!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, September 5, 2015

İslam gelişmeye ve huzurlu bir adam yaratmak.

Bitmiş değildi binmek (363)

(Bölüm 363), Depok, Batı Java, Indonnesia, 5 Eylül 2015, 02:45).


İslam gelişmeye ve huzurlu bir adam yaratmak.

Muhammed Angel Cebrail aracılığıyla Tanrı tarafından ortaya İslam dininin insanlar bu dünyada yaşamak için ve ahirette hem güvenli, mutlu ve müreffeh yaşamak böylece amaçlanmıştır kutsal kitap Kur'an ve Sünnetten (el-öğrenilen / hadis) (cennet içinde bulunan ).
İslam insanların İslam (kafirler) kucakladı olmasaydı bile insan, başka bir insanı öldürmek gerektiğini öğretir, hatta Peygamber başka bir kişiyi öldürdü, eğer bir kişi, kâfir bile, cennete gitmeyecek dedi.
İslam da bile çünkü İslam öğretilerinin sadeliği, basit bir hayat değil, savurgan öğretiyor o patlamanın ses olmadan, Suudi Kralı'nın cenaze basitçe yapılır izledim ve sadece yapay mezara olmadan gömülmüş çok basit gömüldü gibi, İslam'a Çin'den yüzlerce işçi yapıyor bu yamh olduğunu Zengin.
Biz kolayca sindirilir dinleyici olmak bilimsel ve ampirik açıklamak durumunda İslami öğretileri basit ve saçma bulunmaktadır. Bu onun vaaz aracılığıyla bir Kanadalı Üstadı ne yapar, 3000'den fazla ABD askeri (İslam'a girmesi) bersyahadat Körfez Savaşı'nın ortasında. Şimdi Üstad (alimler) Endonezya vaaz dahil olmak üzere dünya çapında Dennis Bradley Philips adıyla doğdu kim.


 REPUBLIKA.CO.ID, JAKARTA - vaaz sayesinde, Körfez Savaşı'nın ortasında bersyahadat 3000'den fazla ABD askeri. Şimdi bilim adamları adıyla doğarlar Dennis Bradley bu Philips uzay propaganda adalar doldurur sunma fırsatı buldu.
Faaliyetlerinden Jamaika doğumlu Kanada vatandaşı Proselytizing dünyanın ilgisini çalmak için yeterlidir. Dr Ebu Ameenah Bilal Philips otantik ve rasyonel kritik ama İslam'a karşı yanlış ile doldurulur uluslararası topluma bir bilimsel açıklama, verebilmektedir.

Onun mesajı teslim Dr Bilal Philips yüksek nitelikli bilimsel kapasiteye sahip. O Medine, Kral Suud Üniversitesi Riyad İslam İlahiyat programı MA İslam Üniversitesi İslam Araştırmaları alanında BA programını tamamlamıştır ve nihayet Wales Üniversitesi'nde İslam İlahiyat doktora unvanını kazandı.

Dr Bilal Philips ayrıca tercüme ve yorum yazdı 50'den fazla kitap İslam edebiyatını zenginleştiren katkıda bulunur. O da düzenlenmiş ve Uluslararası İslam okullarında çocuklar inanç için 56 kitap serisi yayınladı.
Hayat yolculuğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Preston Üniversitesi İslami Araştırmalar Bölümü'nde, Katar, Suudi Arabistan, College Bilgi Uluslararası Üniversitesi İngilizce İslam Araştırmaları Bölümü'nde İslam Araştırmaları Akademisi de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde, İslami çalışmalar merkezi kurma Dr Bilal Philips teşvik onun mesajının ruhu Davet ve İslam Kültürü Sudan yanı sıra Hindistan'daki Preston International College kurulması.

Bugünün dijital çağda teknolojinin Yakınsama, o da küresel insanlara ulaşmak için bir propaganda aracı olarak kullandı. 2007 yılında, Dr. Bilal Philips eğitim faaliyetleri islam stratum-1 çevrimiçi organize ilk kurum olarak İslam Çevrimiçi Üniversitesi (IOU) kurdu. Bu gün için, borç senedi öğrencilerin çeşitlilik içinde dünyanın bir numaralı üniversitesi olarak IOU yapma, 219 ülkeden 150.000 'den fazla öğrencisi vardır.
Akademik faaliyetler ve propaganda yaptığı işin ortasında, Dr. Bilal Philips Endonezya'da genel bir değerlendirme doldurmak için zaman aldı. IOU ilgili bir çalışma yapmak üzere Endonezya'da tek taklim olarak IslamDiaries atadı "İslam Neden?" Mescid-i Bina, Jalan Pintu Satu Bung Karno, Senayan, Jakarta 7 Eylül 2015 tarihlerinde olmak.

Tauhid, YOL İÇİN ADALET VE REFAH

Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir Jawas


İSLAM IN Tauhid POZİSYONU
Tevhid, bir Müslüman için şükran köküdür. [1]

الحمد لله وحده, والصلاة والسلام على نبينا محمد وعلى آله وصحبه ومن تبعهم بإحسان إلى يوم القيامة, وبعد:

Alhamdulillaah, biz her zaman Cenâb-ı Hak -Rabb merhamet bizim sonsuz şükran esirgeyendir sunuyoruz. O iyilik İslam ve Sünnet yanadır iki eşsiz iyilik vardır. Hem iyilik ile, adam mutluluğu bulmak ve bu dünyada ve ahirette hem ceza kaydedilir.

Bu nedenle, bu tür iyilik aldık Allah'ın kulları için, şükran ile kravat gerektiğini ve her zaman bir kulu olmak minnettar olmak için, Tanrı sormak. Bir Müslüman ve bu nimet için şükran kanıtı, yani Müslüman zevk için bir din olarak Rabbine, İslam gibi Allah'a ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in olarak.

Dualar ve selam peygamberlerin Peygamberimiz kaplamaları her zaman tercurahkan, tebliğ edilmiş hiçbir peygamber sesudahnya-, görev yerine ümmeti tavsiye ve ümmet onlar apaçık bir sapıklık içinde daha önce vardı ışık yolu ve düz içine götürür gelmiştir edebilir.

Gerçek bir Müslüman Yükümlülükleri istemleri takip, Hz Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in sadık bir takipçisi olduğunu Sünnet ve Sünnet-sünnet yürütmek savunmak ve şirk ve sapkınlık uzak tutmak, onu örnek taklit. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Tanrı mentauhidkan insanlığı ikna ve şirk her türlü tutmak için, Tanrı tarafından gönderilen.

Müslümanlar için birlik Cümle, özellikle Ahlus Sünnet vel Jama'ah, yabancı değil cümle, çünkü günlük yaşamda uygulanan ve ilk kim önce diğer vaaz gereken bir ibadet yolu olarak onlara monoteizm.

Allah-u Teala şöyle diyor:

فاعبد الله مخلصا له الدين ألا لله الدين الخالص

... Öyleyse O'na itaat arındırıcı ile Allah'a kulluk edin. Tek din Allah'ın (şirk itibaren) net ... aittir Unutmayın, [Zümer / 39: 2, 3]

Yüce Allah da diyor ki:

وما أمروا إلا ليعبدوا الله مخلصين له الدين

O'na itaat arındırıcı sadece Allah'a ibadet amacıyla haricinde sipariş olmasına rağmen ... [al Bayyinah / 98: 5].

Peygamberler ve elçiler عليهم الصلاة her dönemde (nesil) o onun halkına, tevhid inancını tebliğ var والسلام bütün. Allah dediği gibi:

ولقد بعثنا في كل أمة رسولا أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت

Ve gerçekten de, biz ... uzakta Evil Allah'a (yani mentauhidkanNya) sadece ibadet ve amacıyla (aramalar için), her kişiye [: 36 Bir-Nahl / 16] bir elçi gönderdik.

Ve O'nun sözü:

وما أرسلنا من قبلك من رسول إلا نوحي إليه أنه لا إله إلا أنا فاعبدون

Biz sana (Muhammed) önce herhangi bir elçi göndermek vermedi ama biz ona vahyetti: "Hani, ben başka ilâh (doğru diibadahi hakkı), sonra siz Me İbadet yoktur". [el-Enbiya '/ 21: 25].

Ayrıca Onun sözleri:

فأرسلنا فيهم رسولا منهم أن اعبدوا الله ما لكم من إله غيره أفلا تتقون

"Allah'a ibadet siz, bazen size diğerlerinde Peki, neden (O'na) O'na korkma gerçeğin hiçbir tanrı yoktur.?" [Al Mukminun /: Sonra (söyleyerek) kendi aralarında bir Messenger kendilerine gönderilen 23: 32].

Tüm Elçiler yalnız tek gerçek Allah'a ibadet böylece, Uluhiyyah tektanrıcılığını kavmine görevlerini başlar.

Tüm Elçiler yalnız tek Allah'a kulluk için kavmine demişti. [2]

Bilimin Glory zafer okudu ne bağlıdır. Ve tek tanrılı dinlerin bilim asil-soylu bilim gibidir. En büyük ve soylu tevhid ve Ushuluddin bilimi bilim. Tanrı cinleri ve insanoğlunu yarattı tevhid üzerine, kitaplar düşürücü, elçiler gönderdi Çünkü, ve cennet ve cehennem yaratmak. Bilimi çalışmaları ve onu uygulamaya Herkes mutlu o salih adam. Bunun yerine, bunu görmezden ve öğrenmek istemiyorum kim, o sefil ve perişan olduğunu.

Tanrı syar'i incelemek için kullarına verdiği demeçte, incelenmesi gereken ilk tevhid bilimi, Allah bilir, mentauhidkan Tanrı düzgün O'na kulluk nasıl incelemek olduğunu. Allah-u Teala şöyle diyor:

فاعلم أنه لا إله إلا الله واستغفر لذنبك وللمؤمنين والمؤمنات والله يعلم متقلبكم ومثواكم

Yani hiçbir (sağ diibadahi hakkına sahiptir) Allah Allah olduğunu biliyor ve günahlarınız için bağışlanma ve üzeri (günah) İnananları, erkekleri ve kadınları isteyin. Ve Allah, iş ve ikamet-mu yeri bilir. [Muhammed / 47: 19].

Tanrı'ya Tevhid bir devlet ölür insanlar, o cennete gidecek. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من مات وهو يعلم أنه لا إله إلا الله دخل الجنة.

Kim öldü ve o başka tanrı yoktur Allah'tan daha doğru diğer sağ diibadahi vardır olduğunu bilir, o cennete gider. [3]

Böylece, tevhid pozisyonu Müslüman sadaka oluşturmak için bir vakıf olduğu gibi. Bir bilge ders dikkatini daima temelini geliştirmeye odaklanmış. Aptal olsa da, o robohlah binası, böylece temel çimentolama olmadan binayı yükseltmek için devam edecektir.

Samimiyet ve monoteizm, ayrıca karaciğerde yetişen bir ağaca benzetti, tapu dallarıdır, barış ahirette bu dünya hayatında ve ebedi zevk hissedilir meyvedir. Cennet meyveleri olarak kesilir ve yasadışı olmayacak. Benzer şekilde, dünyada "meyve" samimiyet ve tevhid, kesildi ve yasadışı olmayacaktır. Kesyirikan, yalan ve insan kalbi yetişen bir ağaç gibi riya ', onun dünya korku, endişe, şaşkınlık ve göğüste hissedilen darlık ve karaciğer başına gelen karanlıktır. Ahirette ise zakkum [4] ve ebedi azap taşıyacak. [5]

Tauhid TANIMLAR TİPLERİ malzeme [6]
Arap dili -in Tevhid وحد bir mashdar olduğunu يوحد, توحيدا, bir şey bir yapım demektir.

Bilim syar'i -in Tevhid (terminoloji) - Uluhiyyah, Rububiyyah ve Asma 've O'nun Öznitelikler hem de O'nun için özel bir şey karşı Tanrı'nın Birlik olduğunu. Tevhid sadece Allah'a ibadet demektir.

Rububiyyah Tevhid, Tevhîd Uluhiyyah ve Tevhid al Esma "yıkama-Shifat: Tevhid üç çeşit oluşur.

Tevhid Rububiyyah, açmak ve kapatmak, ya yaratarak iyi şanslar vererek, Allah teâlâ yapılır ne yani mentauhidkan herşey. Allah her şeyi düzenlenmiş Kral, Cetvel ve Rabbi olduğunu. Allah-u Teala şöyle diyor:

ألا له الخلق والأمر تبارك الله رب العالمين

... Oluşturmak ve sadece doğru Tanrı sipariş unutmayın. Glory Allah, âlemlerin Rabbi olmak. [al A'raf / 7: 54]

Onlar Allah'a yakın çizebilirsiniz bir şekilde kullarının bütün çalışmaları sayesinde Allah teâlâ yani Birlik Tevhid Uluhiyyah, bu tür, Khauf (korku), kral '(umut), mahabbah dua gibi kendisi tarafından o disyari'atkan, ( aşk), dzabh (), bernadzar, yardım için isti'aanah (), zor zamanlarda yardım için istighatha (), koruma için isti'adzah () kesim ve tüm Tanrı disyari'atkan buyurdu ve bir hiçbir menyekutukanNya nesi Çok. Bu ve diğer ibadet tümü sadece Allah'a sadece bitmiş ve bu konuda samimi olmalıdır.

Allah-u Teala şöyle diyor:

وإلهكم إله واحد لا إله إلا هو الرحمن الرحيم

Ve Rabbin Yüce Allah, düzgün ama O'na doğru diibadahi sahip başka tanrı yoktur. Rahman, esirgeyendir. [Bakara / 2: 163].

Tevhîd Esma 'yıkama-Shifat Allah, Allah ve Resulü Kendisi kurdunuz o şey kurmak, ya tüm utanç ve eksikliklerin, isimleri ya da Tanrı'nın nitelikleri yanı sıra mensucikanNya onun tarafından temizlenmiş olduğu gibi Allah ve Resulü. Ve Tanrı, Kur'an ve Sünnet'te al bulunan hem Niteliklerinin kuracaktır ve ditakwil olmamalıdır.

Allah teâlâ Word:

ليس كمثله شيء وهو السميع البصير

O'nun benzeri hiçbir şey yoktur. Ve O, işitme Erkekler görendir. [Ash Şurası / 42: 11].

İSLAM A DİN Tauhid IS
İslam tanımı:

الإستسلام لله بالتوحيد والإنقياد له بالطاعة والبراءة من الشرك وأهله.

(O'na itaatkâr yolu mentauhidkanNya yoluyla Allah'a teslim, tüm emir ve yasaklarına) üzerinden uyumu (uygulamak ve şirk kendinizi özgür ve yapılacak olanlar şirke). [7]

Biz al Kuran'da dönerseniz, Allah 'akide bütün havari monoteizmi ve onların misyonu tauhidullah ile başlar, ve monoteizm taşıdıkları o büyük ve en önemli meselesi olduğunu bildirdi.

Böylece, (Hazreti Muhammed'in dahil) bütün peygamberlere karşı şeriat tevhid ilişkisi 'Aqeedah عليهم الصلاة والسلام bir binanın temeli gibidir (ve vücudun ruhu gibi). Organları ayağa ve ruhları huzurunda dışında yaşamak olmaz çünkü.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in yanı sıra Havari boyunca, monoteizme vaaz başlar. Örnekler arasında, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Yemen gönderilen Mu'adh bin Cebel radi anhudan için. [8]

O sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إنك ستأتي قوما أهل كتاب, فإذا جئتهم فادعهم إلى أن يشهدوا أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله (وفي طريق: فليكن أول ما تدعوهم إليه عبادة الله), (وفي أخرى: أن يوحدوا الله) فإن هم أطاعوا لك بذلك (وفي رواية: فإذا عرفوا الله), فأخبرهم أن الله قد فرض عليهم خمس صلوات في كل يوم وليلة, فإن هم أطاعوا لك بذلك فأخبرهم أن الله قد فرض عليهم صدقة تؤخذ من أغنيائهم فترد على فقرائهم, فإن هم أطاعوا لك بذلك فإياك وكرائم أموالهم واتق دعوة المظلوم فإنه ليس بينه وبين الله حجاب.

Elbette Allah'tan başka doğru doğru diibadahi sahip tanrı yoktur olduğuna tanıklık onları davet, sonra Kitabın bir kişiye geleceğiz ve Muhammed Allah'ın elçisidir olduğunu. (Başka ifadeler de: Peki onlara vaaz ilk kez yalnız Allah'a kulluk etmektir) (: Yani onlar sadece uygun diibadahi olarak Tanrı'yı yapmak yanı sıra diğer ifadeler). Onlar kendisinden için itaat ederseniz (bir tarihte: Onlar Allah'ı mentauhidkan zaman) Allah günde beş kez namaz onları mecbur ettiğini söyle. Onlar böyle çünkü itaat ederseniz, Allah aralarında zengin alınan ve daha sonra aralarında fakirlere dağıtılır onların üzerine zorunlu sadaka, yapılan söyle. Onlar kendisinden için itaat ederseniz, o zaman siz onların zenginlik iyidir shun ve Tanrı ile dizhalimi insanların duaları arasında hiçbir perde yoktur, çünkü dua dizhalimi edenlere karşı korku. [9]

Tauhid VE ADALET
İlk. Allah yaratılış amacı ve komuta, o yaratık hiçbir onun yaratıklar ile birleşmiş oldu sadece Allah'a ibadet ve o adam adalet olduğunu, His adlarını ve özelliklerini bilmek olduğunu söyler. Allah dediği gibi adalet, göklerin ve yerin kurulması temelidir:

لقد أرسلنا رسلنا بالبينات وأنزلنا معهم الكتاب والميزان ليقوم الناس بالقسط

Nitekim biz somut delil getiren elçilerimizi gönderdik ve Biz onları al Kitap ve adaleti gerçekleştirmek için insanları etkinleştirmek için (adalet) dengesi ile ... indirdik [al Hadid / 57: 25].

Bu ayette Allah Havariler geliyor ve onun kutsal indirdi amacı insan adaletin olduğunu söyler. En büyük adalet tevhid (Allah'ı mentauhidkan), ve konu, menşe birliği ve adalet için bir dönüm noktasıdır. Shirk kezhaliman iken. Allah şöyle buyuruyor:

إن الشرك لظلم عظيم

Nitekim şirk büyük kezhaliman olduğunu. [Lokman / 31: 13].

Bu nedenle, çoğu zalimler kezhaliman olan (Allah'a ortak ilişkilendirerek) kaçınmak ve monoteizm en adil adalettir. [10]

İkinci. 'Tevhid Aqeedah yalnız sadece Yüce Allah için ibadet ile canlılara kulluk kalbini ve ruhunu kurtarır, ve takip etmeyin ama sadece Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in.
'Allah'tan başka her şey, yaratmak hibe ve diğer çeşitli Ilahiyyah özelliklerini en ufak bir güce sahip olmayan bir yaratık, çünkü tevhid Aqeedah, Allah'tan başka kulluk her türlü terk etmek bir Müslüman gerektirir.

Tersine, şirkten yapanlar o adil- yine muhalif bir -lawan haksızlık yapmış anlam. Nasıl bir şey-Tanrı onu yarattı hiçbir kekuasaan- sahip üzere ibadet ve o şey o ona iyi şanslar verdi yalnız Allah'tır, bir teşekkür olabilir. Allah şöyle buyuruyor:

وما خلقت الجن والإنس إلا ليعبدون ما أريد منهم من رزق وما أريد أن يطعمون إن الله هو الرزاق ذو القوة المتين

Ve onlar Bana ibadet gerektiğini hariç cinleri ve insanoğlunu yarattı değil. Ben onlardan herhangi bir iyi şanslar biraz istemiyorum ve beni beslemek böylece dilerse tıklayarak yok. Şüphesiz Allah, O, Veren Rizki Yang yine çok güçlü bir güç olmasıdır. [adh Dzariyat / 51: 56-58]

Üçüncü. Komut adalet yapmak.

اعدلوا هو أقرب للتقوى

O (adil) dindarlık daha yakın olduğu için ... uygular, haksız .... [el Maa-Idah / 5: 8].

Asil ahlaken iyi ve kötü ahlak yasaklamak İslam tevhid bir din olarak, takipçilerini emretti. İslam aynı zamanda tüm adil ve iyi işler emretti ve kötü amellerin yasaklar. Allah-u Teala şöyle diyor:

إن الله يأمر بالعدل والإحسان وإيتاء ذي القربى وينهى عن الفحشاء والمنكر والبغي يعظكم لعلكم تذكرون

Nitekim Allah söyler (siz) adil olmak ve akrabalarım vererek, iyilik ve Tanrı ahlaksızlık, münker ve düşmanlığa korusun. O size öğüt alabilir, size öğretir. [Nahl / 16: 90].

Hatta Tanrı Kitabı (el-Kur'an) adil bir cümle olarak çağırır. Allah-u Teala şöyle diyor:

وتمت كلمت ربك صدقا وعدلا

Ve mükemmel bir cümle Rabbin (el-Kur'an), (bir cümle) doğru haber En'am / 6, paragraflar 115- nokta, ve yöneten adil ve yasaklı -al ... doğru ve adil olduğunu etmiştir. [11 ]

Dördüncü. Tevhid ve diğer Müslümanlar ve kâfirlere karşı adil olmak.

Tauhid PAGAN İLE MÜSLÜMANLARA ARASINDAKİ İNSANLARA AYRI
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in insanlar demek ve birlik ifade inanıyorum, dedi (إله إلا الله لا), o zaman Müslümanların hükümdarı koruma hakkına sahip ve cennet bir söz olsun bir Müslüman. Bir Müslüman Wala sağ hakkına sahiptir 'çünkü Allah'a ve Resûlüne karşı tek tanrılı dinlerin ve itaat diğer Müslümanların (sadakat) sallallaahu' alaihi sellem'in.

Tersine, İslam onu tuttu o şirk -with kesyirikan yaparken birlik ifade inkar edenlere sonra kişi savaşmış ve tüm Müslümanların bara '(kin) başlıklı gerekir. Allah-u Teala şöyle diyor:

قاتلوا الذين لا يؤمنون بالله ولا باليوم الآخر ولا يحرمون ما حرم الله ورسوله ولا يدينون دين الحق من الذين أوتوا الكتاب حتى يعطوا الجزية عن يد وهم صاغرون

Allah'a ve sonra da günde değil inananlar savaşın ve onlar Allah ve Resulü tarafından yasaklanmıştır sakındırırlar yoktur ve gerçek din (İslam) değil inananlar, Kitap al verdik (yani kişi) onlar istekli gönderilmesi ile cizye (vergi) ödemek kadar onlar tabi olma halindedir. [Tevbe / 9 at: 29].

Kelime O sallallaahu 'alaihi sellem'in:

أمرت أن أقاتل الناس حتى يشهدوا أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله, ويقيموا الصلاة, ويؤتوا الزكاة, فإذا فعلوا ذلك, عصموا مني دماءهم وأموالهم إلا بحق الإسلام, وحسابهم على الله تعالى.

Ben hiçbir tanrı (ilah) olduğunu tanıklık kadar doğru diibadahi ama bu, insanlara karşı savaşmak için emrolundum Allah ve Muhammed dua korumak Resulullah ve ödeme zekat olduğunu. Ben İslam'ın haklarını korumak sürece onlar, daha sonra kan ve hazine yapmıştı ve onların hesaplaşma Allah teâlâ ise. [12]

Komut kâfir ve müşrikler aldatma ve Allah'a karşı şirk onları nedeniyle savaşmak için onları-yanı sıra oluşturulan bir tektanrıcılığın Aqeedah 'akide sapan olanlar'; çünkü kişisel vendetta, devlet veya bölgeyi mücadele. Böyle de Resulü Tanrı'nın komut, insanlar Allah'a ve mentauhidkanNya dönüştürmek için akın etti, böylece kâfirlere karşı savaşmak için bu millettir.

Komutları mücadele ve kafirleri öldürmek, o (Müslümanların savaşmak) pagan harbi olduğunu savaşırlar. Müslümanların kavga etmeyin kâfirlere gelince, o zaman biz onlara adalet yapmak emredileni ve zhaliminya indirirken edilmemelidir. Onlar kafir zimmi (İslami kural korunmuş), ya da mu'ahad (İslami hükümeti ile bir anlaşma yapmıştır), ya da musta'man (İslami hükümet güvenlik koruma) ise, o zaman onlar öldürdü olmamalıdır. Allah-u Teala şöyle diyor:

لا ينهاكم الله عن الذين لم يقاتلوكم في الدين ولم يخرجوكم من دياركم أن تبروهم وتقسطوا إليهم إن الله يحب المقسطين

Allah iyilik yapmak için yasaklamak ve çünkü din seninle kavga değil (aynı zamanda) sizi yurtlarınızdan çıkarmak isteyenler için adil değil. Nitekim, Allah adil hareket edenleri sever. [al Mumtahanah / 60: 8].

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kâfirlerin öldürmek insanlar mu'ahad veya sert cezalar ile zimmi tehdit ediyor. O sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من قتل معاهدا لم يرح رائحة الجنة, وإن ريحها ليوجد من مسيرة أربعين عاما.

Kim kâfir mu'ahad öldürür, o cennet kokusu olmayacak. Aslında (mesafe) gökten kokusunu ne zaman kırk yıl geçecek. [13]

Ayrıca kelime O sallallaahu 'alaihi sellem'in:

من قتل قتيلا من أهل الذمة لم يرح رائحة الجنة, وإن ريحها ليوجد من مسيرة أربعين عاما.

Kim bir uzman dhimma öldürür, o cennet kokusu olmayacak. Aslında (mesafe) gökten kokusunu ne zaman kırk yıl geçecek. [14]

Bu kâfirler tek başına kan döken gereken bir Müslüman'a karşı dursun, göstermektedir. [15]

MÜSLÜMAN KİŞİSEL VE Tauhid VIRTUE [1]
İlk. Allah Tauhid günahlarını silecek.
Delil, Peygamber yani sözler sallallaahu 'alaihi sellem'in Enes bin Mâlik radi anhudan bir hadis Kudsi, içinde, şöyle dedi: Ben duydum Messenger sallallaahu' dedi alaihi sellem'in Allah Teâlâ ve yüce dedi:

... يا ابن آدم إنك لو أتيتني بقراب الأرض خطايا ثم لقيتني لا تشرك بي شيئا لأتيتك بقرابها مغفرة.

"Eğer dünyanın bütün günahlarıyla Bana gelirsen ... Ey Adem çocuklar, thou oysa ben kesinlikle yine sana toprakla dolu af verecek en ufak bir ortak koşmam die zaman". [2]

İkinci. Allah teâlâ Tauhid olanlar için zorluk ve üzüntü dünyada ve ahirette ortadan kaldıracaktır.

Allah-u Teala şöyle diyor:

ومن يتق الله يجعل له مخرجا ويرزقه من حيث لا يحتسب

... Allah'tan korkanlar, onun için bir çıkış yolu yapacak. Ve ona beklenmedik değildir yönden iyi şanslar vermek ... "[sporcudan Thalaq / 65: 2.3].

O Tauhid etmezse Birisi, Allah korkusunu söylemedi. Temkinli Tauhid ve İnsanlar, o hayatın sorunlarından çıkış yolu verilecektir. [3]

Üçüncü. Tanrı yapmak ve inanç için sevgi ile Tauhid kalbinde dekore yanı sıra inkarı, kötülüğü ve kötülük onun kalbi nefretle yapacaktır.
Allah-u Teala şöyle diyor:

ولكن الله حبب إليكم الإيمان وزينه في قلوبكم وكره إليكم الكفر والفسوق والعصيان أولئك هم الراشدون

... Ama Tanrı inancını ve (iman) kalbinin güzel sevişme, ve sen, kötülükten ve kötülük dinsizliğe nefret yapmak yaptı. Onlar düz yolu takip olanlardır. [al Hucurat / 49: 7].

Dördüncü. Tevhid Allah'ın rızasını almak için tek nedeni budur. Ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şefaat ile mutlu insanlar yüreğinin tam samimiyet ile لا إله إلا الله telaffuz kişidir.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

أسعد الناس بشفاعتي يوم القيامة من قال: لا إله إلا الله خالصا من قلبه أو نفسه.

Kıyamet gününde mandapat syafa'atku ile mutlu olan insanlar, yani diyenler "La ilahe illallaah" içtenlikle kalbi ya da ruh. [4]

Beşinci. Allah Ta'ala Cennete Tauhid bir garanti içerecektir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من مات وهو يعلم أنه لا إله إلا الله دخل الجنة.

Kim öldü ve o başka tanrı yoktur doğru sağ diibadahi var ama Allah, o cennete gider bilir. [5]

Altıncı. Allah teâlâ Tauhid edenlere zafer, rahatlama, zafer ve zafer verecektir.

Allah-u Teala şöyle diyor:

يا أيها الذين آمنوا إن تنصروا الله ينصركم ويثبت أقدامكم

Eğer (din) Allah'a yardım ederseniz, O da size yardım ve konumunu pekiştirecektir! Ey iman edenler. [Muhammed / 47: 7].

Yedinci. Allah Ta'ala bu dünyada iyi bir yaşam ve insan Tauhid için ahirette verecektir.

Allah-u Teala şöyle diyor:

من عمل صالحا من ذكر أو أنثى وهو مؤمن فلنحيينه حياة طيبة ولنجزينهم أجرهم بأحسن ما كانوا يعملون

Kim iyi işler yapıyor, inanç bir devlet erkekler hem de kadınlar, o zaman kesinlikle biz ona iyi bir hayat verdi ve biz onların yaptıklarını daha iyi bir ödül ile onlara bir cevap verecektir. [Nahl / 16: 97].

Sekizinci. Tauhid cehennemde ebediyen bir Müslüman önleyecektir.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

يدخل أهل الجنة الجنة, وأهل النار النار, ثم يقول الله تعالى: أخرجوا من كان في قلبه مثقال حبة من خردل من إيمان, فيخرجون منها قد اسودوا فيلقون في نهر الحياء -أو الحياة, شك مالك- فينبتون كما تنبت الحبة في جانب السيل, ألم تر أنها تخرج صفراء ملتوية?

"Cennet sakinleri sonra cennete gidecek, ve Cehennem halkı cehenneme girmek, o Tanrı da söyledikten sonra: Sadece, onlar cehennem kaldırılır ardından 'inanç bir hardal tanesi bir kilo var o kalplerinde (Cehennem) çıkartın' Sadece onlar simsiyah gövde (kömür gibi). Sonra nehrin kıyısında olan tohumların büyümesi olarak daha sonra vücutları (değişmedi) büyüyor, yaşam nehir konulmuştur vardı. Eğer tohum sarı ve kıvrımlar büyür fark değil mi? " [7]

Dokuzuncu. Tevhid, insan sadaka kabul veya reddi için belirleyicidir.
Mükemmel ya da bir kişinin tauhidi sadaka bağlıdır. Iyilik İnsanlar, ancak örnek riya için değil mükemmel tauhidi, değil içtenlikle, şirk yapmak, sadaka şüphesiz mutluluk getirmek olmadığını, onun için geri teper. Bu nedenle, tüm hayır dua, sadaka, sadaka, oruç, hac ve diğerleri şeklinde ya Allah için samimiyet ile yapılmalıdır.

Allah-u Teala şöyle diyor:

الذي خلق الموت والحياة ليبلوكم أيكم أحسن عملا وهو العزيز الغفور

Kim O, aranızda iyi bir sadaka sizi test edebilir ölümü ve hayatı yarattı. Ve O, üstündür, bağışlayandır. [el-Mülk / 67: 2].

Asil ayette Allah, "iyi işler" değil, "sadaka o kadar" bahseder. Bu iki koşul, Muhammed Peygamber n ', yani samimi ve ittiba karşılaması halinde Charity, iyi ya da erdemli çağırdı. Hadiste de belirtildiği gibi, bu cümle لا إله إلا الله, kıyamet gününde, ölçekler göklerin ve yerin ağırdır samimi neden.

Onuncu. Güvenlik ve rehberlik duygusu alacak Tauhid insanlar.
Hep ihtiyatlı oldu, bu yüzden mükemmel Tanrı'yı ​​mentauhidkan etmeyen kişiler, o korku ve tedirgin bir devlet her zaman. Onlar kötü bir günün korkuyorlar, ya da ikiden fazla çocuğu geleceğin korkusu, mal ve mülkünden korkusu olan korkusu vb kayboldu ve.

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Iman ve vahşet (şirk) ile inançlarını karıştırmak için değil, insanlar, güvenliği var olanlar vardır ve onlar hidayete olanlardır. [al En'am / 6: 82].

Tauhid VIRTUE İÇİN MÜSLÜMAN [8]
İslam tevhid dini olarak, ümmetin her zaman, yer ve durumda uygun ve uygundur. Yani, ümmetin yararına ortadan kaldırmaz, İslam'a sarılmak. Hatta tek tanrılı dinlerle, ümmet, bir, iyi, müreffeh, güvenli olacaktır. İnsanlık dünyasının ve ahirette kurtuluşa istiyorsa, o zaman İslam dinine ve İslam şeriatı uygulamak tabidir olmalıdır. Ama, uyumluluk ve İslam'ın uyumsuzluk Unutmamak gerekir, İslam zamanı, yeri ve bazı insanlar tarafından istediğiniz gibi insanın koşullar takip tabi olduğu anlamına gelmez.

İslâm dininin hak din olduğunu, Allah'ın Ta'ala dine sarılmak edenlere zafer vaat gayet iyi, ama onlar Tanrı'yı ​​mentauhidkan gerektiğini şartıyla, syar'i eğitim ve pratik, şirk tüm (formun) kurtuldum salih amel. Allah, yeryüzünde kendi iktidar yapmak onların imanını teyit ve bu dünyadaki yaşamlarını güvenli Sentausa yapmak olacaktır, söz verdi. Allah-u Teala şöyle diyor:

وعد الله الذين آمنوا منكم وعملوا الصالحات ليستخلفنهم في الأرض كما استخلف الذين من قبلهم وليمكنن لهم دينهم الذي ارتضى لهم وليبدلنهم من بعد خوفهم أمنا يعبدونني لا يشركون بي شيئا ومن كفر بعد ذلك فأولئك هم الفاسقون

Ve Allah, O, iktidarda kendilerinden öncekilerin yaptıkları gibi gerçekten yeryüzünde kendi egemen kılacağız ve sıkıca onları kendi dini için kuracağı, sana ve amel-amel arasında inananlar söz verdi hangi Onlar için seçti ve kendilerini güvende Sentausa korkusuyla olduktan sonra o gerçekten, onlar (devlet) değişecektir. Onlar hala bir şey ile bana ilişkilendirmek değil beni ibadet. Ama kim olursa olsun (hala), o zaman onlar olanları asi oldukları (vaadi) sonra kâfir. (Bir Nur / 24: 55). Ayrıca harfi el-A'raf ayet 96 Bkz.

TASHFIYAH VE MT, İSLAM yüceliğinden KEY DÖNÜŞ [9]
Eski zafer, refah ve toplumun refah gibi şirk, Allah teâlâ veya penakwilannya, hadis reddi niteliklerini inkar olarak, bilinmeyen bir şey (saflaştırma) tashfiyah yapmaktır ve İslami Şeriat içine sızmış onun Yol akide ve diğerleri 'ile ilgili otantik -hadits. Ayrıca İslam'ın saflık ve mükemmellik kirli olan sapkınlığı çeşitli ibadet (saflaştırma) tashfiyah. Ve aynı zamanda İslam'ın kutsallığını kirleten yorumlanması, hukuk ve çeşitli kemungkaran alanında tashfiyah.

Sonra kemungkaran temizlenmiş olmuştu Müslümanlar üzerinde Müslümanların tarbiyah (koçluk) nesil yok. Yani, bir erken yaşlardan itibaren ve inkâr batılı eğitim etkisinde kalmaksızın, İslami doğru koçluk, sonra ehl-i sünnet Aqeedah 'yani tevhid Aqeedah' birlik içinde onları biraraya getirmek.

'Aqeedah Ahlus Sünnet din ve dünya işlerinde kırık bir şeyi düzeltmek için, Müslümanların gücünü ve saflarını birliğini birleştirmek için en iyi yoldur. Bu alaihi sellem'in 'ehl-i sünnet Aqeedah el-Kur'an ve Peygamber sallallaahu sünnetine Müslümanları geri yapabiliyor' çünkü, ve, yol arkadaşlarınızın Radhyallahu anhum müminlerin yolunu döndürür. Bu özellik herhangi bir grup ya da herhangi bir misyonerlik kurumları, ya da 'Aqeedah Ahlus Sünnet vel Jama'ah kucaklamak değil herhangi bir organizasyonda bir hayata olmayabilir. Tarih, bu gerçeği bir tanık olmuştur. Yalnız ehl-i sünnet 'Aqeedah sarılmak Sadece ülkeler dağınık Müslümanların gücünü birleştirmek olabilir. Sadece 'akide Selef yalnız, daha sonra cihad de iyi komuta ve dik kötülüğü yasaklayan ve İslam'ın yüceliğini ulaşıldı gibi oldu. [10]

Zafer elde etmek ve ümmetin en iyi olmak amacıyla 'akide ile Selef, Müslümanlar ve vaiz-da'inya, birleşecek. Bu, 'Aqeedah Selef Sahabelerin anlayışına göre al Kur'an ve Sünnete dayalı olduğundan. Akide Selef 'den akide' gelince, o birlik ulaşılmasını teslim olmaz, hatta o olur parçalanma ve yıkım olduğunu. Yani hiç şüphesiz Müslümanların zafer ve zafer için yol, 'akide ve gerçeğin Manhaj, yani' Ahlus Sünnet vel Jama'ah Aqeedah dönmek için; 'Akide ve Manhaj Selef.

İmam Malik rahimahullah şunları söyledi:

لن يصلح آخر هذه الأمة إلا ما أصلح أولها.

Ancak bu ümmeti (yani arkadaşlar) iyi bir ilk nesil kılan ile bu milletin düzeltmek mümkün olmayacaktır. [11]

Khatimah: BİZ İSLAM VE SÜNNET Salafush radi anhum-Salih AS ANLAMA TARAFINDAN Istiqamah Sakın Anlamazlıktan
Biz Manhaj Salafush-Salih takip İslam ve Sünnet yoluna gösterildi ve bir devlet istiqamah, Allah'ı mentauhidkan Peygamber Sünneti uygulamak ve şirk ve sapkınlık her türlü kaldırıldı Biz, Tanrı Yüce sormak. Umarım, Yüce Allah sahâbe radi anhum izinden kurtulan bir grup da dahil olmak üzere bize yapmak. Ve umarım Yüce Allah Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ve ashabının radi anhum ile cennette bizi toplamak için.

Dualar ve selam daima Allah Hz Muhammed'in sallallaahu ihsan 'alaihi sellem'in, ailesi, sahabeleri radi anhum ve o sallallaahu takip edenler' olabilir zamanın sonuna kadar onun lehine alaihi sellem'in. Ve bu propagandanın son tüm övgü Allah'a, alemlerin Rabbi olduğunu.

Biz dua montaj kaffaratul ile yakın:

سبحانك اللهم وبحمدك أشهد أن لا إله إلا أنت, أستغفرك وأتوب إليك.

Hâşâ, Ey Tanrım, seni övüyor. Ben, ben af ​​isteyin ve size tövbe sürece hiçbir tanrı doğru sağ diibadahi sahip tanıklık.

Rabbil 'aalamiin şükürler olsun.

[As-i Sünnet 11 / Yıl X / 1427 / 2006M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]
No comments:

Post a Comment