!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, October 14, 2015

Омилена туристичка дестинација на светот.

Омилена туристичка дестинација на светот.

На возењето не е завршена (379)
 (Дел 379), Depok, Западна Јава, Индонезија, 6 септември 2015, 01:40).

Во почетокот на 1982 година, по што се повлече од функцијата државен службеник во Генералниот директорат за високото Министерството за образование и култура, образование, мојот прв пат во посета или да патуваат во странство, бидејќи тие сакаат училиштето на Калифорнискиот државен универзитет, Њујорк, Калифорнија.

 Придружувани татко ми и мајка и девет браќа и сестри јас преку Perdana Меѓународниот аеродром Халим Kusuma, кога Индонезија нема аеродромот Soekarno-Hatta. Кога јас се качиме на авион на Japan Airlines (JAL) Џамбо 747, голем авион две нивоа, пат посета на аеродромот Changi, Сингапур и аеродром Нарита, Токио, пред да продолжи кон лет Сан Франциско Токио. Од Сан Франциско јас се качиме на авион во градот Њујорк Клима Калифорнија. На аеродромот во Њујорк, јас зедов мојот посвоен родители Боб трупецот и неговата сопруга (Dee) бидејќи живеам во ова семејство за неколку месеци, пред да се пресели во станот е во непосредна близина на џамијата Фресно, кој се наоѓа на само 50 метри од кампусот на Калифорнискиот државен универзитет, Њујорк.

 Разбирливо Индонезија (Џакарта), кога тоа не е модерен како што е сега, не многу центри (супер пазар), не постои патарина, па кога ќе запре транзитот на аеродромот Changi промена авиони JAL другите, иако само три часа, јас го користам околу аеродромите Changi , Кога модерен аеродром Changi веќе, не постои начин да се оди, скали багажникот авиони и суета трговски комплекс исполнет со голем број на производи кои не се во сопственост Халим Perdana Kusuma.

 Јас му се восхитувал kecanggigan и раната модерна до аеродромот Changi, сакам да излегува од големо село (Џакарта), кон државата во градот како Сингапур. Тргнав кон Токио од Сингапур, совпаѓањето на информациите што се качат на авион, секој странец кој транзит во Токио, го добиле бесплатна виза за посета на Јапонија за три дена. Секое peumpang JAL кон странство и транзит во Токио, доделени од страна на JAL бесплатни престој за три дена во хотелот Nikko Нарита.

 Ја користам оваа прилика да го посетат разни туристички објекти во градот Токио. Кога за прв пат слета на аеродромот Нарита влезе во пролет, што е само повремен зима, еве јас се чувствуваат чувство на ладно (ладна) за прв пат во снежните земја како Јапонија. Од аеродромот Нарита качивме автобус специјалност градовите Токио (зори град), додека в зори градот градот Токио, ние се регистрирате во туристичка агенција локални кои возеа погледне на разни туристички атракции во Токио, кои се движат од зголемувањето на НХК кула, вози брод турнеја реката што го дели градот Токио, каде вештината на правење вештачки бисери, палатата на јапонскиот император, каде Warung чај, и други туристички локации. Му се восхитувам од Токио (сега има население од 40 милиони евра, нето еднаш, како и во другите градови што некогаш сум ја посетил како што Осака. Од Осака и Токио ни брз воз вози. Токио иако густо населен, јас ретко се судрите метеж на патот (во сообраќаен метеж) , веројатно затоа што Токио веќе има софистициран систем за јавен превоз, кои се движат од Метрото (под патот), монорелса возови и други јавни транспортни капацитети се добри и добро организирана сообраќај.

Други атракција патување што го направив беше на маргините на летото, обично кампуси во месец јуни (лето) студентите ќе можат да се исклучи, а за студентите кои сакаат да продолжи колеџ (краткорочно) е исто така дозволено. Unversitas обично студираат во САД постојат четири семестри, зимскиот семестар, пролет, лето, есен и половина од сезоната. Во летниот семестар во 1983 година, јас manfatkan да се шетаат Америка. Во почетокот на летото јас hitchhiked приватни студенти студент од Малезија (Hishamuddin), учел во Фресно свој трошок наместо МАРА стипендија. Од Њујорк до Сан Франциско да трае три часа, еден од уникатноста на овој град е архитектурата на жители на куќата, таму биле под влијание на архитектонска култура на Германија, Франција, Холандија, Ирска и културата на европско потекло други, знаејќи градот е населен со луѓе од многу различни култури на Европа , исто така, во Кина (Кина градот), на Филипините и во многу други земји.

 Од Сан Франциско што истражуваат на брегот на Калифорнија, со градот Лос Анџелес, околу пет часа, во овој град стигнавме Дизни земјиште и многу други туристички места. Јас никогаш не излегоа на градот Сан Диего, тука можеме да видиме Море Светот и други морски туризам. Месеци до две, а третиот лето обидов патувал со помош на автобус (Греј Пес), со сезонски билети кои се важечки билет два месеци, што значи дека сезонски билети ова можеме да го промениме промени автобус на автобуски терминал, без купување на нов билет. Правци сме Њујорк до Лос Анџелес, од Лос Анџелес се упативме во Тусон, Аризона и градот Феникс во Аризона, а потоа да се Далас и Хјустон, Тексас, во Тексас се упативме кон градот Ел Пасо, Ел Пасо сме преминале во градот Trijiudad Хуарес (Мексико). Од Тексас се упативме Albuqaque, Алабама, пред да замине за Мисури, и отиде за да Вирџинија, во градот Филаделфија, пред градот Њујорк. Сите градови и туристички места во државата ќе се одвоите време за да ја видите, понекогаш, бидејќи не постои јавен превоз да престанеме лични kemdaraan до туристички локалитети (киднапирање).

 Во тоа време, странските туристи се уште е дозволено да се искачи на Статуата на слободата врз главата на статуата (сега е забрането). Кога беше уште таму СТЦ близнак зграда, на горниот кат е предвиден за туристи. Пред Филаделфија, бевме во можност да го посети Вашингтон. Време на долго патување што јас само спиеше во автобус arau автобуска станица, само остави ми работи во шкафче таму, и тоалет за капење на оваа станица. Ја минав ноќта (престој во хотел), имаше кога тој пристигна во Њујорк, кои престојуваат на младински хостели 1-10, пасоши и скапоцености депонирани пред Заводот. Разбирливо просториите окупирана од страна на туристите млад човек од Франција, Германија, Мексико и други земји, (тоа време тоа не чини $ 3 на ноќевање многу евтини особено кога на девизниот курс беше $ 1:. Rp 500, -

Кога во градот Мемфис видовме куќа што го направија Elvis Presley музеј. Во Греј Пес Автобуска турнеја на се остава трага во јужните држави во Њујорк, Насловна Преглед северни држави пред да се врати Њујорк. За разлика од САД, што е многу широк (50 земји), а во европските земји се релативно мала земја, како на земја што некогаш сум ја посетил како што се Холандија, Германија, Австрија, Унгарија и Шпанија. Во оваа земја го посетивме tempay многу атракции, како што се Берлин, Humburg, Амстердам, Хаг, Будимпешта, Виена, Мадрид, Севиља и други туристички локации како што е областа каде што исламот некогаш владееле царства во Шпанија и други туристички локации.

 Отпатува во САД е поинаков, ако ние се користат во автобус, што во Европа се користат повеќе возови. Ако во текот на САД што ако сакате да јадете кошер храна и да одиме до продавница (мини пазар) кои припаѓаат на локалната муслиманска или муслиман од Пакистан, Индија и на Блискиот Исток и Северна Африка, а потоа во Европа за муслимански туристи обично посета retaurant (ресторан) кои управуваат локални муслимани или муслимани од турско потекло се широко се шири во Европа, особено Германија и Франција.

 Омилена туристичка дестинација во Дуна

Одмор е, секако, многу пријатна работа, особено ако планирате да го поминат својот одмор во странство. Па еве јас ќе разговараат за туристичките места од интерес низ светот.

 Јапонија

многу објекти патувања во Јапонија цреша земја треба да биде забавно. Има толку многу места на Јапонија беа интересни и вреди да се посети. Ако планирате да стигнете таму, има доста голем број на туристички водич услуги што ќе ве доведе да уживаат во убавината на Јапонија. 1.Ueno парк со познатиот јапонски цреша цветови се многу убави. Ако сакате да уживате во убавините на овој цвет, дојде до Уено парк во пролетта што се случи околу март до мај. Уено Парк беше најпознат место и е на местото на Јапонија најпосакуваните туристички да се направи hanami, имено пикник додека ужива на расцутот на цреша цветови.

 2. Fuji-Q Хајленд Туризам Јапонија и оваа форма на забавни паркови, кои служат највозбудливите вози, од кои едната е тобоганот дека е многу висок со долга траекторија. Уено Парк беше најпознат место и е на местото на Јапонија најпосакуваните туристички да се направи hanami, имено пикник додека ужива на расцутот на цреша цветови.

 3. Дизни одморалиште, Токио забавен парк изграден во градот Токио, многу вози дека ние може да уживаат тука, да, веројатно не многу различни од оние во Dufan Ancol, Џакарта, Индонезија Забавен чие име не може да се одвои од pemaianan воздухот, летаат, Coster, може да биде само на локација што го прави повеќе привлечни во Јапонија. Но, ако се гледа од името "Дизни", се чини поцелосен.

 ХОЛАНДИЈА

 Холандија не е само познат за ветерници само. Холандија е една од најпопуларните туристички атракции во светот. Таму може да се чувствуваат во ведрина на природната околина на небесата. Луѓето таму се многу пријателски и убаво. Можете лесно може да се искористат објекти одмор за изнајмување на. Избор, како што се изнајмување на викендички, помагајќи ти да се намали трошоците на вашиот престој. 1. Волендам Еден од позната туристичка атракција во Холандија е да Valendam., Каде што може да потрае слики со костимот 'Лондо' ала старата школа рибарите. Да, минатото Волендам е рибарското село, но сега стана една од атракции за странски туристи во посета на Холандија. Волендам се наоѓа во Ijsserlmeer граничи водите на Северното Море. Ако од меѓународниот аеродром во Амстердам Schipol е околу 30 километри и од самиот град Amsterdaam е околу 20 километри. Првично Волендам е во областа пристаниште Edam, град сирење се произведува во Холандија. Кога Edam изгради сопствена порта, Волендам потоа се отцепи и формирана во рибарското село Волендам. Атмосфера и куќи во Волендам беше убава, чиста и добро одржувани. Иако мал мала куќа и заедно, мошне видливи сопствениците на куќата мора да се грижи за куќата и lingkungannnya добро. Порано 2. Keukenhof, Lisse една од туристичките атракции во Холандија, кои се, исто така, вреди да се посети е Keukenhof, на места, како што ботаничка градина или градина. Холандски атракции ова се наоѓа во градот на Lisse, Keukenhof се наоѓа во јужниот дел на Холандија, и тоа во местото Lisse, околу 30 минути со автобус од Амстердам. Парк со површина од околу 80 хектари, ова е најголем цветна градина во Европа, така што беше наречена Градина на Европа. Не е изненадувачки, Keukenhof стана една од најпопуларните туристички дестинации во Холандија. Врз основа на информациите што ги добив, секоја пролет повеќе од седум милиони цвеќиња биле одгледувани за да привлече посетители. Треба да се напомене дека не само што може да се ужива лалиња, но исто така и различни видови на цвеќиња како зумбули, нарциси, дури и орхидеи. Повеќе од 800.000 посетители од земјата и странство доаѓаат на овој парк секоја година. За љубителите на цвеќиња и љубители на фотографијата, "задолжителни" закон во посета на Keukenhof. И бидете сигурни дека ќе донесе камера за снимање на убавината на оваа градина. 3. Канал Круз, Амстердам Амстердам е најпосетувана дестинација во Европа со милиони посетители кои доаѓаат да се истражуваат прекрасен град, секоја година. Ова е многу добро испланиран град, во 17 век градот е економски центар на светот и денеска партијата град на Европа. Ова не е многу голем град сите главни атракции на градот се лесно достапни на нога. Овој град е совршен спој на историјата и модерната архитектура. Градот е горда на својата средина толерантен и либерален. Статистички гледано сум немаат точни податоци, но овој град го надмина големите градови на Европа во бројот на велосипеди, канали, мостови, театри, пазари итн Најдобро време за посета на Амстердам Најдобро време за посета на Амстердам е јули и август, поради климата во текот на месеците се најдобри. Иако никогаш не екстремен, Амстердам е рај за посетителите во текот на годината. Дури и во посета на Амстердам во offseason е да имаат свои предности како ќе најдете огромни попусти за сите авиокомпании, хотели и ресторани. Во Амстердам ќе најдете голем број на фестивали и манифестации продолжи да се одржи во текот на годината. Во Амстердам, Холандија, има турнеја по вода канал што е многу импресивно за туристите. Туристи откријат во атмосферата на градот Амстердам по брегот на реката турнеја покани. Името на турнеја, која не е непознат за ова е Амстердам Канал Круз.

 ФРАНЦУСКИ

 Се врати на тема на патување, овој пат јас ќе ти кажам некои знаменитости кои треба да се посети, ако сте во француската држава. Следниве места се потребни во наредните турнеја кога ќе ја посетите во француската држава 1. Ајфеловата кула во Париз Се разбира, повеќето туристички спот прв го привлече вниманието на многу луѓе и задолжително вреди вашата посета на Ајфеловата кула. Бидејќи ова место добар многу милиони парови сакаат да се предложи, се изразуваат љубов, меден месец, итн Ајфеловата кула е изградена самиот во годините меѓу 1887 sampat 1889 година да го слават еден век на Француската револуција со височина од 275 метри. И онака не nyesel DEH доаѓаат тука особено при донесувањето на вашиот партнер 2. Лувр, Париз Лувр стана најпознат од сите уметнички галерии, и тоа е дом на уметност и историја отколку што можеше да ги тегне багет во. Леонардо да Винчи, Мона Лиза (Ла Giaconda) загадочна насмевка насмевка, но вие ќе најдете повеќе од 35.000 други парчиња тука, од антиквитети до модерната уметност. Бонус совет: додавајќи модерен пирамидата Лувр, на атрактивноста на француски чест со древниот Египет (и да се користи како локација на Кодот на Да Винчи). 3. Версајски дворец, Версај Движејќи се од Париз и во ентериерот наоѓаме Версајскиот дворец, домот на кралевите и кралиците на Франција до Ла гилотина ги главите. Палата останува и тоа е прекрасен начин да се поминат еден ден со Салата на огледалата, величествените градини и фонтани и опкружен со град, кој има некои од најдобрите ресторани во областа (вклучувајќи го и Париз). 4. француската ривиера, Кан и Монако француската ривиера е омилена плажа дестинација за glitterati, со некои од најегзотичните плажи во светот поддржан од некои од најлуксузните хотели, можности за јадење и шопинг одвлекување на вниманието може да се најде насекаде на планетава. Времето е топло во зима и топло во лето, но не пропушти филмски фестивал и ѕвездите од светот на филмот во Кан, ако сте на сите можни.

 АНГЛИСКИ

 Англиски не е само симбол за сам фудбал. Но, се разбира, многу продавници историјата и интересни места за посета. Ако имате можност да се дојде до Велика Британија, некои од интересните места и активности може да се посети. 1. Лондонската кула Лондонската кула, која се наоѓа во центарот на Лондон е реликт на историјата и служел на кралското семејство за стотици години. Покрај оваа кула, исто така, служи како затвор, арсенал, па дури и зоолошката градина. Оваа кула е исто така дом на кралската круна што ќе може да се види. Кулата е отворена од вторник до сабота со почеток во 10:00-18:00 по локално време. Со влезници од 17 евра (околу Rp..230 илјади) можете да ја посетите еден од места посетени од голем број туристи ова. 2. Тауер Бриџ, Лондон структура и највпечатливите локации во главниот град, Тауер Бриџ во Лондон застана на Темза од 1894 година и е еден од најпрепознатливите обележја во светот. Овде можете да видите на механизмите и информативни табли објасни за технологијата што се користи во текот на годините за да се задржи Тауер Бриџ потег. Можете да ја посетите ова место, секој ден со почеток во 10:00-18:30 со плати 7 € (околу Rp.95 илјади). 3. Биг Бен кулата Биг Бен, веќе одамна стана икона на градот на Лондон. Голем часовник кула се наоѓа во северниот дел на Вестминстерската палата во Лондон Ова е трета највисока саат кула во светот. Ако сте во Лондон, не може да го пропушти можност да се види часовникот отчукува започна на 31 Мај, 1859 година ова. Во поглед на вечерта на 96,3 метри висока кула ќе биде поубаво бидејќи украсен златно жолти светилки на Вестминстерската палата. Биг Бен некогаш беше најголемиот четири страни саат кула во светот, но потоа го победи Ален-Бредли Саат кулата во Милвоки, Висконсин, САД.

 Обединетите Арапски Емирати

Обединетите Арапски Емирати има две исконски градови-држави, имено, Абу Даби и Дубаи. Туристички предности во сопственост на Дубаи поради Дубаи потпираа на трговијата со услуги и инвестиции за економски раст. Ова е спротивно на Абу Даби што се потпираат на нафта тргувањето. Па тука сум составил листа на некои од најдобрите туристички атракции во

 Дубаи.

1. Burj Al Arab Burj Al Arab е луксузен хотел лоциран во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати. Burj Al Arab зграда, дизајнирана од Том Рајт, достигнува височина од 321 метри, 66 ката и е највисоката зграда е целосно искористена како хотел. Зградата е на вештачки остров кој се наоѓа 280 метри копно во Персискиот Залив. Burj Al Arab е во сопственост на Jumeirah. Хотелот е често нарекуван како ѕвезда 7. Се смета дека е хипербола од оние во областа на туризмот. Тоа, исто така, се гледа како на начин да се "победи" другите хотели кои повикуваа својата хотелска ѕвезда 6. 2. Jumeirah плажа Jumeirah Beach е најпознатата плажа во Дубаи. Оваа плажа се протега до 7 км, поделени во седум плажи и плажа секој долги за милји. 2 Плажа сплотена во секоја Jumeirah парк, и Дивиот Вади. 3. Бурџ Калифа Бурџ Калифа е пример за тоа што е највисока и повеќето прекрасни архитектура. Кули, 153 спрата висока допир на небото во градот Дубаи. Зградата вклучува делови од хотел, деловен простор, станбени со сите објекти на луксуз. 4. Palm Jumeirah Palm Jumeirah е сè што ви треба за да уживате во неверојатен одмор. Вклучувајќи ги имињата на светски познати хотели, туристички места се неверојатно, мода и луксузни трговски центри. Без разлика дали сте само сакаат да се релаксираат или Уживајте во одмор полн со забава и разонода, ова е навистина инспиративна место за посета. Улици Кафе сендвичи во Ерменија Ерменија е земја што не е далеку од земјите од Европа и така со Турција. Иако земјата е сосема уникатна, бидејќи, како првата христијанска држава во светот, но смета дека земјата не се гледа на храната во Ерменија не е многу различен од повеќето воопшто како земји на Европа. Леб и супа сад, или тестенини секогаш да бидат лесно достапни. Луѓето тука, исто така, сака да јаде овошје
2.
3. Ерменија / Република Ерменија
4.
5. е планинска земја во регионот Јужен Кавказ на Евроазија. Кој се наоѓа во северниот дел на Западна Азија, граничи со Турција на запад, Грузија на север. Ерменија е унитарна, мулти-партиски, демократска Бурма. Со оглед на 9-ти век до 13 век, овој град бил главен град на Кралството Паган, првото царство, кое обединува регионите кои ќе бидат Мјанмар Модерн. За време на векот, не постојат повеќе од 10.000 храмови и пагоди Јангон исто така познат како Рангун, е поранешниот главен град на Бурма (Мјанмар) и главен град на Јангон регион. Јангон е најголемиот град во земјата, со население од над пет милиони евра, и е комерцијален центар Agan Името на градот Bagan (порано наречена Паганска) е антички град (стариот град) кој се наоѓа во регионот на Mandalay во Мјанмар / Бурма. Со оглед на 9-ти век до 13 век, овој град бил главен град на Кралството Паганска,
6.
7. Maynmar
8.
9. е земја чие население е мнозинство будистичката религија, но во градот Јангон можеме да видиме моштите на Католичката црква е многу стар. Катедралата Света Марија е стара католичка црква се наоѓа во хотелот колектор соба простор капсула, што значи само една лепенка на само се вклопуваат само за спиење rebaan може да се најде во неколку земји, како што се Јапонија, Сингапур и Малезија. Хотелот капсулата сакате да најдете ноќен живот
10.
11. Хонг Конг?
12.
13. на многу места! навистина многу! Сега сакате да се најде место да одлучат каков вид на забава? ако сакате да се најде забава, како ноќта пазарот со широк спектар Може да се види преку видео подолу (во прилог на фотографии, како што е наведено во претходниот напис), ова место е во Нелсон Стрит, кога ќе излезете од станицата МТР ќе има инструкции за да излезете Транспорт да Макао од Хонг Конг е секогаш таму секој ден и е секогаш таму за секој час, така да не мора да се грижите, оди директно на шалтер, купи билет, се чека на час на заминување, а потоа отиде во Макао. Сигурно сакате да знаете како да се стигне до Макао од Хонг Конг, првата белешка е многу лесно. Транспорт до Макао од Хонг Конг е секогаш таму секој ден и секогаш е таму секој Макао Макао или Макао веќе е град полн со забава, која се наоѓа во провинцијата Гуангдонг граничи на север и со кои се соочува во Јужното Кинеско Море. Градот повеќе не е тајна дека легализирана светот коцкање Места Најубавата во светот Места Најубави во светски познатата - Светски се многу широки навистина не си замислите колку многу туристички атракции кои може да биде посетен во било која земја во светот, а можеби и ако сакате да го посетите еден по еден, сигурно се многу долго време, па дури и тогаш, ако можат. Кога зборуваме за туристичките места во светот, секако, е многу разновидна и, исто така, има убавина која е разновидна, но има и такви кои мислат дека има и некои сајтови кои имаат посебна убавина и познат во светот, но повторно на туристичка атракција, иако убавина има многу интересни, но не се многу повеќе посетители значи помалку познати во очите на светот не е тоа?, и ако има голем број на посетители од целиот свет може да биде сигурен дека сајтови навистина се многу познати. Па, тука се и некои од најубавите туристички спот информации кои ги поседува секоја земја според sepengatuhan веќе ми беше познат туристички места во светот.
14.
15. 1. Индонезија Кута Брег Бали
16.
17. Кута Брег Бали се наоѓа во јужниот дел на Денпасар, главниот град на Република Индонезија Бали нуди огромна убавината на брегот и е добро познат во очите на светот.
18.
19. Комодо островот
20.
21. т.н. Комодо островот е остров пронајдени многу ретки животни се заштитени од страна на државата на Република Индонезија. На Комодо островот кој се наоѓа во Nusa Tenggara Острови токму во источниот дел на островот Сумбава во прилог на уживање во природната убавина на еден остров, исто така може да уживаат во природните пејзажи на диви животни, кои се ретко се среќаваат на тој змејови. Планината Бромо неверојатна убавина на планината, кој е во сопственост на планината Бромо навистина се привлечат домашни и странски туристи.
22.
23. планината Бромо
24.
25. можат да ви се исполнат во Probolinggo, Источна Јава, Индонезија. Монт Fujiyama 2. планината Фуџи во Јапонија, кој се наоѓа на границата на Shizouka и Yamanashi Префектура така е интересно да ја посетите за туристи. Планини кои имаат карактеристики на крајот со слој од мраз, кој е од најубавите туристички места во светот познат. Најубавите места во светски познатите
26.
27. Уено Парк
28.
29. А штом прекрасна градина полна со цвеќиња типични за Јапонија направија нов атмосфера во туристичка и секако многу импресивни. Уено парк е огромна градина, која се наоѓа во Токио Јапонија и е еден од познатите туристички места во светот.
30.
31. 3. американски Нијагарините водопади
32.
33. водопад има многу голема неверојатна убавина за посетителите. Водопад, кој се наоѓа на меѓународна граница меѓу САД и Канада е позната туристичка дестинација во светот и голем број посетители, кои сакаат да се види убавината на водопадот е многу значаен. Големиот кањон Големиот Кањон е голем кањон создаден од страна на реката Колорадо. Ова туристичко место е многу позната туристичка дестинација и често посетуван од страна на посетителите од различни Negar, поради тоа што се чувствува неверојатно природна убавина нема да бидат задоволни ако во посета на овие атракции само еднаш. Антилопа Кањон од најубавите туристички место во следната Америка е антилопа Матка, во клисурата е туристичко место е исто така многу познат во очите на светот, со убавината на ѕидовите се осветлени како сончевите зраци се направи простор во внатрешноста станува многу убава и шармантна. Антилопа кањон се наоѓа во Пејџ, Coconino Земја, Аризона, САД.
34. 4. Англија
35. Езеро округ Туристички атракции во Велика Британија ова е планина која има големо езеро, многу туристи кои доаѓаат во туристички атракции како што езерото Дистрикт во Велика Британија. Кембриџ прекрасна атмосфера во Кембриџ, Велика Британија со поглед на реката и антички градби, кои се уште добро одржувани.
36.
37. 5. Тајланд Кох Чанг
38.
39. Ако за Тајланд постојат многу центри кои нудат извонредна природна убавина и позната во светот, еден од Кох Чанг. YAG морски парк има многу луѓе во овој Thailad посетители од целиот свет, бидејќи на убавината на местото е тивко и мирно да се направи на туристите се чувствуваат како дома во туристичка дестинација. Koh Samui во Koh Samui е туристичко место, кој, исто така, привлече голем број странски туристи, особено во текот на летото, секако, многу туристи кои го посетуваат местото. Mong пунџа е најкомплетниот шопинг и цврст
40.
41. Хонг Конг,
42.
43. На почетокот на трговски центар, продавница до населбата, во посета Mongkok

No comments:

Post a Comment