!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 17, 2015

Borç cennete gitmek için adam önlenebilir.

bitmiş değildi binmek (348)

(Bölüm 348), Depok, Batı Java, Indonnesia, 17 Ağustos 2015, 13:54 pm).

Borç cennete gitmek için adam önlenebilir.

Nedenlerinden biri cennete girmek, insan (çocuk adam) engellenmiş, ölü adam hala borç sıkışmış zaman, mirasçıları veya alacaklıları affetti hemen sürece (isteyerek tüm borç borçlu affet bunu ödemek olduğunu.
Hatta yüksek ve gökyüzü ve yeryüzü gibi büyük herhangi bir adam günah, o (inanç ve Tanrı / Astaghfirullah Allazim özür dilemek) tövbe eğer, o zaman bütün günahları şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) günahı dışında affedilir, ama şirk günahı onun içinde (inanç) tevbe ise Tanrı ve tutarlı İslam'ın temellerini koşmaya başladılar, putperestlik silinecektir.
Zengin Müslüman yükümlülük sipariş mengikhlaskan (boşaltır) kardeşi, kardeşinin borcunu yardımcı olmaktır.
Borçlar ödenir ve borç itu.Masalah mengikhlaskan alacaklı onun borcu oldukça önemli boşaltır zaman bu sorunlar insanların cennete gitmek bir engel haline çünkü ödül daha büyüktür kadar kardeşine sıkıntı borç vermek mükâfatlandırırız, daha sonra ödül akmaya devam edecektir.
Will Peygamber (menyolatkan) cesedin namaz, başka dua ölen hala borç sıkışmış olduğu arkadaşlarından bir tanıma olduğundan ölen hala borcumuz var olup olmadığını katılımcılara sorduğunda borçlarını ödemek olabilir arkadaşlar arasında var sonra, daha sonra Hz Muhammed menyolatkan cesedi, istemedi kadar Ölen, daha sonra Peygamber istekli menyolatkan yeni organlar.
Biz borç önlemek ve böylece anahtarın biri, basit (maaş / veya gelir geçmeyecek yaşamak olduğunu.
Tefecilik Allah (Kur'an ve Sünnet / Hadis) yasak olduğu için biz de bile hadis söz günah 36 kişi ile zina para eşdeğer tefecilik tüketen, borç içeren riba (faiz / faiz) kaçının.
Ya kuklalar (insanlar) başına bir banka, kredi kartı ya da, tefecilik içeren borçlanma kaçının.
Biz borç çıkmak o kadar çok namaz vakti dua ediyorum.
Yaşamı boyunca Muhammed kendisi hep borç ve yoksulluk ezmek özgür olmak için Tanrı'ya dua etti.
Muhammed (yanılmaz / günahtan Tanrı korunan) her zaman Yüce Tanrı ve tüm verenlerin zengin geçim sormak, o borç serbest bırakıldı ve (kötü) rızık darlığı, günah daima yaşar Tanrı'nın bize sıradan ölümlüler Servant dursun ,
Peygamber, her insanın günah işledim gerektiğini söyledi ve Tanrı tövbe eğer bütün günahları tek omuzlu kulu affet (iman ve Allah'a af dilemenin) o ya mirasçıları) bunun için ödemek gerektiğine kim borç hariç, çünkü.
Şehitlik Hakları Bani Adam Sil değil, ama Tanrı Hakları Ta'la kaldırır
Nasıl bu hadisin ikisi arasında bir araya getiriyor mu:
Sallallahu alaihi sellem'in dedi Amr bin Kül biri 1. gerçek anhudan Peygamber yapmak "şehit insanlar borç hariç bütün günahları affetti."
Ömer bin Khttab radhialahu anhudan 2. "dedi zaman Khaibar, bakan ve söylemek Peygamber sallallahu alaihi sellem'in sahabelerin bir grup" So and so şehit, şehit falan. Yani Peygamber sallallahu'alaihi sellem'in "Hayır, aslında çünkü (Burdah) şal cehennemde onu gördüm ya da gizlemek için giysi kapsayacak" dedi. Sonra bana dedi ki, "Ey İbn Hattab, stand ve insanlar aslında yok çağırıyoruz müminlere hariç cennete girecektir. "Bu yüzden ayağa kalktı ve insanlar çağırdı.
İlk hadis ölü şehit günahları borç hariç bağışlandı doğruluyor. İkinci hadis iddia yılında o ghanimah sakladı, çünkü insanlar şehit olduğu affetmiş değil oysa. Borç da dahil olmak üzere günahları ancak ghanimah gizlemek etmeyin. Sonra ilk hadislere göre affetmiş edilmelidir. Açıklama ediniz.


Tanrıya Şükür

Birincisi:

Abdullah bin Amr bin Kül, Müslim, 1886 tarafından rivayet şüphesiz Peygamber, dedi alaihi sellem'in sallallahu

يغفر للشهيد كل ذنب إلا الدين

"Bir şehit insanlar borç hariç bütün günahları affetti."

İbn Ömer ibn Abbas'tan Müslüman, (114) rivayet, Khottab bana dedi söyle dedi

لما كان يوم خيبر أقبل نفر من صحابة النبي صلى الله عليه وسلم فقالوا: فلان شهيد فلان شهيد, حتى مروا على رجل فقالوا فلان شهيد, فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: (كلا, إني رأيته في النار في بردة غلها أو عباءة), ثم قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: (يا ابن الخطاب اذهب فناد في الناس أنه لا يدخل الجنة إلا المؤمنون!) قال: فخرجت فناديت: ألا إنه لا يدخل الجنة إلا المؤمنون "

"Zaman Khoibar savaş, bakan ve söylemek Peygamber sallallahu'alaihi wa salllah sahabelerin bir grup zaman" falan So and so şehit, şehit. "Sonra (öldürüldü) birisi geçmesi, sonra 'Bu adam Şehid söylüyorlar." Yani Peygamber sallallahu alaihi sellem'in "Hayır, aslında çünkü (Burdah) şal cehennemde onu gördüm ya da gizlemek için giysi kapsamaktadır." dedi Sonra Peygamber Ey İbn Hattab! Defol ve dışında cennete gidiş değildir kişilere iletmek için, "dedi alaihi sellem'in sallallahu Müminler. Ben de "hiçbir şey mümin dışında cennet yapar bilin." çıktı ve denir

Onun Sahih rahimahullah Müslüman rivayet Bu iki sahih hadis. Her iki Elhamdülillah hiçbir çelişki yoktur. İlk hadis ölü şehit onu ve borç haricinde Rabbine arasında yapılan bütün günahları affedilir olduğunu göstermektedir. Yani o diampuninya etmedi. Inter-insan işlerine bağlı olduğundan. Ardından, Benî Adem'in hakları şehitlik tarafından affetmiş edilemez.

İmam An-Nevevî rahimahullah "dedi Peygamber sallallahu alaihi sellem'in (borç hariç) hangi Bani Adem tüm hakları bir uyarı var. Yani cihad ve şehadet ve dışında iki uygulama iyilik gelen Benî Adem hakkını kaldıramazsınız. Allah teâlâ. "Şerh Müslüman, 13/29 hakkını kaldırabilirsiniz.

Al-Haafiz İbn Hacer rahimahullah şehitlik borç sürece tüm günahlarını affetmiş o, diğer otantik hadis gelince "dedi. Bu şehitlik insanların haklarını kaldırmak mümkün değildi öğreticidir. Ona insan hakları, derecelerde syahadah / şehit almak önlemek vermedi. Orada Bildirgesi'nin hiçbir anlamı ama Tanrı özel bir ödül ile Bildirgesi'ni almak isteyenler verdiği. Aşırı yüceliği ile onurlandırıldı. Nitekim bir hadiste bir kanca (insan hakları) olmadığı sürece Allah (günahları) bağışlar olduğunu açıkladı edilmiştir. Dindar işler var şehit ve syahadah kanca (sağda) dışında kötülük kaldırılması durumunda. Sonra salih amel ağırlığı (kaldırmak) faydalı olabilir (sağda) fişler olacaktır. Shahadah derecesi kalacaktır Böylece mükemmel (kazanılmış). Eğer erdemli işler yoksa, o zaman (Allah'ın kararı) bağlıdır. Wallahu'alam. "Feth Bari, 10/193.

Tourbasyti burada borcun amacı Müslümanların haklarının bakmakla ilgilidir "dedi. Çünkü kötülük yapanlara göre daha tehdit ve taleplerine çok daha yetkili borcu kişi, başkalarının mallarını ele geçirmek isteyenler, ihanet edenlere ve çalmak. "Hafif Düzenlemelerle Tuhfatul Ahwadzi, 5/302.

İkinci olarak,

Ortak özelliği ile ilişkili olduğundan Adam Ghanimah, çocuk o bile çok büyük adam hakları da dahil olmak üzere, çocuk haklarını da dahil olmak üzere. Az-Zad, p Al-Hijawi. 97 Ghanimah savaş toprakları (Darul Harbi) kontrol edilmesiyle elde "diyor. Orduda savaşan biriydi. Onun için bir kısım ve atı iki parça: kenara beşte biri, daha sonra dinlenme, yaya bir kısmı, binicilik üç parça ayarlayın. Bütün asker ghanimah almak için asker olarak dahil. "

Ghulul split önce hırsızlık ghanimah olduğunu. İmam Nevevî rahimahullah "(Al-Ghulul) ihanet, evine split önce ganimet (ghanimah) ve hırsızlıktır" dedi. Syahadah (açıklanmıştır) olduğu gibi, adam çocuk haklarını silemezsiniz çünkü Yani syahadah, ghulul yok edemez ,

ifade sorgulayıcı Ardından 'Do ghulul? borç dışında günahtır' dedi, "çocuk hakları adam ile ilgili bir günah Ghulul olduğunu. Bu hadis-i şerifte borç amacı, insan hakları, özel değil, sadece borç olduğunu. Bazı bilim adamları, bütün günahları için af onu elverişsiz yapılan ghanimah çalmak edenlere en şehit statüsüne ghulul engelleme temel şehit ve erdemleri elde onu engel olsa bile savunuyorlar. İmam An-Nevevî rahimahullah "diye öldürüldü eğer Ghulul suçlu genel şehit durumunu engel olabilir." Dedi

Al-Qori rahimahullah hadiste şehitlik statüsüne inkar bu hadiste hiçbir önerme olduğunu, tartışma yoktur "dedi. O Allah (sabilillah) yolunda öldürüldü ve savunuldu olmuştu Nasıl değil Peygamber sallallahu alaihi sellem'in. Konsensus şehitler günah veya borcu olmamalıdır, (bilim adamlarının fikir birliği) kapsamında gerekli değildir. "6/2583 Mirqotul Mafatih.

O ghulul bütün günahları kaldırılır, böylece o temel durum şehit ve erdemleri elde terhalan vermedi, ancak şehit, Bildirgesi'nin en yüksek derecesini elde engeller de söylenebilir. Buna ek olarak, hiçbir soruda borç sorunu hafife gerektiğini açıklamayı okuyunuz. 144 635.

Zekat ALMAYA HAKKI GRUBU

Tarafından
Şeyh Abdullah bin Abdul al-Azhim Khalafi


Allah şöyle buyuruyor:

إنما الصدقات للفقراء والمساكين والعاملين عليها والمؤلفة قلوبهم وفي الرقاب والغارمين وفي سبيل الله وابن السبيل فريضة من الله والله عليم حكيم

"Gerçekten Zekat-sadaka, sadece (kurtuluş) köleler, Allah yoluna, borçlu olanlar için, onu ikna yetkililer-yöneticiler zekat, Müslüman dönüştürmek yoksul insanlara, yoksul insanlara, içindir, ve olanlar yolculuk, Allah'ın hükmü gerekli bir şey olarak. Ve Allah, hüküm ve hikmet sahibidir bilendir "[Tevbe: 60].

İbn Kesir rahimahullah bu ayeti (II / 364) yorumlarken, "Allah, sadaka sorunun dağılımında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ret ikiyüzlüleri ve pencelaannya söz ne zaman söyledi. O yasayı açıklayan ve bu konuyu ele Tanrı'nın kendisi olduğunu, bölünmüş tanımlayan o açıklamaya devam ediyor. Daha sonra o sadaka yukarıdaki fıkrada belirtilen hizipler bölmek olduğunu, birine bölünmesini temsil etmiyor. "

Tüm GolonganTersebut için zorunlu skor Zekat gösterin bölünmesi mi?
İbn Kesir rahimahullah zekat herhangi bir gruba mal teslim etmek zorundadır ya kepadannya verilecek izin verilen çoğunluk grubuna sunulabilir, akademisyenler sekiz gruba ilişkin katılmıyorum zekat almaya hak kazanır "dedi? Bu konuda iki görüşü vardır:

Birincisi: Zorunlu tüm gruplar için o kadar bırakın ve bu İmam Şafiî görüşü ve alimlerin cemaat olduğunu.

İkincisi: hatta tek bir sınıfla paylaşmak ve diğer gruplar olmasına rağmen, bunların tüm Zekat sunabilirler, tüm sınıflar Orada vermek zorundadır. Ve bu İmam Malik'in görüşü Selef ve Khalaf, aralarında Ömer, Hudhayfah, İbn Abbas, Abul 'Aliyah, Said bin Zubair ve Maimon bin Mihran bazı olduğunu. İbn Cafer Çoğu bilim adamı görüşü 'dedi. "Bu görüş dayanarak, bu fıkrada belirtilen sınıfların söz amacı sınıfı hakkında açıklama bu grupların hepsi ile paylaşmak zorunluluğu açıklamak değil zekat almaya hak kazanır etmektir."

İbn Kesir Biz sekiz gruba ilişkin hadis bazı değineceğim "diyerek geri rahimahullah:

1. Önce: İnsanlar Fakir
Bu İbn rivâyet olunduğuna Amr radi anhuma, dedi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle demiştir:

لا تحل الصدقة لغني ولا لذى مرة سوي.

"Zekât kosher zengin ve işe güce sahip olanlara verilir değildir." [1]

'Ubaidullah ibn Adi ibn el-Khiyar itibaren onlar da ona sadaka istemek için Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in karşı karşıya olduğunu söylemişti iki kişi vardır. Sonra onları izledi ve o da hala güçlü olduğunu gördüm, sonra dedi ki:

إن شئتما أعطيتكما ولا حظ فيها لغني و لا لقوي مكتسب.

"İstersen sana sadaka vermek, ama zenginler için hiçbir hayır ve onlar hala çalışmak için yeterince güçlü olacak." [2]

2. İkincisi: İnsanlar Zayıf
Ebu Hureyre'den radi anhudan, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle demiştir:

ليس المسكين بهذا الطواف الذي يطوف على الناس, فترده اللقمة واللقمتان, والتمرة والتمرتان, قالوا فما المسكين يا رسول الله? قال: الذي لايجد غنى يغنيه, ولا يفطن له فيتصدق عليه, ولا يسأل الناس.

Sahabeler sordu "Bu sadece bir lokma veya yiyecek iki rüşvet ve bir ya da iki tarih diye. Eve döndü daha sonra adama yalvarıyor etrafınızdaki fakir insanlara da dahil olmak üzere, ve değil", "O kim fakir olduğu söyleniyor, Resulullah? fakir onların ihtiyaçlarını karşılayabilir şey yok olanlardır "O, cevap verdi." Ama hiç kimse bir durum yüzden herkes ona sadaka vermek istiyorum ve o adama yalvarıyorum vermedi bilir. "[3]

3. Üçüncüsü: Amil Zekat
Onlar toplamak subay ve ilginç sadaka, onlar kendi çalışmaları için bir ödül olarak Zekat miktarı almaya hak kazanırlar ve Peygamber'in ailesi içermemelidir sallallaahu 'alaihi sellem'in Müslüman Shahiih rivayet olarak, onlara sadaka yemek yasaktır' Abdul Muttalib Bin Rabi'a ibn el-Hâris, o ve el-Fadl ibn el-'Abbas dedi alaihi sellem'in 'her ikisi de amil zekat, Peygamber sallallaahu olarak hizmet olduğunu sormak için alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu gitti:

إن الصدقة لاتحل لمحمد ولا لآل محمد, إنما هي أوساخ الناس.

"Aslında insan atıkları, çünkü Şüphesiz sadaka, Muhammed ve Muhammed'in ailesine helâl değildir." [4]

4. Dördüncü: Muallaf (İnsanlar kalbi yumuşamış)
Onlar orada bir çeşit bulunmaktadır. Onlar İslam'a böylece Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in savaş Hunain ve ganimet Safvan bin Ümeyye hazineleri sağlanan ve halen müşrikler, o hatırlattı bir devlet mücadele ediyor, "Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in durmadı olarak, Zekat Orada verilen -hentinya o ben en çok sevdiği bir adam oldu nihayet kadar bana ganimet verdi ama ondan önce o ben en çok nefret adamdı. "[5]

Onlar daha iyi olsun ve daha güçlü kalp İslam'da Müslüman haline gelmiştir ki Peygamber tarafından yapıldığı gibi ve aralarında kasten, Zekat verildi sallallaahu 'alaihi salla savaş Hunain, o sporcudan Thulaqa liderlerinin bir grup yüz deve verdi' (Kureyş kâfirler Mekke fethi sırasında mücadele değil), convenie-dian dedi:

إني لأعطي الرجل, وغيره أحب إلي منه, خشية أن يكبه الله على وجهه في نار جهنم.

Ben bunların aşk daha diğerleri ise 'Ben sadece Allah'ın Cehennem koymak korkuyorum, birine (mülkiyet) vermek. "[6]

Kül-Shahiihain o, Ebu Sa'eed rivayet 'Ali Peygamber teslim sallallaahu' alaihi sellem'in, o dört kişi, el-Aqra 'ibn Habis,' Uyainah bin Badar, 'Alqamah bin onları dağıtılan Yemen ham altın külçe 'Ulatsah ve Zeyd el-Khair, o "Ben onların kalplerini yumuşatmak istiyorum." dedi [7]

Onları onlar gibi insanlar İslam'da gitmek niyetiyle zekat verildi arasında. Daha sonra daha sonra veya Müslümanlara karşı ülkenin bazı tehlikesini önlemek için olanlardan Zekat toplayabilir böylece Ayrıca Zekat var verildi.

Allahü iyi bilir.

İster Zekat Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in öldükten sonra onun kalbini yumuşattı kişilere verilir?

İbn Kesir rahimahullah Bu konuda muhalefet oluşur "dedi:

Onlar Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sonra Zekat verilmesi değil, Ömer'in, "Amir, sya'bi ve diğer bilim adamlarının çok sayıda rivâyet olunduğuna İslam ve Müslümanlar muzaffer olmuş ve bir kaç ülkeyi hakim olması ve onlar için bastırılmış olmuştur, çünkü öldü bir çok insan.

Ve başka bir görüş de, yine zekat almaya hak olduğunu söylüyor, çünkü Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in hala Mekke ve Hawazin fethinden sonra kendi zekat verir. Zekat onlara verilen böylece ve durum bazen gereklidir. "

5. Beşinci: Köleler
Bu el-Hasan el-Basri, Muqatil ibn Hayyan rivâyet olunduğuna, 'Ömer ibn' Abd al 'Aziz, Said bin Jubair, bir-Nakha'i, az-Zühri'den ve İbn Zeyd onlar köle el-Mukatab kastedilen bulundu (master ile bir anlaşma girmişti köle onun için fidye olarak bir miktar para ödemek). Aynı zamanda Ebu Musa el-'Asyari rivayet edilir. Ve bu da İmam Şafiî görüşü el-Laitsi olduğunu. İbn Abbas ve el-Hasan "Hayır, neden Zekat. Bir köle azat için fidye olarak hizmet verecek olan" Ve bu mezhebi Ahmed, Malik ve İshak olduğunu söyledi. Bu kölelere sadaka vererek sadece el-Mukatab kurtarmak ya da bir köle satın daha genel olduğu anlamına gelir, o zaman ona özgürlük verdi. Ödül hakkında köleleri azat insanlara açıklamak Pek çok hadis. Ve Allah, kasık ile genital kadar, onun bacaklarda merdekakan köle bir ödül olarak özgürlük kölelerin Cehennem bacaklarda alevlerden ücretsiz olacaktır [8]. Bu, tüm nedeniyle uygulama türü ile se-tutmak uygulamadan bir cevap olduğunu:

وما تجزون إلا ما كنتم تعملون.

"Ve sen yapıyorsun uygulamaya uygun olarak haricinde ödüllendirilir değil."

6. Altıncı: Owe İnsanlar
Onlar o, o pişman yapılır çünkü itaatsizlik kaybedenler vardır borçlarını orada ödemek edemez, parasını biterse o yüzden ödemek için parasını kullanan ödeme zamanına kadar borcu ayı var ve diğer insanlar vardır, çeşitli vardır, bu onların zekat almaya hak budur ,

Bu konuda Önerme hadis Qabishah Mukhariq bin el-Hilali, o dedi, biz olsun zekat varsa, bekleyin "Ben başkalarının borçları için yaşıyorum, o zaman ben onun yardım istemek için Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in gittim, dedi," . size teslim edecektir "O dedi:

يا قبيصة, إن المسألة لاتحل إلا لأحد ثلاثة: رجل تحمل حمالة فحلت له المسألة حتى يصيبها ثم يمسك, ورجل أصابته جائحة اجتاحت ماله فحلت له المسألة, حتى يصيب قواما من عيش أو قال سدادا من عيش, ورجل أصابته فاقة حتى يقوم ثلاثة من ذوى الحجا من قومه: لقد أصابت فلانا فاقة, فحلت له المسألة, حتى يصيب قواما من عيش أو قال سدادا من عيش, فما سواهن من المسألة يا قبيصة! سحتا يأكلها صاحبها سحتا.

"Diye yalvarmaya durdu aslında üç kişi, biri hariç izin verilmez yalvarıyor Ey Qabishah, yani başkalarının borcunu taşıyan olanlar, o sonra onu ödemek kadar dilenmek ve olabilir, talihsizlik servetini harcıyor kişiyi düşen o hayatta geri almak için yalvarmaya ya dedi, onların ihtiyaçlarını karşılayabilir şey ve sefalet kapılmış insanlar, dedi (alim) bilgili halkının üçe kadar canlı 'kullanıcı hayatının sefalet üzerine yazmış. "O gerekir Hayatta geri almak için yalvarmaya ya dedi: kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir şey. üç grubun eklenmesi, Ey Qabishah, yasadışı olduğunu ve onu yiyenlerin kirli olduğunu yemek yemek olduğunu. "[9]

7. Yedinci: Allah Yolunda savaştı Olanlar (Fii Sabilillaah)
Onlar Baitul Mal hakkı yoktur savaş güçleridir. Dedi İmam Ahmed, İshak el-Hasan gelince ve FII Sabilillaah, bir hadis hava temelinde yer Hac insanlar.

Ben (yazar) Ne hadis demek İbn hadis "dedi Allah sallallaahu Elçisi 'alaihi sellem'in Hac için gitmek istedi ve kocası söyledim, bir eş var' Messenger boyunca ben Sertakanlah hac 'Abbas, dedi.' 'Koca 'Ben hacca membiayaimu için kullanabilirsiniz özelliği yoktur. "Sonra eşi dedi' dedi ben senin deve Hajikanlah onunla değilim. Ben Allah yolunda savaşmak için kullandıkları deve 'dedi,'. Sonra adam geldi Peygamber 'alaihi sellem'in ve dedi ki,' gerçekten karım selamlıyor ve o sizinle menghajikannya etmemi istedi, Ey Allah'ın Elçisi, o alaihi sellem'in. "Sonra ben cevap verdi 'Gerçekten ben yok' Hajikanlah Ben Peygamber sallallaahu paylaştı 'dedi sallallaahu mülkiyet membia-yaimu için Hac gidip kullanmak istiyorum. "dedi," O zaman deve beni hajikanlah. "Ben, ona 'Ben Allah yolunda savaşmak için kullandıkları deve olduğunu.' Sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in 'deve de FII Sabilillaah dahil olan bunu menghajikan Elbette eğer, "dedi." [10]

8. Sekizinci: Ibnus Sebili
Belki küçük bir hazine olmasına rağmen O, o zaman eve dönmek için-hakkını kullanabilirsiniz Zekat bir tat verilir, bir ülkede ve bu yolda ona yardımcı olabilir olursa olsun bir şey yok bir gezgin olduğunu. Ve bu kanun ülkesinden uzakta seyahat edenlere uygulanır ve hiçbir şey o zekat hazineleri bir dizi hükmü gidip yetersiz olabilir verilir, onunla ne var. Ve onların argüman o sınıfı hakkında paragraf Ebu Sa'eed radi anhudan, gelen, 'Ata' ibn Yaşar gelen Yezid ibn Eslem ve hadis Ma'mer'e İmam Ebu Davud, İbn Mâce tarafından zekat, hem de neyi kendini wayatkan almaya hak kazanır olduğunu Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا تحل الصدقة لغني إلا خمسة: العامل عليها أو رجل اشتراها بماله أو غارم او غاز في سبيل الله أو مسكين تصدق عليه فأهدى منها لغني.

"Zekat zengin ama beş çeşit, yani zekat veya borçlu veya Allah sadaka alacak olan yoksul yolunda savaşanlara, o zengin sunmak mülkünün veya kişi ile aldım kişiye verilen helal değildir." [11 ]

. Ed - İbn Kesir "nin Bitti kelimeler.

[Al-i Sünnet vel Wajiiz FII Fiqhis Kitaabil Aziiz, Yazar Şeyh Abdul Azhim bin Badawai el-Khalafi, Endonezya Kılavuzu Fıkıh Complete Edition Tercüman Takım Tashfiyah LIPIA kitabından kopyalanan - Ramazan basılmıştır Jakarta, İbn Kesir Reader Yayıncılar, 1428 - Eylül 2007M]
[8]. Sahih: [Shahiih Jaami'ish Shaghiir (no 6051).]. Ebu Hureyre'den radi anhudan hadisten de-Tir-midzi tarafından bildirilen Ben Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi duydum "dedi diye:

من اعتق رقبة مؤمنة أعتق الله منه بكل عضو منه عضوا من النار حتى يعتق فرجه بفرجه.

"Allah onu onun horoz ile horoz için onu cehennem ateşinden onun özgürlük verdi her uzuv adam (köle kollar) serbest inanıyorum bir köle azat olanlar." (III / 49, no. 1541).

[9]. Sahih: [Muhtasar Shahiih Müslüman (no 568).], Shahiih Müslüman (II / 722, no 1044)., Sünen Ebi Davud (V / 49, no 1624)., Sünen, bir-Nasa-i (V / 96). Ve zawil hija makul bir kişi ve akıllı de dahil olmak üzere.
[10]. Hasan Sahih: [Sahih Sünen Ebi Davud (no 1753).], Sünen Ebi Davud (V / 465, no 19 740.), Müstedrek el-Hakim (I / 183), el-Beyhakî (VI / 164).
[11]. Sahih: [Shahiih Jaami'ish Shaghiir (no 725).], Sünen Ebi Davud (V / 44, no 1619)., Sünen İbni Mace (I / 590, no 1841)..

No comments:

Post a Comment