!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 7, 2015

Każdy grzech będzie mu odpuszczone przez Boga.

Jazda nie została ukończona (364)

(Część trzysta sześćdziesiąt cztery), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 06 wrzesień 2015, 22:00 pm).

Każdy grzech będzie mu odpuszczone przez Boga.

Bóg w swoim słowie, w Koranu i Sunny (al-nauczyłem / hadisy) ludzka gwarancji, że Bóg odpuści wszystkie grzechy swych sług (ludzkich) tak długo, jak oni się nawrócą (prosić Boga o przebaczenie!) I nie popełnić uchylać (łączące partnerów z Bogiem) lub pozostawić uchylać przed śmiercią (umiera), natychmiast pokutować (prosić Boga o przebaczenie za wszystkie grzechy, które zostały dokonane) poważnie i konsekwentnie realizować filarów islamu.
Boża łaska i hidayahnya drzwi cała ludzkość chce iść do nieba, ale Bóg ostrzega również, że diabeł (Szatan) jest wrogiem numer jeden człowiek, bo diabeł chcą niektórzy ludzie chcą pójść w jego ślady poszedł do piekła.
Bóg w Koranu i Sunny uczy ludzi, jak (przepisy kulinarne), tak, że możemy walczyć albo wyrzucać szatana z naszego życia.
Jeśli wskazówki Koranu i Sunny kierujemy Bóg pozwoli będziemy szczęśliwi, że żyjemy w świecie (krótki / tymczasowego), grób (barzakh) i dalej są trwałe.


Tafsir Al Mu'min Verse 1-12
Sura Al Mu'min (Wierni)

Sura 40. 85 ust. Makkiyyah

  بسم الله الرحمن الرحيم

W imię Boga, Miłosiernego, Litościwy.

Wersety 1-9: Mówiąc o cud Koranu, Boga przebaczenia Subhaanahu wa Ta'aala z grzechów swoich niewolników, którzy pokutują, opozycja wobec religii islamskiej z pewnością spotka się z porażką, polecenie, aby nie dać się oszukać przez dobrobytu niewierzących, obraz anioły na okaziciela "tronie i te okolice, gdzie modlą się o dobro wiernych i prosić o przebaczenie dla nich.

حم (1) تنزيل الكتاب من الله العزيز العليم (2) غافر الذنب وقابل التوب شديد العقاب ذي الطول لا إله إلا هو إليه المصير (3) ما يجادل في آيات الله إلا الذين كفروا فلا يغررك تقلبهم في البلاد (4) كذبت قبلهم قوم نوح والأحزاب من بعدهم وهمت كل أمة برسولهم ليأخذوه وجادلوا بالباطل ليدحضوا به الحق فأخذتهم فكيف كان عقاب (5) وكذلك حقت كلمة ربك على الذين كفروا أنهم أصحاب النار (6) الذين يحملون العرش ومن حوله يسبحون بحمد ربهم ويؤمنون به ويستغفرون للذين آمنوا ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم (7) ربنا وأدخلهم جنات عدن التي وعدتهم ومن صلح من آبائهم وأزواجهم وذرياتهم إنك أنت العزيز الحكيم (8) وقهم السيئات ومن تق السيئات يومئذ فقد رحمته وذلك هو الفوز العظيم (9)

Tłumaczenie Sury Al Mu'min wersety 1-9

1. Ha-Mim.

2. [1] Ta książka (Koran) pochodzi od Boga Wszechmogącego [2] zna doskonale (wszystko),

3. Kto przebacza grzechy, [3] i przyjmuje skruchę i jego surowa kara [4]; którzy mają dar. [5] Nie ma boga (godzien czci), ale Go. Tylko dla Niego (wszystkich istot) z powrotem.

4. [6] Nie ma dyskusji o znaki Boga, z wyjątkiem tych, którzy nie wierzą. Dlatego nie ty (Muhammad) daj się nabrać na sukces swoich wysiłków w całym kraju [7].

5. [8] Przed nimi lud Noego i frakcje sprzymierzone po [9] zaprzeczyli (apostoł), a planowane jest każda rasa (oszustwo) przed ich Messenger do niewoli [10] i dyskutować z (powodem) fałszem, by zniszczyć prawdę; Dlatego ja ich Oni (zagłady) [11] wykorzystać. Więc jak (ból) Moja kara [12]?

6. I tak [13] mają oczywiście zastosowanie przepisy waszego Pana przeciw niewiernym, (to) w rzeczywistości są mieszkańcami piekła.

7. [14] (aniołowie), który poniesie tron ​​[15] i (aniołowie), którzy są wokół [16] wywyższyć chwale swego Pana [17] i ich wiary w Niego i prosić o przebaczenie dla tych, którzy wierzą, [18] (mówiąc), [19] "Nasz Pan, łaska i wiedza, że ​​istnieje na twój obejmujące wszystko [20], przyznać przebaczenie dla tych, którzy nawrócili [21] i podążać ścieżką (religia) - p, [22], i zapisać je od kary piekła [23].

8. Nasz Pan, umieścić je w niebie "Eden co masz obiecał im [24], a sprawiedliwi [25] wśród swoich ojców, żon i ich potomstwo. Rzeczywiście, Jesteś Wszechmogący [26] ponownie Wise [27],

9. i zapisać je z (katastrofy) przestępstwa [28]. I tych, których pielęgnowanie od (katastrofy), w dniu zbrodni [29], to rzeczywiście, nie dasz mi łaskę do niego [30] i tak, że [31] wielkiego zwycięstwa [32]. "

Wersety 10-12: Stan niewiernych w piekle, ich pragnienie, aby wydostać się z piekła, gniewu Boga do nich i porażce zła w obliczu prawdy.Tłumaczenie Sura Al Mu'min werset 10-12

10. [33] Zaprawdę, ci, którzy nie uwierzyli, [34], do nich (w dzień) wezwał do [35]: "Zaprawdę, nienawiść Boga (ty) jest znacznie większa niż nienawiść do siebie, kiedy są wezwani do wierni temu zaprzeczasz [36]. "

11. Oni mówią: "Panie nasz, Ty wyłączony nasze dwa razy [37] i zwrócili na nas dwa razy (również) [38], i uznajemy nasze grzechy. Więc jest jakiś sposób (dla nas) wyjść ( z piekła rodem) [39]? "

12. [40] To dlatego, że uważacie za kłamstwo, jeśli wezwany do czcić Boga samego. A jeśli Bóg był zjednoczony, abyście wierzyli [41]. Wtedy decyzja (dzisiaj) [42] jest w Boga Wszechmogącego [43] ponownie Wszechmogącego [44].

[1] Allah wa Ta'aala Subhaanahu opowiedzieć o swym wielkim dziele, że zstąpił z Boga Bóg godzien czci ze względu na jego doskonałości, a ponieważ On sam ze swojej pracy.

[2] Z jego siłą poddał wszystkie stworzenia.

[3] Dla ludzi, którzy zgrzeszyli.

[4] Dla niewierzących lub ludzi, którzy odważyli się grzechu i nie odwrócili się od niego.

[5] Gdy Bóg wa Subhaanahu Ta'aala ustanawia co Postawił o Jego doskonałości, gdzie wymaga, aby On sam diibadahi i szczery w naszych intencjach dla swojej miłości, a potem powiedział: "Nie ma boga (prawo być czczony, ale On) ".

Przydatność boku powyżej wersecie mówiąc spadek Koranu od Boga, który ma powyższe właściwości jest to, że te właściwości wymaga wszelki sens objęte Koranu. To dlatego, że zawartość Koran głosił na temat imion Boga, Jego charakter i Jego czyny, a powyższy werset wymienia imiona Boga, Jego charakter i Jego czyny. Może również ocenić działania głosić nadprzyrodzone przeszłość i przyszłość, gdzie obejmuje nauczanie wszechwiedzącego Boga do Jego sług. Może również głosić o Jego łaski i obciążeń, a także w przypadkach, które mogą być dostarczane do niego, w przypadku wykazania przez jego słowa, "Dzith thaul" (czyli: kto ma dar). Można również powiedzieć o jego surowe kary i coś, co sprawia, że ​​człowiek skazany, a także niemoralne, które wymaga kary, gdzie jest pokazane przez jego słowa, "Syadiidil 'iqaab" (co znaczy: i jego surowe kary). Mogą zawierać również wezwanie do grzesznika do nawrócenia, powrotu oraz beristighfar, gdzie jest to wskazane przez jego słowa, "Ghaafiridz dzanbi wa qaabilit taubi syadiidil" iqaab "(czyli: Kto odpuszcza grzechy i przyjmuje skruchę i straszny w karaniu! ;). Można również treść wiadomości, że Bóg jest jedynym, który ma prawo diibadahi i egzekwowania propozycji "aqli (zmysłów) lub naqli (objawienia), który wskazuje, w ten sposób, zachęcając go, i zabronił czci oprócz Boga wyjaśniając argumentów" aqli i naqli show uszkodzenie uchylać i straszyć go, gdzie jest to wskazane przez jego słowa, "Laailaaha illaa huwa" (co znaczy: nie ma boga godnego czci poza Nim). Może również nauczać o jaza'i prawa (odpowiedź) Jego sprawiedliwego wynagrodzenia za ludzi, którzy robią miłości, kara dla tych, którzy byli nieposłuszni, gdzie jest to wskazane przez słowo Allaha Ta'ala "Ilaihil mashiir" (do -Nyalah wszystko z powrotem). To jest pokryta Koranu, które są wysokie wymagania.

[6] Allah wa Subhaanahu Ta'aala głosić, że nie ma nic do spierają się o jego wierszy, z wyjątkiem tych, którzy nie wierzą. Twierdzą, intencją jest, aby twierdzić, w celu odrzucenia znaki Boga, zajmować się złem, gdzie obejmuje działania niewiernych. W przeciwieństwie do wierzących, że przedłoży Allah wa Subhaanahu Ta'aala który obniża prawdę do pokonania fałsz. Podobnie, dla osoby nie powinny być oszukiwani przez światowego stanu osoby, i pomyślałem, że dar Boży do niego pod względem świata pokazują miłość do niego i że był po prawej stronie. Dlatego Bóg wa Subhaanahu Ta'aala mówi: "Dlatego to ty (Muhammad) daj się nabrać na sukces swoich wysiłków na terenie całego kraju." Jest zatem obowiązkowe dla niewolnika jest miarą człowieka z prawdą, patrzeć przyrody syar'i i ważą przy nim, i nie ważą prawdę o człowieku, jak to miało miejsce przez ludzi, którzy nie mają nauki i rozumu.

[7] Z powodu ich ostatecznego miejsca jest piekło.

[8] Wtedy Allah wa Subhaanahu Ta'aala grozi tym, którzy kwestionują znaki Boga, aby ją anulować, jak to miało miejsce przez pokolenia przed nimi, jak lud Noego, Ad, a drugi sprzymierzone razem poszukiwane anulować bronić prawdy i fałszu. Do tego stopnia, że ​​zostały określone zabić przywódcę dobroci, apostoł, który został wysłany do nich. Czy to nie wskazują, niesprawiedliwości, nędzy, a ich perwersji, aby nikt poza po strasznej zagłady.

[9] "AAD, Samud i innych.

[10] Kolejne zabijając posłów.

[11] Ze względu na ich niedowierzaniem i gromadzenie ich do walki o prawdę.

[12] Jest w formie hałas pioruna, grad, połknięty przez ziemię, zatopiony w morzu, i tak dalej.

[13] Zgodnie z obowiązującymi ustawami Allah wa Subhaanahu Ta'aala do poprzednich pokoleń, którzy zaprzeczają, a następnie stosuje się również do tych, którzy zaprzeczają to teraz.

[14] Allah wa Ta'aala Subhaanahu powiedzieć o sług idealne tkliwość Boga Subhaanahu wa Ta'aala Jego wyznawców, a Jego przepis powoduje szczęśliwie przygotować je w postaci przyczyn, które są poza ich możliwości, a mianowicie prośba o przebaczenie anioł przyniósł blisko nich, ich modlitwy dla dobra religii i ich życiu pozagrobowym, gdzie pokazuje chwałę aniołów okaziciela "tronu i w jego okolicach, a także ich bliskość ze swoim Panem, wiele z ich kultu i ich szczery stosunek do niewolników sługa Boży, bo wiedzą, że Allah wa Subhaanahu Ta'aala chcą to zrobić.

[15] "Tron jest dach ze wszystkich stworzeń i istot największych, najbogatszych i najbardziej pochlebne, a najbliżej Allah wa Subhaanahu Ta'aala. Zakres Tron rozciąga niebiosa, ziemię i siedziba Boga i aniołów. Chociaż aniołowie złożony anioł Boży ponieść największy i najpotężniejszy. Subhaanahu wa Ta'aala Bóg wybrał je nosić tronie, priorytet nich zadzwonić i bliskość z nich, że są one najważniejszym aniołem. Ta'aala Subhaanahu wa Bóg mówi: "I aniołowie są na niebie nad kątami. I tego dnia osiem aniołowie podtrzymują tron ​​twego Pana powyżej (szef) je "(Trans Al Haaqqah. 17).

[16] Obejmuje to anioły przyniósł się do Boga, i mają pozycję, jak również wielką cnotę.

[17] Jest to hołd dla nich z powodu ich czci Allahowi wa Subhaanahu Ta'aala, zwłaszcza różańcowej, tahmid i wszystkich kultu, które należą do koralików i tahmid. Ponieważ perełki są Subhaanahu wa Bóg oczyszcza ludzką postawę Ta'aala kultu innego niż Niego, a tahmid jest uwielbienie Boga wa Subhaanahu Ta'aala. Jako pozdrowienie "Subhaanallahi wabihamdih" jest również zawarte w nim, a wśród tak wielu kultu.

[18] Jest to jeden z wielu zalet i cnót wiary, że aniołowie, którzy nie mieli grzech prosić o przebaczenie dla tych, którzy wierzą. Dlatego wierzący w wierze, ponieważ uzyskanie Dużą zaletą tego.

[19] Dlatego przebaczenie mają coś z nim związane, które nie będzie idealny, chyba że jej przebaczenie -w dodatku natychmiast zatrzymany przez umysł, że prosi o przebaczenie grzechów-wybaczenie win, to Allah wa Ta'aala wspomnieć Subhaanahu charakter modlitwy prosząc o przebaczenie, mówiąc coś do niego, aby być doskonały, że przemówienie: "Nasz Pan, łaskę i wiedzy, które istnieją w tobie to wszystko, daj przebaczenie ... itd."

[20] To jest nauką obejmującą wszystko twemu, żaden niejasne dla Ciebie i nic nie jest ukryte przez nauki twego ważenia małą mrówkę (nasiona gorczycy) w niebie i na ziemi, a łaska obejmuje wszystko. W związku z tym, to jest naturalne, zarówno górna i dolna została wypełniona łasce Allaha Ta'ala.

[21] Od uchylać i niemoralne.

[22] To jest islam, który w istocie jest mentauhidkan Bóg, są Mu posłuszne i postępować Jego Posłańca.

[23] To ustrzec je od samej kary i przyczyn.

[24] Przez twoich doustnych apostołów.

[25] Są one stać się sprawiedliwymi przez wiarę i dobre uczynki.

[26] Dzięki potędze twoich grzechów można im wybaczyć, można pozbyć się rzeczy, które ich niepokoją i powiedz im wszelkiego dobra.

[27] To, co się umieścić coś na miejscu. Dlatego nie pytaj ci coś menyelisihi twoja mądrość, nawet w tym mądrości, które przepuszczać swoich apostołów ustne i pożądanych przez Twej łaski, miłosierdzie dla wierzących.

[28] Zbrodnia o to organizacja charytatywna, która jest zła, a tym samym, bo zrobił smutną winowajcę.

[29] To jest Dzień Sądu.

[30] Ze względu Twa łaska zawsze płynie do sług swoich, nie ma przeszkód, innych niż grzechy sług i brzydoty. Dlatego każdy, kto pielęgnować zła, oznacza to, że dałeś Taufik do dobroci i powrócić dobre.

[31] To jest utrata rzeczy się martwić, ponieważ przechowywane w miejscu przestępstwa i uzyskanie rzeczy, które są kochane, bo miłosierdzia dostąpią.

[32] W przypadku, gdy nie ma zwycięstwa, jak on.

Jak Sa'diy Shaikh wyjaśnił, że ten anioł modlitwa zawiera kilka rzeczy:

- Doskonała znajomość ich (aniołów) przed swoim Panem.

- Bertawassul (poprzez modlitwę) do Boga z Jego nazwiska są piękne, gdzie mu się podoba, czy jego sługi bertawassul niego.

- Módlcie się za pomocą Asmaa'ul Husna właściwe. W związku z tym, ich modlitwy wnioskiem miłosierdzia i zwraca usunięty wpływ na charakter ludzkości znane Boga braków i pragnienie grzesznika, jak również podstawowe i przyczyn, które są znane przez Boga, to oni bertawassul z jego nazwiskiem Ar Raheem (Najmiłosierniejszego) i Al 'Aliim (wszechwiedzący).

- Doskonalić swoje maniery wobec Allaha z rozpoznawania rububiyyah (konserwacja) Bóg aammah albo rububiyyyah "(ogólnie) i khaashshah (specjalne).

- Oni (aniołowie) nie mają żadnej mocy, a ich modlitwy do Boga, jakie wynikają z ich ubogim (potrzeba) ze wszystkich stron, nie może megemukakan żadnych okoliczności, i to nie dlatego, dar Boga, miłosierdzia i ihsan- Jego.

- Według Pana, Bóg ich kocha miłość ich umiłował, to znaczy czcić robią i oznacza to, że jako średnią, zaprawdę, ci, którzy kochają. Podobnie, kochają tych, którzy czynią dobro, czyli wierzących, gdzie (wierzący), są ludzie, którzy kochali Boga wśród wszystkich Jego stworzeń. Wszystkie istoty ludzkie są już mukallaf (narażone obowiązek) nienawidził Alah wyjątkiem tych, którzy wierzą w miłość aniołów do tych (wierzących) są te, modląc się do Boga i dążyć dla dobra ich sytuacji, jako modlitwę za osobę, w tym dowód swojej miłości , ponieważ jeden nie modlić z wyjątkiem tych, których kochał.

- Z opisu w szczegółach na temat Boga o przebaczenie aniołów istnieje zapis, że musimy zdać sobie sprawę, jak mentadabburi (myślenia), jego książki, i że tadabbur nie ogranicza się do lafaz znaczenie w urządzeniu, nawet powinien mentadabburi czyli (treść) lafaz. Jeśli zrozumiał prawdziwe zrozumienie odpowiednich środków, a następnie przez jego umyśle widział sprawę i drogi zmęczony nim coś, co staje się penyempurnanya i zależy od niego, a on może wierzyć, że Bóg chce, aby to, co uważa on szczególnego znaczenia, który jest wskazany przez lafaz.

Potrzeba, aby określić to, że Bóg Subhaanahu wa Ta'aala chciał dwie rzeczy:

Po pierwsze, przyjmuje do wiadomości i potwierdza, że zawarte uczestnictwo w rozumieniu i zgodnie z nim.

Po drugie, wiadomo, że Bóg wie wszystko, i że Bóg rozkazał swoim sługom, aby mentadabburi i myśleć o swoich książkach.

Allah wa Subhaanahu Ta'aala wiedzieć coś przyrodzone do znaczenia to, i ten, który poinformował go, że jego książka jest przewodnikiem, lekki i wyjaśniająca wszystko, i że on jest najbardziej wymownym mowy i najbardziej oczywiste. Tak więc, sługa może zdobyć dużo wiedzy i wielką życzliwość zgodnie taufiq Bóg dał mu.

Ale czasami niektóre tajemnicze znaki oznacza dla zdrowego inne niż naukowcy sądzili. Dlatego pytamy Allah wa Subhaanahu Ta'aala że otworzył nam większość miłosierdzia skarbu być dobre, bo nasze okoliczności i muzułmanów. Nie możemy zrobić nic, ale opierają się na miłości swojego bertawassul z jego miłości; gdzie zawsze są w niej w dowolnym czasie iw dowolnym czasie. Podobnie, możemy prosić Boga o Jego łaskę, że On troszczy się o nas od zła o sobie, że być barierą dla nas przyjść do Jego łaski, Zaprawdę, On koncesjodawcy, co daje przyczynę i musabbabnya.

- Z powyższych wersetów można również zauważyć, że towarzysz, dobra żona, dzieci i przyjaciele mogą być zadowoleni z jego przyjaciół, i jest związany z przyczyną, dla dobra, które można uzyskać, poza miłością iz powodu miłości, jak aniołowie módlcie się za wierzących i ludzi sprawiedliwych spośród ich ojców, żon i ich potomstwa, wallahu wie najlepiej.

[33] Allah wa Ta'aala Subhaanahu poinformować o otwarciu wstydu i upokorzenia, które dotknęła niewiernych, ich wniosek, aby powrócić do świata i wydostać się z piekła, a ich wniosek nie został przyznany i dicelanya.

[34] wspomina bezwzględne "niewiernych", w celu pokrycia wszelkich form niewierności, albo nie wierzą w Boga, Jego książki, Jego apostołów, na koniec dnia, itp ..

[35] To jest, gdy idą do piekła i przyznają, że mają prawo do wprowadzenia go z powodu grzechów, które robią, wtedy, gdy są one bardzo zły na siebie z wielkim gniewem, potem nazwano je, kiedy to, jak wspomniano powyżej w pkt ,

[36] Kiedy apostołowie i ich uczniowie wziąć wiarę i podtrzymywać dowód, ale nawet zaprzeczać i nienawidzą wiary, że Bóg stworzył cię za to, a nawet się z litości szeroki, tak aby gniewu Bożego przeciwko tobie, i gniewu to jest o wiele większy niż kemurkaanmu do siebie. Jego gniew i kara nadal się nie stanie, a jego słudzy byli wierzący zyskać przyjemność Boga i Jego nagrody. To, kiedy marzył o powrocie do świata, jak to opisano w następnym akapicie.

[37] Celem dwukrotnie śmierć jest śmiercią pierwszy i śmiertelności między dwoma trąbki. Niektórzy są zdania, że pierwsza śmierć jest wtedy, gdy nie są one tam i druga śmierć to śmierć, która następuje po objawiają światu.

[38] To jest życie w świecie i zaświatach.

[39] I powrót do świata posłuszeństwa naszego Pana.

Żałuję, że raz, aby przenieść je źle, gdy na świecie i powiedział, jak wspomniano w powyższym akapicie, choć słowa były bezskuteczne i używać w ogóle.

[40] Były zarzucać, że nie robi względów bezpieczeństwa.

[41] Państwo zadowoleni z czymś złym i łamany na tym świecie iw życiu ostatecznym (uchylać), i coś, co jest dobre i sprawiedliwe w tym świecie iw życiu ostatecznym (tawhid) nienawidzę. Państwo pierwszeństwo powodu nędzy, poniżenia i gniewu, a wy nienawidzę, ponieważ szczęścia, chwały i zadowolenia. Jest to, jak słowo Allaha Ta'ala następujący sposób:

"Zwrócę ludzi, którzy chwalił się w ziemi, bez prawa do znaków mojej mocy. Jeśli widzą żadnych wersetów (ku), nie będą mu wierzyć. A jeśli widzą drogę, która prowadzi do wytycznych, nie chcą ich, ale jeśli widzą drogę błędu, nadal memenempuhnya. . To dlatego, że za kłamstwo uznali Nasze znaki i są zawsze świadomi nim "(. Trans Koran: 146)

[42] Jeżeli decyzja należy do Niego, to On postanowił, że wy, niewierzący będą wiecznie w piekle na wieki, a jego decyzja nie zostanie zmieniona i zastąpiona.

Pokuta NASHUHA


Przez
Shaikh Salim bin Id Al Hilali


Istoty ludzkie nie są wolne od błędów, dużych i małych, świadomie lub nieświadomie. Ponadto, jeśli pożądanie zdominować swoje życie. On będzie tyłek robi nieposłuszeństwo. Posłuszeństwo, a jeśli ma wartość nie oznacza.

Chociaż nękane przez nieposłuszeństwo i grzech człowieka gromadzą się, to nie znaczy, że nie jest już drzwi do poprawy. Ponieważ po zamontowaniu niemoralne czyny sługi, ale drzwi miłosierdzia jest zawsze otwarty. Ludzie mają szansę poprawić się. Oznacza to, że z żalu z działań, które mogą dostarczyć go na skraj piekła. Pokuta jest wykonywana musi być całkowite, który jest znany jako pokuty NASHUHA. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

كل بني آدم خطاء و خير الخطائين التوبون. رواه الترمذي

Każdy adam dziecko (mężczyzna) popełnił błąd, a najlepsze z winy jest do pokuty. [2]

لو أن العباد لم يذنبوا لخلق الله الخلق يذنبون ثم يغفر لهم رواه الحاكم

Mieli słudzy Boga nie ma grzechu, na pewno Bóg stworzy inną istotę, która grzeszy, a następnie je wybaczyć. [3]

Z żalu, możemy oczyścić nasze serca od zmazy, które zanieczyszczają. Za grzech bezczeszczenie wątrobę i czyste jest to obowiązek. Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział: Zaprawdę wierzący, gdy grzech, to będzie (z tytułu) jeden punkt czarna plama na jego sercu. Jeśli żałował, w lewo (akt) i prosił o przebaczenie (do Boga), a następnie jego wrócić czyste. Ale kiedy wzrasta (SIN), a następnie bertambahlah czarną plamę, aż napełnił jego serce. Więc dlaczego ar Raan (obejmującego serce), który został wymieniony Boga w Jego słowo "Oczywiście, że nie (być), w rzeczywistości to, co zawsze staram się zamknąć swoje serca. [Al Muthaffifin: 14] [4]

Bóg zachęca nas do pokuty i beristighfar natychmiast, bo to o wiele lepsze niż rozpuszczalne w grzechu. Bóg powiedział.

فإن يتوبوا يك خيرا لهم وإن يتولوا يعذبهم الله عذابا أليما في الدنيا والآخرة وما لهم في الأرض من ولي ولا نصير

A jeśli oni się nawrócą, to lepiej dla nich, a jeśli oni się odwrócą, Bóg ukarze ich karą bolesną na tym świecie iw życiu ostatecznym; i nigdy nie mają ochronnej, a nie (także) pomocnika w ziemi. [Na Tawbah: 74]

Sam Prorok dawać przykład w tym skruchę. On sal allahu sallam wielu żałował i beristighfar, do tego stopnia, że przyjaciele liczą ponad sto razy w Madżlis, jak Nafi "stwierdził Ibn Umar Maula:

كان انن عمريعد لرسول الله صلى الله عليه وسلم في المجلس الواحد مائة مرة من قبل أن يقوم رب اغفر لي وتب علي إنك أنت التواب الغفور رواه الترمذي

Ibn Umar wykorzystywane do obliczenia (czytanie istighfar) n w Madżlis Prorok wstał z niej setki razy, (który mówi): Tak Rabbku, wybacz mi i przyjmuję taubatku. Prawdziwie jesteś Najwyższy odbiorców pokuta, Litościwy. [5]

ROZUMIENIE pokuta NASHUHA
Co oznacza pokuty NASHUHA, jest powrót sługi Boga od grzechu nigdy umyślnie lub z powodu ignorancji, być uczciwy, szczery, silny i wspierany przez posłuszeństwo-posłuszeństwa, które podniesione sługę osiągnąć pozycja powierników Muttaqin Boga (ostrożne) oraz (posłuszeństwa), które mogą mieć działanie ochronne z samym diabłem.

PRAWO I ZALECANE pokuta NASHUHA
NASHUHA prawa pokuta jest FARD 'ain (obowiązkiem każdego człowieka) na każdego muzułmanina. Dowody:

1. Słowo Boże:

وتوبوا إلى الله جميعا أيه المؤمنون لعلكم تفلحون

I bertaubatlah do Boga, wy wierzący, że prosperować. [Nuur: 31].

يا أيها الذين آمنوا توبوا إلى الله توبة نصوحا

O wy, którzy wierzycie, bertaubatlah do Boga z nawrócenia, czysta. [Na Tahriim: 8].

2. Słowo Proroka sal allahu sallaam.

ياأيها الذين ءامنوا توبوا إلى الله فإني أتوب إلى الله في اليوم مائة مرة. رواه مسلم

O, wierni. Bertaubatlah Bogu, bo przyznam się do Boga sto razy dziennie. [6]

Muzułmanie uzgodniły również obowiązku pokuty, jak stwierdzono Imam Al-Qurtubi: "(Uczeni) ludzie mają ijma" (zgadzam się), że prawo pokuty jest FARD (obowiązkowo) na wszystkich wierzących "[7]. Zatem Ibn Qudamah stwierdza również, [8].

Cnoty i łaski Bożej szerokości pokuty NASHUHA
Człowiek nie powinien się martwić, jeśli pokuta nie jest akceptowany, ponieważ z łaski Bożej jest bardzo rozległa, jako modlitwy z aniołami opisanych rolę w Jego Słowie:

ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم

Nasz Pan, łaska, a wiedza, którą to wszystko, daj przebaczenie dla tych, którzy nawrócili i podążać Drogą Twego, i strzec ich przed mękami ognistym piekle. [Al-Mu'min: 7].

ZASADY pokuty NASHUHA
Aby być akceptowane NASHUHA pokuty Bóg Subhanahu wa Ta'ala, jest kilka wymogów, które muszą być spełnione:

1. Islam.
Taubat otrzymał tylko muzułmanina. Co do niewierzących, to żal jest, aby wprowadzić islam. Bóg powiedział.

وليست التوبة للذين يعملون السيئات حتى إذا حضر أحدهم الموت قال إني تبت الآن ولا الذين يموتون وهم كفار أولئك أعتدنا لهم عذابا أليما

I że pokuta nie jest akceptowane przez Boga tym, którzy czynią zło (tego) do momentu, gdy śmierć przychodzi do jednego z nich, (wtedy) powiedział: "Zaprawdę żałuję teraz". I nie (akceptowane również skruchę) ludzie, którzy zginęli oni byli z niedowierzaniem. Dla osób, które przygotowalismy kare bolesna. [-Nisa ": 18].

2. Ikhlash.
Taubat akceptowane Szariat, który tworzony jest z tylko szczerość. Taubat ponieważ celów riya` lub ziemskich, a nie jako pokuty syar'i powiedział. Bóg powiedział.

إلا الذين تابوا وأصلحوا واعتصموا بالله وأخلصوا دينهم لله فأولئك مع المؤمنين وسوف يؤت الله المؤمنين أجرا عظيما

Z wyjątkiem tych, którzy nawrócili i zadośćuczynić i trzymanie się (religii) Allaha i szczerej (nie) ich religii dla Allaha. Następnie są one ze sobą i pewnego dnia ci, którzy wierzą, Bóg da ci, którzy wierzą wielką nagrodę. [-Nisa ': 146].

3. Uznając jego grzech.
Pokuta nie jest ważna, chyba po poznaniu grzech i przyznać do błędu, a nadzieja przetrwał złe konsekwencje takich działań.

4. Pełna skruchy.
Pokuta może być przyjęte tylko z głębokich wyrażenia skruchy. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

الندم توبة رواه ابن ماجه

Żal jest pokuta. [9]

5. Pozostawienie nieposłuszeństwo i przywrócenia prawa do ich właścicieli.
Ci, którzy nawrócili grzechy są zobowiązani obowiązkowy urlop i wrócić żadnych praw do właściciela, jeśli takiej nieruchomości lub tym podobne. Jeśli formularz oszczerstw lub podobnych opłat, a następnie w formie przeprosin. Jeśli forma backbiting (WAG), a następnie w drodze pisma jest dozwolone (tolerowane), o ile takie stosowanie nie powodować inne działania niepożądane. Jeśli to ma poważne konsekwencje, to wystarczy, aby modlić się za niego, aby osiągnąć dla dobra.

6. Okres pokuty przed oddech był w przełyku (progu śmierci) i przed słońce wschodzi na zachodzie.
Prorok sal allahu sallam wyjaśnił w słowach sal allahu sallam:

إن الله يقبل توبة العبد ما لم يغرغر. رواه الترمذي

Zaprawdę, Bóg przyjmuje nawrócenie sługi przed jego oddech był w przełyku [10].

الهجرة لا تنقطع حتى تنقطع التوبة ولا تنقطع التوبة حتى تطلع الشمس من مغربها. رواه أبو داود وأحمد

Hijrah nie jest przerywane aż do czasu zaprzestania (dla) skruchy i pokuty nie jest przerwany, dopóki słońce wschodzi z zachodu [11].

7. Istiqamah po skruchę.
Bóg powiedział.

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Następnie utrzymać się na właściwej drodze, jak nakazuje, i (również) tych, którzy byli z tobą pokutować i nie przekroczyć limitów. Widzi to, co robisz. [Hud: 112].

8. Prowadzenie napraw po pokucie.
Bóg powiedział.

وإذا جاءك الذين يؤمنون بآياتنا فقل سلام عليكم كتب ربكم على نفسه الرحمة أنه من عمل منكم سوءا بجهالة ثم تاب من بعده وأصلح فأنه غفور رحيم

Jeśli ci, którzy wierzą w Nasze znaki przyjść do ciebie, to znaczy, "Peace-alaikum, twój Pan jest ustawiony na siebie litości, (czyli), aby każdy, kto zło wśród was z powodu niewiedzy, a potem żałować po to robić i zadośćuczynić, Bóg jest przebaczający, litościwy!. [Al An'am: 54].

PAMIĘTAJ, kiedy należy żałować
1. Wiara, że Bóg jest wiedzieć i wszystko widzi. Bóg wie wszystko ukryte i ukryte w sercu. Mimo, że nie widzę, ale musiał widział.

2. Zobacz, że Wasza Królewska Mość durhaai Essence, a nie widzą rozmiar obiektu niemoralne, jak jego słowa.

نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم وأن عذابي هو العذاب الأليم

Powiedz do Moich sług, że zaprawdę jestem przebaczający, Miłosierny, i że prawdziwy azabKu jest bardzo bolesna kara. [Al Hijr: 49- 50].

3. Pamiętaj, że grzech jest złe i zła, bo jest przeszkodą w osiągnięciu szczęścia na tym świecie iw życiu ostatecznym.

4. Pozostawienie nieposłuszeństwo miejscach i przyjaciół, którzy zachowują się źle, którzy używane, aby pomóc mu grzeszyć, i odciąć więzi z nimi, dopóki nie okazało się dobre.

RZECZY do blokowania skruchę
Wśród rzeczy, które uniemożliwiają grzech jest:
1. Herezja w religii. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

إن الله حجب التوبة عن صاحب كل بدعة

Zaprawdę, Bóg zamyka skruchę wszystkie heretyckie. [Nie Ash-Shahihah 1620]

2. Uzależnienie od alkoholu. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

من شرب الخمر لم تقبل له صلاة أربعين ليلة فإن تاب تاب الله عليه فإن عاد كان حقا على الله تعالى أن يسقيه من نهر الخبال قيل وما نهر الخبال قال صديد أهل النار رواه أحمد

Kto picie wina (alkohol), to jego modlitwa nie jest akceptowane przez czterdzieści dni. Jeśli żałował, Bóg będzie go zaakceptować. Jednak, gdy powtarza, że warto, gdy Bóg dał mu pić z rzeki Khibaal. Niektórzy ludzie pytają: ". Co to jest rzeka Khibaal" On odpowiedział: "ropa mieszkaniec piekła [12]

Tak więc krótki traktat o pokuty NASHUHA. Mam nadzieję, że możemy być przypomnieniem, aby zawsze nawrócili do Boga Subhanahu wa Ta'ala.

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 01 / Rok IX / 1426H / 2005m Opublikowane Lajnah Fundacji Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Purwodadi Km. 8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]

[43] On jest absolutnym władcą wszystkich stron, jeden z jego wysokim, jego wysokiej pozycji, a wysokość jego uprawnień. Wśród jego wysokiej pozycji jest doskonałą sprawiedliwość Boga Subhaanahu wa Ta'aala, a on postawił wszystko na swoim miejscu i nie utożsamia między tymi, którzy są bogobojni z tymi, którzy są nieposłuszni.

[44] Ma wielkość, majestat i chwała, albo w imię jego, jego natura mupun jego święte uczynki wszelkich wad i braków.

No comments:

Post a Comment