!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 24, 2015

Dikkatle zeki şeytan insanları aldatmak.

Bitmiş değildi binmek (352)

(Bölüm 352), Depok, Batı Java, Indonnesia, 21 Ağustos 2015, 07:00).

Dikkatle zeki şeytan insanları aldatmak.

Allah ayetlerinde sözünü 5-6 Fatır mektup şeytan insanın düşmanıdır çok tehlikeli olduğunu insanlara uyarıyor.
Şeytan, Tanrı'nın insan yaşamının dünyayı sarmak aldatıcı çok iyi, dedi.
Bu hayatın paketleri ile Şeytan insanların şeytan ebedi Yag cehenneme sakinlerini olmak için izleyeni var ki zina etmeye devam böylece insanları özendirmek devam ediyor.
Insana şeytan pek çok yalan I. Dünya Savaşı'ndan bu yüzyılda meydana gelen savaşlar, 2. Dünya Savaşı, işgal güçleri Hitler (güç, servet ve siyaset şehvetten, sadece geçmişte imparatorluğun günlerde meydana savaş bakmak vardır Avrupa ve Afrika'da Almanya), Afrika'da Asya'da, sömürge askerleri Hirohito (Japonya) Mussolini (İtalya) birlikleri, Kore Savaşı, Vietnam Savaşı, Falkland savaşı, Doğu Ukrayna'da savaş, Afganistan'daki savaş, Kuzey Afrika'da savaş, Ortadoğu açlık evlerini ve tarım arazisi / plantasyon imha kaybetti itibaren, Irak, Suriye ve siviller ve askerler hem arasında birçok ölüm ve yaralanmalara neden Yemen'de savaş, birçok kişi hastalık ve açlık salgınları yanı sıra geniş deplasman akışı neden acı Avrupa anakara Afrika büyüklüğü (Suriye, Irak ve Afrika'dan çoğunlukla mülteciler), güneydoğu Asya ülkeleri Myanmar Rohingya Müslümanları yerinden edilmiş kişileri saymıyorum.
Şeytan da sahip adam ölümcül bir ilaç sahiptir bir hile, aynı zamanda yavaş yavaş da (intihar) kapatın rağmen (tütün) duman. Fetva tütün Kur'an ve Sünnet (Hadis) 'de olduğu önermesine dayandığını Suudi Arabistan Muhammediye Endonezya ve Ulema yayınlanan haram ve Üstad Ebu Yahya Badrussalam, Medine, Suudi Arabistan İslam Üniversitesi uzman sünnet mezunu bir faktör balast ağırlıkları olduğu sigarayı ilan söyledi ahiret günah. Şeytan da bile uyuşturucu batağına saplanmış Nightclub zevk sarhoşluk, şeklinde Yeryüzü cenneti adamı sarar, (ile eşi ya da kocası ile cinsel ilişkiye değildir) Ayrıca zina düşkün.
Bilinçsizce diğer ahlaksız ya bilinçsiz ya da binlerce dünya hayatında şeytan nedeniyle hüner, insanlar tarafından vardır.
Peygamber'in kelime olsa, Allah katında dünyanın yaşam değer engelli çocuk kulak karkas bile daha aşağılık, bir sivrisineğin kanadı daha fazla değildir.
Peygamber, dünya kâfir (zina / içme sarhoş edici) için bir cennet olduğunu adamı ve ölümsüz ahirette gerçek hayatta ayakta kalabilmek için, (ibadet sabırlı olmak ve ahlaksız eylemleri kaçınarak sabırlı olmak) inananlar için bir hapishane (uyardı ).

Kuran surat al-Fatır, ayet 5-6 ..
"Ey adam! O, Allah'ın vaadi gerçektir, bu yüzden dünyanın hayatını yapmak sizi aldatmasın ve tutmak (şeytan / Şeytan) o zeki hüner, Allah hakkında sizi aldatmasın.
Nitekim, şeytan sizin düşmanınızdır, daha sonra, bir de onu düşman çünkü sakinlerinin yagg ateşli cehennem oldu, sadece hizip aldı gerçek şeytanlar. "

CİHAD KARŞI syaithan

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-AtsariBiz bunların her biri büyük bir düşman olduğunu fark? Gerçekten bize sapık ve zarar istediğiniz Düşmanlar. Düşman görünmez, ama aldatma ve hedeflerine ulaşmak yolunda bir yeri vardır. O syaithan (iblisler).

Allah Subhanahu wa Ta'ala onun tarafından cazip değil insanları uyardı. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا بني آدم لا يفتننكم الشيطان كما أخرج أبويكم من الجنة

O cennet anne babası hem de yok etmeyi başarmıştır olarak Ey Adem oğlu, sen hiç, Şeytan tarafından aldatılmak yok. [el-A'raf / 7: 27]

Bu nedenle, O'nun rahmetiyle, Cenâb-ı Allah düşman olarak syaithan yapmak için adam emretti. İnsan syaithan aslında, düşman çünkü. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الشيطان لكم عدو فاتخذوه عدوا إنما يدعو حزبه ليكونوا من أصحاب السعير

Şüphesiz şeytan bu yüzden onlar yanan ateşin mahkumlar olabilir sadece partisini davet sahiden şeytan-şeytan için bir düşman (mu), yapmak, size apaçık bir düşmandır. [Fatır / 35: 6]

Nasıl onun düşmanlarına karşı hamle? Herkes zaten zor çalışıyor olursa olsun bütün kötülük ve iyilik herhangi rakibini üzerine yazılır cevabını biliyor.

Rahimahullah yukarıdaki ayet yorumlamak İmam İbn-i Kayyim, "Allah (insan) mücadele ve mücadele için herhangi bir yeteneği uygulamayın bir uyarı olarak bu syaithan bir düşman yapmak komutları. Syaithan böylece sanki durur ve asla asla başarısız bir düşman "oldu. [Zadul Ma'ad, III / 6]

Eylem yanıltmak yürüten ve insanları yok ise, syaithan şüpheli ve şehvet iki kolu vardır. Bu nedenle, hayatta kalmak isteyenler bilim ve mentazkiyah (temizlik) ruh ile donanmış syaithan karşı cihad olmalıdır. (Yararlıdır) Nafi Bilimleri 'şüpheli reddetmek hangi, kendine güvenen üretecek. Tazkiyatun nefs şehvet kontrol o mümkün kılar dindarlık ve sabır, doğuracağım olsa.

İmam İbn-i Kayyim rahimahullah syaithan karşı cihad iki seviyesi vardır ", dedi: Birincisi, şüpheli reddetmek ve şüphe syaithan kulu atılır; İkincisi, şehvet reddederek ve çirkin atılmış syaithan görevlileri arzular. İkinci cihad sabır ile sona erecek iken, bir mahkumiyet ile sona erecek ilk cihad. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وجعلنا منهم أئمة يهدون بأمرنا لما صبروا وكانوا بآياتنا يوقنون

Ve biz, emrimizle liderleri ne zaman hasta olduklarını aralarında yaptı. Ve onlar Bizim ayetlerimize iman olduğunu. [as-Secde / 32: 24]

Cenab-ı Allah dinlerin liderlik sadece sabır (ve keyakinaan), sabır şehvet direnme ve çirkin arzular ve inanç şüphe ve şüpheli reddeder olacak elde edilebilir vaaz. "[Zadul Ma'ad III / 10]

Syaithan silah karşı insanlarda Böylece bilgi ve sabır. Mevlid ve His Sünnet kaynaklı bilim. Sonra bilim ruh temiz ve saf olması, ve sabır geliştirmek böylece.

Yani aşağıdaki gibidir ayrıntıları ise, küresel şeytanın dolandırıcılık yüz yoludur:

1. İnanç Allah Mentauhidkan Düzgün
Nitekim bütün gücü, güç, mükemmellik sadece Yüce Allah aittir. Bu nedenle, yardım ve Allah tarafından korunan bir hizmetçi, bir şey ona zarar etmek mümkün olacak. Bu, Allah'a doğru sadık syaithan karşısında bir müminin ilk ve birincil silah, sadece O'na, samimiyet ile tek güven O'na ibadet ve onun kurallarına göre iyi işler yapmak. Cenâb-ı Allah o syaithan Allah'a ve O'nun mentauhidkan iman kullarına güç yok vaaz etmek. Diyor Allah.

إنه ليس له سلطان على الذين آمنوا وعلى ربهم يتوكلون

"Gerçekten de, şeytan Rabbine iman edenleri ve tek güven üzerinde hiçbir güce sahip. [Nahl / 16: 99]

Şeytan insanlar samimi o (master) bir yol vardır bilir ne zaman İbn-i Kayyım rahimahullah "dedi, o (insan) saptırmak ve yok etmek için bir koşullu yemin onları dışlar. Şeytan dedi,

قال فبعزتك لأغوينهم أجمعين) 82 (إلا عبادك منهم المخلصين

"Iktidar uğruna, ben kullarından hariç hepsini yanıltmak kim Ikhlash [Shad / 38: 82-83]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن عبادي ليس لك عليهم سلطان إلا من اتبعك من الغاوين

Seni takip insanlar, yoldan insanlar dışında, onlara karşı size (Şeytan) benim hizmetkarları hiçbir yetkisi Hani. [el-Hicr / 15: 42]

Yani samimi özgürlük yoludur, İslam'ın kurtuluş araç ve inanç bir güvenlik örtü. [el-'Ilmu, Fadhluhu Wa Syarafuhu, s. 72-74, tansiq: Şeyh Ali bin Hasan el-Halebî]

2.-Salih As Salafush anlayışı ile Kitap ve Sünnete için tutunan
Yüce Allah yeryüzünde insan aşağılamak zaman mutlaka onlar için talimatları içerir. Böylece bu dünyada yaşayan insanlar rehberlik, emir ve yasaklarına olmadan yalnız bıraktı değildir. Yüce Allah kutsal düşürmek ve bir uyarı, açıklama ve delil taşımak Havarileri gönderdi. Kim uzakta Allah'tan çevirmek, o av syaithan düşecek ve ebedi çarpışma içine aşağı atmak olacaktır. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor.

ومن يعش عن ذكر الرحمن نقيض له شيطانا فهو له قرين

"Rahman (el-Kur'an) Rabbinin öğretiminde yüz çeviriyorlar olanlar, biz, onu şeytan (yanıltıcı) her zaman eşlik eden arkadaşı, sonra şeytan düzenledi. [az-Zuhruf / 43: 36]

Bu nedenle, hile syaithan kurtulanlar, Allah'ın yolunu takip-Salih anlayışı Salafush ile Kitap ve Sünnet takip etmektir. Yüce Allah diyor

ومن يشاقق الرسول من بعد ما تبين له الهدى ويتبع غير سبيل المؤمنين نوله ما تولى ونصله جهنم وساءت مصيرا

"Ve her kim onun için apaçık gerçeği sonra Havari karşı çıkıyor ve yol değildir yolu takip müminler (yani yoldaşları), Biz onu hakim olan apostasy serbestçe ona izin ve biz Jahannam takın ve kötü Jahannam geri -buruknya yer. [Nisa '/ 4: 115]

Syaithan Bozuklukları Allah'a 3. sığınak.
Bu, O, işitendir, bilendir ve her şeye gücü yeten bir için, Yüce Allah için sığınırım syaithan ve askerlerin kendinizi kurtarmak için yol en iyisidir.

İmam İbn Kesir rahimahullah benim din beni rahatsız ya da benim dünyada ya da komutu, bir şey yapmaktan (Tanrı Yüce) Bana durdurmak ben lanetli syaithan Allah'a korunması için isteyin "syaithan Allah'a melun sığınırım beni" anlamına gelen "dedi , ya da benim için yasak ne için beni teşvik etti. Hiç kimse Allah'ın dışında insanların syaithan önleyebilir çünkü.

Bu nedenle, Yüce Allah kalbini almak ve ona iyi yaparak, insan syaithan nazik olmaya emretti, bu yüzden tabi'atnya (iyi) (o yaptı) parazite reddediyoruz.

Ve Allah, rüşvet kabul etmek ve şefkat onu etkilemez davranır çünkü o tabi'at kötülük vardır ve Yang yarattığı sürece sizden engel olmaz, çünkü (insan), cinlerden syaithan dan O'na sığınırım emretti. "[Tefsir İbn Kesir, 1/14, yayıncı: Darul Jill, Beyrut, tarihsiz]

Koruma çağırma syaithan boğulmuş herhangi, herhangi bir zamanda, genel olarak gerçekleştirilen ve aynı zamanda Allah ve Resulü tarafından dituntunkan belirli zamanlarda yapılır.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

وإما ينزغنك من الشيطان نزغ فاستعذ بالله إنه سميع عليم

Şeytan'ın şey Temptations yazılır Ve eğer Allah'a sığınırım. Nitekim, O, işitendir, bilendir. [el-A'raf / 7: 200]

Olarak belirli zamanlarda syaithan rahatsız diğerleri arasında beristi'adzah için dituntunkan; Kötülüğün fısıltı; dua aksamalar; ne zaman kızgın; kabuslar; Kur'an okuyacaklar; camiye girecek; Bir tuvaletimi girecek; O köpeklerin ulumayı ve bir eşek anırma duyunca; zaman 'berjima olacak; sabah ve akşam; Çocuklar ve aileler için isti'adzah; ne zaman bir yerde durdu; ne zaman uyuyacak; ve diğerleri. Argümanlar Detayları otantik hadislerde yer almaktadır.

4. Kur'an Okuma
Nitekim syaithan uzak aşağıdaki gibi hadiste olduğu gibi, Kur'an okuma, çünkü birlikte çalışır:

عن أبي هريرة أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال لا تجعلوا بيوتكم مقابر إن الشيطان ينفر من البيت الذي تقرأ فيه سورة البقرة

Ebu Hureyre'den Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: mezar, syaithan aslında uzak sure Bakara içinde "okundu evden kaçtı gibi evler yapmayın. [HR. Müslim, no: 780]

Syaithan Peygamber tarafından haklı olduğunu, Ebu Hureyre bir sır açtı sallallaahu 'alaihi sellem'in. Syaithan dedi:

إذا أويت إلى فراشك فاقرأ آية الكرسي (الله لا إله إلا هو الحي القيوم) حتى تختم الآية فإنك لن يزال عليك من الله حافظ ولا يقربنك شيطان حتى تصبح فخليت سبيله فأصبحت

"Eğer yatak işgal varsa, o zaman ayet bitene kadar, sonra kesinlikle her zaman Allah'ın bir bekçi olacak ve sabah elde edene kadar syaithan size yaklaşım olmaz (laa ilahe illa Allohu huwal hayyul qayyuum) paragraf koltuklar okuyun". [HR. Buhari]

5. artırın Dzikrulloh.
Dzikrullah girişim syaithan kendilerini korumak için çok güçlü bir kaledir. Aşağıda hadis olarak, diğerleri arasında, sözlü Peygamber Yahya Alaihissallam aracılığıyla O'nun Havariler Ta'alaewat Allah Subhanahu wa vaaz bilinmektedir:

عن الحارث الأشعري أن النبي صلى الله عليه وسلم قال إن الله أمر يحيى بن زكريا بخمس كلمات أن يعمل بها ويأمر بني إسرائيل أن يعملوا بها ... وآمركم أن تذكروا الله فإن مثل ذلك كمثل رجل خرج العدو في أثره سراعا حتى إذا أتى على حصن حصين فأحرز نفسه منهم كذلك العبد لا يحرز نفسه من الشيطان إلا بذكر الله

El-Hâris el-Eş'arî, Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi: sana emrediyorum ... "Şüphesiz, Allah onu çalışabilmek için, beş cümle ile Yahya bin Zakaria q komuta ve (diğerleri arasında) onu uygulamaya bu onun İsrailoğullarını emretti" dhikrullah için (Allah'ı anma / hatırlayın). Nitekim hemen onun düşmanları tarafından kovalanan bir adamın meseli gibi benzetmeyi, bu yüzden güçlü bir kale gelmişti ve eğer o (kale barınak) ile onlardan kendini kurtardı. Böyle bir kul Allah'ın hatırlanması "hariç syaithan kendini korumak için mümkün olmaz. [HR.Ahmad]

Eğer aldatma ve bozulma syaithan hayatta kalmak istiyorsanız Yani, karaciğer eşlik dhikrullah bir konsantrasyon ile her zaman ıslak dil sağlar.

6. Birlikte Müslüman Jamat halkını kalın
Cemaat dituntunkan ile ibadet çeşitli performans Müslümanların cemaatle katılın, hedef syaithan kendilerini kurtarmak için tek yoldur. Gerçek syaithan kurt grubunun koyun menyempal saldıracak kadar, insanın üzerine atlamaya bir kurt olduğu için.

عن أبي الدرداء قال سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول ما من ثلاثة في قرية ولا بدو لا تقام فيهم الصلاة إلا قد استحوذ عليهم الشيطان فعليك بالجماعة فإنما يأكل الذئب القاصية قال زائدة قال السائب يعني بالجماعة الصلاة في الجماعة

Ebu Derdâ Kimden ', dedi: "Ben duydum Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi:" syaithan onları usta sürece kendi cemaatin ibadeti kurdu olmayan bir köyde veya alanlar üç kişi, vardır. Gerçek kurt yalnız keçi yiyeceğiz, çünkü Yani, "cemaat katıldı. [HR. Ebu Davud, no: 547]

7. Tipu-Yani dikkatli güç syaithan bilerek.
Syaithan, çok hevesli yanıltıcı insanlar oldu onun zaman ve insan zayıflatmak için dağıtılan tüm yeteneğini geçirdi. Yüce Allah sözcüğünün ölümlü düşman inanıyorum kullarına uyarıyor:

ياأيها الذين ءامنوا لاتتبعوا خطوات الشيطان ومن يتبع خطوات الشيطان فإنه يأمر بالفحشآء والمنكر

Ey iman edenler, şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip şeytan söylendi gerçekten iğrenç hareket ve ne yanlış yapmak. [An-Nuur / 24: 21]

Aldatma syaithan kaçınmanın bir yolu bilerek ve böylece önlenebilir aldatma sökmeye olduğunu. Kötülük bilmiyorum insanlar, o kolayca fark edilmeyen bu tür itibardan düşecek çünkü.

8. menyelisihi syaithan Ve kaçınmak Aldatıcı Means-maddeler insan için.
Syaithan insanın düşmanıdır. Bu nedenle, biz düşman olarak onları konumlandırmak gerekir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يآأيها الناس إن وعد الله حق فلا تغرنكم الحياة الدنيا ولايغرنكم بالله الغرور

Ey insanlar, Allah'ın vaadi gerçekten her zamankinden dünya hayatı sizi aldatmasın izin vermeyin, ve bir kez akıllı hile, Allah hakkında sizi aldatmasın şeytan etmeyelim, doğrudur. [Fatır: 5]

Yukarıda gerçekleşmesi arasında menyelisihi syaithan hareket etmektir. Örnek:

• sol eliyle syaithan yeme ve içme, daha sonra yemek ve sağ el ile içmek için onu selisihi.
• syaithan qoilulah (öğlen molası) yaptım, o zaman biz qoilulah tarafından selisihi.
• tabdziir yapmak insanların saudarasyaithan çünkü savurgan değildir (tabdziir) yapın.
•, sessizce ve dikkatlice yaparak syaithan gelen acele tutumu nedeniyle.
O syaithan dan dolayı, • buharlaşmaya etmeyecek şekilde bize her türlü çabayı edelim.

Biz bu sözü argümanlar, otantik hadislerde içeriyordu.

Müzik, şarkı ve khamer: syaithan düşmanlığı gerçekleştirilmesi arasında uzaklıkta gibi insanları, yanıltmak için syaithan tarafından kullanılan araçlarla değil.

O Zayıf syaithan 9. Sure That Aldatma
Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

إن كيد الشيطان كان ضعيفا

Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır. [Nisa ': 76]

Ancak ustalıkla trap-tuzak syaithan yayıldı, biz gerçek hile syaithan zayıf olduğundan emin olmalısınız. Sağlanan her zaman Yüce Allah itaat edin. Zayıflıkları arasında yani syaithan:

• O dua eşliğinde kilitli kapı, (Allah'ın adını) açamıyor.
• O da onlar yemek istedim zaman bismillah demek insanlarla yiyemez.
Bir dua okurken • Ne işgalcilere tarafından girilen evde gece geçirebilirsiniz

10. Taubat Ve Istighfar.
Hala hayatta iken, insanlar her zaman tövbe ve bir hadiste rivayet Yüce Tanrı için mağfiret gerekir:

عن أبي سعيد الخدري قال سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول إن إبليس قال لربه بعزتك وجلالك لا أبرح أغوي بني آدم ما دامت الأرواح فيهم فقال الله فبعزتي وجلالي لا أبرح أغفر لهم ما استغفروني

Ebû Said el-Hudrî itibaren, şöyle dedi: Ben duydum Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "şeytan Robbnya şöyle dedi:" zafer ve heybet uğruna, ben her zaman sürece ruhu "onlarda hala orada olduğu Adem'in çocuklarını aldatmak olur. Sonra Allah diyor ki: "Onlar Me merhamet dilenmek için zafer ve ihtişamı uğruna, ben her zaman onları bağışlayacağım." [HR. Ahmed]

İşte syaithan ve hokus-ücret hakkında biraz bilgi hepimiz için yararlı olabilir, bu. Aamiin. Wallahul Musta'an.

[02 / Yıl XV / 1432H / 2011 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment