!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, September 12, 2015

Koła pasowe (dźwig) objętych w Mekce, zabijając co najmniej 107 pielgrzymów, sześć osób z Indonezji.

Jazda nie została ukończona (368)

(Część trzysta sześćdziesiąt osiem), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 12 września 2015 21:50 pm).

Koła pasowe (dźwig) objętych w Mekce, zabijając co najmniej 107 pielgrzymów, sześć osób z Indonezji.

Wielokrążki żywiołowe, takie jak spada w Mekce, w którym zginęło co najmniej 107 pielgrzymów, w tym sześć osób z Indonezji jest przeznaczenie Boga jest napisane w książce.
"Lawh Mahfuz".

Prorok sal allahu sallam powiedział: "Allah ustawić wszystkie losy wszystkich stworzeń z pięćdziesięciu tysięcy lat, zanim Bóg stworzył niebo i ziemię". (HR. Muzułmanin nie ma. Dwie tysiąc sześćset pięćdziesiąt trzy).

"Nikt nieszczęście zdarza się na ziemi i (nie) w siebie, ale to jest wpisane w książce (Lawh Mahfuz) przed przywracamy go. Zaprawdę, to jest dla Boga łatwe ". (. QS Al-Hadid: 22).
Nawet liście spadają z gałęzi zostały określone do 50.000 lat, zanim Bóg stworzył niebo i ziemię, i cały wszechświat.
Calamity, które doprowadziły do śmierci i urazów wystąpić dodatkowo został mianowany formie testowej, ostrzeżenia lub zagłady.
Wszystko jest dla dobrych ludzi, do wszystkich tych, którzy przeżyli w zyciu, czy to jest kara, ale kara przyspieszonego Boga w świecie, Bóg chce jego słudzy nie muszą być kara w zyciu (nieśmiertelnego), ale dość zagłady świata (krótkiej i lekkiej) jako grzech , Tak więc ci, którzy zginęli, gdy Hajj w kategorii męczeństwa, (w stanie całych grzechy odpuszczone przez Boga), tak, że niebo czeka na ofiary zmarł. Inshallah.
Jako ostrzeżenie, ponieważ ludzie są już pogrążone w uchylać (kojarzenie partnerów z Bogiem), oraz wzajemnego zabijania ludzi (nie zholim), w tym wojny we wschodniej Ukrainie, w Syrii, Iraku, Afganistanie, Afryce Północnej, Jemenie i ludzkiej chciwości nad bogactwa i władzy.

(BBC) - Liczba ofiar z Indonezji z powodu upadku krążka padającego w Haram, Mecca, wzrosła do sześciu.
Pewność proponuje Informacje Wdrażająca Działanie społeczno-kulturowych Konsulat Generalny w Jeddah, Sharif Shahab.
"Obywatele indonezyjskich, którzy zginęli w wyniku dźwigu padającego osiągnęła sześć. Gdy zgromadzone z urazami, wszystkie ofiary wyniosła 37 osób, "powiedział Sharif powiedział BBC, Indonezja, Jerome Wirawan.
Wcześniej dwie ofiary umierały z Indonezji znanego z wsiadania Medan (MES 09) i zaokrętowanie Dżakarta-Bekasi (JKS 03).
Dodatkowe cztery ofiary śmiertelne składał się z dwóch osób z ewakuacyjnego Medan, jednego z ewakuacyjnego Padang, a inny od wsiadania Jakarta-Bekasi.
Przyczyny
Aby sprawdzić skalę szkód i poziom bezpieczeństwa wokół Haram, gubernator regionu Mekki książę Khalid al-Faisal, zarządził zwołanie dochodzenia.
Jednak dyrektor generalny Obrony Urzędu Cywilnego Arabii Saudyjskiej, Abdullah bin Suleiman al-Amr, twierdząc, że silny wiatr jest przyczyną upadku koła pasowego, które nawiedziło Wielkiego Meczetu w Mekce, zabijając co najmniej 107 osób, w piątek (11/09).
Według niego, obecna prędkość wiatru +83 kilometr na godzinę, a następnie ulewne deszcze, które powalony drzewa i znaki drogowe.
Podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej Al-Arabiya, Al-Amr zaprzeczył również raporty, że piorun uderzył koło pasowe, aż upadł urządzenia.
Wichura
Na podstawie zeznań świadków, wiatr wieje w obszarze Haram przed zawaleniem koło pasowe jest rzeczywiście bardzo silny.
Dave Ariant Yusuf, doradca Hajj biuro podróży z Indonezji, patrząc, jak wiatr powoduje, tektury, tworzyw sztucznych i różne śmieci trzepotanie, aż osiągnie wysokość sześciu podłodze pokoju hotelowego, gdzie mieszka. Hotel znajduje się około 50 metrów od strony Haram.
"Niebo zrobiło się ciemno. Wiatr jest bardzo silny i nagle wibracje hotelu okna pokoju. Spadł deszcz bardzo ciężki i trwać do 30 minut. Nagle rozległ się głośny Boom. Później wiedziałem, że to był dźwięk, gdy dźwig upadł, "powiedział Dave.
Arabia intelektualiści krytykują rząd, że należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów.
Bezpieczeństwo
Niezależnie od czynnika pogodowego, Irfan Al-Alawi dziedzictwa Islamskiej Research Foundation z siedzibą w Mekce, powiedział saudyjski rząd powinien myśleć o bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów do zapamiętania jest duży krążek 15 wokół Haram.
"Cały region (meczety) w obszarze budowy. Arabia Saudyjska musi przemyśleć strategię ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ istnieją 800.000 osób w meczecie, kiedy miało miejsce zdarzenie, "powiedział Al-Alawi.
Al-Alawi jest jednym z uczonych, którzy głośno krytykowali budowę całym obszarze Haram. Według niego, budowa prawdziwe zniszczyć ślady proroka Mahometa w ciągu życia.
Budownictwo rozwija się wokół Haram na 400.000 metrów kwadratowych, które mogą pomieścić 2,2 mln ludzi na raz.

Rząd Arabii Saudyjskiej zaczęły toczyć się śledztwo w sprawie incydentów dachu upadku krążka na Wielki Meczet w Mekce Miasta, w którym zginęło co najmniej 107 osób, w tym dwóch obywateli Indonezji.
Dochodzenie zostało dokonane na rozkaz gubernatora regionu Mekki, książę Khalid al-Faisal, krótko po czerwony krążek upadł i uderzył Haram, w piątek (11/09).
Wcześniej dyrektor generalny Urzędu Obrony Cywilnej Arabii Saudyjskiej, por Sulayman Bin-Abdullah al-Amr, powiedział, że silna prędkość wiatru 83 kilometry na godzinę, a ulewny deszcz jest przyczyną zdarzenia.
Czynniki związane z bezpieczeństwem budowy wokół reflektorów Haram.
Niezależnie od czynnika pogodowego, Irfan Al-Alawi dziedzictwa Islamskiej Research Foundation z siedzibą w Mekce, powiedział saudyjski rząd powinien myśleć o bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów do zapamiętania jest duży krążek 15 wokół Haram.
"Cały region (meczety) w obszarze budowy. Arabia Saudyjska musi przemyśleć strategię ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ istnieją 800.000 osób w meczecie, kiedy miało miejsce zdarzenie, "powiedział Al-Alawi.
Al-Alawi jest jednym z uczonych, którzy głośno krytykowali budowę całym obszarze Haram. Według niego, budowa prawdziwe zniszczyć ślady proroka Mahometa w ciągu życia.
Budownictwo rozwija się wokół Haram na 400.000 metrów kwadratowych, które mogą pomieścić 2,2 mln ludzi na raz.
Liczba wypadków z Indonezji osiągnęła 31 osób.
Korzyść
Tymczasem liczba ofiar zginęła z koła spadek incydentów w Haram osiągnęła 107 osób i raniąc 230 innych.
Dane obejmują zgonów z Indonezji Sześć z nich o nazwie Masnauli Hasibuan od wsiadania Medan (MES 09) i Siti rasti Darmini załadunku Jakarta-Bekasi (JKS 03).
Liczba obywateli, którzy są ofiarami obejmują 31 osób zostało rannych. Były one traktowane w różnych miejscach, w tym w An Nur Szpitala, Szpital Jahir i Króla Abdullaha szpitala.
Z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Religijnych, Konsulat Generalny zespołu Indonezji i zespół wciąż szukasz Haji zbadania możliwości innych obywateli, którzy są ofiarami indonezyjskich pielgrzymów podane są największe wiernych.
Religijne minister spraw Lukman Hakim Saifuddin obiecał, że rząd zapewni odszkodowanie dla ofiar wypadków.
"Oczywiście, że rząd zapewni odszkodowanie dla ofiar śmiertelnych i obrażeń poniosła niepełnosprawność fizyczna jak przepisów ubezpieczeniowych, które istnieją w każdym z naszych pielgrzymów," powiedział.
Genesis upadek koła pasowego w Haram, Mekce, w Arabii Saudyjskiej, w piątek (11/09), opuścił co najmniej 107 osób zginęło. Incydent, który miał miejsce przed procesją pielgrzymek jest jednym z terfatal w ciągu ostatnich 28 lat.
Oto dziewięć z najbardziej śmiertelnych wypadków związanych z realizacją szeregu pielgrzymki w Arabii Saudyjskiej
2015: Co najmniej 107 osób zginęło, a setki zostało rannych, gdy załamał się dach tak, że koło pasowe spotka Haram.
2006: Ponad 360 pielgrzymów zmarło z stratowanych mas, którzy w trakcie ukamienowanie rytuału diabła w dolinie Mina, a na pustyni, który znajduje sie pięć kilometrów od miasta Mekki. W sezonie pielgrzymkowym, że budynek osiem poziomu, który służy jako miejsce na pobyt w pobliżu Wielki Meczet upadł i lewo co najmniej 73 osób zginęło.
2004: Mass wepchnięty Mina spowodowały setki ludzi podeptana. W rezultacie, 244 osób zginęło, a setki rannych w ostatnim realizacji dzień pielgrzymki.
2001: co najmniej 35 pielgrzymów zginęło od masowej paniki w Mina w ostatnim dniu pielgrzymki.
Nie mniej niż dwa miliony ludzi śledzić Hajj w Arabii Saudyjskiej, w tym roku.
1998: Około 180 pielgrzymów zostało podeptane masową panikę po kilka z nich spadł z wiaduktu podczas rytuału wdrożenie jumrah w Mina.
1997: Nie mniej niż 340 pielgrzymów zginęło w wyniku pożarów w namiocie miasteczka w Mina. Ponad 1500 osób zostało rannych.
1994: Około 270 pielgrzymów zmarło z powodu mas Stampede podczas rytuału wdrożenie jumrah w Mina.
1990: Najbardziej śmiertelny przypadek miał miejsce, gdy masy zapchane do tunelu prowadzącego do Mekki. W sumie 1,426 osób zmarło.
1987: Starcia między irańskich pielgrzymów i saudyjskich sił arabskich spowodowały 402 osób zmarło. Uwaga saudyjski rząd powiedział, że ofiary składał się z 275 osób pochodzenia irańskiego, 85 Saudi obywateli i urzędników, a 42 innych pielgrzymów różnych narodowości. Ponad 600 innych odniosło obrażenia.

VIRTUE hadżdż I Umrah


Przez
Szejk Abdullah bin Abdul Azhim al-Khalafi


Abu Hurajra radi anhu, że Prorok sal allahu sallam, powiedział:

العمرة إلى العمرة كفارة لما بينهما, والحج المبرور ليس له جزاء إلا الجنة.

"Umrah do Umrah jest grzechem między nimi, a nie nagrodą Hadżdż Mabrur dla niego oprócz Nieba." [1]

'Anhu, że Prorok sal "Ibn Mas'ud Radi sallam powiedział:

تابعوا بين الحج والعمرة فإنهما ينفيان الفقر والذنوب, كما ينفي الكير خبث الحديد والذهب والفضة, وليس للحجة المبرورة ثواب إلا الجنة.

"Iringilah między pielgrzymki i Umrah zarówno dla neguje grzechu i nędzy, jak również dmuchawy pożaru usuwa zanieczyszczenia (rdzy) żelazo, złoto i srebro, a nie nagrodą za Hajj Mabrur ale Raju." [2]

Od Abu Hurayrah, powiedział: "Słyszałem Prorok sal allahu sallam, powiedział:

من حج لله عزوجل فلم يرفث ولم يفسق رجع كيوم ولدته أمه.

"Ten, kto robi Hajj szczerze Boga Wszechmogącego bez okrutne i kefasiqan, a następnie wrócił bez grzechu, jak wtedy, gdy urodził się jego matka." [3]

Anhuma Ibn 'Umar Radi', Proroka sal allahu sallam, powiedział:

الغازي في سبيل الله والحاج والمعتمر, وفد الله, دعاهم فأجابوه. وسألوه فأعطاهم.

"Ludzie, którzy walczą na drodze Boga i ludzi, którzy udają się na pielgrzymki i Umrah, jest delegat Boga. (kiedy) Bóg wezwał ich, że spełniają one jego wezwanie. I (kiedy), pytali Go, Bóg da (na ich wniosek). "[4]

Wraz Hajj Umrah jest Zobowiązania Przygotowana raz w życiu, każdego muzułmanina, Baligh, inteligentnego, wolność i stanie

Słowo Allaha Ta'ala:

إن أول بيت وضع للناس للذي ببكة مباركا وهدى للعالمين فيه آيات بينات مقام إبراهيم ومن دخله كان آمنا ولله على الناس حج البيت من استطاع إليه سبيلا ومن كفر فإن الله غني عن العالمين

"Rzeczywiście, dom został zbudowany dla (miejsce kultu) to człowiek, który był w Bakkah Baitullah (Mekka) błogosławiony i wskazówka dla całej ludzkości. Nim są oznaki, że prawdziwe, (między innymi) stacji Abrahama; kto wszedł go ludzie tak (Baitullah w) był bezpieczny; zrobić Hadżdż jest obowiązkiem człowieka do Boga, który jest (dla) ludzi, którzy mogą podróżować do domu. . Ten, kto zaprzecza (hadżdż zobowiązań), Bóg Mahakaya (nie trzeba nic) światów "[Ali 'Imran: 96-97]

Od Abu Hurayrah, powiedział Prorok sal allahu sallam głosił pośród nas, powiedział:

أيها الناس قد فرض الله عليكم الحج فحجوا, فقال رجل: أكل عام, يا رسول الله? فسكت, حتى قالها ثلاثا, ثم قال صلى الله عليه وسلم: لو قلت نعم, لوجبت, ولما استطعتم. ثم قال: ذروني ما تركتكم, فإنما هلك من كان قبلكم بكثرة سؤالهم واختلافهم على أنبيائهم, فإذا أمرتكم بشيء فأتوا منه ما استطعتم, وإذا نهيتكم عن شيء فدعوه.

"To jest obowiązkowe na swojej pielgrzymki, a następnie zapłacić ubogich (pielgrzymki)." Tak jest powiedzenie: "Czy co roku, O Wysłannik Allaha?" Potem milczał, aż dana osoba jest powiedzieć to trzy razy, a następnie Prorok sal allahu sallam powiedział: "Jeśli powiem tak, z pewnością stanie się odpowiedzialnością i na pewno nie będzie w stanie (zrobić)." Potem powiedział: "Niech mnie jak ja Ciebie. Z całą pewnością, że zniszczył ludzi, zanim jest dużo pytać, a wielu nie zgadzają się z ich Proroka. Jeśli Zamówiłem coś do ciebie, a następnie wykonywać swoje jak ty. A jeśli Zabraniam coś, a potem odejść. "[5]

Ibn 'Umar radi anhuma, powiedział: "Prorok sal sallam powiedział:

بني الإسلام على خمس, شهادة أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله, وإقام الصلاة, وإيتاء الزكاة, وحج البيت, وصوم رمضان.

"Islam jest zbudowany na pięciu filarach: (1) świadczy, że nie ma boga, ma prawo diibadahi poprawnie, lecz Boga, a Muhammad jest posłańcem Boga, (2) odprawiają modlitwę, (3) jałmużnę, (4), pielgrzymka do domu, oraz ( 5) na czczo Ramadan ". [6]

Od Ibn 'Abbas anhuma, powiedział: "Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

هذه عمرة استمتعنا بها, فمن لم يكن عنده الهدي فليحل الحل كله, فإن العمرة قد دخلت في الحج إلى يوم القيامة.

"To jest pielgrzymka, że mamy zabawy z nim. Ci, którzy nie mają hadyu (ofiary ze zwierząt), to powinien on bertahallul ogólnie, ponieważ pielgrzymka doszła do pielgrzymki, aż do Dnia Zmartwychwstania. "[7]

Z Shabi bin Ma'bad, powiedział: "Poszedłem do Umar, a potem rzekł do niego:

يا أمير المؤمنين, إني أسلمت, وإني وجدت الحج والعمرة مكتوبين علي, فأهللت بهما, فقال: هديت لسنة نبيك.

"O dowódca Wiernych, w rzeczywistości miałem na islam, i jestem pewien, że jestem już obowiązkową pielgrzymkę i Umrah, potem zacząłem pracować na obu czcić je." Potem powiedział: "Masz dostaje jej polecenia do wykonania Sunna swojego Proroka". "[8]

[Skopiowane z książki Al-Wajiiz FII Fiqhis Sunna wal Kitaabil Aziiz, Autor Shaikh Abdul Azhim bin Badawai al-Khalafi, Wydanie Indonezja przewodnik Fiqh Kompletny, Tłumacz Zespół Tashfiyah LIPIA - Dżakarta, Wydawca Ibn Kathir, Wydrukowano w ramadanie jedna tysiące czterysta dwadzieścia ośmiu - wrzesień 2007M]

No comments:

Post a Comment