!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, August 12, 2015

Her insan (Allah'ın mağfiret), bertaubatlah günah işlemiş asla.

bitmiş değildi binmek (342)

 (Bölüm 342), Depok, Batı Java, Indonnesia, 12 Ağustos 2015, 03:34).

Her insan (Allah'ın mağfiret), bertaubatlah günah işlemiş asla.

Peygamber her insanın (adam çocuk), günah işledim gerektiğini söyledi peygamber ve havari sürece, Peygamberler ve Peygamberler (günah Allah'ın durumunda) yanılmaz, çünkü.
Ancak, Tanrı tövbe ise, her kulu bütün ahlak dışı eylemler (günah), sonra da tüm günahların Allah tarafından affedilir ve geçmişin günah varsa, iyilik Tanrı değiştirilecektir üzerinde (Allah'ın mağfiret), günah işleyen kim merhametli ve şefkatli olduğunu O bunu yapmak için sürekli olarak İslam, samimi ve khusu ve sabır ayağı çalıştırarak geri Tanrı var.

Tövbe NASHUHA


Tarafından
Şeyh Salim bin Kimliği Al Hilali


Adam bilinçli veya kasıtsız, hatasız, büyük ve küçük değildir. Ayrıca, eğer şehvet hayatını hakim. O popo yapıyor itaatsizlik olacaktır. İtaat, sanki hiçbir şey önemli değeri vardı.

İnsan itaatsizlik ve günah birikir boğulmuş olsa da, geliştirmek için hiçbir kapı yoktu anlamına gelmez. Çünkü ancak bir hizmetçi ahlaksız işler montaj, ancak merhamet kapısı her zaman açıktır. İnsanlar kendilerini geliştirme fırsatı verilmektedir. O cehennemin eşiğine teslim verebilecek eylemlerden pişmanlık ile vardır. Tövbe repentance NASHUHA olarak bilinen toplam olmalıdır yapılır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

كل بني آدم خطاء و خير الخطائين التوبون. رواه الترمذي

Her çocuk adam (man) bir hata yaptım ve suçlu en tövbe etmektir. [2]

لو أن العباد لم يذنبوا لخلق الله الخلق يذنبون ثم يغفر لهم رواه الحاكم

Allah'ın kulları günah, elbette Allah onları bağışlayacak sonra günahları ve başka yaratık yaratacak almıştı. [3]

Tövbe ile, kirleten leke gelen kalplerimizi temizlemek olabilir. Karaciğer saygısızlık günahı ve temiz için bir yükümlülüktür. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: günah, o bir nokta onun kalbine siyah bir leke (doğan) olacaktır Şüphesiz bir mümin. O tövbe ederse, sol (hareket) ve geri temiz gelecek onun ardından, (Allah'a) af için yalvardı. (Günah) artan zaman onun kalbini doldurdu kadar Ama, daha sonra siyah leke bertambahlah. Peki neden sözünü Tanrı söz edilmiştir ki (kalbi kapsayan) ar raan "Elbette her zaman onların kalplerini yakın denemek gerçekte ne (be) değil. [Al Muthaffifin: 14] [4]

Tanrı da çünkü çok daha iyi günah içinde çözünen daha tövbe ve hemen beristighfar bizi teşvik eder. Allah dedi.

فإن يتوبوا يك خيرا لهم وإن يتولوا يعذبهم الله عذابا أليما في الدنيا والآخرة وما لهم في الأرض من ولي ولا نصير

Onlar tevbe Sonra, eğer onlar için daha iyi olduğunu ve eğer yüz çevirirlerse Allah bu dünyada ve ahirette acıklı bir azap ile cezalandırır; ve onlar yeryüzünde bir koruyucu değil (aynı zamanda) bir yardımcı asla. [Tevbe de: 74]

Peygamber kendisi bu tövbe bir örnek teşkil etmiştir. O sallallaahu 'alaihi sellem'in pek çok tevbe ve beristighfar, Nafi olarak arkadaşlar, mecliste yüzden fazla kat sayısı ölçüde' İbni Ömer Maula ifade etmiştir:

كان انن عمريعد لرسول الله صلى الله عليه وسلم في المجلس الواحد مائة مرة من قبل أن يقوم رب اغفر لي وتب علي إنك أنت التواب الغفور رواه الترمذي

İbn Ömer (Istighfar okuma) n (diyor) Peygamber yüz kere daha önce kalktı bir Meclis, hesaplamak için kullanılan: Evet Rabbku, beni affet ve taubatku kabul edin. Gerçekten sen Çoğu merhametli, Yüce alıcıları tövbe vardır. [5]

ANLAYIŞI tövbe NASHUHA
Tövbe NASHUHA ile ne kastedilmektedir, kasten, bugüne kadar işlenen günahtan Allah'a bir hizmetçi dönüşü veya bağlı bilgisizlik, dürüst samimi, güçlü ve bir hizmetçi itaat-itaat kaldırma Tanrı'nın mütevelli konumunu ulaşmak desteklenen olmak kim Müttekîn (ihtiyatlı) ve (itaat) şeytanın kendisi koruyucu olabilen.

HUKUK VE ÖNERİLEN tövbe NASHUHA
NASHUHA pişmanlık yasası her Müslümanın üzerine farz-ı ain (her bireyin görevidir) 'dir. kanıt:

Tanrı 1. Kelime:

وتوبوا إلى الله جميعا أيه المؤمنون لعلكم تفلحون

Ve Allah'a bertaubatlah, Ey müminler kurtuluşa eresiniz söyledi. [Bir Nuur: 31].

يا أيها الذين آمنوا توبوا إلى الله توبة نصوحا

Ey iman edenler, tövbe ile Allah'a bertaubatlah, saf. [Tahriim de: 8].

Peygamber 2. Kelime sallallaahu 'alaihi sellem'in.

ياأيها الذين ءامنوا توبوا إلى الله فإني أتوب إلى الله في اليوم مائة مرة. رواه مسلم

O, inananlar. Tanrı'ya Bertaubatlah, ben de Tanrı'ya itiraf, çünkü yüz kere a gün. [6]

İmam Kurtubi belirtildiği gibi Müslümanların da, tövbe yükümlülüğü üzerinde anlaşmaya varmışlardır: "(bilim adamları) insanların bütün müminlerin üzerine tövbe yasası (zorunlu) farz olduğu (katılıyorum) 'icma vardır" [7]. Böylece İbn Kudâme de devletler [8].

TANRI Genişlik GRACE VE ERDEM tövbe NASHUHA
Tövbe kabul edilmez ise Tanrı'nın lütfu çok geniş olduğu için Adam Sözü'nde rol anlatıldığı meleklerin dua olarak, endişe edilmemelidir:

ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم

Rabbimiz, zarafet ve her şeyi kapsar bilgi, tövbe edenlere af hibe ve Thy Yol'u takip ve ateşli cehennem azabından koru onları. [Al-Mümin: 7].

ŞARTLAR NASHUHA tövbe
Amacıyla Allah Subhanahu Wa teâlâ tövbe NASHUHA kabul edilmesi, yerine getirilmesi gereken bazı gereksinimler vardır:

1. İslam.
Taubat bir Müslüman sadece aldı. Kâfirlere gelince, o tövbe İslam'ı girmektir. Allah dedi.

وليست التوبة للذين يعملون السيئات حتى إذا حضر أحدهم الموت قال إني تبت الآن ولا الذين يموتون وهم كفار أولئك أعتدنا لهم عذابا أليما

Ve bu pişmanlık ölüm (sonra) bir tanesi, geldiğinde dedi dek kötü "Şüphesiz ben şimdi tövbe" (yani) yapanlara Allah tarafından kabul edilmemektedir. Ve ölen insanlar güvensizlik olanlar vardı (aynı zamanda tevbesini kabul etti). Insanlar için acı bir azap sağlar. [Nisa ': 18].

2. Ikhlash.
Tövbe, sadece samimiyetle oluşmaktadır şeriat, kabul edilir. Riya` veya dünyevi amaçlar nedeniyle değil, pişmanlık syar'i olarak Taubat dedi. Allah dedi.

إلا الذين تابوا وأصلحوا واعتصموا بالله وأخلصوا دينهم لله فأولئك مع المؤمنين وسوف يؤت الله المؤمنين أجرا عظيما

Tövbe ve telafi ve Allah için Allah (din) ve samimi (yapmak) dinlerine yapışmasını yapanlar hariç. Sonra Allah büyük bir mükafat iman edenlere verecek inananlar birlikte ve bir gün vardır. [Nisa ': 146].

3. günahını bilinmesi.
Tövbe günah bilerek sonra dışında geçerli değildir ve hata itiraf ve umut kötü sonuçlar tür eylemlerin atlattı.

Pişmanlık 4. Tam.
Tövbe, sadece pişmanlık derin ifadeler ile kabul edilebilir. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

الندم توبة رواه ابن ماجه

Pişmanlık tövbe olduğunu. [9]

5. itaatsizlik bırakmak ve sahiplerine haklarını geri.
Günahları tövbe olanlar zorunlu izin kararlıdır ve sahibine herhangi bir hak dönmek durumunda mülkiyet veya benzeri formu. Iftira ya da benzer suçlamalarla formu, sonra özür yoluyla edin. Backbiting (wag) şekli, daha sonra yalvaran yoluyla izin ise aynı zamanda, böyle bir uygulama için diğer yan etkilere neden olmaz (tolere). Bu mezar etkileri varsa, onu iyiliği için ulaşmak için dua etmek yeterlidir.

Nefes önce tövbe 6. Dönem özofagus (ölümün eşiğinde) ve güneş batıdan doğmadan önce oldu.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sözleriyle açıklamıştır o sallallaahu' alaihi sellem'in:

إن الله يقبل توبة العبد ما لم يغرغر. رواه الترمذي

Onun nefes yemek borusunda [10] önce Şüphesiz Allah, bir kulunun tövbe kabul eder.

الهجرة لا تنقطع حتى تنقطع التوبة ولا تنقطع التوبة حتى تطلع الشمس من مغربها. رواه أبو داود وأحمد

Hicret'ten (zamanında) tevbe kesilmesi kadar kesintiye uğramaz ve güneş batıdan [11] yükselen kadar tövbe kesintiye uğramaz.

Tövbe sonra 7. Istiqamah.
Allah dedi.

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Sonra komuta ve benzeri gibi, doğru yolda tutmak (aynı zamanda) tövbe ve sınırları geçip karışmazlar ile olmuştur olanların. Nitekim, o yaptıklarınızı görendir. [Hud: 112].

Tövbe sonra 8. İletken onarır.
Allah dedi.

وإذا جاءك الذين يؤمنون بآياتنا فقل سلام عليكم كتب ربكم على نفسه الرحمة أنه من عمل منكم سوءا بجهالة ثم تاب من بعده وأصلح فأنه غفور رحيم

Bizim işaretleri inananlar sana geliyorsa, o zaman Barış-aleyküm, Rabbin kendi üzerine kurmuş 'demek merhamet, (yani) içinizden kim çünkü cehalet bir suç olduğunu, o tövbe bunu yapıyor ve telafi sonra, Allah bağışlayandır, esirgeyendir. [Al En'am: 54].

Tövbe NE ZAMAN UNUTMAYIN
1. Allah bilerek ve All-görmektir inanan. Allah tüm gizli ve kalbinde gizli bilir. Biz görmedik, ama o görmüş olmalı rağmen.

2. Bu Majesteleri durhaai Essence görün ve onun kelime olarak, ahlaksız nesnenin boyutunu görmüyorum.

نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم وأن عذابي هو العذاب الأليم

Şüphesiz ben bağışlayandır, esirgeyendir olduğumu, benim kullarına söyle, ve gerçek azabKu çok acı azap olduğunu. [Al Hicr: 49- 50].

3. O bu dünyada ve ahirette mutluluğu elde etmek için bir engel, çünkü o günah, tüm kötü ve kötü olduğunu unutmayın.

4. yerler itaatsizlik ve ona günah, yardım ve onlar iyi dönüştü değil sürece onlarla bağlarını kesmek için kullanılan kötü davranır arkadaşlar, bırakmak.

Tövbe BLOK gerekenler
Şeyler arasında o günah önlemek:
Din 1. Sapınç. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إن الله حجب التوبة عن صاحب كل بدعة

Şüphesiz Allah bütün sapkın bir tövbe kapatır. [Ash-Shahihah No. 1620]

Çözeltisine 2. Bağımlılık. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من شرب الخمر لم تقبل له صلاة أربعين ليلة فإن تاب تاب الله عليه فإن عاد كان حقا على الله تعالى أن يسقيه من نهر الخبال قيل وما نهر الخبال قال صديد أهل النار رواه أحمد

Kim içme şarap (içki), sonra onun namazı kırk gece kabul edilmez. O tevbe ederse, Allah onu kabul eder. Tekrarlanan zaman Tanrı nehir Khibaal dan ona bir içki verdi Ancak, buna değer. Bazı insanlar soruyor: ".? Nehri Khibaal nedir" O "cehennem irin ikamet yanıtladı [12]

Tövbe NASHUHA üzerinde Böylece kısa bir risale. Umarım her zaman Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tevbe için bir hatırlatma olabilir.

[As-i Sünnet 01 / Yıl IX / 1426H / 2005M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]

No comments:

Post a Comment