!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, September 23, 2015

Vyhýbáme včetně poražených.

Jízda nebyla dokončena (375)

(Část 375), Depok, West Java, Indonnesia 21. září, 2015 21:50 pm).

Vyhýbáme včetně poražených.

Když soudný den přijde, pak Boží slovo v jeho slovo v Koránu, že jsou pro život ve světě, mimo jiné vždy dělat neplechu na zemi, chamtivý při získávání výživu vždy hořet les nedbale, což způsobuje ničení lesů, déšť kouře škodlivých organismů život, vytvořit nejistotu sousedy, hýčkat sebevražedné nebo kouře (tabák), zatímco fatwy byly vydány učence (Ulama a Muhammadiyah Indonésie Saudská Arábie) rozhoduje kouření je haraam.
Také sebevraždu v podobě svislých léků (léky / heroinu a podobně), hrozil Bůh pokání, ne-li okamžitě uvržen do pekla.
Musíme také zajistit naši sousedé pocit bezpečí a mohou žít bok po boku s námi, i když jsou z různých náboženství, rasy, barvy pleti, a jiný jazyk a národ. Státní.

ISTIQOMAH

Podle
Ustadz Ustadz Isma'il Abu Muslim al-AtsariVe skutečnosti upřednostňuje Alláh Ta'ala svým služebníkům, není omezen. Mezi největší prospěch, je chutné a islámské víry. Stejně tak podporuje istiqomah výše víře. Tento stav je indikován následující hadith:

عن سفيان بن عبد الله الثقفي قال قلت يا رسول الله قل لي في الإسلام قولا لا أسأل عنه أحدا بعدك قال قل آمنت بالله فاستقم

Od Sufjan bin Abdullah ATS-Tsaqafi, řekl: Řekl jsem: "Ó Posle Alláha, řekněte mi, v islámu jedno slovo, které bych se zeptat někoho po vás!" On odpověděl: "Řekni," Jsem věřící ", pak istiqomahlah". [Muslim, ne. 38; Ahmad 3/413; Tirmidhi, no. 2.410; Ibn Majah, no. 3972].

VÝZNAM ISTIQOMAH
Imám Ibn Rajab al-Hanbali rahimahullah (zemřel 795 H) řekl, vysvětlovat význam stálosti a pozici tohoto hadith slovy: "Istiqomah sleduje přímou cestou, že je to pravé náboženství, bez otáčení doprava nebo doleva. A istiqomah zahrnuje dělá všechno poslušnost narodil a vnitřní a nechat všechny ty věci, které jsou zakázány. To pak bude obsahovat všechny náboženství ". [1]

Z výše uvedeného je známo, že velikost istiqomah je to správné náboženství. Poslušnost je k tomu podle povelů bez průchodu limit, aniž by po touhy-touhy, i když si lidé myslí o tom, jak přehánění nebo omezit. Alláh mocný říká:

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Pak istiqomahlah (udrží na správné cestě), jak přikázal, a (i) těch, kteří byli s vámi pokání a ne přestupovat meze. Ve skutečnosti, on by vidět všechno, co děláte. [Hud / 11: 112].

Alláh také říká:

فلذلك فادع واستقم كما أمرت ولا تتبع أهواءهم وقل آمنت بما أنزل الله من كتاب وأمرت لأعدل بينكم الله ربنا وربكم لنا أعمالنا ولكم أعمالكم لا حجة بيننا وبينكم الله يجمع بيننا وإليه المصير

Tak tedy přivolat (jejich náboženství), a istiqomahlah (ještě v náboženství dopředu a kázat), jak přikázal, a nemusí sledovat své vlastní choutky. A říkají:,. "Věřím, že ve všech knihách odhalil Boha a já jsem přikázal, aby činili spravedlnost mezi vámi Bůh je náš Pán a Bůh vám za nás naše skutky i pro vás vaše činy, není tam žádný spor mezi námi a vy, Alláh nám a k němu shromáždit místo zadní (us) ". [Shura / 42: 15].

ISTIQOMAH SRDCE A ČLENOVÉ PŘEDSTAVENSTVA
Imám Ibn Rajab al-Hanbali řekl Principal istiqomah je istiqomah srdce na vrcholu monoteismu, jak je popsáno Abu Bakr a další proti slovo Alláha:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا

Vskutku, ti, kteří říkají: "Náš Pán je Bůh" a pak se istiqomah (potvrdit svou provozovnu "[Al-Ahqaf / 46: 13]..

(Tj), že nemají obrátit na jiný než on.

Když játra má istiqomah nad ma'rifah (poznání), proti Alláhovi, khasyah (strach) k Alláhovi, Alláh povýší, ctí ho, miluju ho, ho chci, důvěru v Něj, modlit se k němu, věřit kepada- Jemu, a odvrátí se od něho sebe; pak všechny údy i istiqomah nad poslušnosti k Němu. Vzhledem k tomu, játra merupaka krále všech končetin, a všichni členové těla jsou játra armáda. Takže pokud se král istiqomah, armády a lidé také istiqomah.

Podobně, slovo Alláha:

فأقم وجهك للدين حنيفا

Hadapkanlah pak s vážnou tváří k náboženství Alláh -Rûm / 30 odstavci 30 musí být vykládáno čištěním záměr a vůli Boha sám, bez partnera k Němu.

Po srdce, pak největší případ, který také držel isitqomahnya se mluví, protože to je překladač srdce a whistleblower (obsah) jater. Proto se po proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem nařídil istiqomah, on odkázat k udržení ústní.

V Musnad Imám Ahmad bin Malik z Anas, proroka sallallaahu To wa Salamem, řekl:

لا يستقيم إيمان عبد حتى يستقيم قلبه ولا يستقيم قلبه حتى يستقيم لسانه ولا يدخل رجل الجنة لا يأمن جاره بوائقه

Víra služebníka nebude istiqomah, takže jeho srdce istiqomah. A služebník srdce nebude istiqomah, takže jeho verbální istiqomah. A ten, jehož soused není v bezpečí před jeho zločiny, nepůjdu do nebe. [Zpracoval Ahmad, no. 12636, dihasankan podle Shaikh Salim al-Hilali v Bahjatun-Nazhirin, 3 třinácttiny].

Zmínil se Tirmidhi (č 2407.) Od Abu al-Sa'eed Khudri v marfuu "a mauquf:

إذا أصبح ابن آدم فإن الأعضاء كلها تكفر اللسان فتقول اتق الله فينا فإنما نحن بك فإن استقمت استقمنا وإن اعوججت اعوججنا

V případě, že syn Adam vstoupil ráno prakticky všechny jeho končetiny řekl skromně na ústní: "Takwalah k Alláhovi v udržení našich práv, opravdu, jsme závislí na vás, jestli istiqomah, pak jsme i istiqomah, pokud se odchýlíte (od uživatele). Také jsme rozcházejí [Tirmidhi, ne 2407,.. dihasankan podle Shaikh Salim al-Hilali v Bahjatun-Nazhirin 3/17, ne 1521]. [2].

Ctnost ISTIQOMAH
Istiqomah není snadné. Nicméně, jeden by se dostat ducha v istiqomah tím, že zná prvenství. Alláh mocný říká, že hlásají nadřazenost, jehož bude dosaženo lidé, kteří istiqomah:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التي كنتم توعدون

Ti, kteří říkají: "Náš Pán je Bůh" a pak se istiqomah (potvrdit svou pozici), pak andělé sestoupí na ně, řekl: "Neboj se, a necítí smutné, a veselte se s Jannah přislíbil Alláha k vám" , [Fush-shilat / 41: 30].

V jiném verši Alláh Vznešený říká:

إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف عليهم ولا هم يحزنون) 13 (أولئك أصحاب الجنة خالدين فيها جزاء بما كانوا يعملون

Opravdu, ti, kteří říkají: "Náš Pán je Bůh", a pak zůstávají istiqomah (firma stálá provozovna v monoteismu a dobré skutky), pak se není třeba k nim a oni nejsou (i) truchlit. Jsou obyvatelé ráje, budou v něm dodržovat; jako odměnu za to, co udělali. [al-Ahqaf / 46: 13-14].

KOMPLETNÍ istighfar ISTIQOMAH
Lidé rozhodně má své nevýhody. Lidé nebudou moci k provádění tohoto náboženství jako celek dokonale. Proto Alláh Ta'ala přikázal istighfar po objednání istiqomah. Alláh wa Subhanahu Ta'ala říká:

قل إنما أنا بشر مثلكم يوحى إلي أنما إلهكم إله واحد فاستقيموا إليه واستغفروه وويل للمشركين

Rci: "Hle, já jsem jen člověk jako vy, odhalil mi, že Pán tvůj Bůh všemohoucí, pak istiqomahlah (držet na přímé cestě) směrem k Němu a požádat jej za odpuštění, a běda těm, kdo Jeho spolupracovník [Fush-shilat / 41: 6]..

Iman Ibn Rajab řekl: "V slovo Boží" pak zůstane na přímé cestě k Němu a požádat jej za odpuštění ", znamení, že nevyhnutelný nevýhoda v (běh) istiqomah nařídil, pak opravený s istighfar, který vyžaduje pokání a Ruju 'směrem na stálosti ". [3]

PŘÍČINY ISTIQOMAH
Ve skutečnosti způsobuje istiqomah moc. Jedním z nejdůležitějších důvodů, že se někdo stálost v cestě Alláha Ta'ala je následující:
1. Uvažuje Korán.
2. praktikovat náboženství Alláha.
3. Modlitba.
4. Dhikr.
5. Vývoj víry.
6. napodobit Salafush-Sálih a učenci istiqomah.
7. Milovat Boha a posla Jeho více než ostatní.
8. Láska a nenávist něco kvůli Alláhovi.
9. Vzájemná závěti podle al-Haq, trpělivost a soucit.
10. přesvědčeny, budoucnost islámu.

Zde je trochu vysvětlení o istiqomah, mohou být užitečné.

Alláh ví nejlépe.

[Kopírované z časopisu vydání As-Sunna 06 / rok XVII / 1435H / 2014M. Vydavatelé Nadace Stálý výbor Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

ZTRÁTY základní

Podle
Shaikh Abdul Bari ast-TsubaitiKaždý, kdo bude chtít být vždy šťastný a nikdy nechtěl bídu ani na okamžik. Každý, kdo chce, aby se vždy mít štěstí a maximální snaha, aby se zabránilo ztrátám, ale co říci, fakta hovoří jinak. Ne všichni lidé na světě, který se chce zhmotnit, někdy to, co právě proto, aby se nestali skutečnost, že musí být přijat, i hořká. Ztráty nadále sužují. Tato hořká realita osloven s odlišnými postoji, od extrémní postoje k nevalný. Někdy je to právě postoj utrpení újmu na zdraví nebo nové, jako je sebevražda - na'ûdzu billâh-, poškozování majetku, poraní nebo zranit jinou osobu. Ale tam je také řešení s uvolněná, klidu a trpělivosti. Uvědomuje si, že ztráty utrpěl v tomto světě není konečným ztráta, není ztráta, která přinese věčné utrpení; Není to nevýhoda zmínil se o Alláh v jeho slova:

قل إن الخاسرين الذين خسروا أنفسهم وأهليهم يوم القيامة ألا ذلك هو الخسران المبين

Rci: "Ti, kteří přijdou, jsou ti, kteří poškozují sami sebe a své rodiny na Soudný den". pamatujte, že tak to je skutečná ztráta. [Az-Zumar / 39: 15]

Ztráty uvedené v předchozím odstavci, že ztráta základy, které povedou k věčnému lítosti. Ztráty v den vyhlášení rozsudku; ztráty na lidských dobroty a špatnosti v porovnání v platové nejkrásnější neobsahující podvádění vůbec. Kéž Alláh zachránit nás všechny z těchto ztrát.

Ztráty na Soudný den je výsledkem našich činností v průběhu života na světě. V případě, že šance na přežití, mohou být použity i jako podnikatel a maximální využití kapitálu velmi omezenou pokus, aby co nejvíce, pak Bůh ochotný zisk, budeme zachráněni od těchto ztrát.

Nejhorší ztráty, které postihnou člověka je ztráta, která postihuje své náboženství, že tyto ztráty povede k věčnému utrpení v posmrtném životě. Ztráta ovlivňuje něčí náboženství je nejhorší katastrofa pro někoho. Proto mezi modlitby proroka sallallaahu To wa Salamem je:

... ولا تجعل مصيبتنا في ديننا

Myslíte si katastrofa na našem náboženství

Navíc, když se mimořádná událost v tomto náboženství, aby ho přetáhnout do údolí apostaze - na'ûdzu Billah.

Jednou z charakteristik lidí, kteří utrpěli ztráty, s konečným ztráty je zbožný skutek jí chybí šanci na život. Nechal příležitost proklouznout, takže když smrt konečně dorazí, charity kabaikan udělal, byl trochu, zatímco montáž ošklivost. Pokud ano, bude to porazit ošklivost vah laskavost. Lidé, jako je tento, včetně poraženými, jako slovo Alláh:

والوزن يومئذ الحق فمن ثقلت موازينه فأولئك هم المفلحون) 8 (ومن خفت موازينه فأولئك الذين خسروا أنفسهم بما كانوا بآياتنا يظلمون

Váhy v den, je to pravda (spravedlnost), pak ten, kdo váhy laskavost, oni jsou ti šťastnější. A kdo váhy laskavost světlo, aby lidé, kteří sami sebe poškodit. [Al-A'raf / 7: 8-9]

Známky těchto jiných poražených jsou často zapřel slib, takže pohoršení v zemi šířením pochybné a vzbudit chtíč. Alláh říká:

الذين ينقضون عهد الله من بعد ميثاقه ويقطعون ما أمر الله به أن يوصل ويفسدون في الأرض أولئك هم الخاسرون

(Zejména) těch, kdo porušují smlouvu Boží po dohodě byl pevný, a rozhodnout, co Bůh přikázal (jim), které mají být spojeny, a dělat neplechu na zemi. Oni jsou ti, kteří přijdou. [Al-Baqarah / 2: 27]

Lidé submisivní a poslušný těm, kdož neuvěřili, a dávat loajalitu k nim i mezi charakteristik poražených. Korán důrazně varoval před akcí, které vedly k této chudé výsledku. Vzhledem k nevěřícím, že se bude snažit, aby nás jako oni. Alláh říká:

يا أيها الذين آمنوا إن تطيعوا الذين كفروا يردوكم على أعقابكم فتنقلبوا خاسرين

Vy, kteří věříte, když se poslouchat ty, kteří nevěří, že přinášíme zády k sobě (do nevíře), a buďte muži, kteří ztratí. [Ali Imran / 3: 149]

Včetně těch poražených v den posledního soudu, jsou ti, kdo uctívají pouze Alláha Všemohoucího, když dostal milost dobra, když její život pohodlné, komfortní a prosperující nebo její uctívání Boha Všemohoucího, když to, co se tak stane, může být zisková nebo světské dobroty. Alláh říká,

ومن الناس من يعبد الله على حرف فإن أصابه خير اطمأن به وإن أصابته فتنة انقلب على وجهه خسر الدنيا والآخرة ذلك هو الخسران المبين

"A lidstva existují lidé, kteří uctívají Boha tím, že je na okraji (nikoliv s přesvědčením); Takže pokud získal ctnosti, on zůstane v tomto stavu, a když je zasažen katastrofou, otočte jej zpět. Ona bylo nešťastné ve světě a na onom světě. Takový to je skutečná ztráta. [Al-Hajj / 22: 11]

Včetně ztrát jsou také ti, kteří zanedbávají rodinné bohatství a proto nelze uctívat Alláha Všemohoucího. Alláh říká:

يا أيها الذين آمنوا لا تلهكم أموالكم ولا أولادكم عن ذكر الله ومن يفعل ذلك فأولئك هم الخاسرون

Vy, kteří věříte! Nechť si své bohatství a vaše děti odvést vás od vzpomínání na Alláha. Tak kdo to udělal tak, aby, že lidé jsou poražení. [Al-Munafiqun / 63: 9]

A mnoho dalších veršů v koránu, které zmiňují slovo poražené a věci, které způsobují ztráty. To vše s cílem připomenout lidem, že nebude být zasaženy ztrátami způsobenými nepopsatelný trpí následky v životě posmrtném životě.

Nakonec jsme se modlit k Alláh s cílem chránit a vysvoboď nás z těchto ztrát.

Jak se můžeme vyhnout takovým ztrátám? V případě, že podnik, který může být zisková?

Odpověď byla popsána v Koránu s jasným vysvětlením koránu, súry al-'Ashr.

V jiném verši je popsáno podepíše výnosný byznys a je zaručeno, že se dotkl ztrátou. Alláh říká:

يا أيها الذين آمنوا هل أدلكم على تجارة تنجيكم من عذاب أليم) 10 (تؤمنون بالله ورسوله وتجاهدون في سبيل الله بأموالكم وأنفسكم ذلكم خير لكم إن كنتم تعلمون

Vy, kteří věříte, můžete sukakah ukážu vám obchod, který může zachránit vás z bolestivé trápení? (Tj) věříte v Boha a posla Jeho a snažíme se v cestě Boží s jejich bohatství a duši. To je pro vás lepší, budete-li jen věděli. [Ash-Shaff / 61: 10-11]

Alláh také říká:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Vpravdě ti, kteří si vždy přečtěte Knihu Alláha a stanovit modlitbu a strávit mimo stranu obživy které jsme udělené na ně tajně a otevřeně, čekali obchod, který nemá co ztratit. [Fatir / 35: 29]

To je odpověď. To je cesta, a kroky, které mohou být přijata, aby se zabránilo ztrátám a vytvářet zisk. Ten, kdo zanedbávání a ignorovat cestu daný Alláha Všemohoucího, ztráta jistě není nevyhnutelná, a on se bude cítit výčitky bezkonkurenční. Bude litovat jeho chování, které bylo takto plýtvá šancemi charita, která se nikdy nevrátí zpět. Ten ho litovat, protože Alláh říká o nich je:

حتى إذا جاءتهم الساعة بغتة قالوا يا حسرتنا على ما فرطنا فيها وهم يحملون أوزارهم على ظهورهم ألا ساء ما يزرون

Takže když Rozsudek přijde k nim znenadání, řekli: "To, co nás mrzí velikost, proti naší nedbalostí o konci to!", Když se na sebe vzal hříchy na zádech. Pamatujte si, že zlo bylo to, co oni vydržet. [Al-An'am / 6: 31]

Kéž bychom všichni i nadále ve vedení Alláha Všemocného a vždy taufiq Alláh konat dobro v souladu s pravidly Alláha Všemohoucího.

(Převzato z kázání Sheikh Abdul Bari AST-Tsubaiti v Masjid an-Nabawi, 30. Jumada End 1434 H s názvem al-Khasâtul Haqîqiyatu)

[Kopírované z časopisu vydání As-Sunna 06 / rok XVII / 1435H / 2014M. Vydavatelé Nadace Stálý výbor Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

No comments:

Post a Comment