!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Friday, September 4, 2015

Skąpy i niesprawiedliwość zostaną zniszczone.

Jazda nie została ukończona (362)

(Część trzysta sześćdziesiąt dwa), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 3 września, 2015 16:20 pm).

Skąpy i niesprawiedliwość zostaną zniszczone.

Skąpy lub skąpy lub griping jest cechą, że wielu ludzi, zwykle skąpy natura nie zdawali sobie sprawy winowajcę, że ma charakter skąpy, ponieważ diabeł (Szatan) jest zawsze przenikają do jego myślenia, aby przekonać lub uwieść zainteresowanych działać skąpy.
Ponieważ skąpy jest wielkim grzechem, nawet codziennie rano aniołowie schodzą na ziemię, aby się modlić, że Bóg zniszczy tych, którzy skąpy.
Zazwyczaj ludzie są skąpi na wpływie diabła poczuje leniwy, aby pomóc zarówno fizycznie (zasilania) i poświęcić kilka nieruchomości przeznaczone do braci, krewnych, rodziców, sierot Anam, ubogich w dotkniętych obszarach, takich jak ból, dużo długu, grozi głód, bo skąpy czując jego majątek zostanie obniżona o jałmużnę (miłość), gdy Prorok Muhammad powiedział, że prawdziwy skarb, który mamy jest to, że nasza miłość skarb to, jak oszczędności w zyciu, a Bóg zastąpi je mnożyć w świecie iw życiu ostatecznym.
Oprócz skąpy żadna inna ludzka natura jest jednym wielkim grzechem, który czyni niesprawiedliwość. Zhalim czyny, których grzechy są nie przebaczył Bóg robi uchylać (łączące partnerów z Bogiem), udał się po pomoc do tradycyjnego uzdrowiciela / psychicznego / czarownica, poproś osobę, która nie żyje (pielgrzymka do świętego cmentarza, i poprosimy coś do zmarłego zmarłych).
Prorok Mahomet sam nigdy nie powiedział do swoich ludzi do grobu w Medina w ziarahi. Prorok powiedział po prostu pielgrzymka grób, aby przypomnieć nam, że my też umrze po to martwy w grobie.
Najważniejsza jest nasza modlitwa do martwego (rodziny), nie pielgrzymka grób, również nie wolno czytać al Qur późno na cmentarzu, z wyjątkiem w domu lub w innym miejscu czystym.
Dzieje niesprawiedliwi inne jest do zabijania innych ludzi, takich jak zajęcia mienia, mocy (polityką), z wyjątkiem wojny syarie (według przykazań Boga i hadisów), jak bronić się przed inwazją wroga, takich jak bitwie pod Badr, Uhud, które miały miejsce w czasach proroka Mahometa.
Zabij siebie (wojna), który nie jest oparty dżihadu syarie jak bebuat niesprawiedliwe. Co więcej, wojna kosztem kobiet, dzieci, i doprowadził do tysięcy ludzi przesiedlonych (cierpienie, głód i inne).

(BBC) - Co najmniej 13 milionów dzieci w regionie Bliskiego Wschodu nie mogą być wykształcony w szkole z powodu konfliktu, według danych ONZ.
Na podstawie danych zebranych w raporcie Edukacja Under Fire, agencja ONZ do czynienia z dziećmi (UNICEF) zwane 13,7 mln dzieci, które nie uczęszczają do szkoły stanowią 40% absolwentów w Syrii, Iraku, Jemenie, Libii i Sudanu.
Obawiał się, że liczba ta nadal pęcznieje aż do 50% w ciągu najbliższych miesięcy.
UNICEF powiedział, że liczba rosła ze względu na tysiące szkół zniszczonych podczas długotrwałego konfliktu. Najnowsze dane pokazują, prawie 9000 szkół w Syrii, Iraku, Jemenie i Libii nie może być używany.
W rzeczywistości, w 2014 roku było 214 przypadki ataków na szkoły w Syrii, Iraku, Libii, na terytoriach palestyńskich, Sudanie i Jemenie.
Zwłaszcza w Syrii, jedno z czterech szkół zamknięte od marca 2011. Warunkiem dotyczy dwóch milionów dzieci w wieku szkolnym.
Zwłaszcza w Syrii, jedno z czterech szkół zamknięte od marca 2011. To wpływa bezpośrednio dwa miliony dzieci w wieku szkolnym.
"Wpływ konfliktu wyniszczającej odczuwalne przez dzieci w regionie. Nie tylko fizyczne uszkodzenie szkół, ale rozpacz odczuwalne przez pokolenia dzieci w wieku szkolnym, którzy widzą swoje przyszłe nadzieje i rozbitych ", powiedział Peter Salama, dyrektor UNICEF na Bliskim Wschodzie iw Afryce.
Według Salama, wpływ jest również odczuwalne przez nauczycieli. W raporcie wydaje się, że morderstwo i porwanie studentów, nauczycieli, wychowawców i pracowników stały się tak powszechne w regionie Bliskiego Wschodu.
Dlatego tysiące nauczycieli opuścili swoje miejsca pracy ze względu na ryzyko jest wielkie.
Salama powiedział, UNICEF wymaga dodatkowego finansowania 300 mln USD w tym roku w celu poprawy dostępu do edukacji dla dzieci na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej.
(BBC) - Co najmniej 12 Syryjczyków próbowali wprowadzić Grecję utonął w wodach Turcji, gdy łódź oni jechali zatonął.
Jedną z ofiar był chłopiec, który został znaleziony na wybrzeżu tureckiej policji i fotografii chłopca gniew społeczności międzynarodowej.
Fotografia została opublikowana po raz pierwszy przez agencję Turcji to temat trendów na całym świecie.
Tysiące imigrantów zginęło od początku tego roku, próbując dostać się do Europy drogą morską.
Według tureckich oficerów straży wybrzeża, grupa migrantów opuścić Turcję po półwyspie Bodrum na wyspie Kos w Grecji w środę rano (02/09), ale dwie łodzie były podróżujące w zatonął wkrótce potem.
Dwanaście organów, w tym pięcioro dzieci, zostały odkryte przez tureckich sił bezpieczeństwa.
Spośród około 23 ludzi, którzy wyjechali do Grecji szacuje się, że tylko dziewięć, którzy przeżyli, niektóre z nich na sobie kamizelkę ratunkową i pływać w kierunku brzegu.
Nadzieje na znalezienie ocalałych są coraz bardziej szczupła.
Zdjęcia chłopca, który zmarł i były przetoczyła fale na wybrzeżu w pobliżu Bodrum publikowane tak mało ciała znaleziono na około 06.00 czasu lokalnego.
Chłopiec, który zmarł nie jest znana nazwie Aylan.
Jej brat, Galip pięć lat, a jego matka, Rihan, zginął w tym wypadku.Brutalność skąpstwo I ZŁY HUMAN

Przez
Al-bin Abdul Ustadz Yazid Qadir Jawas حفظه الله


عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله - صلى الله عليه وسلم: اتقوا الظلم; فإن الظلم ظلمات يوم القيامة. واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم. حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم

Jabir bin 'Abdillah radi anhu powiedział: "Prorok sal allahu sallam powiedział:" Uważaj, bo ci przed kezhaliman kezhaliman jest ciemność, ciemność w Dniu Zmartwychwstania. I uważaj na tle przyrody skąpstwa skąpy ponieważ to, co zniszczył ludzi przed tobą. Skąpstwo, że zachęci ich do rozlewu krwi i uzasadnić ich honoru. "[1]

Takhrij Hadis:
Ten hadis Sahih. Opowiadane przez Imam muzułmanina. (Nr dwa tysiące pięćset siedemdziesiąt osiem), Ahmad (III / 323), al-Bukhari w al-Adabul simplex (nr. 483), Abd bin Humaid (nr. Jeden tysiąc sto czterdzieści jeden), al-Bayhaqi (VI / 93 i X / 134) oraz w książce Syu'abul Iimaan. (nr 10 338), a al-Baghawi w Syarhus Sunny (nr. 4161)

SŁOWNIK Hadis:
• اتقوا: Strach. Mianowicie, należy zachować ostrożność i unikać.
• الظلم: الجور ومجاوزة الحد,
brutalność, nieprawidłowości i granice. Podstawowe znaczenie niesprawiedliwych nie stawiają wszystko na swoim miejscu. [2]
• الشح: skąpstwo bardzo, trudniej wyciągnąć skarb grabber. Inni mówią, że natura grabber / skąpy / skąpy z nadmierną chciwość. skąpiec lub porcje, może cenić i może również działać Ma'ruf griping z (dobrze). [3]
• حملهم: Zachęć lub przyczynę ich działań.
• سفكوا دماءهم: Spill ich krew. Mianowicie, większość z nich zabijają się nawzajem częściowo.
• استحلوا: justify. Oznacza to, że uzasadnia kobiety są zabronione przez Boga Wszechmogącego dla nich, to są okrutne dla kobiet.


Sharh Hadis:
W tym hadis jest ostrzeżenie zrobić niesprawiedliwości i sugestie do sprawiedliwości. Islamski szariat całkowicie uczciwe, kazał zrobić sprawiedliwie, a zakaz prowadzenia niesprawiedliwości. Bóg Wszechmogący mówi:

قل أمر ربي بالقسط

Powiedz: "Rabbku kazał mi oddać sprawiedliwość ..." [al-A'raf / 7: 29]

إن الله يأمر بالعدل

Zaprawdę, Bóg mówi (ty), aby być uczciwym ... "[-Nahl / 16: 90]

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Ludzie, którzy wierzą i nie mieszać się swoją wiarą z brutalności (uchylać), oni są tymi, którzy się poczucie bezpieczeństwa i kierować. "[Al-An'am / 6: 82]

Rzeczywiście wiara we wszystkich głównych i oddziałów, Zahir, a umysł, wszystko jest uczciwe, w przeciwieństwie do niesprawiedliwości.

Sprawiedliwość najpiękniejszy i główny jest rozpoznanie i mengikhlaskan monoteizm tylko Boga Jedynego, wierny nazwy i atrybuty jego dobra, a mengikhlaskan religii i kultu jedynie do Boga Wszechmogącego.

Najbardziej niesprawiedliwi kezhaliman robi uchylać, kojarzenia partnerów z Bogiem, jak jego słowa:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Oraz (pamiętam), kiedy Luqman powiedział do swego syna, kiedy dał lekcję do niego: "Synu mój! Nie będziesz przypisywać Bogu, rzeczywiście kojarzy (Allah) jest naprawdę wielka niesprawiedliwość "[Luqman / 31: 13].

Ponieważ sprawiedliwe oznacza umieścić coś na miejscu i korzystać z praw, które są wymagane. Niesprawiedliwi nie umieścić coś na miejscu.

Prawa największego i najbardziej obowiązkowy mianowicie prawa Boga nad Jego sług. Pracownik musi wiedzieć, Bóg Wszechmogący i wielbić tylko Go, nie łącząc go z niczym. Następnie działać na głównych punktów wiary, Szariat-islamskich szariatu jako ustanowić modlitwę i płacą zakat, postu ramadanu, pielgrzymkę do domu, dżihad na drodze Boga ze słów i czynów, buduje siebie w sprawiedliwości i cierpliwości. Nie rób żadnej z tych disyari'atkan jest formą brutalności.

W tym czynów sprawiedliwych, które spełniają praw Proroka Muhammada sal allahu sallam takiej wiary i miłości, więcej miłości, on sal allahu sallam niż wszystkie stworzenia, posłuszny, honor, chwalili i określić kolejność i jego słowa na górze porządku i słowa innych ,

Zamiast tego, jest to wielka brutalność, jeśli niewolnik nie spełnia któregokolwiek z praw Proroka Muhammada sal allahu sallaam.

W tym rzetelności chwalić i miłości posłaniec Towarzyszy Radi anhum. Bóg Wszechmogący i Jego Posłańca sal allahu alejhi ła sallam powiedział wiele cnót i uwielbienie dla g towarzyszy porównaniu do innych wspólnotowych-Umma. Towarzyszy radi anhum jest najlepszym z ludzi po proroków i posłańców. Towarzysze są te, błogosławiony przez Boga i jest gwarantowana zarobić Nieba. Przybycie islamu jest dla nas jednym z owoców walki, dżihad i ofiary anhum Towarzysze Radi.

Tak więc, jak wiele osób krytykuje brutalność, obrażać, krytykować anhum Towarzysze Radi. Urągają Towarzysze były zasadniczo bluźniercze od Boga Wszechmogącego i Jego Posłańca sal allahu sallam i islamu. Ze względu na to, że są chwaląc Boga Wszechmogącego i Jego Posłańca sal allahu sallaam. Nawet prorok sal allahu sallam zabrania urągają Towarzyszy. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

لا تسبوا أصحابي, فوالذي نفسي بيده لو أن أحدكم أنفق مثل أحد ذهبا ما بلغ مد أحدهم ولا نصيفه.

Czy można krytykować moich przyjaciół !! Demi Rabb Yang się w jego ręce, w przypadku, gdy jeden z was daje infaq złoto w górę Uhud, nie osiągnął wartość infaq nich choć (oni infaq tylko) jeden Mudd (tj całe dwie dłonie), a nie o połowę. [ 4]

من سب أصحابي, فعليه لعنة الله, والملائكة, والناس أجمعين.

Ci, którzy krytykować moich przyjaciół, to jej przekleństwo Boga, aniołów i wszystkich ludzi! [5]

Wśród innych niesprawiedliwe ustawy poświęcony jest zarówno rodziców, podłącz pokrewieństwo, spełniają praw krewnych, przyjaciół i ludzi, którzy zajmują się nami. I brutalność, która nie spełnia wszystkich tych rzeczy.

Spełnij prawa męża i żony jest formą sprawiedliwości innych. Ten, kto nie jest spełniony, wówczas niesprawiedliwi.

Human Menzhalimi wiele rodzajów, wszyscy zebrali się w słowach Proroka sal allahu sallam w Farewell pielgrzymki ":

إن دماءكم, وأموالكم, وأعراضكم, حرام عليكم كحرمة يومكم هذا, في شهركم هذا, في بلدكم هذا

Naprawdę twoja krew, twoja własność, Wysoki Sądzie, wszystko jak nieślubne dziś jest zabronione na Ciebie w tym miesiącu, a kraj. [6]

Tak, wszystko brutalność jest ciemność, w Dniu Sądu Ostatecznego. Sprawcy są karane zgodnie z poziomami kezhalimannya. Ludzie, którzy dizhalimi Odpowiedź z dobroci ludzi, którzy robią taką niesprawiedliwość. Jeśli nie mają już dobroć, następnie diambillah zło takie dizhalimi ludzi i obciążają tych, którzy czynią niesprawiedliwość.

Bóg Wszechmogący zabrania kezhaliman na siebie, a Bóg Wszechmogący daje również bezprawne spośród Jego sług. Bóg najbardziej sprawiedliwej słowem, czynem i jego odpowiedzi.

Bóg Wszechmogący mówi w Hadis Qudsi:

يا عبادي! إني حرمت الظلم على نفسي, وجعلته بينكم محرما; فلاتظالموا ...

O słudzy moi! Zaprawdę zabronić brutalności na mnie, a ja co bezprawne wśród was, nie masz co menzhalimi! [7]

Oznacza to, że Bóg Subhanahu wa Ta'ala zabronić niesprawiedliwość działa na Jego sług i zakazać ich wzajemne menzhalimi, bo sama brutalność jest absolutnie zabronione. Bóg Wszechmogący mówi:

وما أنا بظلام للعبيد

... I nie menzhalimi moje sługi. [Kaf / 50: 29]

Bóg Wszechmogący mówi:

وما الله يريد ظلما للعباد

... Bóg nie chce brutalności wobec swoich sług. [al-Mu'min / 40: 31]

Brutalność Posiada trzy rodzaje:
1. brutalność nie zostały odpuszczone przez Boga, jest uchylać, kojarzenia partnerów z Bogiem. Bóg Wszechmogący mówi:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Zaprawdę, Bóg nie przebaczy (grzechy) jako associate niego (uchylać) i On przebacza, co (SIN) niż (uchylać) jest dla każdego, kto chce. Kto obcowania Boga, to rzeczywiście, on popełnił wielki grzech. [-Nisa '/ 4: 48]

Bóg Wszechmogący mówi:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Oraz (pamiętam), kiedy Luqman powiedział do swego syna, kiedy dał lekcję do niego: "Synu mój! Nie będziesz przypisywać Bogu, rzeczywiście kojarzy (Allah) jest naprawdę wielka niesprawiedliwość "[Luqman / 31: 13].

2. Brutalność, że nie wolno w ogóle przez Boga Wszechmogącego, a mianowicie brutalności części służącej do innych. W tym z doskonałej sprawiedliwości, które Bóg pomści brutalności wśród swoich sług, zgodnie z ich kezhaliman poziomach.

Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

إن الظلم ظلمات يوم القيامة

Rzeczywiście kezhaliman jest ciemność, w Dniu Sądu Ostatecznego [8]

Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział również:

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته, ثم قرأ: وكذلك أخذ ربك إذا أخذ القرى وهي ظالمة إن أخذه أليم شديد

Zaprawdę, Bóg z pewnością opóźni (kary) za niesprawiedliwych, ale gdyby torturowali go, go nie mówić "Wtedy Prorok sal allahu sallam przeczytać werset (co znaczy):". A więc kara twego Pana, kiedy On był torturowany (ludności) kraje kto popełnia niesprawiedliwość. Rzeczywiście, w kary jest ciężka, bardzo ciężka "[Hud / 11: 102]. [9].

Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział również:

من كانت له مظلمة لأخيه من عرضه أو شيء فليتحلله منه اليوم قبل أن لايكون دينار ولادرهم إن كان له عمل صالح أخذ منه بقدر مظلمته وإن لم يكن له حسنات أخذ من سيئات صاحبه فحمل عليه

Kto na nim nie mazhlamah (kezhaliman) do brata, czy kiedykolwiek uszkodzenia honoru czy coś (właściwość podjętą przez zhalim) należał do jego brata, niech prosi go, aby menghalalkannya teraz, bo nie (Dzień Sądu) bez dinar i dirham. Jeśli ma dobre uczynki, to należy podjąć w celu (płatniczej) zgodność z kezhalimannya członków dizhalimi. A jeśli nie ma żadnych dobrych uczynków, to błędy z bratem została podjęta następnie pobierana do niego [10].

Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

واتق دعوة المظلوم, فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

... I uważaj na modlitwy ludzi, którzy dizhalimi, ponieważ nie ma bariery między modlitwami do Boga [11].

3. brutalność, że jest w woli Wszechmocnego Boga, jeśli chce On go ukarać. A jeśli chce On mu wybaczyć. Mianowicie grzechy popełnione sługę do swego Pana, oprócz tego wymigać. [12]

Bóg Wszechmogący zapewnia prostą drogę do swoich sług, którzy chcą wrócić do wymiaru sprawiedliwości. Ten, kto odbiega od niego, wtedy wróć do brutalności, który jest przeciągnięty do piekła.

Prorok:

واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم

I uważaj przeciwko skąpy przyrody / porcji, bo skąpstwo / skąpstwo, że jest to, co zniszczył ludzi przed tobą

Z powodu żądzy bogactwa, że ludzie zbierają skarb na wszelkie sposoby i z dowolnego źródła, niezależnie od legalnych i nielegalnych -na'udzu billah-. Nawet prorok sal allahu sallam, powiedział:

حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم
(Skąpstwo go), aby zachęcić ich (ludzi przed nami) do rozlewu krwi i uzasadnić ich honoru.

Skąpiec / Grabber rozlewu krwi, gdy patrzył na nie mógł osiągnąć swoje cele, chyba że rozlewu krwi.

W powyższym hadisów Proroka sal allahu sallam ostrzegał swój lud obu przypadkach, że brutalność i skąpstwo / skąpstwo. Zhalim nadużywają innych, i że jest chciwy skąpiec, co inni ludzie mają. Oba są działania, które są zabronione. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:

ومن يوق شح نفسه فأولئك هم المفلحون

... A kto strzeżony go skąpstwa, to są szczęściarzami. [al-Hashr / 59: 9]

Werset sugeruje, że ludzie, którzy nie trzymają się z skąpstwa, nie miał szczęścia. Ponieważ szczęściarzami są strzeżone przez Boga Wszechmogącego o skąpstwa. Prosimy Boga, aby chronić nas przed brutalnością i trzymać się od skąpstwa i podłości-brzydoty. [13]

Bóg Wszechmogący i Jego Posłaniec sal allahu sallam również potępił i skazany charakter porcji, skąpy i skąpy. Curmudgeonly, skąpy i skąpy jest naganne natura, tabi'at pokornej i biednej temperamentu, a także w tym jednej z chorób wśród muzułmanów. Prorok sal allahu sallam zawsze szukać schronienia w Boga z tych właściwości. Jak mogłem nie?! Ponieważ choroba ta zabiła liczną społeczność, ale także doprowadził do natury sprawców przeciągnięty do piekła, wal'iyâdzu Billah.

Wśród ludzi jest skąpy zakat wydanie, które Bóg Wszechmogący nakazał mu, kiedy miłość idzie sprzątać swój majątek i oczyścić się. Wśród ludzi jest również skąpy i skąpy wobec siebie, żony i swoich dzieci, zbyt skąpy wobec osoby bliskiej, jego najlepszych przyjaciół, jego gość, biednych, i wiele więcej.

Dlatego był tam zagrożenie, że trudno się w Al-Koran i autentycznej Sunny dla osoby, która ma chorobę i charakteru porcji, skąpy i skąpy to.

Bóg Wszechmogący mówi:

ولا يحسبن الذين يبخلون بما آتاهم الله من فضله هو خيرا لهم بل هو شر لهم سيطوقون ما بخلوا به يوم القيامة ولله ميراث السماوات والأرض والله بما تعملون خبير

I nie zawsze ludzie, którzy są skąpi, co Bóg im dane z Jego łaski, że (skąpiec) jest dla nich dobre, ale (skąpiec) jest dla nich złe. Co (skarb), które kikirkan zostanie zużyte (na szyi) w Dniu Zmartwychwstania. Boga należy jeden dziedziczenia (co jest) w niebie i na ziemi. Bóg Mahateliti, co czynicie. [Ali 'Imran / 3: 180]

Bóg Wszechmogący mówi:

وأما من بخل واستغنى) 8 (وكذب بالحسنى) 9 (فسنيسره للعسرى) 10 (وما يغني عنه ماله إذا تردى

A co do ludzi, którzy są skąpi i jego poczucie samowystarczalności (nie ma potrzeby o pomoc Allaha), a odmawia (nagroda), najlepszy, to wtedy łatwo dla niego ścieżkę do niewydolności (nieszczęścia). I jego bogactwo nie jest korzystne dla niego, gdyby zginął. [al-Lail / 92: 8-11]

Abu Hurajra radi anhu, powiedział: "Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

لا يجتمع الإيمان والشح في قلب عبد أبدا

Nigdy nie zbiegają się między keimanandan kekikirandi serce sługi na zawsze [14].

Abu Hurayrah Radi anhu, że usłyszał Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

مثل البخيل والمنفق كمثل رجلين عليهما جنتان من حديد من ثديهما إلى تراقيهما, فأما المنفق فلا ينفق إلا سبغت, أو وفرت على جلده حتى تخفي بنانه, وتعفو أثره, وأما البخيل فلا يريد أن ينفق شيئا إلا لزقت كل حلقة مكانها, فهو يوسعها فلا تتسع

Przypowieść skąpiec i ten, który berinfak jest jak dwóch mężczyzn, którzy noszą zbroi (tarcze), które obejmuje zarówno mleko do obojczyka. Dla tych, którzy berinfak berinfak ale nie jest on rozwijać w zbroję nosił to zatuszować poprzednim etapie. Podczas grabber, że nie zamierza wydać w coś będzie się silniejszy koło pancerza, który dołącza do każdego miejsca jej, próbowała ją zrelaksować, ale zbroja nie chciał się rozwijać [15].

Curmudgeonly, skąpy i skąpe, w tym przypadki zniszczenia, jak Prorok sal allahu sallam powiedział:

ثلاث مهلكات: شح مطاع, وهوى متبع, وإعجاب المرء بنفسه

Trzy przypadki zniszczenia (np) niggardly (skąpy) są przestrzegane, pragnienia, a następnie, i zachwyt nad sobą [16]

Rasûlullâhn szukać schronienia w Boga z kezhaliman,

اللهم إني أعوذ بك أن أضل أو أضل, أو أزل أو أزل, أو أظلم أو أظلم, أو أجهل أو يجهل علي

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie, bo idę na manowce lub wprowadzony w błąd (przez diabła lub charakteru szatana), pomyłki lub skrzywdzone, poślizgnięcia lub wykoleił osobę, menzhalimi (prześladują) lub dizhalimi (prześladowany), a głupca lub daj się nabrać [17].

Prorok sal allahu sallam szukać również schronienie w Boga Wszechmogącego z charakteru porcji, skąpy i skąpy. Wśród modlitwy, czytał to:

اللهم إني أعوذ بك من الجبن, وأعوذ بك من البخل, وأعوذ بك من أن أرد إلى أرذل العمر, وأعوذ بك من فتنة الدنيا وعذاب القبر

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie od tchórzostwa, szukam schronienia w Tobie od charakteru porcji / skąpiec, szukam schronienia w Mudari powrócił do życia najmniej (starcze), i szukam schronienia w Tobie od fitnah (pokusy) Świat i grób udręką. [18]

Prorok sal allahu sallam również wiele powiedzieć poniższej modlitwy:

اللهم إني أعوذ بك من الهم, والحزن, والعجز, والكسل, والبخل, والجبن, وضلع الدين, وغلبة الرجال

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie od cierpienia, smutku, słabości, lenistwa, curmudgeonly natury (skąpy), tchórzliwy, więzienie za długi i kontrolowane przez innych. [19]

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 10 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment