!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, September 23, 2015

Unikamy tym przegranych.

Jazda nie została ukończona (375)

(Część trzysta siedemdziesiąt pięć), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 21 września 2015, 21:50 pm).

Unikamy tym przegranych.

Gdy zagłady przychodzi, to słowo Boga w Jego Słowie, w Koranie, że są one do życia w świecie, między innymi zawsze zgorszenia na ziemi, chciwi w zdobywaniu pożywienia, aby zawsze spalić las niedbale, co powoduje niszczenie lasów, dym deszczu organizmów szkodliwych życie, tworzyć sąsiadów niepewności, zafundować sobie samobójczego lub dymu (tytoń), natomiast fatwy zostały wydane uczonych (Ulama i Muhammadiyah Indonezja Arabia Saudyjska) decyduje palenie jest haram.
Również samobójstwo w postaci leków pionowych (leki / heroiny i tym podobne), zagrożone Bóg pożałuje, jeśli nie od razu wrzucony do piekła.
Musimy również zapewnić, nasi sąsiedzi czują się bezpiecznie i mogą żyć obok siebie z nas, nawet jeśli są one z różnych religii, rasy, koloru skóry i innego języka i narodu. State.

ISTIQOMAH

Przez
Ustadz Ustadz Ismail Abu Muslim al-AtsariWłaściwie sprzyja Allaha Ta'ala swoim sługom nie jest ograniczona. Wśród największą korzyść jest pyszne i wiary islamskiej. Podobnie sprzyja istiqomah powyżej wiary. Jest to wskazane w poniższej hadith:

عن سفيان بن عبد الله الثقفي قال قلت يا رسول الله قل لي في الإسلام قولا لا أسأل عنه أحدا بعدك قال قل آمنت بالله فاستقم

Od Sufyan bin Abdullah ATS-Tsaqafi, powiedział: Powiedziałem: "O Wysłannik Allaha, powiedz mi w islamie jedno słowo, że nie będę nikogo prosić o ciebie!" On odpowiedział: "Powiedz:" Jestem wierzący ", a następnie istiqomahlah". [Przekazane przez muzułmanów, nie. 38; Ahmad 3/413; Tirmidhi, nie. 2410; Ibn Majah, nie. 3972].

ZNACZENIE ISTIQOMAH
Imam Ibn radżaba al-Hanbali rahimahullah (zmarł 795 H) powiedział, wyjaśniając znaczenie stałości i położenie tego hadisów, mówiąc: "Istiqomah prowadzi prostą drogę, to jest religia, nie odwracając się w prawo lub w lewo. I robi wszystko istiqomah obejmuje posłuszeństwo zrodzonego, a wewnętrzna i zostawić wszystkie rzeczy, które są zabronione. Będzie to obejmować wszystkie religie ". [1]

Z powyższego wiadomo, że rozmiar istiqomah to jest religia. Posłuszeństwo to zrobić, jak nakazuje bez przekraczania limitu, bez przestrzegania pragnień pragnienia, chociaż ludzie myślą o nim jako przesadne lub zmniejszyć. Wzniosły Allah mówi:

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Następnie istiqomahlah (utrzymać się na właściwej ścieżce), jak rozkazał, i (również) tych, którzy byli z tobą pokutować i nie przekroczyć limitów. Rzeczywiście, czynił zobaczyć wszystko, co czynicie. [Hud / 11: 112].

Bóg Wszechmogący mówi:

فلذلك فادع واستقم كما أمرت ولا تتبع أهواءهم وقل آمنت بما أنزل الله من كتاب وأمرت لأعدل بينكم الله ربنا وربكم لنا أعمالنا ولكم أعمالكم لا حجة بيننا وبينكم الله يجمع بيننا وإليه المصير

Tak więc przywołać (religia), a istiqomahlah (jeszcze w religii przed i głoście) zgodnie z poleceniem i nie wykonuj własne pożądliwości. I powiedzieć:.. "Wierzę, że we wszystkich książkach objawił Boga i jestem rozkazał oddać sprawiedliwość wśród was Bóg jest naszym Panem i Bogiem jesteś Dla nas nasze czyny i dla was swoimi czynami, nie ma kłótni między nami a ty, Bóg zbierze nas i dla Niego miejsce powrotem (nas) ". [Szura / 42: 15].

SERCE ISTIQOMAH I CZŁONKOWIE ZARZĄDU
Imam Ibn al-radżaba Hanbali powiedział główny istiqomah jest istiqomah serce na wierzchu monoteizmu, jak opisano Abu Bakr i inni przeciwko słowu Boga:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا

Zaprawdę, ci, którzy mówią: "Nasz Pan to Bóg!", A potem istiqomah (potwierdzając ich tworzenia "[Al-Ahqaf / 46: 13]..

(Ie), że nie obracają się poza Nim.

Kiedy wątroba ma istiqomah powyżej ma'rifah (wiedzy) przed Bogiem, khasyah (strach) do Boga, Bóg wywyższa, czcić Go, kochać Go, chcą Go, zaufanie w Nim, modlić się do Niego, zaufaj kepada- Nim i od Niego odwrócić od siebie; wtedy wszystkie kończyny istiqomah również nad posłuszeństwem wobec Niego. Ponieważ wątroba merupaka króla wszystkich kończyn, a wszystkie członki ciała jest armia wątroby. Więc jeśli król istiqomah, armia i lud istiqomah również.

Podobnie, słowo Boga:

فأقم وجهك للدين حنيفا

Hadapkanlah to z kamienną twarzą do religii Bóg -Rûm / 30 pkt 30 należy interpretować oczyszczając zamiar i wola Boga Jedynego, nie ma partnera do Niego.

Po sercu, to największa sprawa, że również przechowywane isitqomahnya jest używany, ponieważ jest to tłumacz serca i informator (zawartość) wątroby. Stąd, po Prorok sal allahu sallam nakazał istiqomah, on pozostawić do utrzymania ustnej.

W Musnad Imam Ahmad bin Malik z Anas, Proroka sal allahu sallam, powiedział:

لا يستقيم إيمان عبد حتى يستقيم قلبه ولا يستقيم قلبه حتى يستقيم لسانه ولا يدخل رجل الجنة لا يأمن جاره بوائقه

Wiara sługi nie istiqomah, tak, że jego serce istiqomah. A słudze serce nie będzie istiqomah, więc jego werbalnej istiqomah. A osoba, której sąsiad nie jest bezpieczny od jego zbrodni, nie pójdzie do nieba. [Przekazane przez Ahmad, nie. 12636, dihasankan przez Shaikh Salim al-Hilali w Bahjatun-Nazhirin, 3/13].

Wymienione w Tirmidhi (nr 2407.) Z Abu Sa'id al-Khudri w marfuu "i mauquf:

إذا أصبح ابن آدم فإن الأعضاء كلها تكفر اللسان فتقول اتق الله فينا فإنما نحن بك فإن استقمت استقمنا وإن اعوججت اعوججنا

Jeśli syn Adama wszedł rano praktycznie wszystkich swoich kończyn powiedział skromnie do jamy ustnej: "Takwalah do Boga w utrzymaniu naszych praw, rzeczywiście, to zależy do ciebie Jeśli istiqomah, wówczas również istiqomah, jeśli odbiegają (od użytkownika). Mamy również rozchodzą [Tirmidhi, nr 2407;.. dihasankan przez Shaikh Salim al-Hilali w Bahjatun-Nazhirin 3/17, nr 1521]. [2].

VIRTUE ISTIQOMAH
Istiqomah nie jest łatwe. Jednak, by dostać ducha w istiqomah wiedząc prymat. Bóg Potężny mówi głosić prymat z których zostanie osiągnięty przez ludzi, którzy istiqomah:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التي كنتم توعدون

Zaprawdę, ci, którzy mówią: "Nasz Pan jest Bogiem", a potem istiqomah (potwierdzając swoją pozycję), a następnie aniołowie zstąpi na nich, mówiąc: "Nie bój się i nie czuć się smutny, i radować się z Jannah obiecał Boga do was" , [Fush-shilat / 41: 30].

W innym wersecie Allah Potężny mówi:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف عليهم ولا هم يحزنون) 13 (أولئك أصحاب الجنة خالدين فيها جزاء بما كانوا يعملون

Zaprawdę, ci, którzy mówią: "Nasz Pan jest Bogiem", to pozostają one istiqomah (firma stały zakład w monoteizmu i prawych czynów), to nie ma obaw do nich, a oni nie są (również) smucić. Są to mieszkańcy Raju, oni tam będą przebywać; w nagrodę za to, co zrobili. [al-Ahqaf / 46: 13-14].

KOMPLETNY istighfar ISTIQOMAH
Ludzie z pewnością ma swoje wady. Ludzie nie będą w stanie wdrożyć tę religię jako całość doskonale. Stąd Bóg Ta'ala nakazał istighfar po zamówieniu istiqomah. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:

قل إنما أنا بشر مثلكم يوحى إلي أنما إلهكم إله واحد فاستقيموا إليه واستغفروه وويل للمشركين

Powiedz: "Oto Ja jestem tylko człowiekiem jak ty, objawił mi się, że Pan Bóg jest wszechmogący, to istiqomahlah (trzymać się prostej drogi) do Niego i prosić Go o przebaczenie, i biada tym, którzy Jego współpracownik [Fush-shilat / 41: 6]..

Iman Ibn radżaba powiedział: "W słowie Boga ', a następnie zatrzymać się na prostej drodze prowadzącej do Niego i prosić Go o przebaczenie", to znak, że nieuniknione wadą w (biegania) istiqomah zamówić, a następnie naprawić istighfar która wymaga pokuta i Ruju "do stałości". [3]

PRZYCZYNY ISTIQOMAH
Rzeczywiście powoduje istiqomah bardzo. Wśród najważniejszych powodów, które sprawiają, że ktoś stałość na drodze Allaha Ta'ala jest w następujący sposób:
1. Rozważając Koran.
2. praktykować religię Allaha.
3. Modlitwa.
4. Dhikr.
5. Rozwój wiary.
6. Naśladujcie Salafush-Salih i uczeni istiqomah.
7. Kochać Boga i Jego Posłańca więcej niż inni.
8. Miłość i nienawiść coś, bo Allaha.
9. Wzajemne testamentu przez al-Haq, cierpliwość i współczucie.
10. W przekonaniu przyszłość islamu.

Oto mały wyjaśnienie istiqomah, może być przydatne.

Allah wie najlepiej.

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 06 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

STRATY olejki

Przez
Shaikh Abdul Bari ast-TsubaitiKażdy będzie chciał być zawsze szczęśliwy i nigdy nie chciał nieszczęścia nawet na chwilę. Każdy chce być zawsze szczęśliwy i maksymalny wysiłek, aby uniknąć strat, ale co powiedzieć, fakty mówią inaczej. Nie wszyscy ludzie na świecie, który chce się zmaterializować, czasami, co dokładnie, aby nie stać się faktem, że musi być akceptowane, nawet gorzka. Straty nadal plagą. Ta gorzka rzeczywistość skierowana z różnych postaw, od skrajnej postawy do przeciętnych. Czasami to właśnie postawa cierpi szkody lub nowe, takie jak samobójstwa - na'ûdzu billâh-, niszczenie mienia, urazów lub zranić drugą osobę. Ale jest również rozwiązanie, w którym panuje spokój i cierpliwość. Uświadamia sobie, że straty ponoszone na tym świecie nie jest ostatecznym straty, a nie straty, które przyniesie wieczne cierpienie; Nie jest to wadą wymienione przez Boga Wszechmogącego w Jego słowa:

قل إن الخاسرين الذين خسروا أنفسهم وأهليهم يوم القيامة ألا ذلك هو الخسران المبين

Powiedz: "Zaprawdę, tych, którzy tracą ci, którzy szkodzą siebie i swoje rodziny w Dniu Sądu Ostatecznego". należy pamiętać, że tak, to jest prawdziwa strata. [Az-Zumar / 39: 15]

Straty wymienione w powyższym, że utrata zasadniczych, które doprowadzą do wiecznego żalu ust. Straty na Dzień Sądu; utrata ludzkiej dobroci i szpetnych, gdy ważyły w skalach najpiękniejszy nie zawierające oszustwa w ogóle. Niech Bóg Wszechmogący zachowaj nas od takich strat.

Straty na Dzień Sądu jest wynikiem naszych działań za życia świata. Jeśli szansa na przeżycie może być wykorzystywana zarówno jako biznesmen i maksymalnej kapitał wykorzystując bardzo ograniczoną próbę skorzystać jak najwięcej, to Bóg pozwoli, będziemy zbawieni z takich strat.

Najgorsze straty, które dotyka osoby jest strata, która dotyka jego religii, a straty te będą prowadzić do wiecznego cierpienia w życiu pozagrobowym. Utrata wpływu własnej religii jest najgorszą katastrofą dla kogoś. Dlatego, między modlitwy Proroka sal allahu sallam jest:

... ولا تجعل مصيبتنا في ديننا

Czy katastrofy na naszej religii

Co więcej, jeśli katastrofa na tej religii, aby przeciągnąć go do doliny apostazji - na'ûdzu Billah.

Wśród cech osób, które poniosły straty z ostatecznym straty jest pobożny uczynek tęskni szansę w życiu. Pozwolił możliwość mijają, tak, że gdy wreszcie nadejdzie śmierć, miłość kabaikan zrobił, było trochę, podczas montażu brzydota. Jeśli tak, to pokonać brzydota ważenia wagi życzliwość. Ludzie tacy, jak ten, łącznie z przegranych, jako Słowo Boga Wszechmogącego:

والوزن يومئذ الحق فمن ثقلت موازينه فأولئك هم المفلحون) 8 (ومن خفت موازينه فأولئك الذين خسروا أنفسهم بما كانوا بآياتنا يظلمون

Wagi na dzień to jest prawda (sprawiedliwość), to kto ważenia wagi życzliwość, są szczęściarzami. A kto Wagi życzliwość światło, tak, że ludzie, którzy sami sobie szkodzą. [Al-A'raf / 7: 8-9]

Objawy tych innych przegranych często wycofał się z obietnicy, co zgorszenie na ziemi poprzez rozłożenie wątpliwe i wzbudzić pożądanie. Bóg Wszechmogący mówi:

الذين ينقضون عهد الله من بعد ميثاقه ويقطعون ما أمر الله به أن يوصل ويفسدون في الأرض أولئك هم الخاسرون

(Mianowicie) tych, którzy łamią przymierze Boga po zawarciu porozumienia był stanowczy, i zdecydować, co Bóg przykazał (im), które mają być połączone, i zrobić zgorszenie na ziemi. Oni są tymi, którzy tracą. [Al-Baqarah / 2: 27]

Ludzie uległe i posłuszne, aby ci, którzy nie wierzą, i dać im również lojalność wśród cech przegranych. Koran zdecydowanie ostrzegał przed działań, które doprowadziły do tego słabego wyniku. Ze względu na niewiernych będzie starać się nas jak oni. Bóg Wszechmogący mówi:

يا أيها الذين آمنوا إن تطيعوا الذين كفروا يردوكم على أعقابكم فتنقلبوا خاسرين

O wy, którzy wierzycie, jeśli przestrzegać tych, którzy nie wierzą, że przyniesie Ci z powrotem do tyłu (z niedowierzaniem), a bądźcie ludzie, którzy tracą. [Ali Imran / 3: 149]

W tym tych przegranych w dniu Sądu Ostatecznego są ci, którzy czczą tylko Bóg Wszechmogący, gdy dostał łaskę dobroci, kiedy jej życie wygodne, wygodne i dostatnie lub jej kult Boga Wszechmogącego, gdy to, co jest zrobione to może być opłacalne lub doczesne dobro. Bóg Wszechmogący mówi,

ومن الناس من يعبد الله على حرف فإن أصابه خير اطمأن به وإن أصابته فتنة انقلب على وجهه خسر الدنيا والآخرة ذلك هو الخسران المبين

"A ludzkości są tacy, którzy czcili Boga, będąc na krawędzi (nie z przekonaniem); Więc jeśli nabyte cnoty, pozostaje w tym stanie, a jeśli jest on uderzony przez katastrofy, nie cofać. Ona jest nieszczęśliwa w świecie iw życiu ostatecznym. Taka jest prawdziwa strata. [Al-Hajj / 22: 11]

Straty, w tym również tych, którzy lekceważą rodzinnego majątku, a więc nie może wielbić Boga Wszechmogącego. Bóg Wszechmogący mówi:

يا أيها الذين آمنوا لا تلهكم أموالكم ولا أولادكم عن ذكر الله ومن يفعل ذلك فأولئك هم الخاسرون

O wy, którzy wierzycie! Nie pozwól, aby twoje dzieci bogactwo i odwrócić was od wspominania Boga. Więc każdy, kto zrobił to, że ludzie są przegrani. [Al-Munafiqun / 63: 9]

I wiele innych wersetów w Koranie, w których wymieniono przegranych słowa i rzeczy, które powodują straty. Wszystko to, aby przypomnieć ludziom, aby nie być trafiony strat wynikających opisania odczuwają skutki życia w zaświatach.

Wreszcie, modlimy się do Boga Wszechmogącego, aby chronić i ratować nas od takich strat.

Jak możemy uniknąć takich strat? W przypadku, gdy firma, która może być opłacalne?

Odpowiedź została opisana w Koranie z jasnym wyjaśnieniem Koran, Sura al-'Ashr.

W innym wersecie opisane znamiona dochodowy biznes i nie jest gwarantowana być dotykane przez straty. Bóg Wszechmogący mówi:

يا أيها الذين آمنوا هل أدلكم على تجارة تنجيكم من عذاب أليم) 10 (تؤمنون بالله ورسوله وتجاهدون في سبيل الله بأموالكم وأنفسكم ذلكم خير لكم إن كنتم تعلمون

O wy, którzy wierzycie, to sukakah wam pokażę commerce, które mogą zaoszczędzić od bolesnej męki? (Ie), abyście wierzyli w Boga i Jego Posłańca i starają się na drodze Boga swoimi dobrami i duszy. To jest dla was lepsze, jesli tylko wiedział. [Ash-Shaff / 61: 10-11]

Bóg Wszechmogący mówi:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Zaprawdę, tych, którzy zawsze czytać Księgę Allaha i odprawiają modlitwę i rozdają partii pożywienia którą obdarzył nich skrycie i jawnie, że spodziewaliśmy commerce, że nie mają nic do stracenia. [Fatir / 35: 29]

To jest odpowiedź. To jest droga i kroki, które można podjąć, aby uniknąć strat i osiągnięcia zysku. Kto zaniedbania i zignorować sposób podane przez Boga Wszechmogącego, strata na pewno nie do uniknięcia, a on będzie wyrzuty sumienia bezkonkurencyjny. On będzie żałował swojego zachowania, które zostały zmarnowane szanse miłość, która nigdy nie wróci ponownie. On będzie go żałował, jak Bóg Wszechmogący mówi o nich:

حتى إذا جاءتهم الساعة بغتة قالوا يا حسرتنا على ما فرطنا فيها وهم يحملون أوزارهم على ظهورهم ألا ساء ما يزرون

Tak, że gdy Wyrok przychodzi do nich nagle, mówili: "Co żałujemy wielkości, wobec naszego zaniedbania o końcu to!", Podczas gdy oni ponieść grzechy na plecach. Pamiętaj, że zło było to, czego znieść. [Al-An'am / 6: 31]

Obyśmy wszyscy nadal w przewodnictwem Boga Wszechmogącego i zawsze taufiq w Boga Wszechmogącego, aby czynić dobro, zgodnie z prawami Boga Wszechmogącego.

(Zaczerpnięte z kazaniem o Szejk Abdul Bari AST-Tsubaiti w Masjid an-Nabawi, 30 Jumada End +1434 H tytuł al-Khasâtul Haqîqiyatu)

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 06 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment