!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, September 6, 2015

Islam rozwijać i stworzyć spokojny człowiek.

Jazda nie została ukończona (363)

(Część trzysta sześćdziesiąt trzy), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 5 września 2015 14:45).


Islam rozwijać i stworzyć spokojny człowiek.

Islamska religia objawiona przez Boga za pośrednictwem anioła Gabriela do proroka Mahometa zawarte w świętej księdze Koran i Sunna (al-nauczyłem / hadisów) przeznaczona jest tak, że ludzie mogą żyć bezpieczne, szczęśliwe i dostatnie zarówno do życia w tym świecie iw życiu ostatecznym (raju ).
Islam naucza, że człowiek nie powinien zabijać innego człowieka, nawet jeśli ludzie nie przyjęli islam (niewiernych), nawet Prorok Muhammad powiedział osoba nie pójdzie do nieba, jeśli zabił inną osobę, choć niewiernych.
Islam naucza również proste życie, a nie marnotrawstwo, nawet ze względu na prostotę nauk islamu jest to yamh co setki pracowników z Chin do islamu, jak patrzył pogrzeb króla Arabii Saudyjskiej odbywa się po prostu, bez dźwięku wybuchu i został pochowany zbyt proste, po prostu pochowany bez sztucznej grobie bogato.
Nauki Islamu są proste i absurdalne, jeśli wyjaśnić naukowo i doświadczalnie być łatwo trawione słuchaczy. To jest to, co sprawia, że kanadyjski Ustad Poprzez jego kazań, ponad 3000 żołnierzy amerykańskich bersyahadat (wprowadzić islam) w samym środku wojny w Zatoce Perskiej. Teraz, Ustad (uczeni), który urodził się z nazwą Dennis Bradley Philips na całym świecie, w tym Indonezja głosić.


 REPUBLIKA.CO.ID, Dżakarta - Przez głoszenie, ponad 3000 żołnierzy amerykańskich bersyahadat w środku wojny w Zatoce Perskiej. Teraz naukowcy rodzą się z nazwą Dennis Bradley miał okazję zaprezentować to archipelag Philips wypełnia przestrzeń propagandową.
Jamaican nawracanie działalnoœci urodzony obywatel Kanady wystarczy ukraść uwagę świata. Dr Abu Ameenah Bilal Philips jest w stanie zapewnić naukowe wyjaśnienie, autentyczne i racjonalnie do społeczności międzynarodowej, która jest krytyczna, ale pełen nieporozumień przeciw islamowi.

W realizacji jego przesłanie, dr Bilal Philips posiada wysoko wykwalifikowaną potencjału naukowego. Ukończył program licencjacki w dziedzinie Studiów Islamskich na Uniwersytecie Islamskiej Medina, programu magistra teologii islamskiej w King Saud University Rijadzie, w końcu uzyskał tytuł doktora teologii w islamskiej z University of Wales.

Dr Bilal Philips przyczynia się również wzbogacenie literatury islamskiej z ponad 50 książek, które napisał, tłumaczyć i komentować. On również edytować i opublikował serię 56 książek dla dzieci wiary w szkołach Międzynarodowy islamskich.
Podróż życia i duch jego wiadomości zachęcanie dr Bilal Philips ustanowienie centrum studiów islamskich w różnych krajach, w tym Wydziału Studiów Islamskich w Preston University w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Akademii Studiów Islamskich w Katarze, na Wydziale Studiów Islamskich w języku angielskim na Międzynarodowym Uniwersytecie Wiedzy w Arabii Saudyjskiej, College z Da'wah i Kultury Islamskiej w Sudanie oraz ustanowienia Preston International College w Indiach.

Konwergencja technologii w dzisiejszej erze cyfrowej, on również wykorzystywany jako środek propagandy dotrzeć do ludzi na całym świecie. W 2007 roku dr Bilal Philips założył online Islamic University (iou) jako pierwsza instytucja, która organizuje zajęcia edukacyjne islam warstwy-1 online. Do dziś jestem Ci winien ponad 150.000 studentów z 219 krajów, co czyni IOU jako numer jeden uniwersytet na świecie w różnorodności uczniów.
W środku jego pracy w działalności akademickiej i propagandy, dr Bilal Philips wziął czas, aby wypełnić ogólnej oceny w Indonezji. IOU wyznaczył IslamDiaries jako jeden taklim w Indonezji do przeprowadzenia badań na temat "Dlaczego islam?", Które odbędzie się 7 września 2015 roku w Masjid Al Bina, Jalan Pintu Satu Bung Karno, Senayan, Dżakarta.

TAUHID, DROGA DO SPRAWIEDLIWOŚCI i dobrobytu

Przez
Al-bin Abdul Ustadz Yazid Qadir Jawowie


POZYCJA TAUHID w islamie
Tawhid jest źródłem wdzięczności za muzułmanina. [1]

الحمد لله وحده, والصلاة والسلام على نبينا محمد وعلى آله وصحبه ومن تبعهم بإحسان إلى يوم القيامة, وبعد:

Alhamdulillaah, zawsze oferujemy naszym nieskończona wdzięczność Bóg Wszechmogący -Rabb miłosierdzia Miłosiernego. Ma dwie nieporównywalne przysługę, co sprzyja przysług islam i Sunna. Zarówno na korzyść, człowiek znajdzie szczęście i być zbawieni od kary, zarówno w tym świecie iw przyszłym.

Dlatego dla sług Bożych, którzy otrzymali takie przysługi, należy powiązać go z wdzięcznością, i zawsze prosić Boga, by stać się sługą być zawsze wdzięczna. Muzułmanin i dowód wdzięczności za to błogosławieństwo, a mianowicie, aby być muzułmaninem przyjemność, że Boga jako swego Pana, islamu jako religii i Proroka sal allahu sallam jako Proroka.

Modlitwy i pozdrowienia zawsze tercurahkan do proroka Mahometa wykładzin proroków, żaden prorok nie sesudahnya- która została przekazania wiadomość, wypełnienia mandatu, doradzić Ummah i Umma się wyprowadza do światła i proste, które mieli wcześniej w oczywistego błędu.

Obowiązki prawdziwego muzułmanina jest wyznawcą Proroka Muhammada sal allahu sallam wiernych, postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, naśladować jego przykład, przeprowadzić Sunny i Sunny-Sunna bronić, i trzymać z dala od uchylać i herezji. Prorok sal allahu sallam posłany przez Boga, aby przekonać ludzkość, że mentauhidkan Boga i przestrzegaj wszystkich rodzajów uchylać.

Zwrot jedności dla muzułmanów, zwłaszcza Ahlus Sunna wal Jama'ah jest zdanie, że nie jest obcy, bo monoteizm do nich, jako sposób kultu, które muszą zostać wdrożone w życiu codziennym, a który jako pierwszy głosił przed innymi.

Wzniosły Allah mówi:

فاعبد الله مخلصا له الدين ألا لله الدين الخالص

... Więc Uwielbienie Boga oczyszczając posłuszeństwa Jemu. Pamiętaj, że tylko religia Boga należy netto (od Szirk) ... [az-Zumar / 39: 2, 3]

Bóg Wszechmogący mówi:

وما أمروا إلا ليعبدوا الله مخلصين له الدين

Choć nie są one zamawiane wyjątkiem w celu czcić tylko Boga oczyszczając posłuszeństwa Jemu ... [al Bayyinah / 98: 5].

Cała proroków i apostołów عليهم الصلاة والسلام głosili monoteizm do swoich ludzi w każdym okresie (generacji) IT. Jak Bóg mówi:

ولقد بعثنا في كل أمة رسولا أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت

I rzeczywiście, Wysłaliśmy do każdego narodu posłańca, (dla połączeń), aby czcić tylko Boga (tj mentauhidkanNya), z dala od zła ... [-Nahl / 16: 36].

I Jego słowo:

وما أرسلنا من قبلك من رسول إلا نوحي إليه أنه لا إله إلا أنا فاعبدون

Nie wysyłaj apostoła przed tobą (Muhammada), ale objawił mu: "Oto nie ma boga (prawo do diibadahi poprawnie) inne niż ja, to wy Worship Me". [al-Anbiya "/ 21: 25].

Jego słowa również:

فأرسلنا فيهم رسولا منهم أن اعبدوا الله ما لكم من إله غيره أفلا تتقون

Następnie Wysłaliśmy do nich posłaniec spośród siebie (mówiąc): "wy czcicie Boga, od czasu do czasu nie ma boga prawdy do was w innych Więc, dlaczego nie bójcie (do Niego).?" [Al Mukminun / 23: 32].

Wszyscy apostołowie rozpoczynają misję do swoich ludzi do monoteizmu Uluhiyyah, tak aby mogli oni czczą jedynego prawdziwego Boga samego.

Wszyscy apostołowie powiedział do swoich ludzi, by czcić tylko Boga Jedynego. [2]

Glory glory nauki zależy od tego, co jest badane. A nauka monoteizmu jest nauką szlachetnie szlachetny. Nauka, która najbardziej wielki i szlachetny jest nauka monoteizmu i Ushuluddin. Ze względu na monoteizm, że Bóg stworzył dżinów i ludzi, obniżenie książek, posłał apostołów, i stworzyć niebo i piekło. Każdy, kto studiuje nauki i praktyki, a potem on sprawiedliwy człowiek szczęśliwy. Zamiast tego, kto go zignorować i nie chcesz, aby dowiedzieć się, czym on jest nieszczęśliwy i nędzny.

Bóg powiedział swoim sługom, aby studiować syar'i pierwszy mają być badane jest nauką Tawhid, Bóg wie, zbadać, jak mentauhidkan Boga, czczą Go prawidłowo. Wzniosły Allah mówi:

فاعلم أنه لا إله إلا الله واستغفر لذنبك وللمؤمنين والمؤمنات والله يعلم متقلبكم ومثواكم

Więc wiem, że nie ma Boga (który jest uprawniony diibadahi prawej), ale Bóg, i prosić o przebaczenie za swoje grzechy i nad (SIN) wierzących mężczyzn i kobiet. A Bóg zna miejsce prowadzenia działalności i zamieszkania-mu. [Muhammad / 47: 19].

Ludzie, którzy umierają w stanie Tauhiid do Boga, a potem pójdzie do nieba. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

من مات وهو يعلم أنه لا إله إلا الله دخل الجنة.

Kto umarł i on wie, że nie ma boga, ma prawo diibadahi poprawnie, oprócz Boga, a potem idzie do nieba. [3]

W ten sposób pozycja monoteizmu jest jako podstawa do budowy muzułmańskiego miłości. Uwagę mądry oczywiście zawsze koncentruje się na poprawie fundamentów. Podczas głupiego, będzie on nadal wznieść budynek, bez cementowania fundament, więc budynek robohlah.

Szczerość i monoteizm, porównał także drzewa, które rośnie w wątrobie, czyny są gałęzie, pokój jest owocem, który jest odczuwalny w życiu tego świata, i wiecznej radości w życiu ostatecznym. Jak owoce raju, nie będzie przerwany i nielegalny. Podobnie, "owoc" szczerość i monoteizm na świecie, nie zostanie przerwana i nielegalny. Kesyirikan, leży i Riya "jak drzewo, które rośnie w sercu człowieka, jego świat jest strach, niepokój, splątanie i ciasnota, który jest odczuwalny w klatce piersiowej, a ciemność, że spotkał wątrobę. Podczas gdy w zaświatach ponosi Az-Zakkum [4] i wieczne męki. [5]

TAUHID DEFINICJE i TYPY rzeczy [6]
Tawhid -w języku arabskim jest mashdar z وحد, يوحد, توحيدا, oznacza to zrobienie czegoś, co jeden.

Tawhid -w nauki syar'i (terminologia) - jest Jedność Boga o coś specjalnego dla Niego, zarówno w Uluhiyyah, Rububiyyah i Asma "i jego atrybuty. TAWHEED oznacza uwielbienie tylko do Boga.

Tawhid składa się z trzech rodzajów: Rububiyyah Tauhiid, Tauhiid Uluhiyyah i Tauhiid al Asma "prania-Shifat.

Tawhid Rububiyyah, czyli wszystko to, co jest mentauhidkan zrobić Bóg Ta'ala, albo tworzenia, daje szczęście, włączać i wyłączać. Bóg jest król, władca i Rabb, który wszystko załatwił. Wzniosły Allah mówi:

ألا له الخلق والأمر تبارك الله رب العالمين

... Pamiętaj, tworzenie i zamawianie tylko prawo Boga. Chwała niech będzie Bogu, Panu światów. [al A'raf / 7: 54]

Tawhid Uluhiyyah, czyli Jedność Allaha Ta'ala przez całą pracę urzędników, którzy w taki sposób, że mogą zbliżyć się do Boga, gdy disyari'atkan przez niego, jak się modlić, Khauf (strach), król "(nadzieja), mahabbah ( uwielbiam), dzabh (uboju), bernadzar, isti'aanah (na pomoc), istighatha (za pomoc w trudnych czasach), isti'adzah (dla ochrony) i wszystko, co Bóg nakazał disyari'atkan i bez menyekutukanNya z czego zbyt. Wszystkie te i innych kultu powinny być wykonywane tylko w jedynego Boga i szczerze o tym.

Wzniosły Allah mówi:

وإلهكم إله واحد لا إله إلا هو الرحمن الرحيم

A twój Pan jest Bóg Wszechmogący, ma boga, który ma prawo diibadahi właściwie tylko On. Miłosierny, Litościwy. [al-Baqarah / 2: 163].

Tauhiid Asma "wash-Shifat Bóg, jest stworzenie czegoś, że Allah i Jego Posłaniec utworzyły siebie, albo imiona i atrybuty Boga, jak również mensucikanNya wszelkiego wstydu i niedociągnięć, jak został oczyszczony przez Bóg i Jego Posłaniec. I będziemy ustalenie natury Boga, zarówno zawarte w Koranie iw al Sunna, i nie powinien być ditakwil.

Słowo Allaha Ta'ala:

ليس كمثله شيء وهو السميع البصير

Nie ma to jak Niego. On jest All-słuchu Mężczyźni Seer. [Ash Szura / 42: 11].

Islam jest religią TAUHID
Definicja islamska jest:

الإستسلام لله بالتوحيد والإنقياد له بالطاعة والبراءة من الشرك وأهله.

(poddanie się Bogu w drodze mentauhidkanNya, uległe do Niego, aby wdrożyć zgodności (ponad wszystkich poleceń i zakazów), i uwolnić się od uchylać i tych, którzy nie uchylać). [7]

Jeśli wrócimy do al Koranu, Allah poinformował nas, że "cała Aqidah Apostoł jest monoteizm, a ich misja zaczyna się tauhidullah i monoteizm jest największą i najważniejszą sprawą, że wykonują.

Tak więc, relacja "Aqeedah monoteizmu przeciwko całych proroków Szariat (w tym proroka Mahometa) عليهم الصلاة والسلام jest jak fundament budynku (i jak duch ciała). Ponieważ organizm nie będzie wstać i żyć, z wyjątkiem obecności duchów.

Prorok sal allahu sallam rozpocząć głoszenie do monoteizmu, jak również w całym Apostoła. Wśród przykładów jest, Proroka sal allahu sallam do Mu'adh bin Jabal Radi anhu, gdy wysłany do Jemenu. [8]

On sal allahu sallam, powiedział:

إنك ستأتي قوما أهل كتاب, فإذا جئتهم فادعهم إلى أن يشهدوا أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله (وفي طريق: فليكن أول ما تدعوهم إليه عبادة الله), (وفي أخرى: أن يوحدوا الله) فإن هم أطاعوا لك بذلك (وفي رواية: فإذا عرفوا الله), فأخبرهم أن الله قد فرض عليهم خمس صلوات في كل يوم وليلة, فإن هم أطاعوا لك بذلك فأخبرهم أن الله قد فرض عليهم صدقة تؤخذ من أغنيائهم فترد على فقرائهم, فإن هم أطاعوا لك بذلك فإياك وكرائم أموالهم واتق دعوة المظلوم فإنه ليس بينه وبين الله حجاب.

Na pewno trafisz do ludzi Księgi, a następnie zaprasza ich do składania zeznań, że nie ma boga, który ma prawo diibadahi poprawnie oprócz Allaha, a Muhammad jest posłańcem Boga. (W innym brzmieniu: Więc po raz pierwszy głosił im czcić Boga jest sam) (jak również inne brzmienie: Więc oni Boga jako jedynego kwalifikowanych diibadahi). Jeśli są posłuszni dla on (W historii: kiedy mają mentauhidkan Boga), to powiedz im, że Bóg ma obowiązek ich modlić się pięć razy dziennie. Jeśli są posłuszni, bo taki, to powiedz im, że Bóg się na nich obowiązek miłości, która pochodzi z bogatych wśród nich, a następnie rozprowadzane do biednych wśród nich. Jeśli są posłuszni dla on, wtedy będziecie unikać ich bogactwo jest dobre, a boisz się przeciwko tym, którzy dizhalimi modlitwy, ponieważ nie ma zasłona między modlitw ludzi, którzy dizhalimi z Bogiem. [9]

TAUHID I SPRAWIEDLIWOŚCI
Po pierwsze. Bóg mówi nam, że celem stworzenia i polecenie jest, że istota znać nazwy i atrybuty swego, że czczą oni tylko do Boga, nie była zjednoczona z Jego stworzeń, i że człowiek sprawiedliwości. Sprawiedliwość jest podstawą stworzenia niebios i ziemi, jak mówi Bóg:

لقد أرسلنا رسلنا بالبينات وأنزلنا معهم الكتاب والميزان ليقوم الناس بالقسط

Rzeczywiście wysłaliśmy Naszych posłańców z przynosząc wymierne dowody i zesłaliśmy z nimi inni Księga i równowagi (sprawiedliwości), aby umożliwić ludziom wykonywać sprawiedliwość ... [al Hadid / 57: 25].

W tym wersecie Bóg mówi nam, że celem przyjścia apostołów i spuścił pisma jest to, że od ludzkiej sprawiedliwości. Największą sprawiedliwość jest tawhid (mentauhidkan Boga), a jedność przedmiotu, pochodzenia, a kamieniem milowym dla sprawiedliwości. Podczas Szirk jest kezhaliman. Allah mówi:

إن الشرك لظلم عظيم

Rzeczywiście uchylać jest największym kezhaliman. [Luqman / 31: 13].

Dlatego uchylać (kojarzenie partnerów z Bogiem) jest najbardziej niesprawiedliwi kezhaliman i monoteizm jest najbardziej sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości. [10]

Po drugie. "Aqeedah monoteizmu uwalnia serce i duszę niewoli stworzeń z kultu, tylko do Boga Wszechmogącego sam, a nie podążać, ale tylko do Proroka sal allahu sallaam.
"Aqeedah monoteizmu, wymaga muzułmaninem porzucić wszelkie formy służenia innemu niż Bogu, bo wszystko inne niż Bóg jest istotą, która nie ma najmniejszego moc tworzenia, udzielania i różne inne właściwości Ilahiyyah.

Z drugiej strony, ci, którzy politeizm, co oznacza, że nie zrobił krzywdy -lawan z adil- ponownie innowierca. Jak mógł czcić coś-który nie ma kekuasaan- gdy Bóg go stworzył, i podziękował coś jest, to jest sam Bóg, który dał mu powodzenia. Allah mówi:

وما خلقت الجن والإنس إلا ليعبدون ما أريد منهم من رزق وما أريد أن يطعمون إن الله هو الرزاق ذو القوة المتين

I nie stworzyliśmy dżinów i ludzi, z wyjątkiem, że powinni oni czczą Mnie. Nie chcę żadnego z nich Powodzenia trochę i nie mam kliknięciu wolę tak, że mnie nakarmić. Zaprawdę, Bóg, On jest Dawcą Rizki Yang moc znowu bardzo silny. [ADH Dzariyat / 51: 56-58]

Po trzecie. Komenda oddać sprawiedliwość.

اعدلوا هو أقرب للتقوى

... Dotyczy to niesprawiedliwe, ponieważ (targi) jest bliżej do pobożności .... [al Maa-Idah / 5: 8].

Islam jako religia monoteizmu, nakazał obserwuje się szlachetne, dobre i złe moralnie moralności zabronić. Islam nakazał również wszystkie sprawiedliwe i dobre uczynki, a zakazują złe uczynki. Wzniosły Allah mówi:

إن الله يأمر بالعدل والإحسان وإيتاء ذي القربى وينهى عن الفحشاء والمنكر والبغي يعظكم لعلكم تذكرون

Zaprawdę, Bóg mówi (ty), aby być uczciwym i czynić dobro, dając do krewnych, a nie daj Boże z nieprzyzwoitości, munkar i wrogości. On uczy, abyście Uważajcie. [-Nahl / 16: 90].

Nawet Bóg wzywa jego książki (al-Koran) w zdaniu godziwej. Wzniosły Allah mówi:

وتمت كلمت ربك صدقا وعدلا

I doskonałe zdanie Pan, (al-Koran), (zdanie) jest słuszne i sprawiedliwe ... -al An'am / 6, pkt 115- punkt, w prawo w wiadomościach, i sprawiedliwe w rządzeniu i zakazane. [11 ]

Po czwarte. Tawhid i być fair w stosunku do muzułmanów i niewiernych.

TAUHID różne osoby pomiędzy muzułmanami Z pogańskich
Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział, że ludzie mówią i wierzą wyrażenie jedności (لا إله إلا الله), a następnie jest on muzułmaninem, który ma prawo do ochrony władcy muzułmanów i uzyskać obietnicę nieba. Muzułmanin przysługuje prawo wala "(lojalność) innych muzułmanów, ponieważ monoteizmu i posłuszeństwa wobec Boga i Jego Posłańca sal allahu sallaam.

Natomiast ci, którzy zaprzeczają wyrażenie jedności w sposób uchylać -z kesyirikan, który trzymał go na islam to osoba należy walczyć i prawo bara "(nienawiść) wszystkich muzułmanów. Wzniosły Allah mówi:

قاتلوا الذين لا يؤمنون بالله ولا باليوم الآخر ولا يحرمون ما حرم الله ورسوله ولا يدينون دين الحق من الذين أوتوا الكتاب حتى يعطوا الجزية عن يد وهم صاغرون

Walcz tych, którzy nie wierzą w Boga i dzień potem i nie zakazują tego, co zostało zabronione przez Boga i Jego Posłańca i tych, którzy nie uznają religii, że jest prawdą (islam), (czyli ludzie), które podane w The Book dopóki nie zapłaci dżizja (podatkowej) z chętnych składania są one w stanie poddaństwa. [w Tawbah / 9: 29].

Słowo On sal allahu sallam:

أمرت أن أقاتل الناس حتى يشهدوا أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله, ويقيموا الصلاة, ويؤتوا الزكاة, فإذا فعلوا ذلك, عصموا مني دماءهم وأموالهم إلا بحق الإسلام, وحسابهم على الله تعالى.

Jestem nakazał walczyć z ludźmi, dopóki nie świadczą, że nie ma boga (bóstwa), że diibadahi poprawnie, lecz Boga, a Muhammad jest posłańcem Boga, podtrzymując modlitwę, i płacić zakat. Jeśli zrobili tego, to ich krew i skarb, chyba że ochrona praw islamu, a ich rozrachunek jest w Allaha Ta'ala. [12]

Polecenie do walki niewierni i bałwochwalcy są ze względu na niewierność i politeizmu ich przed Bogiem, kto je-jak również stworzył "Aqidah tych, którzy odbiegają od 'Aqeedah monoteizmu; nie dlatego, że osobista zemsta, walki stanu lub terytorium. Takie jest polecenie Boga do Jego Posłańca, również ten naród do walki z niewiernymi, tak, że ludzie przybywali do konwersji do Boga i mentauhidkanNya.

Polecenia walczyć, walczyć i zabijać niewiernych, czyli pogańskie Harbi (którzy walczą muzułmanów). Co do niewiernych, którzy nie walczą z muzułmanami, to jesteśmy nakazał sprawiedliwości do nich i nie powinny być pobieranie zhaliminya. Jeśli kafir Dhimmi (chroniony przed rządami islamskich), lub mu'ahad (zawarł umowę z rządem Islamskiej), lub musta'man (ochrona bezpieczeństwa rządu islamskiego), to nie powinny być zabity. Wzniosły Allah mówi:

لا ينهاكم الله عن الذين لم يقاتلوكم في الدين ولم يخرجوكم من دياركم أن تبروهم وتقسطوا إليهم إن الله يحب المقسطين

Bóg nie zabrania wam, aby czynić dobro i być fair w stosunku do tych, którzy z tobą walczyć powodu religii, a nie (także) wyrzucić was z waszych domostw. Zaprawdę, Bóg kocha tych, którzy działają sprawiedliwie. [al Mumtahanah / 60: 8].

Prorok sal allahu sallam grozi ludzie, którzy zabijają niewiernych mu'ahad lub Dhimmi z ostrymi karami. On sal allahu sallam, powiedział:

من قتل معاهدا لم يرح رائحة الجنة, وإن ريحها ليوجد من مسيرة أربعين عاما.

Kto zabija niewierny mu'ahad, wtedy nie będzie zapach nieba. Podczas gdy w rzeczywistości może poczuć zapach nieba z (odległości) podróżuje czterdzieści lat. [13]

Również słowo On sal allahu sallam:

من قتل قتيلا من أهل الذمة لم يرح رائحة الجنة, وإن ريحها ليوجد من مسيرة أربعين عاما.

Kto zabija biegłego dhimma, wtedy nie będzie zapach nieba. Podczas gdy w rzeczywistości może poczuć zapach nieba z (odległości) podróżuje czterdzieści lat. [14]

To pokazuje, że niewierzący nie powinien sam przelanej krwi, a tym bardziej wobec muzułmanów. [15]

TAUHID mocy muzułmańskich osobowych [1]
Po pierwsze. Bóg otrze grzechy tauhid.
Dowody, a mianowicie słowa Proroka sal allahu sallam w hadisów Qudsi, z Anas ibn Malik radi anhu, powiedział: Słyszałem, Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam powiedział Bóg uwielbiony i wywyższony powiedział:

... يا ابن آدم إنك لو أتيتني بقراب الأرض خطايا ثم لقيتني لا تشرك بي شيئا لأتيتك بقرابها مغفرة.

"... O synowie Adama, jeśli się do mnie ze wszystkich swoich grzechów na ziemi, a ty kiedy umrę nie kojarzy najmniejszego, na pewno dam Ci pełny przebaczenie ziemi tak". [2]

Po drugie. Bóg Ta'ala wyeliminuje trudności i smutku w świecie iw życiu ostatecznym dla tych, którzy tauhid.

Wzniosły Allah mówi:

ومن يتق الله يجعل له مخرجا ويرزقه من حيث لا يحتسب

... Ci, którzy boją się Boga, On będzie trzymać za niego wyjście. I dać mu szczęścia z kierunku, który nie jest nieoczekiwane ... "[ATH-Thalaq / 65: 2.3].

Ktoś nie powiedział, strach przed Bogiem, jeśli nie tauhid. Ludzie, którzy tauhid i ostrożny, będzie mieć wyjście z problemów życia. [3]

Po trzecie. Bóg uczyni i dekoracji w sercu tauhid z miłości do wiary, jak również dokonać w swoim sercu nienawiści do niedowierzaniem, niegodziwości i nieprawości.
Wzniosły Allah mówi:

ولكن الله حبب إليكم الإيمان وزينه في قلوبكم وكره إليكم الكفر والفسوق والعصيان أولئك هم الراشدون

... Ale Bóg cię kocham wiarę i co (wiara) jest piękny w swoim sercu, i sprawi, że nienawidzę niewiary, niegodziwości i nieprawości. Oni są tymi, którzy idą prostą drogą. [al Hujurat / 49: 7].

Po czwarte. Tawhid jest jedynym powodem, aby uzyskać zadowolenia Allaha. A ludzie najszczęśliwszymi z wstawiennictwo Proroka Muhammada sal allahu sallam jest osoba, która wymawia لا إله إلا الله z pełną szczerością serca.
Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

أسعد الناس بشفاعتي يوم القيامة من قال: لا إله إلا الله خالصا من قلبه أو نفسه.

Ludzie, którzy są najszczęśliwszym z mandapat syafa'atku w Dniu Zmartwychwstania, czyli tych, którzy mówią, "La ilaha illallaah" szczerze z serca i duszy. [4]

Po piąte. Bóg Ta'ala będzie zawierać gwarancję, że tauhid do Nieba.

Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

من مات وهو يعلم أنه لا إله إلا الله دخل الجنة.

Kto umarł i on wie, że nie ma boga, ma prawo diibadahi poprawnie, ale Bóg, potem idzie do nieba. [5]

Szósty. Bóg Ta'ala da zwycięstwo, ulga, triumf i chwałę tych, którzy tauhid.

Wzniosły Allah mówi:

يا أيها الذين آمنوا إن تنصروا الله ينصركم ويثبت أقدامكم

O wy, którzy wierzycie! Jeśli pomożesz (religia) Boga, to i On wam pomóc i wzmocnić swoją pozycję. [Muhammad / 47: 7].

Siódmy. Bóg Ta'ala daje dobre życie w tym świecie iw życiu ostatecznym dla tauhid człowieka.

Wzniosły Allah mówi:

من عمل صالحا من ذكر أو أنثى وهو مؤمن فلنحيينه حياة طيبة ولنجزينهم أجرهم بأحسن ما كانوا يعملون

Kto robi dobre uczynki, zarówno mężczyźni jak i kobiety w stanie wiary, to na pewno Daliśmy mu dobre życie, a my damy odpowiedź na nich z lepszej nagrody niż to, co zrobili. [-Nahl / 16: 97].

Ósmy. Tauhid zapobiegnie muzułmaninem wiecznie w piekle.
Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

يدخل أهل الجنة الجنة, وأهل النار النار, ثم يقول الله تعالى: أخرجوا من كان في قلبه مثقال حبة من خردل من إيمان, فيخرجون منها قد اسودوا فيلقون في نهر الحياء -أو الحياة, شك مالك- فينبتون كما تنبت الحبة في جانب السيل, ألم تر أنها تخرج صفراء ملتوية?

"Po mieszkańcami nieba idą do nieba, a ludzie z piekła wejść do piekła, to po, że Bóg powiedział również:" Wyjmij (piekła) ci, w których sercach jest waga ziarnko gorczycy wiary ", to są one usuwane z piekła, po prostu mieli tylko ciało czarne jet (jak węgiel). Następnie zostały one wprowadzone do rzeki życia, a następnie ich ciała rośnie (bez zmian) w rozwoju nasion, które są na brzegu rzeki. Czy nie zauważyć, że ziarno rośnie żółty i fałdy? " [7]

Dziewiąty. Tawhid decyduje o przyjęciu lub odrzuceniu ludzkiej miłości.
Idealne dana osoba, zależy od tauhidi miłości. Ludzie, którzy robią dobre, ale nie doskonałe tauhidi, np Riya, nie szczerze, nie uchylać, miłość z pewnością rykoszetem dla niego, że szczęścia nie dają. Dlatego wszystkie organizacje charytatywne muszą być wykonane ze szczerością dla Allaha, albo w formie modlitwy, jałmużny, miłość, post, pielgrzymek i innych.

Wzniosły Allah mówi:

الذي خلق الموت والحياة ليبلوكم أيكم أحسن عملا وهو العزيز الغفور

Kto stworzył śmierć i życie, które On może cię sprawdzić, kto z was lepsze miłość. On jest Potężny, przebaczający. [al-Mulk / 67: 2].

W szlachetnym wersecie Allah wspomina o "dobrych uczynków", a nie "miłość, że dużo". Dobroczynność, zwane dobre lub sprawiedliwy, jeśli spełnia dwa warunki, a mianowicie szczery i ittiba "do n Prorok Muhammad. Jak wspomniano w Hadis, że zdanie لا إله إلا الله, w dniu Sądu Ostatecznego, łuski są cięższe od nieba i ziemi, aby spowodować szczery.

Dziesiąta. Tauhid ludzie, którzy dostaną poczucie bezpieczeństwa i wskazówek.
Ludzie, którzy nie mentauhidkan Bogu doskonale, więc zawsze był nieufny, zawsze jest w stanie strach i niepokój. Boją się zły dzień, albo strach posiadające więcej niż dwoje dzieci, strach przed przyszłością, strach przed jego własności zniknął i tak dalej.

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Ludzie, którzy wierzą i nie mieszać ich wiarę z brutalności (uchylać), oni są tymi, którzy Tajwanu bezpieczeństwa, a oni są tymi, które otrzymują wskazówki. [al An'am / 6: 82].

TAUHID cnotą muzułmańskiego [8]
Islam jako religia monoteizmu, jest odpowiednie i właściwe w każdym czasie, miejscu i stanu ummah. Oznacza to, że trzymają się na islam, nie wyeliminuje korzyści z Ummy. Nawet z religii monoteistycznych, Ummah będzie dobre, dostatnie, bezpieczne. Jeśli ludzkość chce zbawienia świata iw życiu ostatecznym, to powinny one przejść na islam i podlega realizacji islamskiego szariatu. Ale należy pamiętać, zgodność i niezgodność islamu, nie znaczy, że islam był przedmiotem bieżąco z czasu, miejsca i okoliczności człowieka jako pożądanych przez niektórych ludzi.

Islam jest prawdziwą religią, Bóg Ta'ala obiecuje zwycięstwo tym, którzy lgną do religii jest w porządku, ale pod warunkiem, że muszą mentauhidkan Boga, pozbył się wszystkich (postaci) uchylać, syar'i studiując i praktykując czyny sprawiedliwe. Allah obiecał, będzie ich orzeczenia na ziemi, potwierdzając swoją wiarę, i aby ich życie w tym świecie bezpieczne Sentausa. Wzniosły Allah mówi:

وعد الله الذين آمنوا منكم وعملوا الصالحات ليستخلفنهم في الأرض كما استخلف الذين من قبلهم وليمكنن لهم دينهم الذي ارتضى لهم وليبدلنهم من بعد خوفهم أمنا يعبدونني لا يشركون بي شيئا ومن كفر بعد ذلك فأولئك هم الفاسقون

Bóg obiecał tym spośród was, którzy wierzą-czyny i czyny, że On naprawdę swoje orzeczenie na ziemi, tak jak uczynił te przed nimi władzę, i wyrobić dla nich ich religię które wybrał dla nich, a on naprawdę zmieni (stan) Oni po są w strachu jest bezpieczne Sentausa. Oni wciąż czczą mnie nie kojarzy mi się z niczym. Ale kto jest (jeszcze) nie uwierzyli po (obietnicy), że to oni są tymi, którzy buntują się. (an Nur / 24: 55). Zobacz także list al-A'raf werset 96.

TASHFIYAH i MT, klawisz Enter chwały islamskich [9]
Ścieżka do dawnej świetności, dobrobyt i pomyślność wspólnoty jest prowadzenie tashfiyah (oczyszczania) czegoś nieznanego i przeniknęła do islamskiego szariatu, takie jak uchylać, odmowy atrybutów Allaha Ta'ala lub penakwilannya, odrzucenia hadisów -hadits autentyczne dotyczące "Aqidah i innych. Również tashfiyah (oczyszczania) kultu różnego rodzaju herezji, która zabrudzonych czystość i doskonałość islamu. A także tashfiyah w zakresie interpretacji, orzecznictwa i różnych kemungkaran którzy zanieczyszczają świętość islamu.

Następnie wykonaj tarbiyah (coachingu) pokolenie muzułmanów przez muzułmanów, którzy zostali oczyszczonych z kemungkaran. Czyli z coachingu Islamically poprawne, od najmłodszych lat, a nie pod wpływem zachodniej edukacji, którzy nie wierzą, a następnie połączyć je w jedności "Aqeedah monoteizmu, czyli" Aqeedah Ahlus Sunna.

"Aqeedah Ahlus Sunna jest najlepszym sposobem, aby zjednoczyć siły muzułmanów i jedności swych szeregach, aby naprawić wszystko, co jest zepsute od religii i światowych spraw. To dlatego, że "Aqeedah z Ahlus Sunny jest w stanie przywrócić muzułmanów do al-Koranu i Sunny Proroka sal allahu sallam i zwraca ścieżkę wierzących, sposób anhum Przyjaciół Radhyallahu. Ta funkcja nie może być zrealizowane w dowolnej grupie lub w żadnych instytucjach prozelityzm, lub organizacji, która nie przyjac 'Aqeedah Ahlus Sunna wal Jama'ah. Historia była świadkiem tego faktu. Jedynymi krajami, które trzymają się "Aqeedah Ahlus Sunna sam może zjednoczyć siły muzułmanów rozproszonych. Tylko "Aqidah Salaf sam, to dżihad, a także komendanta dobra i zakazywanie zła, że w pozycji pionowej, a został osiągnięty chwałę islamu. [10]

Z "Aqidah salaf, muzułmanie i kaznodzieje-da'inya zjednoczy, tak aby osiągnąć sławę i stać się najlepszym z ummah. To, dlatego, że "Aqeedah Salaf opiera al Koranu i Sunny według rozumienia Towarzyszy. Co do "Aqidah niż" Aqidah Salaf, że nie będzie dostarczać osiągnięcie jedności, a nawet, że stanie się to rozpad i zniszczenie. Tak więc nie ma wątpliwości, droga do zwycięstwa i chwały muzułmanów, jest powrót do "Aqidah i manhaj prawdy, a mianowicie" Aqeedah Ahlus Sunna Wal Jama'ah; "Aqidah i manhaj Salaf.

Imam Malik rahimahullah powiedział:

لن يصلح آخر هذه الأمة إلا ما أصلح أولها.

Nie będzie w stanie naprawić tego narodu, ale z tego, co sprawia, że dobry pierwszej generacji tego Umma (tj, przyjaciół). [11]

Khatimah: błagamy Istiqamah w Islamskim a roztropnością AS Sunna Salafush Radi anhum-Salih
Prosimy Boga Wszechmogącego, że pokazano nam drogę islamu i Sunny śledzić manhaj Salafush-Salih i istiqamah w stanie mentauhidkan Allaha, wdrożenie Sunna Proroka, i usunąć wszelkie formy uchylać i herezji. Mam nadzieję, że Bóg Wszechmogący, aby nam w tym grupa ocalałych następujących w ślady anhum Towarzysze Radi. I mam nadzieję, że Bóg Wszechmogący, aby zebrać nas w niebie z Proroka sal allahu sallam i jego towarzysze Radi anhum.

Modlitwy i pozdrowienia zawsze Bóg obdarzył proroka Mahometa sal allahu sallam, jego rodziny, jego towarzysze Radi anhum i jego następców on sal allahu sallam na jego korzyść, aż do końca czasów. A koniec tej propagandy jest chwała niech będzie Bogu, Panu wszystkich światów.

Zakończymy kaffaratul montażu modlitwa:

سبحانك اللهم وبحمدك أشهد أن لا إله إلا أنت, أستغفرك وأتوب إليك.

Chwała Tobie, Boże, Dziękuję Ci. Składam świadectwo, że nie Bóg ma prawo diibadahi poprawnie, chyba że, proszę o przebaczenie i nawrócą się do Ciebie.

Chwalcie aalamiin Rabbil '.

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 11 / X / 1427 rok / 2006M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]No comments:

Post a Comment