!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 21, 2015

Biz kaybedenler dahil kaçının.

Bitmiş değildi binmek (375)

(Part yüz yetmişbeş üç), Depok, Batı Java, Indonnesia, 21 Eylül 2015, 21:50 pm).

Biz kaybedenler dahil kaçının.

Kıyamet onlar ormanlar, yağmur duman zararlı organizmaların imha diğerleri arasında, dünyada yaşayan her zaman dikkatsizce ormanı yakmak için rızık kazanmada açgözlü, yeryüzünde bozgunculuk yapmak, yol için olduğunu Kur'an'da sözünü Allah'ın, sonra kelime, geldiğinde hayat, güvensizlik komşuları oluşturmak intihar ya da duman (tütün) ile kendinizi şımartın, fetvalar akademisyenleri verilmiş olması ise (Ulema ve Muhammediye Endonezya Suudi Arabistan) sigara haram olduğunu karar verir.
Ayrıca intihar dikey ilaçlar (ilaçlar / eroin ve benzeri) şeklinde, hemen cehenneme atılmış değilse Allah tövbe edecek tehdit etti.
Biz de onlar farklı dinlere, ırk, renk, ve farklı bir dil ve millet olsa, bizim komşularımız güvenli hissediyorum ve bizimle yanyana yaşayabilir sağlamalıdır. Devlet.

ISTIQOMAH

Tarafından
Ustadz Ustadz İsmail Ebu Müslim el-AtsariAslında sınırlı değildir kullarına Allah Ta'ala yanadır. En büyük iyilik arasında lezzetli ve İslam inancı olduğunu. Aynı şekilde iman yukarıda istiqomah yanadır. Bu, aşağıdaki hadis ile gösterilir:

عن سفيان بن عبد الله الثقفي قال قلت يا رسول الله قل لي في الإسلام قولا لا أسأل عنه أحدا بعدك قال قل آمنت بالله فاستقم

Süfyan bin Abdullah-Tsaqafi ats itibaren, şöyle dedi: Ben, dedi ki, "Ey Allah'ın Rasulü, İslam'da senden sonra kimseye sorun olmaz bir kelime söyle!" Buyurdu ki: "De ki, o, istiqomahlah 'Ben inançlı değilim'". [No, Müslim tarafından rapor. 38; Ahmad 3/413; Tirmizî, hayır. 2410; İbn Mâce, hayır. 3972].

ISTIQOMAH ANLAM
İmam İbn Receb el-Hanbelî rahimahullah sürekliliği anlamını ve söyleyerek bu hadisin konumunu açıklayan dedi (795 H öldü): "Istiqomah düz bir yol izliyor, doğru din budur, sağa veya sola dönerek olmadan. Ve istiqomah doğan tüm itaat yapıyor iç ve yasaktır her şeyi terk içerir. Bu daha sonra tüm dinleri "içerecektir. [1]

Yukarıdaki itibaren bu istiqomah boyutu doğru din olduğu bilinmektedir. Arzuları-arzuları takip etmeden, sınırı geçmeden tarafından komuta itaat insanların abartılı olarak düşünmek ya da azaltmak olsa bile, yapmaktır. Allah-u Teala şöyle diyor:

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Sonra istiqomahlah (doğru yolda tutmak) olarak komuta ve (aynı zamanda) tövbe ve sınırlarını geçip karışmazlar ile olmuştur olanların. Nitekim, o bütün bu yaptıklarınızı görmek için erdirmez. [Hud / 11: 112].

Yüce Allah da diyor ki:

فلذلك فادع واستقم كما أمرت ولا تتبع أهواءهم وقل آمنت بما أنزل الله من كتاب وأمرت لأعدل بينكم الله ربنا وربكم لنا أعمالنا ولكم أعمالكم لا حجة بيننا وبينكم الله يجمع بيننا وإليه المصير

Bu nedenle (din) summon ve (öncesinde din ve vaaz hala) istiqomahlah komuta ve kendi heveslerine uydular takip etmeyin. Ve de ki:.. Ben bütün kitaplara iman "Allah açığa ben aranızda adalet yapmak emrolundu Allah bizim de Rabbimiz Allah senin amel amellerimiz bizim için ve sizin için, aramızda hiçbir tartışma yoktur ve Allah yeri geri (tr) "bize ve O'na bir araya gelecek. [Şura / 42: 15].

ISTIQOMAH KALP VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
İmam İbn Receb el-Hanbelî Principal istiqomah tarif Ebu Bekir ve Allah kelimesi karşı diğerleri gibi tek tanrılı dinlerin üstünde istiqomah kalp olduğunu söyledi:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا

Nitekim, bu kim ki: "Rabbimiz Allah'tır" ve daha sonra onların kurulmasını onaylayan (istiqomah "[Al-Ahqaf / 46: 13]..

Onlar O'ndan başka çevirmek yok (le).

Karaciğer Allah, Allah tesbiheder Allah, khasyah (korku) karşı Marife (bilgi) Yukarıdaki istiqomah varsa, O'nu onurlandırmak sevmek O'nu, O'na istiyorsun, güven O'na, O'na dua, kepada- güven O'na ve O'ndan yüz çevir; sonra tüm uzuvları da O'na itaat yukarıda istiqomah. Karaciğer tüm uzuvların kralı merupaka ve vücudun tüm üyeleri karaciğer ordu olduğu için. Kral istiqomah, ordu ve insanlar da istiqomah Yani eğer.

Aynı şekilde, Allah'ın sözü:

فأقم وجهك للدين حنيفا

Hadapkanlah Allah -Rûm / 30, paragraf 30 din bir yüzle niyeti ve yalnız Allah'a iradesini, O'na hiçbir ortağı saflaştırılması tarafından yorumlanması gerekir.

Karaciğer kalp çevirmen ve ihbarcı (içerik), çünkü kalbin ardından, daha sonra da isitqomahnya tuttu büyük harf, konuşulur. Bu nedenle, sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, o ağız bakımı vasiyet istiqomah emretti.

Enes bin Malik, Peygamber Müsned İmam Ahmed ise sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا يستقيم إيمان عبد حتى يستقيم قلبه ولا يستقيم قلبه حتى يستقيم لسانه ولا يدخل رجل الجنة لا يأمن جاره بوائقه

Bir hizmetçi İnanç, istiqomah kalbi istiqomah böylece olmayacaktır. Ve bir hizmetkarın yüreği sözlü istiqomah yüzden, istiqomah olmayacak. Ve kimin komşusu onun suçu güvenli olmayan kişi cennete gitmeyecek. [No, Ahmed tarafından rapor. Bahjatun-Nazhirin Shaikh Salim el-Hilali dihasankan 12.636, 13/03].

Ebu Sa'eed marfuu el-Hudrî 've mauquf gelen Tirmizi (. No 2407) belirtilen:

إذا أصبح ابن آدم فإن الأعضاء كلها تكفر اللسان فتقول اتق الله فينا فإنما نحن بك فإن استقمت استقمنا وإن اعوججت اعوججنا

Adem oğlu sabah girdiyseniz hemen onun bacaklarda tüm oral alçakgönüllülükle şöyle dedi: "Eğer istiqomah Eğer Allah'a Takwalah gerçekten haklarımızı korumaya, size (kullanıcı) saparsanız o zaman biz de, istiqomah size bağlıdır. Biz de sapmak [Tirmizi, no 2407;.. Bahjatun-Nazhirin 17/03 yılında Şeyh Salim el-Hilali tarafından dihasankan, hayır 1521].. [2]

ERDEM ISTIQOMAH
Istiqomah kolay değil. Ancak, tek önceliği bilerek istiqomah ruhu olsun istiyorum. Allah-u Teala istiqomah insanlar tarafından elde edilecek önceliğini ilan diyor ki:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التي كنتم توعدون

"; Size şunu Allah'a söz verdi ve cenne ile sevinirler Korkmayın ve üzgün hissetmiyorum": "Rabbimiz Allah'tır" ve sonra onlar söyleyerek, o zaman melekler onlara inecektir, (konumlarını teyit) istiqomah: Gerçekten de, o diyenler , [Fush-shilat / 41: 30].

Bir başka ayette ise Allah-u Teala şöyle diyor:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف عليهم ولا هم يحزنون) 13 (أولئك أصحاب الجنة خالدين فيها جزاء بما كانوا يعملون

Nitekim, diyenlere: "Rabbimiz Allah'tır", o zaman o zaman onlara hiçbir endişe ve onlar (aynı zamanda) mahzun olmayan istiqomah (tevhid ve salih ameller firma sabit tesis) kalır. Onlar, onlar orada ebedî kalacaklardır Cennet sakinleri; Onlar yaptıklarından için bir ödül olarak. [el-Ahqaf / 46: 13-14].

KOMPLE Istighfar ISTIQOMAH
İnsanlar kesinlikle kendi dezavantajları vardır. İnsanlar mükemmel bir bütün olarak bu dinin uygulamak mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla Allah teâlâ istiqomah sipariş sonra Istighfar buyurdu. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

قل إنما أنا بشر مثلكم يوحى إلي أنما إلهكم إله واحد فاستقيموا إليه واستغفروه وويل للمشركين

De ki: "Bakın, ben o kadar, sadece bir adam senin gibi değilim bana gösterdi Rabbin O'na karşı Cenab-ı Hak, o istiqomahlah (doğru yola devam) olduğunu ve O'ndan mağfiret dile, ve keder kim Onun ortak [Fush-shilat / 41: 6]..

Iman İbn Receb şöyle dedi: "Allah'ın kelime gerektirir sipariş istiqomah (koşma) kaçınılmaz dezavantajı, daha sonra Istighfar ile tamir olduğunu bir işareti 'sonra O'na giden düz yolda kalmak ve O'ndan mağfiret dile' tövbe ve "süreklilik doğru Ruju '. [3]

ISTIQOMAH NEDENLERİ
Gerçekten çok istiqomah neden olur. Şöyle Allah teâlâ yolunda birisi sürekliliği yapmak en önemli nedenleri arasında ise:
1. Kur'an düşünürken.
2. Allah'ın dinlerini.
3. Namaz.
4. Zikir.
Inanç 5. geliştirilmesi.
6. Imitate Salafush-Salih ve bilim adamları istiqomah.
7. diğerlerinden daha Allah ve Resûlüne Loving.
8. Sevgi ve çünkü Allah'ın şey nefret ediyorum.
El-Hak, sabır ve şefkat ile 9. Karşılıklı vasiyetsiz.
İslam için 10. ikna gelecek.

İşte istiqomah hakkında biraz açıklama, yararlı olabilir.

Allah Teâlâ en iyi bilendir.

[As-i Sünnet 06 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

Temel KAYIPLAR

Tarafından
Shaikh Abdul Bari ast-TsubaitiHerkes her zaman mutlu olmak istiyorum ve bir an bile sefalet istedim asla. Herkes her zaman şanslı ve maksimum kaybını önlemek için çaba ama ne demek hakkında, gerçekler başka türlü konuşuyoruz olmak istiyor. Hatta acı kabul edilmesi gereken bir gerçektir olma önlemek için tam bazen ne hayata isteyen dünyadaki tüm insanlar. Zararlar veba devam ediyor. Bu acı gerçeği aşırı tutum vasat kadar, farklı tutumları ile seslendi. Bazen tam zarar ya da yeni, acı tutum intihar gibi - na'ûdzu billâh-, mülkiyet zarar kendilerini yaralanmasına veya başka bir kişiyi yaralama. Ama aynı zamanda rahat, sakin ve sabır ile orada hitap etmektedir. O, bu dünyada uğradığı kayıplar nihai kaybı değil, ebedi acıyı getirecek bir kayıp olmadığını fark; O Sözüne Yüce Allah tarafından belirtilen bir dezavantaj değil:

قل إن الخاسرين الذين خسروا أنفسهم وأهليهم يوم القيامة ألا ذلك هو الخسران المبين

De ki, "Gerçekten de, kaybedenler, kıyamet günü kendilerini ve ailelerini zarar olanlardır." gerçek bir kayıptır ki hatırlıyorum. [Zümer / 39: 15]

Ebedi pişmanlık götürecek temel, bu kaybı yukarıdaki fıkrada belirtilen Kayıplar. Kıyamet günü Kayıplar; ölçeklerde tartılır insan iyilik ve kötülük kaybı hiç hile içeren güzeller güzeli. Yüce Allah bu tür kayıplar hepimizi kurtarabilir.

Kıyamet gününde Zararları dünyanın ömrü boyunca eylemlerimizin sonucudur. Hayatta kalma şansı bir işadamı olarak her ikisi tarafından kullanılabilir ve çok sınırlı bir girişimi kullanan maksimum sermaye sonra Allah'ın izniyle, mümkün olduğunca kar, biz böyle zararları kaydedilecektir.

Bir kişi isabet kötü kayıplar bu kayıpların ahirette ebedi acı yol açacaktır olarak, dinini afflicts bir kayıptır. Kişinin dinini etkileyen Zarar birisi için en büyük felaket olduğunu. Bu nedenle, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in dua arasındadır:

... ولا تجعل مصيبتنا في ديننا

Bizim din felaket yapmış mı

Na'ûdzu Billah - Ayrıca bu din bir felaket irtidat vadiye onu sürüklemek için eğer.

Nihai kaybı olan kayıplar kişilerin özellikleri arasında o hayatında şansı kaçırırsa dindar bir senet olduğunu. O ölüm nihayet geldiğinde o yapmıştı kabaikan sadaka biraz böylece çirkinlik montaj sırasında fırsat, tarafından ağzından kaçırdı. Eğer öyleyse, bu çirkinlik baskül şefkat yenilgi olacaktır. Yüce Allah bir kelime olarak kaybedenlerin de dahil olmak üzere, bu gibi insanlar,:

والوزن يومئذ الحق فمن ثقلت موازينه فأولئك هم المفلحون) 8 (ومن خفت موازينه فأولئك الذين خسروا أنفسهم بما كانوا بآياتنا يظلمون

Bu hakikat (adalet), terazi tartım iyilik ardından kim onlar şanslı olanlar ise günde Scales. Ve kim ki, nezaket ışık ölçekler kendilerine zarar insanlar. [Araf / 7: 8-9]

Bu diğer kaybedenler belirtileri genellikle şüpheli yayılması ve şehvet uyandırır tarafından yeryüzünde bozgunculuk yaparak sözünü verdiği sözden döndü edilmektedir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

الذين ينقضون عهد الله من بعد ميثاقه ويقطعون ما أمر الله به أن يوصل ويفسدون في الأرض أولئك هم الخاسرون

(Yani) anlaşmadan sonra Allah'ın antlaşma kırmak isteyenler firması, Allah (onları) komuta birleştirilecek ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya karar. Onlar kaybedecek olanlardır. [Bakara / 2: 27]

İnkâr ve kaybedenler özellikleri arasında da onlara sadakat vermek olanlara uysal ve itaatkar insanlar. Kuran şiddetle bu zavallı sonuca yol açan eylemlere karşı uyardı. Nedeniyle kâfirlere onlar gibi bizi yapmaya çalışacağız. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا أيها الذين آمنوا إن تطيعوا الذين كفروا يردوكم على أعقابكم فتنقلبوا خاسرين

Eğer inkâr edenlere itaat ederseniz, onlar geri (küfür kadar) geri ve kaybetmek siz erkekler olmak getirmek, Ey iman edenler. [Ali İmran / 3: 149]

Kıyamet gününde o kaybedenler dahil olan onun hayatı, rahat, konforlu ve müreffeh veya Yüce Allah onu ibadet karlı olabilir yapılır ne iyilik, lütuf var sadece Yüce Allah ibadet edenlerin veya dünyevi iyilik. Yüce Allah diyor

ومن الناس من يعبد الله على حرف فإن أصابه خير اطمأن به وإن أصابته فتنة انقلب على وجهه خسر الدنيا والآخرة ذلك هو الخسران المبين

"Ve insanlığın (değil inançla) kenarında kalarak Allah'a ibadet olanlar var; O erdemlerini edinilen Yani, o durumda kalır ve o Felaketin vurduğu takdirde, geriye çevirin. O, dünyada ve ahirette talihsiz. Böyle gerçek bir kayıptır. [El-Hacc / 22: 11]

Dahil zararlar da Yüce Allah ibadet olamaz yani aile zenginlik tarafından ihmal ve olanlardır. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا أيها الذين آمنوا لا تلهكم أموالكم ولا أولادكم عن ذكر الله ومن يفعل ذلك فأولئك هم الخاسرون

Ey iman edenler! Servetini vermeyelim ve çocuklarınız Allah'ı anmaktan sizi yönlendirir. Yani öyle yaptım kim insanların ziyana uğrayanlardır bu. [Münafikun Suresi / 63: 9]

Kelime kaybedenler ve kayıplara neden şeyler söz Kuran'da ve daha birçok ayet. Bu, tüm insanlara hatırlatmak amacıyla hayat ahirette de acı sonuçlarını tarifsiz ortaya çıkan kayıplar ile vurmak değil bir.

Son olarak, biz korumak ve bu tür kayıplar bizi kurtarmak için Yüce Allah için dua ediyorum.

Nasıl böyle kayıpları önleyebilirsiniz? Nerede karlı bir iş olabilir mi?

Cevap Kur'an, Sure el-'Ashr net bir açıklama ile Kuran'da tarif edilmiştir.

Bir başka ayette ise işaretler karlı bir iş tarif ve kaybı ile dokunulmaz değil garantilidir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا أيها الذين آمنوا هل أدلكم على تجارة تنجيكم من عذاب أليم) 10 (تؤمنون بالله ورسوله وتجاهدون في سبيل الله بأموالكم وأنفسكم ذلكم خير لكم إن كنتم تعلمون

Ey iman edenler, siz sana acı bir azap kurtaracak bir ticaret göstermek sukakah? (Ie) Allah'a ve Resûlüne iman ve kendi zenginlik ve ruh ile Allah yolunda cihad. Siz sadece bilseydi Yani, sizin için daha hayırlıdır. [Ash-Shaff / 61: 10-11]

Yüce Allah da diyor ki:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Şüphesiz, her zaman Allah'ın Kitabını okudum ve namazı kılın ve biz gizlice onlara bahşettiği ve açıkça, onlar kaybedecek bir şeyim yok ticareti bekliyorduk rızık partiyi geçirmek isteyenler. [Fatır / 35: 29]

İşte cevabı. Bu şekilde ve kayıpları önlemek ve bir kar yapmak için alınabilecek adım mesafededir. Kim ihmal ve Allah'ın Yüce tarafından verilen yol görmezden kaybı kesinlikle kaçınılmaz değil, ve o eşsiz pişmanlık hissedersiniz olacaktır. Yine geri gelmeyecek şans sadaka boşa olmuştur onun davranışlarını pişman olacak. Yüce Allah onları ilgili dediği gibi o, onu pişman olacak:

حتى إذا جاءتهم الساعة بغتة قالوا يا حسرتنا على ما فرطنا فيها وهم يحملون أوزارهم على ظهورهم ألا ساء ما يزرون

Kıyamet aniden kendilerine geldiğinde, böylece onlar "Biz bunu sonuna hakkındaki ihmal karşı, büyüklüğünü pişman Ne!" Dedi, onlar sırtında günahlarını yüklenmek iken. Kötülük bunu tahammül neydi, unutmayın. [En'am / 6: 31]

Hepimizin Yüce Allah rehberliğinde olmak ve her zaman Yüce Allah kurallarına uygun olarak iyi yapmak için Yüce Allah Tevfik almaya devam edebilir.

(El-Khasâtul Haqîqiyatu ünvanı ile 1434 H 30 Cemaziyülahir End, Mescid-i Nebevi Şeyh Abdul Bari ast-Tsubaiti bir hutbe uyarlanmıştır)

[As-i Sünnet 06 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment