!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, May 10, 2015

Güneşli - Şii: Ortadoğu çatışması, mutabakat olabilir?

bitmiş değildi binmek (274)

(Bölüm 274, Depok, Batı Java, Endonezya, May 4, 2015, 15:18)

Güneşli - Şii: Ortadoğu çatışması, mutabakat olabilir?

Cezayir, ayrıca Muammer Kaddafi Libya'da, Irak'ta Saddam Hüseyin'in devrilmesinden ve Suriye'de Esad rejimine karşı devrimci muhalefet sonbaharında devrimden değişen Arap ülkelerinde meydana gelen Bahar devrimleri başlar ve şimdi çatışma sürüyor Ortadoğu'da Çatışma Şii Huti grubu ve Yemen'de Selefi popüler direniş grupları (Sünni) arasında Yemen.
Arap baharı devrim başladı ise aslen Irak (Saddam Hüseyin) ve Suriye'de (Esad) ve Libya (Muammer Kaddafi) otoriter rejime karşı muhalefet hareketi oluştu.
Sünni direniş Şimdi Arap Baharı devrimi giderek büzdü (daralma) grubu Suriye, Irak ve Yemen'de rejime karşı muhalefet öylesine.
Suriye'de savaş şimdi Halawit Şii İslamı, İran ve Hizbullah'ı (Lübnan) destekli Esad rejimine karşı diğer İslami gruplara, Al Nusra, ISIS arasında değişen muhalefet arasındaki tüm Sünni (Ehl-i Sünnet Waljamaah) vardır sürüyor.
Irak'ta iken, Irak Şii rejimi tamamen ordunun Şii İran ve Şii Hizbullah, zaten çoğu Kuzey Irak bölge ve Suriye, yani ISIS (Irak İslam Devleti, Suriye ve Suriye, Irak Levant / İslam Devleti parçalarını kontrol eden muhalefete karşı Lübnan tarafından desteklenmektedir ve Sham) Suriye, Irak ve Harrraqah Musul kentinde de dahil olmak üzere.
ISIS bugün ordu birlikleri, Arap kökenli değil, sadece Irak kendisi değil, aynı zamanda Suriye'den ve Ürdün (3000) ve 10.000 yerli Suudi Arabistan, Libya ve diğer Arap ülkeleri gibi çeşitli diğer Arap ülkeleri, desteklenen ve yaklaşık 25.000 asker olan Sünni ISIS türetilmiş 100 ülkeden hangi Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Avustralya, Tacikistan, Özbekistan, Rusya (Chekhnya) ve Endonezya ve Malezya'dan da dahil olmak üzere geldi.
ISIS karşı mücadelede ek olarak, Fransa, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ABD savaş uçağı ve NATO'nun askeri panasehat kökenli, yardım Irak kuvvetleri, İran ve Hizbullah güçleri ile mücadele etmek.
Bu ISIS Khawarij (Grup ekstimis İslam) olduğu göz önünde çünkü Pilot Jordan yakmak dahil olmak üzere mahkumlar öldürüyor çünkü Suudi Arabistan ve Körfez İşbirliği Konseyi ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri destekliyor.
Ürdün onların savaş jetleri ile ISIS saldırmıştı nedeni budur.
Malezya ve Endonezya'da İslam bazı gözlemciler ISIS suçladı ederken başlangıçta desteklenen ve Suriye'de Irak ve Esad rejimine karşı İran etkisini, kök, Amerika Birleşik Devletleri (CIA) tarafından finanse edilmektedir.
Aslında sadece İran Tahran rejiminin nükleer sorunu ile pazarlık konuma sahip ABD ve müttefiklerinin İran ve etkisini kök kuruldu aşırı ISIS (Exit sınır) için, ISIS şimdi nedeniyle Ancak, hatta aslında egemen bir devlet haline gelecek Ortadoğu'da, İslam devleti kurmak kim anti-ABD ve İsrail olma eğilimindedir.
Şimdi savaş giderek Yemen'de hüküm sürüyor, Şii desteklenen Huti ve silahlı İran ile Sünni (Selefi) arasındaki eski rekabet olduğunu.
doruk ordusu (Sünni) Şii Huti Başkanı Mansour Hadi karşı bir darbe başlattı ve başkanlık sarayı ve Yemen Yemen Saana başkenti Silahlı Kuvvetleri karargah hakim vardı olduğunu. Cumhurbaşkanı Hadi Suudi Arabistan'a kaçmak zorunda ve şimdi Aden kentinde merkezi olduğunu yapmak için.
Şii Huti grup destekli sadık askerleri Yemen Cumhurbaşkanı Abdullah Salih'in yardımcısı gibi Aden kenti de dahil olmak üzere neredeyse Yemen hakim tanklar, ağır silahlar bir sürü sandviç bir konumda artık olduğunu, Suudi Arabistan ve Körfez İşbirliği Konseyi Ülkeleri müttefikleri değişik pozisyonlarda Şii Huti baskın sonrasında, dahil bombardıman Şii cephanelik.
Rastusan saldırıda Suudi Arabistan ve müttefiki Suudi Arabistan için savaş uçakları casus uyduları ABD'yi destekledi. Kanıtlanmış Suudi uçaklar kargo iddia Şii Huti için silah ve mühimmat ve gıda taşımak için, Aden havaalanına indi İran'a aitti bombaladı.
İran Savunma Bakanı apar topar Şii mücadele Yemen içine toprak asker göndermek için değil Pakistan'ı ikna Pakistan uçtu nedeni budur.
Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri dışında Pakistan ve Mısır zemin asker gönderme sözü verdi çünkü, Suudi Arabistan da ordu saldırı sadece hava yoluyla Yemen'e saldırdı, ama ne zaman.
Şimdi Suudi Arabistan müttefik kara kuvvetleri küçük bir grup, Mısır bildirildi Aden daha doğru Şii Huti saldıran bir zemin saldırı beni hazırlık iddia da Huti güçleri bombardıman ve amacıyla Suudi Arabistan ve müttefikleri hakkında bilgi vermek için asker ilk anket iddia indi olabilir.

Ortadoğu'da Şii Sünni çatışması vs.

Radyo Rodja, Sünni ve Şii karşılamak için zor veya diyaloğa tauziahnya Armin Ustad Naro göre yüzde 90 ilkesine aykırı inanç farklılıkları nedeniyle.
Araya koymak zor olurdu bu Hıristiyan ya da Yahudi inanç ile karşılaştırıldığında zaman Şii vs Armeen Naro Sünni çünkü inanç farkı çok ilke, İslam inancına arasında aynı fark benzetiyor.
Özellikle bir sorun ketauhid, eğer Trinitasnya Hıristiyan öğretileri ve İsa'nın hastaları (Buta) iyileşmek, ölüleri diriltme gibi sadece Allah'a aittir mucizelerin sonucunda Tanrı'nın çocukları olarak İsa'yı düşünün.
Kur'an ve Hadis (Sünnet) Allah herkes tarafından disekutukan edemez ve çocukları yoktur ve bu, Meryem Suresi'nin ve sure Al Ikhlas aracılığıyla kısmen Hıristiyan bakanı yorumlanmıştır ne çürütmek için gelirken de Meryem aracılığıyla İsa'nın doğuşu yanı sıra güç Rahim Allah kim Meryem rahmine ruhunu nefes alır. İnsan sperm döllenmiş değil.
Meryem ve İsa mucize Bu Allah'ın Tanrı'nın gücünü kemaha edecek kişilere göstermek istiyor kanıtıdır.
Özellikle Kur'an ve Hadis Allah şöyle buyuruyor Giriş: güçlü Allah Tanrı'nın oğlu İsa'yı çağırarak gibi (Lord / şirke iki katına) menyukutukan olanlar kınadı.
Allah diyor kadar Shirk Tanrı tarafından affedildi değil günahtır dışında, Allah, insanlığın bütün günahları bağışlar.
Birisi şirk yapılan hiç olsaydı Peygamber, dedi o asla Allah'ın cezası.
Şiiler birlikte, ilk prensibi daha sonra mushab Şia Fatimid (kalın) kullanın Mayoriras Sünni (2000000000 kişi) Halife Osman (30 Cüz) toplandı Kur'an mushab kullanımı Kur'an kullanılması halinde bulunmaktadır.
İkinci prensip, Şii gibi Ebu Bekir Sıddık, Ömer bin Hattab gibi Peygamber bütün sahâbe (İslam dışı) bir mürted olduğunu düşündüğü, ancak Ebu Dhar ve Salman Al Farisi gibi İslam'ı kalmıştır altı arkadaşı.
Radyo Rodja içinde Tauziahnya Suudi Arabistan'da Selef alimlerinin göre, o As-Selef el-Salih Ehl hadis takipçileri arasında hariç Ehl Sünnet vel Jama'ah arkadaş grubuyla göre Splinter kelompok- Müslümanları bulamadık.

Ali, Az-Zubair Tholhah ve sonra tanıklık olmadıysa: Onlar adalet harika rakamlar kınıyor ve onların arkadaşı indirdi ve bu devletler Al-Wasil bin Atho 'olarak sapkınlığı onları suçladı ise büyük rakamlar yoldaşları karşılık nasıl Mu'tazilah nedeniyle tanıklık cezalandırdı. [Bkz Al-Farqu Bainal Fırak hal.119-120]

Hariciler Müslüman cemaatin din ve menyempal gelmişti çünkü onların doktrin bazı temel noktalar olduğunu mengkafirkan Ali ve oğlu, İbn-i Abbas, Osman, Talha, Ayesha ve Muaviye ve yoldaşları özellikleri bulunan değil taciz ve onları mengkafirkan.

Shufiyah, onlar Peygamberlerin mirası ve Kitap ve Sünnet ve ölen olarak mensifatkan vericisini Aşağılayıcı hafife. Büyük bir adam derler: Biz doğrudan ölü değil büyük bir yaşam (Tanrı) bilgimizi alırken Sen ölünün, bilginizi almak. Bu nedenle, diyorlar-ile Sened hadits- reddetmek için ağızlarına: Has Rabbinden bana kalbimi mengkhabarkan.

Şiiler gelince, onlar yoldaşları birkaç kişi dışında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölümünden sonra geçen inandı var sızın rahip Al-Kisyiy on kitap Rijalnya davanın tarihini anlatıyor görüyoruz. Diye belirtti ettiği Ebu Ca'fer dan 12.13: Tüm zındık Peygamberin ölümünden sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in üç hariç, dedim: Üçüncü kişi kim? Buyurdu ki: Al-Miqdaad bin Al-Aswaad, Ebu Dhar el-Ghifary ve Salman Al-Farisiy.

Ve Ebu Ca'fer ve s.13 rivayet, şöyle dedi: Göçmenler ve Anshor üç hariç (din) çıktı. [Al-Kulaniy Al-Kaafiy işi bakın hal.115]

Şüphesiz syaikhani (Ebu Bekir ve Ömer) ... ve biz bulmak buradan kendimizi delil sunmak zorunda: this- kınadı ve kitabında Kasyful Asroor halinde Ebu Bekir ve Ömer'e lanetli Humeyni de, zamanında 131 onların büyük -tokoh bakın, o ifade Onların sapmalar kanıtı iki menyelisihinya olduğunu kanıtlamak için hem Kur'an hakkında çok net.

Ve 137 tekrar şartları şöyle dedi: ... ve Peygamber gözleri (d) kapalı iken kulakları hem Kur'an'ın ayet uygulamada, kezindikan gelen ve penyelisihan kaynaklı yalanı ve küfür dik İbnü'l-Hattab üzerinde hiçbir açıklamalar ' Geç asil.

Mürcie, onlar inanıyoruz aynı kenifakan Assabiqunal inanç Awalun Göçmenler ve Yardımcıları (İslam'ı ilk kişi) olan bu münafıklar inanç.

Nasıl iken tüm arkadaşlar ile karşılık:

Bunların arasından seçilmiş olanları Mengkafirkan
Onlar aqeedah ve şeriat hukuku Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in den rivayet olduğunu hiç kabul etmeyin.
Bizans uygarlığı ve Yunan felsefesini takip

Sonuç olarak
Bu gruplar, tüm bize Kitap ve Sünnet tanıkları reddetmek istiyor ve onlar sitem daha layık ve onlar zindiq ise onları kınayan.

Böylece el-okunduğunda selefin anlayışı anlayış, kabul ve Istidlal (yasal karar) kavramı Firqatun Najiyah ve Ath-Thaifah Al-Mansurah Manhaj olduğu açıktır.

Yoldaşları örneğini takip edenlere yol ve anlayış arkadaşı ile rivayetleri (Hadis) olan otantik ve otantik dalah Şeriat hukuku, olanlar kim emek vardır ve bu yaşam Ehl hadis değil, Ehl-ül-Bid'at seyri ve onun yoludur iken hawa. Yani doğru ve formda onların başarı alaihi sellem'in ve ondan sonra dört halifenin sünneti 'sünnet sallallaahu aldı kişinin başarı ile alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu için hakemlik açıklamak zaman ne tarif güçlü.
Üçüncü ilke Mushab Usmani (Osman) daha kalın, hatta Şiilerin Sünni Kuran sadece 1/3 kalınlığında karşılaştırıldığında Mushab Şii Fatımi daha kalın onları mushab Kur'an-ı Kerim düşünün Şii Fatımi mushab kullanarak, Üstad Armeen Naro diyor.
Şii Fatımi mushab İran, Yemen, Irak ve diğer ülkelerde 60 milyon Şii Müslüman etrafında kullanılan süre Kuran Sünni Mushab, Sünni Müslümanlar dünya çapında yaklaşık 2 milyar insanı kullanılır iken.
Melek Cebrail, sadece Peygamber aracılığıyla vahiy Kur'an ve Sünnetten alınan Sünni Havari ve Muhammed yanılmaz olsaydı başka fark havariliğin meselesidir, Peygamber ve diğer Havariler olarak (her zaman sapkınlık / günah Tanrı tutulması). Ve Peygamber de Melek Cebrail aracılığıyla Tanrı'nın haberdar ya da doğrudan İsra Mirad, görünmeyen Tanrı Kur'an sura Al Anam paragrafta anlatılan bilmiyordum Peygamber Muhammed'in olumlama durumunda cehennem ve cennet hakkında Tanrı'yı ​​gösterilen sürece insanlar da, görünmeyen bilmiyorum 50:
Ben üzerime değil, (çok) I (Muhammed) görünmeyen ve (çok) Ben bir meleğim olduğunu söylüyoruz biliyoruz Allah'ın hazine olduğunu, söyleme "deyin. Bana vahyolunana hariç takip etmeyin. De ki, "Kör bakın kim? Olanlarla eşit mi, Yani (bunu) hakkında sanmıyorum ?.
İmam Şii takipçileri bulurken aynı zamanda görünmeyen ve yanılmaz hatta peygamber ve melekler aşan biliyordu.
Bu Kur'an ve Sünnet, sadece Allah görünmeyen ve tek yanılmaz Peygamber ve Resûlüne bilir geçerli göredir Sünni inanç ilkesine aykırıdır.
Bu açık sapkınlık yerine Allah'a ve Resûlüne tek başına insan düşüncesini giren olduğunu. Sedagkan insan düşüncesi onlar cehennem Şeytan gitmek böylece insanları aldatmaya çalışır şeytanın etkisinden ayrılamaz çok etkilendim, doğru ve güvenli bir şekilde, yani Kur'an ve Sünnet Şii sürümünü sarın kullanarak insan kurnaz tesislerinde eşlik kandırmaya çalışıyor.
Gerçekler Şii yalan artık Şii alimlerin ve din adamlarının tarihi Şii tarihinin birçok yazılmış kitaplar beri beri, bir bomba ünlü Pakistanlı Şii aşırılar öldürüldüğü ölçüde, Suudi Arabistan, Pakistan, Endonezya ve diğer ülkelerde İslam tarihi üzerine uzman yazıldığı ne Mevcut Peygamber Muhammed'in zamanı.

Nasıl öğretim yöntemi (önerme) var mashab kullanılır yapabilirsiniz.
Selefi (resmi mashab Suudi Arabistan), reformcu ve (Batı'da Vahabi denir) yapılan İslam lideri Şeyh Abdul Wahab saflaştırılması, bu yüzden şimdi Selefi denir. Ama onları çağıran Ehl Sünnet Waljamaah Selefi Vahabi grubu ile mutlu olmayan dış gruplar.
Kuran Selefi Mushab Osman, hat Buchori ve arkadaşları, Ebu Hüreyre, Salman Alfarisi gibi özellikle Ebu Bekir, Ömer, Osman ve Ali bin Ebi Talib ve diğer pek çok arkadaşlarının İmam Müslim rivayet birçok Hadislerin argümanının argümanını kullanarak ve Ebu Dhar ve dört rahipler, Syafei rahip, imam Ebu Hanife, imam Hambali ve İmam Malik tarafından öğretilen bir argümanı kullanarak. Endonezya'da bu inancın durumunda, Muhammediye ve tam olarak, ve diğer birçok firqoh tarafından gerçekleştirilen Firqoh ile ortak çok şey var Nahlatul Cleric İmam Syafei hattının çok kullanılması yanı sıra Hidayatullah Nahdlatul Ulema ve Muhammediye, sonra Endonezya'da üçüncü büyük İslam örgütü ise.
Endonezya Uygulamada, nasıl bir sürü çünkü Veli Songo yazılı kitapların artık hiçbiri kadar çünkü Wali Songo (Songo etkisi yapmış, bu yüzden önerme ve İmam kullanarak açıkça Wali bilmiyorum ibadet için?.
Ama aslında çok Şii grup başlatılmıştır Hinduizm ve Budizm, derinden böyle bir olay Tahlilan 7 gün, 100 gün olarak, Endonezya'da ilk köklü, (Hindu yolu) 1000 gün çekmek ve Hazreti Muhammed'in olay Birthday yolunda aşağıdaki Endonezya'da dini pratik Fatımiler'e, geçerli Kur'an ve Hadis Sünni argüman dayalı değil. Kur'an ve Peygamber Hadis olsa da, Tanrı Hazreti Muhammed'in Haul Doğum gerçekleştirmek için Müslümanlar komutları vardır ve tüm bu sapkın ibadet Teklifi 'ah olarak Selefi denilen yollar (ibadet yeni bir şey düzenlenen).
Şii, Mushab Fatımiler'e Kuran'ın argümanını kullanarak öğretimin argüman ve Şii olarak kabul edilir Peygamber altı arkadaşlarından Hadis (Mürted değil) tutarlı kalırken dolayısıyla argüman Hadis ve Müslüman İmam Buchori tamamen kullanılmamış kullanılan Ebu Dhar ve Salman Al Farisi, sepeerti Bir önerme olarak.
Kuran'da Allah ve Muhammed'in Kelime Kur'an ve Hadis orijinalliğini tutacak ve aynı zamanda savunma ve Şeytan'ın çabalarına, Jin ve kıyamete kadar Kur'an ve Hadis sapmaları yapmak istiyor adamın onun takipçisi devam edecektir. Diğerlerinin arasında, Al-ı Kerim, Hadis ve İslam çalışmaları uzman bazlı kaynaklar Kur'an ve Hadis ortaya gore penghapal olmak Tanrı'nın lütfunu alınan bazı insanlar için kefaqihan sağlamak gibi İmam Buchori, İmam Müslim ve dört Sünni imam gibi Peygamber, Angel Gabriel o İmam Syafei, Hambali, Ebu Hanîfe'nin ve Maliki.
Şii imam Peygamber ve Messenger ile aynı hizaya gelecek (/ günahsız kutsal) yanılmaz Bunlardan 12 düşünmesine rağmen.
Hatta böyle bir radikal Şii Şii imam Rafidah bile orada havari ve peygamber daha kutsal 12'ye varsayıyorum.
Sünniler hiç Melek Gabriel bir vahiy almadan sıradan insan Peygamberler ve peygamberlerden ötesinde sadece yanılmaz Peygamber ve Messenger, düşünürken.
Hatta Şii Rafidah yanlış Cibril Muhammed'e vahiy verdi suçlamıştı, Ali bin Ebi Talib gerekiyordu.
Şii öğretilerinin tamamı çoğu Sünni din adamları tarafından yalanlandı. Bunun yerine Şii din adamı kendi öncül üzerinde ısrar etti.
Farklılıklar bu inancın bu kadar temel ilkesi Çünkü tersi Armeen Naro, Şii İslam ile kaynaşmış zor su gibi erimiş ve zor eşyalarını yangın, diyor. Esad Rezaim karşı Ortadoğu (ve ISIS muhalefet hem de Şii karşı Sünni arasındaki anlaşmazlık olanlara Şii destekli birçok ülkede alınan birçok çatışma ve ISIS Iraklı Şii hükümete karşı Şii İran ve Hizbullah destekli yanı sıra Şii Huti İran destekli yüzden ve direnç Rakyar Yemen Sünni Suudi Arabistan, Körfez kejasama Konseyi, Mısır ve Pakistan (Sünni) Selefi, Pakistan, Endonezya (Sampang, Madura) 'de dahil olmak üzere vardır destekledi.
Armin Naro göre, başlangıçta Sünni İran'da Sünni camilerin binlerce var, ama şimdi birçok Allah'a ve Peygamber taşıyan yanı sıra camide Şii camisine dönüştürülür, aynı zamanda bir 12 Şii imamları vardır. Da İran bitti Sünni din adamlarının binlerce. İki cümle Şii inanç değil, sadece onlara göre. Laillahaillaulah (ibadet etmelidir tanrı yoktur, ancak Muhammed B. Resul Allah artı 12 Şii imam adlandırma çağrı yanılmaz Şii 12 İmamlar günahsız (kutsal adam), Sünni uyum kelimesi Kur'an ve Sünnet, oysa ki Sadece yanılmaz Peygamber ve Messenger. Dışarıdan tüm asla günah işledim. (Dahil 12 İmam Şiileri bir Peygamber ve Messenger değildir).
Rakamlar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve profesör dahil desteklenen Şiilerin kendilerini özellikle üniversite kampüslerinde, çok hızlı bir şekilde Endonezya'da büyüdü, liderler yayıcı (Üstad) onlar Celaleddin Rahmat, Padjadjaran Üniversitesi iletişim profesörü (Unpad), Bandung ve birçok Müslüman bilim adamları dahil Jakarta Syarif Hidayatullah (IAIN) şimdi sadece kendi programını Ushuluddin aslında sadece, aynı zamanda dört mashab (Maliki, Hanbeli, Hanefi, İmam Syafei), ancak İslam'ı keşfetmek artı bir beş mashab okuyor mashab Jafariah olmuştur (din) (Şii) ,
Endonezyalı Müslüman liderler de felsefe ve tasavvufu Kur'an ve Hadis güvenerek ancak ek olarak, böylece Sünni Şii daha bilim ve teknolojinin gelişimi açısından gerisinde konusunda uyardı Şii âlimleri övdü.
Yan tutum laik olma eğilimindedir uygun ve yaygın Üniversitesi Syarif Hidayatullah uygulanan olduğunu Din A Mukti Ali bakanının ilk günleri gibi Chicago, Nurcholish Madjid ve Syafii Üniversitesi (itibariyle İslam McGill (Kanada) ve Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu onun öğretmenleri, göndermişti Muhammediye) S3 Eski Başkanı Chicago Üniversitesi mezunları.
Üstad Selef (alimler) artık yaygın olarak şimdi Al-Ezher, Kahire, Mısır sonrası İslami çalışmalar merkezi haline gelmiştir Suudi Arabistan'da Medine Üniversitesi'nde dn S2 S3 almak iken.
 Bu Şii Görüşleri ve tutum (bombalama) öldürüldü Pakistan Ulema / Sünni İslam tarihi uzmanı liderleri Pakistanlı Şii aşırılık yanlısı grupları da dahil olmak üzere pek çok Sünni âlim, yalanladı.
Ancak, eğer çatışma ve intihar öldürme, Dünya'nın halifeliği İnsan Melekler göre tek adam farklı bir kabile yapacak Angels sorguladı Hz Adem'i (ilk adam), oluşturduğunuz zaman Şiiler ve Sünniler zaten Tanrı olarak Tanrı'nın Providence olan renk ve farklı dinler Allah'ın emriyle cihad melaknakan eğer diğer insanları öldürebilir Kuran insanlarda birbirlerine just-öldürme, Yang öldürmek için. Cihad, Allah'ın emirlerini yerine değil ise Allah tüm canlılar için rahmet verir çünkü, bir dost insanı öldürmek için haklı değildir.
Aksi takdirde, onlar bütün insan sağlığını korumak zorundayız gibi başka bir insanı kurtarmak için bir adam hepsi insanlığı öldürmüş gibi hakları olmadan birbirlerine insanı öldüren bir adam günah Allah diyor nedeni budur. Allah doğası.


İslam Sadece Gerçek Din


Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir Jawas حفظه الله


Her Müslüman bu dünya İslam'ın Yüce Allah lütfu olduğuna inancımız tam olduğunu. Bir Müslüman, İslam rehberlik verdik O'nun nimetler için Yüce Allah teşekkür vermek zorundadır. Onun kelime olarak, en büyük hediye olan İslam'ı yana Cenâb-ı Allah şöyle der:

اليوم أكملت لكم دينكم وأتممت عليكم نعمتي ورضيت لكم الإسلام دينا

"... Bu gün sizin için dininizi kemale var ve ben iki ucu size nimetimi karşılamak var ve ben size din olarak İslam'ı ridhai var ..." [el-Maidah / 5: 3]

Bir Müslümanın nimetler için teşekkür kanıtı olarak bir din olarak İslam Rabbi olarak Allah Müslüman zevk olarak kendini yapmaktır, ve Hz Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in olarak. Bir Müslüman kabul edip bir intikam İslam dinine inanmak gerekir. Tam farkındalık ve inançla Anlamı Peygamber tarafından öğretilen ne kabul sallallaahu 'alaihi sellem'in ve o tarafından öğretilen ne uygun olarak uygulama sallallaahu' alaihi sellem'in. Birisi gerçek bir Müslüman, Peygamber Muhammed'in takipçisi olmak istiyorsa sallallaahu 'alaihi sellem'in sadık, o hakikat (sağda) tek din olarak İslam'a iman gerekir. O ciddiyetle İslam'ı öğrenmek ve Cenâb-ı Hak, Hz Muhammed örneğini takip etmek, çünkü içtenlikle İslam'ı uygulama gerekir sallallaahu 'alaihi sellem'in.

bugün gördüğümüz bazı Müslümanların durumu çok üzücü. Onlar bütün Müslümanları olduğunu iddia, İslam'ı, KTP (Nüfus Cüzdanı) onların İslam'ı iddia etti, ancak ironik onlar İslam'ı uygulamaya çalışmıyorum, İslam hakkında bilmiyorum. Onlar sadece onunla birlikte gitti pratiği yaptırma özgeçmişinizi hatta bazı dini ritüeller vardır. İyi yargı ve bilim ve sadaka dayanmayan bir değil tanıma ve kimlik kartları ile bir Müslüman olarak insan, ama. Yüce Allah hükümeti tarafından çıkarılan kimlik kartlarının özgünlük, ne de vücut görünümü ve şekline göre bir değerlendirme vermez, fakat Allah kalp ve sadaka gördüm.

Ebu Hureyre'den radi anhudan, o Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in "dedi, şöyle devam etti:

إن الله لا ينظر إلى صوركم وأموالكم, ولكن ينظر إلى قلوبكم وأعمالكم

Şüphesiz Allah, sizi ince bakmak, ne hazine seni, ama O kalplerinizin ve amel bakar değildir. [1]

Bir Müslüman sahâbe radi anhum anlayışına göre Kur'an ve Sünnet'te otantik dayalı İslam hakkında bilgi edinmek zorundadır. Kuran'da amacıyla Yüce Allah tarafından ortaya çıkarıldı okunacak, bunu anladım ve talimatları uygulanmaktadır. el-Kur'an gibi-i Sünnet öğrenmiş ve uygulamaya olmalı ölümsüz ve korunmuş kurallar vardır. Bir Müslüman sürece onlar sahâbe radi anhum anlayışına göre Sünnet olarak-al-Kur'ân ve uygun olarak yoldan gitmek değildir.

El-Kur'ân, istekliler, zarafet, şifa yaşamak için ipucu ve mutluluk kaynağıdır. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

يا أيها الناس قد جاءتكم موعظة من ربكم وشفاء لما في الصدور وهدى ورحمة للمؤمنين) 57 (قل بفضل الله وبرحمته فبذلك فليفرحوا هو خير مما يجمعون

Ey insanlar! Nitekim, bu iman edenlere göğüs var hastalıklar için Rabbin, kür gelen dersleri (el-Kur'an) ve bir hidayet ve bir rahmet gelmiştir. Onları onunla sevinsinler, Allah'ın rahmet ve merhameti olarak (Ey Muhammed), 'deyin. . Bounty ve O'nun rahmet topladıkları şey daha iyidir "[Yunus / 10: 57-58]

İSLAM SADECE DOĞRU DİN IS
Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الدين عند الله الإسلام

Şüphesiz Allah, İslam dinidir ... [Ali İmran / 3: 19]

Allah Subhanahu wa Ta'ala da diyor ki:

ومن يبتغ غير الإسلام دينا فلن يقبل منه وهو في الآخرة من الخاسرين

Ve kim İslam'dan başka bir din arar, o da kabul etti ve ahirette o kaybedenler arasında yer alıyor olmaz. [Ali İmran / 3: 85]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ولن ترضى عنك اليهود ولا النصارى حتى تتبع ملتهم قل إن هدى الله هو الهدى ولئن اتبعت أهواءهم بعد الذي جاءك من العلم ما لك من الله من ولي ولا نصير

Eğer dinlerini izleyin kadar ve Yahudiler ve Hıristiyanlar size (Muhammed) zevk olmayacaktır. '(Gerçek) ipuçları Allah ipucu. Şüphesiz' Say Ve sen sana bilgi (hakikat) sonra onların arzularına uyarsan, o Allah'tan sizin için hayır koruyucusu ve yardımcısı olacaktır. [Bakara / 2: 120]

Yukarıdaki ayetlerde doğru değildir Allah Allah Subhanahu wa Ta'ala tarafından kabul edilmez İslam'dan başka gibi İslam, tek gerçek din olduğunu açıklar. Bu dinler ölümcül düzensizlikleri uğramış ve erkeklerin kirli ellerle müdahale etti nedenle, İslam'dan başka bir din, bu Yüce Allah tarafından kabul edilmeyecektir. Gönderilen sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, o zaman Yahudiler, Hıristiyanlar ve diğerleri Peygamber takip etmek, İslam'a girecektir sallallaahu' alaihi sellem'in.

Sonra yukarıdaki ayetler de Yahudi ve Hıristiyanlar İslam'a mutlu olmadığını açıklar ve onları takip etmek Müslümanlara zevk değildir. Onlar Müslümanları yanıltmak ve çeşitli şekillerde Müslümanları dönüştürmek için çalışıyoruz. Şu anda tek Tanrı üç dinin kavramını iddia dini propaganda birleşmesi, bir zamanlar yoğun üfledi. Bu, her iki metin de (el-Kur'ân ve Sünnet-argüman gibi), ne de makul kabul edilemez. Bu yüzeysel düşünme istekli olduğunu.

Bu anlatılanlar el-Kur'an'da Yüce Allah tarafından reddedildi:

وقالوا لن يدخل الجنة إلا من كان هودا أو نصارى تلك أمانيهم قل هاتوا برهانكم إن كنتم صادقين) 111 (بلى من أسلم وجهه لله وهو محسن فله أجره عند ربه ولا خوف عليهم ولا هم يحزنون

Ve onlar (Yahudiler ve Hıristiyanlar) Bu Yahudiler veya Hıristiyanlar dışında cennete girmeyecek 'derler. "Bu (tıpkı) kendi hüsnükuruntu oldu. Eğer doğru iseniz bana kanıt göster "derler. Hayır! . O Rabbinden bir ödül alır ve onlara hiçbir korku ve üzülme, Kim Allah'a teslim ve o iyi yapıyor "[Bakara / 2: 111-112]

Yahudiler ve Hıristiyanlar, tüm Islamannya dışında Müslümanlar için böyle bir propaganda manevra tutun ve onları takip edin. Aslında, onların dinlerini takip ederek, Müslümanların bir ipucu alacak cazibesi verir. Aslında, Yüce Allah İbrahim'in dinine takip etmemizi emretti, q düz, tek tanrılı dinlerin din korunur. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وقالوا كونوا هودا أو نصارى تهتدوا قل بل ملة إبراهيم حنيفا وما كان من المشركين

Ve onlar İbrahim'in dinine Say, '(Not!)' Be siz (taraftarları) Yahudi veya Hıristiyan, kesinlikle. Bir ipucu var 'Ama (Biz takip edin) dedi. Ve o Allah'a katılmak isteyenler arasında değildi. [Bakara / 2: 135]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ولا تلبسوا الحق بالباطل وتكتموا الحق وأنتم تعلمون

Ve Hakkı batıl ile karıştırmayın ve bile bile gerçeği gizlemek (yok). [Bakara / 2: 42]

Bu ayetin yorumuna ilişkin olarak "Ve Hakkı batıl ile karıştırmayın Gerçeği değil," İmam İbn Cafer t dedi İmam Mücahid rahimahullah deyimi getirmek "İslam ile Yahudilik ve Hıristiyanlık arasındaki karıştırmayın."

Tefsir İbn Kesir kitabı, İmam Katâde rahimahullah söyledi iken gerçek din Yüce Allah'ın tarafını onaylar, çünkü "İslam ile Yahudi ve Hıristiyan dinini karıştırmayın İslam'dır. Yahudiler ve Hıristiyanlar iken Yüce Allah sapkınlık değil! "

Nitekim, bu yorumun Kur'an-bir anlayış hukuk çok büyük hazineleri olduğunu.


Bu yükümlülük için biz ',' Üç dinin tanrısı ',' kardeşlik dinler arası ',' din birliği 'dinler arası dayanışma' Bütün dinler iyidir 'belirtiyor yanlış propaganda, karşı dikkatli Dernek Göksel dinler ',' Liberal İslam Ağı (JIL) ', ve diğerleri.

No comments:

Post a Comment