!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, September 20, 2015

Zbadaj (nauki), co zostało stworzone przez Boga

Jazda nie została ukończona (373)

(Część trzysta siedemdziesiąt trzy), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 19 września, 2015 14:19).

Zbadaj (nauki), co zostało stworzone przez Boga

Pierwszy werset ujawnił (ujawnił) Bóg przez Gabriel melaikat jest polecenie Iqro (Odczyt) do proroka Mahometa. Oznacza to, że choć prorok Mahomet w stanie nadal Bóg nakazał analfabetyzmu Proroka Mahometa, aby dowiedzieć się, zapamiętać i przypomnieć sobie wiedzę o Bogu w postaci Koranu i Sunny (al-mądrości).
W ciągu zawartości Al-Koranu Allah mówi człowiekowi, że Ziemia i cały wszechświat i wszystkie istoty stworzone przez Boga, nawet Bóg ustalił losy wszystkich stworzeń, nawet liście spadają z gałęzi już napisanych Boga w książce:

"Lawh Mahfuz".

Prorok sal allahu sallam powiedział: "Allah ustawić wszystkie losy wszystkich stworzeń z pięćdziesięciu tysięcy lat, zanim Bóg stworzył niebo i ziemię". (HR. Muzułmanin nie ma. Dwie tysiąc sześćset pięćdziesiąt trzy).

"Nikt nieszczęście zdarza się na ziemi i (nie) w siebie, ale to jest wpisane w książce (Lawh Mahfuz) przed przywracamy go. Zaprawdę, to jest dla Boga łatwe ". (. QS Al-Hadid: 22).

Bóg również skonfigurować i utrzymać gwiazdę, i wszystko, co jest w tym wszechświecie, i niech ludzie zbadanie zarówno naukowo i empriris wszystko, co zostało stworzone przez Boga, tak, że ludzie coraz bardziej wiem kebenaraan Jedność Boga i że człowiek został zamówiony tylko wielbić Bogu, nie poza Bogiem lub zabraniają popełniania uchylać (łączące partnerów z Bogiem) i zabronione pozostał poganinem.

 (BBC) - nowe zdjęcia z sondy New Horizons NASA oddaje nisko mgłę przywiązanie do powierzchni Plutona.
Wytrzymała górskiej scenerii planeta Pluton i zamiatanie równiny są również widoczne na zdjęciach.
Profesor Alan Stern, szef główny naukowiec misji, powiedział: "Ten obraz naprawdę sprawia, że czujesz się tam, na Plutonie, ekspertyzy stanu jego."
"Ale ten obraz jest nowe odkrycie w nauce, ukazując szczegółowo atmosferę Plutona, gór, lodowców i równiny," dodał.
Nowe Horyzonty zyskał wiele uwagi po przechodzi Plutona w dniu 14 lipca, w odległości 12,500km.
(NASAImage copyrightNASA)
NASA topografii począwszy szerzej znany od Nowe Horyzonty
Naukowcy twierdzą, mgła dostarczają kolejnych dowodów na obecność wody w Plutonie, a także na Ziemi, ale dotyczą różnych rodzajów lodu.
NASA sonda rozpocząć zbieranie danych za rok wcześniej w tym miesiącu, co pozwala naukowcom na kontynuowanie topografii Analisia.
Nowy widok półksiężyca Pluton został wysłany do Ziemi na 13 września.
Dramatyczny światło słoneczne pomaga podkreślić planeta karłowata o zróżnicowanym terenie i kilkunastu warstw mgły w atmosferze.

ARTI przypowieści w Koranie


Qur'anul al-Karim, jako przewodnika zawiera wiele przydatnych dyskusje, które są potrzebne przez ludzi w każdych warunkach. Na przykład, w nauczaniu metod i jak umieścić wartość w czyimś sercu. Metoda stosowana jest metoda, która jest prosta, a najbardziej oczywista. Wśród jego metody jest, aby przypowieści. Metoda ta służy do przekazywania problemy są bardzo pilne i istotne, takie jak problem monoteizmu i stan tych, którzy Boga Wszechmogącego mentauhidkan, uchylać się od problemów i warunków bałwochwalcy, i wielu innych wielkich czynów. Celem jest oczywiście rozumieć i zaszczepić wartości szlachetne że tła w sposób opisany w czymś betonu tak, jakby niewidoczne dla oka. W związku z tym, że jest to konieczne dla pracownika, aby zwrócić uwagę i starają się zrozumieć cel przypowieści to.

OBJAWIENIE I NAUKI porównał wodą deszczową
Bóg Wszechmogący porównał objawienia i wiedzy, że Bóg Wszechmogący zesłał Jego apostołów z deszczu, podczas gdy serce jest podobne do Ziemi i na dolinę. Wpływ nauki i objawienia w sercu porównać do efektu deszczu na ziemi ziemi. Wśród istniejących gruntów ornych, które mogą absorbować wodę i rosną trawy, jak serce może zrozumieć objawienie Boga Wszechmogącego i tak się stało w życiu.

Wśród ziemi było również wątpliwości, że może pomieścić wody, ale rośliny nie mogą tumbuhdi go. Ludzie mogą korzystać z zapisanego wody do zaspokojenia ich potrzeb, takich jak picie, kąpiel, jedzenie, i tak dalej. To permisalan w sercach ludzi, którzy mogli zapamiętać objawienie i on menyampaikanya również do kogoś innego, po prostu nie mógł tego zrozumieć dogłębnie. Tacy ludzie są nadal dobre, ale stopień mocy stopnia myślących ludzi w pierwszej grupie.

Wtedy nie jest to kraj, który nie może utrzymać wodę i nie mogą rosnąć trawa. Jest to przypowieść o sercu, które nie mogą korzystać w ogóle z objawienia, zarówno w nauce, zapamiętywanie lub praktyka.

Strona równania pomiędzy wątroby i ziemi lub nad ziemią w przypowieści wydaje się tak oczywiste, tak są podobieństwa między deszczem i objawienia. Deszcz jest źródłem ludzkiego życia fizycznego i źródła utrzymania, objawienia i nauki jako źródła życia duchowego i ludzkiego serca.

ZDANIE TAUHID porównać do TREE GOOD
Bóg Wszechmogący przyrównuje również wyrażenie jedności z dobrego drzewa zawsze owocne każdym razem.

ألم تر كيف ضرب الله مثلا كلمة طيبة كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السماء) 24 (تؤتي أكلها كل حين بإذن ربها ويضرب الله الأمثال للناس لعلهم يتذكرون

Czy nie widzisz, jak Bóg uczynił dobre zdanie przypowieść jak dobre drzewo, jego korzenie są mocne i jej oddziały (Towering) w niebo, drzewo wyda owoce w każdej porze roku, za pozwoleniem swego Pana. Bóg przypowieści dotrzeć do ludzi tak, aby zawsze pamiętać. [Ibrahim / 14: 24-25]

Podobnie TAWHEED drzewa sadzone w sercu. On będzie nadal przynosić owoce lub korzyści. Wśród owoców Tauhiid czyli dobre intencje, moralność szlachetne i dobre uczynki. Świadczenia te nie są odczuwalne tylko przez tych, którzy tauhid, ale też postrzegane przez innych.

Poganie utożsamiane z SPIDER
Bóg Wszechmogący przyrównuje politeizm i bałwochwalcy, którzy szukają schronienia poza Bogiem Wszechmogącym, jak dziania pająka gniazdo. Ponieważ są najsłabszym pajęczyny gniazdo [2], tak, że jego działania gnieżdżą tylko sprawi, że słabsze.

مثل الذين اتخذوا من دون الله أولياء كمثل العنكبوت اتخذت بيتا وإن أوهن البيوت لبيت العنكبوت لو كانوا يعلمون

Przypowieść o tych, którzy podejmują protektorów poza Bogiem jest jak pająk, który sprawia, że dom. I rzeczywiście najsłabszy domu jest dom pająka, czy oni byli wiedzieli. [al-Ankabut / 29: 41]

Podobnie bałwochwalców, którzy biorą ochraniacze innych niż Boga Wszechmogącego. To tylko osłabia się, ponieważ jego serce było zerwanie relacji z Boga Wszechmogącego. Serce jak to będzie bardzo podatny ze wszystkich stron, w połączeniu z uzależnienia od stworzenia, wtedy będzie bardziej kruche. Myślał, że istota może skorzystać i zapisać go przed niebezpieczeństwem, ale nie.

Oczywiście bardzo różne warunki z chorobą serca muzułmanów, którzy tylko opierają się na Boga Wszechmogącego. Jego serce jest silne według mocy wiary, tauhidi i zależność od Boga Wszechmogącego, który wszystko załatwił. Podobnie myślących muzułmanów, którzy popełnili i powyżej zasad swojej religii. Słowa i czyny pozostają dobre, wolne od istot niewoli, nie opiera się na nich zupełnie.

Kontrastuje to z bałwochwalcy porównać do głuchoniemego ponownie, co jest tylko ciężarem. On nie może przynieść dobre, choć biorąc pod uwagę różne wskazówki. Jego serce było zawsze zależy od woli stworzeń, tym samym pośrednio był zniewolony i nie mają wolności. Diperumpamakan również przez Boga Wszechmogącego, aby ludzie, którzy polegli z wysokości i jest dotknięte ptaków i selanjut rozdzierane podarte się z formy.

حنفاء لله غير مشركين به ومن يشرك بالله فكأنما خر من السماء فتخطفه الطير أو تهوي به الريح في مكان سحيق

Z szczery do Boga, nic nie obcowania z Nim. Każdy, którzy przypisują Bogu nic, to jest tak, jakby spadają z nieba i uderzył ptak, czy wiatru do odległych miejsc. [al-Hajj / 22: 31]

Jeśli wszystko uważają za boga są zbierane, aby większość małych stworzeń pływających, że nie będzie w stanie to zrobić. Więc co, jeśli oni sami? Zamiast tworzyć muchy, przywrócić i odzyskać jedzenie podjęte nawet nie potrafią latać. Czy są jakieś wady gorsze? Czy jest ignorancja jest gorsza od niewiedzy pogan? Stan ten pogarsza wielu bogów czczonych, które spowodowały, że ich nie może wygrać przyjemność z tego wszystkiego. Tacy ludzie są zawsze prześladuje od smutku i cierpienia, które było wielokrotnie trafiony.

Gdyby poganie sobie sprawę, większość z nich zło, to on próbował się ratować z różnych zła, że. On będzie również mieć świadomość, że w tym czasie miał marne zdanie po bez względu na ich religię. Jest to sprzeczne z muzułmanami, którzy tylko angażujących się Boga Wszechmogącego. Ich serca są spokojnie na religii prawdy. Zdają sobie sprawę również, że owoce zostaną nabyte znacznie lepiej, że wieczne szczęście w życiu jest wieczna.

Amal sługi są jak GARDEN
W innej przypowieści, Bóg Wszechmogący przyrównuje czynów takich jak ogród.

ومثل الذين ينفقون أموالهم ابتغاء مرضات الله وتثبيتا من أنفسهم كمثل جنة بربوة أصابها وابل فآتت أكلها ضعفين فإن لم يصبها وابل فطل والله بما تعملون بصير

I podobieństwo tych, którzy spędzają swoje bogactwo szukając zadowolenia Boga i dla jędrność ich duszach, niczym ogród, który znajduje się na płaskowyżu, który jest podlewane przez deszcz, to przynosi swoje owoce dwojaki. Jeśli ulewny deszcz nie jest woda, a potem deszcz (wystarcza). Bóg widzi jasno, co czynicie. [al-Baqarah / 2: 265]

Bóg Wszechmogący wspomina uczynek ze szczerością, pomniejszoną o wszystkim, co może zrujnować ogród znajdujący się najlepszym miejscu, tylko wiatr i słońce, i nie brakuje zaopatrzenia w wodę. Grunty takie, które nie zostały dotknięte ulewnego deszczu, na przykład, tylko mżawka to wystarczy, aby to żyzne mediów rośnie. Jeśli te elementy są spełnione, to oczywiście powoduje owoce będą bardzo zadowalające, liście są gęste i zacienionych i chłodne powietrze. Właściciel zawsze czerpać rezultaty nie martwiąc się.

Ale jeśli są dotknięte suszą lub katastrofy uderzył i spalił.

أيود أحدكم أن تكون له جنة من نخيل وأعناب تجري من تحتها الأنهار له فيها من كل الثمرات وأصابه الكبر وله ذرية ضعفاء فأصابها إعصار فيه نار فاحترقت كذلك يبين الله لكم الآيات لعلكم تتفكرون

Czy jest wśród was ktoś, kto chciałby mieć ogród dat i winogron, które płynęły pod rzek; miała w ogrodzie wszystkie rodzaje owoców, potem przyszła starość człowieka, miał mieć dzieci, które są jeszcze małe. Następnie farma wiatrowa głośno zawierający ognia, i płonie. W ten sposób Bóg wyjaśnia wam Swoje znaki, żeby się nad tym zastanowić. [al-Baqarah / 2: 266]

To jest to przypowieść o ludzi, którzy robią praktykę, a potem zrobił coś, co uszkadza i niszczy to, co zrobił, jak uchylać, nifaq lub innych czynów niemoralnych, że może zniszczyć nagrodę. Jak stracić!

Od tej przypowieści, możemy stwierdzić, że ludzie, którzy nie mają wiary na wszystkich, jak ludzie, którzy nie mają w ogóle ogród.

Strona równania pomiędzy miłością i ogrodzie jest jakość powierzchni znacznie dotkniętych adekwatności wody, żyzności gleby i życzliwość miejscu. Tak więc również w czynach. Czyny był pod silnym wpływem objawienia jako wątroby odżywczej. Następnie sprawca również zakończyła wszystkie wymogi otrzymania miłosierdzia, które dają zadowalające rezultaty.

I jeszcze wiele perumpaman gospodarzem Boga Wszechmogącego w Koranie. Różne przypowieść może być rozumiane tylko przez ludzi, którzy mają poczucie. Kiedy te przypowieści są stosowane do diperumpamakan, wtedy wszystko będzie klarowny.

(Cytat z książki Al-Qawâidul hisan szejk Abdurrahman bin Nasir as-Sa`di, Reguła 22nd)

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 01 / Rok XV / 1432H / 2011. Opublikowane Fundacja Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment