!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, August 6, 2015

Elbette her insan ölümü (ölüm) yaşayacaksınız.

bitmiş değildi binmek (335)

 (Bölüm 335), Depok, Batı Java, Endonezya, 7 Ağustos 2015, 11:47).

Elbette her insan ölümü (ölüm) yaşayacaksınız.

Her insanın (adam çocuk) ölümü yaşamış olurdu ve ne zaman ölüm insanları pick up, saniye, dakika ve tarih (yıl) kitabında Tanrı tarafından kurulmuştur: "Levh Mahfuz".
Allah gökleri ve yeri, ve bütün evreni yaratmadan önce 50.000 yıl belirlenen olmuştur kitapta.
Sadece Tanrı görünmeyen madde bu (ölüm) Peygamber, Hz bilir ve insanların ölümü yaşayacaksınız zaman melekler bilmiyordum.
Tanrı, Tanrı kitap yazdı ki üç, ilk ortak kader kaderini belirlemiştir
"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratan Allah önce elli bin yıl tüm yaratıkların bütün kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Biz onu yaratmadan önce hiçbir şey bir felaket kendi içinizde toprak ve (ne) hakkında düşen ancak Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).

Sonra Tanrı, insan fetus içine ruhunu üfledi beri fetus 10 gün 4 aylıkken, ikinci, Tanrı yürürlükteki insan kaderi için bir ömür boyu ayarlar ve Tanrı'nın üçüncü vahiy Miraç Gecesi Kader Ramazan ayının son 10 gün içinde Ramazan her gece düştü gece set, Biz Miraç Kadir gecesi dua sağ o zaman 83 yıl boyunca ibadet eşdeğer ödül oldu.
Yani onlar gece Miraç Gecesi Allah ile bir araya böylece geçmişte Ehli Sünnet Waljamaah (Selef) alimleri her zaman üst üste altı ay boyunca dua neden olduğunu.
Gece Miraç Gecesi önce birçok kişi geldi nasıl Çünkü zaten onu ölüme almaya geliyor. Bu nedenle, biz ölü (merhum) iseniz, çünkü üç hariç, salih çocuklarının ilk namazı ardından terputuslah hayırsever kişi Tanrı'ya dua ve sürekli İslam, samimi ve khusu ve ölüm yolunda bizim hazırlık olarak çok iyi işler ayağı çalışmasına devam etmelidir hem sadaka (ölen verilen aile üyeleri ödül verilen sadaka), insanlar için üçüncü yararlı bilgi (insan yaşamı ve diğer canlıların yararına yaşadığımız zaman miras bilim ve hava). Yakında nefes (hayatlar) biz boğazda (yemek borusu) ise hala (biz yaptık tüm günahları için Allah bağışlanma isteyin) tövbe edecek.

İnsan ölümün bir bin bir nedenleri

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-AtsariBu dünyada insan hayatı ölümünden belirlemiştir, uzun ömür karneye etti. Gün geçtikçe, ay sonra ay geçti ve yıllar birbirini, sonra mutlaka ölüm yakın insanları getirmek. İronik olarak, halkın çoğunluğu, hatta bunun en işlek dikkat ve sonsuza kadar ölümlü dünya ve ahiret ihmal ebedi işleriyle kendilerini işgal yoktur.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

بل تؤثرون الحياة الدنيا) 16 (والآخرة خير وأبقى

Ahiret daha iyi ve daha kalıcı iken Ancak (kâfirler), dünyevi hayat seçin. [Al-A'la / 87: 16-17].

İnsanlar çevresinde yaşayan insanları gözlemlemek istiyorsanız, bildiği birçok kişi öbür onu önce yaşadıkları. Biz dedesi veya büyükanne, baba veya anne, kardeş veya kız kardeş, kocası veya karısı, çocukları, hatta torunları tarafından ölüme terk ettik arasında. Aynı şekilde, komşu, okul arkadaşı, bir oyun arkadaşı, ya da arkadaş çalışır. Çoğu gitmek öncesinde var.

Onun Sahih kitabında İmam el-Buhârî tarafından belirtildiği gibi Ali bin Ebi Talib radi anhudan Arkadaş, çok değerli tavsiyeler sağladı:

ارتحلت الدنيا مدبرة وارتحلت الآخرة مقبلة ولكل واحدة منهما بنون فكونوا من أبناء الآخرة ولا تكونوا من أبناء الدنيا فإن اليوم عمل ولا حساب وغدا حساب ولا عمل

bundan sonra yürüdü olmuştur iken dünya uzaklaştı etti. Dünya ve ahiret insanlar (onu avcılık kim), o zaman olanları ahirette siz olanlar olacaktır (avı) (avcı) dünya olsun var. Aslında bugün (dünyada) sadaka olduğunu ve hiçbir hesaplaşma (hesaplama sadaka), orada yarın ise (ahirette) orada hisah ve hiçbir hayır çünkü. [Buhari].

Bu asil arkadaşı, Ali bin Ebi Talib radi anhudan, insanlara önerilerde bulunmak olmuştur, doğruyu söylüyor olmuştu, o zaman kim onun tavsiye alacak şanslı bir adam?

BİN İÇİN ÖLÜM
Insan yüzleşmek ölümüne neden olan faktörlerden çoğu. Bunlardan biri oldu ona olmalı, hiçbir seçenek yoktur. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in dahil olmak üzere birçok hadis, bu gerçeği bildirdi:

عن مطرف بن عبد الله بن الشخير عن أبيه قال قال رسول الله صلى الله عليه وسلم مثل ابن آدم وإلى جنبه تسعة وتسعون منية إن أخطأته المنايا وقع في الهرم

Mutharrif bin Abdillah bin kül-Syikhkhir itibaren, babasından, şöyle dedi:. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in o bütün kaza isabet etmezse, o yaşamış olmalı O Adam doksan dokuz trajedi (ölüm nedeni) yakın çocuklarda oluşturuldu "dedi oldness. [Tirmizi, no 2456;... el-Hilyah Abu Nu'aim, 2/211 İmam Tirmizi Şeyh el-Albani, "Bu hadis hasan Sahih garib" dedi "Hasan".]

Bu hadiste "doksan dokuzu" içeriği yerine sadece doksan dokuz sayısını sınırlandırma, çok bir görünüme sahiptir. "Maniyyah" anlamına talihsiz ya ölüm iken, Allah daha iyi bilir. [1]

Bu hadiste hakkında Ulema bahsi geçen iki anlamlar vardır.

İnsan ölüme neden 1. Çok sayıda faktör. Adam tekrar tekrar kesinlikle o ölüme yaşlanma geçirmelidir, hastalık, açlık, boğulma, yanık ve diğer şeklinde ölüm nedenleri hayatta kaldı.

2. Başlangıçta insanın yaratılışı trajedi, felaket ve hastalık ayrılamaz. Bir ifade ile dediği gibi:

البرايا أهداف البلايا

Tüm varlıklar talihsiz hedef vardır

Veya İbn Atha rahimahullah olarak:

ما دمت في هذه الدار لا تستغرب وقوع الأكدار

(Sürece bu dünyada olduğu gibi, sorunların sürpriz olay olmayın).

Birisi isabet etmezse hepsini muisbah, ve bu kesinlikle hiçbir çare, eskiliği sahip olduğu en kısır hastalık üzerine yazılır, çok nadirdir. Özünde, dünyanın bir mümin ve bir cennet cezaevi kafirler olduğunu. Bu yüzden Allah'ın rızası için Allah'ın kararı ile koymak bir mümin mukadder ve kararlı olduğunu uygundur. [2]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in vaaz, hiçbir tedavi ölüme yol açan yaşlanmanın dışında tüm hastalıkların var.

عن أسامة بن شريك أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال تداووا عباد الله فإن الله عز وجل لم ينزل داء إلا أنزل معه شفاء إلا الموت والهرم

Usame bin Syarik, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi, "Siz tedavi Ey Allah'ın kulları aramaya olun, çünkü Allah ölüm ve yaşlanma dışında onunla düşürücü ilaçlar dışında hastalık azaltmaz." [No, Ahmed tarafından rapor. 18 478; Shoaib el-Arnauth tarafından sahih olarak sınıflandırılır]

Başka bir hadiste geçen:

عن أبي سعيد الخدري رضي الله عنه: أن النبي صلى الله عليه وسلم قال: إن الله لم ينزل داء أو لم يخلق داء إلا أنزل أو خلق له دواء علمه من علمه وجهله من جهله إلا السام قالوا: يا رسول الله و ما السام? قال: الموت

Ebu Said el-Hudrî radi anhudan, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Şüphesiz, Allah hastalığı azaltmaz ya da oluşturmak veya kendisi için düşürücü ilaçlar dışında hastalıklar icat etmedi. Zaten olarak-Saam hariç, insanlar onun bilmiyor bilmiyorum, onu biliyorum insanlar ". Sahabeler "Bunu da-Saam musun?" Diye sordu O sallallaahu 'alaihi sellem'in, "Ölüm" cevabını verdi. [HR el-Hakim; Şeyh el-Albani ilan:. Tüm amplifikatör ile Sahih "Sahih-i bi syawahidihi" (] [3]

İNSAN DAHA YAKIN aklını ölüyor
İnsanlar bu etki, ya da diğer etrafında onun inanç, ya da insanların uyarınca hüsnükuruntu bir çeşitlilik var. Dünyada ve lüks hakkında hüsnükuruntu olan birçok kişi; Kolay iş, ev ve lüks arabalar ve diğer wah durumda. Ama en gerçek ölüm hüsnükuruntu daha yakın olduğunu fark yoktur.

Dolayısıyla Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in çok bu konuda kavmine hatırlatmak için. O daha canlı ve dikkat olanların kalplerini dokunmadan yapar böylece Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, yazılı bir görüntü oluşturarak bu sorunu açıklamak asla. Aşağıdaki hadis belirtildiği gibi, şudur:

عن عبد الله رضي الله عنه قال خط النبي صلى الله عليه وسلم خطا مربعا وخط خطا في الوسط خارجا منه وخط خططا صغارا إلى هذا الذي في الوسط من جانبه الذي في الوسط وقال هذا الإنسان وهذا أجله محيط به أو قد أحاط به وهذا الذي هو خارج أمله وهذه الخطط الصغار الأعراض فإن أخطأه هذا نهشه هذا وإن أخطأه هذا نهشه هذا

Radi anhudan Abdullah şöyle dedi: "Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bir kare çizmek ve ortada bunun dışında gelen bir çizgi yapmak. Ayrıca, hat doğrultusunda küçük bir hat tarafı yönünde ortasında yapılmıştır. O Bu adam, ve (dikdörtgen) ölüyor, çevre ya da çevrili olan, "dedi. Iken bu çıktı (hat) zihni oldu. Ve küçük çizgiler felaketler vardır. O (felaket bir tür, Pen) bundan etkilenmez değilse, o bu maruz edilmelidir (afet bir tür, Pen). O bu etkilenmez değilse, o bu 'maruz gerekir. "[HR. Buhari, hayır. 6054].

Evet, insanın ölümden kurtardı olmayacak ve onun ölümü zihninde daha yakın oldu.

عن أنس رضي الله عنه قال خط النبي صلى الله عليه وسلم خطوطا فقال هذا الأمل وهذا أجله فبينما هو كذلك إذ جاءه الخط الأقرب

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bazı çizgi özetleyen ve sonra dedi, "Bu temenni (insan), ve ölüm: Anas radi anhudan söyledi. O (hayallerinin peşinde) böyle durumlarda iken, aniden yakın çizgi (ölüm) ona. '"[HR geldi. Buhari, hayır. 6055].

Bir başka rivayette:

عن أنس رضي الله عنه قال جمع رسول الله صلى الله عليه وسلم أنامله فنكتهن في الأرض فقال هذا ابن آدم وقال بيده خلف ذلك وقال هذا أجله قال وأومأ بين يديه قال وثم أمله ثلاث مرار

Anas radi anhudan, dedi, "Peygamber sallallaahu 'alaihi sonra o sallallaahu yere indirdi, parmaklarını toplamak sellem'in' dedi gibi" Adam bu oğlu 've o onun arkasında elini taşındı dedi alaihi sellem'in, 'Bu, ölüm' ve o sallallaahu 'alaihi sellem'in söylediği gibi öne doğru ima,' Ve orada onun hayallerini, 'üç kez ". [No, Ahmed tarafından rapor. 12410; Shoaib Şeyh el-Arnauth sanadnya Sahih-i Müslim İmam durumuna göre] "dedi.

Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in de açıkladı uzuvları ile kuyruklarının olan kişilerde ölüm yakınlık o sallallaahu' alaihi sellem'in:

عن أنس بن مالك قال قال رسول الله صلى الله عليه وسلم هذا ابن آدم وهذا أجله ووضع يده عند قفاه ثم بسطها فقال وثم أمله وثم أمله وثم أمله

Enes bin Malik itibaren, şöyle dedi: O sallallaahu 'alaihi sellem'in boynunda elini koydu ve o zaman diyor yaymak "Peygamber sallallaahu Bu Adem'in oğlu, ve bu, ölümdür' alaihi sellem'in, dedi '" "Ve orada Onun hayalleri ve zihni 'var. "[Tirmizi, hayır. 2334; İbn Mâce, hayır. 4232; İbn Hibbaan, no. 2998. el-Albani ve Shoaib el-Arnauth] tarafından da sahih sınıflandırılır.

BU İÇİN tür, Ey kardeşlerim PERSIAPKANNLAH!
Umarım bu bilgilerin bazıları ölüme hazırlık, her insanın karşılaştığı önemli bir sorun önemini bize hatırlatır. Sipariş Dolayısıyla en önemli Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in:

عن البراء قال كنا مع رسول الله صلى الله عليه وسلم في جنازة فجلس على شفير القبر فبكى حتى بل الثرى ثم قال يا إخواني لمثل هذا فأعدوا

El-Bara Gönderen: sellem'in bir ceset üzerinde, ve o da o kadar toprak ıslak olur ağladı, mezarın kenarına oturdu, o 'dedi Ey kardeşlerim alaihi' söyleyerek "Biz sallallaahu Peygamber paylaştı! ' Gibi bunlar için, o zaman hazırlanın! '. "[İbn Mâce tarafından rapor, hayır. 4190, Şeyh el-Albani tarafından dihasankan].

Son diyoruz: "Ey kardeşlerim! Ölüm karşısında kendinizi hazırlayın! "

Allah al-Musta'an.

[As-i Sünnet 10 / Yıl XVI / 1433H / 2012M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment