!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, September 12, 2015

Řemenice (jeřáb), které spadají v Mekce, zahynulo nejméně 107 poutníků, šest lidí z Indonésie.

Jízda nebyla dokončena (368)

(Část 368), Depok, West Java, Indonnesia, 12. září 2015 21:50 hod).

Řemenice (jeřáb), které spadají v Mekce, zahynulo nejméně 107 poutníků, šest lidí z Indonésie.

Kladky katastrofy, jako jsou padající v Mekce, které zabily nejméně 107 poutníků, včetně šesti lidí z Indonésie je osud Boží psáno v knihách:.
"Lawh Mahfuz".

Prorok sallallaahu alaihi wa Salamem řekl: "Alláh nastavit všechny osud všech bytostí z padesáti tisíc let před stvořil Bůh nebe a zemi". (HR, Muslim č. 2653).

"Nikdo se neštěstí postihne na zemi a (ani) v sobě, ale je to zapsáno v knize (lawh Mahfuz) před Přinášíme to. Vpravdě je snadné pro Alláha ". (. QS Al-Hadid: 22).
Dokonce i listy jsou padající z větve byly dále stanoveny na 50.000 let před stvořil Bůh nebe a zemi i celý vesmír.
Calamity, která vedla k úmrtí a zranění se vyskytují navíc byl jmenován jako formě testovací, varování nebo zkázy.
Vše je na dobré muže na všechny, kteří přežili na Věčnosti, zda se jedná o trest, ale trest zrychleného Boha na světě, Bůh chce, aby jeho služebníci nemusejí být v trestu na onom světě (nesmrtelného), ale zcela doom ve světě (krátké a světlo), jako hřích , Takže ti, kteří byli zabiti, když Hajj v kategorii mučednictví, (ve stavu celých odpuštěny hříchy od Boha), takže nebe čeká umíraly oběti. Inshallah.
Jako varování, protože lidé jsou již utápí v ulejvat (sdružující partnery s Bohem), a lidské bytosti vzájemné usmrcování (dělat zholim), včetně války na východní Ukrajině, Sýrie, Iráku, Afghánistánu, severní Africe, Jemenu a lidské chamtivosti přes bohatství a moci.

(BBC) - Počet obětí z Indonésie v důsledku poklesu dopadajícího řemenice na Haram, Mekka, zvýšil na šest.
Jistota se Navrhovaná prováděcí Informace Funkce společensko-kulturní Generální konzulát v Jeddah, Sharif Shahab.
"Indonéské občané, kteří zemřeli v důsledku dopadajícího jeřábu dosáhl šest. Když se hromadí se zraněními, všechny oběti činil 37 lidí, "řekl Sharif řekl BBC Indonésie, Jerome Wirawan.
Dříve, dvě oběti zemřeli z Indonésie známý z nalodění Medan (MES 09) a nalodění Jakarta-Bekasi (JKS 03).
Další čtyř úmrtí se skládala ze dvou lidí z nalodění Medan, jeden z nalodění Padang, a další z nástupiště v Jakartě-Bekasi.
Příčiny
Přezkoumat rozsah škod, a úroveň bezpečnosti kolem Haram, guvernér Mekky regionu, princ Chálid al-Faisal, nařídil svolání vyšetřování.
Nicméně, generální ředitel Úřadu pro civilní obrany Saúdské Arábie, Abdullah bin Suleiman al-Amr, tvrdí, že silný vítr je příčinou pádu kladky, která zasáhla na Velkou mešitu v Mekce, zahynulo nejméně 107 lidí, v pátek (11/09).
Podle něj, aktuální rychlost větru 83 km / h následuje silný déšť, který sražené stromy a dopravní značky.
Když rozhovor televizní stanicí Al-Arabiya, Al-Amr rovněž popřel zprávy, že blesk udeřil kladku, až se zhroutil spotřebiče.
Vichřice
Na svědectví svědků základě vítr foukat v oblasti Haram před hroutí kladky je opravdu velmi silná.
Dave Ariant Yusuf, poradce Hajj cestovní kancelář z Indonésie, sledoval, jak vítr způsobuje plastů, kartonu a různé odpadky chvění, dokud dosahuje výšky šesti podlahy hotelovém pokoji, kde bydlí. Hotel se nachází asi 50 metrů od stránky Haram.
"Nebe ztmavne. Vítr je velmi silný a náhle vibrovat hotelový pokoj okno. Déšť sestoupil velmi těžké a trvat až 30 minut. Pak se najednou se ozvalo hlasité boom. Později jsem věděl, že to byl zvuk, když jeřáb spadl, "řekl Dave.
Saúdská intelektuálové kritizoval vládu, která by měla věnovat pozornost bezpečnosti obyvatel a poutníků.
Bezpečnost
Bez ohledu na počasí faktoru, Irfan Al-Alawi islámské dědictví Research Foundation se sídlem v Mekce, řekl, že Saúdská vláda by měla přemýšlet o bezpečnost obyvatel a poutníků k zapamatování je velká kladka 15 kolem Haram.
"Celý region (mešity) jako oblasti stavebnictví. Saúdská Arábie se musí přehodnotit zdravotní a bezpečnostní strategii, protože tam jsou lidé, 800.000 v mešitě, kdy k incidentu došlo, "řekl Al-Alawi.
Al-Alawi je jeden z učenců, kteří hlasitě kritizoval stavbu kolem oblasti Haram. Podle něj, výstavba skutečné zničit stopy proroka Mohameda v průběhu života.
Stavba se rozšiřuje kolem oblasti Haram na 400.000 metrů čtverečních, které mohou ubytovat 2,2 milionu lidí najednou.

Vládě Saúdské Arábie začala valit ven vyšetřování incidentů střechy kolapsu řemenice na Grand Mosque v Mekce City, která zabila nejméně 107 lidí, včetně dvou indonéských státních příslušníků.
Šetření bylo provedeno v návaznosti na rozkaz hejtmana Mekky regionu, princ Chálid al-Faisal, krátce poté, co červený řemenice zhroutil a udeřil Haram, v pátek (11/09).
Dříve, generální ředitel Úřadu pro civilní obrany Saúdské Arábie, Lt. Sulayman Bin-Abdullah al-Amr, řekl, že silný rychlost větru 83 km / h, a hustý déšť je příčinou incidentu.
Faktory spojené s výstavbou bezpečnosti kolem Haram pozornosti.
Bez ohledu na počasí faktoru, Irfan Al-Alawi islámské dědictví Research Foundation se sídlem v Mekce, řekl, že Saúdská vláda by měla přemýšlet o bezpečnost obyvatel a poutníků k zapamatování je velká kladka 15 kolem Haram.
"Celý region (mešity) jako oblasti stavebnictví. Saúdská Arábie se musí přehodnotit zdravotní a bezpečnostní strategii, protože tam jsou lidé, 800.000 v mešitě, kdy k incidentu došlo, "řekl Al-Alawi.
Al-Alawi je jeden z učenců, kteří hlasitě kritizoval stavbu kolem oblasti Haram. Podle něj, výstavba skutečné zničit stopy proroka Mohameda v průběhu života.
Stavba se rozšiřuje kolem oblasti Haram na 400.000 metrů čtverečních, které mohou ubytovat 2,2 milionu lidí najednou.
Počet úrazů z Indonésie dosáhl 31 lidí.
Výhoda
Mezitím se počet obětí zemřelo na podzim dopadajícího řemenice na Haram dosáhl 107 lidí a zranil 230 dalších.
Údaje zahrnují úmrtí z Indonésie šest z nich s názvem Masnauli Hasibuan nalodění Medan (MES 09) a Siti RASTI Darmini nalodění Jakarta-Bekasi (JKS 03).
Počet občanů, kteří jsou oběťmi obsahovat 31 lidí bylo zraněno. Oni byli léčeni na různých místech, a to i v An Nur nemocnice, Nemocnice Jahir a krále Abdulláha nemocnice.
Z informací Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstvo pro náboženské záležitosti, Generální konzulát Indonésie týmu a tým stále hledá Háji posouzení možností dalších občanů, kteří jsou oběťmi indonéských poutníků jsou uvedeny největší ctitele.
Náboženské záležitosti ministr Lukman Hakim Saifuddina slíbil, že vláda poskytne náhradu za úmrtí a zranění.
"Samozřejmě, že vláda poskytne náhradu za úmrtí a zranění byli trpěli tělesným postižením, jako pojištění, ustanovení, které existují v každé z našich poutníků," řekl.
Genesis kolaps řemenice na Haram, Mekka, Saúdská Arábie, v pátek (11/09), který opustil nejméně 107 lidí zemřelo. Incident, který se konal před poutního procesí je jedním z terfatal za posledních 28 let.
Zde je devět z nejvíce smrtelných incidentů souvisejících s prováděním řady Hajj v Saúdské Arábii
2.015: Nejméně 107 lidí zemřelo a stovky byly zraněny, když kladka střecha zřítila tak, že postihne Haram.
2006: Více než 360 poutníků zemřelo pošlapala mas, kteří podstupují kamenování satana rituálu v Mina, údolí v poušti, která se nachází pět kilometrů od města Mekky. V poutní sezóně, že v budově z osmi na úrovni, která slouží jako místo k pobytu v blízkosti Grand Mosque zhroutil a levé nejméně 73 lidí zemřelo.
2004: Mass namačkáni v Mina vyústil v stovky lidí byly pošlapané. V důsledku toho, 244 lidí zemřelo a stovky raněných na poslední provádění pouti den.
2001: Nejméně 35 poutníků zemřel hromadného úprku na Mina v poslední den pouti.
Ne méně než dva miliony lidí následovat hadždž v Saúdské Arábii, letos.
1998: asi 180 poutníků bylo pošlapané masovou paniku po několika z nich spadla z nadjezdu v průběhu implementace jumrah rituálu v Mina.
1997: Ne méně než 340 poutníků zemřel v důsledku požárů v černošské čtvrti stanu v Mina. Více než 1500 lidí bylo zraněno.
1994: asi 270 poutníků zemřelo kvůli úprku masy v průběhu implementace jumrah rituálu v Mina.
1990: Došlo Nejvíce fatální událost, kdy se masy nacpal do tunelu vedoucího do Mekky. Celkem 1,426 lidí zemřelo.
1987: Střety mezi íránských poutníků a saúdskoarabských síly způsobily 402 lidí zemřelo. Všimněte si, že Saúdská vláda řekla, že oběti se skládal z 275 lidí íránského původu, 85 Saudi občany a úředníci, a 42 jiní jsou poutníci různých národností. Více než 600 dalších utrpěla zranění.

Ctnost hajj A Umrah


Podle
Sheikh Abdul Azhim bin Abdullah al-Khalafi


Abu Hurayrah radi anhu, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

العمرة إلى العمرة كفارة لما بينهما, والحج المبرور ليس له جزاء إلا الجنة.

"Umrah k Umrah je hřích mezi nimi, a Hajj Mabrur žádná odměna pro něj navíc k nebi." [1]

Ibn Mas'ud Radi anhu, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

تابعوا بين الحج والعمرة فإنهما ينفيان الفقر والذنوب, كما ينفي الكير خبث الحديد والذهب والفضة, وليس للحجة المبرورة ثواب إلا الجنة.

"Iringilah mezi Hajj a Umrah jak pro negovat hřích a chudobě, stejně jako požární ventilátor odstraňuje nečistoty (rez) železo, zlato a stříbro, a není odměna za Hajj Mabrur ale ráji." [2]

Od Abú Hurayrah, řekl: "Slyšel jsem, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

من حج لله عزوجل فلم يرفث ولم يفسق رجع كيوم ولدته أمه.

"Ten, kdo dělá hadždž upřímně Alláh bez krutý a kefasiqan, pak se vrátil bez hříchu, jako když se narodil jeho matka." [3]

Ibn 'Umar Radi To anhuma, proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem, řekl:

الغازي في سبيل الله والحاج والمعتمر, وفد الله, دعاهم فأجابوه. وسألوه فأعطاهم.

"Lidé, kteří bojují na cestě Boží a lidé, kteří jdou na Hajj a Umrah, je delegát Boha. (kdy) Bůh jim říkali, že splní jeho volání. A (kdy) otázali se ho, Dej Bůh (je vyžádat). "[4]

Podél Hajj Umrah je závazků vedených jednou za život, pro každý muslim, Baligh, inteligentní, svobodu a Able

Slovo Alláha Ta'ala:

إن أول بيت وضع للناس للذي ببكة مباركا وهدى للعالمين فيه آيات بينات مقام إبراهيم ومن دخله كان آمنا ولله على الناس حج البيت من استطاع إليه سبيلا ومن كفر فإن الله غني عن العالمين

"Opravdu, dům byl postaven pro (místo uctívání) je muž, který byl v Bakkah Baitullah (Mecca) požehnal a vodítko pro celé lidstvo. Jemu existují náznaky, že skutečné, (mimo jiné) stanice Abrahamova; kdo zadal to muži-so (Baitullah se) byl v bezpečí; dělat Hajj je povinnost člověka k Bohu, který je (pro) lidé, kteří mohou cestovat do domu. . Ten, kdo popírají (hadž povinnosti), Alláh Mahakaya (nepotřebujete nic) světů "[Ali 'Imran: 96-97]

Od Abú Hurayrah, řekl, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem kázání v našem středu, řekl:

أيها الناس قد فرض الله عليكم الحج فحجوا, فقال رجل: أكل عام, يا رسول الله? فسكت, حتى قالها ثلاثا, ثم قال صلى الله عليه وسلم: لو قلت نعم, لوجبت, ولما استطعتم. ثم قال: ذروني ما تركتكم, فإنما هلك من كان قبلكم بكثرة سؤالهم واختلافهم على أنبيائهم, فإذا أمرتكم بشيء فأتوا منه ما استطعتم, وإذا نهيتكم عن شيء فدعوه.

"Je to povinný pro vaší pouti, pak platí chudé (pouť)." Takže tam je rčení: "Je každý rok, Ó Posle Alláhův?" Pak bylo ticho, až se člověk říct, že třikrát, pak proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl: "Když řeknu ano, bude nepochybně stane přítěží a vy určitě nebudete moci (dělat tak)." Pak řekl: "Pusť mě, jak jsem tě nechal. Jistě, že zničil lidi před vámi, je hodně ptát a mnozí nesouhlasí s jejich Proroka. Pokud jsem si objednal něco k vám, poté proveďte váš stejně jako vy. A kdybych nedej něco, a pak odejít. "[5]

Ibn 'Umar radi anhuma, řekl: "Prorok sallallaahu alaihi wa Salamem řekl:

بني الإسلام على خمس, شهادة أن لا إله إلا الله, وأن محمدا رسول الله, وإقام الصلاة, وإيتاء الزكاة, وحج البيت, وصوم رمضان.

"Islám je postaven na pěti pilířích: (1) svědectvím, že není boha, má právo diibadahi správně kromě Alláha a že Muhammad je posel Boží, (2) vytvořit modlitbu, (3) rozdávání almužny, (4), pouť do domu, a ( 5) Ramadán půst. "[6]

Od Ibn 'Abbaas anhuma, řekl: "Posel sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

هذه عمرة استمتعنا بها, فمن لم يكن عنده الهدي فليحل الحل كله, فإن العمرة قد دخلت في الحج إلى يوم القيامة.

"Je to pouť, že bavit se s ním. Ti, kteří nemají hadyu (obětování zvířat), pak by měl bertahallul celkově, protože pouť má přijít na Hajj až do Soudného dne. "[7]

Z Shabi bin Ma'bad, řekl: "Šel jsem vidět 'Umar, a pak jsem mu řekl:

يا أمير المؤمنين, إني أسلمت, وإني وجدت الحج والعمرة مكتوبين علي, فأهللت بهما, فقال: هديت لسنة نبيك.

"Ó Commander věrný, ve skutečnosti jsem konvertoval k islámu, a jsem si jist, že jsem už povinnou pouť a Umrah, pak jsem začal pracovat na obou uctívat je." Pak řekl: "Vy jste dostane její instrukce k provedení Sunna vašeho proroka." "[8]

[Kopírované z knihy Al-Wajiiz FII Fiqhis Sunna wal Kitaabil Aziiz, Autor Shaikh Abdul Azhim bin Badawai al-Khalafi, Issue Indonésie Průvodce Fiqh Complete, Překladatel Team Tashfiyah LIPIA - Jakarta, Vydavatel Ibn Kathir, Vytištěno v ramadánu 1.428 - září 2007M]

No comments:

Post a Comment