!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, October 3, 2015

nsanlar doğa ile uyum kaybettik.

Bitmiş değildi binmek (378)

(Part yüz yetmiş sekiz üç), Depok, West Java, Endonezya, 30 Eylül 2015, 03:18).

İ
nsanlar doğa ile uyum kaybettik.

1960 ve 1970'lerde kasvetli köy ve nehir Somber Wayn ve hala vahşi yukarı köyü arasında.
, Kalabalık değil, birçok yerel (Dayak dart) bugis ve Java gelen göçmenler.
Yeni ulu köyünde hem Vatikan'a köye ulaşmak için, küçük (bir raket ile) tekne ve ne zaman (yağmur nedeniyle) Nehir yine hızlı akımlar kullanarak Balikpapan genellikle insanlar sonra sadece nehrin üst köyünde geldi gün sürebilir, şimdi köy zaten Birlikte Balikpapan şehir ve ulaşım yolu ile dört tekerlekten çekişli araç ve motosiklet ile ya zaten kolay oldu.
Yerel sakinler yukarı köyde kalmak ve Somber Wayn akışyukarısına aşağı geçti ağırlıklı Dayak dart bulunmaktadır.
Nüfus tarım alanlarından yaşıyor, fakat toprak koşulları bu çiftçilerin sadece yılda bir kez hasat edilebilir, genellikle pirinç yetiştiriciliği.
Ancak genellikle de pirinç yetiştirilen ilave olarak, çiftçiler genellikle salatalık, papaya, mısır ve manyok gibi sebzeler içeren alanlar ara ürün.
Pirinç gıda stoklarının temini tükenmiş Yani, çiftçiler, şimdiye kadar ormandan elde edilen manyok, mısır veya mısır hasat yeterli yiyecek stokları
Ekilir gibi papaya ve domates gibi meyve yanı sıra, ormanlar hala birçok Durian ve rambutan ve kahverengi (Duku orman) bulunmaktadır.
Balık ve diğer yan yemekler genellikle Müslümanlar avı geyik (geyik) yerel halk Kaharingan Hindu ve Hıristiyan animsme onlar geyik ve domuz avı sırasında Dayak insanlar, acı su diyorsun.
Sakinleri genellikle piton büyük miktarda avlamak ve nehir boyunca bir ağaç dalı üzerinde asılı değil.
Bu yüzden ne zaman nehir boyunca olsa bile birçok piton, sessizce kesintisiz akışyukarısına aşağı tekneyle kürek sakinleri, birçok bir şal öldürüldü veya yırtılmış python (askerler) sıklıkla yılanın başını vurularak olan avcı olduğunu söyledi olmuştur ,
Tatlısu balıkları çok canlı nehir iken nehir açık olduğundan bile göz görebilirsiniz.
Sakinleri genellikle sık sık balık cazibesine veya bambu balık tuzağı (biz terbiye diyoruz) koyarak.
Çiftçiler yanma ormanlarla dikim pirinç önce, normalde açık tarım arazi iken.
Çiftlik arazisi iki hektar seçici günlük (tek kullanımlık bıçak / machete) tarafından çiftçilere açık arazi birçok aylar çiftlik arazisi yandı zaman ise sadece bir haftalık bir süre içinde yeni oluşturulan iki hektar alırsa çünkü.
Zaten deneyimli Ancak, yerel kültivatörler daha sonra, iki hektar kullanmak istiyorsanız, ölçülebilen bir alana sahip orman yakmak sadece iki hektar yandı, onlar orman yangınları yaymak ve her yere yayılabilir olmadığını yolları var.
Yani, çiftçilerin pratik iç hayat, hatta bir dart Dayak longhouses tek bir evde hane 3 ila 5 başkanları arasında yaşadığı.
Balık, et (sarsıntılı) geyik ve bu manyok yaprakları ve salatalık gibi sebzeler, çeşitli ile birleştiğinde pilav (pirinç / pirinç) ile günlük yemekler. Kendilerini hasat ve pirinç, mısır, manyok ve sagu hasat arasında değişen, yıl boyunca büyümeye Yani, sadece aynı lauknya sepnjang yıl tatlısu balık ya da et sarsıntılı geyik (geyik) ya da domuz eti var (dayak Hıristiyan / Hindu Kaharingan)
Özellikle Dayak dart çoğunluğu Dayak Hıristiyan din veya Hindu Kaharingan, ancak, çoğunluk sahil çok kökenli Bugis göçebeler ilişkilidir genellikle üzerinde, kıyı ilçe dart yaşıyor çünkü / Bajau (Sulawesi) Müslüman olduğunu, pek çok Dayak dart Bugis din öğretilerini takip / Bu Bajau.
Temel gıda (zımba) Nüfus alanında elde edilmiş ve ormanlar (sago) elde edilmiştir Çünkü o zaman insanlar kentin sakinleri ile devam enflasyon ve işten çıkarmalar (işten çıkarma) bir dalga etrafında karışıklık yoktur. Radyo televizyon özellikle, bu olmadığı zaman, dış dünyadan gelen bilgi bu tamamen eksikliği, böylece /
Hiçbir yaygara Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası, Gunernur, belediye başkanları ve Regents, aynı zamanda hiçbir köy seçimleri var olmuştu ve köyün başkanı, köy / kasaba başkanı sadece prens unvanı orada tayin edilmemiştir.
Şaşılacak tüm sakinleri bir ulusal kimlik kartı (KTP) sahip değil zaman.
Birçok ormanda girdiği Hollanda çok papaz / rahip bile birçok ormanda bir kilise kurdu, çünkü birçok Dayak, Hıristiyanlığın taraftarlarını oldu.
Doğası gereği onlar sonuçları sürdürülebilir biçmek çünkü köylülerin hayatlarını, doğa ile uyum içinde idi.
1970'li yıllarda, babam bir askerdi, ama olsa bile, Anlaşılır biz zaten kardeşler altı kişi (ampai emeklilik var sekelurga, Kampung Baru Central, Balikpapan sahilde kendi ev inşa ederek, ordu sentosa II Balikpapan yatılı ev taşınmaya karar verdi Babam daha sonra annem (olan çocuklar 13) doğurdu, eğer düşük üç kez hesaplanan beş oğlu, beş kızı) vardı.
Yani babam evin altında deniz altında) ne zaman gelgit olan bir ev, büyük sahne inşa etmek.
Yani wc / tuvalet / tuvalet hemen denize dalan. Hiçbir aile planlaması (KB) vardı Anlaşılır zaman böylece tüm çocukların can tam ofisinden pirinç rasyon.
Şu anda bizim çocukluk birlikte yerel halk berenamg ile boş vakit geçirmek ve sağ evin arkasında sahilde küçük bir tekne kürek. Bizim Kdang balıkçılık ve yakalama yengeçler evin arka çoktur.
Her zaman biz arkadaşız mangrov ormanları zaman eteklerinde yaygın olarak kullanılabilir etrafında Wayne ve nehirler orada biz ıstakoz ve salyangoz mangrov (salyangoz mangrov) de dahil olmak üzere yengeçler ve türlerin geniş bir yelpazede, menjaing, yeni bir köy sonunda Somber nehir ağızlarında tekneler pedal olduğumuzu hala Balikpapan Körfezi kıyılarında süslüyor.
(Bizim aile erken 1973 yılında Jakarta taşındı sonra) sadece hala Londra'da yaşayan aile yakınlarını ziyaret etmek bu yere geri geldi 1990 yılında, biz sık sık atık plastik ve atık bulundu Balikpapan sahil dökülen dışındaki bulundu.
Sulu yerel balıkçılar tahrip mangrov dışındaki, kıyı plajları tercenar çeşitli çöp oldu, kıyı mangrov Balikpapan balık, yengeç, karides (ıstakoz) ve salyangoz yine birçok türü bulundu söyledi.
Biz de tekrar bulmak Daulu çok bulmak zor olmuştur python dahil akışyukarısına aşağı gelen boyunca ağaçlarda asılı orangutans olamazdı.
Orangutan biz hala Orang Utan yönetir Toplum Kuruluşu tutulan nehir Wayn içinde esaret orangutan bulunabilir.
Şimdi Borneo adası, artık ağırlıklı olarak kullanılan vahşi vardır, artık pek çok palmiye plantasyonları ile fonksiyonu değiştirilmesi yandı htannya ve akar önce nehir, açık tarım arazileri yağı Açgözlülük insan ekonomiyi kaybolmaya başladı içine fonksiyon ağaçları yağmur suyu absorbe nedeniyle nehir suyu akışı, daralma oldu Endonezya sonuçlanan ormanları yakarak şimdi acil durumlar dumanı dahildir

Endonezya orman yangını olay 1997 Samai can

(BBC) Orman ve Endonezya'da toprak yangınları 1997 yılında milyonlarca hektar ulaşmıştır.
Kapsamı ve Endonezya'da bazı illerde orman ve arazi yangınları ekonomik etkileri araştırmacılara göre, 1997 yılında benzer olayların ölçekle eşleşmesi için çok muhtemeldir.
Izleme yoluyla, Robert Alan, bu yıl Endonezya'yı vurdu çok ciddi arazi ve orman yangınları değerlendirmek.
Alan, Uzay Çalışmaları Uzay Ajansı Amerika Birleşik Devletleri için Goddard Enstitüsü çalışmalarını yürüten bir Columbia Üniversitesi araştırmacılarından, hatta Endonezya'da durum kuraklık El Nino olgusunun bir sonucu olarak devam ederse daha zor olabilir inanmaktadır.
"Singapur ve Sumatra koşulları hava tahmini kuru mevsim uzun sürer ise, 2015 kayıtlarında kötü olay olarak kaydedilecektir olduğu düşünülebilir 1997 güneydoğu bölümünü yaklaşan yolu vardır," Fields AFP haber ajansı tarafından kaydedilen sözlerinde belirtti.
Döneminde 1997-1998 yılında Endonezya hükümeti yangına maruz kalan arazi miktarı 750.000 hektara ulaşmıştır olduğunu tahmin ediyor.
Ancak, bu tür Çevre Forumu (WALHI) gibi çeşitli çevre kuruluşları sayı 13 milyon hektara ulaşmıştır tahmin ediyoruz. Ardından Ulusal Kalkınma Planlama Teşkilatı Asya Kalkınma Bankası (ADB) ile birlikte hareket çalışma yangın etkilenen arazi miktarı 9.750.000 hektara ulaşmıştır olduğunu tahmin ediyor.
Ekonomik etkisi hakkında, tahmin miktarı değişir. Güneydoğu Asya Endonezya Ekonomi ve Çevre Programı 1997-1998 yılında arazi ve orman yangınları sonucu US $ 5 milyar $ 6000000000 zarar öngördü.
Ardından, Bappenas ve ADB çalışma Rp711 trilyon denk $ 4,861 ABD kaybı kaydedildi.

1997 yılında yangın ve duman nedeniyle Endonezya'nın ekonomik kayıplar 4000000000 $ dan 9000000000 $ arasında değişmektedir.
Ekosistem esnekliği
Herry Purnomo, Uluslararası Ormancılık Araştırma araştırma enstitüsü Merkezi (CIFOR), aynı zamanda toprak ve orman yangınları, bu yıl 1997 yılında rekorunu egale etti savunuyor.
"El Nino fenomeni bu yıl biraz daha küçük ile karşılaştırıldığında 1997 Ancak, sanayi ve petrol palmiye plantasyonları tarafından bozulmuş oldum çünkü orman yangınları karşı daha savunmasız bizim ekosistemlerinin esneklik," Herrera BBC Endonezya, Jerome Wirawan anlattı.
Herrera orman ve arazi yangınları ekonomik etkileri bu yıl rekor 1997 maç olabilir olasılığını göz ardı etmedi.
"Il can yangın nedeniyle sadece Rp20 trilyon kayıp. Eh, şimdi orada en az beş ilde yani şiddetli Riau, Jambi, Güney Sumatra, Batı Kalimantan ve Central Kalimantan etkilendi, "Herrera dedi.
Ona göre, kayıp değeri yalnızca eksik odun ateşi ile sadece hesaplanmaz. "Halk sağlığını, hasarlı su, ulaşım, ve diğerleri etkilenen ekonomik faaliyetleri vardır parçalandı," Herrera dedi.
BBC Endonezya, Veri Bilgi ve Ulusal Afet Yönetim Kurumu Halkla İlişkiler (BNPB), Sutopo Purwo Nugroho Başkanı ile yaptığı bir röportajda, 2015 yılında Endonezya'da çeşitli illerde meydana gelen duman felaketin ekonomik etkisi 20 trilyon söyledi.
Bu sayı, geçen yılki verilere dayalı, dedi.
Sadece Riau ilden Nisan Şubat üç ay üzerinden hesaplanan 2014 yılında pus nedeniyle kayıplar, Rp20 trilyon ulaştığı ortaya çıktı.

Üç ilde en kısa sürede acil müdahale set
Smog neden Arazi ve orman yangınları düzenli bir yıllık olay haline gelmiştir.
Endonezya hükümeti yardımı yıllardır da Endonezya'da orman yangınları gelen smog ve arazi etkilendi iki komşu ülkeleri, Singapur ve Malezya, sunulan kabul etmemekte ısrar ediyordu.
BBC röportajında, Cumhurbaşkanı Joko Widodo Endonezya aşmak için helikopter ordu mensupları ve polis gibi onlarca binlerce dağıtarak, ciddi bir çaba olmuştur dedi.
Başkan Joko Widodo pus durdurmak için fiziksel çalışmayı tamamlamak için üç yıl gerektiğini söyledi.
"Biz işlemek için hepsini seferber ettik anlamına gelir, ancak bu zaman alır. Ben üç yıl fiziksel işi tahmin, "Jokowi BBC'nin Karishma Vaswani anlattı.
Çevre ve Orman, Siti Nurbaya Bakanı iken, Singapur karartma yardımcı, Endonezya, Chinook helikopterleri o aynı sunabileceği yardımın türünü açıklar.
Ama numara sadece tek bir birimdir.
Sakinleri sağlık ocağı bebekler üst solunum yolu enfeksiyonu ve yüksek risk altındaki yaş ile ilişkilendirilebilecek yeterince yüksek ziyarete Çünkü biz tahliye için şehir yönetiminin salonu aldı.
Helda Süryani
"O (Singapur) sadece bir uçağı vermek ngasihnya 20 tablet sürece veya 30 yani," Siti dedi.
Olağanüstü hal
Üç ilde, yani Riau, Jambi ve Central Kalimantan toplam tehlikeli aşamanın ötesine bölgedeki hava kirliliği göstergeleri hafta sonra acil durumunu getirmiştir.
Çarşamba, 30 Eylül, Meteoroloji, Klimatoloji hesaplanması göre- Pekanbaru, Riau gösterge kirleticinin ve Geofisika- On tehlike düzeyi daha 450 veya 100 yüksek ulaşır.
Desi talihsiz durum, bir akciğer enfeksiyonu acı beri, Pekanbaru, Riau bir hastanede tedavi edildi bir yaşında bebek annesi oldu. Enfeksiyon son birkaç ay içinde kalın bir sisin tarafından ağırlaştırılmış edildi.

 "Oğlum evde olmuştu nedeniyle sis yerde gitmeyin. Bir akciğer enfeksiyonu ile temas hâlâ. Neden hükümet bir şey yapmıyor? Çocuklarımız her duman nedeniyle ölene kadar niye bekleyelim? "Dedi.
Pekanbaru, DRG Şehri Şef Sağlık Memuru. Helda Süryani, o kadar altı aylık doğmuş bebekler için tahliye siteleri gibi bir ofis binası Belediye Başkanı Pekanbaru üçüncü katında salonu sağlamak dahil olmak üzere çeşitli adımlar, alınan söyledi.
Salon şimdi dört çocuklu, hamile bir kadın ve üç ana chaperones tarafından işgal edilmiş durumda.
Çarşamba (30/09), Pekanbaru, Riau gösterge kirleten, On Meteoroloji, Klimatoloji ve Jeofizik hesaplamaya göre tehlike düzeyi daha 450 veya 100 yüksek ulaşır.
"Sağlık ocağına ziyaret vatandaşları bebekler üst solunum yolu enfeksiyonu ve yüksek risk altındaki yaş ile ilişkilendirilebilecek yeterince yüksek olduğu için, tahliye için şehir yönetiminin salonu aldı" Helda Pekanbaru, Sari Indriati gazetecilere yaptığı açıklamada söyledi.
Duman alanlarının Tahliye Azisman Saad, Pekanbaru akciğer uzmanları tarafından önemsenmektedir. Tahliye aynı bölgede yapılır Ancak, ona göre, bu etkili olmayacaktır.
"Pekanbaru tahliye da, ben daha az etkili düşünüyorum. Pekanbaru sis kefen oldu Çünkü "Azisman dedi.

Kim orman ve arazi yakma arkasında 'aktör'?
Arazi temizleme faaliyetlerini yürütürken Her grup kendi gelir yüzdesi alacaksınız.
Orada alanında faaliyet yaklaşık 20 aktörler ve orman ve arazi yangınları ekonomik fayda elde. Ekonomik aktörler ilgi ve yarar dokusu çoğu kolluk eylem için zordur.
Hükümet eylem imprison veya arazi yakma şüphelenilen bireyler ve şirketler hakkında kovuşturma tekrarlayan sis önlemek için yeterli olmaz.
Uluslararası Ormancılık Araştırma araştırmacı Merkezi (CIFOR) Herry Purnomo ait 'Land Ekonomi Politik ve Orman Yangını' araştırma ifade Gerçekler ve sonuçlar.
Faillerin orman brülör, toplum ve orta sınıflar ve şirket hem ilçesindeki, ulusal ve hatta ASEAN seviyesine kadar hem güçlü kişilerle irtibatta hep, çünkü alanında karmaşıklık, Herrera göre, meydana gelir.
Herry Purnomo çalışma toprağın fiyatı petrol palmiye dikimi için hazır olarak artacak yakarak temizlendi bulundu.
"O vardır (bahçe) yağ palmiyesi, bölgede güçlü belirli bir parti, bu nedenle naip veya vali ilgili orman yangınları, çok (oyunculuk), siyasi takımyıldızı görmek gerekir kolay değildir (yanan ahşap) talep edecek valiler için, bu olabilir kolay değil BBC Indonesia "Herry, Çarşamba (23/9).
Onun araştırmaya dayalı bu aktörler, "organize suç" biçimi olarak çalışıyorum.
Arazi iddiaları gibi farklı görevleri yürütmek gruplar, pazarlama ekibi gelene kadar, acımasız veya kesme veya yanma yapmak çiftçilerin organize etmek ve köy yetkililerin yer aldığı vardır.
Ama sadece merkezi düzeyde, ev sahibi Jakarta, Bogor, ya Surabaya köylülerine, şirketin personel, çalışanlar ilçesinde, bir işadamı ya da orta ölçekli bir yatırımcı yakınları olabilir.
Örgütlü
Arazi temizleme faaliyetlerini yürütürken Her grup, tek başına gelirin yüzdesi alacaksınız, ancak çiftçilerin grupları kesim, acımasız ederken ortalama çiftçi gruplarının kurulu,% 51 -57% arasında, gelir büyük bölümünü aldı ve yanma 2 arasındaki gelir kısmını alır % -14%.
Onun araştırmada, Herry arazinin fiyatı hektar başına Rp 8.600.000 bir fiyata sunulan alanların temizlenmesi ile temizlendi bulundu.
Ancak, 'dikim için hazır "veya arazi yerine fiyatı, hektar başına yani Rp11.2 milyon artacak yakıldıktan.
Arazi hasat için hazır dikilmiş edildikten sonra hektar başına Rp40 milyon arasında bir fiyata satılacak, böylece daha sonra üç yıl sonra, yetiştiriciler zaten.
Görüntü copyrightGETTY GÖRÜNTÜLER
Resim başlığı
Toprak sahipleri yanan araştırmacılara büyük şehirlerde veya köylülerin yakınları, ilçe çalışanı, olabilir.
Arazinin ekonomik değer artışı arazi ve orman yangınları yararlanmak için aranan aktörler sürekli meydana yapan şeydir.
Yanmış veya mekanik olarak temizlenmelidir eğer ek olarak, arsa alış ve satış modelleri, arazi hazırlığı, alıcı sorumluluğundadır. Temizlik ucuz maliyet, şanslı alıcılar daha da büyük olacaktır.
Mekanik hektar başına 200 $ gerektiren arazi temizliği ise karşılaştırma için, Herrera göre, hektar başına, maliyetlerinden 10-20 $ yanmış.
Haritalama, ölçme ve politika yaklaşımları kullanarak Riau, yani Rokan Hulu, Rokan Hilir, Dumai ve Bengkalis dört ilçede 11 sitelerde yapılan Herry çalışması.
Riau, 60 petrol palmiye plantasyonları ve endüstriyel ağaç tarlaları 26 vardır.
Siyasi patronlarının
Bölgede petrol palmiye plantasyonları sahibi oldu alanındaki şirketler ya da bireyler yerel düzeyde politik patronları bulabilirsiniz.
Herrera işaret "Bölgede karar verme ve uygulama süreçlerini etkileyen ilçesinde çok güçlü bir patron siyasi partiler küçük ölçekli işletmeler olduğunu varsayalım. Onlar görevdeki güçlü destekçileri olduğunu olabilir."

Orta düzeyde oyuncular ya da 'baronları' Herrera keşfetti, herkes olabilir.
"Bireysel hükümet yetkilileri itibaren polis, asker, araştırmacılar, ilgili olabilir, bir sonraki yağmur mevsimi karşılamaya yanan (do) yapabilirsiniz gelişim sürecinde avuç ve avuç hektar yüzlerce kadar olabilir," dedi.
Aktörler bu okunaksız veya sis ile başa çıkmak için şimdi oluyor kolluk bir desen yakalandı olduğunu.
Bunu bulmak için, tarlaları gelen hurma yağı ürünleri kanalize nerede izlemek önemlidir.
Yakıt arazi
Bu bulgular ışığında, Endonezya Palm Yağı Birliği (GAPKI), Tofan Mehdi, Derneği sözcüsü üyeleri GAPKI sadece 635 firma var orada 2500 palmiye yağı şirketleri, küçük ve orta sınıf vardır ve toplam dedi.
Riau pus son 18 yıldır devam ediyor.
"Bu yüzden bizim üye ben yukarı ve aşağı kontrol çünkü. Dış üye GAPKI, biz aletleri veya ilgi yok ama biz, örneğin Güney Kalimantan valisi tarafından sunuldu neyi desteklemek, teşvik etmek, hayır (arazi yakma) eminim ki onlar (petrol şirketleri Küçük ve orta ölçekli yağ) daha kolay kontrol etmek için üye GAPKI sipariş için, "dedi.
Ancak, Tofan onlar dibe izlenmesinde titiz bir yöntem olmadı itiraf. "Ama GAPKI, standartlarına sahip gereksinimleri vardır, merkezi yerel ve bölgesel olarak düzenlemelerine uygun olarak kurallara uygun" dedi.
Orman yangınlarını şüphelilerin Buna ek olarak, Riau Polis üyesi GAPKI de PT Inti Langgam melezleri kurmuştur.
Bugüne kadar şirket veya yanmış arazi sahibini koruyan siyasi patronlarının dokundu henüz Kolluk çabaları.
Edi Saputra, Ogan Ogan Ilir çiftçiler, Güney Sumatra arazi yakma uygulaması zaten yüzlerce yıldır toplumda devam olduğunu söyledi.
Ama pratik dikim sezonu denk, genellikle sadece 5-10 yıl, her yıl yürütülen değildir.
"Biz yıllardır yüzlerce yakmak zorunda, ama biz duman hakkında şimdi yaygara yapmak neden toprak bu kadar yanıcı olduğundan bu yüzden şirkete verilen tüm imtiyazlar. Kara şirketler susuz kalmış, pirinç ekili olamaz Çünkü? Güçlü bir ateş gibi görünüyor neden, bu demektir çizik varsa. Şimdi eskisinden daha uzak aslında, yangın noktalar vardır, direkt toprak yanma "dedi.

Yaptırımlar orman yangınları: Neden 'dokunmayın' büyük şirketler vardır?
23 Eylül 2015
Çoğu şirket yangın orman dava olmuştu, ama süreç kısır olduğunu
Riau Çevre aktivistleri Sumatra arazi ve orman yangınları ile ilgili şirketlere yaptırım takdir ediyorum, ama yüksek profilli şirketlerin bir dizi 'dokunmayın' neden sorguluyorlar.
Riau, hükümet de mahkemeye dava ve pus etkilenen insanlara tazminat ödemeyi şirketlerin gerektiren daha sıkı yaptırımlar sağlayabilir dedi koalisyon ormansızlaşma izler.
"Giving yaptırımlar biz de benzer adımlar tespit ve imtiyaz alanı yangınları ve deneyimli yangınlar her yıl kaydedilen büyük şirketler üzerinde yapılacak olup olmadığını görürsünüz, bir adım daha hızlı, oldukça umut verici idi. Fakat, 'aktivist koalisyon yıkım izler söyledi Riau, Afdhal Mahyuddin ilinde Orman (orman Gözler), BBC Endonezya, Heyder Affan, Çarşamba (23/09) sabah söyledi.
Daha önce, Sumatra dört şirket arazi ve orman yangınları ile ilgili Çevre ve Orman Bakanlığı (KLHK) tarafından onaylanmış.
PT HSL (Riau) lisansı iptal edildi ise kimin lisansları şirketler, PT Lih (Riau), PT TPR'yi (Güney Sumatra) ve PT Waj (Güney Sumatra) askıya alınır.

Şirketlerin yangın önleme ekipmanı sağlaması gerekir
Şirketlerin alanındaki tüm faaliyetlerini durdurma ve yangın önleme ekipmanı tamamlayıcı olarak yükümlülüklerini karşılamak zorundadır.
Bu yaptırım Çevre ve Orman haber olayı özel görev gücü (Satgasus) Bakanlık dayanıyordu. Onlar şu anda Sumatra ve Kalimantan yanmış 286 yerleri ziyaret etmiştir.
Ödeme tazminat
Ek Afdhal Mahyuddin hükümetin izni PT LIH dondurulmuş olduğunu öğrenmek için çok sürpriz olmadığını söyledi.
"Çünkü, 2013 yılında ve daha sonra onlar olmuştur şüpheli ve şimdiye kadar denenmemiş," Afdal dedi.
Hükümet Riau PT HSL iş lisansı iptal Benzer şekilde, Afdal çok sürpriz değildi. "Uzun süredir aktif Doğal olarak," diye ekledi.
Ancak, o ekledi, hükümet yıllardır benzer ihlallerin yapıyor diğer büyük şirketlere karşı benzer yaptırımlar sağlamak, ya da sıkı gerekir.
"Biz ihlalleri belirtilen çeşitli şirketler taviz vardır unutmayın. Şaşırtıcı bir şekilde, onlar iptal edilmez veya yaptırıma tabi," Afdal dedi.
Aktivistler, yangın orman geçmesi birçok büyük şirketleri görüyoruz
"Ben büyük ölçekli işletmelerin veya yüksek profilli karşı harekete gerektiğini düşünüyorum," diye ekledi.
O da önerilen ceza gibi bir ceza ya da hukuk mahkemesine davayı getiren olarak faaliyet lisansının sadece bir süspansiyon veya iptali, daha fazla olmalıdır.
"Onlar da sis yaygın nedeni etkilenen topluluğun tazminat ödemek zorunda" diye ileri dedi.
Şu anda, takım Sumatra ve Kalimantan yanmış 286 yerleri KLHK ziyaret etti.
Dahası, o KLHK şirket altyapısını tamamlamak zorundadır lisansı henüz yangınlar potansiyelini azaltmak için yerine getirilmesi gereken askıya söyledi, dedi.
Şirket mahkemede suçlu bulunursa Donma lisans iptalini etkileyecek, yetkililer KLHK dedi.
B Hakkında Bu haberi paylaş

"Bizim çocuklar sigara nedeniyle ölmektedir hükümetin bekleyen nedir?"
Oda dört aylık bir bebek bakarak City Hall Pekanbaru, Apriyani üçüncü katında hava regülatörü donatılmış olarak, selâmetle uyudum.
35 yaşındaki kadın acil bebek bakımı sağlanan Pekanbaru şehir hükümet sığındığı dört annelerin biridir. Bu ay boyunca devam edilmiştir arazi ve orman yangınları sonucu zehirli gazlar bebeği korumak için bir çabadır.
"İşte, duman ücretsiz bebeğim. Evde aksine," Apriyani dedi.
Biz evde kalmak zaman 'bebeğim sürekli öksürüyor. Burada ise, işyeri kapatıldı ve hava temizleyicileri vardır edilir.
1000 tarihinde kaydedilen Pekanbaru hava kirliliği Kirletici Standart Endeksi (PSI) rakamlar. Tek başına 100 PSI sağlıksız olarak sınıflandırılır rağmen, ve 300'den fazla tehlikeli olarak kabul edilir ise.
"En acı bebekler. Bu, aynı bebek sürekli öksürük"
Orada hiçbir yataklar kiralanır bebek ve oksijen tüpleri, ama Afriyani o uzun süre orada kalmak istemiyordu mengaakan.
Doğru, onların sağlığı için kötü olduğu için "Ben. Çocuklarımız sorun her zaman nefes yok ki, duman ortadan kaldırmak için daha çok çalışmak hükümeti ister misiniz?
Dr. Helda Süryani, Pekanbaru sağlık departmanı başkanı barınak özellikle savunmasız yoksul aileler için ayrılmış olduğunu söyledi.
"Zengin. Kendi klima, ve kendilerini daha güvenli bir yer bulabilirsiniz, evleri biz zararlı duman dolu, her gün gördüğünüz bu bu yerde iken.
Yeni hükümet barınak sağlamak için sonra neden bu kadar uzun süre sorulduğunda, o çarpık güldü.
"Neden bu kadar uzun sürdü? Biz yağmur için dua ettik ve ordu geldiğinde şimdi burada tekrar iki gün boyunca, temiz hava yardımcı olur. Fakat etmek. Sonsuza kadar böyle olurdu Yani."
Desi gelince, barınak çok geçtir. Santa Maria Hastanesi'nde ona bir yaşındaki oturan bu genç bir anne. O bir akciğer enfeksiyonu tanısı konuldu.
"Ben Biz her yerde bu nedenle duman gitmiyoruz. Içeride her zaman çocuğumu tutmak, ancak pnömoni ile temas hala oğlumun."
"Neden hükümet bir şey yapmıyor?" diye sordu
"Bizim çocuklar sigara nedeniyle ölmektedir hükümetin bekliyor?" (BBC)

No comments:

Post a Comment