!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 7, 2015

Allah insanlar genital (vücut) yakın buyurdu.

Bitmiş değildi binmek (365)

(Bölüm 365), Depok, Batı Java, Indonnesia, 7 Eylül 2015, 19:19 pm).

Allah insanlar genital (vücut) yakın buyurdu.

Sünnet güdümlü Tanrı Kur'an ve Hadis (Sünnet / el-bilgelik) insanlarda sipariş kutsal kitapta, hem kadın hem erkek genital kapatın.
Özellikle, özellikle 1970 yılında Endonezya'da kadın ve Malezya Müslüman kadınlar için başörtüsü / peçe dibandngkan Endonezya kadınları giyen birçok gördük 1980'an.
Endonezya kız öğrenci genel olarak Müslüman başörtülü olsa bile iken kız öğrenci Yetkilendirilenin TKB Malezya, örneğin, zaten başörtüsü kullanan ABD'ye sevk edildi.
O zaten başörtüsü birçok giyen Malezya buluştu neden Malezyalı kadın 1980'lerde hep Kuala Lumpur, Malezya durdurmak Endonezya ziyareti sırasında San Diego, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri ismi Ömer Abdül Madjid bir dönüştürmek oldu, dedi, bana sordu Endonezya'da ise, pek çok Müslüman kadın başörtüsü takmayan.
Ancak, eğer Ömer 2015 yılında Endonezya'ya başka bir ziyaret, o uzak yerlerde kadınlara Endonezya zaten giyer Müslüman kadınların bir sürü zaten Başkan Yardımcısı Muhammed Yusuf Kalla bile Karı bir uzun peçe gibi Bakan Khofifah Indar Parawangsa aynı zamanda çeşitli bakanların, göreceksiniz eğer Endonezya, onlar hala dua yükümlülükleri komutu hakkında anlamıyorum bile, ama onlar başörtüsü giyerlerdi.
Birçok ünlü sanatçı Endonezya da başörtüsü takıyor Sandra, Artis Endonezya X Factor galibi Saskia Patin Lubis birçok yayıncılar, medya muhabiri gibi, başörtüsü giyen edilmiştir.
Yani taraftarları karşı Endonezya İslamlaşma süreci (İslam hukuku bilinci) gelişmeye başladı.
Şimdi İslam dini dersler radyo ve televizyon hem malalui birçok izleyici çekti.
Ulaşıldı özenle bir araya onun televizyon seyretmek Rodja (özel televizyon propaganda ve recitations Kur'an), ne de Radyo Rodja ve dinleyicileri yayınlarını satarken ben geleneksel pazar birçok tüccarlar Muara Teweh, Kabubapen Kuzey Barito, Central Kalimantan şehrine oldum Sumatra köşe Berau ve Endonezya'nın diğer bölgelerinde olduğu gibi, Borneo için.
Yani çünkü kalıtım (ID / kimlik kimlik kartı) geçmişteki Müslümanların aksine Endonezya İslam halkı, artık dini dersler yoluyla hem Radyo İslam'ı anlamaya başlıyor, Televizyon bilimsel Üstad (alimleri) tarafından konuşulan Hayır (S3 mezunları bilimsel uyum Kur'an ve Sünnet'te İslam'ı anlamaya şekilde penghafal Kur'an / Sünnet) Medine, Suudi Arabistan en iyi üniversitelerinden mezun, Allah'a ve Peygamber komutasındaki sapan dini pratikleri kaçınılması olabilirdi, bu yüzden artık kendi öğretmenleri ile sadece taqlid olduğunu.


Avret SHUT İÇİN SOYLU


İslam, insanın doğa ile uyumunu yücelten bir din. Yetiştirme bütün öğretilerinin de yansımaktadır. Siparişler Yüce Allah kendini süslemek eylemleri olarak tarif, küçük bir örnek arasında, genital kapatın. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا بني آدم خذوا زينتكم عند كل مسجد

Ey Adem Çocuklar her (girin) camide üzerinde takı takmak! [el-A'raf / 7: 31]

Bu ayette 'Takı' İbn Abbaas anhudan, Mücahid rahimahullah ve başkaları tarafından belirtildiği gibi, genital kapsayan giysi anlamına gelir. () (3/405 Tafseer Taberî (12/391), Tefsir el-Baghawi (3/225) ve Tefsir İbn Kesir görün

İnsan giyim için bir düzeltici. O da bir medeniyet, zafer yüksekliği yanı sıra tevazu sembolü bir ilerleme işaretidir. Bunun yerine 'çıplak' bir göstergesidir ilkel kültür, aşağılanma ve hayvanlar gibi düşük ya da daha fazla ona hakaret insan onurunun bozulma bir işaretidir.

Bu nedenle, şeytan her zaman Yüce Allah insanların şeytanın günaha tarafından aldanmayın uyardı olarak, soyunmaya çıplaklığını örtmek için adam cazip. Onun kelimeleri Meditasyon:

يا بني آدم لا يفتننكم الشيطان كما أخرج أبويكم من الجنة ينزع عنهما لباسهما ليريهما سوآتهما

Ey Adem oğulları! Sen şeytan tarafından aldatılmış edilmemelidir! O gökten babanın annesi yayınladı olarak, hem de genital göstermek için hem de soyunmaya. [el-A'raf / 7: 27]

Bununla birlikte, insan şeytanın ölümcül düşmanı elbette alay durmayacağım. Kadın, ahlaki ve insani medeniyetini yok etmek için güçlü yem ve tuzak şeytanlar arasındaki tek. Avantajları ve onların kötü amaçlarına ulaşmak için kullanılan kadınların dezavantajları. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bize hatırlatır:

المرأة عورة, فإذا خرجت استشرفها الشيطان

Kadın dışarı çıktığında, şeytan onunla gidecek, çıplaklık olduğunu. [HR. At-Tirmizi (no. 1173) ve diğerleri. Şeyh el-Albani tarafından sahih olarak sınıflandırılır]

Kadınlar, evden dışarı, o zaman ancak onların durumu ilgisini çekmiştir zaman. Ayrıca ona genital kapalı gerekiyordu giyinmiş gösterdi yüzden yanlışlıkla kokusu ile karşı cinsten dikkatini çekmek için ne dışarı gelirse? Hasar daha ağır olacaktır. Biz duymak ya da kitle iletişim araçları okuduğumda çok üzücü, kadınlara karşı taciz haberleri her zaman var ve oluyor olduğunu.

Bu nedenle, hemen ölüm gelişini önce Yüce Allah tevbe etmelidir. Erkekler gözlerini tutmalı! Görülmeye değer değil bir şey bakmak bakışlarını düşürmek ve olmamalıdır. Bizim onlar için İslami şeriat düzenine uygun bir elbise giymek onurlu ve soylu ve ahlaksız saldırı önlemek için onlara sorarak bizim kadın aile üyeleri tutmaya çalışalım.

Şeyh el-Albani Allah Subhanahu wa Ta'ala Sözüne hikmeti komuta uzatmak peçe açıkladı "dedi:

ذلك أدنى أن يعرفن فلا يؤذين وكان الله غفورا رحيما

. ... Yani kabul edilmesi daha kolaydır, bu yüzden rahatsız değil öylesine "[Ahzab / 33: 59]

Bir kadın, bir perde ile örtülü eğer Yani, o aşağılık ve şüpheli şeylerden, onur bekçi ve iyi bir kadının kendilerini korumak kadınlar arasında olduğu bilinen olacak. Eğer öyleyse onların durumu, kötü küfür onları rahatsız etmez. "

Önlemek girişim ile, hatta mutlu bir hayat olmak ve onur kalacaktır.

[09 / Yıl XVII / 1435H / 2014 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment