!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, August 26, 2015

Bilmek Tanrı ve insan günah yalnız kaynaklı.

Bitmiş değildi binmek (354)

(Part üç yüz elli-dört), Depok, Batı Java, Indonnesia, 21 Ağustos 2015, 20:27 pm).

Bilmek Tanrı ve insan günah yalnız kaynaklı.

Tanrı mektupta Fatır ayet 18 kişinin kendi sorumluluğu günahları ve kendisinin ahirette Allah'ın huzurunda sorumlu tutulmalıdır insanlar, kişinin günahları başkaları tarafından karşılanır, ya da Peygamber ve Resulü de dahil olmak üzere herhangi bir insan tarafından edilemez uyarır.
İslam'da mektupta Fatır Tanrı'nın Word, hiçbir peygamber başka bir insanın günahlarını yüklenmek edebilirsiniz (haberciler) olduğunu.
Kur'an (Kur'an ve sünnette de açıklandığı gibi) Allah kıyamet gününe kadar devam özgünlük ve keasliannnya garanti sadece kutsal oldu.
15-18 Ayetler Fathir mektup
يا أيها الناس أنتم الفقراء إلى الله والله هو الغني الحميد (15) إن يشأ يذهبكم ويأت بخلق جديد (16) وما ذلك على الله بعزيز (17) ولا تزر وازرة وزر أخرى وإن تدع مثقلة إلى حملها لا يحمل منه شيء ولو كان ذا قربى إنما تنذر الذين يخشون ربهم بالغيب وأقاموا الصلاة ومن تزكى فإنما يتزكى لنفسه وإلى الله المصير (18)

Harfi Fathir Ayetleri 15-18 Tercümesi

15. [32] Ey insanlar! Sen Tanrı'yı ​​ihtiyacı olanlar vardır; ve Allah Hangisi Mahakaya (başka bir şey gerekmez), övgüyelâyıktır [33] olduğunu.

16. O, O seni yok ve yeni bir yaratma getirecek olursa (seni değiştirmek için) [34].

17. Ve böylece Allah için zor değildir.

18. Ve günahkar başkalarının [35] günahlarını yüklenmek olmaz. Ve birisi (o aramaları) olsa da, ufak üzerine olamaz yükünü onun günah çağrısı (diğerleri) ağırlığı yükü ise yakınları [36]. Şüphesiz sadece (azabından) korkanlara Allah'a uyarabilir, (gerçi) Onu [37] ve ibadet [38] kurmak isteyenler görmüyorum. Ve her kim kendini arındırır [39], aslında kendi iyiliği için kendini arındırmak. ve Allah'a geri yer [40] olduğunu. -

ALLAH SWT KNOW

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-Atsari


Bir davanın esası sanatta öğrenilen bilginin bağlıdır. Allah Subhanahu wa Ta'ala daha asil bir şey yoktur, çünkü, o zaman bilimin Allah'ın en yüce bilerek bilimidir. Allah yoluyla yapılabilir yolunu bilir:

• Ayetleri kauniyah (evrenin Allah'ın heybet belirti veya tüm yaratıklar), ve

• Ayetleri Syar'iyah (O'nun şeriat ya da din Allah'ın heybet belirtileri).

Yüce Allah tanıyalım dört bölümden içerir:
1. Allah'ın varlığını bilir.
Allah'ın 2. biliyoruz rububiyah birlik.
3. Allah'ın birliğini uluhiyah (diibadahi Allah hakkı) bilin
4. Yüce Allah isim ve niteliklerini bilir

Dördüncü bölümde bir birlik, ayrı olmamalıdır. İşte yukarıdaki dört olguda kısa bir açıklama yer almaktadır.

1. ALLAH SWT IS BİLİYOR
Biz bir araya geldi görmedim bile, Allah, tüm canlıların yaratıcısı gerçekten var olduğuna inanıyorum gerekir doğrudan duydum. Bunu göstermek argümanlar çok. Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime Bunların arasında:

أم خلقوا من غير شيء أم هم الخالقون

Onlar (bir Yaratıcı olmadan, yani) bir şey tarafından oluşturulan ya da olup olmadıklarını (kendileri) oluşturuyorsunuz? [sporcudan Per / 52: 35]

Yani insani koşul ya da varolan bir yaratık üç şartlar birinden ayrılamaz, şudur:

a. Onlar bir Yaratıcı'nın olmadan var. Bu mümkün değildir. Bir şey yapılıyor olmadan olduğunu kabul hiçbir sağduyu yoktur.

b. Kendilerini yaratmak. Bu artık mümkün değil. Nasıl başlangıçta var olan bir şey yaratmak için oradaydı değildi şey olabilir çünkü.

c. Bu O, yaratandır, Cetvel, O'na hiçbir ortağı, Yüce Allah onları yarattığı, haktır.

Bir Arap bedevi "Yüce Allah'ın varlığının kanıtı nedir?" Diye sordu O, "Subhan Allah (Glory Allah'a) cevap! Nitekim deve pisliği deve varlığına işaret, ayak izi gezisi gösterir! Ardından gökyüzü yıldız var, yeryüzü yollar vardır, okyanuslar dalgalar var, değil göstermiştir ki el-Latif (Cenâb-ı Hak İyi) el-Habîr (bilendir). "

Rahimahullah bu konuda sorulan İmam Ahmed, o güçlü bir kale, pürüzsüz, hiçbir kapı ve pencereler var "diye yanıtladı. Simli beyaz dış, o kadar saf altın. Böyle durumlarda, ani duvarlar bölünmüş, o zaman duymak ve görebileceğiniz bir hayvan dışarı almak, güzel bir şekil ve bir melodik sesi var. "

Hangi İmam Ahmed tarafından kastedilen kendi yumurta çıkan bir tavuk olduğunu. [Tefsir İbn Kesir, mektup Bakara, ayet 21 bakın]

Yaratan Real inanç, Yüce Allah, fithrah varlıklar olduğunu. Dolayısıyla, hatta şeytan Firavun, aynı zamanda bu inanıyorum. Allah Subhanahu wa Ta'ala Firavun ve Musa Alaihissallam mucizelerini inkar kavmine hakkında şunları söylüyor:

وجحدوا بها واستيقنتها أنفسهم ظلما وعلوا فانظر كيف كان عاقبة المفسدين

Ve çünkü, adaletsizliğin ve kibir onlar (Firavun ve kavmine) onun (onların) kalpleri inandıkları (hakikati) inkar. Yani helak olanlar sonu nasıl olduğunu görmek. [Bir-Neml / 27: 14]

Bu nedenle, bir kişinin Allah o bir Müslüman ya da bir mümin olduğu anlamına gelir inanır ibaret değildir.

Lordship 2. Birlik ALLAH SWT KNOW
Rububiyah yarattığımız yani sadece Allah kendi kontrol, Allah'ın birliğine iman ve tüm canlıları yönetmek gerekir. İyi getirmek rizqi vererek kapatın açmak Sadece Yüce Allah, felaket getirmek. Tüm bu örneklerde, ne melekler, peygamberler, azizler, cin, ruh, ya da diğerleri Yüce Allah hiçbir ortağı.
Efendilik (/ kontrolünü kendi oluşturmak ve düzenlemek) tüm evren yalnızca Allah'a aittir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

الحمد لله رب العالمين

Hamd Allah'a, Rabbi (sahibi, Cetvel) evren olsun. [el-Fatiha / 1: 2]

El-Kur'ân bazı ayetlerin belirttiği gibi tek tanrılı dinlerin tipi, hatta itiraf, Peygamber zamanında müşriklerin inkâr edilmez. Diğer şeyler, Yüce Allah kelimesi arasında.

قل من يرزقكم من السماء والأرض أمن يملك السمع والأبصار ومن يخرج الحي من الميت ويخرج الميت من الحي ومن يدبر الأمر فسيقولون الله فقل أفلا تتقون

"De ki, 'Kim göklerin ve yerin, ya da kim size rızık verir yetkilidir (oluşturulan) işitme ve görme ve ölü ve yaşayan ölü bir yaşam yayınladı ve kimin tüm işlerini yönetmek" Sonra . Onlar (müşrikler cehalet) Sonra söylüyorlar "Allah" diye yanıtladı: "? Neden (O'na) O'na korkma" [Yunus / 10: 31]

Aynı şekilde, Şeytan bu tanır, Allah ateşten yaratılmış olan biri olduğunu kabul etti.

قال ما منعك ألا تسجد إذ أمرتك قال أنا خير منه خلقتني من نار وخلقته من طين

Tanrı "kapalı sana söyledim anda (Adam) secde etmek mısınız?" Dedi Şeytan "Ben daha iyi bunların değilim.: Yangın onu çamurdan yarattığın oldu dan beni yarattı" diye yanıtladı [el-A'raf / 7: 12]

Bu nedenle, Allah ve O'nun gücünün birliğine inanan birisi Müslüman ya da aşağıda açıklanacağı gibi o Allah'ın isim ve sıfatlarına iman da, Allah'ın uluhiyah birliğine inanmak kadar bir mümini denilen olamaz.

3. uluhiyah birlik GOD (DIIBADAHI İÇİN ONUN HAKKI) BİLİYOR.
Biz doğru diibadahi sadece Allah Subhanahu Wa teâlâ inanıyorum. Yaratık Yüce Allah bir melek ya da haberci gibi, ona yakın olsa, Allah'tan başka ibadet vermeyecektir. Ayrıca, gibi bunların altında rütbe yaratıklar: insan, cinler, hayvanlar, ağaçlar, taşlar, silahlar, gezegenler, yıldızlar, ya da diğer.

Tevhid anlamı Allah dışında hiçbir hak diibadahi çünkü la ilahe illallah kelime bulunan bu anlamdır. O Yüce diyor ki:

إياك نعبد وإياك نستعين

Yalnız sanat sen ve yardım için bize şöyle bizim ibadahi vardır. [el-Fatiha / 1: 5]

Yüce Allah da diyor ki:

قل إنما يوحى إلي أنما إلهكم إله واحد فهل أنتم مسلمون

Say, Hani Ilahmu (siz ibadahi), o zaman (O'na) teslim olmuş let tek gerçek tanrı "Şüphesiz bu benim için ortaya oldu" "[Enbiya '/ 21: 108].

Allah (diibadahi Onun sağ) birliğine Uluhiyah inanç bu vaaz, tüm elçilerin çekirdeğidir. Ve bu müşriklerin kafirler tarafından reddedildi. Cenâb-ı Allah diyor.

وعجبوا أن جاءهم منذر منهم وقال الكافرون هذا ساحر كذاب) 4 (أجعل الآلهة إلها واحدا إن هذا لشيء عجاب

. Bu bir sihirbaz, bir şarlatan "Neden One alone tanrıların tanrıları yaptınız mı olduğu Nitekim, bu doğrudur;" ve kâfirler, demek gelişleri aralarında bir uyarıcı (peygamberler) çünkü onlar merak ". . şaşırtıcı bir şey -Sağ [Shad / 38: 4-5]

Bu uluhiyah Allah'ın birliğine giriş amacı biz O'na teslim, korku ve O'na umut ve O'na ibadet Birliğini Allah'ı seviyorum.

Allah'ın ibadet tam bağlılık, yüceltme, merhamet beklemek ve azap korkusu ile Allah Subhanahu wa Ta'ala mütevazı ve itaatkar olduğunu. Bu Yüce Allah komutu yürüten ve uzakta onun yasağı gelen tarafından yapıldı.

Kelime ve perbuataan doğdu ve zihin şeklinde, tüm sevilen ve Yüce Allah tarafından kutsanmış olan ibadet kapsamı.

İbadet iki koşul, yani samimi ve mutaba'ah ile Allah tarafından kabul edilecektir. Peygamber'in sünneti (öğretileri) izleyin mutaba'ah ederken, yalnız Allah'ın rızasını arayan, yani: İhlas,.

Bu nedenle, diibadahi hakkı için Allah'ın birliğine inanan insanlar, o yalnız O'na ibadet tür kadar sunacak. Ibadet türleri arasında umut ve korku mutlak itaat olduğu; Mutlak sunulmasını eşlik aşk; dua; ibadet (samimi) niyet; hayvanların kesim; korku; güven; ve diğerleri.

4. BİLİNEN İSİMLER VE TANRI KONUSU
Yani iman ve Allah'a ve el-Kur'an ve Sünnet kitapta olan O'nun sıfatlarını, tüm adlarını belirlemek yaratık benzeterek olmadan otantik vardır.

Yüce Allah diyor

ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها وذروا الذين يلحدون في أسمائه سيجزون ما كانوا يعملون

"Bu Esma-ül Hüsna arayarak ve (çağrı) gerçeği sapan olanların isimleri ona tinggalakanlah ona bermohonlah sonra, Allah Esma ül Hüsna-aittir. Daha sonra ne için ödüllendirilir onlar do [el-A'raf / 7: 180].

ليس كمثله شيء وهو السميع البصير

O'nun benzeri hiçbir şey, O işitendir, görendir. [Şura / 42: 11]

Şüphesiz Allah Subhanahu wa Ta'ala çoğu Allah hakkında bilmek tek başına Yüce Allah da dahil olmak üzere her şeyi bilir kim. Cenâb-ı Allah diyor ki:

قل أأنتم أعلم أم الله

De ki: "Eğer daha fazla bilerek yoksa Allah mı?" [Bakara / 2: 140]

Aynı şekilde, çoğu tüm varlıklar arasında Allah hakkında bilmek Resulü olduğunu. Böylece Yüce Allah Havariler açıklama haq olduğunu. Iken Allah'ın kâfir ve müşriklerin sözleri sadece şüpheli. Allah şöyle buyuruyor:

سبحان ربك رب العزة عما يصفون) 180 (وسلام على المرسلين) 181 (والحمد لله رب العالمين

Kutsallar senin diyorlar, ve iyi olan Havariler ihsan, ve övgü alemlerin Rabbi ağladı Allah'a mahsustur ne cesareti vardır Efendisi. [kül-Saffat / 37: 180-182]

Bu nedenle adını tanımak ve Allah doğası, sadece vahiy yoluyla olduğunu. İmam Ahmed bin Hanbel rahimahullah Peygamber dedi sallallaahu 'alaihi sellem'in:

إن الله ينزل إلى سماء الدنيا

Nitekim Allah, göklere dünyanın aldı

Ya da:

إن الله يرى في القيامة

Şüphesiz Allah, kıyamet gününde görülecektir

Ve hadislerin benzeri, "Biz (soran) haq nasıl, (set) anlamında (diğerleri) olmadan, herhangi bir şey reddetmeden. Ve hepimiz o Peygamber n getirdiği olduğunu biliyorum olmadan, ona inanan ve onu haklı Biz Peygamber reddetmek yok sallallaahu 'alaihi sellem'in. Ve biz o hiçbir kısıtlama ve sonu olmayan kendini nitelendirir daha Allah'a mensifati yok. (Cenâb-ı Allah diyor ki :)

ليس كمثله شيء وهو السميع البصير

O'nun benzeri hiçbir şey, O işitendir, görendir. [Şura / 42: 11]

Ve biz onun söylediği gibi (Allah doğası hakkında) söylüyor; Allah kendini karakterizasyonu için kullandığınız tüm özellikleri ile onu Bizim karakterizasyonu; Ve biz kısıtlamaları ihlal yoktur. Ve O'nun özünde kadar onu değil nitelendirir insanların penyifatan. Biz el-Kur'ân her şeyi, ya muhkam (belirsiz anlamında) ve mutasyabih (belirsiz anlamında) inanıyorum. Ve biz Kuran ve el-Hadîs tecavüz yok, çünkü uydurma iğrençlikleri kendisinden özelliklerden herhangi doğasını kaldırmaz. Ve biz n Messenger haklı ve el-Kur'ân ayarlamak için hariç başına bilmiyorum. "[Lum'atul i'tiqad, s. 3]

Bunlar Allah'a tanıdık parçalar ve O'na iman. Umarım bu açıklama hepimiz için bilgi ekler, Allah her zaman düz yolda bize rehberlik edebilir. Aamiin.

[As-i Sünnet 02 / Yıl XVI / 1433H / 2012M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

15-18 Ayetler Fathir mektup

يا أيها الناس أنتم الفقراء إلى الله والله هو الغني الحميد (15) إن يشأ يذهبكم ويأت بخلق جديد (16) وما ذلك على الله بعزيز (17) ولا تزر وازرة وزر أخرى وإن تدع مثقلة إلى حملها لا يحمل منه شيء ولو كان ذا قربى إنما تنذر الذين يخشون ربهم بالغيب وأقاموا الصلاة ومن تزكى فإنما يتزكى لنفسه وإلى الله المصير (18)

Harfi Fathir Ayetleri 15-18 Tercümesi

15. [32] Ey insanlar! Sen Tanrı'yı ​​ihtiyacı olanlar vardır; ve Allah Hangisi Mahakaya (başka bir şey gerekmez), övgüyelâyıktır [33] olduğunu.

16. O, O seni yok ve yeni bir yaratma getirecek olursa (seni değiştirmek için) [34].

17. Ve böylece Allah için zor değildir.

18. Ve günahkar başkalarının [35] günahlarını yüklenmek olmaz. Ve birisi (o aramaları) olsa da, ufak üzerine olamaz yükünü onun günah çağrısı (diğerleri) ağırlığı yükü ise yakınları [36]. Şüphesiz sadece (azabından) korkanlara Allah'a uyarabilir, (gerçi) Onu [37] ve ibadet [38] kurmak isteyenler görmüyorum. Ve her kim kendini arındırır [39], aslında kendi iyiliği için kendini arındırmak. ve Allah'a geri yer [40] olduğunu.

No comments:

Post a Comment