!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, September 10, 2015

Fırtınalar, kuraklık Asya, azap veya kıyamet belirtileri vurdu?

Bitmiş değildi binmek (366)

(Bölüm 366), Depok, Batı Java, Indonnesia, 8 Eylül 2015, 19:19 pm).

Fırtınalar, kuraklık Asya, azap veya kıyamet belirtileri vurdu?

Şimdi kum fırtınaları da gök gürültüsü, kuraklık ve seller eşliğinde şiddetli yağmur da Asya yanı sıra Endonezya'yı vurdu altı kişi, Mekke hatta şehir öldürme, Ortadoğu'daki birçok ülkede vurdu.
Bu İster ceza veya uyarı insanlara insanlar kendilerini menginstropeksikan bu artık birbirimizi, açgözlü, ekonomik ve siyasi güce öldürme, adaletsizlik yapmaya devam etmek, böylece insanların çoğu, tüm doğal fenomenler (sunatullah) orada ayarlanmış olduğunu unutmuş, ya da sürekli şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) taahhüt.
Sel, deprem veya diğer doğal olayların neden ile silerek zholim onların azap yapıyor çünkü Tanrı ulusların ileri zengin teknoloji, (bir ev ve çok sayıda lüks sarayı olan) ve zenginlik çok sahip olmasına rağmen daha erken olduğunu uyarıyor, ama.

Kum fırtınaları, Orta Doğu, hastaneye başvuru onlarca, altı ölü lye
(BBC) - sandstorms etkilenen Suriye'de Humus kentinin Gösterim.
Kum fırtınası onlarca insan yatırılarak teşvik edildi yetkilileri sağlık uyarısı yayınladı neden Ortadoğu'nun batı bölgesini vurdu.
Fırtına Pazartesi (07/09) üzerine Suriye'de bazı alanlarını vurdu ve Salı sabahı diğer birçok ülkede (08/09) formadaki.
Lübnan, İsrail, Türkiye ve Kıbrıs'ın çoğu bu kum fırtınaları etkilenir.
Lübnan'ın resmi haber ajansı, bir kadının kuzey Lübnan'da ölen ve en az 80 kişinin bağlı solunum sorunları hastaneye ilan.
Bu nedenle fırtınanın İsrail Çevre Bakanlığı da evde kalmak çocuklar, hamile kadınlar ve yaşlıların sordu.
Suriye Medya çünkü fırtına söylerken, İdlib ve Hama ilinde savaş durdu.
Suriye hükümet yanlısı gazete, el-Vatan, kum fırtınaları uçmak için devlete ait askeri helikopterler yasaklamak yapmak dedi.
Kötü hava kısmen tüm bölgede alçak basınç sisteminin neden olduğu ve kum doğu, resmi haber ajansı SANA dan üflenir.
SANA göre, kötü görüş önümüzdeki birkaç gün boyunca devam edecek.

Tropikal Pasifik ısınma doğu şiddetli bir kuraklık poz ise yağışlı sezon ve tropikal fırtınalar, Güneydoğu Asya'nın bazı bölgelerinde yaygın sellere sebep, bilim adamları söyledi.
Bunlar iki ayrı hava genellikle doğal olduğunu, ancak bu durum nedeniyle bir ısınma dünyanın artar ve bir uyarı bu aşırı durumun gelecekte daha da kötüye olabilir anlaşılmaktadır söylüyorlar.
Myanmar, Vietnam ve Tayland son günlerde yoğun yağış ve sel yaşanıyor bazı alanlarda, Batı Bengal, Hindistan ile aynı.
Aynı zamanda, Endonezya ve Tayland kuzey bölgelerinde en şiddetli kuraklık yaşadı bir.
Bilim adamları ekvatoral Pasifik Okyanusu'nda bir dizi değişiklik Güneydoğu Asya'nın doğu kesiminde hava koşulları etkileyebilecek söylüyorlar.
Hint Okyanusu üstünden güney batısında Umman Denizi yağışlı sezon, bu nedenle Güney Asya'da yağış ve Güneydoğu Asya parçaları düşmektedir.
Endonezya El Nino
"Endonezya kuraklık ve Güneydoğu Asya'nın bazı bölgelerinde ilişkin olarak, özellikle El Nino ile bağlantılı ve bu olasılıkları devam etmesi bekleniyor kadar 2015 yılından sonra"
Omar Baddur
Tropikal Pasifik deniz yüzeyi sıcaklıkları ısınma - Meteoroloji uzmanları Endonezya kuru devleti uzun çünkü El Nino olarak bilinen beklenen edildiğini açıkladı.
"Biz neyi Özellikle El Nino ile bağlantılı Endonezya kuraklık ve Güneydoğu Asya'nın bazı bölgelerinde, ilgili oldu ve bu 2015 sonrasına kadar olanaklarını devam etmesi bekleniyor olduğunu kesin söyleyebilirim," Ömer Baddur, Dünya Meteoroloji Örgütü de meteorolog dedi.
Bilim adamları, bölgenin su soğutucusu deneyimli, böylece bir El Nino, doğuya hareket pasifik kuzeybatı sıcak su oluşur sırasında söylüyorlar.
"Su soğutucusu Güneydoğu Asya'nın doğu kesiminde kurak koşullara getirmek - şimdi gerçekleşiyor gibi - buharlaşması ve yağmur neden olabilir sıcak su ile aksine," Teknoloji Değerlendirme ve Uygulama Dairesi (BPPT) Edvin Aldrian dedi.
El Nino da uyarı meteorologlar Temmuz ve Ağustos aylarında normalin altında Hint muson yağış tahmin teslim.
Hindistan'ın on devletler yağışlı sezon yağış eksik deneyimli üzerinde, Hint Meteoroloji Dairesi dedi.
Giderek şiddetli yağmur
"Biz de daha az yağış düşüş bekliyoruz, bu yıl El Nino yıl beklenen," Tun Lwin, Myanmar'ın meteorolojik kurumu eski lideri söyledi.
"Ama yağmur mevsimi yoğunluğu şimdi daha da güçlü.
"İlk başta nedeniyle Himalayaların eteğinde kuzeye hareket ve ardından muson bulutlar güney üst kısmından hareket başlar olan yağışlı sezon için yüksek yağış yaşadı."
Myanmar meteorologist seller neden ve üzerinde 80 kişi öldü, ülke olağanüstü düzeyde yağış alır dedi ve yerinden yaklaşık 250 bin kişi bıraktı.
Muson bulutlar ve Typhoon Yorumlar Yağmur da 100'den fazla kişinin ölümüne ve Batı Bengal, Hindistan hasara neden olur.
Lwin yağışlı sezon güçlendirir temel faktör bir tropikal siklon olduğunu söyledi.
Bilim adamları El Nino genellikle yağışlı sezon zayıflatır söylüyorlar, ama şimdi aslında tropik siklon güçlendirir.
Güneydoğu'da Taşkın ve kuraklık yoğunluğunu artırırken, büyük ölçüde onların doğal çeşitliliği doğrultusunda bu kez.
Bu aşırı hava yoğunluğunda bir artış anlamına geliyor, diyorlar, yeryüzünün sıcaklığının artmasına kaynaklanmaktadır.
"Atmosfer ve yükselen denizler ve ısı dolayısıyla yoğunluğu artan, ekstrem koşullarda ek enerji sağlamak," Baddur dedi.
Bilim adamları atmosferdeki karbondioksit, ısıyı gibi, sera gazları salımlarının artışını uyarır ve okyanus ısınma, dünya iklim değişikliği neden olur.
"Biz Güneydoğu Asya'da oluyor iklim değişikliğinin doğrudan etkisi nedir diyemeyiz ama biz iklim değişikliğinin böyle aşırı durumlarda artacaktır söyleyebiliriz."
Daha aşırı
"Eğer 1950 yılından bu yana rekor bakarsanız, bugüne kadar, güçlü olacak daha güçlü oluyor ve endeks bu yıl gösteriyor"
Endonezya Meteoroloji yetkilileri El Nino durumun güçleniyor olduğunu söylüyorlar.
"Eğer 1950 yılından bu yana rekor bakarsanız, şimdiye kadar, daha güçlü oluyor ve endeks bu yıl güçlü olacak gösteriyor," metereolog Endonezya, Edvin Aldrian dedi.
Kimin Rapor, dünya iklim müzakerelerinin temelini oluşturdu BM kuruluşu, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC), bu tür kısa süreli ve kuraklık yoğun yağış gibi aşırı koşullar uyardı.
"Güneydoğu Asya, on yılda 22mm artarak yılın tamamında yağmur batırılmış gün içinde ise on yılda 10mm, yağışlı gün aşırı bir artış yağış" son IPCC raporunda.
"Ama çeşitlilik ve iklim bölgesinde ve sezon çok farklı eğilimler ise," rapor ekledi.

Indramayu, Batı Java bir çiftçi olarak zaten 25 yıl Tatang ve o art arda kuraklık yaşadı, ancak bu yılki kuraklık önceki yıllara göre daha şiddetli oldu.
"Geçen yıl, o kadar yah çiftçilerin bitkileri yah. Ama son yıllarda daha şimdi daha şiddetli sezon oldu" Tatang dedi.
Kuraklık sadece Indramayu, Batı Java, aynı zamanda Endonezya 11 diğer illerde.
Tarım arazilerinin yaklaşık 25.000 hektar kuru ve Endonezya vatandaşlarının milyonlarca gibi onların günlük ihtiyaçları için su eksikliği olarak etkisini hissetmeye bekleniyor.
Kuraklıkla başa çıkmak için, Ulusal Afet Yönetim Ajansı Sutopo Purwo Nugroho sözcüsü hükümet tarafından alınacak adımlar açıklar.
"Dağıtım, tanker su kullanarak su su düşürüyorsun. Sonra o kadar su, sıhhi tesisat onarım depolama tanklarını doldurmak ve" Sutopo dedi.
Buna ek olarak, hükümet de Endonezya boyunca 49 rezervuarlar, açık Sutopo inşa planları vardır.
Endonezya 12 ilde toplam kuraklık çarptı
Bitki Değil
Endonezya Bazı bölgelerde doğal ve coğrafi Wonogiri, Boyolali ve Blora gibi kuru bir alandır.
Ancak küresel bir fenomen olan El Nino, Pasifik Okyanusu yüzey sıcaklığı sapmaları, bu ekvator bölgelerinde farklı ülkelerden etkiliyor. Bu Endonezya kuraklık büyür neden olur.
Bu nedenle, Thomas Jamaluddin, Ulusal Havacılık ve Uzay Enstitüsü Başkanı, bu sezon pirinç menamam değil çiftçilere tavsiye etti.
"Tarımda durumunda Yönetimi ayrıca pirinç büyümek, yeni çiftçilerin birçok alanda. Dikkate suyun kullanılabilirliği almak, ama sonra kuraklık isabet etmelidir," dedi Thomas.
Buna ek olarak, Thomas da su bol olduğunda su yönetimi ve çok sayıda mağaza uygulayan kişiye çağırdı.
Bu kuraklık bu yıl Kasım ayına kadar Endonezya'yı vurmaya devam edeceği tahmin edilmektedir.

Tefsir Al Mümin Verse 67-85
67-68 Ayetler: insanlara davetiye kendi yaratılış ve hayatlarının gelişimine Allah wa Subhaanahu Ta'aala gücüne dikkat ve hızlı bir şekilde Tanrı Subhaanahu wa Ta'aala bir kararname uygulamak.

هو الذي خلقكم من تراب ثم من نطفة ثم من علقة ثم يخرجكم طفلا ثم لتبلغوا أشدكم ثم لتكونوا شيوخا ومنكم من يتوفى من قبل ولتبلغوا أجلا مسمى ولعلكم تعقلون (67) هو الذي يحيي ويميت فإذا قضى أمرا فإنما يقول له كن فيكون (68)

Suresi Ayet 67-68 Mümin Tercümesi

67. [1] O kim, sonra sonra sperm [3], daha sonra bir pıhtı gelen, o zaman bir çocuk olarak doğarlar bir damla sudan, toprak [2] sizi yarattı sen [4] yetişkinliğe izin, sonra yaşlanmak. Ama aranızda daha önce orada kapatılır. Eğer [6] anlıyorum, böylece [5] Belirtilen süre olsun ki (biz bunu).

68. O açmak ve kapatmak biriydi [7]. O bir şey işlerini ayarlamak üzereydi Yani [8], O sadece kendisine Bekata, "ol!" Sonra bir şey haline o [9].

69-78 Ayetler: Allah ve Resulü ayetleri karşı çıkanların kaderi, ve Resulü Allah'ın emri Subhaanahu wa Ta'aala sabırlı olmak ve kâfirlerin imha için bekleyin.ألم تر إلى الذين يجادلون في آيات الله أنى يصرفون (69) الذين كذبوا بالكتاب وبما أرسلنا به رسلنا فسوف يعلمون (70) إذ الأغلال في أعناقهم والسلاسل يسحبون (71) في الحميم ثم في النار يسجرون (72) ثم قيل لهم أين ما كنتم تشركون (73) من دون الله قالوا ضلوا عنا بل لم نكن ندعو من قبل شيئا كذلك يضل الله الكافرين (74) ذلكم بما كنتم تفرحون في الأرض بغير الحق وبما كنتم تمرحون (75) ادخلوا أبواب جهنم خالدين فيها فبئس مثوى المتكبرين (76) فاصبر إن وعد الله حق فإما نرينك بعض الذي نعدهم أو نتوفينك فإلينا يرجعون (77) ولقد أرسلنا رسلا من قبلك منهم من قصصنا عليك ومنهم من لم نقصص عليك وما كان لرسول أن يأتي بآية إلا بإذن الله فإذا جاء أمر الله قضي بالحق وخسر هنالك المبطلون (78)

Suresi Ayet 69-78 Mümin Tercümesi

69. Her zaman [10] Allah'ın âyetlerini inkâr insanları görmedin mi? Onlar önlenebilir nasıl [11]?

70. (Yani) Kitap (Kur'an) ve gönderdik Bizim peygamberlerine getirdiği vahyi inkâr edenlere. Daha sonra bilecek,

71. zaman sürükledi gibi, boyunlarına [12] etrafına yerleştirilen pranga ve zincirleri,

Çok sıcak suya 72., sonra onlar yakıldığını,

73. Sonra ilişkilendirmek için kullanılan putlara hangisi [14], "Onlara [13] dedi

Allah'tan başka 74. (kulluk)? "Dediler ki," Onlar bile bir şey [15] ibadet asla, bizden uzak gitti. "Böylece Allah, kâfirler [16] saptırır.

75. [17] Yani, gerçeği bakılmaksızın yeryüzünde exult çünkü ve her zaman (itaatsizlik) exult çünkü [18] [19].

76. (O onlara dedi ki): "O kötü kibirli [21] kim insanlar için yerlerin var Yani siz Hell [20] kapılarından girin, ve ona yaşamak için.".

77. Bu yüzden sabırlı binlik (Muhammed) [22] olmak, Allah'ın vaadi gerçektir. Size en Onlara ancamkan cezayı, ya da (onlara ölmeden önce) başka sen bizim rahmetini gösterir, ancak onlara rağmen biz döndü.

78. [23] Andolsun, Biz biz biz size değil size ve aralarında (aynı zamanda) olduğu orada, aralarında sana (Muhammed) [24] önceden haberciler gönderdi. Havarilerin hiçbiri, bir mucize getir Allah'ın izniyle sürece [25]. (Tüm durumlar için) Allah [26] komutu, geldiğimde adil [27] tarafından karar verilir. O zaman ve [28] Vanity [29] sarılmak talihsiz insanlar.

79-85 Ayetler: yasalar, önceki halkların olaylardan çıkarılabilecek dersler değiştirilmez, ve kıyamet zamanında bu inanç yararsız geldi.

الله الذي جعل لكم الأنعام لتركبوا منها ومنها تأكلون (79) ولكم فيها منافع ولتبلغوا عليها حاجة في صدوركم وعليها وعلى الفلك تحملون (80) ويريكم آياته فأي آيات الله تنكرون (81) أفلم يسيروا في الأرض فينظروا كيف كان عاقبة الذين من قبلهم كانوا أكثر منهم وأشد قوة وآثارا في الأرض فما أغنى عنهم ما كانوا يكسبون (82) فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون (83) فلما رأوا بأسنا قالوا آمنا بالله وحده وكفرنا بما كنا به مشركين (84) فلم يك ينفعهم إيمانهم لما رأوا بأسنا سنة الله التي قد خلت في عباده وخسر هنالك الكافرون (85)

Suresi Ayet 79-85 Mümin Tercümesi

79. [30] Bu sizin en binmek ve bazı yemek, sizin için sığır yaptı Allah'tır.

80. Ve (artık) diğer yardımlar onu (sığır o) ve sizin için (sürüş) kalbinizde saklanan bir amaca (gol) başarmak olduğunu [31]. Ve hayvanları sürerek, onlar gemide taşınır.

81. Ve O, sana [32] (onun gücünün) belirtileri gösterdi. Sonra inkar işaretler (güç) Allah o [33]?

82. [34] Onlar yeryüzünde gitti ve daha sonra fark ettiniz [35] nasıl kendilerinden öncekilerin sonu [36]. Daha sonra kazandıkları onlara [38] yardımcı olamaz, daha yoğun gücü ve yeryüzünün [37] üzerine medeniyet (daha fazlası) emanetler vardı.

Elçiler gerçek kanıt [40] onlara geldiğinde 83. [39] Yani, onların mevcut bilgi [41] ile mutlu ve onlar alay mock için kullanılan (azap) ile çevrilidir.

Onlar bizim azap görünce 84. Yani, [42], "Biz yalnız Allah'a iman ve biz Allah'ın [43] ile ilişkilendirmek tanrılar reddediyoruz." Dedi

Onlara artık yararlı bize azap görmüştü 85. Sonra onların inanç. Bu kullarına [44] gerçek olmuştur sünnet (hükümleri) Allah'ı olduğunu. Ve bu talihsiz kafirler [45] olmak zaman.

[1] Ayrıntılı O olayları oluşturulmasını sana sahip dönüştürür Yaratıcı olduğunu belirterek, tek tanrılı dinlerin davayı pekiştirdi. Bu nedenle O, seni yarattı, kim bu kadar yalnız O'na kulluk edin.

[2] Bu sizin babalarınızı Adam 'yerden aleyhisselamın selam oluşturmaktır.

[3] Bu annesi, semen bunun karnında, sonra 'alaqah (pıhtı) haline Adem olaylar kuşaklar bir sürecin başlangıcı, daha sonra mudhghah (etten götürü) oldu, sonra kemikleri kullanılan ve kemikler (pastırma sarılı ) 14: Al Faithful bkz.

[4] Bu yaş daha mükemmel mukavemet, yaş grubu 30 ile 40 yıl arasındadır.

[5] bu Yaşınızı sona erdiğinde.

[6] senin devlet, bu yüzden olayları ne oluşturmak Mahasempurna O'nun gücüne sahip olduğunu biliyorum, ve hiçbirinin hakkına sahiptir tapan O'ndan edilecek.

[7] Bir kişinin neden olarak ya da O'nun izni olmaksızın hiçbir nedenle ya ölmezdi ki, ve kapatmak kendi o. O, "diyor Ve Kitap (Levh Mahfuz) uzun ömürlü ömrünü uzatmak ne de yaş azalır, ancak (zaten kurulmuş) asla. Şüphesiz o, Allah'a göre kolaydır "(Trans Fatır:. 11).

[8] Büyük ya da küçük.

[9] Hiç kimse direnmeye ve önlemek mümkün oldu.

[10] Bu çok net ve parlak. Bu cümle onların kötü duruma varsaymak garip.

[11] Bu çok açıktır Allah'ın ayetlerinden uzak açılabilir nasıl? Oysa başka nerede bunun için mükemmel bir açıklamadan sonra gider? Allah'ın ayetleri karşı bir ayet daha net buldunuz mu? Hayır, Tanrı tarafından, onu bulamadık. Yoksa onlar buldum olsun bazı onlar bunu kullanmak daha sonra istekleri doğrultusunda ve onların sleaze savunmak için Allah'ın âyetlerini şüpheli saldırmaya şüpheli? Gerçekten kötü döviz onları ve kendilerini Allah onların en insani ve en doğru ve en asil kafasında olan onun elçileri getirdi onlara gelen kitap yanıltmak için seçtikleri seçenekler. Bir sonraki paragrafta açıklandığı gibi Onlar ödül cehennemdir.

[12] Onlar hareket edemez diye.

[13] iken sert eleştirdi.

[14] Yani onlar size fayda vermek ve kıyamet en önleyebilirsiniz olup olmadığıdır?

[15] Onlar ibadet onu inkâr ve putlara sunuldu, ardından Allah wa Subhaanahu Ta'aala "Sen, Allah'ın yanında ibadet Cehennemin yem, bunu içine gitmeli vardır Kesinlikle ne" dedi. (Çev. Al Enbiya: 98)

Sa'diy As Shaikh göre -ve bu onlar bu sözleriyle demek daha güçlü görüş anlamına gelebilir ve batilnya ibadet tanımak tanrı-tapıyorlardı onu, Allah hiçbir ortağı vardır. Bunlar yanlış ve yanlış ibadet, tapılacak doğru değil, hatta ibadet vardır. Bu "Tanrı kâfirler saptırır Yani." Allah-u Teala kelimesi ile gösterilir

[16] Yani dünyanın her yerinden tutun dalâlet olarak, onlar kıyamet günü suçlarını tanıması böylece apostasy herkes için açık olduğunu ve Allah'ın Ta'ala kelime doğrudur, "Ve Allah'tan başka müttefikleri çağırdı olanlar, öyle değil mi (bir inanç) izleyin. Onlar sadece önyargı başka bir şey takip ve onlar sadece tahmin edilmektedir "(Trans Yunus:. 66) Bu, Allah'ın Ta'ala kelime ile de gösterilir,". Ve kim değil kim Allah'tan başka tanrılara ibadet edenlere göre daha sapık olduğunu Onların dualarına kıyamet onu ve (dikkat) kendi ihmali kadar (namaz) izin verebilir? "(trans Al Ahqaaf:. 5)

[17] Bu cehennem halkına da söyleniyor.

[18] O ceza çeşitler o.

Eğer exult ve bilimin ne zaman ", havari ve bu bölümün sonunda Allah'ın Ta'ala kelime olarak haksız Allah'ın kulları karşı kibir ve kargaşa menyelisihi olduğunu tutun ve bilgi birikimi ile batıla ile gurur çünkü [19] Yani Haberciler, onların mevcut bilgi ile mutlu gerçek delillerle onlara geldi "(trans El-Mümin:. 83) Ve Qarun üzerinde Allah teâlâ kelime olarak,". Çok gururlu olmayın; Kelimesinde olduğu gibi, yararlı bilgi ve iyi işler sevinirler o övgüye sevinirler aksine, bir azabı gerektiren bu şen kınanması gibi eğlenin: (76. Trans Qarun). Allah, "övünme çok olanlar sevmez Allah, Allah rahmet ve merhameti olarak yüce, "De ki:" Onları onunla sevinsinler Allah'a ve O'nun rahmetinden hediye onlar biriktirmek olandan iyidir "(trans Yunus:. 58)...

[20] Bu tabakaların her biri uyarınca yardım bulunmaktadır.

[21] O yerde onlar aşağılanmış ve aşağılanmak, tutuklu ve işkence ve alternatif yüksek ısı hissediyorum ve soğuk yüksek bulundu.

Senin halkına karşı vaaz [22], ve kendi zevklerine bozulması. Eğer hasta olabilir, böylece muhtemelen Allah'ın vaadi gerçektir olduğuna inanıyoruz. Onun cezasını kaldırma ve onun elçileri yardım O'nun dinini yardımcı olacaktır. Eğer sabırlı böylece Aynı şekilde, o dünya değil ceza daha sonra o yaptıklarını göre bunları ödüllendirecek, Allah'a dönmeleri beri, ardından bir sonraki de, düşmanlarını isabet unutmayın. Ta'aala Subhaanahu wa Allah diyor, "Ve hiç sen (Muhammed) Allah zalimlerin yapılır habersiz olduğunu düşünmüyorum. Şüphesiz Allah gözler (onların) gözleri büyüdü güne kadar onlara mühlet verir "(. Trans İbrahim: 42)

[23] Daha sonra Allah wa Subhaanahu Ta'aala havarilerin arasından o olacak kardeşler hatırlatarak onu ve menyabarkannya eğlendirmek.

[24] kavmine vaaz ve onun insanlar bozuklukları olan hasta vardı.

[25] Onlar set kullarıyız beri. Tanrı havarilerin gerçeği haksız ve ağır kendini bir öneri oldu gösteriyor ayet getiriyor sonra istedikleri gibi dolayısıyla sırayla elçilere öneri paragraf (bir mucize) getirmek.

[26] elçiler ve onların düşmanları arasında yargıç için.

[27] Bu ve elçilerine ve takipçileri kaydederek inkar edenler yok ki onun yerine ve gerçeği doğrultusunda gelir.

[28] bir karar verildiğinde.

[29] bunlardan kaynaklanan makyaj, ve amaç da boş onlar kötülük, bilim ve sadaka vardır doğası. Bu nedenle, gereken onları bir kayıp olmuştur önce onlar artık iyilik var ve önceki kitaplarda ceza güvenli garantisi yoktur çünkü sürekli olarak sahtelik üzerine, daha sonra, nesil olarak kaybedersiniz eğer endişe bu ayeti ele aldı.

[30] Allah wa Subhaanahu Ta'aala, içme sütü, onu sürme faydaları, et yeme yararları dahil olmak üzere çeşitli zevkler, türetildiği kendi sığır yapmak deri ile vücuda sıcak ve yapmak için kullarına iyilik ver deri, kürk ve saç çeşitli araçlar.

[31] O mutluluk ve sevinç duygusu ile uzak bir ülkeye bağlıdır.

[32] O'nun birliğini, O'nun isimleri ve O'nun doğasını gösterir. Bu ve hatırlatmak için onu takdir, kendileri ve ufukta hem onun kullarına yaptığı ayetleri gösterdi büyük iyilik, içerir ve onu biliyorum ki onun iyilik çağırır Onun.

[33] Yani O'ndan bütün ayetler ve iyilik, inkar yer ve kapatmak için yer yoktur ki, hatta gerektirir sizin kalbinde kalmıştır çünkü, tanımadığınız onun ayetlerinin ayet samimiyet uygulamak için makul bir kişinin kendisine, O'na itaat etmek itaatkâr gayret ve ibadet O'na kendini meşguldü için.

[34] Allah wa Subhaanahu Ta'aala kalp ve vücut ile dünya üzerinde ya yolculuk yanı sıra tanıdığınız kişileri sormaya peygamber inkar edenlere davet ediyoruz.

Düşünürken [35], görmek ama onların kalbi ihmalkar olduğunu değil, sadece.

[36] Bu tür onlar daha fazla güç ve daha eşyalarını ve daha mirası olan Âd, Semud ve diğerleri 'olarak yukarıdaki halklar itibaren.

[37] bina, bağlantı parçaları, kaleleri ve sarayları gibi.

[38] bu o emir gelince (onları cezalandırmak için). Kuvvet onlar yararlı değildir, onların özelliği ile bunu telafi etmek mümkün değildir ve kale arkasına saklanmak mümkün değildir.

[39] Sonra Allah onların büyük bir hata bahseder.

[40] O apostasy ziyade kullanıcı açıklayan Göksel kitaplar, mucizeler, yararlı bilgi, makyaj haklarıdır.

[41] Onlar demek onlara olan bilgi birikimi ile sevindi onlar onlara ve onlar elçileri tarafından öğretilen bilime artık ihtiyacı hissetmiyorum bilim ile yeterli oldu ki, hatta onlar hafife ve alay bilgi elçiler getirdi. Zaten tavsiye, o heyecan onlar ona gerçeği karşı berpegangnya Allah'ın onayına bağlılıklarını gösterdi ve elçiler getirdi. İnsanlar onunla genellikle gurur duyduğumuz bilim Örneğin dahil insan kalbindeki görkemiyle azaltarak, Kuran'ın pek çok ayet savundu bilgi bu felsefe ve bilim Mantiq Yunanistan, bilim ve ikna argümanları ve qath'i yapmak (Kesinlikle) ufak güven ayı vermedi argümanlar lafzhi, onlar neden aptal insanlar ve makyaj ziyade argümanları dikkate olarak. Bunlar o Allah'ın ayetlerinde ve karşı sapkın tutumları, wallahul musta'aan içerir.

[42] Bir tanıma jest, ama gibi bu tanıma artık yararlı olduğunda.

[43] heykel ve idoller Hem biz bilim ve sadaka şeklinde ya havarileri menyelisihi her şeyden kendimizi ilişkisini.

Azap geldiğinde [44] Bu inanç kullanışlı değildir. Inanç zorunluluk inanç ve ilk elden tanıklık etmiş, ancak görünmeyen olduğunda inanç sadece yararlıdır, çünkü kıyamet ibretler vardır önce bu, yani bu.

[45] Bu tabii ki herkes için onların kayıpları olduğunu. Onlar her zaman kaybetmek önce ise.

GÜNÜN SON GÜN BİLGİSİ

Tarafından
Dr. Yusuf bin Abdillah bin Yusuf el-wabilBirçok el-Kuran ayetleri ve Peygamber hadisleri ile gösterildiği gibi kıyamete hakkında bilgi, sadece Allah teâlâ olduğu bilinen görünmeyen bir konudur sallallaahu 'alaihi sellem'in kıyamet günü hakkında bilgi bilinen tek vaka olduğu için Yüce Allah tarafından. O bir melek bunu göstermek de [1] gönderilen bir Peygambere yan yana değildi. Kimse Allah teâlâ dışında zaman kıyamet bilir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in insanlar o zaman kıyamet sordum sık sık, kıyametin ve ölümcüllüğün durumu hakkında konuşun. O Kur'an Kıyamet Allah Kendisi için ayrılmış bir şeydir ne zaman bu bilgiyi açıklayan bir sadece Allah'a bilinen görünmeyen yanı sıra ayetlerin meselesi olduğunu bildirdi.

Bunlar arasında onun sözleri şunlardır:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها قل إنما علمها عند ربي لا يجليها لوقتها إلا هو ثقلت في السماوات والأرض لا تأتيكم إلا بغتة يسألونك كأنك حفي عنها قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"Onlar 'Bu olay ne zaman oldu?' Kıyamet hakkında sormak Say, 'Rabbimin tarafında kıyamet Şüphesiz bilgi; kimse onun varış saatini ama O'nu açıklayabilirim. Kıyamet Göklerde ve yeryüzünde (canlılar için isyan) çok ağır oldu. Yargı size gelsin ama aniden olmaz. "Onlar gerçekten bilmek sanki size sormak. Say, '. Şüphesiz kıyamet o Allah'a aittir, ancak insanların çoğu bilmiyorum Günü bilgisi' "[Al-A'raaf: 187]

Allah Teâlâ buyurdu Peygamberi, Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in kıyamet bilginin tek başına Allah'a sadece insanlara ilan etmek amacıyla, sadece o açıkça sorunu bilen biriydi ve o göklerin sakinlerinin hiçbiri ne zaman ve yeryüzü bilir.

Allah'ın indirdiği gibi:

يسألك الناس عن الساعة قل إنما علمها عند الله وما يدريك لعل الساعة تكون قريبا

"İnsanlar kıyamet günü hakkında sormak. Say, '. Şüphesiz Saat bilgisi ancak Allah'ın oldu' Ve (Ey Muhammed!), Zaman yakın kıyamet günü olabilir biliyor musunuz "[Al-Ahzap: 63].

Yanı sıra Tanrı tarafından konuşulan gibidir:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها فيم أنت من ذكراها إلى ربك منتهاها

"(Kafirler) ne zaman olacağını, kıyamet gününün (Ey Muhammed!) Sana sorabilir miyim? (Bu) (zaman) söz edilebilir kimlerdir? . Rabb senin sonunda (zamanın sağlanması) geri "[An-Naazi'aat: 42-44]

Sonra Diriliş gününde bilgisi doruk noktası yalnız Allah'a dönün.

Gabriel Alaihissallam Peygamber sallallaahu sorulduğunda nedenle, alaihi sellem'in şöyle dedi 'günü alaihi sellem'in kıyamet-uzun-Gabriel Peygamber sallallaahu hadislerde tarif':

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

"Bu konuda istendi İnsanlar sordu kişinin daha fazla bilmiyor." [2]

Kıyamet Günü Olay olduğunda Gabriel bilmiyordum, bu yüzden yaptım Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Benzer şekilde, Hz İsa Alaihissallam, o kıyamet neler olduğunu ne zaman bilmiyor, ama Apocalypse yakın zaman o aşağı gidecek. Anlatılacağı gibi kıyamet büyük işaretleri dahil bile (Hz İsa'nın düşüş).

Al-İmam Ahmed rahimahullah 'Abdullah bin Mes'ud radi anhudan Peygamber sallallaahu' yanı sıra, İbn Mâce ve al-Hakim rivayet alaihi sellem'in şöyle dedi:

لقيت ليلة أسري بي إبراهيم وموسى وعيسى, قال: فتذاكروا أمر الساعة, فردوا أمرهم إلى إبراهيم فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى موسى, فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى عيسى فقال: أما وجبتها; فلا يعلمها أحد إلا الله ذلك, وفيما عهد إلي ربي عزوجل أن الدجال خارج, قال ومعي قضيبان, فإذا رآني, ذاب كما يذوب الرصاص. قال: فيهلكه الله.

"Ben-Isra'kan gökyüzüne oldu gecesi, ben İbrahim, Musa ve İsa ile bir araya geldi." Dedi, "Sonra, sonra İbrahim'e kendi halinde geri kıyamet dava hakkında birbirlerine dedi, sonra ben 'dedi Bunun bilgiye sahip değildi, dava Musa dönün. Ben, bu konuda bilgi sahibi İsa'ya davasını geri vermeyin 'Sonra dedi.' "Sonunda o olur, sonra kimse Allah'tan başka bildiği gibi," dedi. Bana Rabbim Yüce tarafından verilen âyetlerini arasında, 'Şüphesiz Deccal çıkacaktır. "O dedi ki,' Ben iki kılıç taşıyordu. Beni görürse, o teneke erir olarak erimiş olacak. "Sonra Allah onu yok. 'Dedi,' [3]

Onlar Havariler Ulul Azmi ve bunlar zaman Apocalypse bilmiyorum.

Ve İmam Müslim Cabir bin bir rahimahullah rivayet Abdillah radi anhuma, o duyduğum "dedi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölmeden bir ay önce söyledi Kimden:

تسألوني عن الساعة? وإنما علمها عند الله وأقسم بالله ما على الأرض من نفس منفوسة تأتي عليها مائة سنة.

"Sen kıyamete hakkında sordu? Bilim sadece Allah'ın tarafında olduğunu ve Allah'ın adıyla yemin ederken, bir canlının yüz yaşında olan bu dünyada doğdu yoktur. "[4] [5]

Bu hadis Gabriel ona soru sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in biliyorum olasılığını inkâr.

İbn Kesir rahimahullah ümmi Peygamber Havariler lideri kim, nerede ve tüm konuk kolektörü onur karar vererek, onlar -shalawat kapsayacak ve Allah'ın selam lütfu, tövbe arayanın, savaşın lideri onu- Peygamber taşıyıcısı üzerine olsun "dedi insanlar o da hadis Enes ve Sehl bin Sa'd'ın radi anhuma otantik hadis dedi ki, (Syafa'at elde etmek için) onu toplandı:

بعثت أنا والساعة كهاتين.

'Beni ve iki (parmakla) gibi kıyamet günüdür gönderdi.' [6]

O sonradan mevcut parmağı ve (orta parmak) daha yakındır. Bu konuda sorulan Yine de, eğer onun koşullar Tanrı ona kıyamet bilimi geri onu emretti, Allah diyor ki:

قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"... De ki, kıyamet o Allah'a aittir, ancak insanların çoğu bilmiyorum Günü 'Şüphesiz bilgi." [Al-A'raaf: 187] [7]

Düşünüyor herkes Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in el-Kuran ayetleri ve söz konusu Peygamber'in hadisleri bu varsayımları reddetmek çünkü Apocalypse, o, bir aptal olduğu zaman biliyorum.

İbn-i Kayyim rahimahullah dedi ki, "Ve çağımızın bilim olduğunu iddia edenlere yalanları ortaya koymuştur. Bilgi kendisine verilmediği zaman o (bilgisiyle) memnun miş gibi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in biliyorum kıyamet. "(Çok haklı olarak) ona dedi ki," Peygamber sallallaahu' alaihi salla kez hadiste dedi Gabriel :

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

'Bu konuda istendi İnsanlar sordu kişinin daha fazla bilmiyor. "

Sonra söyleyerek, gerçek anlamını çarpıtmak "anlamı, 'Ben ve sen bunu biliyorsun."

Bu büyük çılgınlık ve kötü ihlalleri anlamı budur. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Tanrı hakkında daha fazla bilgi edinmek, (uygunsuz) o sadece aptallar, "dedi, bir zenci olarak" I ve Yargı bittiğini ne zaman, biliyor "kabul birisi anlattı önce, o olduğunu bilir Gabriel, "Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sözleriyle dürüst, şöyle dedi:

ما جائني في صورة إلا عرفته غير هذه الصورة.

"Ben bu bir daha onu diğer biliyordu sürece böyle bir para cezası ile gelip değil." [8]

Başka kelimelerde:

ما شبه علي غير هذه المرة.

"O (Cebrail) bu vesileyle beni kenara gizlenmiş olmamıştı."

Başka kelimelerde ederken:

ردوا علي الأعرابي ...

"Bana Bedevi getir ..."

Sonra bunun için aramaya gitti, ama onlar bunu alamadım.

Peygamber 'sellem'in belirttiği gibi o bir süre sonra Gabriel olduğunu biliyoruz alaihi Ömer'in radi anhuma, "Sonra uzun bir süre sessiz kaldı, sonra' O 'Ömer, dedi sallallaahu! Sormak kim olduğunu biliyor musunuz? "[9]

Söyleyerek anlamını çarpıtmak olanlar, "O zaman bir aralığı geçtikten sonra dışında o sahabe vaaz etmedi ederken, sordum beri Gabriel olduğunu bilir!"

Hadiste sonra ifadesi: (ما المسئول عنها بأعلم من السائل) istedi ve sordu, ve bu durumun Doomsday (eşit bilmiyorum) şekildedir sordu sonra herkes sordu herkes dahildir. [10]

Benzer şekilde, işaretler söz ve soru soran zaten bilir ilan anlamı yok, daha o belirtileri hakkında istendi değil ne zaman.

Ve Şüphesiz, "erkekler arasında ünlü hadisleri hakkında sorularınızı ifşa sonra el-Haawi olarak Suyuti tarafından ne ortaya bu argümanın daha tuhaf, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bin yıldır mezarında kalmayacağını? Ben bu hiçbir vakıf hiç orada yanlış olduğunu cevap "O (Suyuti)," dedi. "

Sonra dedi ki el-Kasyfu 'bir Mujaawazati Haadzihil Ümmet el-Alf, başlığı ile bu konuda bir kitap yazdı ortaya:

Birincisi, mevcut hadisler bu insanlar binden fazla yıl yaş ve geliştirmeler beş yüz yıl ulaşamayan göstermektedir; Dünyada çeşitli rivayet olarak yaş yedi bin yıl olduğunu ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in altıncı yıl binlerce sonunda gönderdi. [11]

Sonra onun zaman beş yüz yıl ise bir sonuç basitçe mümkün olmadığını hesaplamaları bazı bahsetti. Sonra hadis ve onun tarafından yapılanır atsar-atsar bahseder:

Bu reklam-Dahhak bin Zummal az-Zuhani al-Kabiir içinde sporcudan Thabrani rivayet edilir arasında, dedi, "Ben bir rüya gördüm, sonra ben Peygamber söyle sallallaahu 'alaihi sellem'in," sonra o hadis hangi ifşa söyledi :

إذا أنا بك يا رسول الله على منبر فيه سبع درجات, وأنت في أعلاها درجة. فقال: أما المنبر الذي رأيت فيه سبع درجات وأنا في أعلاها درجة, فالدنيا سبعة آلاف سنة, وأنا في آخرها ألفا.

"Aniden yedi adım vardır minber, Resulullah O (yakın) oldu ve sen, en yüksek merdiveni vardır" o gördüğünüz minber yedi merdiven var "dedi ve ben merdivenlerde oldu En yüksek, o kadar (yaş) dünya yedi bin yıl demektir ve ben son yıllarda binlerce oldu. "[12]

O (Suyuti) ad-Dalaa-il'in el-Beyhaki rivayet hadis ve as-Suhail İbn Abbaas için mauquf rivayet sanadnya dha'if bu hadis, hadis ancak yol ile anhuma söyledi söyledi -Path otantik ve sporcudan Thabrani [13] Bu vakıf menshahihkan ve bazı atsar ile takviye.

Sonra da Suyuti açıklıyor Peygamber kelimelerin anlamı sallallaahu 'alaihi sellem'in: ". ... Ve ben son yıllarda binlerce oldu" nokta Müslümanların çoğu tarihini maç, yedinci bin olduğunu se-o gönderildiği sözlerine ekledi Altı bin yılı sonunda. Kıyamet yedinci bin üzerinde oldu, çünkü o ise, yedinci bin yılı başında, Deccal, Hz İsa'nın düşüş ve bizim zaman önce batıdan güneşin doğduğu rastlanmamıştır daha yüz yıl kadar büyük kıyamet şüphesiz işaretleri de gönderildi vardı hiçbir şey o zaman oldu, o zaman bu belirten üç yüz yıldan yıla yedi bin daha geri kalanı. [14]

Bu özet kelime olarak Suyuti rahimahullah olduğunu ve (bu sözleri) de hadis otantik olan el-Kur'an-an net bir ifade ile çarpışır; Bu dünya hayatı Allah teâlâ dışında kimse tarafından bilinmemektedir. Dünyanın yaşını biliyorum Çünkü eğer, kesinlikle biz ne zaman Apocalypse bilecek. Sen el-Kuran ayetlerinde ve Allah teâlâ dışında ne zaman kıyamet bilinen olmadığını Peygamber hadislerinde önceden bilmek zorunda.

Benzer şekilde, onu orada reddediyor gerçeği olduğunu (Suyuti düşünüyorum). Biz Deccal dışarı gelmedi ise, erken onbeşinci yüzyılda Hijriyyah vardır, ve o zamandan beri Hz İsa aşağı gitti değil. Suyuti gibi oraya bir yüzyıl ve İsa Alaihissallam başında Deccal dışarı diyor bir tarih ve onu öldürdü belirtiyor. Güneş yüz yirmi yıldır batıdan yükselir ve iki ponponları (trompet) arasındaki mesafe kırk yaşındaydı sonra Sonra kırk yıl yeryüzünde yaşadı, insanlar yeryüzünde ikamet, bu her iki yüz yıllık bir süre [15 içinde gerçekleşmesi gerekir ]. Sonra Deccal dışarı şimdi, iki yüz yıl olmalıdır eğer, sözlerine dayanarak, böylece yılda bin altıyüz sonra kıyamet oluşumu.

Bununla açık kebathilah dünyanın yaşını kısıtlamak her hadis olduğunu.

İbn-i Kayyim rahimahullah el-Manaarul Muniif ona bir hadis yanlışlığını bilinen bazı şeyler kitabında dedi. O, bu bir arasında "dedi diyor el-Kur'an-bir yaş kısıtlamaları gibi, bariz hadis dünya, menyelisihi hadis metinleri biz yedinci bin yıllık dönemde ise dünyanın en bin yedi tek yıllık hayat. Bu otantik hadis varsa, mutlaka herkes Doomsday bugün bizim zaman 251 yıllık oluşacağını biliyor çünkü bu, en belirgin yalan. "[16]

İbn-i Kayyım kendisi bu gibi kelimeleri söyledi Hijriyyah sekizinci yüzyılda yaşamış ve onun sözleriyle fazla 652 yıl sonra geçti, ama dünya sona ermedi.

İbn Kesir kitaplarında yer alan As "dedi Ve kısıtlama süresinin şeklinde Kitap Ehli binlerce geçmişe sahip ve yüzlerce yıl, yani birden fazla kişinin büro parlak Israiliyyat (İsrail People / Yahudi-ed. Kaynaklanan hikayeler) İçinde onları suçlamak ve bunu elde etmek için hak ve aynı zamanda bir hadis var gibi sert onları tedavi -terangan:

الدنيا جمعة من جمع الآخرة.

"Dünya önümüzdeki birkaç hafta içinde haftanın biridir."

Bu hadis otantik sanadnya, ne de herhangi bir hadis uygun olarak kıyamete zamanlamasını belirler otantik Sened değildir. [17]

Onun Kıyamet belirtileri ortaya çıkan zaman kıyamet, sonra kimse bilmiyor hiç kimse bildiği gibi. Takvim Ömer bin el-Khaththablah olarak ayarlanır Peygamber sallallaahu zamanında yapılabilir 'alaihi sellem'in, ancak' değil çünkü bu sene böyle olacak, ve bu yıl bu davayı oluşacağını açıklayan bir tarih, bu doğru değil Ondan bir içtihat ve Medine'ye Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in olay göç başından hesaplama başlar.

Kurtubi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bir yıl zamanlaması ile iftira ve oluşacak olaylar hakkında rapor herhangi bir Ar- kırılmasına neden olabilir ki (tarih keshahihan belirlenmesinde) doğru şekilde gerektirir Aslında Ne "dedi gumentasi, bu (belirlemek) kıyamet günü zamanlaması, hiç kimse ne o ne olacak Hangi bilir, ne kadar mı? O zamanın sonunda Cuma günü gerçekleşeceğini (not). Tanrı Adem Alaihissallam, ama bir Cuma oluşturduğunuz zaman? Kimse O'na ortak yanı sıra Kıyamet sorunun belirtileri olduğunu Allah'tan başka kesin gün bilir, kimse Wallahu iyi bilir, zaman emin olduğunu bilir. [18]

[Kitabın Asyraathus Saa'ah, yazar Abdillah bin Yusuf ibn Yusuf el-wabil, Daar Ibnil Jauzi, Baskılar Beşinci 1415H-1995M, Endonezya Sayı Kıyamet Nigh, Benî Çevirmenler Sarbeni, Okuyucu Yayıncılar İbn Kesir ise kopyalanan]

No comments:

Post a Comment