!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, September 8, 2015

Indonezja po raz kolejny stać się członkiem OPEC, co to potrzebne ?.

Jazda nie została ukończona (367)

(Część trzysta sześćdziesiąt siedem), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 08 września 2015, 15:42).

Indonezja po raz kolejny stać się członkiem OPEC, co to potrzebne ?.

Pod względem produkcji Indonezja jest nieodpowiednie, aby być członkiem OPEC, ponieważ Indonezyjski produkcja ropy z nie więcej niż 800.000 baryłek dziennie, podczas gdy konsumpcja krajowa osiągnęła 1,5 mln baryłek dziennie.
Indonezja jest czasami ma dziwne zasady, powinny spadek światowych cen ropy naftowej, który dotarł już do US $ 45 za baryłkę być wdzięczny, ponieważ konsumpcja krajowa jest znacznie więcej, ale każda ceny ropy świecie rośnie, rząd zawsze podnieść cenę oleju opałowego (BBM) , ale kiedy ceny ropy nadal spadać rząd po prostu zamknąć oczy, nie obniżyć cenę ropy na stacji paliw (stacje benzynowe) w kraju, ale jeśli cena na stacjach benzynowych w dół, koszty transportu również zejść i to obniży ceny podstawowych towarów, takich jak ryż i ceny drugiego, zwiększając tym samym siłę nabywczą ludzi.
Niewiele można zrobić przez Indonezję jako członek OPEC, Indonezji, ponieważ poziom produkcji z nie więcej niż 800.000 baryłek dziennie, podczas gdy konsumpcja krajowa podwojenie liczby całkowitej produkcji (około 1,5 mln baryłek dziennie).
Który jest pokrzywdzone przez niskie są ceny ropy na świecie 12 członków OPEC obecne oprócz Rosji i USA gigantyczne firmy, poszukiwania i eksploatacji ropy i gazu z wysokimi kosztami w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.
Rosyjski eksport ropy naftowej i gazu ziemnego jest dość duży hitem ze spadkiem cen ropy naftowej, ponieważ większość z budżetu państwa, zależy w dużej mierze zagranicznych eksportu ropy naftowej i gazu ziemnego.
Analitycy przewidują spadek światowych cen ropy naftowej dziś ze względu na inżynierii Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w NATO (w Wielkiej Brytanii i Norwegii), w celu obniżenia świecie ceny ropy nadal dawać lekcje do Rosji po aneksji Krymu od Ukrainy dostał ponad embarga gospodarczego z USA i NATO.
Ponadto, Rosja jest uważana opornych (niegrzeczny) obok po aneksji Krymu również wspierać politycznie i broni do prorosyjskich ruchami separatystycznymi we Wschodniej Ukrainie.
Dla krajów arabskich członków OPEC nadal są niskie koszty produkcji może tylko na US 3 $ za baryłkę, ceny ropy są tańsze nadal na ich korzyść.
Co do Rosji, koszty produkcji oleju dn ich kosztów gazu na Syberii śnieżny wyższej produkcji, gigant firma Stany Zjednoczone działają w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, na morzu i na Alasce oraz koszty są wysokie, ale z powodu konsumpcji krajowej ogromny USA , Budżetu i USA nie jest zależny od ropy naftowej i gazu, ale z podatków i innych eksportu towarów (wyrobów wojskowych, komputerów, usług IT i innych produktów), a następnie niskie ceny ropy naftowej są nadal bardziej opłacalne USA.


W listopadzie 2015 roku, Indonezja Dziennik Wejście OPEC Znowu
KATADATA - Indonezja ostatecznie przyjęty z powrotem do krajów członkowskich olej lub Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) eksportujących. W rzeczywistości, siedem lat temu, Indonezja została wykluczona z organizacji, ponieważ stała się importerem ropy naftowej.

Sekretarz Generalny Ministerstwa Energetyki i Zasobów Mineralnych (ESDM) Teguh Pamudji ujawnił, że otrzymał list od powiadomienia Sekretarza Generalnego OPEC w zeszłym tygodniu. "Indonezja jest akceptowane jako członek OPEC, a nie obserwatora", powiedział Katadata, poniedziałek (7/9). Jednak, Indonezja skutecznie menjaqdi członków OPEC w listopadzie.

Indonezja stanie się 13. członkiem OPEC i jedynym członkiem OPEC z Azji oprócz krajów w regionie Bliskiego Wschodu. Siedem lat temu, za czasów prezydenta Indonezji Susilo Bambanga Yudhoyono postanowił wyjść z produkcji ropy OPEC powodu deficytu. Obecnie zużycie oleju w kraju jest około 1,5 mln baryłek dziennie, podczas gdy produkuje tylko 800 tysięcy baryłek dziennie.

Od połowy tego roku, rząd indonezyjski do zbadania możliwości OPEC ponownego wjazdu. W rzeczywistości, w ostatnim 3-6Juni, Minister Energetyki i Zasobów Mineralnych Sudirman Said udział w konferencji OPEC w Wiedniu, Austria. Według Sudirman, jeśli Indonezja znajduje się w gminie OPEC, Indonezja ma dostęp do informacji, ropy naftowej i gazu regularnie.

Ponadto, Indonezja również może nawiązać przyjazne stosunki z producentów ropy naftowej. Na pewno jest to strategia rządu, aby łatwiej dostać dostaw ropy z krajów członkowskich OPEC.

Jednak Pri Agung Rakhmanto, obserwatorem energii z Trisakti University, powiedział, że wejście w Indonezji w OPEC ma gwarancji, to będzie łatwiej dostać olej. To wszystko zależy od dyplomacji do każdego kraju. "Tylko stosunkowo bardziej otwarty dostęp", powiedział.

Ponadto, rząd musi również być w stanie zaprosić członków OPEC do inwestowania w Indonezji. W ten sposób, członkostwo w OPEC naprawdę korzystne dla Indonezji.

Z drugiej strony, w interesie krajów OPEC i Indonezji jest teraz inna. OPEC pośród hamulców produkcji, które spowodowały światowe ceny ropy spadły do ​​około US $ 40 za baryłkę. Podczas Indonezja wciąż musi zwiększyć produkcję ropy, ponieważ do krajów importujących teraz ropy.

Prezydent Jokowi Obsługuje Indonezja Zarejestruj OPEC
"Nie mógł się zgodzić, powinniśmy spędzać czas, mają do interakcji z rynku (producentów i eksporterów ropy naftowej)
KATADATA - Minister Energetyki i Zasobów Mineralnych (ESDM) Sudirman Said twierdził, że ponownie otrzymał wsparcie od prezydenta Joko Widodo (Jokowi) na planie Indonezji aktywnego w Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej i Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC).

Według niego intencją było dwa razy składać do Prezydenta Joko Widodo. Po raz pierwszy wyraził zamiar podczas pracy wizyty w Papui Nowej Gwinei, wraz z prezydentem. Nie Jokowi Prezes powiedział, że zdecydowanie popiera Indonezja ponownie wprowadzić w OPEC.

Sudirman wyraził również zamiar uzyskania pozwolenia, aby uczestniczyć w konferencji OPEC dniach 3-4 czerwca 2015. W tym czasie prezydent potwierdził swoje poparcie Jokowi.

"Nie mógł się zgodzić, powinniśmy spędzać czas, mają do interakcji z rynku. Co więcej, jesteśmy jednym z największych nabywców, więc naturalne jest, jeśli nawiązać relacje z producentów, eksporterów," powiedział w Ministerstwie Energetyki, Dżakarta, piątek (15/5).

Pragnienie rządu, aby ponownie wejść w tym członków OPEC otrzymał krytykę pewnych kręgach. Były członek reformy zarządzania Zespół naftowej i gazu Indonezja Fahmi Radi uważa, nienadające się członkiem OPEC. W rzeczywistości, ona martwi Indonezja byłoby śmieszne, gdyby zmuszony stać się członkami OPEC.

Według niego, od 2005 roku Indonezja została uznana jako importer netto (importera netto) oleju. Chociaż wciąż eksportowane, ale większe import ropy. Natomiast wymagania, aby stać się członkiem OPEC jest krajem eksporterem netto (net) eksportera.

Kierownik Programu i kontroli budżetu Wydział Planowania Kontroli SKK Migas, który jest także polityka fiskalna OPEC Benny Analiza Lubiantara, że ​​Indonezja jest bardzo trudne do przyłączenia OPEC. Aby stać się krajem obserwatorem był pod warunkiem, że eksporterem netto.

Przyczyny coraz łatwiejszy oleju nie było w porządku. Według niego, aby olej nie musi być OPEC. Według niego może to być pobrany poprzez poprawę stosunków dwustronnych z krajami produkującymi ropę naftową.

"Malezja nigdy nie stał się członkiem OPEC, ale może się łatwo ze względu na oddziaływanie oleju z państwa produkujące ropę idzie dobrze", powiedział.

Indonezja był kiedyś członkiem OPEC od 1961 roku, ale potem zdecydował się wyjść z członkostwa w 2008 roku decyzję, ponieważ Indonezja stała się importerem netto. Poszukiwanie i wielkość produkcji zmniejsza się, tak, że rezerwy ropy naftowej i gazu maleje. Podczas gdy zapotrzebowanie na ropę i gaz w kraju w dalszym ciągu rosnąć.

Na podstawie danych z Agencji Wykonawczej ds ropy naftowej i gazu (BP Migas), wydobycia ropy w Indonezji od 1996 do 2006 roku nadal spada średnio o 10-12 procent. Ten spadek produkcji spadło do 2-3 procent w okresie od 2006 do 2011 roku.

Problemem jest to spadek produkcji jest odwrotnie proporcjonalna do szybkości zużycia ropy naftowej w kraju wzrosła średnio o 5,8 proc. To sprawia, że ​​Indonezja musi importować ropę do zaspokojenia potrzeb krajowych.

Kuwejt minister ropy Ali al-Omair we wtorek powiedział, że jest "bardzo pewny", że członkowie OPEC kartelu Gulf wspiera utrzymanie pułapu produkcji na niezmienionym poziomie ważnych spotkań w tym tygodniu. W oświadczeniu na oficjalnej Kuna agencji prasowej po przybyciu do Wiednia, Omair powiedział, że opcja OPEC jest do "utrzymania lub podniesienia pułapu produkcji," pemotongan.Organisasi zastąpić Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC), który składa się z 12 krajów, odbędzie się spotkanie w piątek, aby zdecydować o poziomie produkcji w drugiej połowie 2015 roku, pośród oczekiwań, że poziom produkcji będzie dipertahankan.Omair powiedział ministrowie z członków Gulf OPEC oprócz Kuwejcie, w tym ciężkiej producenta Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze będzie prowadzić rozmowy koordynacji przodu pertemuan.Bersama razem, czterech krajów Gulf produkuje około 17 mln baryłek dziennie (BPD), lub 55 procent produkcji OPEC jest obecnie 31 mln baryłek dziennie. Arabia Saudyjska sama produkuje 10,3 mln baryłek dziennie. "Globalna scena wymaga od nas, aby nie podejmować decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ na rynek i opcje dostępne dla OPEC jest utrzymanie lub zwiększenie pułapu produkcji," powiedział Arabia Olej dia.Menteri Ali al -Naimi powiedział we wtorek, że OPEC nie tnie swoją strategię produkcyjną, aby zabezpieczyć udział w rynku wynosił bekerja.Ketika pytanie, czy ta strategia była skuteczna, Naimi powiedział dziennikarzom: "Odpowiedź brzmi: tak ... Popyt rośnie. Podaż jest spowolnienie. To jest fakt. Rynek się stabilizuje. "Kilka innych członków, szczególnie Wenezuela i Iran, wezwał do produkcji cięcia wspierać olej harga.Harga straciły prawie połowę ich wartości od czerwca 2014 roku, gdy w obrocie około 115 Brent za baryłkę, a dolary ropy w Nowym Jorku prawie 108 dolarów za barel.Omair kojarzy względny wzrost cen ropy do OPEC zmusiła część produkcji wysokiej kosztów utknęły w martwym punkcie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a do wzrostu globalnego wzrostu gospodarczego.
Światowe ceny ropy nadal będzie spadać. Do dziś, cena ropy świat jest jeszcze w domu w zakresie od 50 $ za baryłkę.

US Energy Information Administration wydała dziesięć największy kraj produkcji ropy naftowej w świecie w 2014 roku kraje te udało się wyprodukować miliony baryłek ropy dziennie. Sprawozdawczość z CNN Money, środę (02/04/2015) Na poniższej liście.

Stany Zjednoczone (US)

Supermocarstwem pierwsze miejsce jako największy kraj produkcji ropy naftowej na świecie, z 12,4 mln baryłek dziennie. Produkcja ropy w USA zawsze znacznie wzrosła każdego roku.

Arabia Saudyjska

Kraje, które stały się rezydencja królewska naftowego zajmuje drugie miejsce na liście największych kraju produkcji ropy naftowej na świecie. Arabia Saudyjska udało się nagrać produkcję ropy o 11,6 mln baryłek dziennie.

Rosja

W kraju udało się wyprodukować aż 10,6 mln baryłek ropy dziennie. Nie tylko jako producenta oleju, kraj znany jest również, aby państwa dawniej znany jako drugi największy producent gazu ziemnego na świecie.

Chiny

Chiny są na czwartym miejscu, co do wielkości kraju produkcji ropy naftowej na świecie. Bambusowa kurtyna kraj jest w stanie wyprodukować 4,4 mln baryłek ropy dziennie.

Kanada

W pierwszej piątce są kanadyjski. Przemysł naftowy jest podstawą pierwotnego sektora Kanady. W kraju produkuje 4,3 mln baryłek ropy dziennie.

Iran

Kraje Bliskiego Wschodu, takich jak Iran jest krajem, który często jest w konflikcie z innych krajów, ze względu na jego zasobów ropy. Czy w szóstej pozycji, Iranu produkcji ropy o 3,4 mln baryłek dziennie.

Irak

To samo z Iranu, krajów Bliskiego Wschodu, takich jak Iran, znany również jako największy producent ropy na świecie. Był siódmy, irackiej produkcji ropy osiągnęła 3,3 mln baryłek dziennie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

UEAberibukota w Abu Dhabi jest największym miastem w Dubaju. ZEA jest jednym z największych w kraju producentów ropy naftowej na świecie z produkcji 3,2 mln baryłek dziennie. ZEA jest na ósmym miejscu na tej liście.

Meksyk

Meksyk to kraj położony w Ameryce Północnej. Chociaż ujęte jako jeden z największych w kraju producentów ropy naftowej na świecie, produkcja ropy Meksyk nadal spada w ostatnich latach. 2.014 zauważyć Meksyku produkcja ropy spadła do 2,8 mln baryłek dziennie.

Kuwejt

W ostatniej pozycji jest Kuwejt. Oczekuje się, że produkcja ropy naftowej w kraju, aby osiągnąć 2,8 mln baryłek dziennie.

No comments:

Post a Comment