!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 17, 2015

Adam için Deniz nimet

bitmiş değildi binmek (347)

(Bölüm 347), Depok, Batı Java, Indonnesia, 17 Ağustos 2015, 13:04 pm).

Adam için Deniz nimet

Son haftalarda çok protesto Inonesia bazı pazarlarda (gösteri) sığır satıcıları, onlar sığır fiyatı kontrol etmek için başarısız hükümetine bir protesto olarak et (satmak değil) betuk greve protesto, böylece piyasada sığır fiyatı yükselen , böylece alıcı yoksundur.
Kurban Bayramı (Hac Bayramı) öncesinde, birçok tüccar ya da sığır çiftçilerin hayvanlarını tutmak için Görünüşe çünkü hemen kesilir ve piyasada sattı.
Genellikle Kurban Bayramı (Eid al Bayramı) yükselmek istiyorsunuz hayvanların fiyat önce bir ineğin fiyatı, bir keçi (koyun) gibi Onlar, kendi inekleri tutun ve kapalı öncesinde Kurban Bayramı olacak.
Şimdi Ticaret diganri Bakanı, sığır eti fiyatlarının geri aşağı (normal) ve tüccarlar yeniden satmak söyledi.
Ancak, sorun sığır azalır, başka bir sorun artık ortaya çıkar, tüccarlar tavuk eti fiyatlarının yükselen, çünkü tavuk satmak alıcıların tüccarlar tavuk sıkıntısı o kadar değil tavuk (grev) gösteren.
Endonezya'da büyük okyanuslar kadar arazi aşıyor ise sığır eti ve tavuk, balık eti daha popülerdir.
Potansiyel balık olağanüstü, fakat zayıf yetenek balıkçılar, yeterli gemi yok ve balık popüler olmamıştır ederken hükümet, daha sonra çoğu kişi et proteini (sığır, kuzu ve tavuk) tüketimi daha çok güveniyor, çok az bir balık pazarı inşa edilmiş.
Çok okyanusta balık bir sürü (çalıntı) Yabancı balıkçılar alınır neden büyümeye balıkçıların sonucu ve peşin olarak, o, hem de yasal (lisanslı) seçin ve yasadışı (çalmak).
Deniz Susi Bakanı göre, Endonezya deniz balıkları potansiyel yılda Rp 300 trilyon değerinde yabancı balıkçılar çalındı.
Hükümet yeterince devlet harcamalarının yardımcı olmak bütçe olsaydı balıkçılar (balık dayanıklı, böylece buzdolabında), çok özel balık pazarı balıkçı tekneleri ve ekipman inşa satın
Hükümet ayrıca koyun, sığır eti ve tavuk kıyasla sağlıklı balık protein (non-kolesterol) kampanya devam ediyor.

hukuk iyilik perspektifinde okyanuslar
Tarafından
Ustadz Kholid Syamhudi Lc


Allah Subhanahu wa Ta'ala zarafet bir form ve onun çok geniş ve ferah bir hediye olarak, beşeri bu dünyada olduğunu tüm vermiştir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

ألم تروا أن الله سخر لكم ما في السماوات وما في الأرض وأسبغ عليكم نعمه ظاهرة وباطنة ومن الناس من يجادل في الله بغير علم ولا هدى ولا كتاب منير

Eğer Allah (faiz) tabi olduğunu göremiyor Göklerde ve yeryüzünde her şeyin yapın ve dıştan ve içten O'nun iyilik. ve arasında orada bilgi veya rehberliği olmadan Allah'ın adamı (birliğini) hakkında bir anlaşmazlık olduğunu ve aydınlatıcı bir kitap olmadan. [Luqman / 31: 20].

Yeryüzünde olduğunu Allah Subhanahu wa Ta'ala zevk ve zarafet arasında Sözüne Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala atfettiğimiz okyanus gibidir:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا وتستخرجوا منه حلية تلبسونها وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Ve O, Allah okyanus (siz), siz bunların yemek et ki o taze (balık) olduğunu maruz edilir, ve sen giymek takı denizden çekin; ve ark onu yelken görmek ve O'nun fazlından (kâr) o siz bakmak ve bu siz minnettar olabilir. [Nahl / 16: 14]

Okyanuslar onlara fayda getirecek gemiler için bir araç haline insan hayatında aciliyet var. Ayrıca okyanusta mineraller, deniz hayvanları ve diğer kıymetli taşların yanı sıra insanların ihtiyaçları şeklinde paha biçilmez bir zenginlik içeriyor.

Ayrıca, gelecek artık giderek keşfetmek ve burada bulunan deniz serveti istismar dönüm birçok kişi ile okyanusun aciliyetini hissedilir. Okyanus akıntıları ile çok insan ekleri her Müslüman hukuku ve okyanus İslam görünümünü bilmek itin.

BİR OCEAN MAMNAFAAT İLAHİ HEDİYE
Allah Subhanahu wa Ta'ala işaretleri ve O'nun yaratma harikaları dahil Oceans. Okyanuslar onlara Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala lütfu biçimi olarak yaratık için yararlı büyük faydalar içerirler. Okyanusların yararları şunlardır:

1. Allah, dalgalı okyanus dalgaları tabi ve balık yakalamak gibi rahim ve fayda zorla edebiliyoruz böylece kulları için kolaylaştırır. Ayrıca onlar okyanusa ayrılmış bölgelere ulaşmak için okyanuslar kullanmak mümkün.

Allah Subhanahu wa Ta'ala el-Kur'an'da birçok ayette bu büyük bir iyilik açıklamak için, kendi sözleriyle gibidir:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا

Ve O, Allah okyanus (siz), bunların yemek olduğunu et ki siz taze (balık) olduğunu tabi olduğunu, bir o [Nahl / 16: 14]

Allah Subhanahu wa Ta'ala Word:

وآية لهم أنا حملنا ذريتهم في الفلك المشحون) 41 (وخلقنا لهم من مثله ما يركبون

Ve onlar için bir işaret (Allah'ın büyüklüğü büyük) Biz yüklü geminin kendi yavrularını taşınan olmasıdır. Onlar gemisi gibi araba olacak ve biz onlar için yarattık. [Yasin / 36: 41-42]

Ayrıca Onun sözleri:

الله الذي سخر لكم البحر لتجري الفلك فيه بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Allah gemileri onun izni ile ona yelken, böylece sizin için okyanus yendi biriydi ve o siz O'nun rahmetini aramak ve müteşekkiriz umut olabilir. [Al-Jatsiyah / 45: 12]

Allah Subhanahu wa Ta'ala burada vermek kolaylık formlar arasında toprak aşmak ve lavabo şekilde değil Allah Subhanahu wa Ta'ala gücü ve onun iradesi ile deniz suyu dayanabilir olduğunu. [1/210 Miftah Dar al-Sa'adah bakın]

2. Allah Subhanahu wa Ta'ala gemileri şiddetli bir ön ucu okyanus dalgaları bölmek için imkanları sağlamak. gemi su çarptı ve taşıdığı ağır yükü üstünde yüzen yelken vardır. O tekne ve gemileri yapmak ve bunları kullanmak için ilk olduğundan, gemi ve Nuh'un miras formları olarak membinbing yapmak için kullarına yön vermek Allah'ın Subhanahu wa teâlâ. [Tefsir İbn Kesir 4/481 bakın].

Allah Subhanahu wa Ta'ala Allah Subhanahu wa Ta'ala sözünü olduğu gibi, çeşitli pasajlar kaba denizlerde yelken gemileri bölme iyilik açıkladı:

وخلقنا لهم من مثله ما يركبون) 42 (وإن نشأ نغرقهم فلا صريخ لهم ولا هم ينقذون

Onlar gemisi gibi araba olacak ve biz onlar için yarattık. Biz dilersek Ve Biz onların yardımcısı daha sonra, tiadalah onları boğuldu, ne de kaydedilir. [Yasin / 36: 42-43]

Allah Subhanahu wa Ta'ala Ayrıca kelime:

وسخر لكم الفلك لتجري في البحر بأمره وسخر لكم الأنهار

Ve O, ark ark, O'nun iradesiyle denizde yelken sizin için tabi olup, O nehirler için (ayrıca) tabi olmuştur. [İbrahim / 14: 32]

Yanı sıra Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime olarak:

وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Ve Sandık onu yelken görmek ve O'nun fazlından (kâr) o siz bakmak ve bu siz minnettar olabilir. [Nahl / 16: 14]
,
Allah Subhanahu wa teâlâ O'ndan bir iyilik olarak bu ifade. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

ألم تر أن الفلك تجري في البحر بنعمت الله ليريكم من آياته

Lo Allah'ın nimetlerine sahip bir açık deniz gemi olduğunu fark, böylece size O'nun (güç) işaretleri Onun parti gösterilir yaptım. [Luqman / 31: 31]

3. İzin ve dihalalkannya yakalamak ve balık ve diğerleri ya hala hayatta ya da zaten bitmiş karkas olarak deniz hayvanları, ya berihram ve varlık berihram değil bir devlet. (Tefsir İbn Kesir 4/480 bakınız). Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime olarak:

أحل لكم صيد البحر وطعامه متاعا لكم وللسيارة

Sizin için lezzetli bir yemek olarak denizden (geldi) ve transit olanlar için size oyun deniz ve gıda izin verilen. [Maide / 5: 96]

Okyanusların yaratıklar Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala lütfu arasında Allah Subhanahu wa Ta'ala dilautan taze balık et ve gıda dışındaki yarattı olduğunu. Taze kelime ile karakterize; Et bozulabilir ve hemen yenmelidir çünkü hasarlı korkarak.

Benzer şekilde, Allah Subhanahu wa Ta'ala bazı ayetlerde bu iyilik açıklamak, diantranya:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا

Ve O, Allah siz bunların yediğimiz et ki, okyanus (siz) maruz edilir taze (balık) olduğunu [Nahl / 16: 14].

4. Elde edilen ve takı şeklinde okyanusların içeriğini serbest ve Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime gibi çeşitli pasajlar, bu lütuf hakkında Allah Subhanahu Wa teâlâ teslim adres:

يخرج منهما اللؤلؤ والمرجان

Bunlardan inci gelip marjan [Rahman / 55: 22]

Allah Subhanahu wa Ta'ala Word:

ومن كل تأكلون لحما طريا وتستخرجون حلية تلبسونها

Ve denizin her birinden taze et yiyebilir ve bunu giyebilir takı kaldırabilirsiniz. [Fatır / 35: 12]

Bu paragrafta belirtilen Mücevher inci, Marjan dahil tüm insan içeriğin okyanusları süslemek için kullanılır.

5. araçlar kar ticaret denizler tarafından Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala erdem ve insanın tüm amacı arıyorlar. Allah Subhanahu wa Ta'ala menghalalkannya vardır ve bu iyilik insanları etkinleştirin. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Ve Sandık onu yelken görmek ve O'nun fazlından (kâr) o siz bakmak ve bu siz minnettar olabilir. [Nahl / 16: 14].

nokta denizin karşısında Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala lütfu bir kar yapmak için ticaret olmasıdır. Eğer Allah Subhanahu wa Ta'ala ve O'nun iyilik erdem olsun, seni Yüce Allah sayesinde verebilir umuyoruz.

Allah Subhanahu wa Ta'ala harfi Bakara gibi, el-Kur'an bazı ayetlerinde bu iyilik açıklama tekrarladı, Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

والفلك التي تجري في البحر بما ينفع الناس

Insanlar için yararlıdır ne getirecek gemileri açık deniz. [Bakara / 2: 164]

Allah Subhanahu wa Ta'ala da Suresi-Jatsiyah diyor:

الله الذي سخر لكم البحر لتجري الفلك فيه بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Gemiler onun izni ile ona yelken ve bu siz O'nun rahmetini aramak ve minnettar umut böylece sizin için denizleri bastırılmış Allah. [Al-Jatsiyah / 45: 12].

Allah Subhanahu wa Ta'ala Ayrıca kelime:

ربكم الذي يزجي لكم الفلك في البحر لتبتغوا من فضله إنه كان بكم رحيما

Rabbin Seni denizde, içinde gemilerin O'nun lütuf sebahagian ait isteyebilir ki olmasıdır. O size çok esirgeyendir. [Al-Isra` / 17: 66]

Yanı sıra Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime olarak:

ولتجري الفلك بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

gemiler (ayrıca) siz O'nun lütfundan isteyin ki O'nun Komutanlığı ve yelken açabilir; Kolay mudahn size müteşekkiriz. [Burada Ar-Rom / 30: 49]

Böyle o el-Kur'an ve Peygamberin sünnetidir tarif edilmiştir ima deniz ve neye kulları için Allah Subhanahu wa Ta'ala lütfu sallallaahu 'alaihi sellem'in. Yararlı olduğunu umuyoruz.

[As-i Sünnet dergisinin Special Edition 10 / Yıl XVII / 1435H / 2014M kopyalanan. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 773 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment