!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 14, 2015

Kryzysy i katastrofy uchodźców, konsekwencje grzechu kogo?

Jazda nie została ukończona (369)

(Część trzysta sześćdziesiąt dziewięć), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 13 września, 2015 21:03).

Kryzysy i katastrofy uchodźców, konsekwencje grzechu kogo?

Kryzys humanitarny w Syrii, Iraku i Jemenie, które doprowadziły do przepływu uchodźców do Europy i innych krajów na Bliskim Wschodzie i Australii jest indukowany kraje pragnienie władzy i dominacji politycznej, w wyniku ciągłej i długotrwałej walki.
Wystarczy spojrzeć na konflikt w Syrii, autorytarnego reżimu Assada i chcą nadal w mocy wspomaganej militarnie i politycznie przez Iran, Rosja i Hezbollah walczył libańskie grup opozycyjnych, które poparły USA i ich sojuszników, w tym koalicji państw arabskich na czele z Arabią Saudyjską.
Islamskie Państwo Iraku, Syrii i Sham (ISIS) wzmocniona dżihadu 25.000 młodzież z 100 krajów, w tym dżihadystów z USA, Australii i Europy do walki z reżimem Assada raz na walczyła przeciwko reżimowi dominacji szyitów irackich, które pomogły Iran i Hezbollah. Nie wspominając już o koalicji z Arabii Saudyjskiej wzdłuż krajach Rady Współpracy Zatoki Środkowej walczących rebeliantów Shia Huthi są wspierane przez Iran.
Cierpienia i nieszczęścia, które spotkało mieszkańców Jemenu, Iraku i Syrii.
Czy to wszystko ze względu na kary od Boga z powodu grzechów tych, którzy są teraz uprawiania nauki dewiacyjnych islamskich.
Jak wiadomo Arabia Saudyjska oskarżyła ISIS został z ideologii islamskiej nazwie charydżyzm, Shia także uczonych Arabii Saudyjskiej i Zgromadzenia Ulama Indonezji (MUI) jako kultu, ponieważ ma mengkafirkan towarzysze Proroka Mahometa.
Arabia duchowni mówią, że nie znaleźliśmy się odłamy muzułmanów zgodnie z towarzyszami Ahl Sunna Wal Jama'ah wyjątkiem wśród wyznawców As-Salaf al-Salih Ahlul hadisów.

Mu'tazilah jak może odpowiadać towarzyszy wielkich postaci, podczas gdy wypowiedzieć wielkich postaci sprawiedliwości i opuścił ich przyjaciela i oskarżył ich o herezję, takich jak Al-Wasil bin atho ", która stwierdza: Jeśli Ali, Az-Zubair Tholhah a potem nie świadczą ukarani, ponieważ ich zeznania. [Zobacz Al-Farqu Bainal Firaq hal.119-120]

Charydżyzm wyszedł religii i menyempal zgromadzenia muzułmanów, ponieważ niektóre podstawowe punkty ich doktryny jest mengkafirkan Ali i jego syn, Ibn Abbas, Osman, Talha, Ayesha i Mu'awiyah i nie znajduje się na właściwościach towarzyszy ludzi nękanie i mengkafirkan im.

Jak Shufiyah, nie doceniają dziedzictwo proroków i poniżające nadajnik Księgi i Sunny i ich mensifatkan jak zmarłego. Wielki człowiek mówią: Weź swoją wiedzę, zmarłego podczas gdy bierzemy naszą wiedzę o wielkim życiu, że nie jest martwy (Boga) bezpośrednio. Dlatego mówią, swoimi ustami by odrzucić sanad hadits-: Czy mengkhabarkan mi moje serce Rabb.

Jak dla szyitów, uwierzyli, że towarzysze wygasło po śmierci Proroka sal allahu sallam z wyjątkiem kilku osób, patrz Al-Kisyiy -jeden z nich-kapłan opowiada historię książki Rijalnya przypadku. 12.13 z Abu Ja'far, że on stwierdził: Wszystkie apostaty po śmierci Proroka sal allahu sallam z wyjątkiem trzech, powiedziałem: Kto jest trzecia osoba? On odpowiedział: Al-Miqdaad bin Al-Aswaad, Abu Dhar Al-Ghifary i Salman Al-Farisiy.

I opowiadane w punkcie 13. Abu Ja'far, powiedział: Emigranci i Anshor wyszła (religii), z wyjątkiem trzech. [Zobacz Al-Kaafiy dzieło Al-Kulaniy, hal.115]

Chomeini patrz także ich wielkie -tokoh w czasie this- potępił i przeklął Abu Bakr i Umar w swojej książce Kasyful Asroor przypadku, 131, oświadczył: Zaprawdę syaikhani (Abu Bakr i Umar) ... i tutaj znajdujemy się zmuszony do przedstawienia dowodów Dowodem ich odchylenia są bardzo jasne, o Koranie w celu udowodnienia, że obie miały menyelisihinya.

I powtórzył warunki 137: ... i Prorok zamknięte oczy (d) podczas gdy zarówno jego uszy żadnych uwag o Ibn al-Khattab którzy wyprostowany fałsz i kufr pochodzą z praktyki, kezindikan i penyelisihan wersety w Qur " chwalebne.

Jak Murji'ah, uważają, że wiara tych hipokrytów, którzy są w tej samej wierze kenifakan Assabiqunal Awalun (pierwszych ludzi, którzy na islam) emigrantów i pomocników.

Jak wszystko, co odzwierciedla się z przyjaciółmi, gdy są:

Mengkafirkan naród wybrany spośród nich
Nie przyjmuję w ogóle, że są one przekazane od Proroka sal allahu sallam w prawie Aqeedah i szariatu.
Wynika z cywilizacją bizantyjską i filozofię grecką

Na zakończenie
Grupy te wszystkie chcą zaprzeczyć nam świadków Księgi i Sunny i potępiając je, gdy są bardziej godne nagany, a są one zindiq.

Tak więc jest oczywiste, że zrozumienie al-Salaf jest manhaj Firqatun Najiyah i ATH-Thaifah Al-Mansurah w koncepcji zrozumienia, akceptacji i Istidlal (decyzja prawna).

A ci, którzy za przykładem towarzyszy są ci, którzy pracują z narracji (Hadis) są autentyczne i autentyczny prawa Dalah szariat, z drogi i zrozumienia przyjaciela, a to jest jego sposób na życie Ahlul hadisów, a nie w trakcie Ahl-ul-bid'ah i Hawa. Tak prawdziwe i silne, co opisują, gdy wyjaśniamy ich sukces w postaci rozstrzygać Proroka sal allahu sallam z sukcesu osoby, która miała Sunna sal allahu sallam i Sunna z czterech kalifów po nim.(VOA) - Kraje Europy, USA i bogate kraje Zatoki Perskiej pod ostrzałem organizacji praw człowieka nie robi wystarczająco dużo dla tygodni pomóc kryzysu imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Kraje Europy Wschodniej niechętnie dają status uchodźcy w dużych ilościach dla osób uciekających przed prześladowaniami i konfliktu, i pozwolić im żyć w tych krajach. Kraje Zatoki Perskiej otrzymała tylko pracowników migrujących, ale pozostawiła opcja wywieźć je w każdej chwili.

W rozmowie z VOA, Kenneth Roth, dyrektor wykonawczy Human Rights Watch z siedzibą w Ameryce, powiedział, że nowe kraje członkowskie Unii Europejskiej wykazały, historyczną fobii postawę w kwestii muzułmańskich uchodźców z targanym konfliktami Bliskim Wschodzie.

Roth powiedział, że kraje Europy Wschodniej powinny być wspólne - nie tylko korzyści, ale również obowiązki jako członka Unii Europejskiej - które dzielą prawny obowiązek przyjmować ludzi, którzy starają się o azyl.

Roth powiedział, że obecny kryzys uchodźców nie jest kryzys w zakresie liczby - liczba uchodźców znajduje się zaledwie 1 procent populacji UE i państw członkowskich mogą łatwo wchłonąć je - ale jest to kryzys polityczny spowodowany islamofobii i względy polityczne.

Nie ma syryjskich uchodźców zostały oficjalnie przesiedleni w krajach Zatoki Perskiej, takich jak Kuwejt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie, choć urzędnicy mówią Zatoki Perskiej są Syryjczycy, którzy wjechali na wizy turystycznej i nie wrócił. Organizacje praw człowieka twierdzą, że osoby, które zostały dopuszczone do pobytu Pochodzę z rodziny o bogatych i wpływowych. Roth potępił Arabii Saudyjskiej i innych państw Zatoki Perskiej nieprzyjęcia uchodźców.

(BBC) - Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku upadku dźwigu w Haram, Mecca, wzrosła do 87 osób, wyrażone władzy cywilnej obrony Arabii Saudyjskiej.
Wcześniej podano liczbę ofiar około 60 osób.
Ofiara została ranna w wypadku w świętym mieście Mekka, piątek, 11 września, osiągając co najmniej 183 osób.
Mekka przygotowywał się na przyjęcie około dwóch milionów ludzi, którzy uczynią pielgrzymkę.
Film wideo opublikowany na YouTube, które nie zostały stwierdzone keasliannya- pokazuje dźwigu, który spadł i usłyszał głośny hałas w tle z ludzi krzyczy w panice.
Nie jest jasne, rzeczywistą przyczyną wypadku i Obraz przedstawiający duże dźwigi czerwone wydawało spadać.
Choć doniesienia powiedział, że dźwig upadł na wschodniej stronie meczetu po silne wiatry i ulewne deszcze.
MekahImage copyrightepa
Tytuł Zdjęcia
Krane duże czerwone widoczne przez dach meczetu zawalił.
Arabskiej dzielnicy Półwysep zeszłym tygodniu potrącony przez zamieć.
Obywatel Indonezyjski który był w Jidda, Jannati Jannati, napisać wiadomość na Facebooku BBC Indonezji: ". Jestem w Jeddah BBC To od wczoraj już piaskowej W Medynie także ulewny deszcz dzisiaj.".
Podczas gdy inni użytkownicy Facebooka, Warda Zulfakar, powiedział: "Osoba, pielgrzymi z Indonezji (sektor 4) zmarł. Tim Zdrowie BPHI Mekki była ewakuacja ofiar." Ale raport wciąż nie można potwierdzić, dopóki wiadomość została ujawniona.
Meczet HaramImage copyrightReuters
Tytuł Zdjęcia
Ekspansja może pomieścić 400.000 m2 do około 2,2 miliona na tym samym czasie.
Prace budowlane na Wielki Meczet w Mekce trwa już od dłuższego czasu i ostatniego roku, liczba pielgrzymów jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa, ze względu na pracę.
Poinformował, że teren meczetu planowane jest rozbudowany, aby pomieścić 400.000 m2 do około 2,2 mln w tym samym czasie.
Niektóre 350 pielgrzymów zginęło w wypadku Stampede w 2006 roku.

Liczba ofiar z Indonezji z powodu upadku krążka padającego w Haram, Mecca, wzrosła do sześciu.
Pewność proponuje Informacje Wdrażająca Działanie społeczno-kulturowych Konsulat Generalny w Jeddah, Sharif Shahab.
"Obywatele indonezyjskich, którzy zginęli w wyniku dźwigu padającego osiągnęła sześć. Gdy zgromadzone z urazami, wszystkie ofiary wyniosła 37 osób, "powiedział Sharif powiedział BBC, Indonezja, Jerome Wirawan.
Wcześniej dwie ofiary umierały z Indonezji znanego z wsiadania Medan (MES 09) i zaokrętowanie Dżakarta-Bekasi (JKS 03).
Dodatkowe cztery ofiary śmiertelne składał się z dwóch osób z ewakuacyjnego Medan, jednego z ewakuacyjnego Padang, a inny od wsiadania Jakarta-Bekasi.
CopyrightAFP Obrazek
Tytuł Zdjęcia
Gubernator regionu Mekki książę Khalid al-Faisal, zarządził zwołanie dochodzenia.
Przyczyny
Aby sprawdzić skalę szkód i poziom bezpieczeństwa wokół Haram, gubernator regionu Mekki książę Khalid al-Faisal, zarządził zwołanie dochodzenia.
Jednak dyrektor generalny Obrony Urzędu Cywilnego Arabii Saudyjskiej, Abdullah bin Suleiman al-Amr, twierdząc, że silny wiatr jest przyczyną upadku koła pasowego, które nawiedziło Wielkiego Meczetu w Mekce, zabijając co najmniej 107 osób, w piątek (11/09).
Według niego, obecna prędkość wiatru +83 kilometr na godzinę, a następnie ulewne deszcze, które powalony drzewa i znaki drogowe.
Podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej Al-Arabiya, Al-Amr zaprzeczył również raporty, że piorun uderzył koło pasowe, aż upadł urządzenia.
CopyrightReuters Obrazek
Tytuł Zdjęcia
Region kabah otoczony kołem pasowym w imię budowy.
Wichura
Na podstawie zeznań świadków, wiatr wieje w obszarze Haram przed zawaleniem koło pasowe jest rzeczywiście bardzo silny.
Dave Ariant Yusuf, doradca Hajj biuro podróży z Indonezji, patrząc, jak wiatr powoduje, tektury, tworzyw sztucznych i różne śmieci trzepotanie, aż osiągnie wysokość sześciu podłodze pokoju hotelowego, gdzie mieszka. Hotel znajduje się około 50 metrów od strony Haram.
"Niebo zrobiło się ciemno. Wiatr jest bardzo silny i nagle wibracje hotelu okna pokoju. Spadł deszcz bardzo ciężki i trwać do 30 minut. Nagle rozległ się głośny Boom. Później wiedziałem, że to był dźwięk, gdy dźwig upadł, "powiedział Dave.
CopyrightReuters Obrazek
Tytuł Zdjęcia
Arabia intelektualiści krytykują rząd, że należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów.
Bezpieczeństwo
Niezależnie od czynnika pogodowego, Irfan Al-Alawi dziedzictwa Islamskiej Research Foundation z siedzibą w Mekce, powiedział saudyjski rząd powinien myśleć o bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów do zapamiętania jest duży krążek 15 wokół Haram.
"Cały region (meczety) w obszarze budowy. Arabia Saudyjska musi przemyśleć strategię ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ istnieją 800.000 osób w meczecie, kiedy miało miejsce zdarzenie, "powiedział Al-Alawi.
Al-Alawi jest jednym z uczonych, którzy głośno krytykowali budowę całym obszarze Haram. Według niego, budowa prawdziwe zniszczyć ślady proroka Mahometa w ciągu życia.
Budownictwo rozwija się wokół Haram na 400.000 metrów kwadratowych, które mogą pomieścić 2,2 mln ludzi na raz.

Amerykański urzędnik powiedział BBC, wzrost zaufania wśród nas rząd, że bojownicy, którzy nazywają siebie kraje islamskie, lub ISIS tworzenia i stosowania broni chemicznej w Iraku i Syrii.
USA zidentyfikowano co najmniej czterech incydentów z udziałem dwóch stron konfliktu w Iraku, Syrii regionie przygranicznym, gdzie ISIS musztarda użyciem broni chemicznej, a wydana przez urzędnika.
Oficjalna wspomniał również użycie broni chemicznej jest w postaci proszku.
Zespoły BBC na granicy turecko-syryjskiej widział dowodów na poparcie roszczenia.
USA uważa, że ma grupę komórek, który jest poświęcony wprowadzeniu tych broni.
"Kiedyś musztardę," ktoś powiedział o ISIS. "Wiemy, że z niego korzystać."
Musztarda broń chemiczna może być stosowany w postaci proszku i pakowane w tradycyjnych materiałów wybuchowych takich jak zaprawy, przedłożony przez amerykańskich urzędników.
"Widzieliśmy, że używany na co najmniej cztery różne wydarzenia zarówno w miejscach granicznych Iraku i Syrii.
Po tej broni, która eksploduje narażone na musztardowym popiołu broni chemicznej będzie blistrze.
Urzędnicy powiedzieli wywiadowcze wierzy istnieją trzy możliwe wyjaśnienia, jak ISIS nabyć śmiertelnych broni chemicznej.
CopyrightGetty Obrazek
W obserwacji społeczności wywiadowczej, jak przekazane przez amerykańskich urzędników, że robią.
"Oceniamy je badali komórki odpowiedzialne za aktywne broni chemicznej robią i spróbować się lepiej w trakcie tworzenia," urzędnik powiedział.
Inną alternatywą teoria, że bojownicy ISIS znaleźć w kryjówkach broni chemicznej w Iraku czy Syrii.
Najwyraźniej bojownicy znaleźć broni chemicznej w Iraku, urzędników powiedział, bo armia USA jest prawdopodobne, aby znaleźć się w trakcie kampanii wojskowej prowadzonej w kraju przez dziesięć lat.
Urzędnicy powiedzieli bojownicy ukazał zostały zajęte z systemu broni chemicznej w Syrii, zanim reżim został zmuszony, aby zapewnić zasilanie przez groźby ataku powietrznym USA w 2013 roku.


TOP Bożej sprawiedliwości SWT

Przez
Ustadz Ismail Abu Muslim al-AtsariBóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:

من اهتدى فإنما يهتدي لنفسه ومن ضل فإنما يضل عليها ولا تزر وازرة وزر أخرى وما كنا معذبين حتى نبعث رسولا

Każdy, kto śledzi wskazówki (Boga), to na pewno zrobił to dla (dobra) jego własne; a kto na manowce, to z pewnością stracił do (straty) się. A grzesznik nie może zgładzić grzechy innych, a my nie będziemy mengadzab przed Wysłaliśmy Messenger. [Al-Isrâ` / 17: 15].

POZYCJA werset
Z pewnością ten werset opisuje sprawiedliwość Boga Wszechmogącego i Jego doskonałej mądrości. Imam Ibn al-Qayyim Rahimahullah wyjaśnić słowami:

Bóg Najświętszy przypisać cztery prawa do nieprzyjaciół jego, która jest kulminacją sprawiedliwości i mądrości, (czyli): (1) że wytyczne uzyskał sługą wiary i dobrych uczynków, (życzliwość) to dla siebie, nie dla inni, że (2) apostazja, w przypadku braku wskazania (strata) jest ponad siebie, nie na innych, (3), że dana osoba nie będzie torturowany przez grzechy innych, (4), że Bóg Wszechmogący nie będzie tortury, ale po ustanowieniu dowodu osoby z (wysłane) apostołów.

A następnie rozważyć treść czterech tego prawa, które stanowią mądrość Boga Wszechmogącego, Jego sprawiedliwość i Jego cnót i odrzucenia tych, którzy oszukani i mają fałszywe oczekiwania; także odparcie tych głupi do Boga, Jego imion i atrybutów swego. [1]

Interpretacja ARTYKUŁ
Ten wiersz zawiera cztery wielkie zdania:

Słowo Boga Wszechmogącego:

من اهتدى فإنما يهتدي لنفسه

[Ci, którzy podążają wskazówki (Boga), to na pewno zrobił to dla (dobra) jego własne].

Imam Ibn Kathir rahimahullah powiedział: '' Bóg głosić, że każdy, kto działał zgodnie z wytycznymi (Allaha) al-Haq następujące i prowadzenia prorocze szlak, to rzeczywiście będzie on uzyskać wynik, który jest godna pochwały dla siebie ''.

Słowo Boga Wszechmogącego:

ومن ضل فإنما يضل عليها

[A kto na manowce, to z pewnością stracił do (strata) się].

Imam Ibn Kathir rahimahullah powiedział: '' Kto manowce, że błądziłem z al-Haq, a odejście od prostej drodze, to na pewno, że jest zła na siebie, a zło z powrotem do niego. ''

Słowo Boga Wszechmogącego:

ولا تزر وازرة وزر أخرى

[A grzesznik nie może znieść grzechy innych]

Imam Ibn Kathir rahimahullah powiedział: "A grzesznik nie może zgładzić grzechy innych, i tych, którzy popełniają przestępstwa nie rób przestępstwa z wyjątkiem samego siebie, jako słowo Boga:

وإن تدع مثقلة إلى حملها لا يحمل منه شيء

A gdyby ktoś nazywają swoją wagę (inne), aby go nosić tiadalah grzech będzie z nim w ogóle. [Fatir / 35: 18].

I nie jest to sprzeczne słowa Boga:

وليحملن أثقالهم وأثقالا مع أثقالهم

I zaprawdę będą ponosić ciężar (grzechy) je i obciążeń (grzechy innych) oprócz własnych obciążeń. [al-'Ankabut / 29: 13].

I Jego słowo:

ومن أوزار الذين يضلونهم بغير علم

i zgładzić grzechy ludzi, których prowadzą na manowce, którzy nic nie wiedzą. [-Nahl / 16: 25].


Ponieważ ludzie, którzy wzięli do apostazji by zgładzić grzechy ich błędu dla siebie i innych z grzechu, ponieważ wprowadza w błąd innych, bez zmniejszania ich grzechy w ogóle, i bez najmniejszego ponoszą ich grzech. Należą do nich sprawiedliwość i miłosierdzie Boga Wszechmogącego Jallaepada jego słudzy. ''

Słowo Boga Wszechmogącego:

وما كنا معذبين حتى نبعث رسولا

[I nie będziemy mengadzab przed wysłaliśmy Komunikator].

Imam Ibn Kathir rahimahullah powiedział:
To głoszenie sprawiedliwości Boga Wszechmogącego, a on nie miał zamiaru mengadzab jeden, ale po ustanowieniu dowodu mężczyzny z przyjściem Apostoła do niego. Jako słowo Boga:

كلما ألقي فيها فوج سألهم خزنتها ألم يأتكم نذير) 8 (قالوا بلى قد جاءنا نذير فكذبنا وقلنا ما نزل الله من شيء إن أنتم إلا في ضلال كبير

Za każdym razem zestaw (niewierzący) wrzuconym do piekła, strażnicy (piekła), zapytał ich: "Nigdy nie przyjdzie do was (na świecie) ostrzegającego?" Oni odpowiedzieli: "Tak, jest tam teraz hath przyjść do nas ostrzegającego, ale odrzucamy (go) i powiedział:." Bóg nie pogorszyć nic; Jesteś niczym, ale w wielkim błędzie "[al-Mulk / 67: 8-9]..

Bóg Wszechmogący mówi:

وهم يصطرخون فيها ربنا أخرجنا نعمل صالحا غير الذي كنا نعمل أولم نعمركم ما يتذكر فيه من تذكر وجاءكم النذير فذوقوا فما للظالمين من نصير

A oni (niewierni) krzyczy w piekle: "Nasz Pan, wyjmij nas, z pewnością będziemy pełnili dobre dzieła, w przeciwieństwie do tego, co zrobiliśmy". A jeśli nam (Bóg) nie przedłużyli dni w okresie wystarczającym do myślenia dla ludzi, którzy chcą myśleć, i (nie) przychodzą do was ostrzegającym? Tak smakuje (adzab nas) i nie było pomocnika dla ludzi, którzy są niesprawiedliwi. [Fatir / 35: 37].

I inne znaki, które pokazują, że Bóg Wszechmogący nie wprowadzi nikogo do piekła chyba po przyjściu Apostoła do niego. [2]

W związku z tym, w ostatnim dniu że są ludzie, którzy skarżyli się do Boga, że nie są uprawnieni do torturowani, ponieważ dowód nie jest do nich, a Bóg akceptuje swoje powody. Wspomina się w Hadis w następujący sposób:

عن الأسود بن سريع أن نبي الله صلى الله عليه وسلم قال أربعة يوم القيامة رجل أصم لا يسمع شيئا ورجل أحمق ورجل هرم ورجل مات في فترة فأما الأصم فيقول رب لقد جاء الإسلام وما أسمع شيئا وأما الأحمق فيقول رب لقد جاء الإسلام والصبيان يحذفوني بالبعر وأما الهرم فيقول ربي لقد جاء الإسلام وما أعقل شيئا وأما الذي مات في الفترة فيقول رب ما أتاني لك رسول فيأخذ مواثيقهم ليطيعنه فيرسل إليهم أن ادخلوا النار قال فوالذي نفس محمد بيده لو دخلوها لكانت عليهم بردا وسلاما قال حدثنا علي حدثنا معاذ بن هشام قال حدثني أبي عن الحسن عن أبي رافع عن أبي هريرة مثل هذا غير أنه قال في آخره فمن دخلها كانت عليه بردا وسلاما ومن لم يدخلها يسحب إليها

Z Aswad bin Sari ", że Prorok sal allahu sallam powiedział: W Dniu Zmartwychwstania, są cztery osoby, które skarżą się do Boga: że głuchy, nie słyszał nic; bezwartościowe; starczy; i człowieka, który zmarł w wieku fatroh; (1) Jako osoba głucha byłoby powiedzieć: ". O Rabb, islam przyszedł, ale nie słyszałem nic '' (2) Ludzie, którzy Moron powie:" O RABb islam przyszedł, podczas gdy małe dzieci melempariku z odpadów zwierzęcych ''. (3) Ludzie, którzy demencji powie: "O Rabb, islam przyszedł, i nie mam wiedzy w ogóle '' (4) A ludzie, którzy zginęli w fatrah wiekowej powie:". O Rabb, nie przychodzą do Rasulpun " . Następnie Bóg wziął przymierze, że będą one rzeczywiście są mu posłuszne Wtedy Bóg wysłał posłów do tych, którzy nakazał: "Idźcie do piekła" Prorok n powiedział: "(Allaha) Dusza Mahometa jest w ręku, czy dostała go, prawdziwy cholery stało się cool i gratulacje dla nich ''. (W innym narracja Abu Hurairah mówi: "Kto to wszedł, staje się istne piekło fajne i gratuluję mu A kto nie wprowadzić go, będzie on wyciągnął do niego ''.) [3].

FAWÂ ID Wiersze
Ta szlachetna wers zawiera wiele fawâ-ID (przedmiotów), szlachetny, między innymi:
1. Hidayah uzyskać sługę, albo w postaci wiary i dobrych uczynków, to uprzejmość jest dla siebie, nie dla innych.

2. Dobroć niewolnik w zaświatach zależy od wiary i miłości shalihnya czasu na świecie. Tak, że nie można powoływać się na aniołów, proroków, świętych Sheikh, Murshid (opiekun), kapłana Amir, nauczycieli i innych osób.

3. Fallacy sługą w braku wskazówek, straty na siebie, a nie dla innych.

4. Osoba nie będzie torturowany przez grzechy innych.

5. Bóg Wszechmogący nie będą torturować, ale po ustanowieniu dowód ktoś wysłał swoich apostołów.

6. Sprawiedliwość Bóg jest doskonały.

7. Osoba, która zaprasza na manowce, pokrywają własne grzechy i grzechy innych na manowce, ponieważ był przyczyną ich błędu.

Tak mało informacji na temat tego szlachetnego wierszem, może być przydatne. Amen.

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 08 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment