!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, September 8, 2015

Endonezya yine OPEC üyesi olmak, ne ihtiyacı var ?.

Bitmiş değildi binmek (367)

(Bölüm 367), Depok, Batı Java, Indonnesia, 8 Eylül 2015, 03:42).

Endonezya yine OPEC üyesi olmak, ne ihtiyacı var ?.

Günde en fazla 800.000 den varil Endonezya petrol üretimi, yurt içi tüketim günde 1.5 milyon varil ulaştığı için üretim açısından Endonezya, OPEC üyesi olmak uygun değildir.
Endonezya, bazen iç tüketim çok daha fazla olduğu için, minnettar olmak için ABD varil başına 45 $ ulaştı şimdi olan dünya petrol fiyatlarındaki düşüş gerektiğini, garip bir politikası var, ancak her dünya petrol fiyatları, hükümetin her zaman akaryakıt fiyatlarına zam, yükselmeye (BBM) ancak petrol fiyatlarının sadece ülkedeki Station Yakıt (benzin istasyonları) de petrol fiyatını düşürmek değil, gözlerinizi kapatın hükümeti azalmaya devam ediyor, ama aşağı benzin istasyonları fiyat, ulaşım maliyetleri de aşağı inip bu tür pirinç ve fiyat gibi temel emtia, fiyatını düşürmek ne zaman Başka böylece insanların alım gücünü artırarak.
Çok OPEC, Endonezya üyesi olarak Endonezya'da yapılabilir çünkü günde en fazla 800.000 den varil üretim seviyeleri, iç tüketim toplam üretimin sayısı iki katına ise (günde yaklaşık 1,5 milyon varil).
Düşük dünya petrol fiyatlarındaki dezavantajlı Hangi 12 Rusya'ya ek olarak mevcut OPEC üyeleri ve kıta Amerika Birleşik Devletleri yüksek maliyetler ile petrol ve doğalgaz arama ve istismar ABD devi şirketleri bulunmaktadır.
Devlet bütçesinin en petrol ve doğal gaz büyük ölçüde yabancı ihracatı bağlıdır çünkü ham petrol ve doğalgaz Rus ihracatı, petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte büyük bir hit oldukça büyük.
Analistler petrol fiyatlarının Ukrayna Kırım ilhak sonra Rusya'ya dersleri vermeye devam dünyada Amerika Birleşik Devletleri ve NATO ekonomik ambargo üzerinde var düşürmek için bağlı mühendislik, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefiklerinin NATO (İngiltere ve Norveç) bugün dünya petrol fiyatlarındaki düşüş tahmin.
Dışında Kırım ayrıca Doğu Ukrayna'da Rus yanlısı ayrılıkçı hareketlere hem siyasi hem de silah desteklemek ilhak sonra Dahası, Rusya kabul edilir inatçı (yaramaz).
Arap ülkeleri için OPEC üyeleri, düşük üretim maliyetleri hala ABD varil başına $ 3 petrol fiyatlarının kendi lehine hala ucuzdur ancak başına olabilir.
Rusya, Sibirya karlı maliyetler daha yüksek üretimindeki gaz dn petrol üretim maliyeti gelince, dev şirket Amerika Birleşik Devletleri deniz ve de maliyetleri yüksek Alaska, fakat iç tüketim ABD'nin devasa bir anakara ABD'de faaliyet gösteren Bütçe ve ABD petrol ve gaz bağımlı değil, vergi ve diğer emtia ihracatı (askeri ürünler, bilgisayarlar, BT hizmetleri ve diğer ürünlerin), daha sonra düşük petrol fiyatlarının hala ABD daha kazançlı bulunmaktadır.


Kasım 2015 itibariyle, Endonezya Resmi Girişi OPEC Yine
KATADATA - Endonezya sonunda petrol veya Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi ülkelerin ihracat geri kabul etti. Aslında, yedi yıl önce, Endonezya petrol ithalatçısı haline gelmiştir, çünkü örgütün dışladı olmuştur.

Enerji ve Mineral Kaynaklar Bakanlığı Genel Sekreteri (ESDM) Teguh Pamudji geçen hafta OPEC Genel Sekreteri bir bildirim mektubu aldı, ortaya çıkardı. "Endonezya OPEC üyesi değil, bir gözlemci olarak kabul edilmektedir" diye Katadata, Pazartesi (7/9) söyledi. Ancak, Endonezya etkili bir Kasım ayında OPEC üyelerini menjaqdi olacaktır.

Endonezya OPEC 13. üyesi ve Orta Doğu bölgesinde ülkelere ek olarak Asya'dan tek OPEC üyesi olacaktır. Yedi yıl önce, Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono altında Endonezya nedeniyle açığın OPEC petrol üretiminin çıkmak karar verdi. Şu anda, ülkenin petrol tüketimi günde sadece 800 bin varil üretirken günde yaklaşık 1,5 milyon varil.

Bu yılın ortalarında bu yana, Endonezya hükümeti OPEC yeniden giriş olasılığını araştırmak için. Aslında, son 3-6Juni içinde, Enerji ve Mineral Kaynaklar Sudirman Said Bakanı Viyana, Avusturya OPEC konferansına katıldı. Endonezya OPEC toplumda yer alıyorsa Sudirman göre, Endonezya düzenli petrol ve gaz bilgilerine erişimi vardır.

Buna ek olarak, Endonezya da petrol üreticileri ile dostane ilişkiler kurabilir. Bu kesinlikle daha kolay OPEC üyesi ülkelerin petrol malzemeleri almak için yapmak için bir hükümet stratejisidir.

Ancak, Pri Agung Rakhmanto, Trisakti Üniversitesi'nden enerji gözlemcisi, OPEC içine Endonezya'nın giriş o yağ elde etmek daha kolay olacaktır garanti olduğunu söyledi. Tüm her ülkeye diplomasi bağlıdır. "Yalnızca görece daha açık erişim" dedi.

Buna ek olarak, hükümet de Endonezya'da yatırım için bazı OPEC üyelerini davet etmek gerekir. Böyle yaparak, OPEC üyelik Endonezya için gerçekten faydalı.

Öte yandan, OPEC ülkeleri ve Endonezya ilgi artık farklı. Dünya petrol fiyatları varil başına 40 $ ABD etrafında düştü neden üretime frenler ortasında OPEC ülkeleri. Endonezya hala şimdi petrol ithal eden ülkelerin kadar çünkü petrol üretimini artırmak gerekiyor iken.

Başkan Jokowi Endonezya Burcu OPEC Destekler
"O pazarda etkileşim var, biz takılmalısın, anlaşamadı (üretici ve petrol ihracatçıları)
KATADATA - Enerji ve Mineral Kaynaklar Bakanı (ESDM) Sudirman Said'in Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ya da Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) tekrar aktif Endonezya'nın planı Cumhurbaşkanı Joko Widodo (Jokowi) destek almış iddia etti.

Ona göre niyet kez Cumhurbaşkanı Joko Widodo teslim etmişti. Cumhurbaşkanı ile birlikte Papua Yeni Gine ziyareti çalışırken ilk kez o niyeti dile getirdi. Orada Jokowi Başkan o kuvvetle OPEC yeniden girmek için Endonezya desteklediğini söyledi.

Sudirman da O zamanlar Haziran 2015 3-4 düzenlenen OPEC konferansa katılmak için izin isteme niyetinde olduğunu ifade Başkan desteğini Jokowi yineledi.

"O pazarda etkileşim var, biz takılmalısın, anlaşamadı. Ayrıca, biz büyük alıcı olan, bu yüzden üreticiler, ihracatçılar ile bir ilişki kurmak eğer doğal" diye (15/5) Cuma Enerji, Jakarta, Bakanlığı'nda dedi.

Bu OPEC üyelerinin içine yeniden girmek hükümetin arzusu bazı çevrelerden eleştiri almıştı. Yönetişim Reformu Takım Petrol ve Gaz Endonezya Fehmi Radi Eski Üyesi OPEC üyesi olmak için elverişsiz düşünmektedir. Aslında, o OPEC üyesi olmak zorunda eğer Endonezya, gülünç olurdu endişelendiriyor.

Ona göre, 2005 yılından bu yana Endonezya yağı net ithalatçı (net ithalatçı) olarak kabul edilmiştir. Hala ihraç, ancak daha büyük petrol ithalatı rağmen. Gereksinim OPEC üyesi olmak Oysa ülkeye net ihracatçı (net ihracatçı) 'dir.

Ayrıca OPEC Benny Maliye Politikası Analizi Lubiantara olan Denetim Planlama SKK Migas Programında Başkanı ve Bütçe Kontrol Bölümü, Endonezya OPEC katılmak için çok zor olduğunu söyledi. Bir gözlemci ülke durumuna net ihracatçı oldu olmaktır.

Kolay yağ alma nedenleri doğru değildi. Bir yağ elde etmek için ona göre opec olmak zorunda değildir. Ona göre bu petrol üreten ülkelerle ikili ilişkileri geliştirerek elde edilebilir.

"Malezya OPEC üyesi haline olmamıştı, fakat petrol üreten ülkelerin iyi gidiyor Yağın etkileşim kolayca alabilirsiniz" dedi.

Endonezya 1961 yılından beri bir kez OPEC üyesi oldu, ama sonra Endonezya net ithalatçı haline gelmiştir, çünkü 2008 yılında üyeliği dışında bu kararı almaya karar verdi. Keşif ve üretim hacmi, petrol ve gaz rezervleri azalmakta, böylece azalır. Ülkede petrol ve doğal gaz ihtiyacı artmaya devam ederken.

Memba Petrol ve Doğal Gaz Yürütme Ajansı (BP Migas) verilerine dayanarak, 1996 yılından 2006 yılına kadar Endonezya'nın ham petrol üretimi 10-12 oranında ortalama gerilemeye devam etmiştir. Bu üretim düşüşü 2011'de döneminde 2006 yılında yüzde 2-3 yavaşladı.

Sorun üretimindeki gerileme ülkede petrol tüketiminin oranı yüzde 5,8 ortalama ile büyüdü ters orantılı olmasıdır. Bu Endonezya ulusal ihtiyaçlarını karşılamak için petrol ithal etmek zorunda yapar.

Salı günü Kuveyt Petrol Bakanı Ali el-Omair o Körfez kartelinin OPEC üyeleri, bu hafta önemli toplantılarda değişmeden üretim tavanını muhafaza desteklediğini "çok emin" olduğunu söyledi. Viyana'da yaptığı girişte resmi haber ajansı Kuna açıklamada, Omair OPEC seçeneği "korumak veya üretim tavanını artırmak" üretim düzeyini belirlemek için Cuma günü bir toplantı yapacak 12 ülkeden oluşan pemotongan.Organisasi Petrol İhraç Eden Ülkeler (OPEC) geçersiz kılmak için olduğunu söyledi üretim seviyeleri dipertahankan.Omair dedi olacağı beklentilerinin ortasında 2015 yılının ikinci yarısında, için ağır yapımcı Suudi Arabistan, birlikte önde pertemuan.Bersama koordinasyon temaslarda bulunacak Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar, dört ülke de dahil olmak üzere Kuveyt yanı sıra Körfez OPEC üyelerinden gelen bakanlar Körfez şu anda günde 31 milyon varil olan günlük yaklaşık 17 milyon varil (varil), ya da OPEC üretiminin yüzde 55 oranında üretir. Suudi Arabistan tek başına günde 10,3 milyon varil üretiyor. "Küresel sahne korumak veya üretim tavanını artırmak için OPEC için kullanılabilir piyasa üzerinde olumsuz etkisi olabilir kararları ve seçenekleri almak için bize gerektirir" Suudi Petrol dia.Menteri Ali el söyledi "Cevap evet ... Talep artıyor edilir: -Naimi OPEC pazar payı bekerja.Ketika bu strateji başarılı olup olmadığını, Naimi gazetecilere verdiği demeçte sorduk güvenli üretim stratejisini kesmiyor Salı günü yaptığı açıklamada. Tedarik yavaşlıyor. Bu bir gerçektir. Pazar stabilize edilir. "Birkaç diğer üyeleri, özellikle de Venezüella ve İran, Brent New York'ta varil ham petrol başına yaklaşık 115 dolar ticareti Haziran 2014, beri harga.Harga kaybetmiş yaklaşık yarısı onların değerini yağı desteklemek için kesilen üretim için çağrıda bulundu barel.Omair başına yaklaşık 108 dolar OPEC petrol fiyatındaki nispi bir artış, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da, durdu bazı yüksek maliyetli üretim zorla ve küresel ekonomik büyümedeki artışa etti ilişkilendirmek.
Dünya petrol fiyatları gerilemeye devam ediyor. Bu gün için, dünya petrol fiyatı varil başına 50 $ aralığında hala evde olduğunu.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi Bu ülkeler günlük petrol varil milyonlarca üretmeyi başardı 2014 yılında dünyanın en büyük on petrol üreten ülke yayınladı. CNN Money, Çarşamba (02/04/2015) Aşağıdaki listeden Raporlama.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

Superpower günde 12,4 milyon varil ile dünyanın en büyük petrol üreten ülke olarak ilk sırada yer aldı. ABD petrol üretimi her zaman her yıl önemli ölçüde artmıştır.

Suudi Arabistan

Yağ kralın ikamet dünyanın en büyük petrol üreten ülke listesinde ikinci kaplar haline ülkeler. Suudi Arabistan günde 11,6 milyon varil petrol üretimini kayıt başardı.

Rusya

Ülke günlük petrol kadar milyon 10.6 olarak varil üretmek için başardı. Sadece bir petrol üreticisi olarak, ülkenin de eskiden dünyanın en büyük ikinci doğal gaz üreticisi olarak bilinen Devlet bilinmektedir.

Çin

Çin dünyanın en büyük petrol üreten ülke olarak dördüncü konumda bulunuyor. Bambu Perde ülke günlük petrol 4,4 milyon varil üretebilmektedir.

Kanada

Ilk beş yılında Kanadalı vardır. Petrol endüstrisi Kanada birincil sektör esastır. Ülke günlük petrol 4,3 milyon varil üretiyor.

İran

İran gibi Ortadoğu ülkeleri nedeniyle petrol zenginliğinin diğer ülkelerle çatışma sık sık bir ülkedir. Altıncı, 3,4 milyon varil günlük tarafından İran'ın petrol üretimi oldu.

Irak

İran'la Aynı şey, İran gibi Ortadoğu ülkeleri, aynı zamanda dünyanın en büyük petrol üreticisi olarak da bilinir. Irak petrol üretimi günde 3,3 milyon varil yedinci ulaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri

Abu Dabi UEAberibukota Dubai en büyük şehridir. BAE günde 3,2 milyon varil üretimi ile dünyanın en büyük petrol üreten ülkelerinden biridir. BAE bu listede sekizinci sırada yer alıyor.

Meksika

Meksika, Kuzey Amerika'da bulunan bir ülkedir. Dünyanın en büyük petrol üreten ülke olarak dahil olmasına rağmen, Meksika petrol üretimi son yıllarda gerilemeye devam etmiştir. 2014 Meksika'nın petrol üretimi günde 2.8 milyon varil geriledi kaydetti.

Kuveyt

Son pozisyonda Kuveyt olduğunu. Ülkenin petrol üretimi günde 2.8 milyon varile ulaşacağı tahmin edilmektedir.

No comments:

Post a Comment