!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 24, 2015

Bir çare her hastalık olmalı.

Bitmiş değildi binmek (356)

(Bölüm 356), Depok, Batı Java, Indonnesia, 24 Ağustos 2015, 18:56 pm).

Bir çare her hastalık olmalı.

Her hastalık için bir çare olmalı, onun deyişinde Muhammed Peygamber dedi. Bir herbalist genellikle otlar (otlar) reçete ederken Doktorlar genellikle bu tür kapsüller veya tabletler hapları gibi tedavi ya da reçeteli ilaçlar, kimyasal sağlarlar.
Doktorlar Tanrı gerekli adam olarak herbalist (hekim) ampirik yöntemlerle, ancak yukarıdaki modelin tüm çaba (çaba) iken, tedavinin bilimsel yöntem kullanabilirsiniz, ancak ne zaman son çare Allah'ın izni ile belirlenir. Kimse izni ve o bir doktor / hekim veya hastane en gelişmiş ve en pahalı tedavi olsa bile Allah'ın iradesi olmadan hastalığı tedavi olabilir.
Bir hastalık kitapta atanmıştır:


"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratmadan önce Allah elli bin yıl tüm yaratıkların tüm kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Kimse felaket kendi içinizde toprak ve (ne de) üzerine düşen ancak biz onu yaratmadan önce Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).

Tanrı Tanrı (sunatullah), neden ve sonuç bilimi kullanarak insanlarda hastalığa belirler.
Örneğin dolayı soda içme alışkanlığı onun yüzünden daralan böbrekler (konik) için, böbrek yetmezliği yaşadı Sayın Supri, deneyimleri.
Hareketsiz bir asker ve Natuna Island servis, bulutlu Natuna adasında yirmi yıl önce hiçbir taşınabilir su arıtma ekipmanları ve su kuyuları nedeniyle.
Singapur yakın Natuna ada, bu nedenle kolayca Sayın Supri kutular çeşitli soda satın böylece sabah, öğlen yemek ve gece o gazoz içti.
Bu alışkanlıklar (öldü) Allah Sayın Supri 17 yıldır diyalize (hemo diyaliz) geçmesi gerekir ve iki ay önce Sayın Supri nihayet çağrılan yüzden, böbreklere zarar yol açar.
Böbrek hastalığı etkilenen kişiler, genellikle artık sadece orada 20 yıldır devam, ya da en fazla 17 yıl olarak, orada geçen 3 yıl diyaliz, iki terapi, bir böbrek nakli, hem diyaliz (hemo diyaliz) ile birinci basamak tedavisi bilinen Pak Supri,
Içme soda alışkanlığı yanı sıra, böbrek yetmezliği en sık nedeni diyabet, yüksek tansiyon, içki (bira / şarap) içme gibi tonik / tonik olarak, reçetesiz ilaç kaynaklanıyor / sınırlarını aşan güçlü ilaçlar yanı sıra, neden diğer hastalıklara ayıklar.Güçlü TEDAVİ KOŞULLARI


Tarafından
Ustadz Dr Muhammed Arifin bin Badri MA


Tanrı, dualar ve selam daima Peygamber, ailesi ve arkadaşlarıyla devredilebilir ederiz.

Sallallaahu 'alaihi sellem'in dediğinde kez.

ماأنزل الله داء إلاقدأنزل له شفاء علمه من علمه وجهله من جهله

"O bunu biliyorsun ve bilmiyorum insanlar tarafından bilinmemektedir olanlar tarafından bilinen, Tanrı değil, bir hastalık aşağı göndermek, ancak onun ilaç azalttı" [1]

Etkili bir tedavi için sırayla ve sonuçlar getirecek, biz gereksinimleri bazı dikkate almalıdır. Ve ben etkili tedavi için iki temel gereksinimleri anlatacağız aşağıdaki.

İLK ŞARTLARI: DOĞRU TEDAVİ
Kullandığınız bir ilaç için için size hastalık tedavi acı ki, doğru tedavi, gerçekten yararlı ve etkili olduğunu.

Eğer acı bir hastalık teşhis • Sadece zaman
• Sadece ilaç seçin
• ilacın uygun dozları
• Zamanında kullanım
• Sağ ilacın etkisini inhibe çeşitli kısıtlamalar ve diğer şeyleri önlemek için.

Eğer bu şeylerden birinde bir hata yaparsanız o beklendiği gibi tedavi sonuçları getiremez yapmak çok mümkün.

Böyle biz şu sallallaahu 'alaihi sellem'in hadis öğrenebiliriz dersleri bazılarıdır.

عن جابر رضي الله عنه عن رسول الله صلى الله عليه وسلم أنه قال (لكل داء دواء فإذاأصيب دواءالداء برأ بإذن الله عر وجل)

"Arkadaşı Cabir radi anhudan itibaren Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, dedi," Her hastalığın bir tedavisi vardır ve bir hastalığı olan doğru ilacı bulduk zaman, şüphesiz Yüce Allah "izzin ile tedavi edilecek [Müslim tarafından rapor]

Doğruluk (maç) ile Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in doçent şifa hadiste söyleyerek bu hadis hakkında yorum Qayim İbn rahimahullah, "hastalık ilaç. Bu nedenle, hiç kimse makhlukpun ama rakibi vardır. Ve her hastalığın kesin hastalık tedavi edildiği bir panzehir ilaç haline gelmiştir. Tedavinin hassasiyetle Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in doçent şifa. İlaç yeni bir hastalık haline getirilmesi kullanım veya doz yönteminde, hem hastalığın seviyesini aşarsa, bu hassasiyeti bir hastalık nedeniyle (bir hastalık, kalem) ilaçların sadece varlığında veya yokluğunda daha fazladır. Kullanımda veya gereğinden daha az doz yöntemi, bu iyileştirici mükemmel değildi ki, hastalıkla mücadele için mümkün olmayacaktır. Haklı hedefi değil kullandığı yanlış ilaç veya ilaç seçimi bir hekim, daha sonra tedavi olmadığı zaman 'doğru gelmesi. Yapılan tedavi ilaç ile doğru değilse, ilaç mutlaka yararlı olmayacaktır. Hastanın vücut ilaç ya da ilacın etkisini bloke engelleri almak için fiziksel olarak mümkün ilaç ya da değil uyuşmuyorsa, değil tedavi kuşkusuz geldi. Çünkü tedavi yanlışlıklar Tüm bu. Tedavi her yönüyle uygun olması durumunda, kesinlikle Allah'ın izni ile, iyileşme elde edilecektir. Bu yukarıdaki hadiste için en iyi yorumudur. [2]

İbn Hâcer el-Askalanî rahimahullah İbn-i Kayyim Cabir sahabe radi anhudan tarihinin hadiste deyişle "uyumlu şifa doğruluğu ve Allah'ın izniyle bağlıdır işareti olduğunu söyledi. Ilaç etkisiz böylece ilaç kullanılmadan veya doz yöntemde sınırının ötesine bazen çünkü budur, bu ilacın aslında yeni hastalıkların neden olduğu bile mümkündür. [3]

ŞARTLAR İKİ: ALLAH İZİNLERİ
Bir Müslüman olarak Tanrı'nın kaderi iman olmalıdır. Bu dünyada her şey irade ve Allah'ın Ta'ala hükümlerine göre olur inanıyorum.

إنا كل شيء خلقناه بقدر

"Biz kader (hüküm) göre her şeyi yarattı" [Al-Qomar: 49]

Ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

إنا كل شيء خلقناه بقدر (كل شيء بقدر حتى العجزوالكيس)

"Her şey herhangi bir tembel ve tutku hissediyorum (kader olur) için, kader (ve irade hükümler) hakkında (oluyor)" [Müslim tarafından rapor]

Tanrı'nın isteği ve bu her şeyi kapsar hükümleri, insanları afflicts istisna ve tedavi hastalıktır. Bu nedenle, Hz İbrahim Alaihissallam Kuran'da anlattığı dedi.

وإذا مرضت فهو يشفين

"Ben hasta olduğumda, o O çaredir". [Şu'ara suresi: 80]

Eskiden Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ya bir aile hastalığı muzdarip üyesi ya da hasta kişinin ziyaret ettiğinizde, o dua ederken, sağ eliyle onu sildi varken.

اللهم رب الناس أذهب الباس اشفه وأنت الشافي لاشفاء إلاشفاؤك شفاء لايغادرسقما

"Şifa Essence sen, hiçbir iyileşme ancak hiçbir hastalık yaprakları senin iyileşme iyileşme varken Ya Allah, tüm insanlığın Rabbi, sirnakanlah şikayetleri, onu iyileştirmek" [Anlaştık Alaih]

Bu nedenle, Cabir radi hadis tedavi hassasiyetle yardım bağlayan ek olarak, yukarıda anhudan, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in de Allah'ın izniyle onu ilgilidir.

"Eğer bir hastalığı olan doğru ilacı bulduğunuzda, hiç şüphesiz Yüce Allah izni ile tedavi edilecektir."

İbn Abd al-Barr rahimahullah dedi ki, "Ve Peygamber sözleriyle sallallaahu 'alaihi sellem'in.

أنزل الدواء الذي أنزل الأدواء

"Düşürücü ilaçlar hastalığın düşürür (Öz) vardır" [4]

Varış zamanını bilen bir önerme (açıklıyor) tedavi, kimse onun gelişini hızlandırmak için mümkün olduğunu, ve kimse yoktur. Nitekim ben de aynı hastalıktan muzdarip düşünülen iki kişiyi tedavi etmeye çalıştı doktor (hekim) çoğu tanık olduk. Her ikisi de, hatta bazen iki ikiz kardeşler, aynı zamanda yazılır hastalığı, aynı yaş, aynı ülkeden kaynaklı ve onların yiyecek aynıydı. Bu nedenle, doktor, aynı ilaç ile muamele edilmesini içerir. Ancak, bunlardan biri kurtarıldı, diğerleri hatta ölüm veya uzun süreli hastalık. İkinci adam son zamanlarda Tanrı'nın kurtarma "belirlemiştir zaman olduğunu, bu yüzden uzun zaman sonra yeniden canlandırıldı. [5]

İbn Hâcer el-Askalanî rahimahullah "dedi Peygamber sözleriyle içerdiği dersler arasında sallallaahu 'alaihi sellem'in.

لمه من علمه وجهله من جهله

"İlaç bilmiyorum kişi tarafından bilinen biliyorum ve kim tarafından biliniyordu"

Hastaların çoğunda yaşadığı ne (bu dersler arasında olduğu). O bir ilaç olan bir hastalığın tedavisi ve sonra iyileşti. Sonra diğer zamanlarda da aynı hastalık tarafından vuruldu ve o aynı ilaç ile tedavi edildi, ancak ilacın etkili değildi. Bu tür bir şey nedeni ilacın kısmi karakteri hakkında cehalet (bilgisizlik) 'dir. Belki de bunlardan biri birkaç nedeni (hastalık / komplikasyonlar) oluşurken, iki hastalıklar, benzer, bu yüzden değil komplikasyonlardır hastalıkların tedavisi için etkili olduğu kanıtlanmıştır ilaçlar ile tedavi edilemeyen, burada hata yatıyor. Ve bazen her iki hastalığın benzer, ama Tanrı, o zaman ilaç etkisiz oldu iyileşmek istiyor, ve doktorlar küstahlık (doktor) çöktü işte o zaman. [6]

Bir vaka kesinlikle etkili ve hastalık ortadan gereken bir hastalık için bir çare olarak ilan edildiği zaman yukarıdaki açıklama ya da çoğu insan bu anlayış karinesi çürütmek. Hastalığa karşı aşılama sonra verilmiş olması halinde veya bizim çocuklar mutlaka bağışıklık ve hastalıktan korunmuş olacak. Ey kardeşim, yaptığımız tüm uyanın ve sadece sınırlı çabalar kararlı ve rütbesi ise Tanrı'yı ​​aramak. Daha önce de belirtildiği.

إذا وقع القدر بطل الحذر

"Kader sonra geldi Eğer basiret sona erecek"

Allah bir hastalık birisi isabet belirlemiştir Yani, eğer, ya da ölüm geldiğinde, insan önlemek için yapılan çeşitli çalışmalar artık yararlı ve Tanrı'nın iradesi olmuş olmalı budur. Akide ve bu biz ne zaman biz unutmamak lazım inanç, ve ne olursa olsun bizim işimiz. Biz acı her hastalığın tedavisi İlişkisi, bu şu noktalarda özetlenebilir.

1. biz hastalık yaratan Tanrı idi, ve kim bize Tanrı üzerine bir hastalık olduğunu belirlediği, inanmalı mıyız. Biz incelikle her şeyi kabul, şikayet gerekmez. Hastalık dersleri binlerce arkasında saklanan olması gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde, ne olursa olsun biz-cekti dünyada ya da ahirette ya bizim için doğal olarak iyi.

عجبا لأمر المؤمن إن أمره كله خير وليس ذاك لأحد إلا للمؤمن إن أصابته سراء شكر فكان خيرا له وإن أصابته ضراء صبر فكان خيرا له

"Bu bütün işler iyi aslında müminin işleri, ve ait değil ne kadar şaşırtıcı, ama inananlar tarafından. O zevk çarptığında, o zaman onun için bir zevk haline gelir, minnettar oldu. O sıkıntı içinde iken, o hasta oldu, o zaman sıkıntı o "onun için iyi [Müslim tarafından rapor]

2. yapmamız gereken bir sonraki şey, Allah'a şifa çağırmak sadece Tanrı bizim hastalıkları iyileştirebilir inanç ve kanaat büyümek. Bu nedenle, Peygamber Shallallahui 'alaihi sellem'in kavmine namazı öğretti

اللهم رب الناس أذهب البأس اشفه وأنت الشافي لا شفاء إلا شفاؤك شفاء لا يغادر سقما

"Ya Allah, tüm insanlığın Rabbi, sirnakanlah şikayetleri, onu iyileştirmek sen Healer, hiçbir hastalık yaprakları hiçbir iyileşme melainan senin şifa şifa sanat ise"

Biz genellikle bu unutma. Aslında, çoğu kez biz kurtarma çabaları yapmak son dua, ya da sadece biz sağlık personeli sorun vardı ne yapmak ya da bizimle berdo ile çok-dağıtabilir şüphe dolu umutsuzluk ve kalp saran çok para var 'A Allah'a şifa için, "Bizim dualarımız verilen Kim bilir" diyerek. Sübhanallah, medikal kadrosu ile iyimser, ama biz Tanrı'nın gücünü şüphe, bu yüzden, "Kim bizim dualar verilen bilir" dedi?

[Dergisi Al-Furkan, Sayı 08, Yıl 10 kopyalanan / Evvel 1432 (Şubat - 2011 Yayılma Ma'had Lajnah Al-Furkan Al-İslami, Adres Yayınevi: Ma'had Al-Furkan, Srowo Doğu Java Sidayu Gresik]

No comments:

Post a Comment