!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 14, 2015

Ağaç dikme ağaç günah olabilir kesimi, ödüllendirilir edilebilir.

Bitmiş değildi binmek (370)

(Bölüm 370), Depok, Batı Java, Indonnesia, 14 Eylül 2015, 16:03 pm).

Ağaç dikme ağaç günah olabilir kesimi, ödüllendirilir edilebilir.

Kuran'da sözünü Tanrı insanlar her zaman böyle irade ağaçların kesilmesi olarak yeryüzünde kötülük yapmayın uyarır, insanın birbirlerini öldürmeleri ve (Allah'a ortak ilişkilendirerek) şirk işlemek.
İnsan hırs keyfi ağaçları kesmek ve onların ortamda bitki ağaçları tembel olduğundan, ağaç kesimi, orman, küresel iklim değişikliğine neden olan, çorak çöl dönüştü, ormansızlaşma sonuçlandı.
Endonezya'da, yanan ormanların açık çiftlik arazi şirketler ve bireyler, sonuç şimdi Sumatra, Borneo, Malezya ve Singapur bile duman şeklinde hava kirliliği etkilenir.
Yani şimdi aşırı hava, kum fırtınaları, kuraklık, sel ve diğer doğal afetler ile karşı karşıya.
Annem hemen almanıza gerek yok ki 1969 yılında, Kampung Baru Central, Balikpapan, Doğu Kalimantan, basit ekipmanlarla her sabah veya akşam şehrinin kıyısında hala, sahilde balık ve kalamar ve yengeç yengeç çeşitli sebep olabilir Balık ve pazarda yengeç yengeç, ama 1990 yılında aynı yerde tekrar gelip, bir balık ve yengeç yengeç sahil ham petrolden plastik hurda kadar kirli çeşitli yabancı maddeler ile kontamine olmuş çünkü olsun. Ben aynı kaderi de Endonezya'da ve hatta dünyadaki diğer adalarda kıyısında yaşanan inanıyorum.
Biz oksijen arasında değişen canlılar için bir nimet vermek dikilmiş Her gövde (faiz), meyveler, bir mola kuşlar ve diğer hayvanlar kadar Allah hasar faili olarak aykırı büyümek ya da bakımını olanlar için büyük bir mükâfat vaat böylece Toprak, açgözlülükle ahiret (cehennem) dünya (kasırgalar, kuraklık, duman) cezayı yanı sıra, ceza / azap alacak ormanların kesilmesi.

(BBC) - Küresel Pemanasa? İklim değişikliği? Eğer gazete okuyorsanız, radyo dinlemek, TV seyretmek ve internette sörf, akılda hem zaten aşina olması gerekir.

İklim değişti ve Çevre Bakanı Rachmat Witoelar dediği gibi yeryüzünün sıcaklığı yükselmeye.

"Değişim açık sezonu değil. Yağışlı sezon kuru kuru mevsim yağmurları olduğunu. Bu iklim değişikliğinin biridir. Çünkü iklim değişikliği var."

"Balıkçılar için, aynı zamanda değiştirmek deniz akıntıları vardır, deniz suyu sıcaklığı da değişmesiyle değişen balık değişmesi demektir," Rachmat ekledi.

"Orada o kadar mikroplankton kırık deniz suyu ve deniz canlıları ısınma zarar mercan resifleri de bulunmaktadır. Bu yüzden garip şeyler oldu," dedi.


Daha fazla ısı
Ama günlük hayatta ne olacak? 10 ya da 20 yıl önce duruma göre zaman doğada ne değişti sorusu ile bazı yerlerin ziyaret?

Koruma Bölge olarak adlandırılan ilk hedefi Malinau District, Doğu Kalimantan. 4,2 milyon hektar, 3.9 milyon alan, ya da yaklaşık% 90 toplam alanının, nı KDMP'na ve korunan ormanlar olmak üzere bir orman alanıdır. Tarakan tekneyle 4 saatlik yolculuk.

37 yaşındayım Uman, 1990 yılından bu yana motorlu tekneler bir yaşam yapıyor ve o hiçbir şey bir düzine yıl geçer Sesayap Nehri'nden değişti diyor.

"Nehrin ortasında ilk nadir Gusung, nadiren oldu 1990'ların ilk sel halinde, belki sel nedeniyle etkisiyle. Kum karışık toprak yeni bir ada ortaya çıktı ama Eğer başlangıç berunculan Gusung üzerine 1995 yılından sonra," Uman dedi.

Kullanıldığı takdirde seyrek sel ama şimdi ahşap bir sürü sık sık sel, hasat muhtemelen çünkü. Yağmur kesinlikle sel halinde
Uman
Sapi Island, Malinau ilçe başkenti bir saat sürücü hakkında, hala yeşillik hissediyor.

Bazı yerlerde görünür işaretler alanları sakinleri Lundayah döner yetiştirme sistemi kullanmak için temizlendi.

Büyükleri Lundayeh, Yeni Belapang, anlatıyor.

Tarım, verimli-bereketli pirinç vatandaşlar, diğer bitkileri de iyi olup olmadığını Geçmişte, Belapang Böylece söyledi. "Aslında biz emin tatlı ve tatlı tohumlarını ekiyorsunuz bir meyve olarak," dedi.

"Ama şimdi diğer eğer tatlı ve ekşi bitmiş dikim tohumların özü. Rambutan ve Durian meyve asidi ilk olarak artık ince, kalın, eğer Ağaçlar" dedi.

Belapang o değişime neyin neden olduğunu bilmiyordum dedi.

"Artık daha çabuk kurur" 1950'ler kuru 3 ay izin vermeden önce, su çok hızlı ve çıkışlar ancak bir ay sadece su kurudu şimdi kuru değil, "dedi.

"Kuraklık solmuş, ama solgunluk değil Nehri kıyısında bile 3 ay, kuru ot vardı nehir kenarında Şimdi çim," Belapang dedi.

Diğer çiftçiler, Martin Ukung, köyde, Pulau Sapie, daha fazla ısı hava hissediyorum.

"O kadar meyve. Yani son 10 yılda benim deneyim. Benim deneyim çok verimli bu yüzden ısı ile solmuş sıcak meyve çiçeklenme sonucudur ve değil Çiçeklenme değil."

"Güneş artık ama nedeni ne olduğunu bilmiyorum çok sıcak. Ama biz gerçekten sıcak alıyorum hissediyorum."


Patlayıcı
Borneo, ben Sulawesi geçti. Aşiret çocuğun evinin önünde bir banyo Bajoe. Kemik, Güney Sulawesi Yaklaşık 15 dakika.

Çocuklar Bajoe
Bajoe Çoğu balıkçılar balık yakalamak için patlayıcı madde kullanan

Değil kadar feribot iskelesine Kemik Kolaka gelen yaklaşık 400 hane köy kabilesinin Bajoe Kolaka, Kampung Bajoe yaşadı.

Denizde can geleneği uzun terk edilmiş olsa da, acı su küçük havuzlar ev aşamasına altında kalır.

Bajoe Çoğu balıkçılar balık, dalış ve Motorlu tekne daha sonra oksijen kompresörleri denizde iken yakalamak için patlayıcı kullanın. Oltalar, ekran ve doğal nefes esnekliği uzun terk edilmiştir.

Balık almak için daha zor olarak değişen balık yakalamak için nasıl 30 yıldır bir balıkçı olan bir balıkçı Bajoe dedi.

"Daha zor balık almak için. İlk beş kilometre başına şimdi onlarca kilometre var, balık olsaydı."

Nedeni nedir? "Belki de daha Eğer büyük gemileriyle, balık yakalamak," diye ekledi.


Son derece bağımlı
Lompo Barrang Adası, yaklaşık 2 saat Makassar, Güney Sulawesi motor tekne sürücü, büyük ölçüde nüfuslu geçim balıkçılık olduğunu.

Motorlu tekneler ve balık ağları teknolojisi ile, onlar pratik hala doğanın son derece bağımlı idi. Ama Barrang Lompo etrafında doğa değişmeye başladı, Sayın Hasbi, bir kişi köy ihtiyar diyor.

"Şimdi yağışlı sezon giderek geç geliyor gibiydi. Biz de diğer vatandaşlar, sıcak başlamıştı," Hasbi dedi.

Bu arada Sahbudin, bir balıkçı, yine Ekim ayı ortalarında denize gitmek yok ama genellikle zaten balıkçılık düşmeye başladı.

"Genellikle sessiz, ama şimdi-şimdi bu şimdi hala esen rüzgar, bu yüzden denize aşağı gitmez gibi," dedi.

"Gerçekten de, Doğu rüzgarları da denize gitmek, ama o kadar da zor gibi zor," Sahbudin dedi.

Şimdi önceki yıllara göre daha hızlı rüzgar
Sahbudin
Güney Sulawesi Makassar, hala Yogyakarta ve aynı soruyu taşır. Ekim ayının ortasında, yağmur Suparno dedi kuyuya devam etmektedir.

"Genellikle zaten var, ama o yok. Hiçbir yağmur veya iki kez bir ay olması gerekirdi, ama olmadı. Ve şimdi normalde yağmurlar ne zaman sadece kavurucu, kavurucu."

Yağmur aşağı gitti olmasına rağmen, şanslı Suparno hala Nehri Kulon Progo suyu tadını alabilmek, ancak yağmur bağımlı çiftçiler, gecikme ya da kırpma kalıplarını değiştirerek yağmur eksikliği için. Widyatmoko Ketingan, Yogyakarta çiftçidir.

"Geçmiş yıllarla kıyaslandığında, belirgin kurutucu. Genellikle pirinç bitki mümkün oldum ve şimdi değil. Ve aynı zamanda kuraklığa yaşıyoruz şeker kamışı görülebiliyordu," Widyatmoko dedi.


Kolay değil
Ve ne sebep olur? Dolvina Ukung Damus, Malinau Baş Wildlife Fund WWF politikası inanıyor doğal değişimin nedenleri hakkında çiftçilere Dayak Lundayeh açıklamak hala zor.

"Bu halka, küresel ısınma ve iklim değişikliği açıklamak kolay değil" dedi.

Diye ekledi "Ve ayrıca bunun yol açtığı seller ve kuraklıklar, ister henüz belli değil" dedi.

"Biz burada 10 yıldır yağış hesaplamalar yapıyor, ama özellikle Kalimantan iklim değişikliğinin nedeni, nispeten hareketsiz ormanların çok olduğu henüz belli değil," Dolvina dedi.

Ancak Dr. Rizaldi Boer, Iklimatologi Bogor Tarım Üniversitesi'nin başkanı, iklim değişikliği zaten insanlar tarafından doğrudan hissetti ediliyor teyit eder.

"Ben kavramsal fikirde değilim ama zaten oluyor," dedi Dr. Rizaldi Boer.

Nedeni ne olursa olsun, iklim değişikliği veya küresel ısınma, görünüşe göre doğasına bağlıdır çiftçiler ve balıkçılar, dünyanın değiştiğini hissetmeye başladı. (BBC / Liston Siregar)

ENDONEZYA GİBİ ORMAN İLK KAYBI SIRALAMA
Bir günlük moratoryum yapılır, ancak yine de ormansızlaşma hatta artmış devam zaman talihsiz bir durumdur. Bu Endonezya'da orman kaybının son 12 yılda hızla arttı veri ise, Science dergisinde yayınlanan yeni bir çalışma bildiriyor.

Maryland Üniversitesi'nden Matt Hansen tarafından yönetilen araştırma, Endonezya orman kaybı açısından Rusya, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada arkasında beşinci sıralamasında, 2000 ve 2012 yılları arasında 15,8 milyon hektar kayıp bulundu. Döneminde ekilen yaklaşık 7 milyon hektar gelince.

Ancak, yüzde dayalı yukarıdaki ormanda, beş ülkenin, sonra Endonezya yüzde 8.4 orman kaybının oranı ilk sırada yer almaktadır. Buna karşılık, Brezilya, sadece bu oranların yarısını kaybetti.

Endonezya Orman kaybı yüzde 98, ormansızlaşma Sumatra ve Kalimantan, endüstriyel kereste plantasyonları ve palmiye yağı tarlaları dönüşüm sonucu son 20 yılda çok yaygın gelişen bir konumda yüksek yoğunluklu orman alanlarında oluşur. Riau Province şöyle animasyon araştırmacılar tarafından yayımlanan olduğu gibi, en yüksek:Ormansızlaşma da Endonezya'da arttı. Hükümet birincil ormanlar, turbalıklar ve ormanların 65 milyon hektarlık bir yasak moratoryum (moratoryum) yayınlamış olsa da yıl 2011/2012 orman kaybı oranı, 1990'ların sonlarından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Veri başlangıçta beklenen hedef olarak başarısız olabilir, ormansızlaşma ve orman bozulmasından kaynaklanan emisyonları azaltmak için Endonezya'nın bağlılığının bir parçası olarak uygulanan bir orman moratoryum gösterdi.
Yıllık ormansızlaşma önemli 2005/2006 yılından bu yana azalmıştır iddia Endonezya Orman Bakanlığı tarafından bu yılın başlarında açıklanan rakamlara bu çok aykırı olarak yayınlanan bir çalışma. Rakamlar nedeniyle hesaplamada metodolojik farklılıklar nedeniyle oluşabilir.
Orman alanı dışında arsa ve üzerindeki ormansızlaşma Orman Bakanlığı ihmal tahminleri hala sınıflandırılması Orman Bakanlığı tarafından kabul edilir endüstriyel ağaç tarlaları, doğal ormanların dönüşüm içermez "Orman".
Google Earth Engine tarafından 650.000 görüntüleri NASA Landsat görüntüleri render sonuçlarına dayalı yeni veriler, bir bulut bilgi işlem modeli aracılığıyla, küresel orman haritası kapsamlı bir veritabanı etkileşimli yayınladı. Bu veriler http://earthenginepartners.appspot.com/science-2013-global-forest ücretsiz içerik olarak kullanılabilir


Ormansızlaşma kağıtları bir dizi yayınladı Hansen, o harita ülkeler orman kaybını azaltmak için daha iyi politikalar geliştirmek için yardımcı olabilir umduğunu söyledi.

"Bu, hem küresel ve yerel düzeyde tutarlı bir harita orman değişikliğini sağlamak için ilk girişimi," Hansen yaptığı açıklamada. "Brezilya ormansızlaşma oranı belgelemek için Landsat verileri kullanarak, aynı zamanda politika geliştirme ve uygulama, bu bilgileri kullanır. Değerlendirmek ve onların başarısını teyit etmek, diğer partilerin sağlayacak şekilde onlar da bu verileri paylaşmak. "

"Önceki veriler henüz dünyanın diğer bölgelerinde halka kullanılamaz. Her ülkenin kendi ülkesi için ve bütün dünya için hem de bu bilgilere erişebilir Şimdi nerede bu küresel haritalama ile ormana değişiklikler hakkında bilgi verebilir. "

ÇEVRE HASAR NEDENİYLE YOKSULLUK
Google bilgi teknolojileri alanında lider bir şirket Google Earth yardımıyla yüksek çözünürlük ve faydaları vardır ormanlık alanda küresel bir harita değişiklikleri oluşturur. Ormanlık alanda bir veri değişikliği ile her ülkede meydana orman tahribatı izlenebilir.

Online interaktif aracı halk tarafından ulaşılabilir ve 30m çözünürlüğü yüksek bir seviyede detaylı yerini görebilirsiniz.

Haritayı Landsat 7 uydu görüntülerinin tarafından 650.000 dayanarak, 2012 2000 den dünyayı gezmek ormanın, bir grafik içerir.

Bu süre zarfında, Toprak, açıklanan ağaçlar İngiltere'nin altı kez alanını kapsayabilir Moğolistan eşit bir alana sahip bir "orman" kaybeder.

Science dergisinde yazdığı bir araştırmaya göre, Endonezya, Malezya, Paraguay ve Angola ormanların tahrip ile birleştiğinde ormansızlaşma azaltma çabalarının geliştirilmesi.

"Bu ormandaki ilk harita değişiklikleri, küresel tutarlı ve yerel alaka var," Maryland Üniversitesi'nden Prof. Matthew Hansen, harita oluşturdu takımın lideri söyledi.

"15 yıldır bir bilgisayar tarafından neler yapılabilir Google Earth Engine kullanılarak bir kaç gün içinde tamamlanabilir."
Araştırma 2000-2012 orman değişiklikler önemli rakamlar gösteriyor - uydu görüntülerinin dayalı.

Dünya sebebiyle günlüğü, yangınlar, hastalık veya felaket, dönemin orman 2,3 milyon kilometrekarelik kaybetti.

Ama gezegen de 1.5 kilometrekarelik bir toplam hasar, 800.000 kilometrekarelik bir alanı kapsayan yeni ek orman alanı olsun.

Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Brezilyalı orman koşulları 2003-04 ve 2010-2011 arasındaki orman kaybının düşük seviyede iyileşme gösterdi.

Bu arada, Endonezya ormanların tahribi 2011-12 yılında 20.000 kilometre ulaşmak için yılda ormansızlaşma miktarı ile karşılaştırıldığında iki kattan fazla arttı.

Paraguay, Malezya ve Kamboçya orman imha en yüksek orana sahiptir.
Genel olarak, tropikal ormanlar çalışmaya göre, yılda 2.100 kilometrekare yükselmiştir.

Harita düzenli olarak güncellenecek ve orman yönetim programının etkinliğini değerlendirmek kullanılabilir.

Biyoçeşitlilik, karbon depolama ve iklim değişikliğine tehditler de dahil olmak üzere - Aynı zamanda ormansızlaşma etkisine karşı çevre grupları yardımcı olabilir.
YÜZ
Sir David King, İklim Değişikliği bir İngiliz Dışişleri Özel Temsilcisi Endonezya orman oldukça bir yeri vardır, çünkü iklim değişikliğini ele önemli bir rol oynadığını söyledi.

"Endonezya, iklim değişikliğini ele gelişmekte olan ülkeler arasında en ilerici," David Jakarta Kral, Cuma (21/2) dedi.

David Endonezya ve İngiltere iklim değişikliği açısından bir sorun, aynı, yani sel olduğunu olduğunu söyledi. Ekonomiye Endonezya ve İngiltere'den, sel nedeniyle iklim değişikliği önemli bir etkisi de.

Bu nedenle, iklim değişikliği sorunu tüm dünya toplumu için en büyük zorluklardan biridir.
"Hepimiz iklim değişikliğini ele sorumludur. Yapılabilir Bazı şeyler azaltmak, yeniden kullanım ve atıkların geri dönüşümü için," dedi.

David beklenen etki gelecekte daha da büyük olacaktır çünkü mücadele, iklim değişikliği derhal yapılmalıdır dedi.

Ona göre, sel, iklim değişikliğine bir çok gerçek bir tehdittir. Bu nedenle, iklim değişikliği Arktik Okyanusu'ndaki buz deniz seviyesini yükseltmek için erimiş neden oldu. "Su iç gidip sellere neden. Londra, örneğin, denizden tehdidine ek olarak, aynı zamanda nehirlerin bir tehdit olduğunu, bu nedenle dünyanın her ada yani deniz seviyesi yükseliyor, aynı tehdit var" dedi.

Iklim değişikliği ile mücadele için, o ormansızlaşma veya ormansızlaşmayı önlemek için ormanı ülkeleri teşvik etmektedir. "Orman imha iklim değişikliğini hızlandıracak" dedi.
Endonezya ormanların durumu bir kriz durumunda şu anda. Bunların içinde yaşadığımız pek çok bitki ve hayvanların yok olma tehdidi altındadır. Buna ek olarak, ormandaki bağlı birçok kişi ve kültürleri de tehdit altında bulunmaktadır. Ama her şey kötü haber.Bir sert bir gerçeklik, bizim tropikal ormanların devlet görebilirsiniz: Yasadışı günlüğü (kaçak kesim) ve orman yangınlarını kasıtlı olsun veya olmasın. Yasadışı günlüğü Riau, Sumatra çevresindeki ormanda devam ediyor. Hemen gelir soru hayvanların kaderi endemik Sumatra kaplanları şimdi giderek kıt nasıl, nedir? Şimdi hikayeyi yaşayan Java ve Bali kaplanları kaderi şu soyu ne olacak? Sadece Papua tropik ormanlarında Java, Sumatra ve Borneo başka biz palmiye yağı tarlaları bir streç dönüştü eden birçok başladı.

Bu gibi şeyler devam ediyor ve orman ekosistemine yıkıcı ve biyoçeşitlilik içerdiği varlığını tehdit nasıl kim bilir. Ormanda değil sadece sakinleri, yerli halkların sosyo-kültürel kumaş etrafında bozulur yardımcı oldu olacaktır. Orman gıda, ilaç bulmak için bir yerdir ve çoğu insan ormanın yakınında yaşayan özellikle yaşam temeli oldu, çünkü ormanların kaybı ile de, Endonezya halkının çoğunluğu için yaşam kaynağı kaybı anlamına gelir.

İnsan çevresel tahribat hala dolaşıyor. Bu çevre bakanlığının bütün rütbeleri için zaman, Rangers ve bu olaylar diye optimize ormanlarda etrafında topluluklar rollerini tekrarladı ve yine tekrarlanması devam etmektedir.

Bize bakalım ve Endonezya dağılmış birçok yerli kabileleri öğrenmek, genellikle günlük yaşam faaliyetleri ile çok samimi bir ortam hareket etmek zorunda, ve çok daha az endişe ortamı hakkında davranır aslında biz, kentin halkı vardır.
Hepimizin takip etmelidir Endonezya dağılmış çeşitli yerli kabileleri Yani çok yerel bilgelik.

Doğa ve Çevre Çevre İçin Forest City Önemi

Ormanlar son zamanlarda modern zamanlarda kaybolur. Insan yiyecek bulmak için bir araç haline Eski ormanlar. Ama şimdi tersine, orman hatta bir barınak ya da yüksek binalar inşa etmek şehir için bir engel olarak kabul.

Endonezya şehirlerde nadiren kent ormanı bulabilirsiniz. Kentsel kalkınma fiziksel gelişimini tercih eğilimi var ve çevresindeki yeşil alan ile birlikte değil. Bina çevresinde boş arazi sadece yeşil ağaçlar olmadan park için kullanılabilir. Bunun yerine bulduğumuz kent ormanı, ancak somut bir orman.

Bu sahne bertebarannya gökdelen binalar görünüyor. Gözlerimiz yerine gelişim ile uzak ihmal sanki kentin% 30 olmalıdır, sadece yüksek binalar ve yeşil açık alana bakmak boyunca.

Yağışlı sezon geldiğinde bir sonucu olarak, her yıl Endonezya'da büyük şehirler, çeşitli sorunlar yaşadı. Kirlilik üretilen motorlu araçların mevcut ağaçları ile ağırladı ve filtrelenmiş olması mümkün değildir, çünkü her yerde sel başlayarak, çevre ve hava kalitesi kötü olur. Kullanışlı yeşil açık alanların varlığı görmezden ve tüm aşılmasında rol çalamaz var.
Yani, artık bekleyin. Kent ormanı varlığı hepimiz için ihtiyaçtır. Kendimiz başlamak ve yaşadığımız şehirdeki fazla orman oluşturmak için yetkililere teşvik edelim.

Cimrilik vahşeti VE İNSANI YOK OLACAK

Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir Jawas حفظه الله


عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله - صلى الله عليه وسلم: اتقوا الظلم; فإن الظلم ظلمات يوم القيامة. واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم. حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم

Cabir bin 'Abdillah radi anhudan dedi, "Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in kezhaliman kıyamet gününde karanlık-karanlık, çünkü 'kezhaliman karşı dikkatli olun dedi. Bu sizin daha önce insanları yok budur çünkü cimri doğa cimrilik karşı dikkatli olun. Kan döken ve onurlarını haklı onları teşvik cimrilik. "[1]

TAHRİC Hadis:
Bu hadis sahih. El-Adabul simplex (no. 483), 'Abd bin Humaid (no. 1141), el-Beyhakî (VI / 93 ve X İmam Müslim (no. 2578), Ahmed (III / 323), el-Buhârî tarafından rivayet / 134) ve kitap Syu'abul Iimaan (no. 10 338) ve Syarhus Sünnet'te el-Baghawi (no. 4161)

KELİME Hadis:
• اتقوا: Korku. Yani, dikkatli olun ve kaçının.
• الظلم: الجور ومجاوزة الحد,
vahşet, usulsüzlük ve sınırları. Zalimleri temel anlamı onun yerine bir şey koymak değildir. [2]
• الشح: cimrilik çok daha zor kapmak hazineyi dışarı çekin. Diğerleri aşırı hırs ile doğa kapmak / / cimri cimri söylüyorlar. cimri ya da Hunks, hazine olabilir ve aynı zamanda (iyi) ile yakınmalar ma'ruf hareket olabilir. [3]
• حملهم: Onları ya eylemlerinin nedenini teşvik edin.
• سفكوا دماءهم: kanlarını dök. Şöyle ki, çoğu kısmen birbirine öldürür.
• استحلوا: haklı. Yani, kadınlar kendileri için Yüce Allah tarafından yasak haklı, daha sonra kadınlara zalimdir.


Şerh Hadis:
Bu hadiste adalet yapmak için haksızlık ve öneriler yapmanın bir uyarı vardır. Tamamen adil İslam şeriat, adil yapmak emretti ve haksızlık men. Cenâb-ı Allah diyor ki:

قل أمر ربي بالقسط

De ki, "Rabbku adalet yapmak bana ..." [el-A'raf / 7: 29]

إن الله يأمر بالعدل

Şüphesiz Allah (size) "... adil olmak söyler [-Nahl / 16: 90]

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Iman ve vahşet (şirk) ile inançlarını kadar karışmaz insanlar, güven duygusu olsun olanlardır ve onlar rehberlik. "[En'am / 6: 82]

Nitekim tüm anapara ve şube inanç, Zahir ve zihin, her şeyin adaletsizlik aksine, adil.

Adalet güzeldir ve anapara, yalnız sadece Allah'a monoteizm tanımak ve mengikhlaskan isimleri sadık ve onun iyi niteliklerini ve sadece Yüce Allah için mengikhlaskan din ve ibadet.

En zalimler kezhaliman onun kelime olarak, Allah'a ortak ilişkilendirerek, şirk yapıyor:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Lokman kendisine bir ders verdi oğlu, dedi Ve oğlum O ", (hatırlayın)! Sen gerçekten büyük bir haksızlıktır Allah Nitekim ortak (Allah'a) atfetmek etmeyeceksin "[/ 31 Lokman: 13].

Fuar yerinde bir şey koymak ve gerekli haklarını demektir. Zalimler yerine bir şey koymak değildir.

Kullarına üzerine Allah'ın en büyük ve en zorunlu, yani sağ Hakları. Bir hizmetçi şey onu ilişkilendirerek değil, Yüce Allah ve ibadet yalnız O'na bilmeniz gerekir. Ardından, Ramazan, House hac, sözleri ve eylemleri ile Allah yolunda cihad açlık, zekat namazı kılın ve ödeme olarak inanç, şeriat-İslam şeriat ana noktaları üzerinde çalışmak doğruluk ve sabır birbirlerine terbiye. Bu disyari'atkan herhangi yapmayın vahşet şeklidir.

Hazreti Muhammed'in haklarını yerine getirmek adil işler de dahil olmak üzere sallallaahu 'alaihi sellem'in gibi iman ve sevgi, daha fazla sevgi o sallallaahu' alaihi sellem'in bütün yaratıklar, itaat, daha onur, tesbih ve düzen ve düzenin tepesinde sözlerini ve başkalarının sözlerini öncelik ,

Bunun yerine, bir köle Hazreti Muhammed'in haklarının herhangi yerine getirmemesi halinde büyük bir vahşet, sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Adalet dahil yüceltmek ve Messenger sahabelerin radi anhum sevmek. Yüce Allah ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi birçok erdemleri ve diğer topluluk ümmet ile karşılaştırıldığında yoldaşları g için övgü. Sahabeler radi anhum Peygamberler ve peygamberlerden sonra insanların en iyisidir. Sahabeler, bu Allah tarafından kutsanmış ve Cennet kazanmak için garanti edilir. Bize İslam'ın gelişi mücadelesi, cihad ve sahâbe radi anhum kurban meyvelerinden biridir.

Böylece, insanların çok vahşeti eleştirmek nasıl hakaret, Sahabeler radi anhum azarlıyor. Sahabeler esasen Yüce Allah, Peygamberine sallallaahu 'alaihi sellem'in ve İslam küfür edildi revile. Çünkü onlar Yüce Allah öven ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in. Edilmektedir Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sahâbe revile yasaklamaktadır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا تسبوا أصحابي, فوالذي نفسي بيده لو أن أحدكم أنفق مثل أحد ذهبا ما بلغ مد أحدهم ولا نصيفه.

Arkadaşlarımı haşlamak mı !! Içinizden biri Uhud Dağı de infaq altın vermek durumunda elinde demi Rabb Yang kendimi, olsa onlara infaq bir değere ulaşamamıştır (onlar infaq yalnızca) tek mudd (yani avuç içi iki tam) ve de yarım. [ 4]

من سب أصحابي, فعليه لعنة الله, والملائكة, والناس أجمعين.

Arkadaşlarım, sonra onu Allah'ın laneti, meleklerin ve bütün insanlığın haşlamak olanlar! [5]

Diğer haksız fiil her iki ebeveyn için ayrılmıştır birlikte, akrabalık bağlamak akraba, arkadaş ve bizimle uğraşmak insanların haklarını yerine getirmek. Tüm bunları yerine getirmezse ve vahşet.

Karı koca haklarını yerine getirmek, diğer bir adalet biçimidir. Yerine getirilmemesi kimse, o zalimler.

İnsan Menzhalimi birçok türde, hepsi Peygamber sözleriyle toplanan sallallaahu 'alaihi sellem'in Veda Hac':

إن دماءكم, وأموالكم, وأعراضكم, حرام عليكم كحرمة يومكم هذا, في شهركم هذا, في بلدكم هذا

Gerçekten kan, mülkiyet, senin onur, her şey bu ay, gayrımeşru olarak bugün sizin üzerinize haram ve ülke edilir. [6]

Yani, tüm vahşet o kıyamet gününde karanlıktır. Faillerin kezhalimannya düzeylerine göre cezalandırılır. Böyle adaletsizlik yapmak insanların iyilik gelen cevap dizhalimi insanlar. Onlar artık hiçbir iyilik varsa, o diambillah kötülükler gibi dizhalimi insanlar ve adaletsizliği yapanlara ücret.

Yüce Allah kendi üzerine kezhaliman yasaklar ve Cenâb-ı Hak da kulları arasında yasadışı hale getirir. Allah çok Just kelime, senet ve onun cevaplarında.

Yüce Allah hadis Kudsi şöyle diyor:

عبادي يا! إني حرمت الظلم على نفسي, وجعلته بينكم محرما; فلاتظالموا ...

Benim memurları Ey! Şüphesiz sen, her menzhalimi yok Üzerimde vahşetini korusun, ben aranızda yasadışı yapıyorum! [7]

O vahşet kendisi kesinlikle yasaktır çünkü Allah Subhanahu wa Ta'ala, adaletsizlik kullarına üzerine hareket korusun ve karşılıklı menzhalimi yasaklamak olmasıdır. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وما أنا بظلام للعبيد

... Ve ben kullarıma menzhalimi yok. [Kaf / 50: 29]

Yüce Allah da diyor ki:

وما الله يريد ظلما للعباد

... Ve Allah, kullarına karşı vahşet istemiyor. [el-Mümin / 40: 31]

Brutality Üç Çeşitleri etti:
1. vahşeti Allah tarafından affedilen değil, Allah'a ortak ilişkilendirerek, şirk olduğunu. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Şüphesiz Allah ortak O'na (şirk) olarak (günahları) affetmeyecek ve o (şirk) dilediğini herkes için daha neyi (günah) affeder. Kim Allah'a ilişkilendirerek, o gerçekten o büyük bir günah işledi. [Nisa '/ 4: 48]

Yüce Allah da diyor ki:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Lokman kendisine bir ders verdi oğlu, dedi Ve oğlum O ", (hatırlayın)! Sen gerçekten büyük bir haksızlıktır Allah Nitekim ortak (Allah'a) atfetmek etmeyeceksin "[/ 31 Lokman: 13].

Tüm diğerlerine yani kısmen vahşeti hizmetçi Yüce Allah tarafından izin verilmiyor 2. vahşet. Allah, onların kezhaliman düzeylerine göre kullarına arasında vahşeti intikamını mükemmel adaletten dahil.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إن الظلم ظلمات يوم القيامة

Nitekim kezhaliman kıyamet gününde karanlık [8]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته, ثم قرأ: وكذلك أخذ ربك إذا أخذ القرى وهي ظالمة إن أخذه أليم شديد

Şüphesiz Allah şüphesiz zalimler için (ceza) geciktirebilir, ama onu işkence olsaydı, onu konuşmak yoktu "Sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in (anlamına gelir) âyeti okudu:". Ve böylece o işkence gördü Rabbinin azabı (nüfus) ülkeleri Kim haksızlığa taahhüt eder. Nitekim, ceza çok ağır, ciddi "[Hud / 11: 102]. [9].

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:

من كانت له مظلمة لأخيه من عرضه أو شيء فليتحلله منه اليوم قبل أن لايكون دينار ولادرهم إن كان له عمل صالح أخذ منه بقدر مظلمته وإن لم يكن له حسنات أخذ من سيئات صاحبه فحمل عليه

Ona orada mazhlamah kardeşine (kezhaliman) o güne kadar (zhalim tarafından alınan mülkiyet) şeref falan zarar ise kardeşine ait kimse, onu şimdi menghalalkannya ona soralım (kıyamete) hayır dinar ve dirhem çünkü orada. O iyi işler varsa, kezhalimannya ile üyelerin dizhalimi uyumun (ödeme) alınacaktır. O iyi işler varsa, o zaman kardeşinin hatalar daha sonra alınan ona [10] suçlandı.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

واتق دعوة المظلوم, فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

Allah [11] dualar arasında hiçbir engel yoktur, çünkü ... Ve dizhalimi insanların dualarının dikkatli olun.

O dilerse Yüce Allah'ın iradesine olan 3. vahşet, Onu cezalandırır. O dilerse Ve Onu affeder. Yani günahları kaçınmak ek olarak, Rabbine bir hizmetçi kararlıdır. [12]

Yüce Allah adaleti geri dönmek isteyen kulları için düz bir yol sağlar. Ondan sapan kimse, o Cehenneme sürüklenmekte vahşet geri döner.

Peygamber:

واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم

Sizden önce insanları yok ne olduğunu cimrilik / cimrilik çünkü, cimri doğa / hunks karşı dikkatli olmak

Çünkü zenginlik açgözlülük insanlar ne olursa olsun billah- -na'udzu yasadışı yasal ve, elbette ve herhangi bir kaynaktan hazine toplamak olun. Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم
Kan döken ve onurlarını savunmak için (insanlar bizden önce) onları teşvik etmek (bu cimrilik).

O kan sürece hedeflerine ulaşamamıştır baktı Cimri / kapmak kan döktü.

Yukarıdaki hadiste, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in iki olgunun kavmini bu vahşet ve hırsını / cimrilik uyardı. Zhalim başkalarını taciz edilir, ve diğer insanların sahip ne açgözlü cimri olduğunu. Her ikisi de yasak eylemlerdir. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

ومن يوق شح نفسه فأولئك هم المفلحون

... Ve sonra da şanslı olanlar, hırsını onu koruyordu kim. [el-Haşr / 59: 9]

Ayet cimrilik kendini dışarı tutmayın insanlar, hiç şans vardı düşündürmektedir. Şanslı olanlar tutumluluğun Yüce Allah tarafından korunuyor çünkü. Biz vahşeti bizi korumak ve cimrilikten ve alçaklık-çirkinlik kendimizi korumak için Allah'tan isteyin. [13]

Yüce Allah ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in da kınadı ve cimri ve cimri Hunks, doğasını kınadı. , Curmudgeonly miserly ve cimri Müslümanlar hastalıkların da dahil olmak üzere reprehensible mütevazı ve düşük mizaç tabi'at doğal, hem de olduğu gibi. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in her zaman bu özelliklerinden Allah'a sığınırım. Nasıl yapamadım?! Hastalık çok sayıda topluluk öldürdü, ama aynı zamanda faillerin doğasına yol açmıştır, çünkü Cehennem, wal'iyâdzu Billah içine sürükledi.

Halk arasında sadaka olarak mal ve mülkünden temizlemek ve kendini arındırmak için gidiyor zaman Yüce Allah, onun üzerine farz olan cimri veren zekat vardır. İnsanlarda arasında da yakın bir akrabası, onun en iyi arkadaşları, onun Konuk, yoksul ve daha doğru çok cimri cimri ve kendisi, eşi ve onun çocuklara yönelik cimri bir vardır.

Oydu yüzden orada bir tehdit zor el-Kur'an ve hastalık ve cimri ve bu cimri Hunks, niteliği taşımaktadır kişi için otantik Sünnet.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ولا يحسبن الذين يبخلون بما آتاهم الله من فضله هو خيرا لهم بل هو شر لهم سيطوقون ما بخلوا به يوم القيامة ولله ميراث السماوات والأرض والله بما تعملون خبير

Ve bugüne kadar Allah'ın Grace kendilerine verilen ne cimri insanlar, (cimri) onlar için iyi, ama (cimri) onlar için kötü olduğunu düşünmüyorum. Onlar kıyamet günü (boyun) yıpranmış olacak kikirkan Ne (hazine). Allah gökte ve yeryüzünde tek miras (ne) aittir. Yaptıklarınızdan Allah Mahateliti. [Ali İmran / 3: 180]

Yüce Allah da diyor ki:

وأما من بخل واستغنى) 8 (وكذب بالحسنى) 9 (فسنيسره للعسرى) 10 (وما يغني عنه ماله إذا تردى

Ve sonra, cimri ve duygu kendine yeterli (yardım Allah için gerek) ve inkar (ödül) en iyi olan insanlar için olduğu gibi onun için biz kolayca sağ sıkıntı (sefalete) yolunu olur. O öldü olsaydı ve onun servet ona yararlı değildir. [el-Lail / 92: 8-11]

Ebu Hureyre'den radi anhudan, dedi, "Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا يجتمع الإيمان والشح في قلب عبد أبدا

Hiç [14] için keimanandan kekikirandi arasında bir hizmetçinin kalbi yakınsama asla.

Duyduğu Ebu Hureyre'den radi anhudan Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

مثل البخيل والمنفق كمثل رجلين عليهما جنتان من حديد من ثديهما إلى تراقيهما, فأما المنفق فلا ينفق إلا سبغت, أو وفرت على جلده حتى تخفي بنانه, وتعفو أثره, وأما البخيل فلا يريد أن ينفق شيئا إلا لزقت كل حلقة مكانها, فهو يوسعها فلا تتسع

Berinfak benzetme cimri ve bir köprücük süt kadar hem kapsadığını zırh (kalkanlar) giymek iki erkek gibidir. Öyle değil mi berinfak berinfak olanlara gelince ama o eski adım örtbas etmek için giydiği zırh geliştirecek. O herhangi bir yerde ona verdiği güçlü zırh daire alacak bir şey geçireceğimizi olmadığını kapmak ederken, o dinlenmek için çalıştı, ama zırh [15] gelişmeye istekli değildi.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi, curmudgeonly cimri ve cimri olmak üzere vakalar, yok

ثلاث مهلكات: شح مطاع, وهوى متبع, وإعجاب المرء بنفسه

Üç olgu [16] (yani) cimrilik (cimri) itaat edilir yok, arzular izledi ve kendine aşırı şaşkınlık

Kezhaliman Allah'a sığınırım Rasûlullâhn,

اللهم إني أعوذ بك أن أضل أو أضل, أو أزل أو أزل, أو أظلم أو أظلم, أو أجهل أو يجهل علي

Ya Allah, şüphesiz ben (şeytan veya şeytanın karakteriyle) yoldan gitmek veya yanıltılmış diye, kayma, bir hata ya da haksızlığa yapmak sana sığınırım ya da kişiyi raydan, menzhalimi (eziyet) ya da dizhalimi (zulüm) ve bir aptal yapmak veya aldanmayın . [17]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da cimri ve cimri Hunks, doğadan Yüce Allah'a sığınırım. Oydu okumak dua arasında:

اللهم إني أعوذ بك من الجبن, وأعوذ بك من البخل, وأعوذ بك من أن أرد إلى أرذل العمر, وأعوذ بك من فتنة الدنيا وعذاب القبر

Ya Allah, şüphesiz ben (senil) en hayatına döndü ben Mudari sığınırım, ben Hunks / cimri doğadan sana sığınırım, korkaklık gelen sana sığınırım, ve ben fitne (günaha) dan sana sığınırım Dünya ve mezar azabı. [18]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da altında bir dua bir sürü:

اللهم إني أعوذ بك من الهم, والحزن, والعجز, والكسل, والبخل, والجبن, وضلع الدين, وغلبة الرجال

Ya Allah, şüphesiz ben sıkıntı, üzüntü, halsizlik, tembellik, curmudgeonly doğa (cimri), korkak, borç kölelikten sana sığınırım, ve diğerleri tarafından kontrol edilir. [19]

FAWA'ID:
1. Allah çok Just ve asla kullarına haksızlık yapmak.
2. Yüce Allah kendi üzerine kezhaliman yasaklamaktadır
3. Yüce Allah kullarına üzerine kezhaliman yasaklamaktadır.
4. Her bakımdan adil olmalı ve herkese haksızlık / zulmü yapmamalı.
5. kezhaliman kıyamet gününde karanlık olduğunu.
6. En zalimler kezhaliman şirk yapıyor falan Allah'a ortak ilişkilendirerek olduğunu.
7. vahşeti başkalarına kul, ya da konulara bir cetvel ya da çalışanlarına işveren ve diğerleri kıyamete kadar Allah tarafından ödüllendirilir / takibat yapılacaktır.
8. vahşeti menyebabkandatangnya gazap ve Allah'ın azabı.
9. Yüce Allah tarafından verilir dizhalimi ya dolayı namaz zulüm insanları do'anya dikkatli olmalıdır.
10. yasağı sert ve hırsını ve cimrilikten karşı uyarı.
Suç, yıkım, düşmanlık ve diğer kötü şeyler yayılması nedeni dahil 11. hırsını ve vahşet.
Kıyamet gününde failleri için dünya ve aşağılanma imha neden büyük bir günaha 12. vahşet ve hırsını.
13. Hırs mengene karşı dünya kamuoyunu sürükleyin ve kan ve ahlaksızlık onları daldırır olacaktır.
14. münafıklar bir cimri, hunks ve cimri doğa varken, doğa (cömert) Karim ve sadaka bir sürü var inananlar.
15. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in vahşet ve cimri doğa Yüce Allah için zhalim ve cimri ve o sığınma yapmak yasakladı.[As-i Sünnet 10 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment