!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, August 25, 2015

ABD ve Avrupa hisse senetleri Rp 14.000 / US1 saydam düşük noktaya ulaşmak için, miktarı azaldı

ABD ve Avrupa hisse senetleri Rp 14.000 / US1 saydam düşük noktaya ulaşmak için, miktarı azaldı

(BBC) - Dow Jones, Pazartesi günü 1.000 puan 24/8 ticaret düşmüştü.
New York'ta Wall Street Çin ekonomisini yavaşlatan korkularına olarak Avrupa ve Asya'da hisse senedi piyasalarında düşüşün ardından beş gün üst üste düştü.
Ticaretin gün hızla değişmektedir günü, Pazartesi, 24 Ağustos Dow Jones aşağı, 15871.35 3.6% kurtarmadan önce 1000 puana düştü.
S & P 500 1893.21 için penurunan3,9% kapatıldı ve Nasdaq 4.038.6 de kapatarak% 3.8 geriledi.
Çin ekonomisinin sağlığıyla ilgili kaygıları tarafından yönlendirilen ABD stoklarında düşüş.
Çin'de Fabrika
Çin ekonomisinde yavaşlama korkuları önceden düşünülenden daha kötü
İki hafta önce, Çin Merkez Bankası ülkedeki ekonomik yavaşlama korkuları önceden düşünülenden daha kötü artar yuan, devalüasyon almak.
Yatırımcıların başlıca kaygısı Çin'den gelen yüksek talep, ekonomik yavaşlamadan etkilenecektir bağlı şirketler ve ülkeler.
Analistler Ancak ABD'deki yatırımcıların biraz aşırı harekete geçti.
"Durgunluk, mantıksız içine Çin ekonomisinin ABD ekonomisini götürecek İddialar iki kez Çin ekonomilerinden daha büyük ve tüketici dayalı (ABD ekonomisi), çünkü" Philip Blancato, Ladenberg Thalmann Asset Management CEO'su söyledi.
Çin şu anda mal ve hizmetler için hem de dünyanın en büyük ekonomisi ve ayrıca en büyük ikinci ithalatçı bir ülkedir.
Çin'in ekonomik yavaşlama kaygıları yatırımcıları uğrak devam ederken Borsa Londra, Paris ve Frankfurt düştü.
Fransa ve Almanya'da ana pazarları yaklaşık% 3 kayıp ise Londra FTSE 100 endeksi, Pazartesi sabahı (24/08) ticaret% 2.6 düştü.
Çin'de Şanghay Kompozit ile de etkilenir Asya piyasaları,% 8.5, 2007 yılından bu yana en kötü düştü.
Çin hükümeti yatırımcıları sakinleştirmek için başarısız sayılır.
Tüccarlar dünyanın ikinci büyük ekonomisi yavaşlayan büyüme konusunda endişeli Buna ek olarak, petrol fiyatları, altı yılın en düşük seviyesine geriledi.
"Biz çok çabuk aşağı taşındı gibi görünüyor," David Madden, IG piyasa analisti söyledi.
En yatırımcılar tatile çünkü Asya hisse senetleri yaygın yatırımcı ile ilgili çökme korkusu Avrupa'da ince ticaret kötüleşti.
"Ben belirsizlik gelecekte artacağını düşünüyorum" Madden dedi.
Yatırımcılar hisse senedi endeksi artırmak için pazar tüccarları tekrar girmeden önce hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Asya borsaları Çin'de ekonomik büyümenin yavaşlaması yatırımcı endişeleri üzerine Pazartesi (24/08) tekrar düştü.
Beş ay içinde en düşük seviyesine - 18.963,53 noktada aşağı% 2.4, Asya'daki en büyük borsa Japonya'da Nikkei 225.
Yatırımcılar Pekin sürekli çabalarına rağmen pazar stabilize etmek için Çin'in yeteneği inanmıyorum.
Hafta sonu, Çin emeklilik fonları borsa ilk defa yatırım için izin planlıyor.
Yeni yönetmelikte, emeklilik fonları yurt listelenen paylaşımlara net varlıklarının% 30 en fazla yatırım yapabilir.
Hareket ülkenin borsalarında düşüş durdurmak için Çin hükümetinin son bir çabadır.
Fon hisselerinde aynı zamanda türevleri dahil piyasası araçlarının bir dizi değil sadece yatırım olabilir. Bu ürünler için artış talebi ile hükümetin fiyat artacak umuyor.
Hileler dışarı Koşu
Simon Littlewood, iş danışmanlığı firması ACG Global'in başkanı "onların ekonomileri daha akışkan hale getirmek için çalışıyor ettik çünkü son aylarda hileler tükendi" dünyanın en büyük ikinci ekonomisi kaygıları vardı BBC söyledi, ama yine de piyasaları sakinleştirmek için başarısız oldu.
Son haftalarda, Çin anonim endeksi% 12 düştü, yani toplam haziran ayından bu yana% 30 azalmıştır.
Bu% 6 kaybına uğradığı ABD'de Dow Jones ile küresel hisse senedi satışlarında keskin bir düşüş, nedenleri ve İngiltere'de FTSE 100, bu yıl% 5 ulaşmak için bir hafta içinde en büyük zararı kaydetti.

Ekonomik Çin'de büyüme ve hisse senedi değerlerinin çöküşü Yavaşlayan "ihtiyaç" bir kriz değil bir ayar değil
Bu ayın başlarında, Çin'in merkez bankası ihracatını artırmak için bir yol olarak yuan devalüe.
Avustralya'da S & P / ASX aşağı% 2.2 satışa 5098.80 Pazartesi sabah.
Güney Kore'de, Kospi endeksi bölgesel eğilim, 1869,13 seviyelerinde% 0.4 daha düşük açıldı izler.
Ve Pazartesi (24/8), Ortadoğu'da borsalar da büyük ölçüde düştü.
IMF: 'Hayır kriz'
Hafta sonu, Uluslararası Para Fonu (IMF) piyasada aşırı panik önlemek için bir çaba, küresel hisse senedi satışları bir bildiri yayınladı.
Ekonomik Çin'de büyüme ve hisse senedi değerlerinin çöküşü yavaşlatan bir kriz değil ekonomi için bir "ihtiyaç" konulu bir ayarlama, üst düzey bir IMF yetkilisi Pazar (23/8) söyledi.
"Çin'de bir kriz var konuşmak için çok erken" bir basın toplantısı aracılığıyla, İtalya ve Yunanistan gibi ülkeleri temsil eden Carlo Cottarelli IMF icra müdürü söyledi.
O% 7,4 2014 yılında elde edilen seviyenin altında% 6,8 artış Çin ekonomisi, tahmin uluslararası borçluların öngörülerini tekrarladı.
Cuma (21/08) üzerine, rakamlar son altı yılın en hızlı ölçek küçüldü Ağustos ayında Çin'de fabrika aktivite gösterdi.
Bu rakam, resmi veriler, Çin'in devam eden ekonomik yavaşlama gösterdi sonra gelir. Temmuz sonuna kadar üç ay içinde, ülke ekonomisinin 2009 yılından bu yana en düşük, bir önceki yıla göre% 7 oranında büyüme.

US $ başına 1 Rp14.050 ulaştı dolar karşısında rupiahı kur küresel ekonominin olgusu ve yuan devalüasyon ayrılmış değil, hükümetin de ülke ekonomisine de takımın performansını bakmak gerekir.
Küresel finans piyasalarında yapısal değişiklikler (tektonik vardiya) sonuçlanan Banka Orta Asya ekonomisti David Sumual göre yuan Devalüasyon,. Rupiah bu değişimden etkilendi.
"İki hafta önce, küresel döviz hepsi ABD doları karşısında zayıfladı beri," David BBC Endonezya, Isyana Artharini anlattı.
Ekonomik konularda zayıflaması nispeten aynı yerli sektörü, yani aynı zamanda nedeniyle nasıl inşa edildi altyapıyı hızlandırmak ve doğrudan yatırım yatırımcıları ikna etmek için hükümet harcamaları.
Ne yazık ki, bu doğrudan yatırım yapmak için çabalar piyasa duyarlılığı ile engellenmektedir hala Endonezya karşı negatiftir.
David de Endonezya ekonomisinin potansiyel hala iyi, ama gıda fiyat istikrarı korumak ve istikrar rahatsız sorunları ortadan kaldırmak için hükümetin yeteneğine bağlıdır gördüm.
"Et Şimdi fiyat beklenmedik arttı, konu bazen bazen arz sıkıntısı demek, bazen söylemek bazen yeterli kaynağı almak istiyorum. Veri kullanılabilirliği bazen ya karıştı seviyorum doğru olan," David ekledi.
Öyle olsa bile, David göre, Endonezya'da ekonomik büyümenin hala Çin, Filipinler, ve Hindistan'dan sonra Asya'daki en yüksek biridir. Orada Endonezya daha şiddetli durumu yaşamış diğer ülkelerdeki fakat yapısal reformları taahhüt ülkeler, koşulların görece daha iyi.
"Hindistan başarıyla yapısal reformlar, böylece para hala zayıf, ama değil gibi sert pelemahannya başka para birimi olmasına rağmen" David dedi.
Kabine değişikliği sonuçları görmek için zaman alsa bile yapısal değişiklikler yapmak için bir girişimdir.
Öte yandan, David göre, hükümetler ve yetkililer de, özellikle gıda fiyat istikrarı açısından kötü karşıya altyapı harcamalarını hızlandırmak ve yatırımcıları ikna etmek bir acil durum planı oluşturmalıdır.
"Bu, yeni önerileri değil uzun talep edilmiştir ancak görünmeyen hükümet hala tekrar hızlandırmak gerekiyor" David dedi.
Hükümet ayrıca döviz kuru daha istikrarlı geleceği böylece adımlar atılacak belirtmelidir.
MPR / DPR genel oturumunda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Jokowi bu hedefe karşılık 2016 yılı başında dolar karşısında Rp13.400 Rupiah döviz kuru hedeflemesi, David diyor, bu rakam koşulları hala zayıf temeller, çünkü elde etmek hala zor.
"Bank Indonesia politikaları zaten hükümet hakkında ne var, ancak?" Davut dedi.
Acil Durumlar
Bu arada, Enver Farial para gözlemcileri gibi ABD faiz artışlarına ilişkin spekülasyon ve yuan devalüasyon, ancak döviz kuru ulaşmıştır Rp14.050 oynamak dış etkenlere rağmen acil olarak görülmesi gerektiğini söylüyorlar.
"Rupiah Bu düzeyde aşırı satım olmuştur undersell. Bu döviz kuru Endonezya ekonomisi için iyi olduğunu söylemeyi hiçbir gerekçe bulunmuyor. Temellerle yapmak için artık yok. Daha spekülatörlerin oyunu ile sarsılmış oldu. Stokunun düşüş hala durdurmak veya devam edecek mu ? Bu çok büyük soru ise, "BBC Indonesia Farial söyledi.

Bank Indonesia döviz piyasasında dolar işlemler üzerinde politika sıkı bir kontrol yapmak için devam etmelidir
Ne oldu bugün düşündüğü Endonezya o hisse senedi endeksi satmak zorunda nüfuz Nisan 4300 yılında 5523 gibi yüksek bir keskin düştü içine sıcak paradır.
Satış eylem elde edilen Rupiah dolar ve Rp14.050 nüfuz döviz kurunun için yüksek talep olduğunu, böylece dolara satın almak.
Buna ek olarak, Bank Indonesia zaten rupiah kullanmak için yerli işlemleri gerektiren düzenlemeler yapmıştır, ancak yönetmelikler etkili olmamıştır rağmen.
Ardından dolar talep eklemek dolar, petrol ve gaz endüstrisi, elektrik, madencilik, kira merkezleri, ofisler gibi denizaşırı ilgili olmayan işlemler, ve danışmanlık ücretleri var.
Farial ayrıca Bank Indonesia dolar talebini basarak umuduyla ayda 25.000 $ ABD maksimum aylık 100.000 $ ABD maksimum gelen, dolar alışverişlerde kısıtlamalar indirdi övdü.
Ancak, ona göre, Bank Indonesia döviz rezervlerini kullanarak müdahale ile döviz piyasalarına yanı sıra kontrollerin dolar işlemler üzerinde politikası sıkı bir denetim yapmaya devam etmelidir.
"It olmaya devam etmesine izin verilmelidir düzenli şey olarak kabul Asla" Farial dedi.
Bakan, hükümetin özellikle ekonomik büyümeyi artırmak için para politikasının kaldırarak, mali sektör arasında senkronize etmek için Bank Indonesia birlikte çalışmak için umut ediyor.
'Hat ötesinde'
Bogor Köşkü'nde Joko Widodo Başkanı, (24/8) Pazartesi Endonezya'da değil, aynı zamanda komşu ülkeler ekonomik yavaşlamanın sadece dedi.
Ona göre, ekonomik yavaşlama bazı nedenleri yuan ve ABD faiz oranlarındaki planlanan artış olsun veya olmasın bu yüzden amortisman.
"Birlikte bekliyorlar. Onlar daha sonra yapmamız gereken şey, aktaracak hat aynı ve bağlılık düşünmüş olmalı. Biz zaten size bir taslak vermeyin, o zaman çizgilerin dışında var" diye gazetecilere söyledi.
Maliye Bakanı Bambang Brodjonegoro da daha önce ikincil piyasa teşvik etmek Devlet Menkul Belgeleri fon akışını önleyecek söyledi.
Hisse senedi ve rupiah hareketi açısından, Bambang geçici sığınak aramaya irrasyonel bir hareket olarak görüyorum, ve ABD doları güvenli bir seçenek olarak görülüyor.

Çin neredeyse üç yıldır en alçak noktası olan ABD doları karşısında yaklaşık% 2 oranında devalüe yuan.
Çin merkez bankası devalüasyon daha iyi piyasa güçlerini yansıtacak bir düzeltme olarak alınan gerekçeli.
Analistlere göre, yuan devalüasyon Temmuz ayı boyunca hızla düştü Çinli ihracatını artıracağını.
Şimdiye kadar yetkililer iç talebi canlandırmak ve ödünç para ve daha sonra yurtdışına yatırım için yerli şirketlerin teşvik etmek amacıyla güçlü kalması para tutmak için politikayı desteklemek için.
Ama Çin'in son politika, BBC Theo Legget, Amerika Birleşik Devletleri ateş altında gelmesi muhtemeldir. Ülkede üreticilerin iddia Bunun nedeni bambu perde üreticilerin haksız rekabete uğramış.
Legget tarafından eklendi, Çin'in kararının enflasyon olabilir, çünkü Çin'den gelen ucuz mallar faiz oranlarını yükseltmek için ABD dahil diğer ülkelerin, merkez bankalarını etkilemesi muhtemeldir.

No comments:

Post a Comment