondama veya 5 saatlik tekne gezisi yer Rumberpon adası. o 6 km ulaşan çok uzun sahil şeridi, çünkü ada Pasir Panjang adında bir plajı vardır.

Bu yerlerde, bu tür dalış, dalış, yüzme ve balık tutma gibi bir dayanak noktası aktiviteleri yapabilirsiniz. Eğer farklı bir deneyim istiyorsanız, bu adada başka kıyı mangrov ormanları ziyaret deneyin. Ayrıca burada geyik görmek için kuşlar otlak gidebilirsiniz.

10. Tugu MacArthur


MacArthur anıt Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri'nin genel olarak General Douglas MacArthur bir anıt hediyedir. Bu anıt Ifar Dağı, Jayapura olduğunu. Burada, sen müzeye gitmek resim ve askeri Genel MacArthur tarihini gördüm yapabilirsiniz. Papua Turistik birkaç büyük savaş stratejisini yapılan büyük generallerin zaferini tanık olduğunu. Yukarıda deniz 325 metre yükseklikte yer alan, Lake Sentani Sentani Havaalanı ve buradan havaalanının görebilirsiniz.

MacArthur anıt kendisi sarı ve siyah hakim olduğu 3 metre yüksekliğinde bir anıtıdır. Bu anıt Endonezya ve İngilizce olarak General Douglas MacArthur tarihinin yazılmıştır.

MacArthur Bakış genel sözleriyle bilinen, "Ben geldi ve ben döneceğiz. ' O Filipinler bu süre askeri üsleri Japon tarafından yıkıldı ve o ve onun askerleri Avustralya'ya geri çekilmek zorunda kaldılar söyledi. Savaş stratejisi sonra, 1944 yılında Körfez Hamadi, Jayapura indi ve bugün bulunduğu MacArthur'un binasının yerinde bir anıt inşa. Genel kendisi ve ordusu daha sonra Japon kurtuldum, çünkü onun kanıtlamak ve Filipinler'de ve Pearl Harbour Amerika'nın yenilginin intikamını.

Endonezya Borneo Adası Bölgesinde Önemli Yerler


Birçok Borneo adasında Turistik Batı Kalimantan, Doğu Kalimantan, Güney Kalimantan, Kuzey Kalimantan ve Orta Kalimantan karşılaştım.
Borneo adası aynı zamanda pek çok yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen bir turizm merkezi. Birçok turistik olan diğer adalara ek olarak
Borneo adası birçok manzaraları çok ilginç sahiptir.

Endonezya Borneo Adası Bölgesinde Önemli Yerler

Borneo adası Endonezya en büyük adadır ve aynı zamanda doğal güzellikler, tarihi, kültürel seyahat, ve daha fazlası gibi de turistik birçok çeşit var, dünyanın en büyük üçüncü ada işgal etti. Adayı ziyaret eden seçim bir sürü olacak yani eğer Borneo adası, her köşesinde 5 ilde ayrılmıştır ilk ziyaret etmek istediğiniz sadece turizm nokta ise.
Borneo adasında aşağıdaki turistik:

Batı Kalimantan İlgi Yerler
Kapuas içinde Sentarum Gölü Milli Parkı
Singkawang Pasir Panjang
Borneo Adası'nın kalbinde Milli Parklar Bukit Baka-Bukit Raya
Pontianak Kadriah saray
Pontianak Parklar Meydanı Kapuas
Bengkayang içinde Randayan ada
Ketapang Milli Park Mountain Hendek
Sintang ilçesinde Karanlık tepe
Singkawang Taman Bukit begonvillerle
Singkawang Sinka Adası parkı
Singkawang Sinka Zoo
Dara Juanti Sintang Sintang kentinde Müzesi
Doğu Kalimantan İlgi Yerler
Samarinda Bukit Bangkirai
Kutai Barat Jempang
Samarinda Botanik Unmul
Smarinda Tanah Merah Şelale
Berau içinde Türkiye Gunung Tabur
Tenggarong Museum Mulawarman
Berau içinde Derawan ada
Bulungan içinde Kayan nehir
Tanjung Arsava Şelale Uzun Pin
Doğu Kutai içinde Kutai Ulusal Parkı
Batı Kutai içinde Mahakam nehri
Güney Kalimantan İlgi Yerler
Banjarmasin Pazar Muara kuin Floating
Barito Kuala Çiçek Adası
Tapin Goa Batu Hapu
Londra Wasaka Müzesi
Kotabaru Mount Bamega
Barito Kuala Şok ada
Tabalong Goa Domuzlar
Banjar Kahung vadisi
Banjarbaru Museum Mangkurat
Tapin bölgesindeki Candi Laras
Barito Kuala Rumpiang köprüsü
Tanah Laut Batakan sahil
Üst South River Madang dağ kalesi
Tanah Laut Takisung sahil
Kuzey Borneo İlgi Yerler
Nunukan sivrisinek Nehri
Tarakan ilçesinde Amal plaj
Nunukan Sarı Arazi sahil
Tana Tidung içinde Rian dağ
Nunukan içinde Lamapu taş
Bulungan Beyaz Dağ
Tana Nehri Tidung içinde Sesayap
Malinau Şelale Martin Billa
Central Kalimantan Yerler
Palangkaraya Gölü Tahai
Kotawaringin Kıyı Kenar Pandaran
Kotawaringin Tanjung Puting Milli Parkı
Batı Kotawaringin Monument Tiyatro Sambi
Palangkaraya Müzesi Balanga
Palangkaraya Fantasy Beach Tourist Park
Bölge Setongah Lamandau Cascade River
Bölge Lamandau Niagara Palei Kodan
Sukamara heykel tepe
Sukamara Cape Nipah plaj
Sukamara Kuş Gölü
Gunung Mas Niagara Taş Mahasur
Batı Kotawaringin içinde Ümit Burnu
Yukarıdaki listeden yukarıda hala eksik varsa tanıdık / bilinmektedir ve biz özür dileriz çoğu turistik olan mevcut turistik listeden. Şimdi sen de, diğer turistik okuma ilgilenen mugkin, Places Bölge Borneo adası okudum.
10 Places Zorunlu Ambon ziyaret


Hiç terimini 'Ambon Manise' duydun mu? Terim genellikle Ambon şehrin güzelliği övgü üzerine çağrılır. Ambon onlar Maluku eyaletinin başkenti doğal zenginlikleri ile çekti çünkü Avrupa, Çin Arapça kadar birçok ülke tarafından ziyaret edilmiştir. Hatta 7. yüzyılda Çin okyanusun ortasında bir vaha olarak bu topraklarda bahseder.Daha on asır geçtikten sonra, Ambon hala cazibesini kaybetmiş değil. Doğal güzellikleri Yayılan, o sahil olağanüstü panoramik manzarasını sunan Liang plaj ve Nusa Pombo diyoruz. Sadece doğal değil, Ambon da dijelalajahi ilginç tarihi eserler bir çok kaydedebilirsiniz.

Nasıl tatlı bu şehri kanıtlamak ister misiniz? Ambon aşağıdaki 10 turistik ziyaret edin:

1. Nusa Pombo

Nusa Pombo sürat teknesi tarafından Ambon limandan bir saat içinde ulaşılabilir. Adanın ıssız, böylece yiyecek ve içecekler tat getirmek gerekir. Eğer kalmak istiyorsan, burada bir çadır kurabilirsiniz. Konaklama için kamp malzemeleri getirmek ve burada macera üstlenmek için hazırlıklı olun unutmayın.

Ambon bir turist noktada yapabileceğiniz çeşitli etkinlikler, dalış, şnorkel yüzme ve adanın etrafında yürüyüş vardır. Zengin Nusa Island Pombo bilinen memilliki sualtı dünyasını o kendi varlık, eğlenceli bir dalış olarak.

2. Liang Beach


Ayrıca bu Hunimua Plaj denir beach Bu nedensiz değil Tabii 1991 yılında Endonezya'da en güzel plajlarından olarak BM tarafından seçildi, yerler Ambon yorgun asla yapar berrak mavi su ile birlikte beyaz kum var güzelliği zevk.

Sahilde Dalgalar çok büyük değil bu yüzden su oynamak için uygundur. Eğer ıslanmak istemiyorsanız, size kum rampaları güneşlenebilir. Selan, yerel mutfağın tadını çıkarırken siz barınak için kullanabileceğiniz plaj astar yapraklı ağaçların bir satır.

Bu turistik Liang köyünde bulunan nokta, İlçe Salahutu, ya da şehir Ambon yaklaşık 40 km. Liang plaj dahil olmak için, 15.000 Rupiah ödemek zorunda.

3. Sahil Natsepa


Hala Liang plaj ile aynı ilçede, hiçbir plaj Natsepa da plaj tipik güzelliğini sunduğu. kolaylıkla balık yüzmek görebilirsiniz bu yerlerde deniz suyu çok açıktır.

Sahilde balık bıktınız?

10 Places Zorunlu Ambon ziyaret


Hiç terimini 'Ambon Manise' duydun mu? Terim genellikle Ambon şehrin güzelliği övgü üzerine çağrılır. Ambon onlar Maluku eyaletinin başkenti doğal zenginlikleri ile çekti çünkü Avrupa, Çin Arapça kadar birçok ülke tarafından ziyaret edilmiştir. Hatta 7. yüzyılda Çin okyanusun ortasında bir vaha olarak bu topraklarda bahseder.Daha on asır geçtikten sonra, Ambon hala cazibesini kaybetmiş değil. Doğal güzellikleri Yayılan, o sahil olağanüstü panoramik manzarasını sunan Liang plaj ve Nusa Pombo diyoruz. Sadece doğal değil, Ambon da dijelalajahi ilginç tarihi eserler bir çok kaydedebilirsiniz.

Nasıl tatlı bu şehri kanıtlamak ister misiniz? Ambon aşağıdaki 10 turistik ziyaret edin:

1. Nusa Pombo

Nusa Pombo sürat teknesi tarafından Ambon limandan bir saat içinde ulaşılabilir. Adanın ıssız, böylece yiyecek ve içecekler tat getirmek gerekir. Eğer kalmak istiyorsan, burada bir çadır kurabilirsiniz. Konaklama için kamp malzemeleri getirmek ve burada macera üstlenmek için hazırlıklı olun unutmayın.

Ambon bir turist noktada yapabileceğiniz çeşitli etkinlikler, dalış, şnorkel yüzme ve adanın etrafında yürüyüş vardır. Zengin Nusa Island Pombo bilinen memilliki sualtı dünyasını o kendi varlık, eğlenceli bir dalış olarak.

2. Liang Beach


Ayrıca bu Hunimua Plaj denir beach Bu nedensiz değil Tabii 1991 yılında Endonezya'da en güzel plajlarından olarak BM tarafından seçildi, yerler Ambon yorgun asla yapar berrak mavi su ile birlikte beyaz kum var güzelliği zevk.

Sahilde Dalgalar çok büyük değil bu yüzden su oynamak için uygundur. Eğer ıslanmak istemiyorsanız, size kum rampaları güneşlenebilir. Selan, yerel mutfağın tadını çıkarırken siz barınak için kullanabileceğiniz plaj astar yapraklı ağaçların bir satır.

Bu turistik Liang köyünde bulunan nokta, İlçe Salahutu, ya da şehir Ambon yaklaşık 40 km. Liang plaj dahil olmak için, 15.000 Rupiah ödemek zorunda.

3. Sahil Natsepa


Hala Liang plaj ile aynı ilçede, hiçbir plaj Natsepa da plaj tipik güzelliğini sunduğu. kolaylıkla balık yüzmek görebilirsiniz bu yerlerde deniz suyu çok açıktır.

Sahilde balık bıktınız? Sen saatte 20,000 oranında bir tekne kiralamak ve açık denizlerde balıkçılık hissi hissedebilirsiniz. Eğer balık gibi ama taze balık istemiyorsanız, sadece yaklaşık 700 metre uzaklıkta bu turistik nokta dan balık pazarına gelmeye çalışın. Yerel balıkçılar tarafından yakalanan taze balık satın alabilirsiniz.

Tipik meyve salatası Natsepa Plajı tadı unutmayın. taze meyve salatası için bilinen plaj sahil çevresinde satılmaktadır. Böyle mango ve kahverengi şeker ile karıştırılarak kaju fıstığı sos olarak Taze meyveleri plajda Natsepa çok ferahlatıcı öğle olurdu.

4. Gate City Beach


Plaj ziyaret edilen Ambon bir kez ikonik turistik olduğunu. Önceki plajları güneşlenmek için kum aksine, plaj kayalar ile doludur. Ama bu City Gate Plajı daha az güzel anlamına gelmez.

Ne bu plaj hakkında ilginç bir kapı benzeyen büyük bir delik deniz canavar haline çıkık bir mercan uçurumun varlığıdır. Uçurumlar isabet dalgaları Su sıçramasına favori yerler ziyaretçilerin biri haline gelmiştir. Doğa için bir dergi kapağı fotoğrafın içine sıradan yanı sıra, uçurumlar da genellikle birçok çiftler tarafından prewedding arka plan resmi olarak kullanılır.

Sadece 5000 miktarda, sen Ambon turistik güzelliğini tadını çıkarabilirsiniz. Eğer gıda satıcıları bol çünkü burada öğle yemeği getirmeyi unutmayın Merak etmeyin.

5. Sahil Relax

Adından da anlaşılacağı gibi, plaj rekreasyon konum olarak kullanmak için uygundur. Yorgun ve günlük rutin sıkılmış Ambon turistik noktalar kapalı ödenecektir. Plaj manzarası eşliğinde, burada bir mutfak dayanak haline kızarmış muz ve tatlı çay siparişi unutmayın.

Sen dalış ve şnorkel ama tembel olan ekipman getirmek istiyor? Sessiz, burada dalış ve dalış ekipmanı kiralama vardır. Sen taşıyan dalış ekipmanları uğraşmadan Relax sualtı dünyasını Sahili güzelliğini tadını çıkarabilirsiniz

Kuzey Maluku eyaletinde 10 Favori Yerler
1. Fort Turuncu

Adından da anlaşılacağı gibi, Fort Turuncu O zaman 1607'de Hollanda sömürge hükümeti inşa Fort Turuncu ayrıca Hollandaca konutu olarak kullanılan 1619 Eskiden Fort Orange Jakarta transfer edilmeden önce VOC karargah olarak kullanıldı Ternate valisi. Şu anda Fort Orange Endonezya ordusu ve polis karargahı olarak kullanılan, ama turistler hala Hollandalı kale ihtişamını görmek için izin verilir.

Volkan Gamalama

2. Volkan Gamalama

O uçakla Kuzey Maluku geldiğinde, Volkan Gamalama kesinlikle gökten görüldü. Denize 1/721 Yukarıda Yüksek dağ Kuzey Maluku ili girdiğinizden bir işaretleyici oldu. Denizin ortasında bir volkan 1990'lardan önce, sık sık Gamalama yanardağ sürer, hala etkin. İlginçtir, Volcano eteklerinde Gamalama hala kendi geleneklerini korumak Köy Marikurubu denilen geleneksel köy hayatta.

3. Köy Marikurubu

Köye Marikurubu ulaşmak için, Ateş Gamalama Dağı tırmanmak gerekiyor. Dağı Ateş Gamalama zirvesine tırmanış değil çok zor ve sadece 4 saat sürer. Çıkış sırasında, eski karanfil tarlaları manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu dünyanın en eski karanfil ağacı, o 400 yaşında ulaştı olan bölge söyleniyor. Garip yaşlı ağaç hala yılda karanfil 400 kg üretmek mümkün oldu. çok etkileyici Dağı Api Gamalaman zirvesine görünümü.

4. Goa Sagea

Bölge Veda, Merkez Halmahera 5 kilometre mesafede, Goa Sagea geniş bir giriş 20 metre kare ve 30 kilometre uzunluğundaki mağara var! Goa Sagea bölüm benzersiz renkleri ile sarkıt ile doludur. Hiçbir gelen güneş ışığı ve hatta Goa Sagea hava sıcaklığı sıfır derecenin altına ulaşabilir. Uğursuz olmasına rağmen, giderek daha fazlası bu mağarada gizem aramak için cazip vardır.

5. Morotai Adası

Yüzey oldukça düz bir ada olduğu için Morotai Adası eşsiz görünüyor. O bir üs olarak o esir müttefik askerlerin kadar 2. Dünya Savaşı sırasında Japon savaş karargahı ve yapım savaş Morotai Adası olunca bu küçük ada uzun bir geçmişi vardır. Doğal olarak, ne zaman artık dalgıçlar için bir turistik haline gelmiştir Morotai birçok mağaza hazine savaş adanın etrafında mevcut deniz suları. Sayısız araç ve bu sularda battı savaş gemileri.6. Taş Angus

Angus Stone bölge yanardağ uzak olmayan havaalanından 1737. Gamalama yerde patlak verince donuyor, bir lav akışının konumudur. Taşlaşmış lav simsiyah ve yolun sol ve sağ tarafında artık. Angus Stone Hiri Island bölgesinde bir yürüyüş manzaranın tadını bize ne kadar güçlü Volcano Gamalama hayal yapabilirsiniz iken.

7. Halmahera Adası

Halmahera Adası, Kuzey Maluku eyaletinin en büyük adası olan yaklaşık 17 780 metrekare kapsar. Bakışta yarımadanın dört ile Sulawesi adasında şeklinde. Nüfus Portekizce, Gujarati, Arapça, Malezya ve Hollanda'da bir karışımı olması nedeniyle Halmahera Adası kültürü çok özeldir. Böyle deniz ve yanardağ gibi konumlar sahip olmanın yanı sıra, Halmahera Adası da ziyaret etmek çok ilginç bazı geleneksel köy vardır.

8. Niagara Cibi ÇEBİ

14 metre yüksekliğe sahip Niagara Cibi ÇEBİ Nehri Waci akar ve nihayet Doğu Halmahera plaja dökülür. Bu şelale elde etmek için, yaklaşık 30 dakika boyunca tekneyle Waci 7 kilometre mesafe gerekir.

9. Kedaton Sultan Bacan

Başlangıçta bu bina Şah Sultan Mukhsin ikametgahı olmuştur. Duni Savaşı 2. tahrip Kedaton milikSultan Sadık Şah Son olarak, bina resmen devlet Sultanlığı Bacan merkezi oldu çünkü Ama sonunda Kedaton Sultan Bacan olarak kullandı. Şimdiye kadar, orijinal bina hala çatı 2003 yılında restore edilmiştir hariç tutulur.

Ternate 10. Mescidi Sultan

Ternate Mescidi Sultan Ternate Kedaton Sultan yaklaşık 100 metre mesafede yer almaktadır. Sultan Saidi Barakati döneminde 1606 yılından bu yana inşa edilen cami özenli taş yapısı ile inşa edilmiştir. Yapışkan ağaç kabuğu Kalumpang bir karışımıdır. Bu caminin Tipik bina bir örtüşme şekli ve bir takvim yılı AD gün sayısına göre 360 ​​oyma adet dolu, her tumpangnya piramit kafes taklit dört kare köşeler oluşur çünkü.Java bölgesindeki Yerler


Java bölgesindeki Yerler aile veya eş ile tatil keyfi için bir hedef olarak kullanılabilecek konumlar geniş bir çeşitlilik var çeşitli şehirlerde ve ilçelerde bulunabilir. Java adası Endonezya'da en ayrıcalıklı adanın, 136 milyon kişiye ulaşan, Java dünyanın en çok ve en yoğun nüfusun bir numarası vardır olduğunu kanıtladı olduğunu. Yararları ada Endonezya halkının% 60 yaşadığı Çünkü, Java sahip turistik çeşitlidir.

Java bölgesindeki Yerler


Bölge Java Turistik yaygın Java kendisi Cakarta ve Yogyakarta (DIY) iki belirli alanlarda, yani Özel Capital Region (DKI) ayrılmıştır çünkü yayılmış ve Batı Java, Orta Java, Banten ve Doğu Java dört illerini vardır vardır. Java, hedef olarak kullanılabilecek yerlerde bir sürü gitti eğer bu parçalarla sürpriz olmaz.
il ve uzmanlık alanları, dahil ederek Java alanında aşağıdaki yerler:

Central Java Yerler
Semarang Tarihi bina Lawang Sewu
Magelang Borobudur Tapınağı
DEMAK içinde Demak Camii'nde dini turizm
Sünen Muria Kudus Türbesi
Jepara Kartini Plajı
Temanggung bölgesindeki Lawe Şelale
Wonosobo Agrowisata Tanjungsari
Magelang Mendut
Taman Kyai Magelang kalıcı
Kebumen Goa Jatijajar
Banyumas Batu Raden
Banjarnegara Bukit Dieng
Boyolali içinde Lawang tapınak
Surakarta kraliyet sarayı
Çay bahçeleri Karanganyar içinde Kemuning
Klaten bölgesindeki Sewu
Sragen Taman Dayu
Wonogiri bölgesindeki Gajah Mungkur
Jepara Pecatu Guamanik plaj
Semarang Ambarawa Demiryolu Müzesi
Brebes havuzlarda Renjeng
Tegal Purwahamba plaj
Grobogan bölgesindeki Kedung Ombo
Pemalang Su Parkı Thistle
Semarang Marina Beach
Jepara Manik mağara
Temanggung göktaşı Anıtı
Jepara Kaplumbağa Ocean Park
Surakarta Klewer pazarı
Tegal Cacaban rezervuarlar
Brebes içinde Randusanga plaj

Doğu Java Yerler
Surabaya en uzun köprüsü
Malang Balekambang plaj
Magetan bölgesindeki Sarangan
Probolinggo, Pasuruan ve Lumajang Mount Bromo
Situbondo White Sand Beach
Lamongan Deniz Turizm Lamongan (WBL)
Tuban Goa Akbar
Surabaya Denizaltı Müzesi
Malang Rezervuar Karang Kates
Gresik içinde Sunan Giri Mezarı
Tuban Sunan Bonang
Wonosari çay bahçeleri
Banyuwangi Baluran Milli Parkı
Malang Jatim Park 1
Banyuwangi Ijen krater
Surabaya Surabaya Hayvanat Bahçesi (KBS)
Malang Songgoriti sıcak su banyosu
Bojonegoro içinde Kayangan Api
Sumenep içinde Slopeng plaj
Surabaya Kenjeran plaj
Lamongan Cape Kurbağa
Psikolojide TRIGI plaj
Sünen Ampel Surabaya

West Java Yerler
Sukabumi Liman plaj kraliçesi
Pangandaran Pangandaran plaj
Lembang, Bandung Dağı Maraş
Cianjur Taman Bunga Nusantara
Cimahi bölgesindeki Curug Cimahi
Bandung Puith krater
Bogor Bogor Botanik Bahçeleri
Cullinan Bogor Mekarsari
Karawang baraj Wlahar
Karawang Pantai Tanjung Pakis
Karawang Curug Cigentis
Purwakarta Jatiluhur
Purwakarta Goa Japonya
Purwakarta Cirata
Sumedang Mount Kilidi
Sumedang termal banyolarının Conggeang
Lippo Cikarang su Bum
Bekasi Endonezya Jaya Timsah
Bekasi Muara plaj sürüler
Cipanas Isıtmalı Yüzme Havuzu
Garut Cangkuang tapınak
Garut Volkan
Cibodas Cianjur
Cianjur Gunung Gede
Tasikmalaya Parks Recreation Mangkubumi
Mercan Kıyısı Tasikmalaya tawulan
Tasikmalaya Yerinde Gede
Subang Kaplıca
Subang'daki Capolaga Macera
Indramayu Komodo Adası

Banten İlgi Yerler
Bird Island
Krakatau Dağı
Tabiatı Rawadano
Bird Island
Milli Parklar Ujung Kulon Of
Banten Büyük Camii
Curug Gendang
Anyer plaj
Sahil Sawarna
Tanjung Lesung
Pulau Umang
Parklar Sangiang
Karang Bolong Plajı

Özel Capital Region (DKI) Jakarta Yerler
Ancol
Taman Mini Endonezya Indah (TMII)
Ragunan Hayvanat Bahçesi
National Monument (Monas)
Circuz İlçe
Ocean Park Su Macera
Anıt, Soekarno-Hatta
Müze Katredal
Sürüngen Bahçeleri ve Müzesi Komodo
Jakarta Sanat Binası
Rink Okyanus
Kelebek Parkı
Gençlik Rehin Müzesi
Marunda plaj
Thousand Islands
Çin Endonezya Kültür Parkı
Yaban Hayatı Kuş veya Bird Park
Taman Anggrek
Taman Ismail Marzuki
Muara Angke

Yogyakarta Yerler (DIY)
Sleman içinde Prambanan tapınak
Bantul bölgesindeki Parang Tritis
Jl Mutlu Loka Zoo. Botanik 2
Jl üzerinde Taman Pintar Yogyakarta. Panembahan Senopati 1-3
Playen Gunung Niagara Sri gethuk
Gunung Goa Tasarım Kencono
Sleman PAKEM bölgesindeki Kaliurang
Wonosari Museum Kekayon
Jl olarak Malioboro. Malioboro
Bannerman Harjo Taman Sari
Bantul Goa stealth
Jl içinde Warungboto. Emektar
Jl Yogyakarta Sarayı. Rotowijayan
Jl içinde Beringharjo. A. Yani
Jl Güney Meydanı Yogyakarta. Güney Meydanı
Java alanında birçok konumlar arasında Java seyahat etmek istiyorum sizin için bilgi ve çevresi olabilir yukarıdaki listeden olabilir. Eğer memnun değilseniz ya da hiç üst turistik noktalar ziyaret ettiyseniz, diğer alanlarda yolculuk deneyebilirsiniz.
Sulawesi adasında Yerler


Sulawesi adasındaki Yerleri, birçok Güney Sulawesi, Kuzey Sulawesi, Güneydoğu Sulawesi ve Batı Sulawesi dahil olmak üzere adanın bir parçası olan her ilde karşılaştığımız. Sulawesi bazı illerde itibaren kesinlikle de adasında tarafından durdurmak unutmayın Borneo adasında ise vb sahne, parklar, plajlar, nehirler, hamamlar, gelen kesinlikle farklı manzaraları ve özellikleri bir ürün yelpazesine sahip olan Sulawesi, Sulawesi adası kendisi yolculuk almak için değil çok defa, Borneo adaları arasında yer alır çünkü. Doğa kokuyor seyahat tercih ediyorsanız, bu ada bir ziyaret için idealdir. Nitekim, doğal güzelliklere ek olarak birçok vardır ama daha yaygın doğa gibi görünüyor. Muhtemelen turistik listesi altında, Sulawesi ziyaret etmek istiyorsanız Endonezya'da ise seyahat hedef kaynağı olabilir.İl By Sulawesi yerler listesi
- Güney Sulawesi Yerler
Bulukumba Tanjung Bira plaj
Makasar bölgesindeki losari
Gowa Museum balla Lompoa
Gowa içinde Somba OPU
Maros Niagara Banti Murung
Wajo Tempe Gölü
Kemik naiplik içinde Pantai Tanjung Palet
Gowa içinde Bili-Bili baraj
Kemik plaj Pute Luwu ilçesinde
Pinrang içinde Kamarrang ada
Sinjai içinde Trunk Adası Lampe
Tana Toraja Londa uçurum
Maros içinde Karaenta Tabiatı
Luwu içinde Lalombo plaj
Jeneponto içinde Adası Umut
Kıyı Marina Korong Taş Bantaeng
Bantaeng içinde Tanakeke plaj
Barru termal banyolarının Kalompie
Sinjai içinde Kadingare ada
Soppeng Doğa Banyoları OmPO
Takalar içinde Selayar ada
Bölge Tanatoraja içinde Tumonga taş dağlar
Luwu Goa Liang Andolan
Gowa Yayla Malino
Barru Marine Park Mallusetasi

- Kuzey Sulawesi Yerler
Manado ada Sinaden
Minahasa Lakban plaj
Batu Putih Kuzey Bitung Tangkoko Milli Parkı
Sangihe sualtı Volkanı Mahangetang
Kuzey Minahasa Lihaga Adası
Manado Linow
Manado Bay Bunaken Island
Manado Namaz tepe Tomohon
Minahasa Hill Aşk Kanonang
Minahasa Klabat
Minahasa Kora-Kora plaj
Tomohon Gölü Tondano
Minahasa Likupang plaj
Bitung Pulau Lembeh
Tomohon Mahawu

- Güneydoğu Sulawesi İlgi Yerler
Bau Bau-in Nirwana plaj
Wakatobi içinde Wakatobi Milli Parkı
Konawe East Niagara Moramo
Kendari at Nambo Plajı
Buton Island Liwutongkidi
Buton Buton Fortress
Kendari Niagara Lahundape
BOMBANA içinde Sagori ada
Konawe içinde Toropina plaj
Wakatobi Beach escort
Kolaka termal banyolarının Mongolo
Muna Goa Liang La Kalombo
Buton Basilica ada küme
BOMBANA Tanjung Bunga
Kendari Teluk Kendari
Kendari Seyahat gölet
Wakatobi Doğal Goa
BOMBANA içinde Malangke ada
Güney Konawe Tanjung Boti Kolo
Buton içinde Kancinaa plaj
Kolaka Tanjung Ahşap Rüzgar
Muna Meleura plaj
Kuzey Konawe Rafting
Kuzey Kolaka içinde Sapiri cape sahil
Bau Bau-Napier Adası
Bombana Niagara Sangkona

- Batı Sulawesi Yerler
Polewali içinde Palipis plaj
Majene içinde Dato plaj
Mamuju içinde Manakarra plaj
Polewali Niagara Indo Rannuang
Polewali Niagara Limbong Kamandang
Polewali içinde Sekka baraj-Sekka
Mamasa Niagara Sambabo
Polewali içinde Mampie plaj
Polewali Bahari plaj

Sulawesi birçok konumlar arasında adada ilin farklı alanlarda hakim plaj turizmi döner. Umarım Yukarıdaki bilgiler Sulawesi seyahat hedefi ada ilham olabilir
Sumatra Adası Bölgesinde Yerler

Sumatra Turistik yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir turizm merkezi. Eğer Sumatra adası çok geniş ve dünyanın 6. büyük adası olarak, adanın alanında mevcut birçok turistik bulacaksınız tabii Sumatra adası, ziyaret ilginizi çekiyorsa, bunun şaşılacak bir Bu ada tatilleri bir turist destinasyonu olarak ya da boş zamanlarında kullanılabilecek birçok turistik noktalar tutar.
Sumatra Adası Bölgesinde Yerler

Endonezya adaları gerçekten Batı Sumatra (Batı Sumatra), Güney Sumatra (Güney Sumatra), Kuzey Sumatra bazı nokta iller arasında bölünür, çünkü Sumatra adasının bölgede Turistik Kuzey Sumatra (birçok farklı il ve ilçelerde bulunabilir ), Jambi, Lampung, Riau, Bengkulu, Aceh ve Riau. Tabii ki bazı iller gibi farklı yerler vardır:
Batı Sumatra Yerler
Bukittinggi kab.Agam bölgesindeki Sianok Canyon
Padang Sikuai
Tanah DATAR içinde Anai Vadisi Tabiatı
Harau Kab Şelale Vadisi Harau. Elli Koto
Tanah DATAR bölgesindeki Pagaruyung Sarayı
Solok konuya Twin Lakes
Agam Lake House
Ilçesinde Gölü Batur. Solok ve Kab. Düz Arazi
Langkisau tepe Painan Şehir - South Coast
Padang Cubadak ada
Panorama Tabek Padang Broken
Padang Kök Köprüsü
New York Güç Tri Eka Dharma Müzesi
Kota Pariaman içinde Gandoriah plaj

Güney Sumatra İlgi Yerler
Lahat manna Nehri
Niagara Bedegung Bedegung kırsal bölge. Tanjung Agung
İngilizler ilçe köyünde Bumi Ayu tapınak. Tanah Abang Sumsel
Palembang Ampera köprüsü
Lahat Angel şelale
Lubuk Linggau Niagara Temam
Palembang Sriwijaya Arkeoloji Parkı krallık
Palembang Tekurep krater
Lahat Yayla Pasema
Palembang Kemaro ada
Palembang Siguntang tepe
Güney Sumatra eyaletinin Palembang Negri Müzesi
Oku Goa Putri
Lahat Mount Serelo
Palembang Niagara Lematang
Lahat Zoo Rebang Kemambang
Lahat Sıcak Cape Way
Bengkulu Dağı Dempo

Kuzey Sumatra İlgi Yerler
Medan Toba Gölü
Medan Yeşil Tepesi şehir
Karo bölgesindeki Sipiso-piso
Medan Marelan içinde Siombak gölü
Medan tepe Gundaling
Samosir Island Samosir
Şelale İki Renk Deli Serdang
Langkat Bukit Lawang
Karo Mount Sibayak
Güney Nias içinde Lagundri plaj
Nias üzerinde Sorake plaj
Medan Maimun Sarayı
Medan Great Mosque
Medan göl tiftiklenme
Jambi İlgi Yerler
Göl Kerinci
Goa Tiangko - Merangin
Termal Hamamlar Semurup
Kerinci Milli Parkı
Tapınak Muaro
Citra Indah Park Ailesi
Müze Negri Jambi
Şelale Telun Berasap
Taman Rimba
Manganez köyü Mangurai
Göl Sipin

Lampung İlgi Yerler
Turizm Park Green Valley
Kampoeng Tabek Güzel Seyahat
Plaj MUTUN'ın
Arkeolojik Park Pugung Raharjo
Way Kambas Milli Parkı
Tanjung Setia Plajı
Körfez Kiluan
Bumi Kedaton Resort
White Sand Beach
Grave Adası
Siger kule
Sahil Mandiri
Labuhan Jukung Krui
Muz Adası
Bukit Barisan Milli Parkı
Esir kaplumbağalar Muara Tembulih

Riau Archipelago Yerler
Dağı Daik
Isırma Adası
Sultan Camii
Gunung Bintan
Barelang
Yeni Boğazı
Pasir Panjang

Aceh Yerler
Niagara Blang Yüzme
Dağı Selawah Agam
Dağı Borni Telong
Kuala Merisi
Lampuuk plaj
Iboih
Taze Deniz Göl
Niagara Suhom
Patlıcan plaj
Aly Müzesi Hasymi
Kuala sahil Parek
Anıtlar İslam krallık Peureulak
Sand Beach Saka
River Rafting Teunom
Atol
Körfez Rigaih
Goa Klongsong
Pantai Batu Bertupang

Bengkulu Yerler
Göl Testleri
Sıçan Adası
Fort Fort Marlborough
Uzun Sahil
Anıt Thomas Parr
Müze Negri Bengkulu İl
Duayu plaj Sekundang
Harum göl Bastari
Bukit Kaba
Kanştınldıktan Niagara başkanı
Padri sırtı plaj

Riau İlgi Yerler
Parklar andam Dewi Bengkalis
Taman Alam Mayang Pekanbaru
Siak Sarayı
Muara Takus
Göl Limbungan
Yeni Boğazı
Göl Napangga
Mescid An-nur

İlde Sumatra Adası'nın Bölgesi'nde Bu bilgiler Places, turistik yerlere turistik yerlere çok turistlerin uğrak.


No comments:

Post a Comment