!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Friday, September 11, 2015

Burze, susze trafić Asia, kara lub znaki apokalipsy?

Jazda nie została ukończona (366)

(Część trzysta sześćdziesiąt sześć), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 8 września, 2015 19:19 pm).

Burze, susze trafić Asia, kara lub znaki apokalipsy?

Teraz burze piaskowe hit większość krajów na Bliskim Wschodzie, zabijając sześć osób, a nawet miasto Mekki także ulewny deszcz towarzyszył grzmot, susze i powodzie trafić także Azję oraz Indonezja.
Czy jest to kara lub ostrzeżenie dla ludzi, że większość ludzi zapomniała, że wszystkie zjawiska naturalne, nie są ustawione (sunatullah), tak, że ludzie menginstropeksikan się, aby już dalej zrobić krzywdy, zabijając siebie, żądny władzy ekonomicznej i politycznej, czy ciągła zobowiązać się uchylać (łączące partnerów z Bogiem).
Bóg ostrzega, że są kraje, które wcześniej mimo zaawansowanej technologii, bogate (o dom i wiele luksusowych pałac) i wiele bogactwa, ale dlatego, że robi zholim swoją zgubę, przecierając je powódź, trzęsienie ziemi lub innych zjawisk naturalnych powodują.

Burze piaskowe ług na Bliskim Wschodzie, dziesiątki hospitalizacji, sześć martwych
(BBC) - Widok na miasto Homs w Syrii dotkniętych burze piaskowe.
Piasek burza uderzyła w zachodnim regionie Bliskiego Wschodu, powodując kilkadziesiąt osób hospitalizowanych i zachęcają urzędnicy ostrzeżenie zdrowotne.
Burza dotknęły niektóre obszary w Syrii w poniedziałek (07/09), a we wtorek rano (08/09) rozprzestrzenił się na kilku innych krajach.
Większość z Libanu, Izraela, Turcji i na Cyprze wpływ tych burz piaskowych.
Oficjalna agencja informacyjna Libanu głosić kobieta zmarła w północnym Libanie, a co najmniej 80 osób zostało hospitalizowanych z powodu problemów z oddychaniem.
Z powodu tej burzy Ministerstwo Środowiska izraelski zwrócił również dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych do pozostania w domu.
Multimedia w Syrii, gdy mówi, z powodu burzy, bitwa w prowincji Idlib i Hama utknęły w martwym punkcie.
Syryjska prorządowych gazet, al-Watan, powiedział, burze piaskowe, aby zabronić helikopterów wojskowych należących do rządu, aby latać.
Zła pogoda jest częściowo spowodowany przez system niskiego ciśnienia w całym regionie, a piasek jest wydmuchiwane ze wschodu, oficjalna agencja prasowa SANA.
Według SANA, słaba widoczność będzie przez kilka następnych dni.

Pora deszczowa i tropikalne burze spowodowały rozległe powodzie w niektórych obszarach Azji Południowo-Wschodniej, a ocieplenie tropikalnego Pacyfiku stanowić poważne susze na wschodzie, mówią naukowcy.
Mówią, że dwa różne pogoda jest na ogół naturalne, ale ta sytuacja jest zwiększona ze względu na ocieplenie świata i pojawi się ostrzeżenie, że ta ekstremalna sytuacja może pogorszyć się w przyszłości.
Birma, Wietnam i Tajlandia niektóre obszary przeżywają intensywne opady deszczu i powodzi w ostatnich dniach, tak samo jak Bengal Zachodni w Indiach.
Jednocześnie, większość północnych częściach Indonezji i Tajlandii wystąpiła ciężka susza.
Naukowcy twierdzą, że wiele zmian w równikowej Pacyfiku wpływa na warunki pogodowe, w wschodniej części Azji Południowo-Wschodniej.
Pora deszczowa na południowy zachód od Morza Arabskiego na górnej części Oceanu Indyjskiego, tym samym zmniejszając opadów w Azji Południowej i Azji Południowo-Wschodniej części.
El Nino w Indonezji
"W związku z suszą w Indonezji i na niektórych obszarach Azji Południowo-Wschodniej, w szczególności związane z El Nino, a to będzie w dalszym ciągu możliwości dopiero po 2015 roku"
Omar Baddur
Meteorologiczne twierdzą eksperci stanie suchym w Indonezji oczekiwano od dawna, bo z tego, co jest znane jako El Nino - ocieplenie temperatury powierzchni morza w tropikalnym Pacyfiku.
"Można powiedzieć jednoznacznie, że to, co stało się w związku z suszą w Indonezji i na niektórych obszarach Azji Południowo-Wschodniej, w szczególności związane z El Nino, a to będzie w dalszym ciągu możliwości dopiero po 2015 roku", powiedział Omar Baddur, meteorolog w Światowej Organizacji Meteorologicznej.
Naukowcy twierdzą, że w okresie obejmującym El Nino występuje, cieplejsze wody z północno-zachodniego Pacyfiku poruszającego się na wschód, tak, że region doświadczył chłodnicy wody.
"Woda chłodniej przynieść suchszych warunków, w wschodniej części Azji Południowo-Wschodniej - tak jak dzieje się teraz - w przeciwieństwie do cieplej wody można odparować i spowodować deszcz", powiedział Edvin Aldrian Agencji do oceny i zastosowania technologii (BPPT).
El Nino dostarczane również ostrzeżenie meteorolodzy przewidują Indian monsunowy opadów poniżej normy w lipcu i sierpniu.
Przez dziesięć stanów Indii doświadczonych pora deszczowa opady brakuje, powiedział indyjski Departament Meteorologiczny.
Coraz bardziej intensywny deszcz
"Oczekujemy również spadek mniej opadów, można spodziewać się w tym roku El Nino lat", powiedział Tun Lwin, były lider agencji meteorologicznej Birmy.
"Ale intensywność porze deszczowej jest teraz jeszcze silniejszy.
"Na początku przeżyliśmy obfitymi opadami, z powodu pory deszczowej, która porusza się na północ, u podnóża Himalajów, a następnie chmury monsunowe zaczynają się poruszać z górnej części południowej."
Meteorolog w Birmie powiedział, że kraj otrzyma opadów wyjątkowo wysoka, powodując powodzie i zabijając ponad 80 osób, a blisko 250 tysięcy osób wysiedlonych.
Deszcz chmur monsunowych i Typhoon Komentarze są również zabił ponad 100 osób i spowodowały szkody w West Bengal, Indie.
Lwin powiedział, że głównym czynnikiem, który wzmacnia pora deszczowa jest tropikalny cyklon.
Naukowcy twierdzą, że El Nino zazwyczaj osłabia pora deszczowa, ale teraz to faktycznie wzmacnia cyklonu tropikalnego.
Powodzi i suszy w południowo-wschodniej tym razem w dużej mierze zgodne z ich naturalnej różnorodności, zwiększając intensywność.
Oznacza to zwiększenie intensywności skrajnych warunkach pogodowych, to znaczy, ze względu na wzrost temperatury do ziemi.
"Ciepło w atmosferze i rosnące mórz i zapewnić dodatkową energię w ekstremalnych warunkach, co zwiększa jego intensywność," powiedział Baddur.
Naukowcy ostrzegają, wzrost emisji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, zatrzymują ciepło w atmosferze, i ocean ocieplenie powoduje zmianę świecie klimatu.
"Nie możemy powiedzieć, co dzieje się w Azji Południowo-Wschodniej jest bezpośrednim skutkiem zmian klimatu, ale możemy powiedzieć, zmiana klimatu zwiększy ekstremalnych warunkach, takich jak to."
Im bardziej skrajne
"Jeśli spojrzeć na rekord od 1950 roku, jest coraz silniejsza, a wskaźnik pokazuje, w tym roku będzie najsilniejszy, do tej pory"
Meteorologiczne mówią urzędnicy w Indonezji El Nino sytuacja jest coraz silniejszy.
"Jeśli spojrzeć na rekord od 1950 roku, jest coraz silniejsza, a wskaźnik pokazuje, w tym roku będzie najsilniejszy, do tej pory", powiedział metereolog Indonezja, Edvin Aldrian.
Agencja ONZ, którego raport stał się podstawą światowych negocjacji klimatycznych, Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu (IPCC), ostrzega ekstremalnych warunkach, takich jak intensywne opady deszczu, w krótkich okresach i suszy.
"W Azji Południowo-Wschodniej, nasączone deszczem dniu na całym roku wzrosła o 22 mm na dekadę, podczas opadów deszczu w deszczowy dzień ekstremalnych wzrost 10mm na dekadę", najnowszego raportu IPCC.
"Ale różnorodność i klimat jest bardzo różne tendencje w regionie i sezonu", dodaje raport.

Tatang już 25 lat jako rolnik w Indramayu, Jawa Zachodnia, a on wielokrotnie doświadczył suszę, ale tegoroczna susza była bardziej surowe niż w poprzednich latach.
"W ubiegłym roku było tak yah yah rolników upraw. Ale teraz bardziej dotkliwe w sezonie niż w ostatnich latach", powiedział Tatang.
Susza nie tylko w Indramayu, Jawa Zachodnia, ale także w 11 innych prowincjach w Indonezji.
Około 25000 ha gruntów rolnych jest sucha i oczekuje się, że miliony obywateli Indonezji odczuwać skutki, takie jak brak wody w ich codzienne potrzeby.
W celu poradzenia sobie z suszą, rzecznik Państwowej Agencji Zarządzania Sutopo Purwo Disaster Nugroho opisuje kroki, które mają być podjęte przez rząd.
"Dystrybucja, droping woda-woda przy użyciu cysterna wody. Następnie napełnić zbiorniki wody, napraw hydraulicznych, i tak dalej," powiedział Sutopo.
Ponadto, rząd ma również plany budowy 49 zbiorników w całej Indonezji, jasne Sutopo.
W sumie z 12 prowincji w Indonezji został potrącony przez suszę
Nie sadzić
Niektóre obszary w Indonezji naturalnie i geograficznie jest obszar, który jest suchy, jak Wonogiri, Boyolali i Blora.
Ale ze zjawiskiem El Nino globalnej, odchylenia temperatury powierzchni Oceanu Spokojnego, który wpływa na różne kraje w regionach równikowych. To powoduje, że susza w Indonezji staje się większa.
Dlatego Thomas Jamaluddin, szef Narodowego Instytutu Aeronautyki i Przestrzeni poradził rolników nie menamam ryż w tym sezonie.
"Zarządzanie w przypadku rolnictwa należy również brać pod uwagę dostępność wody. W wielu obszarach nowych rolników rośnie ryż, ale potem poszkodowanych przez suszę," powiedział Thomas.
Ponadto Thomas zaapelował również do osób ubiegających się gospodarką wodną i wiele sklep, gdy woda jest obfite.
Szacuje się, że susza nadal będzie hit Indonezji do listopada tego roku.

Tafsir Al Mu'min Verse 67-85
Wersety 67-68: Zaproszenie do ludzi, aby zwrócić uwagę na moc Allaha wa Subhaanahu Ta'aala w ich tworzeniu i rozwoju ich życia, i szybko zastosować się zwyczajem Boga Subhaanahu wa Ta'aala.

هو الذي خلقكم من تراب ثم من نطفة ثم من علقة ثم يخرجكم طفلا ثم لتبلغوا أشدكم ثم لتكونوا شيوخا ومنكم من يتوفى من قبل ولتبلغوا أجلا مسمى ولعلكم تعقلون (67) هو الذي يحيي ويميت فإذا قضى أمرا فإنما يقول له كن فيكون (68)

Tłumaczenie Sura Al Mu'min werset 67-68

67. [1] Ten, który stworzył was z ziemi [2], a następnie z kropli spermy [3], a potem z grudki krwi, to rodzą się jak dziecko, a następnie pozostawiono do dorosłości [4], a następnie starzeją. Ale wśród was są wyłączone wcześniej. (Aby to zrobić), że można dostać się do określonego okresu [5], aby wiedzieć, [6].

68. On był tym, który włączania i wyłączania [7]. Więc kiedy już miał ustawić sprawy coś [8], On po prostu bekata do niego: "Bądź!" Potem się coś to [9].

Wersety 69-78: Losy tych, którzy sprzeciwiają znaki Boga i Jego Posłańca, i Boga porządek Subhaanahu wa Ta'aala do Jego Posłańca, aby uzbroić się w cierpliwość i czekać na zniszczenie niewiernych.ألم تر إلى الذين يجادلون في آيات الله أنى يصرفون (69) الذين كذبوا بالكتاب وبما أرسلنا به رسلنا فسوف يعلمون (70) إذ الأغلال في أعناقهم والسلاسل يسحبون (71) في الحميم ثم في النار يسجرون (72) ثم قيل لهم أين ما كنتم تشركون (73) من دون الله قالوا ضلوا عنا بل لم نكن ندعو من قبل شيئا كذلك يضل الله الكافرين (74) ذلكم بما كنتم تفرحون في الأرض بغير الحق وبما كنتم تمرحون (75) ادخلوا أبواب جهنم خالدين فيها فبئس مثوى المتكبرين (76) فاصبر إن وعد الله حق فإما نرينك بعض الذي نعدهم أو نتوفينك فإلينا يرجعون (77) ولقد أرسلنا رسلا من قبلك منهم من قصصنا عليك ومنهم من لم نقصص عليك وما كان لرسول أن يأتي بآية إلا بإذن الله فإذا جاء أمر الله قضي بالحق وخسر هنالك المبطلون (78)

Tłumaczenie Sura Al Mu'min werset 69-78

69. Czy nie widziałeś ludzi, którzy zawsze zaprzeczał znaki Boga [10]? Jak mogą się uniknąć [11]?

70. (Mianowicie) tych, którzy zaprzeczają Księgę (Koran) i objawienie wniesione przez Naszych posłańców, których wysłaliśmy. Później będą wiedzieć,

71. pęta i łańcuchy umieszczone na szyi [12], jak je przeciągać,

72. w bardzo gorącej wodzie, a następnie zostały one spalone w ogniu,

73. Następnie rzekł do nich [13], "Który z bożkami, które zostało użyte do kojarzenia [14],

74. (czcić), poza Bogiem? "Oni odpowiedzieli:" Oni odeszli od nas, nawet nigdy nie były czczą nic [15]. "W ten sposób Bóg pozwala błądzą niewiernych [16].

75. [17] To [18] jest, bo sie ciesza z ziemi, bez względu na prawdę, a ponieważ zawsze radują (w nieposłuszeństwie) [19].

76. (Jest on rzekł do nich): "Wejdźcie do bram piekła [20], a mieszkać w nim Więc to jest najgorsze miejsca dla ludzi, którzy są aroganccy. [21]."

77. Więc być ty pacjenta (Muhammad) [22], obietnica Boga jest prawdą. Chociaż pokażemy Ci najwięcej karę Mamy ancamkan do nich, albo thou Naszego miłosierdzia (przed śmiercią na nich), ale im jest wróciliśmy.

78. [23] I rzeczywiście, wysłaliśmy posłańców przed tobą (Muhammada) [24], wśród nich, że ci powiem, a wśród nich znajdują się (również) nie możemy powiedzieć. Żaden z apostołów przynieść cudu, chyba zezwoleniem Boga [25]. Więc kiedy przyszedł rozkaz Boga [26], (dla wszystkich przypadków) decyduje godziwej [27]. A gdy był [28] być nieszczęśliwi ludzie, którzy trzymają się próżności [29].

Wersety 79-85: prawa nie są zmieniane, wnioski, które można wyciągnąć z wydarzeń poprzednich narodów, i że wiara w czasie zagłady przyszedł bezużyteczne.

الله الذي جعل لكم الأنعام لتركبوا منها ومنها تأكلون (79) ولكم فيها منافع ولتبلغوا عليها حاجة في صدوركم وعليها وعلى الفلك تحملون (80) ويريكم آياته فأي آيات الله تنكرون (81) أفلم يسيروا في الأرض فينظروا كيف كان عاقبة الذين من قبلهم كانوا أكثر منهم وأشد قوة وآثارا في الأرض فما أغنى عنهم ما كانوا يكسبون (82) فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون (83) فلما رأوا بأسنا قالوا آمنا بالله وحده وكفرنا بما كنا به مشركين (84) فلم يك ينفعهم إيمانهم لما رأوا بأسنا سنة الله التي قد خلت في عباده وخسر هنالك الكافرون (85)

Tłumaczenie Sura Al Mu'min werset 79-85

79. [30] Bóg jest Tym, który uczynił dla was bydło, większość z was jeździć, a niektóre jesz.

80. A dla ciebie (już nie) innych świadczeń niego (IT) i bydło, które można osiągnąć cel (cel), przechowywany w swoim sercu (z jazdy) [31]. A jadąc zwierząt i są przewożone na pokładzie.

81. A On pokazał znaki (na jego mocy) do ciebie [32]. Następnie znaki (moc) Boga to, czego zaprzeczasz [33]?

82. [34] Czyż oni nie wędrowali po ziemi i wtedy zauważyłem, [35], jak ostateczny koniec tych, przed nimi [36]. Byli coraz bardziej intensywną siłę i (więcej) relikwie cywilizacji na ziemi [37], a następnie co zarabiają ich nie [38] pomoże.

83. [39] Tak więc, gdy apostołowie przyszli do nich z prawdziwą dowodów [40], że są zadowoleni z istniejącej wiedzy [41] i są otoczone (zagłady) kiedyś makieta.

84. Tak więc, gdy zobaczyli nasz los, mówili, [42], "Po prostu wierzę w Boga Jedynego, a odrzucamy bogów, które kojarzy nam się z Boga [43]."

85. Wtedy ich wiara, kiedy widział zagładę z nas nie jest już przydatne do nich. To sunnę (przepisów) Boga, kto był wierny swoim sługom [44]. A kiedy to nieszczęsne niewierni [45].

[1] Dalsze On ugruntował przypadek monoteizmu, stwierdzając, że jest twój Stwórca, który przekształca tworzenie wydarzeń masz. W związku z tym, który stworzył was, więc czcić Go w spokoju.

[2] To jest tworzenie swoich ojców Adama alaihis Pozdrowienia z ziemi.

[3] Jest to początek procesu wydarzeń potomstwo Adama, kiedy w brzuchu matki, które nasienia, a następnie stać się "alaqah (skrzep), a następnie stał się mudhghah (bryła ciała), a następnie wykorzystywane kości, a kości były zawijane w boczku ( zobacz Al Wiernych: 14).

[4] To jest wiek, kiedy coraz bardziej doskonała siła, w grupie wiekowej 30 do 40 lat.

[5] Gdy kończy swój wiek.

[6] Stan Ciebie, więc wiesz, że to, co tworzysz zdarzenia mają Mahasempurna Jego moc, i że nikt nie ma prawa być czczony, ale Go.

[7] Ten, kto właścicielem włączyć i wyłączyć, tak że człowiek by nie umarł albo jako przyczyny lub bez podania przyczyny z wyjątkiem za Jego zezwoleniem. On mówi: "I nigdy wydłużyć życie długowiecznym, ani nie zmniejszył swój wiek, ale (już ustalone) w Księdze (Lawh Mahfuz). Zaprawdę, to jest łatwe do Boga "(Trans Fatir. 11).

[8], duże lub małe.

[9] Nikt nie był w stanie oprzeć i zapobiec.

[10] To jest tak oczywiste i jasne. To zdanie jest dziwne założenie, że ich zły stan.

[11] W ten sposób mogą one być odwrócił się od znaków Boga, są tak oczywiste? Ale gdzie jeszcze pójdą po doskonałego wyjaśnienia dla tego? Znaleźli werset jaśniejsze, a nie znaki Boga? Nie, na Boga, że go nie znaleźć. Czy znaleźli niektóre wątpliwe, że zgodnie z ich pragnieniami, a następnie używać go do ataku wątpliwych znaki Boga, aby bronić swoich sleaze? Naprawdę złe ich wymiana i możliwości ich wyboru dla siebie sprzeczne książki dołączonej do nich z Bóg przyprowadził swoich apostołów, gdzie są one najbardziej ludzkie i najbardziej właściwe i najbardziej szlachetne umysły. Oni nagroda jest piekło, jak to opisano w następnym akapicie.

[12], tak, że nie może się poruszać.

[13] Podczas gdy skrytykował trudne.

[14] To, czy mogą dać korzyści i uniknąć większości zagłady?

[15] Zaprzeczają ich kultu go i bożki zostały przedstawione, to Allah wa Subhaanahu Ta'aala powiedział: "Na pewno i to, co czcicie poza Bogiem, to przynęta piekła, musisz udać się do niego." (Tłum. Al Anbiya: 98)

Według Shaikh Jako Sa'diy, -i to może oznaczać bardziej silne przekonanie, że oznacza to, że w tych słowach jest, aby uznać kult batilnya boga-czcili go, i że Bóg nie ma partnerów. Są one błędne i fałszywe kultu, nawet uwielbienie, że nie jest w porządku, aby być czczony. Jest to sygnalizowane przez słowo Boga wzniosłego, "Tak Bóg pozwala błądzą niewiernych."

[16] Mianowicie w tym misguidance posiadają oni nad światem, apostazja jest jasne dla wszystkich, tak, że uznają nieprawości w Dniu Zmartwychwstania, i prawdą jest słowo Allaha Ta'ala, "A ci, którzy wezwał sojuszników poza Bogiem, nie jest postępuj (wiarę). Śledzą nic poza zwykłym uszczerbku, a oni są po prostu zgadywania "(Trans Yunus:. 66) Jest to widoczne również słowem Allaha Ta'ala". A kto jest bardziej na manowce, niż ci, którzy czczą bogów poza Bogiem, który nie może pozwolić (modlitwy), aż do sądnego dnia jej, a ich zaniedbanie (uwagi) do modlitwy? "(tłum Al Ahqaaf: 5).

[17] Mówi się również do ludzi z piekła.

[18] To kara asortyment to.

[19] To dlatego, wesel i dumny z fałszu, że posiadasz i ze świadomością, że nauka menyelisihi Apostołów i swoją arogancję wobec sług Bożych niesprawiedliwie i chaos jako słowo Allaha Ta'ala w końcu tego rozdziału, "Więc kiedy posłańcami przyszedł do nich z rzeczywistych dowodów, że są zadowoleni z istniejącej wiedzy "(Al-Mu'min trans. 83) i jako słowo Allaha Ta'ala na Karun". Nie bądź zbyt dumny; Bóg nie kocha tych, którzy są zbyt chlubił "(tłum Karun:. 76). Baw się jak ten wesoły naganne, że wymaga kary, w przeciwieństwie do radości godne pochwały, że cieszą się przydatnych wiedzy i dobrych dzieł, jak w słowie Bóg, Potężny, "Powiedz:" Dzięki łasce Boga i Jego miłosierdzia, niech radują się z nim darem Boga i Jego miłosierdzie jest lepsze niż to, co oni gromadzą "(tłum Yunus:. 58)...

[20] Każdy z tych warstw jest zgodny charytatywne.

[21] W tym miejscu byli poniżani i poniżona, więzionego i torturowanego naprzemiennie czują wysokiej temperatury i zimno jest wysoka.

[22] W głosząc wobec ludu twego, a zakłócenie ich smak. Tak, że można być cierpliwym, to pewnie uwierzyć, że obietnica Boga jest prawdą. On pomoże jego religii, podnosząc swoje zdanie i pomoc swoich apostołów. Podobnie, tak, że można być cierpliwym, to pamiętaj, że kara będzie spotkać wrogów, jeśli nie na świecie, to w następnym, od powrotu do Boga, to On będzie je nagradzać zgodnie z tym, co robią. Ta'aala Subhaanahu wa Bóg mówi: "A ty nie zawsze (Muhammad), że Bóg nie jest świadoma tego, co odbywa się poprzez tych, którzy czynią źle. Zaprawdę, Bóg daje im wytchnienia aż do dnia, gdy oczy (ich) oczy rozszerzyły się, "(. Trans Ibrahim: 42)

[23] Następnie Allah wa Subhaanahu Ta'aala zabawiać go i menyabarkannya przypominając braci On spośród apostołów.

[24] kazania do ludu swego, i byli cierpliwi jego ludzie zaburzeń.

[25] Ponieważ są sługami zestawu. Stąd propozycja apostołów w celu doprowadzenia akapit (cud), jak chcą po Bóg daje znaki, które pokazują prawdę o Jego apostołów była propozycja, że ​​jest niesprawiedliwa i uciążliwe siebie.

[26] Aby ocenić wśród apostołów i ich wrogów.

[27] To odpowiada jego miejscu i zgodnie z prawdą, że zapisując się do apostołów i naśladowców i zniszczyć tych, którzy zaprzeczają.

[28] W przypadku podawania decyzji.

[29] Charakter, że są złe, nauki i miłości, które wynikają z nich są marnością, a celem jest marność. W związku z tym powinny one zająć ten werset się martwić, jeśli w sposób ciągły w ich kłamstwa, to stracą jako pokolenie przed nimi była strata, ponieważ nie mają więcej życzliwości i nie jest bezpieczny od kary w księgach wcześniejszych żadnej gwarancji.

[30] Allah wa Subhaanahu Ta'aala dać łaski swoim sługom, aby ich bydła, od których pochodzą różne przyjemności, w tym korzyści z jazdy to, korzyści z jedzenia mięsa, picia mleka, ogrzać ciało ze skóry i sprawiają, różne narzędzia skóry, futra i włosów.

[31] To jest do dalekiego kraju z uczuciem szczęścia i radości.

[32] pokaz Jego jedność, Jego imiona i Jego charakter. Obejmuje największe dobrodziejstwa, gdzie pokazał swoje wiersze do swoich sług, zarówno w siebie i w horyzoncie, i zwraca jego łaski tak, że go znają, cenią go i przypomnieć Jego.

[33] To jest wers, który z wersetami z jego, że nie uznają, bo pozostał w swoim sercu, że wszystkie wiersze i przysług od Niego, tak że nie ma miejsca, aby zaprzeczyć i nie ma gdzie się obrócić, a nawet wymaga rozsądna osoba wywierać szczerość starać się Mu posłuszni, uległe do niego i zajął się oddać Mu pokłon.

[34] Allah wa Subhaanahu Ta'aala zaprosić tych, którzy zaprzeczają apostołowi podróżować na ziemi albo z serca i ciała, a także zwrócić się do ludzi, którzy wiedzą.

[35] Podczas gdy myśli, nie tylko zobaczyć, ale ich serce jest zaniedbanie.

[36] Z powyższych narodów, takich jak "AAD, Samud i innych, gdzie byli większą siłę i więcej rzeczy i więcej spuściznę.

[37] Podobnie jak budowlanych, armatury, zamki i pałace.

[38] Gdy chodzi o tych nakazów (im karania). Gdy siła nie są użyteczne, nie są w stanie pogodzić się z ich własności i nie są w stanie ukryć się za ich twierdzy.

[39] Następnie Bóg wspomina swój wielki błąd.

[40] Jest to niebiańskie książki, cuda, przydatna wiedza, które opisują użytkownika, a nie apostazji, prawa do próżności.

[41] Byli zachwyceni, ze świadomością, że jest na nich oznacza to, że mają już dość z nauką, która jest na nich i nie czuje potrzeby już do nauki nauczał apostołów nich, nawet nie docenili i makiety Informacje podane apostołów. Już informujemy, że emocje pokazali swoją lojalność do zatwierdzenia Allaha berpegangnya przeciwstawiają mu prawdę i zaprowadził do Apostołów. Zawarte w przykładzie nauki, że ludzie są zazwyczaj z niego dumny jest nauka filozofii i nauki Mantiq Grecji, gdzie wiadomo, że twierdził, że wiele wersetów Koranu, zmniejszając jego chwałę w sercu człowieka, i sprawiają, że argumenty, które przekonały i qath'i (na pewno) jako argumenty lafzhi, że nie ponosi najmniejszej pewności, że słuchać powodu ludzie głupi i próżności, a nie argumenty. Należą do nich postaw dewiacyjnych w znaki Boga i przeciw, wallahul musta'aan.

[42] Jako gest uznania, ale kiedy, że uznanie nie jest już przydatne.

[43] Oba posągi i bożki, a my dystansujemy się od wszystkiego, co menyelisihi apostołów, albo w postaci nauki i miłości.

[44] Ta wiara nie jest przydatna, gdy zagłada przyszła. To dlatego, że wiara jest wiarą konieczności i był świadkiem pierwszej ręki, ale wiara jest przydatna tylko gdy jest niewidzialne, czyli przed istnieją oznaki zagłady.

[45] To jest oczywiście ich straty dla każdego. Podczas gdy wcześniej, że zawsze stracić.

ZNAJOMOŚĆ DNIA ostatniego dnia

Przez
Dr. Yusuf bin Abdillah bin Yusuf al-wabilWiedza o Dniu Sądu jest to kwestia tego, co skryte, które jest znane tylko Allaha Ta'ala, jak jest to pokazane przez wiele wersetów w al-Koranu i hadisów Proroka sal allahu sallam, ponieważ wiedza o Dniu Zmartwychwstania to jedyny znany przypadek przez Boga Wszechmogącego. Nie pokazuj go anioł, ani zestawiona do proroka, który został wysłany [1]. Nikt nie wie, kiedy wyrok z wyjątkiem Allaha Ta'ala.

Prorok sal allahu sallam często mówią o stanie Doomsday i zjadliwości, więc ludzie po czym zapytał go, gdy Doomsday. Poinformował, że jest to kwestia tego, co skryte, który jest znany tylko Bogu, a także wersetach Koran wyjaśnia, że ​​wiedza o tym, kiedy zmartwychwstanie jest coś, że Bóg zastrzeżone dla Siebie.

Wśród nich są jego słowa:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها قل إنما علمها عند ربي لا يجليها لوقتها إلا هو ثقلت في السماوات والأرض لا تأتيكم إلا بغتة يسألونك كأنك حفي عنها قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"Pytają o Doomsday" Kiedy to się stało? "Powiedz:" Zaprawdę, wiedzy o zmartwychwstaniu, które jest po stronie mojego Pana; nikt nie potrafi wyjaśnić swój czas przyjazdu, ale Go. Doomsday był bardzo ciężki (bunt stworzeń) w niebie i na ziemi. Wyrok nie przyjdzie do Ciebie, ale nagle ". Proszą, jakby naprawdę wiesz. Powiedz: ". Zaprawdę wiedza o Dniu Sądu, że jest u Boga, ale większość ludzi nie wie '" [Al-A'raaf: 187]

Allah nakazał Jego Proroka Muhammada sal allahu sallam, by głosić ludziom, że wiedza o zmartwychwstaniu jest tylko w Boga Jedynego, tylko on był tym, który wyraźnie zna ten problem i kiedy to się stało, żaden z mieszkańców niebios a ziemia wie.

Jako objawione przez Boga:

يسألك الناس عن الساعة قل إنما علمها عند الله وما يدريك لعل الساعة تكون قريبا

"Ludzie pytają cię o Dniu Zmartwychwstania. Powiedz: "Zaprawdę wiedza o Godzinie był tylko u Boga." A czy wiesz (O Muhammad), może być Dzień Zmartwychwstania jest w pobliżu czasu "[Al-Ahzaab: 63].

Jak wypowiedziane przez Boga:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها فيم أنت من ذكراها إلى ربك منتهاها

"(Niewierni) poprosi (O Muhammad) Dnia Zmartwychwstania, kiedy to się stanie? Kim jesteś, (które) mogą być wymienione (czas)? . Rabba twój przywrócony do końca (rezerwa czasu) "[An-Naazi'aat: 42-44]

Następnie kulminacją wiedzy na dzień zmartwychwstania powrócić do Boga.

Dlatego też, gdy Gabriel Alaihissallam zapytał Proroka sal allahu sallam w Dniu Zmartwychwstania, jak opisano w Hadis, że długo Gabriel prorok sal allahu sallam powiedział:

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

"Ludzie, którzy zostali zapytani o nim nie wie więcej niż osoba, która poprosiła." [2]

Gabriel nie wiedział, kiedy Dzień Sądu to się stało, więc nie Proroka Muhammada sal allahu sallaam.

Podobnie Proroka Isa Alaihissallam, że nie wie, kiedy Wyrok się dzieje, ale zejść kiedy Apokalipsa jest bliska. Nawet (spadek Proroka 'Isa), w tym dużych znaków Sądu, co zostanie wyjaśnione.

Al-Imam Ahmad rahimahullah opowiada, jak Ibn Majah i Al-Hakim z 'Abdullaha bin Mas'ud radi anhu, od Proroka sal allahu sallam, powiedział:

لقيت ليلة أسري بي إبراهيم وموسى وعيسى, قال: فتذاكروا أمر الساعة, فردوا أمرهم إلى إبراهيم فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى موسى, فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى عيسى فقال: أما وجبتها; فلا يعلمها أحد إلا الله ذلك, وفيما عهد إلي ربي عزوجل أن الدجال خارج, قال ومعي قضيبان, فإذا رآني, ذاب كما يذوب الرصاص. قال: فيهلكه الله.

"W nocy byłem w-Isra'kan do nieba, spotkałem się z Abrahama, Mojżesza i Jezusa." On powiedział: "Wtedy rzekł do siebie o sprawie Zmartwychwstania, a potem przywrócić ich przypadku Abrahama, a następnie powiedział:" Ja nie mają wiedzy o tym, powrócić sprawa jest Mojżesz. "Potem powiedział:" Nie mam wiedzy o tym, oddać swoją sprawę do Jezusa ". W końcu powiedział:" Co do kiedy to się stanie, to nikt nie wie, oprócz Boga. Wśród rewelacji podanych przez mojego Pana Wszechmogącego do mnie: "Zaprawdę Dajjal wyjdzie." Powiedział: "A ja niosłem dwa miecze. Jeśli on mnie widzi, będzie topił się topi cyny. "Powiedział:" Wtedy Bóg zniszczy go. "[3]

Są Ulul Azmi Apostołów, i nie wiem, kiedy Apokalipsę.

I Imam Muslim opowiedziana Rahimahullah z Jabir bin 'Abdillah Radi anhuma, powiedział: "Słyszałem Prorok sal allahu sallam, który powiedział, miesiąc przed śmiercią:

تسألوني عن الساعة? وإنما علمها عند الله وأقسم بالله ما على الأرض من نفس منفوسة تأتي عليها مائة سنة.

"Pytał mnie pan o Dniu Zmartwychwstania? Choć nauka jest tylko po stronie Boga, i przysięgam przez imię Boga, nie jest istotą żywą urodził się na tej ziemi, która jest sto lat ". [4] [5]

Ten hadis neguje możliwość, że Prorok sal allahu sallam znasz po Gabriel wypytywać.

Ibn Kathir rahimahullah powiedział: "niepiśmienny Prorok, który jest liderem wśród Apostołów, a obejmują one -shalawat i pozdrowienia Allaha him- okaziciela proroka łaski pokuty rozmówcy, przywódca wojny, dając decyzję, która cześć gości, kolektor, gdzie wszystkie ludzie zebrali się do niego (do uzyskania syafa'at), w którym powiedział również w autentycznym hadisów z hadisów Anas i Sahl bin Saad radi anhuma:

بعثت أنا والساعة كهاتين.

"Posłał mnie i Dzień Zmartwychwstania, jak dwóch (palcem) jest". [6]

On jest bliżej do istniejącego palcem wskazującym i później (palec) w środku. Niemniej jednak, jego okoliczności, Bóg nakazał mu przywrócić naukę Doom do niego, gdy zapytałem o to, Bóg mówi:

قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"... Powiedz:" Zaprawdę wiedza o Dniu Sądu, że jest u Boga, ale większość ludzi nie wie. "[Al-A'raaf: 187] [7]

Każdy, kto myśli, że Prorok sal allahu sallam wiedzieć, kiedy Apokalipsa, to, że jest głupcem, bo wersety Koranu al-i hadisów Proroka wymienione odrzuca te założenia.

Ibn al-Qayyim rahimahullah powiedział: "A ci, którzy uważają się za naukowców naszych czasów ujawnił kłamstwa. Udaje spełnione (wiedzy), gdy wiedza nie dano mu, że Prorok sal allahu sallam wiedzieć, kiedy w Dniu Zmartwychwstania. "(Bardzo słusznie) powiedział do niego:" Prorok sal allahu Salla kiedyś powiedział w Hadis Gabriel :

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

"Ludzie, którzy zostali zapytani o nim nie wie więcej niż osoba, która poprosiła".

Następnie zakłócają one prawdziwe znaczenie, mówiąc: "Znaczenie jest:" Ja jestem, i dobrze o tym wiesz. "

To największa głupota, a znaczenie najgorszych nadużyć. Prorok sal allahu sallam wiedzieć więcej o Bogu, (niewłaściwe) powiedział ktoś uważał za Murzyna, "Ja i ty wiesz, kiedy Wyrok się dzieje," tylko głupcy powiedział: "Wcześniej, bo wie, że jest on Gabriel ", kiedy Prorok sal allahu sallam szczery w jego słowach, powiedział:

ما جائني في صورة إلا عرفته غير هذه الصورة.

"To nie jest on pochodzić z takiej grzywny, chyba że go znali, inne niż ten." [8]

W innym brzmieniu:

ما شبه علي غير هذه المرة.

"On (Gabriel) nigdy nie przebrany mnie na bok przy tej okazji."

Podczas gdy w innym brzmieniu:

ردوا علي الأعرابي ...

"Przynieś mi Beduinów ..."

Potem poszli go szukać, ale nie rozumiem.

Prorok sal allahu sallam wiedzieć, że jest Gabriel po chwili, jak stwierdził Umar radi anhuma, "Potem milczał przez długi czas, a potem powiedział, 'O' Umar! Czy wiesz, do kogo się zwrócić? "[9]

Ci, którzy zniekształcają sens powiedzenie: "On wie, że jest Gabriel od zapytał go, a on nie głosić Towarzyszy mu chyba po upływie czasu minęło!"

Wtedy wyraz w Hadis: (ما المسئول عنها بأعلم من السائل) obejmuje każdego, kto zapytał i zapytał, to każdy, kto zapytał, a zapytany o tę sytuację Doomsday jest taki, że (tak samo nie wiem). [10]

Podobnie, nie ma sensu wspomnieć znaki i głosić pytający już wie, tym bardziej, kiedy nie zapytał o znakach.

I bardziej dziwaczne niż tym argumentem jest to, co jest objawione przez co-Suyuti w al-Haawi po ujawniając odpowiedzi na pytania o hadisów znanych wśród mężczyzn: "Zaprawdę, Proroka sal allahu sallam nie pozostają w grobie przez tysiąc lat? "On (al-Suyuti) powiedział:" Ja odpowiadam, że jest to fałsz nie ma podstaw w ogóle. "

Potem ujawnił, że napisał książkę na ten temat z tytułem al-Kasyfu 'an Mujaawazati Haadzihil Umma al-Alf, w którym powiedział:

Po pierwsze, hadisów, które istnieją wskazania, że ​​ci ludzie z wiekiem ponad tysiąc lat i ulepszenia nie docierają pięćset lat; jak opowiadane przez wielu na świecie, że wiek jest siedem tysięcy lat, a Prorok sal allahu sallam wysłany pod koniec szóstego roku tysiące. [11]

Potem wspomniał niektórych obliczeń, że wniosek nie jest po prostu możliwe, jeśli jego czas był tysiąc pięćset lata. Potem wspomina hadisów i atsar-atsar, która jest oparta o nim:

Wśród nich jest opowiadane przez ATH-Thabrani w al-Kabiir ad-Dahhak bin Zummal az-Zuhani, powiedział: "Miałem sen, to powiem Proroka sal allahu sallam," później powiedział, że hadis, w którym ujawnione :

إذا أنا بك يا رسول الله على منبر فيه سبع درجات, وأنت في أعلاها درجة. فقال: أما المنبر الذي رأيت فيه سبع درجات وأنا في أعلاها درجة, فالدنيا سبعة آلاف سنة, وأنا في آخرها ألفا.

"Nagle byłem w (prawie) można O Wysłannik Allaha, na ambonie, który ma siedem kroków i jesteś na drabinie Najwyższego", a następnie powiedział: "Ambona widzisz ma siedem schodów, a ja byłem na schodach Najbardziej wysoki, oznacza to, że (wiek) świata siedem tysięcy lat, a ja byłem w ostatnich tysięcy lat. "[12]

On (al-Suyuti) powiedział, że hadis opowiadane przez al-Bayhaqi w ad-Dalaa Ila, i jako-Suhail powiedział, że ten hadis dha'if sanadnya, ale Hadis opowiadane przez mauquf do Ibn 'Abbaas anhuma przez drogi path są autentyczne, a ath-Thabrani [13] menshahihkan tej fundacji i wzmocnienie go z jakimś atsar.

Następnie jako-Suyuti wyjaśnia, że ​​znaczenie słów Proroka sal allahu sallam: ". ... I byłem w ostatnich tysięcy lat" Chodzi o to, że większość muzułmanów były w siódmym tysiąc, aby dopasować historię se-dodał, że został on wysłany Na koniec sześciu tysięcy. Gdyby został wysłany na początku siódmego tysiąca niewątpliwie oznaki Doomsday jak duże jako Antychryst, upadku Proroka 'Isa, a wschodem słońca z zachodu został napotkanych ponad sto lat przed naszym czasie, ponieważ Zmartwychwstanie stało siódmego tysiąca, podczas gdy nic się nie działo w tym czasie, to oznacza to, że reszta roku więcej niż siedem tysięcy trzysta lat. [14]

Jest to słowo podsumowanie jak-Suyuti rahimahullah i (te słowa) zderzają się z jasnej wypowiedzi w al-Qur-jest również hadisów są autentyczne; że życie na świecie nie jest znana przez każdego, z wyjątkiem Allaha Ta'ala. Bo jeśli wiemy, wiek świata, na pewno będziemy wiedzieć, kiedy Apokalipsę. Musisz wiedzieć przed wersetów Koranu i Al-hadisów Proroka, że ​​wyrok nie jest wiadomo, kiedy to się stało, z wyjątkiem Allaha Ta'ala.

Podobnie, że fakt, że nie jest jego odrzucenia (myślę o co-Suyuti). Ponieważ jesteśmy na początku XV wieku Hijriyyah, natomiast Dajjal nie wyjdzie, i Proroka Isa nie upadł na ziemię. Jak-Suyuti stwierdza, że ​​nie jest to historia, która mówi Dajjal się na początku wieku i "Isa Alaihissallam dół, i zabił go. Potem mieszkał na ziemi czterdzieści lat, ludzie mieszkają w ziemi po słońce wschodzi z zachodu na sto dwadzieścia lat, a odległość między dwoma ciasta francuskiego (trąbka) miał czterdzieści lat, to wszystko musi się zdarzyć w ciągu dwustu lat [15 ]. Następnie na podstawie jego słów, jeśli Dajjal się teraz musi być dwieście lat, tak że wystąpienie Sądu po tysiąc sześćset roku.

Przez to jest oczywiste kebathilah co hadisy, które ograniczają wiek świata.

Ibn al-Qayyim rahimahullah powiedział w księdze al-Manaarul Muniif pewne rzeczy, które są znane do niego fałszywość hadis. On powiedział: "Wśród nich jest menyelisihi Hadis Teksty al-Qur-oczywistych, takich jak ograniczeń wiekowych hadisów świecie, który mówi, że życie zaledwie siedem tysięcy światowych lat, gdy byliśmy w siódmym okresie tysięcy lat. Jest to najbardziej oczywiste kłamstwo, bo jeśli ten hadis autentyczny, z pewnością każdy wie, że Doomsday wystąpią dwieście pięćdziesiąt jeden lat naszego czasu dzisiaj. "[16]

Ibn al-Qayyim żył w VIII wieku Hijriyyah, powiedział słowa, jak te, i przeszedł na jego słowa ponad sześćset pięćdziesiąt dwa lata, ale świat się nie skończy.

Ibn Kathir powiedział: "Jak zawarte w księgach Israiliyyat (historie pochodzące z ludu Izraela / żydowsko-red.), A ludzie Księgi w postaci okresu restrykcyjnego ma przeszłości przez tysiące i setki lat, więc więcej niż jedna osoba duchownych jasne -terangan winić je w środku, i traktować je surowo, jak na to zasługują, aby ją, a także nie jest hadis:

الدنيا جمعة من جمع الآخرة.

"Świat jest jednym z tygodnia w ciągu najbliższych kilku tygodni."

Ten hadis nie sanadnya autentyczne, ani hadisy nie jest autentyczna SANAD która określa czas w Dniu Sądu, odpowiednio. [17]

Ponieważ nikt nie wie, kiedy Dzień Sądu, to nikt nie wie, kiedy jego pojawiające się oznaki Doomsday. Historia, która wyjaśnia, że ​​w tym roku będzie tak iw tym roku wystąpi w tej sprawie, to nie jest prawda, bo kalendarz nie zostało zrobione w czasie Proroka sal allahu sallam, ale Omar bin al-Khaththablah są ustawione jako Idżtihad od niego, po czym rozpocznie obliczeniowe od początku emigracji zdarzeń Prorok sal allahu sallam do Medyny.

Al-Qurtubi powiedział: "Właściwie to, co jest zgłaszane przez Proroka sal allahu sallam o zniesławienie i wydarzeń, które nastąpią, z terminami danego roku wymaga poprawny sposób (w ustalaniu Historia keshahihan), które mogą złamać żadnej AR gumentasi, to jest tak (określenia) czasu do Dnia Zmartwychwstania, nikt nie wie, w którym to się stanie, ani w co? (List), które odbędzie się w piątek na koniec czasu. Czas, w którym Bóg stworzył Adama Alaihissallam, ale w piątek, który z nich? Nikt nie zna dokładny dzień, z wyjątkiem Boga, że ​​nie ma dla niego partnerem, a także oznaki problemu Doomsday, nie wiadomo, czas jest na pewno, wallahu wie najlepiej. [18]

[Skopiowane z książki Asyraathus Saa'ah, autor Abdillah bin Jusuf ibn Jusuf al-wabil, Daar Ibnil Jauzi, grafiki Piątej 1415H-1995M, Doomsday Wydanie Indonezja jest blisko, Beni Tłumacze Sarbeni, Czytnik Publishers Ibn Kathir]

No comments:

Post a Comment