!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, August 13, 2015

Aldatma, normal (büyücü / şaman) sakının.

bitmiş değildi binmek (344)

 (Bölüm 344), Depok, Batı Java, Indonnesia, 13 Ağustos 2015, 22:07 pm).

Aldatma, normal (büyücü / şaman) sakının.

Bugün belediye başkanları, Regents adayları, bu seçimleri karşı karşıya gelecek vali Endonezya'da eşzamanlı olarak yapılacaktır.
Kim bunların farkında olmalı vali için aday olacak olan belediye başkanları ve Regents anlamda meşru göre presedur ve yürürlükteki kanunlar ve helal (yasal Allah / Kur'an ve Hadis, adil ve hukuka uygun.
Biz dikkatli değilseniz birçok danışmanları cadılar eş zamanlı olarak bu seçim kazanmak için yaptığı hizmetleri sunmaktadır (normal / şaman) gelirim çünkü.
Bilimsel yöntem, deneysel ve uygun yasa ve prosedürler kullanılarak rekabeti yapın, çünkü cadılar din (Tanrı) yasaktır şeyin, normal (cadı) ile cooed ikna olmamalı ve servisleri kullanmak için büyük bir günah olduğunu şeytan (Şeytan) ona yardım etmek.
Bu adayların herhangi değilse suçlular ve cadılar kesinlikle ahirette, dünyada azap içinde, yıkım ve Allah'ın azabından ile sona erecek sonrası için, bir cadı yardımıyla seçim kazanmak olacaktır.
Kuran'da hikayesini okursanız, Firavun 30.000 kıdemli cadı üzerinde dağıtmak nasıl ama Musa'ya karşı, tüm bilim büyücü Tanrı'nın iradesi iken Musa'nın küçük bir sopa yutmak.
Al Kuran 101-103 Albaqoroh mektupta ayetler açıklayan büyücülük dünyasına Angels Harut Marut-getiren şeytandan okudu (çalıntı) ve şeytan sonra sadece insanlar için bir test olarak, insanı, LMU sihirli öğretmek.
Endonezya'da, büyücü bölgenin muhtemel liderlerine yaptığı hizmet satmak için değil sadece, aynı zamanda, ağrı arasında değişen müşterileri karşılaştıkları çeşitli sorunlara çare iddia hızlı bir şekilde zor hamilelik ve hastalık gibi, dostum zengin hızlı, ve diğer birçok hizmet, almak istiyorum edebilmek olmak istiyorum İnsan eylemler şirk içine düştüğü tuzak yırtıcı diğer (şeytan) istemiyorum diğerleri, (Allah'a ilişkilendirerek ortakları)


Magic, Büyük Günah

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-Atsari


Sünni alimler onlar tarafından etkilenen grup Mu'tezile ve insanların büyü doğasını inkar rağmen, orada özü ve sihir gerçekte var olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu Kitap, Sünnet, icma ve 'ulema Ahlis-Sünnet argümanları daveti çelişmektedir çünkü Ama onların inkar, hiçbir değeri yoktur.

Sihirli hiçbir gerçeklik olmasına rağmen, gerçek sihir 'icma ile büyük günah dahil (anlaşma) akademisyenler çünkü, ama o, İslam Şeriat izin verilen anlamına gelmez. , Öğrenin öğretmek gerçekleştirmek, ya da disihirkan sormak, tüm yasak. Ama birçok Müslüman kim büyü niteliğini bilmiyoruz. Ve şu anda biz anlamaya ve uzak kalabilirler büyü hakkında açıklama ifade etmek istiyorum.

MAGIC inançsızlık IS
Sihirli incelenmesi ve pratik büyük bir günahtır, hatta bir aldatma olduğunu. Ve aslında sihirli şeytana ibadet sürece olmayacak. Allah-u Teala şöyle diyor:

واتبعوا ما تتلو الشياطين على ملك سليمان وما كفر سليمان ولكن الشياطين كفروا يعلمون الناس السحر وما أنزل على الملكين ببابل هاروت وماروت وما يعلمان من أحد حتى يقولا إنما نحن فتنة فلا تكفر

Ve onlar Süleyman'ın krallığı iblisler tarafından okunan şeyleri takip (ve onlar Solomon büyü yaptığını söylüyor), fakat Süleyman, (büyü yaparak) İnkâr edenler (sihir yaparak) Sadece iblisler inkâr etmedi. "Değil inkâr, çünkü biz (size) deneme için sadece": Onlar erkek ve ne iki demeden önce birine (bir şey) öğretmek yok iken, Babil, Harut ve Marut yaiu ülkesinde iki melek ortaya çıktı sihir öğretir. [Bakara / 2: 102].

YEDİ SINS DESTROY
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in büyücülük ve imha yedi eylemleri içeren sihirli ilan halkını yasakladı. Hadiste belirtildiği gibi:

عن أبي هريرة رضي الله عنه عن النبي صلى الله عليه وسلم قال اجتنبوا السبع الموبقات قالوا يا رسول الله وما هن قال الشرك بالله والسحر وقتل النفس التي حرم الله إلا بالحق وأكل الربا وأكل مال اليتيم والتولي يوم الزحف وقذف المحصنات المؤمنات الغافلات

"Issızlık yedi (günahlardan) uzak dur!" Onlar (sahâbe) sordu: "Ey Allah, öyle mi?" Şöyle cevap verdi: "Allah'a Shirk, sihirli Ebu Hüreyre, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi itibaren , "namus, inanç korumak bağımsız kadınlara karşı zina suçlanan bir savaş, uzaklaşıyor, yetim malına tüketen, Allah riba tüketen, gerçeği haricinde yasadışı yapılan ruhunu öldürmek, zina ve net. [Sahih Buhari, hayır. 3456; Müslüman, hayır. 2669].

YASAL AKTÖRLER MAGIC
Bu suçluluk kanıtlanmış ise ölüme mahkum suçlu, yetkililer tarafından doğru sihirli vardır.

Bu Amr bin Aus ve abusy Sya'tsa 'Bajalah söz konusu o duydum, Amr ibn Dinar' den rivayet edilmiştir:

كنت كاتبا لجزء بن معاوية عم الأحنف بن قيس إذ جاءنا كتاب عمر قبل موته بسنة اقتلوا كل ساحر

Cadı kadın ve erkekleri öldürün "o, Ömer'in bizim harfi (bin Hattab) Ölümünden bir yıl önce, (içindekiler) geldiğinde ben, bir yazar (sekreter) Jaz bin Muaviye, amca el-Ahnaf bin Qais değilim" '. " [Ebu Davud, 3043 Bildiren; Ahmad, I / 190-191; ve Baihaqi, VIII / 136].

Bu açıklamadan sonra, o zaman o sihirli doğasını bilmek gerekir.

MAGIC ANLAMI
Arapça'da, sihirli anlamı: belirsiz bir şey ya da gizli nedeni. Kişilik bakımından iken 'ardından akademisyenler farklı tanımlar vermek, ama temelde aynı.

İbn Abidin rahimahullah deyimi ile büyü tanımlar: "Bilim davaları yapmak zihinsel yetenek üretebilir garip gizli nedenler yüzünden" [1].

Kudâme İbn rahimahullah söyledi: "Sihirli bir ip ve büyüler sözlü veya fail (esnaf) sihirli tarafından yazılan bağları, ya da aktörler o büyülenmiş insanları incittiği için şeytana rücu aracı olarak kullanılan bir şey yapmak (esnaf) sihirli olduğunu, "Onunla doğrudan dokunuş ile vücudu, veya kalp veya akıl etkiler. [2]

At-Tahânawi rahimahullah söyledi: "Büyü, Allah teâlâ şey olağanüstü oluşumu ile yasal çalışan şeriat yasaktır kelime veya eylemler yapmak anda yapmak için zaman olağanüstü bir şey oldu getiren olduğu başında" [ 3].

Al-Alusi rahimahullah uygun olarak:
Ne büyüsü ile kastedilen bir garip istisnai durumları benzer durum değil bu öğrenilmiş olabilir çünkü olağanüstü bir durumdur. Bu örneğin yıldızlı ibadet olarak şirk sözleri, şeytanın ve cinlerin gücü ve eylemlerin forma övgü vardır ki büyü gibi sözcükler şeklinde aşağılık (kötü) eylemleri, yargıç için bir yol şeytana yakın almak için almak için -bintang, kötülük peşinde, ve tüm kötülük ve bu inançları, hem de dava varsayımı şeytana şeytanın ve onun sevgisi yakın çizin.

Her takım birbirine yaklaştırın ve yardım bir gerekliliktir, çünkü Magic, çirkinlik ve ruhun iğrençtir açısından şeytan karşılık ne dışında iyi gitmiyordu. İnsanlar iyi olmadıkça yardımcı olmaz melekler gibi, bu ibadet takip ve kelime ve fiilde Allah teâlâ yakın çizmek melekler gibiydi; Benzer şeytan sözler, eylemler, ve inançlar şeklinde, iğrenç ve kötü onları benzeyen kötü olanlar, sürece yardımcı olmayacaktır. Peygamberler ve aziz olan bu farklı cadı ile. [4]

MAGIC ÇEŞİTLERİ
Bu konuda sihirli tamamlamak için, biz de var büyü türlü bilmemiz gerekir.

1. Magic Essential: O vücudu etkileyen büyü, hasta ediyor, ya da öldürmek gibi, gerçekliği olan sihirli (. Bu büyü denir, büyücülük ve benzeri Kalem) Ya birbirimizi seviyoruz iki kişiyi ayırmak için (bu denir shar, Kalem.), ya da birbirlerinden nefret iki kişiyi toplamak (bu) 'sporcudan-f, aji lütuf, pelet denir ve benzeri edilir.

Bu içsel büyü, yani iki çeşit vardır: (1) niyet cadılar ile olur, ve sihirli (2) (a mantra veya dövme verilmiş nesnelerin çeşit) aracı ile meydana büyü.

2. Magic Takh-yili: o, gördü kişilerin duyulara göstermek, fanteziler, veya taklitleri ya da formlar O cadı hayal gücünü kullanır ve o tarif böylece sanki bakmak insanlar -olah aslında orada görmek, ama yok.

Bu yüzden hipnozun adlandırılan, ya da bu gibi. Parklar, nehirler, kaleler gösteriyor ve orada hepsi büyücü gibi; Göze bir yanılsamadır. Ya da bir kılıç ya da yeme yangın veya yangın yürüyen onu bıçakladı, ama onu takip etmez büyücü gibi. Bu sadece bir fantezi. Ya da bir adam düz kağıt ile geldi ve diğer insanların banknot kağıdı olarak görüyorum ki o, başka bir kişi yarattı. Ya da bir demir, ama büyülü bir altın olarak görüyorum kişi taşır. Ya da çekirge, ancak büyülenmiş bir keçi olarak görenler getirdi. Adam dışarı gitti sonra ve normal geri şeyler. Bu sihirli takh-yili bulunmaktadır.

3. Sihirli majazi: Bu diğerlerinden önce büyücü tarafından bilinen el hareketi hızı veya bilimsel bir yapay veya aldatma, ya da buluşları ile yapılır çünkü olay belirsiz. Bu sihirli denilen veya benzeri bir. Aynı şekilde namimah, bayan (açıklama) ve sihirli majazi dahil gibi. Bunun nedeni büyü gibi onun etkisi sihirli denir, ama hukuk şeriat büyü değil.

Allah Teâlâ en iyi bilendir.

NOT
Şeriat kelimesi şeytana yardım için suçlu sihirli sihirli olduğuna dikkat etmek.

Şeyh Ömer Sulaiman al-Asyqar rahimahullah dedi:
Nitekim nihai sihirli sihirli şeytana yardım için suçlu olduğunu. Rabbi O'nun bilgisi her şeyi-bildirdi içeren -The o sihirli öğretmek iblisler ... (Suresi Bakara / 2, paragraf 102). Ve şeytan ile ilişkiler cadıları kurar büyü ve cadılar koşulları araştırmak olanların mütevatir haber var.

yakın şeytana ne gibi birlikte, yasadışı mal ve kötü tüketen hatalı inançlar, yoldan amel şeklinde büyücü. Sonra şeytan onların hedeflerine doğru onlara yardımcı. Bu nedenle, bizim alimlerin ustaca şeytanın yardımıyla şeytan ve (durumda) yakın çizmek "amellerle sihirli tanımlamak için kullanılır. Tüm büyü özüdür harf. [5]

Wallâhul-Musta'an.

Referans:
1.Kitab 'Alamus-güçlü duyguları wasy-Sya'wadzah, Şeyh Ömer Süleyman el-Asyqar çalışması.
2. Sihru wasy-Sya'wadzah wa Atsaruhuma 'Alal-Fardi vel-Mujtama', Şeyh Salih bin Fauzan Al-Fauzan çalışmaları, ve diğerleri.

[As-i Sünnet 03-04 / Yıl XVII / 1434H / 2013M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment