!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, September 16, 2015

Bójcie się jedynie Bogu.

Jazda nie została ukończona (371)

(Część trzysta siedemdziesiąt jeden), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 16 września 2015, 13:29).

Bójcie się jedynie Bogu.

Bóg w swoim słowie, w Koranie i hadisów (Sunna) mówi człowiekowi, że jedyną rzeczą bać człowieka jest Bóg, który stworzył niebo i ziemię, i wszystkie stworzenia.
Człowieka (wierzący) Bóg ostrzegł również, że wrogiem numer jeden człowiek jest diabeł (Szatan) i tych, którzy nie uchylać i poganie.
Ale człowiek, który zrobił ten pogański politeizm i ludzi (muzułmanie / wiara) kazano powiedzieć im odpowiednie wskazówki Koranu i Sunny, tak że się nawrócą, nie kontynuować robi uchylać (łączące partnerów z Bogiem) i pozostawić natychmiast niewiara i wiara w Boga.
Jeśli są niewierni i nie uchylać się wrogo do muzułmanów i prześladują (walki) muzułmanie, oczywiście, muzułmanie mają obowiązek bronić wykonując fisabilillah dżihad (walcząc na drodze Boga), podobnie jak prorok Mahomet Badr i Uhud.
Jeśli nie masz wystarczająco dużo siły ognia i wyrafinowane, oczywiście musimy modlić się do Boga o pomoc do Boga, jak Bóg w bitwie pod Badr, Bóg posyła aniołów, aby walczyć z wrogami proroka Mahometa.
Historia odnotowuje, jak powiedział Allah w Koranie, wrogowie wierzących zawsze poganie (ludzie uchylać) i naród, który zawsze zabić i zabije z Bożych wysłanników, począwszy od czasów Noego, Mojżesza (faraona i jego armii), to Żydzi, którzy chcieli zabić Prorok Rasul (ISA), jak również inne wrogie niewiernych muzułmanów. Wrogość cały test był od Boga, jeśli to ci, którzy są cierpliwi, czy naprawdę boi się tylko z Bogiem. I sprawdzone, czy możemy pomóc naszym braciom, którzy są teraz dizolimi wrogami islamu.
Nazwa jest bardzo znane Aksa dla muzułmanów. Meczet w Jerozolimie jest trzecim najświętszym dla muzułmanów meczetu, po Wielkiego Meczetu w Mekce i Meczet Proroka w Medynie.

Większość muzułmanów również zawsze znane było kiedyś modlitwy mekka meczet pierwszy. Nowa pozycja została zastąpiona Kaaba w Wielki Meczet w 17 po Prorok Muhammad wyemigrowali z Mekki do Medyny.

Najbardziej znana historia tego meczetu może być kwestia Isra "i Mi'raj w roku 620. Aksa Isra Prorok nazywa się ostateczna podróż z Haram. Z tego miejsca również Prorok Mahomet wyruszył w podróż do drzewem Al Muntaha lub lapis nieba do siedmiu.

W czasie, w nocy z Isra "i Mi'raj, zbyt, meczet jest również znany pod nazwą Baitul Maqdis jest uważana za miejsce modlitwy proroka Mahometa jako imam w zborze razem 25 apostołów i proroków więcej niż 160.000.

Aksa słynie również stojąc na świętej kompleks trzech religii, islamu, chrześcijaństwa i judaizmu. W swojej historii, meczet był kiedyś pod kontrolą mocarstw, z rzymskiej, bizantyjskiej, aż do islamu.

Aksa jest rzeczywiście bardzo ściśle z muzułmanami. Jednakże, istnieje wiele faktów nie są powszechnie wiadomo o tej czcigodnej meczetu.
Wiele Meczety

Nazwa Al Aksa został pierwotnie używane w odniesieniu do terenu znajduje się we wschodniej części Palestyny tym. W rzeczywistości, Meczet Aksa nie jedyny meczet na miejscu. Aby uniknąć nieporozumień, zabytkowy kompleks nazywany jest imieniem Al Haram Asyarif alias wspaniałej ziemi świętej.

Aksa nie jedyny meczet w tym kompleksie. Meczety były również ściśle związane z historii islamu. Ponadto Aksa jest Qibla Meczet Masjid Al Sakhra alias Kopuła na Skale, Buraq Meczet Masjid Marwani, i inne.

Najczęstszym błędem występuje podczas oglądania obrazu Meczet Kopuła na Skale. Wielu ludzi, którzy uważają ten meczet, który jest Meczet Aksa. Natomiast Aksa i Kopuła na Skale jest zupełnie inna.

Kopuła na Skale ma złotą kopułą. Jest powiedziane, że ta kopuła pokryta złotem było. Meczet jest również jedną z ikon Jerozolimy. Wiele osób uważa ten budynek Aksa. W rzeczywistości, podczas wyszukiwania poprzez Aksa Google, dominujący obraz, który wyłania się obraz z meczetu Al Sakhra kopuły blasku.

Aksa jest położony w południowej Masjid Al Sakhra. Długość budynku o 83 metrów. Szerokość 56 metrów. Około 5000 osób mogło być zakwaterowane ten meczet. Jeśli w połączeniu z okolic, obejmujące około 144.000 metrów kwadratowych. Załaduj do 400.000 wiernych.

Aksa kopuła ciemniejsze, ponieważ jest wykonana z cyny. Ten meczet został zbudowany według tradycji prorok 40 lat po Kaaba.
Grób proroków

Nie było żadnej wzmianki o dokładnie, jak prorocy są pochowani w tym miejscu. Ale oczywiście, wielu proroków i towarzysze Proroka Mahometa, jak Salman perskiego, który jest tu pochowany.

Prorok Salomon stał się jednym Uważa się, że zmarł wokół meczetu Aksa. Jego grób jest silnie podejrzewa tu być i tak.
(BBC) - Do starć między protestującymi a palestyńskich izraelskich policjantów w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie związek wszedł trzeci dzień, 15 wtorek, września.
Protestujący rzucali kamieniami, fajerwerków, kawałki betonu i koktajle Mołotowa w izraelskich sił bezpieczeństwa, funkcjonariusze policji powiedział Izrael.
Powiedział, aresztowano dwóch Palestyńczyków i pięciu policjantów doznał drobnych urazów.
Sytuację można pokonać wkrótce potem i kompleks Al-Aqsa został ponownie otwarty dla zwiedzających.
Meczet Al-Aksa-co oczyszcza się przez muzułmanów i Żydów-często miejscu napięcia między Izraelem i Palestyną.
Izrael, aby umożliwić Żydzi odwiedzić kompleks meczetu, który Palestyńczycy uznane za prowokację.
Reakcja Jordan
ONZ i rząd USA do powściągliwości nazywa się po obu stronach.
Kraje sąsiadujące Izrael i Palestynę, Jordanię, ostrzegł, że Izrael musi przywrócić porządek w meczecie Al-Aksa i jego okolicach.
Jeśli nie, to sytuacja ta zagraża relacji między Izraelem a rządem w Ammanie.
"Prowokacja jakiegokolwiek rodzaju w Jerozolimie wpłynie na stosunki izraelsko-jordańskiego. Jordan nie miał innego wyboru, ale do podjęcia zdecydowanych działań", powiedział król Jordanii Abdullah.
Jordania podpisała traktat pokojowy z Izraelem jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty islamizacji w związku Al-Aksa.

Starcia wybuchły w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie Wschodniej związku, izraelska policja weszła na związek po meczecie.
Izraelskie media podano, Ynet Aktualności, dziesiątki policji weszli do regionu, z zadowoleniem Palestyńczyków z kamieni i petard.
Podobne starcia doszło pod koniec lipca.
Region święte dla trzech religii jest źródłem napięć politycznych i religijnych między Palestyńczykami i Izraelczykami, a często prowadzi do gwałtownych konfliktów.
Napięcia ponownie pojawiły się dwa tygodnie temu, po czyn Izraelski minister obrony Mosze Yaalon zostały zakazane dwie grupy islamskie, które blokują wejście zwiedzających żydowskich do kompleksu Haram al-Sharif, który również twierdził Żydzi.
Najnowsze starcia wybuchły kilka godzin przed ceremonią żydowski Nowy Rok, Rosz Haszana, który rozpoczyna się w czasie zachodu słońca niedziela (13/9), aż w nocy we wtorek.

STRACH NA SWT Boga i życie w ŻYCIE muzułmanina

Przez
Szejk Dr. Ali al-Hudzaifi Hafizhahullah


Praktyka sercu, kwestia wielkie i chwalebne. Merit, a grzech jest większy niż czyny kończyn, ponieważ ruch kończyn po prostu podążać za głosem serca. Dlatego mówi się, "Serce jest władcą kończyn i innych członków ciała są ludzie."

Wśród praktyce serca, które zachęcają do dobrych uczynków i że może wspierać poczucie miłości do końca, które mogą być oddalone od złych uczynków i może prowadzić do postawy ascezy wobec świata i może ograniczyć pożądanie jest Khauf (strach) i król "(nadzieja) do Boga Wszechmogący.

Khauf (strach) do Boga Wszechmogącego poprowadzi serca wszystkich dobrodziejstw i powstrzymać go od wszelkiego zła, podczas gdy król "zawiózł mu wygrać przyjemność i nagrodę Boga Wszechmogącego, tchnął zamiłowanie do wielkich czynów.

Strach Boga Wszechmogącego jest jedną z gałęzi monoteizmu muszą być przeznaczone wyłącznie do Boga Wszechmogącego. Bóg Subhanahu wa Ta'ala nakazał człowiekowi się go bać i zakazania strach poza Nim. Bóg Wszechmogący mówi:

إنما ذلكم الشيطان يخوف أولياءه فلا تخافوهم وخافون إن كنتم مؤمنين

Rzeczywiście, były niczym innym, jak przestraszyć diabła (ty) z przyjaciółmi (bałwochwalcy z Kurajszytów), dlatego nie bójcie się ich, lecz bójcie się Mnie, jeśli są naprawdę wierzący [Ali Imran / 3: 175]

Bóg Wszechmogący mówi:

فلا تخشوا الناس واخشون ولا تشتروا بآياتي ثمنا قليلا

Dlatego nie bójcie się ludzi, (a) się mnie bali. I nie wymieniają Moje wiersze z niewielką cenę. [al-Maidah / 5: 44]

Co rozumie się przez strach są: lęk, depresja, i martwi narażone męki Boga Wszechmogącego w wyniku bezprawnych działań lub zrezygnować z zobowiązań, także martwi się, że Bóg Subhanahu wa Ta'ala nie otrzymał praktyki shalihnya. Z tego strachu, dusza zostaną rozwiane od rzeczy zakazanych i rzucili się do czynienia dobra.

Osoba, która ma strachu, jak wspomniano powyżej, została obiecana przez Boga Wszechmogącego nagrody są świetne w wielu wierszach. Wśród nich słowo Boga Wszechmogącego:

ولمن خاف مقام ربه جنتان) 46 (فبأي آلاء ربكما تكذبان) 47 (ذواتا أفنان

Ludzie, którzy boją się Allaha dostanie dwa raj. Rabb sprzyja wtedy, który z nich zaprzeczyć? Zarówno niebo, które ma drzew i owoców [ar-Rahman / 55: 46-48]

Bóg Wszechmogący, aby głosić, że ci, którzy się Go boją, będzie zbawiony od rzeczy mu się nie podoba, biorąc pod uwagę adekwatność i dał piękny zakończenie.
Jeśli badamy życie uczonych Salaf, znajdziemy bojaźń Boga Wszechmogącego zdominowały ich serca. To zachęca je do dalszej poprawy praktyki i oczekiwać łaski Boga Wszechmogącego. Dlatego, okoliczności ich życia zawsze była dobra, ale są również dobre koniec życia, jak i praktyki ich pełne błogosławieństwo.

Godne pochwały strachu jest strach, że napędza dobre uczynki, blokowanie działania niezgodne z prawem. Jeśli strach, który przekroczył tę granicę, spowoduje to rozpacz charakter łasce Boga Wszechmogącego.

Ibn al-radżaba Hanbali rahimahullah powiedział: "Poziomy obawy, że musi mieć sługą jest większy od strachu, że może być wciśnięty do robienia rzeczy, które fardhu, z dala od zabronione. Jeśli więcej niż poziom wyżej, tak że może to budzić namiętne duszę zrobić nafilah (praktyka obrzezanie) i posłuszeństwo, uniknąć makruh, a nie nadmierne w rzeczy dopuszczalnych, to wszystko jest godne pochwały cnotą. Ale jeśli strach jest bardziej niż cokolwiek powyżej, które mogą powodować choroby, śmierci lub trwałego niepokój, że cięcia wszystkich rodzajów działalności, to taka obawa nie jest godne pochwały. "

Że strach musi być własnością muzułmanów żyjąc jej życie na tym świecie. A co z królem "?

Król "jest celem do osiągnięcia Nagroda Boga w zamian za dobre uczynki zrobił. Tak więc wymóg królem "robi dobre uczynki, zostawić sprawy, które są zakazane lub żałować tego. Co do opuszczania obowiązku posłuszeństwa pragnienia i nadzieje do Boga Wszechmogącego, to nie jest królem ", ale tylko czułem się bezpieczny od zdrady Boga Wszechmogącego, a Bóg Wszechmogący mówi:

أفأمنوا مكر الله فلا يأمن مكر الله إلا القوم الخاسرون

Czy czują się bezpiecznie z męki Allaha (niespodziewane)? To nie jest bezpieczny od Boga z wyjątkiem zdrady oranag przegranych [Al-A'raf / 7: 99]

Bóg Wszechmogący mówi, że król "był tam po wykonywania dobrych uczynków, bez uczynków, król" nie istnieje. Bóg Wszechmogący mówi:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Zaprawdę, ci, którzy czytają Księgę Allaha, odprawiają modlitwę, i spędzić w to, co daliśmy im skrycie lub jawnie, to są ci, którzy oczekują commerce, które nigdy nie gaśnie. [Fatir / 35: 29]

Bóg Wszechmogący mówi:

إن الذين آمنوا والذين هاجروا وجاهدوا في سبيل الله أولئك يرجون رحمت الله والله غفور رحيم

Zaprawdę, ci, którzy wierzą, którzy emigrują i starać się w drodze Boga, to oni są tymi, którzy oczekują na łaskę Boga, a Bóg jest przebaczający, litościwy. [al-Baqarah / 2: 218]

Raja ', jak również al-Khauf jest sercem kultu, które nie powinny być odwrócił się do innego niż Boga Wszechmogącego. czy są memalingkannya do innego niż Boga Wszechmogącego, potem popadł w kałuży uchylać.

A król "jest najbliższy zakład zbliżyć się do Boga Wszechmogącego. W hadisów Qudsi wyjaśnił, że Bóg Wszechmogący mówi:

أنا عند ظن عبدي بي وأنا معه إذا ذكرني

Jestem, jak sługa mój rzekomo mnie. I byłem z nim, kiedy on pamięta moje

Które muszą być wykonane przez muzułmanina jest połączenie między Khauf i króla ". Obie powinny być zrównoważone. To jest stan Proroka i Messenger i muzułmanów. Bóg Wszechmogący mówi:

تتجافى جنوبهم عن المضاجع يدعون ربهم خوفا وطمعا ومما رزقناهم ينفقون

Hull są daleko od łóżka i zawsze modlił się do swego Pana ze strachu i nadziei, a oni spędzają świadczenie przez nas usług. [a-Sajadah / 32: 16]

Gdy muzułmanin wie pokrycia łaski Boga Wszechmogącego, hojność go złagodzić go, by dał przebaczenie grzechów są świetne, szerokość jego niebie i wysokość nagrody charytatywnej shalihnya, jego dusza zostanie zwolniony, spokój, a on nadal stale optymistyczne i ambitny, aby osiągnąć to, co jest tam obok Boga Wszechmogącego. Zamiast tego, kiedy dowiedział się, jak ciężka kara Boga, dręczyć go bardzo ciężko, jego obliczenia były tak spostrzegawczy, Dzień Sądu, a piekło jest tak straszne, jak również różnych mękach w zaświatach, a jego dusza będzie można zapobiec, nieskrępowana, zawsze czujni i straszne dla naruszenie.

Przez ponieważ w hadisów Abu Hurayrah Radi anhu, Proroka sal allahu sallam, powiedział:

لو يعلم المؤمن ما عند الله من العقوبة, ما طمع بجنته أحد, ولو يعلم الكافر ما عند الله من الرحمة, ما قنط من جنته أحد

Załóżmy, że wierzący wiedzą męki po stronie Boga, z pewnością nikt, kto byłby zbyt ambitny, aby osiągnąć swój raj. A jeśli niewierni znają współczucia Boga, na pewno nikt nie będzie rozpacz jego zasięgiem nieba
[HR. Muslim]

W książce Madârijus Salikin, Imam Ibn al-Qayyim rahimahullah powiedział: "Serce (człowieka) w drodze do Boga Wszechmogącego jest jak ptak, czyli tam, gdzie miłość Boga jako głowy, podczas gdy al-Khauf (strach) i król" jest dwa skrzydła. Jeśli głowie i dwóch zdrowych skrzydeł, będzie latać dobre. Jednakże, jeśli głowa jest stracone potem umrze, a jeśli stracił oba skrzydła wtedy on paść ofiarą myśliwego lub sokoła. "

Niech Bóg Wszechmogący, obdarz nas i wszystkich muzułmanów poczucie, czego potrzebujemy w życiu, że świat bowiem pełen jest oszustwa.

al-Khauf, czyli strach przed gniewem i karą Allaha Wszechmocnego. Że powinno być wzmocnione w nas, kiedy jesteśmy w dobrym stanie. Szczególnie w czasach, w których świat ma oszukać większość ludzi z fałszywym piękna, powodując ich zaniedbania dhikrullah, które ostatecznie doprowadziły do ich serca stają się twarde, twardsze od kamienia góry chociaż. Na'udzubillah.

Ale król "czyli nadzieja lub ambicji, aby osiągnąć nagrodę Boga Wszechmogącego także obiecał, że nie zniknie z naszych serc, abyśmy nie rozpaczaj z miłosierdzia Boga Wszechmogącego.

al-Khauf wymaga muzułmaninem się z niczym spieszyć realizacji praw Boga Wszechmogącego i trzymać go z dala od zaniedbania. Smak będzie również uniemożliwia mu menzhalimi innych i zmotywowani wiarygodne, rzetelny, uczciwy i nie tracić prawa innych.

Strach osadzony w sercu również uratuje go od oszustwa świata, więc nie został zmyty pożądanie, które jest zakazane, ponieważ jest on zawsze czujny na świecie.

Ya Allah! Anugerahkanlah nas strach, że może nam przeszkodzić w aktach niemoralnych; Anugerahkanlah do naszego posłuszeństwa, która może doprowadzić nas do nieba twego; I anugerahkanlah do zaufania, z którym czujemy się nieszczęścia świata mogą być lekkie.

(Zaczerpnięte z piątkowego kazania w Masjidin Nabawi dostarczonego przez Szejk dr Ali al-Hudzaifi hafizhahullah dniu 8 Shafar +1434 tytuł al-Khaufu minallah wa fi Hayâtil Atsaruhu muzułmanina)

[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 11 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment