!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, August 25, 2015

Bilim, amel ve ibadet.

Bitmiş değildi binmek (353)

(Bölüm 353), Depok, Batı Java, Indonnesia, 21 Ağustos 2015, 19:00 pm).

Bilim, amel ve ibadet.

Hazreti Muhammed'in Tanrı tarafından ortaya çıkarılmıştır İlk ayetler cümle Iqro geçerli: okuyunuz. Melek Cebrail aracılığıyla tam Tanrı'nın vahiy öncesi Muhammed öncesinde çalışma veya okuma (Iqro) verdiği demeçte, ya da (ezberlemek) hatırlıyorum Peygamber bir cahil olduğunu verilen buyurdu.
Yani tüm Kuran hafızaya ve hatırladı Rasululah ardından Cüz, Osman'ın halifeliği sırasında toplanan mushab olarak bilinen 30 kadar sonra Kuran'da şeklinde birleşmiş önce, sonra, deri, yaprak ve sağlayan diğer nesneler üzerine yazdım ashabına Usman.
Içerik içeriğine arasında Kur'an-ı Kerim yanında da, Tanrı'nın gücünü içerdiği tüm yeryüzünün içeriğini ve gök, toprak, deniz, su, balık ve tüm sakinlerinin şeklinde Allah tarafından yaratılmış olan gökyüzünü içerir.
Ve tüm içerik gökyüzü, güneş, ay, yıldızlar ve tüm evrenin asla yorgun bir Tanrı tarafından yönetilir. Bu adam onun bilgisi ile ve Allah'ın birliğini ikna edilebilir olması bilgilerle düşünüyorum böylece tüm doğal fenomenler Allah tarafından yaratılmışlardır. Ve insan bilimi de Al Qur.an ve Sünnet'te komutları ve uyarıları Allah'ın yasakları (Al Hikmah / Hadis) öğrenebilirsiniz.
Bilim ile biz uygun komutu ya da dünyanın sorunlarını yapmak yasaktır ibadet belirleyebilirsiniz.
Peygamber Kur'an ve Hadis bir komut olmadığı sürece sorun yapılan ibadet yasadışı kökenli olduğunu söyledi.
Ve (may) Kur'an ve hadisler üzerinde bir yasak olmadığı sürece başlangıçta izin dünyanın sorunları gibi domuz eti, kan ve (balık ve çekirge hariç) leşleri, ve tütün (sigara) yasaklanması Muhammediye Endonezya ve Suudi Arabistan din adamlarının yemek olarak bir fetva gayrimeşru sigara yayınladı.


Suat Fathir Ayetler 9-14:
والله الذي أرسل الرياح فتثير سحابا فسقناه إلى بلد ميت فأحيينا به الأرض بعد موتها كذلك النشور (9) من كان يريد العزة فلله العزة جميعا إليه يصعد الكلم الطيب والعمل الصالح يرفعه والذين يمكرون السيئات لهم عذاب شديد ومكر أولئك هو يبور (10) والله خلقكم من تراب ثم من نطفة ثم جعلكم أزواجا وما تحمل من أنثى ولا تضع إلا بعلمه وما يعمر من معمر ولا ينقص من عمره إلا في كتاب إن ذلك على الله يسير (11) وما يستوي البحران هذا عذب فرات سائغ شرابه وهذا ملح أجاج ومن كل تأكلون لحما طريا وتستخرجون حلية تلبسونها وترى الفلك فيه مواخر لتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون (12) يولج الليل في النهار ويولج النهار في الليل وسخر الشمس والقمر كل يجري لأجل مسمى ذلكم الله ربكم له الملك والذين تدعون من دونه ما يملكون من قطمير (13) إن تدعوهم لا يسمعوا دعاءكم ولو سمعوا ما استجابوا لكم ويوم القيامة يكفرون بشرككم ولا ينبئك مثل خبير (14)

Mektup Fathir Ayet 9-14 yaptı

9. [1] Ve Allah, rüzgarları gönderir; ve bulutlar hareketli (rüzgar), o zaman ölü bir memlekete (çorak) içine bulut noktası [2] ve biz (kuru) ölümünden sonra yeryüzünü çevirmek yağmur ile [3]. Böyle bir diriliş [4].

10. onurunu arzuları kim, her şey Allah'a aittir o zaman (biliyorum) zafer [5]. O'na artacak [6] güzel sözler [7] ve iyi işler [8] O kaldıracak [9]. Suç planlanan insanlar için olduğu gibi [10] onlar çok sert bir ceza [11] alacaksınız ve onların kötü planlarını harap olacak [12].

11. Ve Allah, sonra O (erkek ve dişi) çiftleri [15] yapılan ve ardından sperma [14] kil [13] sizi yarattı. Hiçbir kadın şimdiye kadar gebe ve doğum, ancak O'nun bilgisi. Ve Kitap (Levh Mahfuz) [16] bir kişinin ömrünü uzatmak ne de yaş azalır, ancak (zaten kurulmuş) yoktur. Nitekim, bu tür Allah [17] kolaydır.

12. [18] Ve iki deniz (arasında) aynı; taze, taze, lezzetli içecek ve diğer hangi tuzlu ve acı. Ve orada taze et [19] yemek olabilir ve siz [20] giymek takılarınızı çıkarın olabilir ve (her denizden) dan gemileri yelken siz O'nun lütuf isteyebilir denize [21 bölünmüş bakın ] ve siz minnettar olabilir.

13. [22] O gün içine geceyi koymak ve geceye gündüzü birleştirmek ve öngörülen zamanda [23] dolaşan güneşi ve ayı, her konu olmuştur. [24] (do) nedir Allah Rabbinin olduğunu, O'nun tüm krallıklar yani. Ve Allah [25] yanında (ibadet) tapmakta gibi ince epidermis [26] olsa bir şey yok.

Eğer onları aramak 14. Eğer onlar iddia [27] duymuyorum ve sadece duymak, onlar da isteği [28] izin vermez. Ve kıyamet gününde onlar kemusyirikanmu [29] inkar edecek ve hiç kimse size (Allah'ın) tarafından verilen bilgiler [30] Mahateliti [31] verebilir.

ZAMAN sadaka OLMADAN BİLİM

Tarafından
Ustadz Armen Halim NaroElbette bir Müslüman olarak her zaman beş vakit namazı, ya da dualar başkalarını kurmak. O her zaman shirathul Müstaqim gösterilen sorar. Bu bir iyilik verilen ve halkın yolumdan tuttu maghdhubi olan insanlar tarafından kabul edilmiş bir uzun düz yol `barış olacak (insanlar Tanrı'nın provoke), ayrıca dhallin yönlü insanlar (yoldan gitmek isteyenler). Dhallin Nashara ise yorumunda, insanlar mahgdhubi barış olması [1] Yukarıda belirtilen iki grup, Yahudi olduğunu.

İbn Kesir rahimahullah dedi ki, "Ve yolu müminlerin bilim ve sadaka birleştirmek çünkü iki arasındaki fark yolları-böylece iki yönlü kaçındı. Hıristiyanlar bilgi kaybedebilir ise Yahudi sadaka, kaybolur. Bu nedenle, Yahudiler ve Hıristiyanlar kazanç hata gazabına kazanabilirsiniz. O kim bilir, o zaman uygulama yok, gazabını hak ediyor. Bilmiyorum insanlar aksine. Hıristiyanlar belirli bir amaca sahip olduğunda, insanlar can, ama onun kapısına göre gitmez çünkü, onun yol alamadım. Yani gerçeği takip etmek. Yani, onlar hata içine düştü. "[2]

Birçok kişi sadaka ve ibadet bir sürü öbür için bir garanti, hakikat ve delil keshalihan en azından bir işareti var olduğunu düşünüyorum. Yani biz duymak ne sıklıkla var, o da Müslümanlar arasında meydana gelen bir olaydır. Sık sık bu duymuş harfleri, yıllar boyunca o bütün varsayım ve varsayım hatırlamaya çalışın bile, yarın günün değiştirebilirsiniz. Makul, sahilde pepasiran olduğu kadar bir uygulama olan bir kişi, ancak bir kez tartılmış, o enkaz uçan gibi, Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor

وقدمنا ​​إلى ما عملوا من عمل فجعلناه هباء منثورا

Ve biz tüm yaptılar hayır bakacak ve Biz ameller (gibi) uçan toz yapacaktır. [Al-Furkan: 23].

Sadece amel bile o cehennem ateşlerini girdiği nedenidir, kabul edilen bir uygulama olarak kabul edilmez. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor

هل أتاك حديث الغاشية وجوه يومئذ خاشعة عاملة ناصبة تصلى نارا حامية

Zaten sen kıyamet haberleri (yaklaşık) Gün datangkah? O gün bazı yüzler sert tekrar bitkin çalışmak, mahzun olacak, çok sıcak bir ateş (cehennem) girdi. [Al Ghasyiah: 1 4].

İbn-i Abbas "Khusyu` değil yararlı işler" diye sadaka ve berletih yorgun bir yeri vardır, İbn Kesir açıklanabilir, ama o bir yangın cehennem çok sıcak [3] olduğunu kazandı, dedi. Dolayısıyla, İmam Buhari Sahih He verme bölüm bölüm: bilgili önce söylemek ve iyi yapmak. "

AL KURAN FEN ERDEM
Bilim olmadan emek çok olduğunu insanlara karşı bilim ve hakaretler önceliğine hakkında açıklar Paragraf [4]. Allah Subhanahu wa Ta'ala kör testere bir erkek gibi, aptal olan bilgili insanlar arasında ayrım.

أفمن يعلم أنما أنزل إليك من ربك الحق كمن هو أعمى

Rabbinizden size indirilene ne, kör olan kişi ile aynı olduğunu bilen biri var mı? [Burada Ar Ra`ad: 19].

Kör değil, aynı zamanda sağır ve dilsiz değil sadece, aslında.

Kuran'da Allah l çeşitli yerlerde, yani cahil insanlar kınadı:

ولكن أكثر الناس لا يعلمون

Ama insanların çoğu bilmiyorlar. [A'raf: 187].

وأكثرهم لا يعقلون

Ve bunların en rasyonel değildir. [Al Maidah: 103].

Aslında onlar hayvanlar ile eşit olup, hayvanlara daha aptal:

إن شر الدواب عند الله الصم البكم الذين لا يعقلون

Nitekim Allah katında en kötü şey anlamıyorum sağır ve işitme güçlüğü olanlardır canavar (yaratık). [Enfal: 22].

Allah Subhanahu wa teâlâ o aptal insanlar kötü tüm şekil ve tür hayvanların daha söyler. Eşek, köpek, böcek başlayarak, onlar hayvanlar-yıldız daha kötüdür. Hiçbir şey bile gerçek din düşmanı, bunların havarilerin iman daha tehlikelidir.

Ayrıca, bu kanun, aslında gayri meşru bir şeyi sağlar çünkü bilgili ve diğeri bilgili değil. Yani dihalalkannya tüketen çalı et av köpekleri avlarını yakalamak sıradan köpeklerin aksine, öğretildi.

يسألونك ماذا أحل لهم قل أحل لكم الطيبات وما علمتم من الجوارح مكلبين تعلمونهن مما علمكم الله فكلوا مما أمسكن عليكم واذكروا اسم الله عليه واتقوا الله إن الله سريع الحساب

Onlar "Onlar için helal midir?", Size sormak Size İzin Verilen "demek iyi ve (av yakalanan) siz, siz. Yani, onlar sizin için tuttuklarından yiyin ve Allah'ın adını kutlamak Allah'ın sana öğrettiği ne göre öğretiyoruz avlamak için eğitmek için öğretti vahşi hayvanlar tarafından Canavarın (zaman kapalı) üzerinde. Ve Allah'tan korkun, bilin ki Allah hesabı çabuk görendir. " [Al Maidah: 4] [5]

Sünnet ve hiç çok atsar Selef Oysa bu sorunu açıklıyor.

Tüm bunların ardından, Müslüman hacılar-yönetmenlik İslam'a kendilerini bağlıyor Hacılara bakışlarını, onların misyonu bir denklem yönelikse bulunmuştur zaman. Yani şeriat bilimi hakkında bakım ve cehalet çamura battı yok. Bu İslam'ın anlaşılmasına kötüye birçok örneklerini yol açabilir.

Bu, onlardan önce, Hz ashabına uygulama yaptıklarının hiçbir şey ile karşılaştırıldığında olduğunu söyledi ölçüde Hariciler denilen bir grup. Dualarımızda kıyasla Onların duaları, hiçbir şey değildir. Onlar ibadet uzman insanlar. Günün ilerleyen saatlerinde ... Ancak onların hikayenin ne ucunu bir aslan gibi mücadele ettiler ve bir keşiş gibi akşam? Peygamber İslam ocağından ok akıntı gibi, onlar sadece ... Onlar İslam'ın çıkıp yemek borusu ile sınırlı olduğunu anlattı; Onlar cehennemin köpekleri dedi. Onları öldürmek için yönetilen herkes, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tarafından ödüllendirilir. Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in o `Ad savaşmış olarak o, buna karşı mücadele edecek, onların yaş ile bir araya geldi berazam vardır ...

Şu anda, bir cemaat büyüyor. Yani cemaat Bid`ah ve hurafeler ve şirk üzerine kurulmuş. Inanç As`ariyyah Maturidiyyah ile kurulmuştur. Jistiyyah, Qadiriyyah, Sahruwardiyyah ve tarikat Naqsyabandiyyah: Dört tharikat tasavvufa ile takipçilerine Rehin bağlılık.

Akide ve tevhid sorunu iken. Peygamber zamanında bu putperest Arapların ile karşılaştırıldığında Onlar tevhid hakkında daha fazla anlamıyorum sallallaahu 'alaihi sellem'in. Onlar sadece inanç yorumu ile monoteizm monoteizm Rububiyyah itiraf. Ve Tevhid Uluhiyyah ne anlama geldiğini bilmiyorum. Asma` tevhid wa Shifat gelince, onlar aqidah'Ashariyya ve Maturidiyyah arasındadır. Bildiğimiz gibi, özellikle bu okulların hem tevhid olanlar olduğunu, Ahlus Sünnet vel Jama'ah okulundan sapmış.

Onlar hakkında ibadet ve tasavvuf; sonra tarikat ve uygulama dört zikr zikr ve bereket dolu Bid`ah ve batıl dibaiat. Böyle bir okuma (la ilahe) dört yüz kere, ve (Allah'a, Allah'ın) altı yüz kez her gün olduğu gibi. Shalawat kitaplar genellikle onlar tarafından okunur, nimetlerin ünlü kitabı Peygamber o Bid`ah ve Ghuluw olduğunu. Bu Dala-ilul Hayrat, Burdah kitabıdır.

Kitap onlardan sözde Tablighi Nishab en anlamlıdır. Onların kurucularından biri tarafından yazılmış. Kitap neredeyse okunan Sahih Buhari aşan, her cemaat tarafından sahip olunan ve okunur. Kitap hurafe, şirk, Bid`ah dolu ve hadis-hadis yanlış ve zayıf hadisleri edilir. Bu yüzden onları dinamalkan Yaşam Kül Shahabah Kitabı, hurafe dolu ve hikayeler böylece doğru değildir ve bir ...

Bu cemaat hakkında Sonuçlar onlar [6], her zaman dendangkan yani "Bana bir tane bile ayet söyle" hadis delil ile cehaletin üstüne vaaz, bilim ve din adamları umursamayan bir cemaat olmasıdır. Bu otantik olsa hadis, ama bu orijinal değilse bu hadisin kendi anlayış yoludur. Bu cemaatin içine giren her kişi, zaten nedeni yukarıdaki hadis vardır cemaate davet etmek evden eve vaaz tercüman olmaya layık olduğunu. Ya da camide bir kitap fadhilah oku ... ve onlar şimdi gibi (boğulma insanlar kurtarılmayı) Müslümanların permisalkan. O daha önce batar kaydedebilir, hatta başlangıçta yüzmeyi hem günah ve hata okyanusun içine boğuldu değil çünkü yardım etmek isteyen, böylece onları bilmiyorum öğrenme, bir veya iki gün içinde yüzmek olamaz.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, zamanı değilken yaralanan arkadaşı biri, daha sonra kış aylarında junub ve onlardan biri sordu. Yıkanmak için orada rukhsah mı? Cevap soruldu: hayır! Yani, bir banyo yoldaşları öldü neden olmuştu alır. Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in 'alaihi sellem'in, o sallallaahu bu hikaye duydum' Ne zaman öfkelendi ve Gerçekten onu öldürmek zorunda "dedi. Eğer Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tarafından ödüllendirilir olabilir. Eğer bilmiyorsanız niye sormuyorsun? İlaç sormak bilmiyor edilir çünkü. "

Onlar bukalemun jama'ah çünkü ne, bu cemaat olduğunu incelemek daha ilginç. Her levrek değişti ve çevresine göre renk değişimi. Onlar güçlü bir duruş yoktu ve sağlam bir temele yoksa? Ya da grubun himayesinde tüm renkleri ve gruplar toplar bir yöntem olarak kendi misyonu nedir?

Bu nedenle, yazar yerde olanlar aksine okuyucu altındadır bu cemaat. Bu, tek bir yerde onlar çünkü doktrin olan bir ders öğrendim, ama belki oradan başlamak için onu zorladı çevre nedeniyle. Ve bunun yerine, Bid`ah yanı sıra penyebarnya hamiline bayrak olabilir.

Sorun, çünkü Jama'ah en kolay, atmosfer tarafından etkilenir. Yani, otantik bilim eğitimli değil. Ardından, tepenin üzerinde bir pervane gibi bunları göreceksiniz. Çölde bir tüy bak rüzgarla istenen şeyleri izleyin.

Yuva Dünya putlara en yüksek olduğu yerlerde onların sevgili bile ülke ülkelere cami ve gezileri toplantıları ile bağlı olmasa bile, o zaman ben eminim, onlar ayrı düşecek. Ve cemaatin başka bir cemaat etkilenecek veya evlerine dönmek için.

Gebe sorular olabilir. Onlar yerler günahkarlar insanları hariç başarı değil, tövbe ve vaaz iyilik ve bu cemaatin başarı olarak bunu yapmak?!

Böylece, cevapları o yukarıdaki problemlerle benzerlikler vardır en modern propaganda propaganda hakkında söylediği Aman Şeyh Ali Al Jami rahimahullah göz önünde bulundurun:

... Doğru, o yerlerde diskotek ve sinema insanları yayımladı. Bu inkar etmek bir şey değildir. O bu yerlerde onları çekti sonra ancak, ne öyle? Sonra ne propaganda ile onlara vaaz ve anbia` (peygamber) yöntemi? Onlar tarikat Tasavvuf çeşitli içine parçalanmış yüzden ya da bunun yerine, onlara öğretmek ve toplamak? Doğru ... Ancak, o cehalet cehalet bunları yayımladı. "

İslam'ın doğru anlaşılması için bunları hareket etmedi. Kanıt, kendisinin tek tarikat Shufi yapışır. Değil alarak tarikat tarikat diğer tasavvufu alarak, onun tarafından kabul edilmesi halinde, yerler diskotek gelen verilmiş kişiler için olduğu gibi. Ve onun mesajı da ülkede açıkça görülebilir Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala, dışında bir ibadet ortadan kaldırmak olup olmadığını? İster o Hüseyin, Zeyneb ve Abdullah mezarı gibi, mezarların etrafında Tavaf bir adam yayınladı?! Tanrı'nın yasasına demokrasinin kanunsuz yasa ile kanunsuz adamdan yayınladı İster? Bu yapmak gerekiyordu. Bu mutlaka doğru propaganda, bir propaganda taşır onun mesajı ise. Ama ayet dediği gibi:

إذا كان رب البيت بالدف ضاربا
فشيمة أهل البيت كلهم ​​الرقص

Ev sahibi tef ile şarkı varsa eğer
Tabii ki bütün bunlar ev sevdikleri dans at

Ona kadar değil ve İslam ile ilgili makrifah bilgi o terk mezarlar olması ve onun etrafında Tavaf edenlere karşı mücadele nasıl, doğruysa. Ne bu ahlaksız düşmek insanlara yapılabilir? [7]

Sonunda. Bilgisini, Ey gençlik arayalım. Nitekim o zafer kapısı ve güvenlik oldu.

[As-i Sünnet 01 / Yıl VII / 1420H / 1999M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]

No comments:

Post a Comment