!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, September 12, 2015

Kasnaklar (vinç) en az 107 hacı, Endonezya altı kişi öldü, Mekke'de düşüyor.

Bitmiş değildi binmek (368)

(Bölüm 368), Depok, Batı Java, Indonnesia, 2015 12 Eylül, 21:50 pm).

Kasnaklar (vinç) en az 107 hacı, Endonezya altı kişi öldü, Mekke'de düşüyor.

Allah'ın kaderi kitapta yazılı edilir Endonezya altı kişi olmak üzere en az 107 hacı öldü, böyle Mekke'ye düşme gibi Kasnaklar afetler,:.
"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratmadan önce Allah elli bin yıl tüm yaratıkların tüm kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Kimse felaket kendi içinizde toprak ve (ne de) üzerine düşen ancak biz onu yaratmadan önce Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).
Allah gökleri ve yeri ve tüm evreni yaratmadan önce dalları 50.000 yıl ortaya konmuştur Hatta yaprakları düşüyor.
Ölüm ve yaralanma yol açan felaket bir test, uyarı ya da kıyamet biçimi olarak atanmıştır ek oluşur.
Bu ceza, ancak dünyada hızlandırılmış Allah'ın cezası, Tanrı'nın hizmetçileri bir günah olarak (ölümsüz) ama oldukça azap dünyada (kısa ve hafif) ahiret cezası olması gerekmez istiyorsa her şey, ahirette tüm kurtulanlara iyi erkekler için , Yani o (Tanrı tarafından affedilen tüm günahları bir devlet) şehitlik kategorisinde Hac, böylece cennet kurbanları öldü bekliyor ne zaman öldürüldü kim. İnşallah.
İnsanlar zaten şirk batağına saplanmış, çünkü bir uyarı olarak, Doğu Ukrayna, Suriye, Irak, Afganistan, Kuzey Afrika, Yemen ve zenginlik ve güç üzerinde insan hırs savaş da dahil olmak üzere, karşılıklı öldürme insanı (zholim yapmak), (Allah'a ortak ilişkilendirerek).

(BBC) - Vadesi Haram, Mekke'de olay makarasının düşüş Endonezya ölenlerin sayısı altıya yükseldi.
Kesinlik Uygulama Bilgileri Cidde, Şerif Shahab Sosyo-Kültürel Başkonsolosluğu Fonksiyon önerilmiştir.
"Olay vinç sonucu öldü Endonezyalı vatandaşları altı ulaşmıştır. Yaralanma ile birikmiş, tüm kurbanların 37 kişiye ulaşmıştır "Şerif BBC Endonezya, Jerome Wirawan anlattı.
Daha önce, iki kurban biniş Medan (MES 09) ve binilen Jakarta-Bekasi (JKS 03) bilinen Endonezya öldü.
Ek dört ölüm biniş Medan, biniş Padang birinden iki kişiden oluşuyordu ve biniş Cakarta-Bekasi başka.
Nedenler
Hasar ölçeğini ve Haram çevresinde güvenlik düzeyini incelemek için Mekke bölge valisi Prens Halid el-Faysal, soruşturmanın toplanmasını emretti.
Ancak, Suudi Arabistan Sivil Savunma Kurumu Genel Müdürü, Abdullah bin Süleyman el-Amr, Cuma (09/11) üzerine, en az 107 kişi öldü, güçlü bir rüzgar Mekke'deki Ulu Camii vurdu kasnak çöküşünün nedeni olduğunu iddia ediyor.
Ona göre, mevcut rüzgar hızı 83 km / h ağaçları ve yol işaretleri nakavt şiddetli yağmur izledi.
El Arabiya televizyon istasyonu ile röportaj yaparken, Al-Amr da cihazı çatlayana kadar yıldırım kasnak vurdu yönündeki haberleri yalanladı.
Fırtına
Kasnak çöken gerçekten çok güçlü önce tanıkların ifadelerine dayanarak, rüzgarlar Haram alanında darbe.
Dave Ariant Yusuf, bir danışman Hac o kaldığını altı kat otel odasında bir yüksekliğe ulaşana kadar rüzgar plastik, karton ve çeşitli çöp çırpınan neden nasıl izliyor Endonezya'da bir seyahat acentası. Otel, Haram sayfasından yaklaşık 50 metre mesafede yer almaktadır.
"Gökyüzü karanlık oldu. Rüzgar çok güçlü ve aniden titreşim otel odası penceredir. Yağmur çok ağır ve 30 dakika kadar sürecek indi. Sonra aniden yüksek sesle patlama oldu. Daha sonra vinç düştü ses olduğunu biliyordu, "Dave dedi.
Suudi aydınlar sakinleri ve hacıların güvenliği dikkat etmelidir hükümeti eleştirdi.
Güvenlik
Ne olursa olsun hava faktörü, Mekke'de merkezli İslami Miras Araştırma Vakfı'nın İrfan Al-Alevi, Suudi hükümeti sakinleri ve hacı Haram çevresinde büyük bir makara 15 olduğunu hatırlamak güvenliği hakkında düşünmek gerektiğini söyledi.
Inşaat alanı olarak "bütün bölge (camiler). Olayın meydana geldiği camide 800.000 kişi vardır, çünkü Suudi Arabistan sağlık ve güvenlik stratejisini yeniden düşünmek gerekir, "El-Alevi dedi.
Al-Alevi yüksek sesle Haram alanı çevresinde inşaat eleştirdi alimlerin biridir. Ona göre, gerçek inşaat ömrü boyunca Hazreti Muhammed'in izlerini yok eder.
İnşaat seferde 2,2 milyon kişinin kalabileceği 400.000 metrekare Haram alanı çevresinde genişliyor.

Suudi Arabistan hükümeti, iki Endonezyalı vatandaşları da dahil olmak üzere en az 107 kişi öldürüldü Mekke Şehri Ulu Camii bir kasnak çatı çökmesi olaylarının bir soruşturma dışarı rulo başladı.
Soruşturma kırmızı kasnak çöktü kısa bir süre sonra, Mekke bölgesinde, Prens Halid el-Faysal Valisi emriyle aşağıdaki yürütülen ve (09/11) Cuma günü, Haram çarptı.
Daha önce, Suudi Arabistan, Teğmen Süleyman Bin-Abdullah el-Amr Sivil Savunma Kurumu Genel Müdürü, kuvvetli rüzgar hızı 83 km / saat ve şiddetli yağmur Olayın nedeni olduğunu söyledi.
Haram spot etrafında inşaat güvenliği ile ilgili faktörler.
Ne olursa olsun hava faktörü, Mekke'de merkezli İslami Miras Araştırma Vakfı'nın İrfan Al-Alevi, Suudi hükümeti sakinleri ve hacı Haram çevresinde büyük bir makara 15 olduğunu hatırlamak güvenliği hakkında düşünmek gerektiğini söyledi.
Inşaat alanı olarak "bütün bölge (camiler). Olayın meydana geldiği camide 800.000 kişi vardır, çünkü Suudi Arabistan sağlık ve güvenlik stratejisini yeniden düşünmek gerekir, "El-Alevi dedi.
Al-Alevi yüksek sesle Haram alanı çevresinde inşaat eleştirdi alimlerin biridir. Ona göre, gerçek inşaat ömrü boyunca Hazreti Muhammed'in izlerini yok eder.
İnşaat seferde 2,2 milyon kişinin kalabileceği 400.000 metrekare Haram alanı çevresinde genişliyor.
Endonezya yaralanmaların sayısı 31 kişiye ulaştı.
Fayda
Bu arada, kurban sayısı 107 kişiye ulaştı ve 230 kişi yaralandı Haram düşüş olayı makaradan öldü.
Rakamlar onları Masnauli Hasibuan biniş Medan (MES 09) ve binme Jakarta-Bekasi Siti Rasti Darmini (JKS 03) adlandırılmış Endonezya altı ölümleri kapsar.
Mağdur olan vatandaşların sayısının yaralı 31 kişi yer alıyor. Onlar An Nur Hastanesi, Hastane Jahir ve Kral Abdullah Hastanesi'nde olmak üzere, çeşitli yerlerde tedavi edildi.
Endonezya hacı kurbanları büyük kulları verilen diğer vatandaşların olasılığını araştırmak Başkonsolosluğu Endonezya ekibi ve yine Hacı arıyor takımın Dışişleri Bakanlığı ve Diyanet İşleri Bakanlığı, bilgisine itibaren.
Diyanet İşleri Bakanı Lukman Hakim Saifuddin hükümet ölüm ve yaralanma için tazminat vereceğini vaat.
"Ölümler ve yaralanmalar bizim hacı her mevcut sigorta hükümleri gibi fiziksel engelli uğramıştı için elbette hükümetin tazminat sağlayacak" dedi.
Cuma günü Haram, Mecca, Suudi Arabistan, (11/09) 'de kasnak Genesis çöküşü, en az 107 kişi öldü bıraktı. Hac alayı öncesinde gerçekleşen olay, son 28 yılda terfatal biridir.
İşte Suudi Arabistan Hac bir dizi uygulanması ile ilgili en ölümcül olayların dokuz vardır
2015: En az 107 kişi öldü ve bir kasnak çatı böylece Haram isabet çöktüğünde yüzlerce kişi de yaralandı.
2006: fazla 360 hacı Mina, Mekke kentinden beş kilometre mesafede bulunan çölde bir vadide şeytan ritüel taşlama geçiren çiğnenmiş kitlelerin öldü. Ulu Camii yıkıldı ve sol en az 73 kişi öldü yakın olduğu hac sezonunda yer olarak hizmet veren sekiz katlı bina kalmak.
2004: Mina'da içinde sıkışmış Toplu yüzlerce kişinin ayaklar altına alındı sonuçlandı. Sonuç olarak, 244 kişi öldü ve yüzlerce hac son günü uygulanmasına ilişkin yaralandı.
2001: En az 35 hacı hac son gününde Mina'da bir kitle izdiham nedeniyle öldü.
Hiçbir az iki milyon kişi Suudi Arabistan'da Hac, bu yıl takip edin.
1998: Yaklaşık 180 hacı onları birkaç sonra kitlesel panik ayaklar altına alındı Mina'da uygulama Jumrah ritüel sırasında Üstgeçit düştü.
1997: Değil az 340 den hacılar nedeniyle Mina'da ilçesine çadırda yangınlara öldü. 1500'den fazla kişi yaralandı.
1994: Yaklaşık 270 hacı Mina'da uygulama Jumrah ritüel sırasında izdiham kitlelere nedeniyle öldü.
1990: Kitleler Mekke'ye giden tünelin içine sıkışmış zaman en ölümcül olay meydana geldi. 1426 kişi toplam öldü.
1987: İran hacılar ve Suudi Arabistan güçleri arasındaki çatışmalar 402 kişinin öldüğü neden oldu. Not Suudi hükümeti kurbanların 275 İran kökenli insanlar, 85 Suudi vatandaşlar ve yetkililer ve 42 diğerleri çeşitli milletlerden hacı olan oluşuyordu söyledi. 600'den fazla diğerleri yaralanmıştı.

ERDEM Hac ve Umre


Tarafından
Şeyh Abdul Azhim bin Abdullah el-Khalafi


Ebu Hureyre'den radi anhudan, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi:

العمرة إلى العمرة كفارة لما بينهما, والحج المبرور ليس له جزاء إلا الجنة.

"Umreye Umre aralarında bir günah olduğunu ve Hac Mabrur Cennetin yanı sıra onun için ödül." [1]

İbn Mes'ud radi 'anhudan, Peygamber sallallaahu olduğunu' alaihi sellem'in şöyle dedi:

تابعوا بين الحج والعمرة فإنهما ينفيان الفقر والذنوب, كما ينفي الكير خبث الحديد والذهب والفضة, وليس للحجة المبرورة ثواب إلا الجنة.

"Inkâr günah ve yoksulluk yanı sıra yangın blower hem Hac ve Umre arasındaki Iringilah kirlilikler (pas) demir, altın ve gümüş kaldırır ve Hac Mabrur ama cennet için herhangi bir mükâfat vardır." [2]

Ebu Hureyre'den, o ben Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi duydum "dedi:

من حج لله عزوجل فلم يرفث ولم يفسق رجع كيوم ولدته أمه.

'Diye annesi tarafından doğduğunda olarak zalim ve kefasiqan olmadan içtenlikle Yüce Allah için hac yapar kimse, o, günahsız döndü. "[3]

İbn-i Ömer'in radi 'anhuma, Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi:

الغازي في سبيل الله والحاج والمعتمر, وفد الله, دعاهم فأجابوه. وسألوه فأعطاهم.

"Allah yolunda mücadele İnsanlar ve Hac ve Umre için giden insanlar, Allah'ın temsilci olduğunu. Allah onları çağırdı (zaman), onun çağrısını yerine getirmek. O'nu sordu (zaman) Ve Tanrı hibe (bunları talep). "[4]

Hac Umre Yükümlülükler Her Müslüman, Baligh, zeki, Özgürlük Ve Able için, Lifetime kez Taşınan olduğunu boyunca

Allah teâlâ Word:

إن أول بيت وضع للناس للذي ببكة مباركا وهدى للعالمين فيه آيات بينات مقام إبراهيم ومن دخله كان آمنا ولله على الناس حج البيت من استطاع إليه سبيلا ومن كفر فإن الله غني عن العالمين

"Gerçekten de, evin ilk (ibadet yeri) için inşa edilen Bakkah Beytullah (Mekke) mübarek ve tüm insanlık için bir rehber oldu adam oldu. O'na ibretler vardır gerçek, İbrahim'in Station (diğerleri arasında); kim (Beytullah) 'ın men-o güvenli girdiğiniz; Hac House seyahat edebilirsiniz insanlar için () Tanrı, erkeğe bir görev yapmak. . Kim (hac yükümlülükleri) inkâr, Allah Mahakaya Dünyalar (bir şey gerekmez) "[Ali İmran: 96-97]

Ebu Hureyre'den, dedi, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in aramızda vaaz, şöyle dedi:

أيها الناس قد فرض الله عليكم الحج فحجوا, فقال رجل: أكل عام, يا رسول الله? فسكت, حتى قالها ثلاثا, ثم قال صلى الله عليه وسلم: لو قلت نعم, لوجبت, ولما استطعتم. ثم قال: ذروني ما تركتكم, فإنما هلك من كان قبلكم بكثرة سؤالهم واختلافهم على أنبيائهم, فإذا أمرتكم بشيء فأتوا منه ما استطعتم, وإذا نهيتكم عن شيء فدعوه.

Bir söz vardır Yani, "Bu. Hac üzerine, daha sonra kötü (hac) ödeme zorunludur" "Her yıl mı, Ey Allah'ın Rasulü?" Sonra kişi bunu üç kere söylemek kadar sessiz kaldı, sonra Peygamber, dedi 'alaihi sellem'in sallallaahu "Ben evet derseniz, hiç şüphesiz bir yükümlülük haline gelecek ve kesinlikle (bunu). mümkün olmayacaktır" Sonra sana izin olarak bana izin ver "dedi. Sormak için bir çok ve birçok onların Peygamber ile katılmıyorum önce Şüphesiz insanlar yok olduğunu. Sana bir şey sipariş ettiyseniz, o zaman senin kadar senin gerçekleştirin. Ben bir şey korusun Ve eğer bırakın. "[5]

İbn-i Ömer'in radi anhuma, dedi, "Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi:

بني الإسلام على خمس, شهادة أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله, وإقام الصلاة, وإيتاء الزكاة, وحج البيت, وصوم رمضان.

"İslam beş temel üzerine inşa edilmiştir: tanrı yoktur ki (1) vasiyetname hakkı vardır diibadahi doğru ama Allah ve Muhammed Resulullah, (2) namazı kılıp, (3) uygulama düzenli sadaka, (4) evine hac ve olduğu ( 5) Ramazan orucu. "[6]

İbn itibaren alaihi sellem'in şöyle dedi 'Abbaas anhuma, o Messenger sallallaahu "dedi':

هذه عمرة استمتعنا بها, فمن لم يكن عنده الهدي فليحل الحل كله, فإن العمرة قد دخلت في الحج إلى يوم القيامة.

"Bu biz onunla eğlenin bir hac olduğunu. Hac kıyamete kadar hac geldi çünkü hadyu (hayvan kurban) sahip olmayanlar, o zaman genel bertahallul olmalı. "[7]

Shabi bin Ma'bad, o ben Ömer görmeye gittim "dedi, sonra ben ona şöyle dedi:

يا أمير المؤمنين, إني أسلمت, وإني وجدت الحج والعمرة مكتوبين علي, فأهللت بهما, فقال: هديت لسنة نبيك.

"Sadık Ey Komutanı aslında İslam'a vardı ve ben zaten zorunlu hac ve umre olduğumu eminim, o zaman 'Sonra,' dedi. Ikisini de ibadet üzerinde çalışmaya başladı Siz Peygamberin sünneti uygulamak için onu talimat alır ettik. ' "[8]

[Kitabı El-Wajiiz FII Fiqhis Sünnet vel Kitaabil Aziiz kopyalanan, Yazar Şeyh Abdul Azhim bin Badawai el-Khalafi, Sayı Endonezya Kılavuzu Fıkıh Complete, Tercüman Takım Tashfiyah LIPIA - Jakarta, Publisher İbn Kesir, Ramazan ayında basılmıştır 1428 - Eylül 2007M]

No comments:

Post a Comment