!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, August 22, 2015

Tanrı ve Peygamber bershalawat Melekler, her insanın duaları ve dualar okumak için gerekli olan.

Bitmiş değildi binmek (351)

(Part yüz elli üç), Depok, Batı Java, Indonnesia, 20 Ağustos 2015, 11:16).

Tanrı ve Peygamber bershalawat Melekler, her insanın duaları ve dualar okumak için gerekli olan.

Her dua, hem zorunlu namazı günde beş kez ve okuma sünnet namazı hem tasyahud tasyahud tasyahud başlayan ne de son biz Muhammed ve ailesi İbrahim bereket okumak zorundadırlar.

O dua okumaları ve Komple

 Dil kökenlerine göre Namaz takbiratul ihrom ile başlar dua dua ve eylem anlamına gelir. Ve selam ile son bulur ve terimlerin ve spesifik ayağı bağlı. Namaz ömrünün sonuna kadar sürekli yapılmalıdır İslam'ın ikinci ayağı. İslam dininin çöküşü, bu çok bağlıdır. Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar arasındaki ayrım çizgisi olarak salah. O ilk ahirette hesap getirildi bir sadakadır.

Niyet farz namazı Okuma
Niyeti kalp (zorunlu) olan Uzman Fıkıh (Ittifaq Fuqoha '), bir uzlaşıya dayalı. Ve jumhur Fuqoha 'Maliki hariç (Uzmanlar Fıkıh çoğunluğu) göre bu "kaydedin" niyet sözlü Sünnet olduğunu bu niyetleri gerçekleştirmek için karaciğer yardımcı çünkü bu kadar. Maliki Peygamber değil manqul sünnet için ona bakmadı ise telaffuz ve telaffuz böylece, "hafıza" olur
Şafak dua niyeti Okuma

اصلي فرض الصبح ركعتين مستقبل القبلة اداء لله تعالى
"Usholli Fardlosh Shubhi rok'ataini adaa Geç lillaahi ta'aala qiblati mustaqbilal"
Bu şu anlama gelir: "şafakta zorunlu namazı ben niyeti iki kür, şu anda, çünkü Allah teâlâ kıble ederken"
Takbiratul ihram okunuyor.

الله اكبر
"ALLAHU EKBER" anlamına gelir: "Allah büyüktür"

Okuma iftitah

إني وجهت وجهي للذي فطر السموات والأرض حنيفا مسلما وما أنا من المشركين. إن صلاتي ونسكي ومحياي ومماتي لله رب العالمين لا شريك له وبذلك أمرت وأنا من المسلمين
"Innii wajjahtu wajhiya lilladzii fatharas samaawaati vel-Ardha, haniifam muslimaw wamaa ana terminali musyrikiin. Inna shalaati wanusukii wamahyaaya wamamaatii lillaahi Rabbil 'alaamiina. Laa syariika Lahu wabidzaalika umirtu wa ana terminali muslimiina."

Anlamı: "Ben gökleri ve düz ve teslimiyet devlet ile yaratanı One yüzümü karşıya ve bunun yerine tanrılı sınıfa dahil Nitekim sembahyangku, ibadatku, hayatım ve evrenin Tanrı sadece benim ölüm O'nun için hiçbir ortağı, çünkü yoktur.. Ben yönetilmeye razı oldu ve bu Müslümanların sınıfıdır. "


El-Fatihah okuma ve kısa bir mektup okumak için (örneğin al samimi)
Suresi Fatiha ve Terjemahanya

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله رب العالمين
الرحمن الرحيم
مالك يوم الدين
إياك نعبد وإياك نستعين
اهدنا الصراط المستقيم
صراط الذين أنعمت عليهم غير المغضوب عليهم ولا الضالينEndonezce Suresi Fatiha okunması Okuma
"Bismillahirrahmanirrahim"

Alhamdulillahi Rabbil alamin,

Arrahmaanirrahiim

Maaliki yaumiddiin,

Iyyaka nabudu waiyyaaka nastaiin,

Ihdinashirratal MUSTAQIM,

shiratalladzina an'amta barış ghairil maghduubi barış waladhaalin be,
Suresi Fatihah çevirisini okumak
"Rahman Rahim Allah'ın En, adına".

"Hamd, Allah'a âlemlerin Rabbi olmak".

"Rahman, esirgeyendir."

"Kıyamet gününde kontroller".

"Sen tek başına ibadet ve sen yardım isteyen sadece bizim için vardır."

"Bize doğru yolu göster"

"Onlar yanlış onların gazabının değil (yol) ve (aynı zamanda yol) Jalan onlara iyilik verdik insanlar (Onlar)".

Sure İhlas

بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد الله الصمد) 1 () 2 (لم يلد ولم يولد) 3 (ولم يكن له كفوا أحد) 4 (
Qul hüve Allahü Munday edil (me) Allahü alshshamad (u), lam yalid walam yuulad (u), walam yakullahu kufuwan Munday edil (me).
Bunun anlamı:
1). De ki: O Allah, Yüce ise
2). Allah O'na her şeyi bağlı bir Tanrı
3). Hiç doğum ne de doğmuş olan
4). Ve ona kimse eşit

Okuma yay

سبحان ربي العظيم وبحمده

Anlamı "Subhaana rabbiyal 'azhiimi wabihamdih": "Glory Yüce Tanrı, övgüyelâyıktır."

I'tidal okunuyor.

سمع الله لمن حمده ربنا ولك الحمد
". Liman, Sami'allaahu hamidah, rabbanaa walakal hamdu" Bu şu anlama gelir: "Tanrı O'na hamd sesiapa duyacaksınız Ey Rabbimiz, Senin övgü için.."

Okuma secde

سبحان ربي الأعلى وبحمده
"Subhaana rabbiyal a'laa wabihamdih"
Anlamı: "Tanrı Yüce, en asil Glory"

Okuma İki secde arasında otururken

رب اغفرلي وارحمني وارفعني واجبرني وارزقني واهدني وعافني واعف عني
"Rabbighfirlii warhamnii warfa'nii wajburnii warzuqnii wahdinii wa 'aafinii wa'fu' Annii"
"Ey Allah'ın bana günahlarımı rahmet merhamet bağışla ve darjatku yükseltmek ve tüm eksiklikleri yeter bana rızık ver ve bana talimat verin ve ben sejahterakanlah ve bana af verin." Bunun anlamı
Erken tasyahud Okuma

التحيات المباركات الصلوات الطيبات لله, السلام عليك أيها النبي ورحمة الله وبركاته السلام علينا وعلى عباد الله الصالحين. أشهد أن لا إله إلا الله وأشهد أن محمدا رسول الله. اللهم صل على محمد

"Attahiyyaatul mubaarakaatush sholawaatuth thayyibatul lillaah, Assalaamu'alaika ayyuhan nabiyyu warahmatullaahi wabarakaatuh, Assalaamu'alainaa wa'alaa 'ibaadillaahish shaalihiin Ashhadu allaa ilahe illallaah, Waasyhadu anna Muhammador rasuulullaah Allahhumma Sholli..' Alaa Muhammed." Bu şu anlama gelir: "Bütün onur, nimet, mutluluk ve Tanrı'nın iyiliği, barışı, rahmet ve size şunu nimet kupanjatkan, ey Peygamber (Muhammed). Güvenlik bizim tüm hizmetçi dindar-salih kalabilir Saygılarımızla. Ey Allah yemin ederim ve O, You hariç Tanrı ibadet layık hiçbir ilah yoktur söz ve yemin ederim ve gerçekten Muhammed Peygamber thy Ya Allah, Ya Allah elçisi Hz Muhammed Senin bereket ihsan, söz veriyorum.

Tasyahud son okuma ve dua

التحيات المباركات الصلوات الطيبات لله, السلام عليك أيها النبي ورحمة الله وبركاته السلام علينا وعلى عباد الله الصالحين. أشهد أن لا إله إلا الله وأشهد أن محمدا رسول الله. اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صلبت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم وبارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم في العالمين إنك حميد مجيد. اللهم إني أعوذبك من عذاب جهنم ومن عذاب القبر ومن فتنة المحيا والممات ومن شر فتنة المسيح الدجال.

"Attahiyyaatul mubaarakaatush shalawaatuth thayyibatul lillaah, Assalaamu'alaika ayyuhan nabiyyu warahmatullaahi wabarakaatuh, Assalaamu'alainaa wa'alaa 'ibaadillaahish shaalihiin. Ashhadu allaa ilahe illallaah, Waasyhadu anna Muhammador rasuulullaah. Allahhumma Shalli' alaa Muhammed wa 'alaa Aali Muhammed, kamaa shallaita' alaa Ibraahim, wa 'alaa Aali Ibraahim. Wabaarik' alaa Muhammed, wa 'alaa Aali Muhammed, kamaa baarakta' alaa Ibraahim, wa 'alaa Aali Ibraahim. Fil' aalamiina innaka hamiidum majiid. Allaahumma innii a'uudzubika dk 'adzaabi jahannama Wamin' adzaabil qabri Wamin Wamin fitnatil mahyaa wamamaati fitnatil masiihid Deccal. "
Anlamı:. "Tanrı'nın tüm onur, nimet, mutluluk ve iyilik, barış, merhamet ve size şunu nimet kupanjatkan, ey Peygamber (Muhammed) Güvenlik bizim tüm hizmetçi dindar-salih kalabilir Saygılar Ben Allah'tan başka ilah olmadığını ve olduğunu kanıtla.. Eğer İbrahim ve ailesine merhamet ver keresinde ". Peygamberimize Ey Allah'ım! Limpahkanlah rahmet. Muhammed Allah'ın elçisidir olduğunu Sebagimana tanıklık. Ve limpahilah nimetler Peygamberimiz Muhammed ve ailesi üzerine olsun. Eğer İbrahim ve ailesine nimet vermek gibi. "övgüye ve yüce sen evrenin boyunca." Allah, O, I ceza püskürdü ve yaşam ve ölüm and the Beast kötü fitnahnya bir iftira yanı sıra mezar ceza itibaren sana sığınırım. "

Selam Okuma

السلام عليكم ورحمة الله
"Hepiniz için güvenlik ve zarafet.": ". Assalaamu 'aleyküm warahmatullaah" Bu şu anlama gelir

Shalawat NARIYAH IN AĞIRLIK

Tarafından
Ustadz Abdullah Zaen, Lc, MA


OKUMA Shalawat erdemi
İslam vaat ödül manifoldunda özel bir uygulama Peygamber bereket okunur sallallaahu 'alaihi sellem'in. Birçok Nash el-Kur'ân (önerme) ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in motive hadis bu soylu senet çoğaltmak. Bunlar arasında:

Yüce Allah Kelime:

إن الله وملائكته يصلون على النبي يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه وسلموا تسليما

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e bershalawat. Ey iman edenler, [/ 33 el-Ahzab: 56] Peygamber onurlandırmak ve ona merhaba demek için size bershalawatlah

İmam İbn Kesir [1], "Yüce Allah meleklerin huzurunda kendi tarafında kulları Resulullah'ın konumunu söyler yaptığı yorumda diyor. Cenâb-ı Allah övdü diye sallallaahu 'alaihi sellem'in önlerinde, bu yüzden onlar bershalawat alaihi sellem'in yeryüzünün sakinleri ile övgü gökyüzünün işgalcilere harmanlayan bu kendisinden sallallaahu 'alaihi sellem'in tüm vardır. "diye sallallaahu' sallallaahu alaihi sellem'in. Sonra Yüce Allah kendisine merhaba bershalawat ve söylemek sakinlerini emretti 'dedi

Bir hadiste, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

صلوا علي; فإنه من صلى علي صلاة صلى الله عليه بها عشرا

Benim için Bershalawatlah. Şüphesiz Allah ona on kez [HR bershalawat olacaktır bana bir kez bershalawat kim. Müslüman 1 / 288-289 no. 384]

Tuhfah el-Ahwadzi yılında el-Mubârakfûri rahimahullah kulları için Yüce Allah bereket amacı Allah onlara rahmet ve ödül çift olduğunu açıkladı.

Ve Peygamber için okuma ve duaların fazileti gösteren diğer pek çok önerme vardır sallallaahu 'alaihi sellem'in. Bu nedenle, şaşırtıcı değil, birinci, İslam yarışıyor bilginleri okuma ve dualar erdem açıklamak için özel bir kitap yazdı. Örneğin, Fadhlush Salat 'ala an-Nabi sallallaahu' alaihi sellem'in İmam İsmail ibn İshak el-Kadı (199-282 H), Jalâ'ul Afhâm Fi Fadhlish Salah tarafından As-Salam Muhammedin Khairil İmam İbn Anam eserleri ala wa ' Qayyim al-Cevziyye (691-751 H) ve diğerleri. [2]

SAMİMİ VE TAKLİT RASUL sallallaahu alaihi sellem'in bershalawat IN
Yukarıdaki itibaren, Shalawat okuma İslam'da reçete ibadet olduğu çok açık görünüyor. Ve zaten her hizmet iki koşul yerine Yüce Allah katında kabul edilebilir olduğu, el-Kur'ân ve Sünnet argümanları yanı sıra Ulema ifadelerine dayalı, bilinen. Yani düpedüz çalıştırmak Allah'ın çünkü Peygamber rehberliğinde uyarınca sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Fakhruddin ar-Razy (544-606 H) iki şartın Yüce Allah sözcüğü meşru ibadet olduğu sonucuna:

ومن أراد الآخرة وسعى لها سعيها وهو مؤمن فأولئك كان سعيهم مشكورا

Kim ahireti ister ve o da bir mümin ise, ona yol açan uygulamayı yapmaya çalışın; sonra onlar çabaları iyi ile ödüllendirilir olanlardır. [İsra '/ 17: 19]

Rahimahullah, o amel ahiret sevabını bekliyor "ilk şartı, dedi. Niyeti yoksa Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi çünkü o ... amelleri yarar olmaz,

إنما الأعمال بالنيات

Şüphesiz ameller de niyet bağlıdır. [HR. Buhari, 1/9 hayır. 1 - El Fetih]

Yanı sıra hayırsever amaçlı olarak Allah'a ve O'nun sevgisini tanımaya kalbi aydınlatmak için. Birisi onun ulaşamayacağı Allah'ın ibadet ve itaat işler amaçlanan sürece bu elde edilmeyecektir.

İkinci şart, "Ona neden uygulama yapmaya çalışıyor" demektir Yüce Allah, kelime vardır uygulama o bu hedefe ulaşmak edebilirsiniz uygulamadır ahirette vermesi bekleniyor gerektiği anlamına gelir. Ibadet ve itaat fiillerini içeren sürece ve bir uygulama, bu yüzden kabul olmaz. Makyaj işler yapmak için yakın Yüce Allah için olsun Birçok kişi! "[3].

(Yasaya göre) bir senet içtenlikle yapıldığında İmam İbn Kesir (700-774 H). Gerçek Şeriat uyumlu, yalnız ve ikincisi Allah için samimi, İlk. Iki gereksinimleri karşılaması gerekir, kabul alıştırması için ", teyit, ama bu doğru değil . uygulama kabul edilmez Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من عمل عملا ليس عليه أمرنا فهو رد

Bizden hiçbir emir, sonra onu uygulamaya bir uygulama uygulama herhangi bir kişi, [HR reddedilecektir. 3/1343 Müslüman hayır. 1718] Aisha radi anhuma gelen

Benzer şekilde, şeriat göre olan bir uygulama lahiriyah ancak suçlu Allah'a mengikhlaskan niyeti değilse; işler de reddedilecektir. "[4]

Okuma ibadet ve iyi işler bereketi olduğundan uygulama Yüce Allah tarafından kabul böylece, aynı zamanda yukarıdaki iki gereklerini yerine gerektiğini içten ve Rasûlü'nün rehberliğinde uygun sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Bershalawat in Ikhlas şu anlama gelir:
1. Sadece O'ndan Yüce Allah zevk ve ödül bekliyoruz.
2. Metin samimiyet ilkesine aykırı unsurlar içermeyen hangi Shalawat okur. Ya da başka bir deyişle, O'ndan başka Allah'ın belirli bir hakkı ve benzeri bir şey atfederek, bu tür Yüce Allah dışında başka istighatha olarak, şirk ve küfür dolu değildir. İkinci kural kesinlikle insan ürüne Shalawat metinlere uygulanır değil Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in. Çünkü bu metin Shalawat Ma'shum rakam gelirse, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, o zaman bu bizim tartışmanın bağlamı dışında o çünkü imkansız Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şirk ve küfür içeren bir şey öğretti.

Taklit Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bershalawat olarak, maksdunya:
1. Modelli Shalawat öğretti ve bölge Ghuluw (abartmalar) ve lafaz şirk girdi sınırlarını aşmayın.
O syariatkan anlarda ona 2. bershalawat. [5]
3. Kuran'da Yüce Allah sözcüğü uygulama için, onun en iyi okuma bereket artırın. el-Ahzâb / 33: 56 ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yukarıda belirtilen sözleri.

Bize tartışmanın özünü girmek için zaman bazı önemli kuralları içeren poz önsözünde sonra.

Shalawat NARIYAH IN AĞIRLIK
Endonezya'da Müslümanlar arasında, pek çok nimet metin dağınık. Böyle, Shalawat Fatih, Munjiyât nimetler, Wahidiyyah Shalawat nimetleri Thibbul i kulûbun, ve -not unutmadan bize-Shalawat Nâriyyah spot olarak. Metin Shalawat oluşan klasik çevrelerle sadece içerik değil, aynı zamanda çağdaş oluşturulan editörler editörü güveniyor. Örneğin, Wahidiyyah Bandar Lor Kedunglo Kediri, KH sakinleri biri tarafından 1963 yılında yapılan Shalawat. Abdul Majid ma'ruf. [6]

Okuyucular tarafından elde edilecektir fadhilah (erdem) kadar ek olarak, onlar da okuma süresi, okuma miktarı, kurallar bu nimetlerden çeşitli okumak yapımında çok 'yaratıcı' vardır. Sanki tüm orada hukukunun temel oldu.

Shalawat Nâriyyah Shalawat-Shalawat insan oluşumu arasında en ünlü biridir Shalawat. İnsanlar onun anlamını bilerek ya da uygulama için rekabet veya içeriğini anlamıyorum. Nitekim, belki ikinci tip daha baskın mesafesindedir. Birçok kişi mutlaka onun rol modeli bu nimetlerden geçerliliğini, içerdiği anlam da içeriğini incelemek ihtiyacı hissetmeden rakamlar, akraba ve arkadaşlarını hüküm veya "fadhilah" tarafından ayartmıştı nedeniyle sadece biridir pratik.

Aynı zamanda bu nimetleri hakkında daha fazla incelemeden evvel bazen ilk tam metni getirdi yardımcı olur, Shalawat Tafrîjiyah Qurthubiyah seslendi: [7]

اللهم صل صلاة كاملة وسلم سلاما تاما على سيدنا محمد الذي تنحل به العقد, وتنفرج به الكرب, وتقضى به الحوائج, وتنال به الرغائب وحسن الخواتم, ويستسقى الغمام بوجهه الكريم, وعلى آله وصحبه, في كل لمحة ونفس بعدد كل معلوم لك

Ya Allah, limpahkanlah mükemmel Shalawat ve saygılarımla refah tüm zorluklar tüm ihtiyaçlarını aşılabileceğini, tüm ağrı ortadan kaldırılabilir, çözülebilir ve tüm khatimah coveted ve Husnul elde edilebilir olan onu neden Peygamberimiz Muhammed, master dolu yanı sıra, teşekkür dökmek Onun görkemli yağmur düşer. Umarım sizin için bilinen tüm sayısı kadar ailesi ve her an ve nefes onun arkadaşları için terlimpahkan

Mevcut referanslara dayanarak, biz sadece bu Shalawat yaratıcıları el-Sanusy adında bir adam olduğunu gösterir bir jest bulabiliriz. [8] Ancak, şimdi biz çok bu takma ad kullanımı nedeniyle, onun tam adı kim tespit etmek mümkün olmuştur ve henüz kadar biz alamadım bereket yaratır Hangi as-Sanusi bilgileri gösterir. Ancak, kesin tanımı olarak-Sanusi yaygın Fas alanında yayılmış Sufi penisbattan bir form olarak-Sanusiyyah cemaat olduğunu.

DOĞRU yazar Shabat Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in oldu?
Bir web sitesi diyor Açık:. "Sholawat Nariyah Şeyh Nariyah Şeyh tarafından derlenen bir sholawat bu sahabeden biri içeren Peygamber zamanında hayatta tek O tevhid için dışarı gidiyor Şeyh Nariyah hep vahiy taşıma Peygamber zor işi bakın.. Allah, Şeyh hep peygamber sholawat sözde ve Nariyah Şeyh Sholawat Nariyah denilen kurucu sholawat peygamber biridir içerir Peygamber, dualar için güvenlik ve refahı için Allah'a dua olduğunu İslam'a, iyi işler ve ahlaki iyi öğretmek.

Bir gece, Şeyh Nariyah kadar 4444 olarak kat sholawatnya okundu. Bunu okuduktan sonra, Allah'ın karomah alır. Sonra toplama, o Peygamber yaklaştı ve ilk kez peygamber ile cennete girdi istedi. Ve Peygamber kabul etti. Orada birisi kıskanç arkadaş ve daha sonra dua isteyin Şeyh Nariyah aynıdır. Ama Peygamber Şeyh Nariyah zaten önceden talep çünkü o yapamadım dedi.

Neden Peygamber yoldaşları reddetmiştir? Ve tam da Şeyh Nariyah can? Yoldaşları Şeyh Nariyah tarafından uygulanan her gece Peygamber güvenliği ve refahı için dua ediyor uygulama farkında değillerdi. Namaz "çok güçlü bir nimet ile pengamalnya döndü edilecek, böylece Allah peygamberleri garanti çünkü Muhammed için dua insanlar esasen kendisi için dua ediyor. [9]

Sonuç olarak, rivayete göre yazar Shalawat Nariyah Şeyh Nariyah adında bir adam, o Peygamber sahâbe arasında yer aldı sallallaahu 'alaihi sellem'in ona göre cennete gitmek için garanti edildiğini.

Müslüman körü körüne dini konularda söz konusu olduğunda, açıklama ve araştırma yapmadan, kendisine sunulan ne kabul etmemelidir gibi.

En azından yukarıdaki hikayeden dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır:
1. Gerçekten Peygamberimizin bir Companion var mı sallallaahu 'alaihi sellem'in Şeyh Nâriyah denir?
Sahabelerin hikayenin kaynağı 'olduğunu 2.? Ve Sened (iletim zinciri) orada mı?

İlk noktayla ilgili olarak, unutmayın Peygamber sahâbe biyografileri sallallaahu 'alaihi sellem'in İslam alimlerinin ekstra dikkat alıyorum vardır. O kadar çok kitap onlar biyografi arkadaşlar soymak için yazdım. Yazarın zaman, bu referanslar sadece arkadaş biyografisini anlatmak için özel olarak yazılmış kadar onlardan sonra bilim adamları ve onların yoldaşları biyografisini anlatmak için yazılan referanslar vardır. El-Hafız Ebu Nu'aim el-Asfahani (336-430 H) ve el-Hafız Kemal Ebul Hajjaj el-Mizzi ve Tahdzîbul çalışmaları (654-742 H) tarafından Hilyatul Saints ': İlk modelin örnekleri arasında. El-Haafiz İbn Abd al Bar (368-463 H) ve el-Haafiz İbn Hacer el-Askalani el-Ishâbatu Fi Tamyîzish Shahâbah çalışmalarının el-Istî'âb Fi Ma'rifatil Ash-hab çalışmaları gibi: İkinci modelde, bir örnek olarak (773-852 lH).

Yukarıda da referanslar diğer biyografileri çeşitli kitaplar araştırma yaptıktan sonra, yaygın olan akademisyenler olarak adlandırılan kutubut tarâjim wa sporcudan Thabaqat, Nâriyah denilen Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sahâbe biri bulunamadı. Aslında, bilgimiz, o ada sahip hiç kimse klasik bilim adamına. O nerede kişinin ?? geliyor

Aslında, insanlar sadece gelecekte 'title' şeyh ile birlikte adına bakarak, Ulema kitap okuma biraz alışık, kişinin gerçekten Peygamber'in Sahabeler olduğunu şüphe hemen edecektir. Ayrıca gömme 'title' bize--sepengetahuan değil özel alimlerin ismi Arkadaşlar önünde şeyh ve bir dönem yaygın olarak kullandıkları için, bu yüzden kulağa çok garip geliyor.

Sonuç olarak: Çalışmamızda dayanarak, Peygamber hiçbir yoldaşları sallallaahu 'alaihi sellem'in Şeyh Nariyah denir. Yani sahabe nimetlerinden atıf şüpheli gerekli ve son derece gözden düşmüş olduğunu.

İkinci nokta ise, internet üzerinde bir kağıt çok talihsiz yazar o oynuyor bu hikayeyi Sened (anlatım zinciri) söz etmez, ya da çok az hikayede referans alıntı ima etti. O kesinlikle biz anlatıcıları inceleyerek, hikayenin geçerliliğini izini, ya da orijinal kitaba başvurmak için çalışacağız yukarıdaki iki şeyden biri söz istiyor varsayalım. Ya da belki yukarıdaki hikaye masal yazarı kalemler nedir? Eğer evet ise, o hikaye hiçbir değeri yoktur; Kurgu için, takma hikayesi hiç olmamış o!

Ne yazık ki, din ile ilgili konularda değil, bir kaç Müslüman çoğunlukla, geçerliliğini mengcrosscek ihtiyacı hissetmeden o herhangi kitaplar ve internet ya da komşular, arkadaşlar, öğretmenler ve tanıdıkları tarafından söylendi hikayede bulunan bir hikaye yutmak vardır. Sanki hikaye kesinlikle doğrudur! Oysa gerçeklik genellikle durum böyle değil.

Sahte hikayeler ve diğerleri filtrelemek için, İslam başka hiçbir din, yani İslam Sened bir ayrıcalık (iletim zinciri) sahiptir. Bu tür bilgiler, el-Fishâl ve İbn Teymiyye (661-728 H) İbn Hazm (384-456 H) [10] taşınır. [11]

İmam Abdullah ibn el-Mübarek (118-181 H) "isnad dinin bir parçasıdır. Hiçbir rivayet zinciri varsa, birisi o mutlu ne demek için ücretsiz olacak" dedi. [12]

İÇERİK ANLAM Shalawat NARIYAH
"Ya Allah, limpahkanlah mükemmel Shalawat ve onu bütün zorlukları çözülebilir neden Peygamberimiz Muhammed, master dolu Saygılarımızla refah dökmek, tüm ağrı ortadan kaldırılabilir, tüm ihtiyaçları karşılandı olabilir ve tüm niyet coveted ve Husnul khatimah elde edilebilir ve onun şanlı sayesinde yağmur düşer. Umarım ailesi ve sizin için bilinen tüm sayısı kadar her an ve nefes yoldaşları için terlimpahkan. "

Bizim cesur baskı bu kısa makalede görülecektir Shalawat Nâriyyah Bölüm. Tüm zorluklara penisbatan çözünmezliğe ihtiva Cümleler, bütün sıkıntı ortadan kaldırılması, niyet her türlü, Yüce Allah dışındaki tüm arzu ve Husnul khatimah ulaşmayı, ditunaikannya. Bu durumda onlar yapıyor Peygamber anlamına sallallaahu 'alaihi sellem'in. El-Kur'an ve Sünnete aykırı ve aldatma suçlu teslim çünkü bu sıfat, ölümcül bir hatadır. Bu eylemlerin hepsi, Çünkü iktidarda sadece Yüce Allah bunu.

Bize aşağıdaki metinleri inceleyelim:

Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

أمن يجيب المضطر إذا دعاه ويكشف السوء ويجعلكم خلفاء الأرض أإله مع الله قليلا ما تذكرون

Kim o O'na dua ve sorun ortadan kaldırmak ve bu yeryüzünde bir halife olarak sizi (insanlık) yaptığında başı dertte (dua) hibe? Allah'tan başka bir tanrı mı var? Senin Epeyce onu hatırlıyorum! [Bir-Neml / 27: 62]

Bu ayette Yüce Allah, sadece o sorun durumunda çağrıda biriydi ve felaket vurdu O da yardım için O'na bekleniyor hatırlatıyor. Bu tür bilgiler İmam İbn Kesir taşınır. [13]

Yüce Allah inkar bağlamında sorular sorarak sonra, "Orada herhangi bir Tanrı ancak Allah mı?" Bu yüzden, budur. Bu Wallahu o bir tanrının 'rakip' Yüce Allah gibi diserunya One yapmıştı sanki insanlar, sorun ve sıkıntı ile Yüce Allah dışında yardım için yalvaran olduğunuzu, en iyisini bilir, ima. Kimse isteği, ancak Yüce Allah verebilirsiniz çünkü.

Yukarıdaki ayette doğrultusunda, Yüce Allah kelimesi aşağıdaki gibidir:

قل من ينجيكم من ظلمات البر والبحر تدعونه تضرعا وخفية لئن أنجانا من هذه لنكونن من الشاكرين) 63 (قل الله ينجيكم منها ومن كل كرب ثم أنتم تشركون

Eğer tevazu ve yumuşak bir sesle (söyleyerek) ile O'na dua hangi O (felaket) bizi kurtardı eğer Nitekim ', karada ve denizde afet sizi kaydedebilirsiniz Kim ", demek, mutlaka olacağız insanlar müteşekkiriz. "De ki," Tanrı sizi felaketten ve sıkıntı her türlü kaydedin. Peki neden onu geri ilişkilendirmek "[En'am / 6: 63-64]?!.

وما بكم من نعمة فمن الله ثم إذا مسكم الضر فإليه تجأرون

Sonra Allah, size herhangi bir iyilik, bir (varış) idi. Ve sadece O'na (gerektiği) yardım istemek için, sıkıntı üzerine yazılır eğer [Nahl / 16: 53]

Ve dünya ve ahirette iyilik herhangi bir biçimde, sadece Cenâb-ı Hak yalnız getirecek doğruluyor yukarıdaki ayet iletmek Allah daha birçok kelime. Yanı sıra kendimizden onları tutmak dünya ya da ahiret, sadece Yüce Allah'a bütün kötülüklerin olarak.

Bu nedenle, bizim Qudwah, Peygamber olsun sallallaahu 'alaihi sellem'in de her zaman her konuda geri Yüce Allah gitmek için işaret etti.

Bize okuduğu duanın bazı inceleyelim:

اللهم أحسن عاقبتنا في الأمور كلها, وأجرنا من خزي الدنيا وعذاب الآخرة

Ya Allah, iyi bütün işlerin sonu yapmak ve aşağılama dünya ve ahiret [HR azabından kurtar bizi. İbn Hibbaan 3/230 no. 949]

يا حي يا قيوم برحمتك أستغيث, أصلح لي شأني كله, ولا تكلني إلى نفسي طرفة عين

Ey Yüce canlı ve Yang sürekli Senin lütfuyla, yardım için yalvardı bir Onun yaratıklar ilgileneceğim. Benim durum boyunca onaylanmasına ve göz [HR sadece yanıp olmasına rağmen sen, kendime bağlı jadikanku. El-Hekim 1/739 hayır. 2051]

اللهم رحمتك أرجو فلا تكلني إلى نفسي طرفة عين وأصلح لي شأني كله لا إله إلا أنت

Ya Allah, senin lütuf ben bekliyordum biriydi. Bu yüzden bir göz açıp kapayıncaya sadece olmasına rağmen bana, kendime güveniyor yapmazlar. Ve benim durum her yerinde reform. Hiç kimse doğru diibadahi ama sen vardır. [HR. Ebû Dâvûd, 5/204 hayır. Ebu Bakrah radi anhudan 5090 ve İbn Hibbaan (III / 250 no. 970] tarafından geçerli sayılır.

Bak nasıl Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Yüce Allah bütün mesele atfederek, ve her zaman sadece Yüce Allah her şeyi geri böylece bize bir örnek verdi !. O sadece Şimdi -although yaptım ve ona güvenmek kavmine öğretti?! Kendisi söyledi, çünkü Böylece o, imkansız yönettiği, "Bu bir göz açıp kapayıncaya sadece olmasına rağmen size (Ey Allah'ım), beni kendime bağlı yapılan yapın". O istifa uygulama çok yüksek örneğidir bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in sadece bir an için bile olsa, kendinize güvenmek istemiyordu, göz açıp kapayıncaya! Neden bu konuda ve diğerleri onu taklit değil mi?

Ayrıca son dua uyun!. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kelimeleri Yukarıdaki tüm istek sadece Yüce Allah için önerilmelidir ibadet biçimi olduğunu göstermektedir -wallahua'lam- Tayyibah LA ilahe illallah, onun duasını kapattı.

OKUMA Shalawat NARIYAH Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in tesbih DEMEKTİR?
Belki de bu okumalar ve dualar Nâriyah ve benzeri nimetleri yasallaştırmak için son argümandır. Peygamber sallallaahu yüceltilmesi bahanesiyle Açık alaihi sellem'in 'alaihi sellem'in, onlar Peygamber sallallaahu öğretilerinden sapma bereket korumak'. Daha da kötüsü, bazıları layman etkilemeye çalışıyorlardı vardır Nâriyah Shalawat eleştirenlere Peygamber tesbih değil sallallaahu 'alaihi sellem'in! Bu bir izleme bozulma ve düzeltilmelidir.

Asıl sorun Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in zorunludur tesbih ilk bilmektir. Ve bu inanç önemli dallarından biridir. Inanç Şube daha yüksek sevgi yüceltilmesi daha sıralamada, ona [14] aşık inanç şube farklıdır. Değil, her şey seven kesinlikle mengagungkannya çünkü. Örneğin, ebeveynler çocuklarını seviyorum, ama onun tutkusu sadece onu onurlandırmak için teslim edecek ve mengagungkannya teslim yoktur. Yüceltmek ve ikisini de yüceltmek teslim edecek babasına, bir çocuğun sevgi ile farklılıklar. [15]

Peygamber hakları arasında sallallaahu 'alaihi sellem'in insanlar tarafından yüceltilmesi, yüceltme ve saygı olduğunu yerine getirilmesi gereken o sallallaahu' alaihi sellem'in. Yüceltilmesi, yüceltilmesi ve saygı efendisinin anne ya da köle bir çocuk için yüceltilmesi, yüceltme ve saygı aşmalıdır. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

فالذين آمنوا به وعزروه ونصروه واتبعوا النور الذي أنزل معه أولئك هم المفلحون

Ona inanan insanlar, onu onurlandırmak ona yardım ve onun (el-Kur'an) indirdik olan ışığı takip edin; Onlar şanslı olanlardır. [el-A'raf / 7: 157]

Bilginler arasında görüş hiçbir fark nedir paragrafta "yetiştirme" yukarıdaki yüceltme olduğu kasıt olması vardır. [16]

KALP, AĞIZ VE VÜCUT ÜYELERİ ev sahipliği Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in yüceltilmesi [17]
Kalbin Kutlama o Allah'ın kulu ve elçisidir olduğuna ikna olduğu anlamına gelir. Bu inanç, bir mengedepanan Peygamber şefkat n kendini, çocukları, anne-baba ve tüm insanlığın dariapda aşkı neden olur.

Bu inanç aynı zamanda ne kadar büyük ve otorite o sallallaahu 'alaihi sellem'in bir anlamda teşvik ve yüceliğini, pozisyon nüfuz ve yüksek rütbe.

Sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltilmesi deldi güçlü kalbinde, şüphesiz arzuyu etkileyecek karaciğer, vücudun kraldır. Oral ona sallallaahu 'alaihi sellem'in övgü ile ıslak her zaman olacaktır ve söz konusu şan-şan. Benzer şekilde, bedenin üyeleri rehberlik çalıştırmak tabi olacaktır diye sallallaahu 'alaihi sellem'in, hukuk ve o sallallaahu öğretileri itaat' alaihi sellem'in, yanı sıra tüm haklarını yerine getirmek için.

Onur tersi abartı unsuru olmadan, yani Allah'a ve Resûlü'ne övgü n kendisine ezberden, hakkına sahip veya vardır ona yüceltilmesi sözlü, bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in övgü. Ve en büyük iltifat onun için okumak ve dualar edilir bulunuyor. [18]

Said el-Halîmy (338-403 H) ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in namazı, onun adını kaldırarak dinini açığa ve şeriatı enshrine dünyada ona yüceltilmesi anlamına gelir. Liyakat taşma ona akan böylece ahirette talep atıfta ederken, el-Makam el-Mahmud belirgin [19] yaptığı insanlar için şefaat ve onun yüceliğini döken.

Biz sözlü ona bakın hangi uygar ile yüceltme sözel formları dahil olmak üzere. Hüner Allah Peygamber veya Messenger unvanı ile onun adını birleştirmek ve ona bereket ile sona erer. Cenâb-ı Allah diyor ki:

لا تجعلوا دعاء الرسول بينكم كدعاء بعضكم بعضا

Başkalarına çoğunuz diyoruz Ey Messenger çağrı yapmak etmeyeceksin. [Al-Nur / 24: 63]

Arkadaşlar hep çağrı ile Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in aradığınız yüzden "Ey Allah'ın Resulü!" ya da "Allah Ibraaheem Ey Peygamber!".

Ayrıca nimetlerin kaplı onun adını bahsetmeliyiz; "Shallallahu'alaihi sellem'in" sadece kısaltma SAW veya benzeri. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

البخيل الذي من ذكرت عنده فلم يصل علي

Benim adım onu ​​aradım biri iken cimri insanlar, beni bershalawat etmedi. [HR. Tirmizî, hayır. Ali bin Ebi Talib radi anhudan 3546. At-Tirmizi rahimahullah bu hadisi "Hasan geçerli garib"] belirtti.

Bununla yüceltilmesi sözel formları dahil olmak üzere, aynı zamanda erdemleri söz o sallallaahu 'alaihi sellem'in, ayrıcalık ve mucizeler sallallaahu' alaihi sellem'in. 'Halka alaihi sellem'in pozisyonu hatırlatan ve haklar o sallallaahu' sünnet diye sallallaahu tanıtmak alaihi sellem'in, onlara ahlak ve asil nitelikleri öğretti o sallallaahu 'alaihi sellem'in. Sallallaahu 'alaihi sellem'in o ve bir iltifat olarak bunu yapmak, ya şiir ya da ayetleri yaşamın tarihini anlatıyor, ama şartları gibi aşırı yüceltme ve benzeri gibi Şeriat hükümlerinin, sınırlarını aşmayın.

Vücudun üyelerinin yüceltilmesi, hukukun uygulama anlam ederken o sallallaahu 'alaihi sellem'in, fiziksel ve ruhsal güçlü onun emirlerini takip etmek ve sopa ile, Sünnet örneğini takip. Rida ve kurallara samimi olduğunu o sallallaahu 'alaihi sellem'in getirdiği, sevgi ve nefreti karşı ve üzerinde inşa edenlere karşı, Sünnet savunan, tuntunannya yaymaya çalışıyor.

Bütün bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in, emir menyelisihi ve tövbe ve usulsüzlük içine lapsed zaman beristighfar değil yasaktır uzak durun.

"Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in itaat diye emretti ya da bir şey yasaklanması değildi çünkü o Allah'tan getirdiği gerçeği ona iman ve inanç bir sonucudur, ama Allah'ın izniyle Sözüne gibi.:

وما أرسلنا من رسول إلا ليطاع بإذن الله

Biz Messenger değil gönderdi, ancak Allah'ın izniyle itaat edilecek. [Nisa '/ 4: 64]

Ve Messenger itaat anlamı uzakta onun emir ve yasaklarına gelen çalışıyor. "[20]

Sonuç Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in nihai yüceltme bir şekilde uzak yasağı ve ibadet, onun emirlerine itaat, ondan gelen haberleri inanıyorum dört cümle ile özetlenebilir olduğunu disyariatkannya. [21]

MENGAGUNGKANNYA İÇİNDE AŞIRI İÇİN Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in YASAK ABD
Genel olarak hem inanç, konuşma ve amel olarak, Yüce Allah din aşırılıkları bizi yasakladı, konuşma. 171: Kuran'ın Nisa '/ 4 gibi.

Ve Peygamberimiz sallallaahu 'alaihi sellem'in iltifat abartılar spesifik yasakladı. Onun söyleyerek olduğu gibi,

لا تطروني كما أطرت النصارى ابن مريم, فإنما أنا عبده فقولوا عبد الله ورسوله

Siz Hristiyanlar İsa, Meryem oğlu öven abartılı olarak beni öven denize gitmek gerekir. Nitekim ben sadece onun kulunum, ardından "(Muhammed) Allah'a ve Resûlüne kulu" demek [HR. Buhari (6/478 no. 3445 -al-Fetih) Ömer bin Khatthab radi anhudan]

Ve bizim Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in aynı zamanda onun övgü o sallallaahu aşırı arkadaşları inkar' onlar aştı olacağı korkusuyla alaihi sellem'in, yani haram düşüş. Ayrıca, tevhid saflığını korumak için böylece kir tanrılı ve sapkınlıkla ile kusurlu değil. O sallallaahu 'alaihi sellem'in bile belki şirk veya sapkınlık olarak kabul edilmez şeylerden sampaipun, bunu tahmin de çok dikkatli.

Enes bin Malik radi anhudan, hikayesini anlatır

أن رجلا قال: "يا محمد, يا سيدنا, وابن سيدنا, وخيرنا, وابن خيرنا" فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم "يا أيها الناس عليكم بتقواكم, ولا يستهوينكم الشيطان, أنا محمد بن عبد الله عبدالله ورسوله, والله ما أحب أن ترفعوني فوق منزلتي التي أنزلني الله عز وجل".

(Bir gün) dedi birisi vardı "Ey Muhammed, aramızda iyi O O Sayyiduna (bizim lider), Sayyidina oğlu, aramızda iyi adamın oğlu!". Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in "Ey halkımız, Korku ye cevap şeytan sizi yanıltmak Ben Muhammed bin Abdullah izin vermeyin;! Allah rızası için, ben sizler asansör sevmiyorum Allah ve Resulü bir kulu Allah belirtmek olmuştur konumunu aşıyor.. Benim için ". [HR. Ahmed (20/23 no. 12 551) ve adh-Dhiya 'el-Maqdisy tarafından geçerli kabul (25/05 hayır. 1627) ve İbn Hibbaan (14/133 no. 6240].

Yukarıdaki açıklamalar sayesinde, Umuyorum ki yüceltme övgüye oluşturur ve yüceltilmesi ve aşağılık şekli olan, hangi açıkça görülmüştür.

Bu makalenin yazarı diye açıkladı zaman tavsiye teslim İbn Hacer el-Haitamy (909-974 H) ile kapanır Peygamber yüceltilmesi sallallaahu 'alaihi sellem'in var ve o bu sınırlarını aşmayacak şekilde, onların argüman izin gereken bir şey ile.

Herkesin insan türünün hak şeydir Allah insanlar için izin bir şey hariç Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltmek değil için O, "Zorunlu dedi. Gerçekten de inançsızlık dalma olacak bu sınırları aşan, na'udzubillahi dk dzalik. Hatta reçete edilmiştir ötesinde, kökeni bir sapma neden olur. Bu yüzden hiçbir argüman bir şey memnun olmalı. "[22]

O karşılanması gereken iki yükümlülükler vardır "dedi rahimahullah:

İlk olarak, yükümlülük Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltmek ve tüm canlılar üzerinde rütbe kaldırdı için.

İkincisi, Yüce Allah mentauhidkan ve O'nun tüm yaratıklar üzerinde O'nun Öz ve amel o Yüce Allah inanıyoruz. Bir yaratık o Allah'ı eşlik inanıyor herkes; o şirk taahhüt etmiştir. Ve kim derecenin altına Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in (seharus) o zaman o ahlaksız ya da pagan taahhüt etmiştir Aşağılayıcı.

Ama yüceltme çeşitli ona exalts ve Allah'ın bir özgünlüğü bir şey taklit etmek değil kim, o zaman gerçeği ulaştı, ve ilahiyat ve Apostolik boyutunun tutmayı başarmış. Bu aşırı ya da tam tersi unsurları içermez ideolojidir. "[23] Allah Teâlâ en iyi bilendir

/ 6 Ağustos 2010 Mekke el-Mukarramah, 25 Şaban 1431

[As-i Sünnet 06 / Yıl XIV / 1431H / 2010m dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]
Shalawat NARIYAH IN AĞIRLIK

Tarafından
Ustadz Abdullah Zaen, Lc, MA


OKUMA Shalawat erdemi
İslam vaat ödül manifoldunda özel bir uygulama Peygamber bereket okunur sallallaahu 'alaihi sellem'in. Birçok Nash el-Kur'ân (önerme) ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in motive hadis bu soylu senet çoğaltmak. Bunlar arasında:

Yüce Allah Kelime:

إن الله وملائكته يصلون على النبي يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه وسلموا تسليما

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e bershalawat. Ey iman edenler, [/ 33 el-Ahzab: 56] Peygamber onurlandırmak ve ona merhaba demek için size bershalawatlah

İmam İbn Kesir [1], "Yüce Allah meleklerin huzurunda kendi tarafında kulları Resulullah'ın konumunu söyler yaptığı yorumda diyor. Cenâb-ı Allah övdü diye sallallaahu 'alaihi sellem'in önlerinde, bu yüzden onlar bershalawat alaihi sellem'in yeryüzünün sakinleri ile övgü gökyüzünün işgalcilere harmanlayan bu kendisinden sallallaahu 'alaihi sellem'in tüm vardır. "diye sallallaahu' sallallaahu alaihi sellem'in. Sonra Yüce Allah kendisine merhaba bershalawat ve söylemek sakinlerini emretti 'dedi

Bir hadiste, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

صلوا علي; فإنه من صلى علي صلاة صلى الله عليه بها عشرا

Benim için Bershalawatlah. Şüphesiz Allah ona on kez [HR bershalawat olacaktır bana bir kez bershalawat kim. Müslüman 1 / 288-289 no. 384]

Tuhfah el-Ahwadzi yılında el-Mubârakfûri rahimahullah kulları için Yüce Allah bereket amacı Allah onlara rahmet ve ödül çift olduğunu açıkladı.

Ve Peygamber için okuma ve duaların fazileti gösteren diğer pek çok önerme vardır sallallaahu 'alaihi sellem'in. Bu nedenle, şaşırtıcı değil, birinci, İslam yarışıyor bilginleri okuma ve dualar erdem açıklamak için özel bir kitap yazdı. Örneğin, Fadhlush Salat 'ala an-Nabi sallallaahu' alaihi sellem'in İmam İsmail ibn İshak el-Kadı (199-282 H), Jalâ'ul Afhâm Fi Fadhlish Salah tarafından As-Salam Muhammedin Khairil İmam İbn Anam eserleri ala wa ' Qayyim al-Cevziyye (691-751 H) ve diğerleri. [2]

SAMİMİ VE TAKLİT RASUL sallallaahu alaihi sellem'in bershalawat IN
Yukarıdaki itibaren, Shalawat okuma İslam'da reçete ibadet olduğu çok açık görünüyor. Ve zaten her hizmet iki koşul yerine Yüce Allah katında kabul edilebilir olduğu, el-Kur'ân ve Sünnet argümanları yanı sıra Ulema ifadelerine dayalı, bilinen. Yani düpedüz çalıştırmak Allah'ın çünkü Peygamber rehberliğinde uyarınca sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Fakhruddin ar-Razy (544-606 H) iki şartın Yüce Allah sözcüğü meşru ibadet olduğu sonucuna:

ومن أراد الآخرة وسعى لها سعيها وهو مؤمن فأولئك كان سعيهم مشكورا

Kim ahireti ister ve o da bir mümin ise, ona yol açan uygulamayı yapmaya çalışın; sonra onlar çabaları iyi ile ödüllendirilir olanlardır. [İsra '/ 17: 19]

Rahimahullah, o amel ahiret sevabını bekliyor "ilk şartı, dedi. Niyeti yoksa Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi çünkü o ... amelleri yarar olmaz,

إنما الأعمال بالنيات

Şüphesiz ameller de niyet bağlıdır. [HR. Buhari, 1/9 hayır. 1 - El Fetih]

Yanı sıra hayırsever amaçlı olarak Allah'a ve O'nun sevgisini tanımaya kalbi aydınlatmak için. Birisi onun ulaşamayacağı Allah'ın ibadet ve itaat işler amaçlanan sürece bu elde edilmeyecektir.

İkinci şart, "Ona neden uygulama yapmaya çalışıyor" demektir Yüce Allah, kelime vardır uygulama o bu hedefe ulaşmak edebilirsiniz uygulamadır ahirette vermesi bekleniyor gerektiği anlamına gelir. Ibadet ve itaat fiillerini içeren sürece ve bir uygulama, bu yüzden kabul olmaz. Makyaj işler yapmak için yakın Yüce Allah için olsun Birçok kişi! "[3].

(Yasaya göre) bir senet içtenlikle yapıldığında İmam İbn Kesir (700-774 H). Gerçek Şeriat uyumlu, yalnız ve ikincisi Allah için samimi, İlk. Iki gereksinimleri karşılaması gerekir, kabul alıştırması için ", teyit, ama bu doğru değil . uygulama kabul edilmez Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من عمل عملا ليس عليه أمرنا فهو رد

Bizden hiçbir emir, sonra onu uygulamaya bir uygulama uygulama herhangi bir kişi, [HR reddedilecektir. 3/1343 Müslüman hayır. 1718] Aisha radi anhuma gelen

Benzer şekilde, şeriat göre olan bir uygulama lahiriyah ancak suçlu Allah'a mengikhlaskan niyeti değilse; işler de reddedilecektir. "[4]

Okuma ibadet ve iyi işler bereketi olduğundan uygulama Yüce Allah tarafından kabul böylece, aynı zamanda yukarıdaki iki gereklerini yerine gerektiğini içten ve Rasûlü'nün rehberliğinde uygun sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Bershalawat in Ikhlas şu anlama gelir:
1. Sadece O'ndan Yüce Allah zevk ve ödül bekliyoruz.
2. Metin samimiyet ilkesine aykırı unsurlar içermeyen hangi Shalawat okur. Ya da başka bir deyişle, O'ndan başka Allah'ın belirli bir hakkı ve benzeri bir şey atfederek, bu tür Yüce Allah dışında başka istighatha olarak, şirk ve küfür dolu değildir. İkinci kural kesinlikle insan ürüne Shalawat metinlere uygulanır değil Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in. Çünkü bu metin Shalawat Ma'shum rakam gelirse, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, o zaman bu bizim tartışmanın bağlamı dışında o çünkü imkansız Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şirk ve küfür içeren bir şey öğretti.

Taklit Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bershalawat olarak, maksdunya:
1. Modelli Shalawat öğretti ve bölge Ghuluw (abartmalar) ve lafaz şirk girdi sınırlarını aşmayın.
O syariatkan anlarda ona 2. bershalawat. [5]
3. Kuran'da Yüce Allah sözcüğü uygulama için, onun en iyi okuma bereket artırın. el-Ahzâb / 33: 56 ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yukarıda belirtilen sözleri.

Bize tartışmanın özünü girmek için zaman bazı önemli kuralları içeren poz önsözünde sonra.

Shalawat NARIYAH IN AĞIRLIK
Endonezya'da Müslümanlar arasında, pek çok nimet metin dağınık. Böyle, Shalawat Fatih, Munjiyât nimetler, Wahidiyyah Shalawat nimetleri Thibbul i kulûbun, ve -not unutmadan bize-Shalawat Nâriyyah spot olarak. Metin Shalawat oluşan klasik çevrelerle sadece içerik değil, aynı zamanda çağdaş oluşturulan editörler editörü güveniyor. Örneğin, Wahidiyyah Bandar Lor Kedunglo Kediri, KH sakinleri biri tarafından 1963 yılında yapılan Shalawat. Abdul Majid ma'ruf. [6]

Okuyucular tarafından elde edilecektir fadhilah (erdem) kadar ek olarak, onlar da okuma süresi, okuma miktarı, kurallar bu nimetlerden çeşitli okumak yapımında çok 'yaratıcı' vardır. Sanki tüm orada hukukunun temel oldu.

Shalawat Nâriyyah Shalawat-Shalawat insan oluşumu arasında en ünlü biridir Shalawat. İnsanlar onun anlamını bilerek ya da uygulama için rekabet veya içeriğini anlamıyorum. Nitekim, belki ikinci tip daha baskın mesafesindedir. Birçok kişi mutlaka onun rol modeli bu nimetlerden geçerliliğini, içerdiği anlam da içeriğini incelemek ihtiyacı hissetmeden rakamlar, akraba ve arkadaşlarını hüküm veya "fadhilah" tarafından ayartmıştı nedeniyle sadece biridir pratik.

Aynı zamanda bu nimetleri hakkında daha fazla incelemeden evvel bazen ilk tam metni getirdi yardımcı olur, Shalawat Tafrîjiyah Qurthubiyah seslendi: [7]

اللهم صل صلاة كاملة وسلم سلاما تاما على سيدنا محمد الذي تنحل به العقد, وتنفرج به الكرب, وتقضى به الحوائج, وتنال به الرغائب وحسن الخواتم, ويستسقى الغمام بوجهه الكريم, وعلى آله وصحبه, في كل لمحة ونفس بعدد كل معلوم لك

Ya Allah, limpahkanlah mükemmel Shalawat ve saygılarımla refah tüm zorluklar tüm ihtiyaçlarını aşılabileceğini, tüm ağrı ortadan kaldırılabilir, çözülebilir ve tüm khatimah coveted ve Husnul elde edilebilir olan onu neden Peygamberimiz Muhammed, master dolu yanı sıra, teşekkür dökmek Onun görkemli yağmur düşer. Umarım sizin için bilinen tüm sayısı kadar ailesi ve her an ve nefes onun arkadaşları için terlimpahkan

OLUŞTURAN Shalawat NARIYAH KİMDİR?
Mevcut referanslara dayanarak, biz sadece bu Shalawat yaratıcıları el-Sanusy adında bir adam olduğunu gösterir bir jest bulabiliriz. [8] Ancak, şimdi biz çok bu takma ad kullanımı nedeniyle, onun tam adı kim tespit etmek mümkün olmuştur ve henüz kadar biz alamadım bereket yaratır Hangi as-Sanusi bilgileri gösterir. Ancak, kesin tanımı olarak-Sanusi yaygın Fas alanında yayılmış Sufi penisbattan bir form olarak-Sanusiyyah cemaat olduğunu.

DOĞRU yazar Shabat Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in oldu?
Bir web sitesi diyor Açık:. "Sholawat Nariyah Şeyh Nariyah Şeyh tarafından derlenen bir sholawat bu sahabeden biri içeren Peygamber zamanında hayatta tek O tevhid için dışarı gidiyor Şeyh Nariyah hep vahiy taşıma Peygamber zor işi bakın.. Allah, Şeyh hep peygamber sholawat sözde ve Nariyah Şeyh Sholawat Nariyah denilen kurucu sholawat peygamber biridir içerir Peygamber, dualar için güvenlik ve refahı için Allah'a dua olduğunu İslam'a, iyi işler ve ahlaki iyi öğretmek.

Bir gece, Şeyh Nariyah kadar 4444 olarak kat sholawatnya okundu. Bunu okuduktan sonra, Allah'ın karomah alır. Sonra toplama, o Peygamber yaklaştı ve ilk kez peygamber ile cennete girdi istedi. Ve Peygamber kabul etti. Orada birisi kıskanç arkadaş ve daha sonra dua isteyin Şeyh Nariyah aynıdır. Ama Peygamber Şeyh Nariyah zaten önceden talep çünkü o yapamadım dedi.

Neden Peygamber yoldaşları reddetmiştir? Ve tam da Şeyh Nariyah can? Yoldaşları Şeyh Nariyah tarafından uygulanan her gece Peygamber güvenliği ve refahı için dua ediyor uygulama farkında değillerdi. Namaz "çok güçlü bir nimet ile pengamalnya döndü edilecek, böylece Allah peygamberleri garanti çünkü Muhammed için dua insanlar esasen kendisi için dua ediyor. [9]

Sonuç olarak, rivayete göre yazar Shalawat Nariyah Şeyh Nariyah adında bir adam, o Peygamber sahâbe arasında yer aldı sallallaahu 'alaihi sellem'in ona göre cennete gitmek için garanti edildiğini.

Müslüman körü körüne dini konularda söz konusu olduğunda, açıklama ve araştırma yapmadan, kendisine sunulan ne kabul etmemelidir gibi.

En azından yukarıdaki hikayeden dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır:
1. Gerçekten Peygamberimizin bir Companion var mı sallallaahu 'alaihi sellem'in Şeyh Nâriyah denir?
Sahabelerin hikayenin kaynağı 'olduğunu 2.? Ve Sened (iletim zinciri) orada mı?

İlk noktayla ilgili olarak, unutmayın Peygamber sahâbe biyografileri sallallaahu 'alaihi sellem'in İslam alimlerinin ekstra dikkat alıyorum vardır. O kadar çok kitap onlar biyografi arkadaşlar soymak için yazdım. Yazarın zaman, bu referanslar sadece arkadaş biyografisini anlatmak için özel olarak yazılmış kadar onlardan sonra bilim adamları ve onların yoldaşları biyografisini anlatmak için yazılan referanslar vardır. El-Hafız Ebu Nu'aim el-Asfahani (336-430 H) ve el-Hafız Kemal Ebul Hajjaj el-Mizzi ve Tahdzîbul çalışmaları (654-742 H) tarafından Hilyatul Saints ': İlk modelin örnekleri arasında. El-Haafiz İbn Abd al Bar (368-463 H) ve el-Haafiz İbn Hacer el-Askalani el-Ishâbatu Fi Tamyîzish Shahâbah çalışmalarının el-Istî'âb Fi Ma'rifatil Ash-hab çalışmaları gibi: İkinci modelde, bir örnek olarak (773-852 lH).

Yukarıda da referanslar diğer biyografileri çeşitli kitaplar araştırma yaptıktan sonra, yaygın olan akademisyenler olarak adlandırılan kutubut tarâjim wa sporcudan Thabaqat, Nâriyah denilen Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sahâbe biri bulunamadı. Aslında, bilgimiz, o ada sahip hiç kimse klasik bilim adamına. O nerede kişinin ?? geliyor

Aslında, insanlar sadece gelecekte 'title' şeyh ile birlikte adına bakarak, Ulema kitap okuma biraz alışık, kişinin gerçekten Peygamber'in Sahabeler olduğunu şüphe hemen edecektir. Ayrıca gömme 'title' bize--sepengetahuan değil özel alimlerin ismi Arkadaşlar önünde şeyh ve bir dönem yaygın olarak kullandıkları için, bu yüzden kulağa çok garip geliyor.

Sonuç olarak: Çalışmamızda dayanarak, Peygamber hiçbir yoldaşları sallallaahu 'alaihi sellem'in Şeyh Nariyah denir. Yani sahabe nimetlerinden atıf şüpheli gerekli ve son derece gözden düşmüş olduğunu.

İkinci nokta ise, internet üzerinde bir kağıt çok talihsiz yazar o oynuyor bu hikayeyi Sened (anlatım zinciri) söz etmez, ya da çok az hikayede referans alıntı ima etti. O kesinlikle biz anlatıcıları inceleyerek, hikayenin geçerliliğini izini, ya da orijinal kitaba başvurmak için çalışacağız yukarıdaki iki şeyden biri söz istiyor varsayalım. Ya da belki yukarıdaki hikaye masal yazarı kalemler nedir? Eğer evet ise, o hikaye hiçbir değeri yoktur; Kurgu için, takma hikayesi hiç olmamış o!

Ne yazık ki, din ile ilgili konularda değil, bir kaç Müslüman çoğunlukla, geçerliliğini mengcrosscek ihtiyacı hissetmeden o herhangi kitaplar ve internet ya da komşular, arkadaşlar, öğretmenler ve tanıdıkları tarafından söylendi hikayede bulunan bir hikaye yutmak vardır. Sanki hikaye kesinlikle doğrudur! Oysa gerçeklik genellikle durum böyle değil.

Sahte hikayeler ve diğerleri filtrelemek için, İslam başka hiçbir din, yani İslam Sened bir ayrıcalık (iletim zinciri) sahiptir. Bu tür bilgiler, el-Fishâl ve İbn Teymiyye (661-728 H) İbn Hazm (384-456 H) [10] taşınır. [11]

İmam Abdullah ibn el-Mübarek (118-181 H) "isnad dinin bir parçasıdır. Hiçbir rivayet zinciri varsa, birisi o mutlu ne demek için ücretsiz olacak" dedi. [12]

İÇERİK ANLAM Shalawat NARIYAH
"Ya Allah, limpahkanlah mükemmel Shalawat ve onu bütün zorlukları çözülebilir neden Peygamberimiz Muhammed, master dolu Saygılarımızla refah dökmek, tüm ağrı ortadan kaldırılabilir, tüm ihtiyaçları karşılandı olabilir ve tüm niyet coveted ve Husnul khatimah elde edilebilir ve onun şanlı sayesinde yağmur düşer. Umarım ailesi ve sizin için bilinen tüm sayısı kadar her an ve nefes yoldaşları için terlimpahkan. "

Bizim cesur baskı bu kısa makalede görülecektir Shalawat Nâriyyah Bölüm. Tüm zorluklara penisbatan çözünmezliğe ihtiva Cümleler, bütün sıkıntı ortadan kaldırılması, niyet her türlü, Yüce Allah dışındaki tüm arzu ve Husnul khatimah ulaşmayı, ditunaikannya. Bu durumda onlar yapıyor Peygamber anlamına sallallaahu 'alaihi sellem'in. El-Kur'an ve Sünnete aykırı ve aldatma suçlu teslim çünkü bu sıfat, ölümcül bir hatadır. Bu eylemlerin hepsi, Çünkü iktidarda sadece Yüce Allah bunu.

Bize aşağıdaki metinleri inceleyelim:

Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

أمن يجيب المضطر إذا دعاه ويكشف السوء ويجعلكم خلفاء الأرض أإله مع الله قليلا ما تذكرون

Kim o O'na dua ve sorun ortadan kaldırmak ve bu yeryüzünde bir halife olarak sizi (insanlık) yaptığında başı dertte (dua) hibe? Allah'tan başka bir tanrı mı var? Senin Epeyce onu hatırlıyorum! [Bir-Neml / 27: 62]

Bu ayette Yüce Allah, sadece o sorun durumunda çağrıda biriydi ve felaket vurdu O da yardım için O'na bekleniyor hatırlatıyor. Bu tür bilgiler İmam İbn Kesir taşınır. [13]

Yüce Allah inkar bağlamında sorular sorarak sonra, "Orada herhangi bir Tanrı ancak Allah mı?" Bu yüzden, budur. Bu Wallahu o bir tanrının 'rakip' Yüce Allah gibi diserunya One yapmıştı sanki insanlar, sorun ve sıkıntı ile Yüce Allah dışında yardım için yalvaran olduğunuzu, en iyisini bilir, ima. Kimse isteği, ancak Yüce Allah verebilirsiniz çünkü.

Yukarıdaki ayette doğrultusunda, Yüce Allah kelimesi aşağıdaki gibidir:

قل من ينجيكم من ظلمات البر والبحر تدعونه تضرعا وخفية لئن أنجانا من هذه لنكونن من الشاكرين) 63 (قل الله ينجيكم منها ومن كل كرب ثم أنتم تشركون

Eğer tevazu ve yumuşak bir sesle (söyleyerek) ile O'na dua hangi O (felaket) bizi kurtardı eğer Nitekim ', karada ve denizde afet sizi kaydedebilirsiniz Kim ", demek, mutlaka olacağız insanlar müteşekkiriz. "De ki," Tanrı sizi felaketten ve sıkıntı her türlü kaydedin. Peki neden onu geri ilişkilendirmek "[En'am / 6: 63-64]?!.

وما بكم من نعمة فمن الله ثم إذا مسكم الضر فإليه تجأرون

Sonra Allah, size herhangi bir iyilik, bir (varış) idi. Ve sadece O'na (gerektiği) yardım istemek için, sıkıntı üzerine yazılır eğer [Nahl / 16: 53]

Ve dünya ve ahirette iyilik herhangi bir biçimde, sadece Cenâb-ı Hak yalnız getirecek doğruluyor yukarıdaki ayet iletmek Allah daha birçok kelime. Yanı sıra kendimizden onları tutmak dünya ya da ahiret, sadece Yüce Allah'a bütün kötülüklerin olarak.

Bu nedenle, bizim Qudwah, Peygamber olsun sallallaahu 'alaihi sellem'in de her zaman her konuda geri Yüce Allah gitmek için işaret etti.

Bize okuduğu duanın bazı inceleyelim:

اللهم أحسن عاقبتنا في الأمور كلها, وأجرنا من خزي الدنيا وعذاب الآخرة

Ya Allah, iyi bütün işlerin sonu yapmak ve aşağılama dünya ve ahiret [HR azabından kurtar bizi. İbn Hibbaan 3/230 no. 949]

يا حي يا قيوم برحمتك أستغيث, أصلح لي شأني كله, ولا تكلني إلى نفسي طرفة عين

Ey Yüce canlı ve Yang sürekli Senin lütfuyla, yardım için yalvardı bir Onun yaratıklar ilgileneceğim. Benim durum boyunca onaylanmasına ve göz [HR sadece yanıp olmasına rağmen sen, kendime bağlı jadikanku. El-Hekim 1/739 hayır. 2051]

اللهم رحمتك أرجو فلا تكلني إلى نفسي طرفة عين وأصلح لي شأني كله لا إله إلا أنت

Ya Allah, senin lütuf ben bekliyordum biriydi. Bu yüzden bir göz açıp kapayıncaya sadece olmasına rağmen bana, kendime güveniyor yapmazlar. Ve benim durum her yerinde reform. Hiç kimse doğru diibadahi ama sen vardır. [HR. Ebû Dâvûd, 5/204 hayır. Ebu Bakrah radi anhudan 5090 ve İbn Hibbaan (III / 250 no. 970] tarafından geçerli sayılır.

Bak nasıl Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Yüce Allah bütün mesele atfederek, ve her zaman sadece Yüce Allah her şeyi geri böylece bize bir örnek verdi !. O sadece Şimdi -although yaptım ve ona güvenmek kavmine öğretti?! Kendisi söyledi, çünkü Böylece o, imkansız yönettiği, "Bu bir göz açıp kapayıncaya sadece olmasına rağmen size (Ey Allah'ım), beni kendime bağlı yapılan yapın". O istifa uygulama çok yüksek örneğidir bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in sadece bir an için bile olsa, kendinize güvenmek istemiyordu, göz açıp kapayıncaya! Neden bu konuda ve diğerleri onu taklit değil mi?

Ayrıca son dua uyun!. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kelimeleri Yukarıdaki tüm istek sadece Yüce Allah için önerilmelidir ibadet biçimi olduğunu göstermektedir -wallahua'lam- Tayyibah LA ilahe illallah, onun duasını kapattı.

OKUMA Shalawat NARIYAH Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in tesbih DEMEKTİR?
Belki de bu okumalar ve dualar Nâriyah ve benzeri nimetleri yasallaştırmak için son argümandır. Peygamber sallallaahu yüceltilmesi bahanesiyle Açık alaihi sellem'in 'alaihi sellem'in, onlar Peygamber sallallaahu öğretilerinden sapma bereket korumak'. Daha da kötüsü, bazıları layman etkilemeye çalışıyorlardı vardır Nâriyah Shalawat eleştirenlere Peygamber tesbih değil sallallaahu 'alaihi sellem'in! Bu bir izleme bozulma ve düzeltilmelidir.

Asıl sorun Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in zorunludur tesbih ilk bilmektir. Ve bu inanç önemli dallarından biridir. Inanç Şube daha yüksek sevgi yüceltilmesi daha sıralamada, ona [14] aşık inanç şube farklıdır. Değil, her şey seven kesinlikle mengagungkannya çünkü. Örneğin, ebeveynler çocuklarını seviyorum, ama onun tutkusu sadece onu onurlandırmak için teslim edecek ve mengagungkannya teslim yoktur. Yüceltmek ve ikisini de yüceltmek teslim edecek babasına, bir çocuğun sevgi ile farklılıklar. [15]

Peygamber hakları arasında sallallaahu 'alaihi sellem'in insanlar tarafından yüceltilmesi, yüceltme ve saygı olduğunu yerine getirilmesi gereken o sallallaahu' alaihi sellem'in. Yüceltilmesi, yüceltilmesi ve saygı efendisinin anne ya da köle bir çocuk için yüceltilmesi, yüceltme ve saygı aşmalıdır. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

فالذين آمنوا به وعزروه ونصروه واتبعوا النور الذي أنزل معه أولئك هم المفلحون

Ona inanan insanlar, onu onurlandırmak ona yardım ve onun (el-Kur'an) indirdik olan ışığı takip edin; Onlar şanslı olanlardır. [el-A'raf / 7: 157]

Bilginler arasında görüş hiçbir fark nedir paragrafta "yetiştirme" yukarıdaki yüceltme olduğu kasıt olması vardır. [16]

KALP, AĞIZ VE VÜCUT ÜYELERİ ev sahipliği Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in yüceltilmesi [17]
Kalbin Kutlama o Allah'ın kulu ve elçisidir olduğuna ikna olduğu anlamına gelir. Bu inanç, bir mengedepanan Peygamber şefkat n kendini, çocukları, anne-baba ve tüm insanlığın dariapda aşkı neden olur.

Bu inanç aynı zamanda ne kadar büyük ve otorite o sallallaahu 'alaihi sellem'in bir anlamda teşvik ve yüceliğini, pozisyon nüfuz ve yüksek rütbe.

Sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltilmesi deldi güçlü kalbinde, şüphesiz arzuyu etkileyecek karaciğer, vücudun kraldır. Oral ona sallallaahu 'alaihi sellem'in övgü ile ıslak her zaman olacaktır ve söz konusu şan-şan. Benzer şekilde, bedenin üyeleri rehberlik çalıştırmak tabi olacaktır diye sallallaahu 'alaihi sellem'in, hukuk ve o sallallaahu öğretileri itaat' alaihi sellem'in, yanı sıra tüm haklarını yerine getirmek için.

Onur tersi abartı unsuru olmadan, yani Allah'a ve Resûlü'ne övgü n kendisine ezberden, hakkına sahip veya vardır ona yüceltilmesi sözlü, bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in övgü. Ve en büyük iltifat onun için okumak ve dualar edilir bulunuyor. [18]

Said el-Halîmy (338-403 H) ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in namazı, onun adını kaldırarak dinini açığa ve şeriatı enshrine dünyada ona yüceltilmesi anlamına gelir. Liyakat taşma ona akan böylece ahirette talep atıfta ederken, el-Makam el-Mahmud belirgin [19] yaptığı insanlar için şefaat ve onun yüceliğini döken.

Biz sözlü ona bakın hangi uygar ile yüceltme sözel formları dahil olmak üzere. Hüner Allah Peygamber veya Messenger unvanı ile onun adını birleştirmek ve ona bereket ile sona erer. Cenâb-ı Allah diyor ki:

لا تجعلوا دعاء الرسول بينكم كدعاء بعضكم بعضا

Başkalarına çoğunuz diyoruz Ey Messenger çağrı yapmak etmeyeceksin. [Al-Nur / 24: 63]

Arkadaşlar hep çağrı ile Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in aradığınız yüzden "Ey Allah'ın Resulü!" ya da "Allah Ibraaheem Ey Peygamber!".

Ayrıca nimetlerin kaplı onun adını bahsetmeliyiz; "Shallallahu'alaihi sellem'in" sadece kısaltma SAW veya benzeri. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

البخيل الذي من ذكرت عنده فلم يصل علي

Benim adım onu ​​aradım biri iken cimri insanlar, beni bershalawat etmedi. [HR. Tirmizî, hayır. Ali bin Ebi Talib radi anhudan 3546. At-Tirmizi rahimahullah bu hadisi "Hasan geçerli garib"] belirtti.

Bununla yüceltilmesi sözel formları dahil olmak üzere, aynı zamanda erdemleri söz o sallallaahu 'alaihi sellem'in, ayrıcalık ve mucizeler sallallaahu' alaihi sellem'in. 'Halka alaihi sellem'in pozisyonu hatırlatan ve haklar o sallallaahu' sünnet diye sallallaahu tanıtmak alaihi sellem'in, onlara ahlak ve asil nitelikleri öğretti o sallallaahu 'alaihi sellem'in. Sallallaahu 'alaihi sellem'in o ve bir iltifat olarak bunu yapmak, ya şiir ya da ayetleri yaşamın tarihini anlatıyor, ama şartları gibi aşırı yüceltme ve benzeri gibi Şeriat hükümlerinin, sınırlarını aşmayın.

Vücudun üyelerinin yüceltilmesi, hukukun uygulama anlam ederken o sallallaahu 'alaihi sellem'in, fiziksel ve ruhsal güçlü onun emirlerini takip etmek ve sopa ile, Sünnet örneğini takip. Rida ve kurallara samimi olduğunu o sallallaahu 'alaihi sellem'in getirdiği, sevgi ve nefreti karşı ve üzerinde inşa edenlere karşı, Sünnet savunan, tuntunannya yaymaya çalışıyor.

Bütün bu onun sallallaahu 'alaihi sellem'in, emir menyelisihi ve tövbe ve usulsüzlük içine lapsed zaman beristighfar değil yasaktır uzak durun.

"Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in itaat diye emretti ya da bir şey yasaklanması değildi çünkü o Allah'tan getirdiği gerçeği ona iman ve inanç bir sonucudur, ama Allah'ın izniyle Sözüne gibi.:

وما أرسلنا من رسول إلا ليطاع بإذن الله

Biz Messenger değil gönderdi, ancak Allah'ın izniyle itaat edilecek. [Nisa '/ 4: 64]

Ve Messenger itaat anlamı uzakta onun emir ve yasaklarına gelen çalışıyor. "[20]

Sonuç Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in nihai yüceltme bir şekilde uzak yasağı ve ibadet, onun emirlerine itaat, ondan gelen haberleri inanıyorum dört cümle ile özetlenebilir olduğunu disyariatkannya. [21]

MENGAGUNGKANNYA İÇİNDE AŞIRI İÇİN Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in YASAK ABD
Genel olarak hem inanç, konuşma ve amel olarak, Yüce Allah din aşırılıkları bizi yasakladı, konuşma. 171: Kuran'ın Nisa '/ 4 gibi.

Ve Peygamberimiz sallallaahu 'alaihi sellem'in iltifat abartılar spesifik yasakladı. Onun söyleyerek olduğu gibi,

لا تطروني كما أطرت النصارى ابن مريم, فإنما أنا عبده فقولوا عبد الله ورسوله

Siz Hristiyanlar İsa, Meryem oğlu öven abartılı olarak beni öven denize gitmek gerekir. Nitekim ben sadece onun kulunum, ardından "(Muhammed) Allah'a ve Resûlüne kulu" demek [HR. Buhari (6/478 no. 3445 -al-Fetih) Ömer bin Khatthab radi anhudan]

Ve bizim Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in aynı zamanda onun övgü o sallallaahu aşırı arkadaşları inkar' onlar aştı olacağı korkusuyla alaihi sellem'in, yani haram düşüş. Ayrıca, tevhid saflığını korumak için böylece kir tanrılı ve sapkınlıkla ile kusurlu değil. O sallallaahu 'alaihi sellem'in bile belki şirk veya sapkınlık olarak kabul edilmez şeylerden sampaipun, bunu tahmin de çok dikkatli.

Enes bin Malik radi anhudan, hikayesini anlatır

أن رجلا قال: "يا محمد, يا سيدنا, وابن سيدنا, وخيرنا, وابن خيرنا" فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم "يا أيها الناس عليكم بتقواكم, ولا يستهوينكم الشيطان, أنا محمد بن عبد الله عبدالله ورسوله, والله ما أحب أن ترفعوني فوق منزلتي التي أنزلني الله عز وجل".

(Bir gün) dedi birisi vardı "Ey Muhammed, aramızda iyi O O Sayyiduna (bizim lider), Sayyidina oğlu, aramızda iyi adamın oğlu!". Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in "Ey halkımız, Korku ye cevap şeytan sizi yanıltmak Ben Muhammed bin Abdullah izin vermeyin;! Allah rızası için, ben sizler asansör sevmiyorum Allah ve Resulü bir kulu Allah belirtmek olmuştur konumunu aşıyor.. Benim için ". [HR. Ahmed (20/23 no. 12 551) ve adh-Dhiya 'el-Maqdisy tarafından geçerli kabul (25/05 hayır. 1627) ve İbn Hibbaan (14/133 no. 6240].

Yukarıdaki açıklamalar sayesinde, Umuyorum ki yüceltme övgüye oluşturur ve yüceltilmesi ve aşağılık şekli olan, hangi açıkça görülmüştür.

Bu makalenin yazarı diye açıkladı zaman tavsiye teslim İbn Hacer el-Haitamy (909-974 H) ile kapanır Peygamber yüceltilmesi sallallaahu 'alaihi sellem'in var ve o bu sınırlarını aşmayacak şekilde, onların argüman izin gereken bir şey ile.

Herkesin insan türünün hak şeydir Allah insanlar için izin bir şey hariç Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltmek değil için O, "Zorunlu dedi. Gerçekten de inançsızlık dalma olacak bu sınırları aşan, na'udzubillahi dk dzalik. Hatta reçete edilmiştir ötesinde, kökeni bir sapma neden olur. Bu yüzden hiçbir argüman bir şey memnun olmalı. "[22]

O karşılanması gereken iki yükümlülükler vardır "dedi rahimahullah:

İlk olarak, yükümlülük Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yüceltmek ve tüm canlılar üzerinde rütbe kaldırdı için.

İkincisi, Yüce Allah mentauhidkan ve O'nun tüm yaratıklar üzerinde O'nun Öz ve amel o Yüce Allah inanıyoruz. Bir yaratık o Allah'ı eşlik inanıyor herkes; o şirk taahhüt etmiştir. Ve kim derecenin altına Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in (seharus) o zaman o ahlaksız ya da pagan taahhüt etmiştir Aşağılayıcı.

Ama yüceltme çeşitli ona exalts ve Allah'ın bir özgünlüğü bir şey taklit etmek değil kim, o zaman gerçeği ulaştı, ve ilahiyat ve Apostolik boyutunun tutmayı başarmış. Bu aşırı ya da tam tersi unsurları içermez ideolojidir. "[23] Allah Teâlâ en iyi bilendir

/ 6 Ağustos 2010 Mekke el-Mukarramah, 25 Şaban 1431

[As-i Sünnet 06 / Yıl XIV / 1431H / 2010m dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]
Sure Ahzab: 56
Peygamber ve ailesine bershalawat komut
Cenâb-ı Allah diyor ki:
إن الله و ملئكته يصلون على النبى يأيها الذين ءامنوا صلوا عليه و سلموا تسليما
"Şüphesiz Allah ve Peygamber bershalawat melekleri; ., Iman ona seni bershalawatlah ve ona merhaba demek isteyenler O "(Ahzab / 33: 56)
Ehl okulu Akademisyenler tapınak (sa) bu ayet bershalawat onlara nasıl bershalawat emir Peygamber ve Ehl baitnya (sa), hakkını teyit ortaya çıktı kabul etti. Ulema Ehl de sadece bir kaç yazarlar dışında kabul etti.
Nasıl bershalawat için
Sahih Buhari, bir dua kitabında, Peygamber bölüm bershalawat olarak:
Abdurrahman bin Ebi Layli Ka'b bin Ujrah benimle tanışmak söyledi ve şöyle dedi: Do you ödüllendirilir değil? Peygamber bize geldi, o zaman biz de ki: Evet Rasulallah, nasıl merhaba demek için bize öğrettiği size, o zaman size nasıl bershalawat? Buyurdu ki: Sen ki:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد, كما صليت على آل إبراهيم إنك حميد مجيد, اللهم بارك على محمد وعلى آل محمد, كما باركت على إبراهيم إنك حميد مجيد
Eğer İbrahim ailesine bereket iletmek olarak Ey Allah'ım, şüphesiz sen Övgüye ve yüce olan Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek. Sen İbrahim mübarek olarak Ey Allah'ım, şüphesiz sen Övgüye ve yüce olan Muhammed ve Muhammed'in ailesine korusun.
Shihih Buhari, tefsir, bölümün bu ayet kitabında:
Ebu Said El Hudri-söyleyebiliriz, şunları söyledi: Rasulallah Evet, bu merhaba demek için bir yoldur sana, o zaman size nasıl bershalawat? Buyurdu ki: Sen ki:
اللهم صل على محمد عبدك ورسولك كما صليت على آل إبراهيم, وبارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم
Ey Allah'ım, sen İbrahim ailesine iletmek olarak Muhammed'e Kulun ve Messenger Thy bereket bereket iletmek ve sen İbrahim mübarek olarak Muhammed'i ve Muhammed'in ailesine korusun.
Sahih-i Müslim, tasyahhud sonra Peygamber bereket kitap:
Ebu Mes'ud el-Ensari şöyle dedi: Biz Meclisi Sa'd'ın bin Ubadah olduğunda Peygamber bize gelmedi. Sonra Beşir bin Sa'd'ın ona şöyle dedi: Yüce Allah size Rasulallah bershalawat evet, o zaman sizin için bershalawat nasıl bize emretti? Sonra, sessiz kaldı o konuda sormak için bizi istiyor gibiydi. Sonra şöyle dedi: Diyorsun ki:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على آل إبراهم, وبارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على آل إبراهيم في العالمين إنك حميد مجيد
Eğer sahiden sen övgüyelâyıktır ve yüce İbrahim'in ailesine bereket iletmek ve sen evrendeki İbrahim ailesini mübarek olarak Muhammed'i ve Muhammed'in ailesine korusun olarak Ey Allah'ım, Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek.
Sünen An-Nese'î 1/190, bölüm 52, Hadis 1289 için:
Babasından Musa bin Talha, o biz evet Rasulallah, nasıl bershalawat sana, dedi, dedi? Buyurdu ki: Sen ki:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على إبراهيم وآل إبراهيم إنك حميد مجيد, وبارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم وآل إبراهيم إنك حميد مجيد
Eğer İbrahim ve İbrahim'in ailesine bereket iletmek olarak Ey Allah'ım, şüphesiz sen Övgüye and Glory vardır, Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek; Sen İbrahim ve İbrahim'in ailesine mübarek olarak sahiden Sen Övgüye ve yüce olan Muhammed ve Muhammed'in ailesine korusun.
Sünen An-Nese'î 1: 190, bölüm 52, Hadis 1291 için:
Musa bin Talha o keresinde Peygamber sordu, dedi, Zeyd bin Khārijah sordu, dedi. Sonra şöyle dedi: Benim demek, ve işte Bershalawatlah, o dua sendin, ve sen diyorsun:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد
Ey Allah'ım, Muhammed'e salât ve Muhammed'in ailesine iletmek.
Sahih İbn Mâce 65, duaların kitap, Peygamber, 906 kadar hadîs için nimet bölüm:
Abdullah bin Mes'ud dedi ki: Peygamber bershalawat Eğer zorunlu ve dualar olduğunu bilmiyorum çünkü, sen ona bereket düzeltmek gerekir. Sonra ona söyleyecek, (nasıl bershalawat) hakkında bize öğretti. Dedi ki: diyorsunuz ki:
اللهم اجعل صلاتك ورحمتك وبركاتك على سيد المرسلين. اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم إنك حميد مجيد, اللهم بارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم إنك حميد مجيد
Ey Tanrım, Havariler prens size bereket, senin lütuf ve bereket dökmek. Eğer İbrahim ve İbrahim'in ailesine bereket iletmek olarak Ey Allah'ım, şüphesiz sen Övgüye ve yüce olan Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek. Sen İbrahim ve İbrahim'in ailesine mübarek olarak Ey Allah'ım, şüphesiz sen Övgüye ve yüce olan Muhammed ve Muhammed'in ailesine korusun.
Fetih Bari 13: 441, dua kitabı, bölüm 32, Hadis 6358 için:
Ebu Hureyre Resulullah dedi ki: Bu nimetler, son gününde ben onun için bir tanık olacak ve ona şefaat Kim:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد كما صليت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم, وبارك على محمد وعلى آل محمد كما باركت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم, وترحم على محمد وعلى آل محمد كما ترحمت على إبراهيم وعلى آل إبراهيم
Eğer İbrahim bereket iletmek ve İbrahim ailesi, İbrahim'i ve İbrahim'in ailesini sevdi gibi İbrahim ve İbrahim'in ailesine, sevgili Muhammed ve Muhammed'in ailesine mübarek olarak Muhammed'i ve Muhammed'in ailesine korusun olarak Ey Allah'ım, Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek.
Muhammed ibn İdris kül-Şâfi'î onun Müsned rivayet:
Size bershalawat nasıl, Ey Allah'ın Elçisi: Ebu Hureyre Peygamber sordu? Peygamber cevap verdi: diyorsunuz ki:
اللهم صل على محمد وآل محمد كما صليت على ابراهيم وبارك على محمد وآل محمد كما باركت على ابراهيم وآل ابراهيم, ثم تسلمون علي
; İbrahim'in ve İbrahim'in ailesine bereket iletmek ve Sen Ibrahim ve İbrahim'in ailesini mübarek olarak Muhammed'i ve Muhammed'in ailesine korusun olarak Ey Allah'ım, Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek sonra bana merhaba deyin. (Müsned, cilt 2, sayfa 97).
Kül-Sha'iqul Muhriqah, s 144:
İbn-i Hacer bu ayet aşağı biz Peygamber sorulduğunda Ka'b bin Ujrah söylüyorlar rivayet: Evet Rasulallah, biz zaten size merhaba demek için biliyorum, ama nasıl size bershalawat. Peygamber cevap verdi: diyorsunuz ki:
اللهم صل على محمد وآل محمد
Ey Allah'ım, Muhammed'e salât ve Muhammed'in ailesine iletmek. Sonra şöyle dedi: Eğer bereket olduğunu Batra '(izmarit) bana bershalawat etmeyin. Sonra arkadaşları sordu: Batra 'o nelerdir nimetler. Buyurdu ki: Sen sadece söylemek:
اللهم صل على محمد
Ey Allah'ım, Muhammed bereket iletmek. Ancak, söylemek gerekir:
اللهم صل على محمد وآل محمد
Ey Allah'ım, Muhammed'e salât ve Muhammed'in ailesine iletmek.
Onun yorumunda Kurtubi bu ayet ne zaman Peygamber bershalawat Ehl tapınağı dahil etmek zorunludur tarihinin bazı bahseder. (Al-Câmi 'li-Ahkamil Kur'an 14: 233 ve 234).
İbnü'l-Arabi el-Andalusi el Maliki de bu ayet Peygamber ve ailesinin haklarını savunmak için ortaya kutsal (sa) olarak olduğu tarihin bazı bahsetti. (Ahkâmül Suresi 2: 84).
Cabir (ra) dedi ki: Eğer dua ve Muhammed'e bershalawat ve Muhammed'in ailesi olmasaydı, o zaman dua kabul edilebilir görmüyorum. (Dzakhairul Ukbe: 19).
"Kim namazı yapıyor ve dua beni ve sonra onun dua kabul edilmez Ehl baitku, bereket okunur." (Al-Gadir 2: Peygamber dedi El-Kadı İbn Mes'ud dan, 'İyad kül Shifa rivayet': 303).
İbn Hacer mengatakatan: Ad-Daruquthni ve Al-Beyhakî Peygamber dedi rivayet: ". Dua yaptı ve dua beni ve sonra onun dua kabul edilmez Ehl baitku, bereket okunur Kim" (Kül-Shawaiqul Muhriqah: 139).
Ar-Razi şöyle dedi: namaz namaz sonunda tasyahhud yerleştirilir çünkü Peygamber ailesi için Namaz, yani konumlarını yüceliğini gösterir: Allahümme Shalli 'ala Muhammed wa Ali Muhammed, Warham Muhammeden wa ala Muhammed (Ey Allah'ım, Muhammed'e bereket iletmek ve Muhammed'in ailesi ve Muhammed'in bakım ve Muhammed'in ailesi). Bu heyecan Muhammed'in ailesine ilave olarak elde edilmez. Bu aile Muhammed zorunludur seviyor olduğunu gösterir. Beş şeyi içerdiği Peygamber'in Ehl pozisyonunun tapınağın ihtişamı: dua, barış, saflık, onlar için yasaklanması sadaka olarak Tasyahhud ve onları sevmek yükümlülüğü. (Tefsir Al Razi 7: 391).
Bu gelenek ve aynı zamanda içerdiği ifade edecek:
1. Sahih-i Buhari, Cilt 6, sayfa 12.
2. asbab el-nüzul, Al-Wahidi, sayfa 271.
3. Kilometre At-Tanzil, Al-Baghawi, marjinal notlar Tefsir Al-Hazin, hacim 5 sayfa 225.
4. Müstedrek Al-Hakim, cilt 3, sayfa 148.
5. Fakhrur Razi Tefsir, cilt 25, sayfa 226.
6. El-Hafız Ebu Na'im el-İsfahani, Akhbar Isfahan, cilt 1, sayfa 131.
7. El-Hafız Ebu Bekir El-Khathib, Tarikh Bağdat, hacim 6, sayfa 216.
Sayfa 185 Tamhid At Tecrid 8. İbn Abd Al-Birr Al-Endülüs.
9. Tefsir Ruh el-Ma'ani, Al-Alusi, hacim 22, sayfa 32.
10. Dzakhairul Ukbe, Muhibuddin Taberî, sayfa 19.
11. Riyadhush Shalihin, An-Nevevî, sayfa 455.
12. Tefsir İbn Kesir, cilt 3, sayfa 506.
13. Tefsir Taberî, cilt 22, sayfa 27.
14. Tefsir Al-Hazin, hacim 5, sayfa 226.
15. Ad-Durrul Mantsur, cilt 5, Suyuti gibi sayfa 215.
16. Fethu'l-Kadîr, kül-Syaukani, cilt 4, sayfa 293.
Dualar Shalawat olmadan kabul edilmeyecektir
Sünen el-Beyhakî 2: 379, dua kitabı, bölüm 471, Hadis 3968:
Ebu Mes'ud dedi: Ben Muhammed için bershalawat ve Muhammed'in ailesine olmadan dua olsaydı, elbette ben dua mükemmel değildir baktı.
6 Sünen Darakutni 136, duaların kitabında, tasyahhud dilekler yükümlülüğü bölümde, Hadis:
İbn Mes'ud Allah Peygamber şöyle dediğini aktarır:
من صلى صلاة لم يصل فيها علي ولا على أهل بيتي لم تقبل منه
"Kim, sonra onun namazı kabul edilmez bana ve Ehl baitku için bershalawat değil o dua, ve."
Dzakhair Al-'Uqba 19 fasıl Fadhail Ehl tapınak (sa):
Cabir dedi ki: Ben dua edildi ve benim duamı kabul edilmez de kesinlikle ben baktım, o ben Muhammed bershalawat vermedi ve Muhammed'in ailesi edin.
Şerh El-Mawahib sayfasında 7:
İmam Şafiî şöyle dedi:
يا آل بيت رسول الله حبكم فرض من الله في القرآن أنزله
كفا كم من عظيم القدر انكم من لم يصل عليكم لا صلاة له
Ey peygamber Ehl tapınağı,
ortaya Kuran'da Tanrı tarafından gerekli seviyorum
Konumunuz heybet yeterli
(dua) sana bershalawat olmayan kişiler
Onun namazı geçerli değildir.
İmam Şafiî sözler de bulundu:
1. Müsned Ahmed, vol 6 323 sayfa.
2. Kül-Shawaiqul Muhriqah, İbn Hacer, sayfa 88.
Ats-Tsaqalayn Nur Al-Abshar, kül-Syablanji sayfa 104, bölüm 2 Menakıp Al-Hasan el-Hüseyin'in 3. yorumlanması.
Yol Shalawat olmayan diijabah olmaz
Kanzul In Ummal 1: 173, bölüm 2 Edeb Namaz:
Dua ve Tanrı arasında orada başörtüsü (bariyer) okundu ve dualar edildi sürece namaz bir şey değildir. Nimetler okunduğu zaman, o başörtüsü robeklah ve Allah'a dua etti. O nimetler okumak değilse, o zaman dua geri dönün.
Bu açıklama Ali bin Ebi Talib'in Ad-Daylami (sa) rivayet edilir.
Ash-Shawaiq Al-Muhriqah 88 haaman:
Resulullah dedi ki Ad-Daylami rivayet:
الدعاء محجوب حتى يصلى على محمد وأهل بيته, اللهم صل على محمد وآله
"Muhammed ve ailesine bereket iletin Namaz o kadar yani, Muhammed ve Ehl baitnya bereket okunduğu terhijabi" dedi.
Faydh Al-Qadhir 5: 19, Hadis 6303 için:
Ali bin Ebi Talib (sa) şöyle buyurmuştur:
كل دعاء محجوب حتى يصلى على محمد وآل محمد
"Bütün dualar Muhammed ve Muhammed'in ailesine bu kadar tekrar zikredilmiş nimetler engel olacak."
Al-Haitsami dedi: bu geleneklerin karakterleri güvenilir olabilir.
El-Müttakî Al-Hintçe de Ubaidullah bin Ebî Hafs El-'Aysyi alıntı adlı kitabında Kanzul Ummal 1/314 bahseder. Abdülkadir El-Rahawi Al-İman Syu'b Al-Kabir, Al-Beyhaki Al-Arbain, Ath-Thabrani bahsetti.
3 Faydh Al-Qadir In: 543:
Şeyh Ebu Ali bin Ebi Talib (sa) rivayet:
الدعاء محجوب عن الله حتى يصلى على محمد وأهل بيته
"Namaz Allah'ın Muhammed ve Ehl stanzas kadar okunduğu nimetleri terhijabi" dedi.
Bu hadis de İbn Ömer At-Tirmizî, Kül-Sya'b gelen el-Beyhaki tarafından rivayet edilmiştir.
1 Kanzul Ummal olarak: 181:
Resulullah Ali bin Ebi Talib (sa) şöyle dedi: bir sorun kederli ise, okuyun:
اللهم احرسني بعينك التي لا تنام, واكنفني بكنفك الذي لا يرام. أسألك أن تصلي على محمد وعلى آل محمد, وبك أدرأ في نحور الأعداء والجبابرة
"Ey Allah'ım, uyku asla gözlerinde beni tutmak ve yok asla senin kale ile beni tutmak. Seninle benim düşmanları düşmanlık ve kibirli insanlardan sığınırım, Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket iletmek için sana dua ediyoruz. "
Ali Fatıma, Hasan ve Hüseyin (sa) Peygamber ailesi
324, 26 206 hadis: Müsned Ahmed 6:
Umm Salam Resulullah Fatima (sa) dedi ki şöyle dedi: ". Bana kocanı ve iki oğlu getir" Sonra Fatıma (sa) birlikte onlar Peygamber geldi. Sonra bir bez kese 'ile şemsiye ve onlara ellerini koydu ve şöyle dedi:
اللهم إن هؤلاء آل محمد, فاجعل صلواتك وبركاتك على محمد وعلى آل محمد إنك حميد مجيد
"Ey Allah'ım, onlar Muhammed Thy bereket ve Senin nimet dökün ve Muhammed'in ailesi sahiden sen övgüyelâyıktır ve yüce, Muhammed aileyiz."
Ümmü Seleme dedi ki: Sonra bez çanta o (kumaş çantanızda 'içine yasaklayan girişi)' etraflarında toplamak ve daha sonra bez çanta Peygamber çekmek olduğunu 'kaldırdı ve şöyle dedi: ". Sen iyi bir insansın"
El-Hekim ise Müstedrek 3: 147, kitap Marife Shahabah:
Abdullah bin Cafer bin Ebi Talib şöyle dedi: Peygamber, Tanrı'nın lütfu aşağı gitmek görünce, şöyle dedi: "Bana, bana getir getir." Shafiyah soruyorum: Allah Resûlü kimdir? Buyurdu ki: "Ehl-i baitku, yani Ali, Fatima, al-Hasan ve el-Hüseyin'i." Sonra o kaldırdı ellerini dua ardından bez kese 'ile onlar için bir şemsiye olduğunu ve Peygamber geldi:
اللهم هؤلاء آلي, فصل على محمد وعلى آل محمد
"Ey Allah'ım, bunlar benim aile Muhammed ve Muhammed'in ailesine bereket dökün." Sonra Yüce Allah Suresi Ahzab düşürücü: 33.
El-Hakim, bu gelenek açısından Buhari ve Müslim göre otantik olduğunu söyledi.
Ve aynı hadis de içerdiği iletmek:
1. Kanzul Ummal, el-Müttakî Al-Hintçe, 37 629 kadar Cilt 7 sayfa 103, bölüm Fadhail Ehl yem, Hadis.
2. Al-Atsar, sporcudan Thahawi, cilt 1 sayfa 334 abstruse.
Sure Al-Ahzab 3. Yorumlama Ad-Durrul Mantsur: 33.
4. Müsned Ahmed, vol 6 296 sayfa.
5. Majma 'Az-zevaid, Al-Haitsami, cilt 9 sayfa 167, bölüm Ehl erdem tapınak (sa).
Batra 'yasak Shalawat (kesintiye)
Shalawat ba'tra 'ona bershalawat Peygamber ailesini içermez Shalawat olduğunu.
Ash-Shawaiq Al-Muhriqah 87 bölüm 11:
"Eğer bereket Batra bana bershalawat yapın: İbn Hacer Peygamber söyledi dedi." Sonra arkadaşları sordu: Batra Shalawat mı 'it? Peygamber cevap verdi: Sen sadece söylemek:
اللهم صل على محمد
Ey Allah'ım, Muhammed bereket iletmek. Ama söylemek gerekir:
اللهم صل على محمد وعلى آل محمد
Ey Allah'ım, Muhammed'e salât ve Muhammed'in ailesine iletmek.
Müslümanlar genellikle nimetleri ile Hz bershalawat Neden Batra 'yani sallallaahu' aleyhi ve sellem'in (Allah Muhammed'e salât ve selam dökmek olabilir): İşte orada şaşırtıcı bir şeydir. Ehl alimlerin ve papazların hadis uzmanları dua Muhammed'e bershalawat ve Muhammed'in ailesine olmadan diijabah olmadığını gelenekleri rivayet olmasına rağmen, dualar nasıl Muhammed ve Muhammed'in ailesine ve hadis- için bershalawat, Muhammed bershalawat ve Muhammed'in ailesine olmadan kabul edilmez Hadis Peygamber Shalawat Batra ile bershalawat yasakladı '(kesilmiş).


No comments:

Post a Comment