!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, September 16, 2015

Bojte se pouze Boha.

Jízda nebyla dokončena (371)

(Část 371), Depok, West Java, Indonnesia 16. září 2015 13:29).

Bojte se pouze Boha.

Bůh ve své slovo v Koránu a hadísů (Sunna), říká muž, že jediná věc bát lidstva je Bůh, který stvořil nebesa a zemi a všechny bytosti.
Lidské (věřící) Alláh také varoval, že číslo jedna nepřítelem člověka je ďábel (Satan), a ty, kteří se vyhýbají i pohané.
Ale muž, který to udělal pohanské mnohobožství a lidé (Muslims / víra), bylo nařízeno, aby jim říct, příslušné pokyny Koránu a sunny, aby se však kajícně obrátí, nepokračujte dělat vyhýbat (sdružující partnery s Bohem) a nechat okamžitě nevíra a víra v Boha.
Pokud jsou bezvěrci a dělat to vyhnout nepřátelské vůči muslimům a pronásledovat (boj) muslimové, samozřejmě, muslimové mají povinnost bránit tím, že dělá fisabilillah džihád (boje v cestě Alláha), stejně jako proroka Mohameda Badr a Uhud.
Pokud bychom neměli dost palebné síly a sofistikované, samozřejmě musíme modlit k Bohu o pomoc k Bohu, tak jako Bůh v bitvě u Badru, Bůh posílá anděly, aby v boji proti nepřátelům proroka Mohameda.
Historie záznamy, jak řekl Alláha v Koránu, nepřátelé věřících vždy nevěřící (lidé se vyhýbat) a národ, který vždy zabíjet a zabije se poslům Božím, a to od doby Noema, Mojžíše (faraóna a jeho armádu) se Židé, kteří chtěli zabít Rasul (Prorok ISA), stejně jako další nepřátelské nevěřící muslimy. Nepřátelství bylo všechno zkoušku od Boha, zahrneme-li ty, kteří jsou trpěliví, nebo opravdu bojí jen Boha. A testováno, zda pomáháme našim bratrům, kteří jsou nyní dizolimi nepřátele islámu.
Název je velmi dobře obeznámen Aksá pro muslimy. Mešita v Jeruzalémě je třetím nejposvátnějším mešita pro muslimy, po Velké mešity v Mekce a Prorokovy mešity v Medíně.

Většina muslimů také vždycky věděl, byl kdysi Mekkou mešita modlitby jako první. Nová pozice byla nahrazena Kaaba v Grand Mosque v 17. poté, co Prorok Muhammad stěhovali z Mekky do Mediny.

Nejznámější příběh této mešity může být věc Isra "a Mi'raj v roce 620. Aqsa mešita je nazýván Isra Prorok stala závěrečná cesta od Haram. Z tohoto místa také prorok Mohamed vydal na cestu do Sidrat Al Muntaha nebo lapis oblohou na sedm.

V době, kdy v noci z Isra "a Mi'raj, příliš, mešita je také známý pod jménem Baitul Maqdis je věřil být místo modlitby proroka Mohameda imáma jako ve sboru společně 25 apoštolů a proroků více než 160.000.

Aksá je také slavný stojící na posvátném komplexu tří náboženství, islámu, křesťanství a judaismu. Ve své historii, mešita byla kdysi pod kontrolou velmocí, z římské, byzantské, až do islámu.

Aksá je skutečně velmi úzce spolupracuje s muslimy. Nicméně existuje řada skutečností, nejsou široce známé o této ctihodné mešity.
Mnoho Mešity

Jméno Al Aqsa byl původně použitý odkazovat na místo nacházející se ve východní části Palestiny tohoto. Ve skutečnosti, Aksá není jediná mešita na místě. Aby nedošlo k záměně, historický komplex se nazývá jménem Al Haram Asyarif alias nádherné svaté zemi.

Aksá není jediným mešita v tomto komplexu. Mešity byly rovněž úzce souvisí s historií islámu. Kromě Aqsa mešita jsou Qibla mešita, mešita Al Sakhra alias Skalní dóm, Buraq mešita, Masjid Marwani, a další.

Nejčastější chybou dochází při sledování obrazu mešita Skalní dóm. Mnoho lidí, kteří ho považovat mešita, která je Aksá. Vzhledem k tomu, Aqsa mešita a Skalní dóm je jiný úplně.

Skalní dóm má zlaté kopule. Říká se, že tato kopule se potáhne zlatem. Mešita je také jednou z ikon Jeruzaléma. Mnoho lidí považuje tuto budovu Aqsa mešita. Ve skutečnosti, když provádění hledání pomocí Aqsa mešita Google, dominantní obraz, který vyplývá je obrázek Al Sakhra mešita s dome brilanci.

Aksá se nachází na jihu Masjid Al Sakhra. Délka budovy cca 83 metrů. Šířka 56 metrů. Asi 5000 lidé byli schopni být ubytováni této mešity. Pokud je spolu s okolím, zahrnující přibližně 144.000 metrů čtverečních. Založte na 400.000 věřících.

Aksá dome tmavší, protože je vyrobena z cínu. Tato mešita byla postavena podle tradice proroka 40 let po Kaaba.
Tomb of the Prophets

Tam byl žádný záznam o tom, jak přesně proroka, který byl pohřben na tomto místě. Ale jasně, že mnozí proroci a společníci proroka Mohameda, as Salman Farsi, který je zde pochován.

Prorok Solomon se stal jedním věřil k umřeli kolem Aqsa mešita. Jeho hrob je silně podezřelý být tady tak jako tak.
(BBC) - Střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií na mešity Al-Aqsa sloučeniny v Jeruzalémě vstoupil do třetího dne, úterý 15. září.
Demonstranti házeli kameny, ohňostroje, kousky betonu, a Molotovovy koktejly na izraelské bezpečnostní síly, policejní úředníci řekl Izrael.
Řekl, že dva Palestinci byli zatčeni a pět policisté utrpěli lehká zranění.
Situaci lze překonat krátce nato a komplex Al-Aqsa byla znovu otevřena pro návštěvníky.
Al-Aksá -Která čistí buď muslimové nebo Židé-často místě napětí mezi Izraelem a Palestinou.
Izrael, aby Židé navštívit mešitu komplex, který Palestinci považován za provokaci.
Reakce Jordan
OSN a americká vláda vyzvala obě strany ke zdrženlivosti.
Státy sousedící Izrael a Palestinu, Jordánsko, varoval, že Izrael musí obnovit pořádek v mešity Al-Aqsa a jeho okolí.
Pokud ne, tak by se tato situace ohrozit vztah mezi Izraelem a vládou v Ammánu.
"Provokace jakéhokoliv druhu v Jeruzalémě bude mít vliv na izraelsko-jordánské vztahy. Jordan neměl jinou možnost, než aby podnikly rozhodné kroky," řekl král Abdulláh z Jordánu.
Jordán podepsal mírovou smlouvu s Izraelem je zodpovědný za všechny aspekty islamizaci ve sloučenině Al-Aqsa.

Střety vypukly ve mešity Al-Aqsa sloučeniny ve východním Jeruzalémě, izraelská policie vstoupil do sloučeninu po mešitě.
Izraelská média oznámila, Ynet News, desítky policie vstoupila do oblasti, přivítal Palestince s kameny a petardy.
Podobné střety došlo na konci července.
Region posvátná tři náboženství je zdrojem politické a náboženské napětí mezi Palestinci a Izraelci, a často vedly k násilným konfliktem.
Napětí se znovu objevily před dvěma týdny, po činu izraelský ministr obrany Moše Jaalon byly zakázány dvě islámských skupin, které blokují vstup židovských návštěvníků na Haram al-Sharif komplexu, který také tvrdil, Židé.
Nejnovější střety vypukly jen několik hodin před obřadem židovský Nový rok, Roš hašana, která začíná v té době západu slunce neděle (13/9) až v úterý večer.

FEAR k Bohu SWT a následek ve ŽIVOTĚ muslim

Podle
Šejk Dr. Ali al-Hudzaifi Hafizhahullah


Praxe srdce, záležitost velké a slavné. Zásluhy a hřích je větší než skutky končetin, protože pohyb končetin stačí následovat své srdce. Proto se říká, "Srdce je vládcem končetin a další členové tělo jsou muži."

Mezi praxi srdce, které podporují konání dobrých skutků, a které mohou posílit pocit lásky ke konci, který může být vzdálen od špatných skutků, a může vést k postoji askeze ke světu a může zamezit chtíč je Khauf (strach) a král "(naděje) k Alláhovi Všemohoucí.

Khauf (strach), Alláh povede srdce všeho dobrého, a zabránit mu ode všeho zlého, zatímco král "řídil jemu vyhrát radost a odměnu Alláh, vydechl vášeň dělat velké činy.

Strach z Alláh je jedna větev z monoteismu je třeba věnovat pouze Alláh. Alláh wa Ta'ala nařídil muže, aby se ho bojí, a zakázat strach kromě Něho. Alláh říká:

إنما ذلكم الشيطان يخوف أولياءه فلا تخافوهم وخافون إن كنتم مؤمنين

Ve skutečnosti, oni byli nic, ale ďábel strašení (vy) se svými přáteli (modláři Kurajšovců), a proto nebojte se jich, ale mě bát, pokud jste opravdu věřící [Ali Imran / 3: 175]

Alláh také říká:

فلا تخشوا الناس واخشون ولا تشتروا بآياتي ثمنا قليلا

Proto se nebojte pro člověka, (ale) se mě bojí. A nevymění Moje verše s malou cenou. [al-Maidah / 5: 44]

Co je míněno strach, jsou: úzkost, deprese, strach a exponované muka Alláh v důsledku protiprávních činů nebo opouštět povinnosti, rovněž obává, že Alláh wa Ta'ala neobdržel shalihnya praxi. S tímto strachem, bude duše rozptýlit od věcí zakázáno a vrhl se k tomu dobře.

Osoba, která má strach, jak je uvedeno výše, bylo slibováno Alláh odměny jsou skvělé v mnoha verších. Mezi nimi slovo Alláh:

ولمن خاف مقام ربه جنتان) 46 (فبأي آلاء ربكما تكذبان) 47 (ذواتا أفنان

Lidé, kteří se bojí Alláha dostane dva ráj. Rabb zvýhodňuje pak který z nich si popřít? Oba nebe, který má stromů a plodů [ar-Rahman / 55: 46 až 48]

Alláh kázat, že ti, kdo se ho bojí, bude zachráněn z věcí, které nemá rád, vzhledem k přiměřenosti a dal krásný konec.
Pokud budeme studovat život učenci Salaf, najdeme strach Alláh ovládaly jejich srdce. To vybízí je, aby i nadále zlepšovat postupy a očekávají milost Alláh. Proto jsou okolnosti jejich života byla vždy dobrá, ale jsou také dobré na konci životnosti, stejně jako praktikovat své plné požehnání.

Chvályhodné strach je strach, že pohání dobré skutky, blokování protiprávními činy. V případě, že strach, že překročila tento limit, bude to způsobit přírodní zoufalství milosrdenství Alláha Všemohoucího.

Ibn Rajab al-Hanbali rahimahullah řekl: "Úrovně strach, že musí mít služebník je velikost strachu, že může být tlačena dělat věci, které fardhu a daleko od zakázané. Je-li více než úrovně výše, aby bylo možné vzbudit vášnivé duši do činění nafilah (praxe obřízka) a poslušnost, vyhnout makruh, a nikoli nadměrné ve věcech povolené, pak je to všechno chvályhodná ctnost. Ale v případě, že se obávají, že víc než cokoli výše, která může způsobit nemoc, smrt nebo trvalé úzkosti, která prochází všechny typy podnikání, pak takový strach není chvályhodná. "

Tento strach musí být vlastněna muslim, zatímco žije svůj život v tomto světě. A co král "?

Král "je ambice dosáhnout odměnu Alláha výměnou za dobré skutky, co udělal. Takže požadavek král "je konání dobrých skutků, nechat věci, které jsou zakázány nebo litoval toho. Pokud jde o opuštění povinnost, poslouchat přání a doufá, že Alláh, pak to není král ', ale jen cítil v bezpečí ze zrady Alláh, zatímco Alláh říká:

أفأمنوا مكر الله فلا يأمن مكر الله إلا القوم الخاسرون

Mají pocit bezpečí z trápení Alláha (neočekávané)? Není to bezpečné od Boha kromě zrada oranag poražené [al-A'raf / 7: 99]

Alláh vysvětluje, že král "byl po vykonání dobré skutky, bez skutků, král 'neexistuje. Alláh říká:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Ti, kteří čtou Knihu Alláha, pravidelnou modlitbu, a strávit v tom, co jsme jim uštědřili skrytě nebo otevřeně, jsou to ti, kteří očekávají, že obchod nikdy nevyjde. [Fatir / 35: 29]

Alláh také říká:

إن الذين آمنوا والذين هاجروا وجاهدوا في سبيل الله أولئك يرجون رحمت الله والله غفور رحيم

Přece ti, kteří věří, kteří emigrovali a snažit se na cestě Alláha, oni jsou ti, kteří očekávají, že milost Boha, a Bůh je odpouštějící, slitovný. [al-Baqarah / 2: 218]

Raja 'stejně jako al-Khauf je srdcem uctívání, které by neměly být otočil na jinou hodnotu než Alláha Všemohoucího. pokud existují memalingkannya na jinou hodnotu než Alláha Všemohoucího, pak upadl do kaluže vyhýbat.

A král "je nejbližší objekt přiblížit Alláh. V hadísů Qudsi vysvětlil, že Alláh říká:

أنا عند ظن عبدي بي وأنا معه إذا ذكرني

Jsem jako můj služebník údajně mně. A byl jsem s ním, když vzpomíná můj

Které musí být provedeno muslima je spojit mimo Khauf a králi ". Oba by měly být vyvážené. To je stav proroků a apoštolů a muslimy. Alláh říká:

تتجافى جنوبهم عن المضاجع يدعون ربهم خوفا وطمعا ومما رزقناهم ينفقون

Hull oni jsou daleko od postele a vždy modlil k Pánu svému strachu a naděje, a tráví ustanovení, které poskytujeme. [as-Sajadah / 32: 16]

Když muslim ví, že pokrytí milost Alláh, velkorysost ho, snadnost ho do dává odpuštění hříchů jsou skvělé, šíře jeho nebe a výše odměny charitativní shalihnya, jeho duše se ulevilo, klidný, a bude i nadále stále optimistický a ambiciózní dosáhnout toho, co je tam vedle Boha Všemohoucího. Místo toho, když zjistil, jak těžký trest Boží, mučil ho velmi tvrdý, jeho výpočty byly tak pozorný, soudný den a pekla je tak hrozná, stejně jako různé trápení v posmrtném životě, pak jeho duše bude zabráněno, nespoutaný, vždy opatrný a bojí se porušení.

Tím, protože to, v hadíth Abu Hurayrah radikálů anhu, prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

لو يعلم المؤمن ما عند الله من العقوبة, ما طمع بجنته أحد, ولو يعلم الكافر ما عند الله من الرحمة, ما قنط من جنته أحد

Předpokládejme, že věřící znát trápení na straně Boha, jistě nikoho, kdo by byl příliš ambiciózní dosáhnout jeho ráje. A v případě, že nevěřící znát soucit Boha, jistě nikdo by zoufalství z jeho dosahu nebe
[HR. Muslim]

V knize Madârijus Salikin, Imám Ibn al-Qayyim rahimahullah řekl: "Srdce (člověka) na jeho cestě k Alláh je jako pták, který je místo, kde láska Boha jako hlavy, zatímco al-Khauf (strach) a král" je dva křídla. Pokud hlavy a dvě zdravé křídly, bude létat dobře. Nicméně, v případě, že hlava je ztracen pak zemře, a když přišel o obě křídla pak se bude propadat do lovce nebo sokola. "

Kéž Alláh udělit nás a všechny muslimy smysl pro to, co potřebujeme v reálném životě, že svět je plný podvodu.

al-Khauf, a to strach z hněvu a trestání Alláh. Myslíš, že by měla být posílena v nás, když jsme ve zdravém stavu. Zvláště v této době, kdy se svět má klamat většina lidí s falešným krásou, přimět je, aby zanedbání dhikrullah, které nakonec vedlo k jejich srdcím ztvrdnou, těžší, než Stone Mountain ačkoli. Na'udzubillah.

Ale král ", tj naděje, nebo ambice dosáhnout odměnu Alláh také slíbil, že zmizí z našich srdcí, abychom nezoufejte z milosrdenství Boha Všemohoucího.

al-Khauf vyžaduje muslima nic uspěchat provedení práv Alláha Všemocného a udržet ho od zanedbávat. Chuť bude také bráněno menzhalimi ostatní a motivaci být důvěryhodný, čestný, spravedlivý a neztrácíme práva ostatních.

Strach zakotven v tomto centru budou také ho zachránit z podvodu na světě, takže nebyl odplaveny chtíč, že je zakázáno, protože je vždy pozor na světě.

Ya Alláh! Anugerahkanlah nám strach, co by nám mohlo bránit z nemorálních činů; Anugerahkanlah k naší poslušnosti, která nás mohla vést k nebesích; A anugerahkanlah na důvěře, s níž cítíme katastrofy, svět, v němž mohou být lehké.

(Převzato z pátečního kázání v Masjidin Nabawi dodané Sheikh Dr. Ali al-Hudzaifi hafizhahullah dne 8. Shafar 1434 s názvem al-Khaufu minallah wa fi Hayâtil Atsaruhu Muslim)

[Kopírované z časopisu vydání As-Sunna 11 / rok XVII / 1435H / 2014M. Vydavatelé Nadace Stálý výbor Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

No comments:

Post a Comment