!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, September 3, 2015

Cimri ve adaletsizlik yok edilecektir.

Bitmiş değildi binmek (362)

(Part yüz altmış iki ya da üç), Depok, Batı Java, Indonnesia, 3 Eylül 2015, 16:20 pm).

Cimri ve adaletsizlik yok edilecektir.

Cimri veya cimri ya da griping şeytan (Şeytan) her zaman ikna ya da cimri davranmaya ilgili ayartmak için onun düşünce içine nüfuz çünkü birçok insan, genellikle cimri doğa, o paragöz bir doğası vardır suçlu fark etmedi bir özelliktir.
Cimri büyük bir günah, melekler Allah'ın paragöz olanlar yok edeceğini dua yeryüzüne inerler bile her sabah olduğu için.
Genellikle insanlar hem fiziksel (güç) yardımcı olmak için tembel hissedecektir ve ağrı gibi etkilenen bölgelerde kardeşler, akrabalar, ebeveynler, anam yetimler için düzenlenen bazı özellik, fakir feda etmeye şeytanın etkisi üzerine cimri, borç bir sürü, açlık tehlikesiyle karşı karşıya, cimri duygu serveti sadaka azalacaktır çünkü (sadaka) Muhammed Elimizdeki gerçek bir hazine bizim sadaka ahirette tasarruf olarak hazine o, Allah onları dünyada ve ahirette çarpın yerini alacak olduğunu söyledi zaman.
Cimri ek olarak başka hiçbir insan doğası haksızlık yapıyor büyük bir günah olmak. Kimin günahları affedilir Allah şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) yapıyor değil Zhalim amel, geleneksel şifacı / / psişik cadı öldü, kişiye sormak yardım için gitti (kutsal mezarlık hac ve biz ölen ölü bir şey sormak).
Peygamber kendisi ziarahi Medine'de mezarına kavmine söylemedim. Peygamber sadece hac mezar onlar mezarda ölü sonra biz de ölecek hatırlatır bize söyledi.
En önemli Ölü (ailesi) bizim dua değil, mezar hac olduğunu da evde dışında ya da temiz başka bir yerde, mezarlıkta geç al Kur'an okumak için izin verilmez.
Diğer zalimler örneğin Peygamber zamanında meydana gelen Bedir, Uhud savaşında olduğu gibi, düşman işgalinden kendilerini savunmak olarak (Allah ve Hadis komutlara göre) savaş syarie dışında böyle bir mülkü, güç (siyaset) nöbet gibi diğer insanları, öldürmek için hareket eder.
Haksız bebuat olarak cihad syarie dayanmayan birbirine (savaş) öldürün. Ayrıca, kadınların pahasına savaş, çocuk ve (açlık ve diğer acı) yerinden binlerce insan yol açtı.

(BBC) - Orta Doğu bölgesinde en az 13 milyon çocuk, Birleşmiş Milletler verilerine göre, çatışmalar nedeniyle okula eğitim edilemez.
Eğitim Ateş Altında başlıklı raporda toplanan verilere dayanarak, çocuklarla ilgili BM ajansı (Unicef) okula gitmeyen 13700000 çocuk Suriye, Irak, Yemen, Libya ve Sudan mezunlarının% 40 temsil denir.
Bu rakam önümüzdeki aylarda% 50 ulaşıncaya kadar şişmeye devam etmek korkuluyor.
Unicef numarası nedeniyle uzun süreli çatışmalar sırasında yıkılan okulların binlerce büyüyen söyledi. Son veriler Suriye, Irak, Yemen yaklaşık 9.000 okulları gösterir ve Libya kullanılamaz.
Nitekim, 2014 yılında, Suriye, Irak, Libya, Filistin toprakları, Sudan ve Yemen'de okullara saldırılar 214 olayı vardı.
Özellikle Suriye'de, dört okul bir koşul, okul çağındaki iki milyondan çocukları etkileyen Mart 2011'den bu yana kapalı.
Mart 2011. doğrudan okul çağındaki iki milyondan çocukları etkiler çünkü Özellikle Suriye'de, dört okullardan biri kapattı.
"Yıkıcı çatışma etkisi bölgedeki çocuklar tarafından hissetti. Sadece fiziksel okullara zarar, ama gelecekteki umutlarını görmek ve paramparça okul çağındaki çocukların bir nesil tarafından hissedilen umutsuzluk, "Peter Salama, Orta Doğu ve Afrika'da Unicef müdürü söyledi.
Salama göre, etkisi de öğretmenler tarafından hissedilir. Raporda öğrenciler, öğretmenler ve personel eğitimcilerinin cinayet ve kaçırma Orta Doğu bölgesinde çok yaygın hale gelmiştir anlaşılmaktadır.
Risk büyük bir nedenle, öğretmenlerin binlerce işlerini bıraktı.
Salama UNICEF Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki çocukların eğitime erişimi artırmak için bu yıl US $ 300 milyon bir ek finansman gerektirir dedi.
(BBC) - onlar seyahat Kayık battığında Suriyeliler Yunanistan'a girmeye çalışıyorlardı en az 12 Türkiye sularında boğuldu.
Kurbanların biri Türk polisinin kıyıları ve çocuk fotoğrafta bulunan bir oğlan uluslararası toplumu kızdırdı oldu.
Türkiye'nin ilk haber ajansı tarafından yayınlanan fotoğraf dünya çapında bir trend konudur.
Göçmenlerin Binlerce deniz yoluyla Avrupa'ya girmek için bir girişim, bu yılın başından bu yana hayatını kaybetti.
Türk sahil güvenlik görevlilerine göre, göçmen bir grup Çarşamba sabahı (09/02) üzerine Yunanistan'ın Kos adasına Bodrum yarımadası üzerinden Türkiye'yi terk, ama onlar yolculuk iki tekneler kısa bir süre sonra battı.
Beş çocuk olmak üzere Oniki organları, Türk güvenlik güçleri tarafından keşfedildi.
Yunanistan'a gitti, yaklaşık 23 kişinin sadece dokuz kurtulanların, bazıları bir can yeleği giymiş ve kıyıya doğru yüzmeye tahmin.
Kurtulanların bulma umutlar giderek ince.
Öldü ve Bodrum sahilinin dalgalar süpürüldü edildi çocuğun Fotoğraflar çok az organları etrafında 06.00 yerel saatle bulundu yayınladı.
Ölen çocuk Aylan adlı bilinmemektedir.
Ağabeyi, beş yaşında Galip ve annesi, Rihan, bu olayda öldü.
Cimrilik vahşeti VE İNSANI YOK OLACAK

Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir Jawas حفظه الله


عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله - صلى الله عليه وسلم: اتقوا الظلم; فإن الظلم ظلمات يوم القيامة. واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم. حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم

Cabir bin 'Abdillah radi anhudan dedi, "Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in kezhaliman kıyamet gününde karanlık-karanlık, çünkü 'kezhaliman karşı dikkatli olun dedi. Bu sizin daha önce insanları yok budur çünkü cimri doğa cimrilik karşı dikkatli olun. Kan döken ve onurlarını haklı onları teşvik cimrilik. "[1]

TAHRİC Hadis:
Bu hadis sahih. El-Adabul simplex (no. 483), 'Abd bin Humaid (no. 1141), el-Beyhakî (VI / 93 ve X İmam Müslim (no. 2578), Ahmed (III / 323), el-Buhârî tarafından rivayet / 134) ve kitap Syu'abul Iimaan (no. 10 338) ve Syarhus Sünnet'te el-Baghawi (no. 4161)

KELİME Hadis:
• اتقوا: Korku. Yani, dikkatli olun ve kaçının.
• الظلم: الجور ومجاوزة الحد,
vahşet, usulsüzlük ve sınırları. Zalimleri temel anlamı onun yerine bir şey koymak değildir. [2]
• الشح: cimrilik çok daha zor kapmak hazineyi dışarı çekin. Diğerleri aşırı hırs ile doğa kapmak / / cimri cimri söylüyorlar. cimri ya da Hunks, hazine olabilir ve aynı zamanda (iyi) ile yakınmalar ma'ruf hareket olabilir. [3]
• حملهم: Onları ya eylemlerinin nedenini teşvik edin.
• سفكوا دماءهم: kanlarını dök. Şöyle ki, çoğu kısmen birbirine öldürür.
• استحلوا: haklı. Yani, kadınlar kendileri için Yüce Allah tarafından yasak haklı, daha sonra kadınlara zalimdir.


Şerh Hadis:
Bu hadiste adalet yapmak için haksızlık ve öneriler yapmanın bir uyarı vardır. Tamamen adil İslam şeriat, adil yapmak emretti ve haksızlık men. Cenâb-ı Allah diyor ki:

قل أمر ربي بالقسط

De ki, "Rabbku adalet yapmak bana ..." [el-A'raf / 7: 29]

إن الله يأمر بالعدل

Şüphesiz Allah (size) "... adil olmak söyler [-Nahl / 16: 90]

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Iman ve vahşet (şirk) ile inançlarını kadar karışmaz insanlar, güven duygusu olsun olanlardır ve onlar rehberlik. "[En'am / 6: 82]

Nitekim tüm anapara ve şube inanç, Zahir ve zihin, her şeyin adaletsizlik aksine, adil.

Adalet güzeldir ve anapara, yalnız sadece Allah'a monoteizm tanımak ve mengikhlaskan isimleri sadık ve onun iyi niteliklerini ve sadece Yüce Allah için mengikhlaskan din ve ibadet.

En zalimler kezhaliman onun kelime olarak, Allah'a ortak ilişkilendirerek, şirk yapıyor:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Lokman kendisine bir ders verdi oğlu, dedi Ve oğlum O ", (hatırlayın)! Sen gerçekten büyük bir haksızlıktır Allah Nitekim ortak (Allah'a) atfetmek etmeyeceksin "[/ 31 Lokman: 13].

Fuar yerinde bir şey koymak ve gerekli haklarını demektir. Zalimler yerine bir şey koymak değildir.

Kullarına üzerine Allah'ın en büyük ve en zorunlu, yani sağ Hakları. Bir hizmetçi şey onu ilişkilendirerek değil, Yüce Allah ve ibadet yalnız O'na bilmeniz gerekir. Ardından, Ramazan, House hac, sözleri ve eylemleri ile Allah yolunda cihad açlık, zekat namazı kılın ve ödeme olarak inanç, şeriat-İslam şeriat ana noktaları üzerinde çalışmak doğruluk ve sabır birbirlerine terbiye. Bu disyari'atkan herhangi yapmayın vahşet şeklidir.

Hazreti Muhammed'in haklarını yerine getirmek adil işler de dahil olmak üzere sallallaahu 'alaihi sellem'in gibi iman ve sevgi, daha fazla sevgi o sallallaahu' alaihi sellem'in bütün yaratıklar, itaat, daha onur, tesbih ve düzen ve düzenin tepesinde sözlerini ve başkalarının sözlerini öncelik ,

Bunun yerine, bir köle Hazreti Muhammed'in haklarının herhangi yerine getirmemesi halinde büyük bir vahşet, sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Adalet dahil yüceltmek ve Messenger sahabelerin radi anhum sevmek. Yüce Allah ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi birçok erdemleri ve diğer topluluk ümmet ile karşılaştırıldığında yoldaşları g için övgü. Sahabeler radi anhum Peygamberler ve peygamberlerden sonra insanların en iyisidir. Sahabeler, bu Allah tarafından kutsanmış ve Cennet kazanmak için garanti edilir. Bize İslam'ın gelişi mücadelesi, cihad ve sahâbe radi anhum kurban meyvelerinden biridir.

Böylece, insanların çok vahşeti eleştirmek nasıl hakaret, Sahabeler radi anhum azarlıyor. Sahabeler esasen Yüce Allah, Peygamberine sallallaahu 'alaihi sellem'in ve İslam küfür edildi revile. Çünkü onlar Yüce Allah öven ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in. Edilmektedir Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sahâbe revile yasaklamaktadır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا تسبوا أصحابي, فوالذي نفسي بيده لو أن أحدكم أنفق مثل أحد ذهبا ما بلغ مد أحدهم ولا نصيفه.

Arkadaşlarımı haşlamak mı !! Içinizden biri Uhud Dağı de infaq altın vermek durumunda elinde demi Rabb Yang kendimi, olsa onlara infaq bir değere ulaşamamıştır (onlar infaq yalnızca) tek mudd (yani avuç içi iki tam) ve de yarım. [ 4]

من سب أصحابي, فعليه لعنة الله, والملائكة, والناس أجمعين.

Arkadaşlarım, sonra onu Allah'ın laneti, meleklerin ve bütün insanlığın haşlamak olanlar! [5]

Diğer haksız fiil her iki ebeveyn için ayrılmıştır birlikte, akrabalık bağlamak akraba, arkadaş ve bizimle uğraşmak insanların haklarını yerine getirmek. Tüm bunları yerine getirmezse ve vahşet.

Karı koca haklarını yerine getirmek, diğer bir adalet biçimidir. Yerine getirilmemesi kimse, o zalimler.

İnsan Menzhalimi birçok türde, hepsi Peygamber sözleriyle toplanan sallallaahu 'alaihi sellem'in Veda Hac':

إن دماءكم, وأموالكم, وأعراضكم, حرام عليكم كحرمة يومكم هذا, في شهركم هذا, في بلدكم هذا

Gerçekten kan, mülkiyet, senin onur, her şey bu ay, gayrımeşru olarak bugün sizin üzerinize haram ve ülke edilir. [6]

Yani, tüm vahşet o kıyamet gününde karanlıktır. Faillerin kezhalimannya düzeylerine göre cezalandırılır. Böyle adaletsizlik yapmak insanların iyilik gelen cevap dizhalimi insanlar. Onlar artık hiçbir iyilik varsa, o diambillah kötülükler gibi dizhalimi insanlar ve adaletsizliği yapanlara ücret.

Yüce Allah kendi üzerine kezhaliman yasaklar ve Cenâb-ı Hak da kulları arasında yasadışı hale getirir. Allah çok Just kelime, senet ve onun cevaplarında.

Yüce Allah hadis Kudsi şöyle diyor:

عبادي يا! إني حرمت الظلم على نفسي, وجعلته بينكم محرما; فلاتظالموا ...

Benim memurları Ey! Şüphesiz sen, her menzhalimi yok Üzerimde vahşetini korusun, ben aranızda yasadışı yapıyorum! [7]

O vahşet kendisi kesinlikle yasaktır çünkü Allah Subhanahu wa Ta'ala, adaletsizlik kullarına üzerine hareket korusun ve karşılıklı menzhalimi yasaklamak olmasıdır. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وما أنا بظلام للعبيد

... Ve ben kullarıma menzhalimi yok. [Kaf / 50: 29]

Yüce Allah da diyor ki:

وما الله يريد ظلما للعباد

... Ve Allah, kullarına karşı vahşet istemiyor. [el-Mümin / 40: 31]

Brutality Üç Çeşitleri etti:
1. vahşeti Allah tarafından affedilen değil, Allah'a ortak ilişkilendirerek, şirk olduğunu. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Şüphesiz Allah ortak O'na (şirk) olarak (günahları) affetmeyecek ve o (şirk) dilediğini herkes için daha neyi (günah) affeder. Kim Allah'a ilişkilendirerek, o gerçekten o büyük bir günah işledi. [Nisa '/ 4: 48]

Yüce Allah da diyor ki:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Lokman kendisine bir ders verdi oğlu, dedi Ve oğlum O ", (hatırlayın)! Sen gerçekten büyük bir haksızlıktır Allah Nitekim ortak (Allah'a) atfetmek etmeyeceksin "[/ 31 Lokman: 13].

Tüm diğerlerine yani kısmen vahşeti hizmetçi Yüce Allah tarafından izin verilmiyor 2. vahşet. Allah, onların kezhaliman düzeylerine göre kullarına arasında vahşeti intikamını mükemmel adaletten dahil.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إن الظلم ظلمات يوم القيامة

Nitekim kezhaliman kıyamet gününde karanlık [8]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته, ثم قرأ: وكذلك أخذ ربك إذا أخذ القرى وهي ظالمة إن أخذه أليم شديد

Şüphesiz Allah şüphesiz zalimler için (ceza) geciktirebilir, ama onu işkence olsaydı, onu konuşmak yoktu "Sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in (anlamına gelir) âyeti okudu:". Ve böylece o işkence gördü Rabbinin azabı (nüfus) ülkeleri Kim haksızlığa taahhüt eder. Nitekim, ceza çok ağır, ciddi "[Hud / 11: 102]. [9].

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:

من كانت له مظلمة لأخيه من عرضه أو شيء فليتحلله منه اليوم قبل أن لايكون دينار ولادرهم إن كان له عمل صالح أخذ منه بقدر مظلمته وإن لم يكن له حسنات أخذ من سيئات صاحبه فحمل عليه

Ona orada mazhlamah kardeşine (kezhaliman) o güne kadar (zhalim tarafından alınan mülkiyet) şeref falan zarar ise kardeşine ait kimse, onu şimdi menghalalkannya ona soralım (kıyamete) hayır dinar ve dirhem çünkü orada. O iyi işler varsa, kezhalimannya ile üyelerin dizhalimi uyumun (ödeme) alınacaktır. O iyi işler varsa, o zaman kardeşinin hatalar daha sonra alınan ona [10] suçlandı.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

واتق دعوة المظلوم, فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

Allah [11] dualar arasında hiçbir engel yoktur, çünkü ... Ve dizhalimi insanların dualarının dikkatli olun.

O dilerse Yüce Allah'ın iradesine olan 3. vahşet, Onu cezalandırır. O dilerse Ve Onu affeder. Yani günahları kaçınmak ek olarak, Rabbine bir hizmetçi kararlıdır. [12]

Yüce Allah adaleti geri dönmek isteyen kulları için düz bir yol sağlar. Ondan sapan kimse, o Cehenneme sürüklenmekte vahşet geri döner.

Peygamber:

واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم

Sizden önce insanları yok ne olduğunu cimrilik / cimrilik çünkü, cimri doğa / hunks karşı dikkatli olmak

Çünkü zenginlik açgözlülük insanlar ne olursa olsun billah- -na'udzu yasadışı yasal ve, elbette ve herhangi bir kaynaktan hazine toplamak olun. Hatta Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم
Kan döken ve onurlarını savunmak için (insanlar bizden önce) onları teşvik etmek (bu cimrilik).

O kan sürece hedeflerine ulaşamamıştır baktı Cimri / kapmak kan döktü.

Yukarıdaki hadiste, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in iki olgunun kavmini bu vahşet ve hırsını / cimrilik uyardı. Zhalim başkalarını taciz edilir, ve diğer insanların sahip ne açgözlü cimri olduğunu. Her ikisi de yasak eylemlerdir. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

ومن يوق شح نفسه فأولئك هم المفلحون

... Ve sonra da şanslı olanlar, hırsını onu koruyordu kim. [el-Haşr / 59: 9]

Ayet cimrilik kendini dışarı tutmayın insanlar, hiç şans vardı düşündürmektedir. Şanslı olanlar tutumluluğun Yüce Allah tarafından korunuyor çünkü. Biz vahşeti bizi korumak ve cimrilikten ve alçaklık-çirkinlik kendimizi korumak için Allah'tan isteyin. [13]

Yüce Allah ve Resulü sallallaahu 'alaihi sellem'in da kınadı ve cimri ve cimri Hunks, doğasını kınadı. , Curmudgeonly miserly ve cimri Müslümanlar hastalıkların da dahil olmak üzere reprehensible mütevazı ve düşük mizaç tabi'at doğal, hem de olduğu gibi. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in her zaman bu özelliklerinden Allah'a sığınırım. Nasıl yapamadım?! Hastalık çok sayıda topluluk öldürdü, ama aynı zamanda faillerin doğasına yol açmıştır, çünkü Cehennem, wal'iyâdzu Billah içine sürükledi.

Halk arasında sadaka olarak mal ve mülkünden temizlemek ve kendini arındırmak için gidiyor zaman Yüce Allah, onun üzerine farz olan cimri veren zekat vardır. İnsanlarda arasında da yakın bir akrabası, onun en iyi arkadaşları, onun Konuk, yoksul ve daha doğru çok cimri cimri ve kendisi, eşi ve onun çocuklara yönelik cimri bir vardır.

Oydu yüzden orada bir tehdit zor el-Kur'an ve hastalık ve cimri ve bu cimri Hunks, niteliği taşımaktadır kişi için otantik Sünnet.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ولا يحسبن الذين يبخلون بما آتاهم الله من فضله هو خيرا لهم بل هو شر لهم سيطوقون ما بخلوا به يوم القيامة ولله ميراث السماوات والأرض والله بما تعملون خبير

Ve bugüne kadar Allah'ın Grace kendilerine verilen ne cimri insanlar, (cimri) onlar için iyi, ama (cimri) onlar için kötü olduğunu düşünmüyorum. Onlar kıyamet günü (boyun) yıpranmış olacak kikirkan Ne (hazine). Allah gökte ve yeryüzünde tek miras (ne) aittir. Yaptıklarınızdan Allah Mahateliti. [Ali İmran / 3: 180]

Yüce Allah da diyor ki:

وأما من بخل واستغنى) 8 (وكذب بالحسنى) 9 (فسنيسره للعسرى) 10 (وما يغني عنه ماله إذا تردى

Ve sonra, cimri ve duygu kendine yeterli (yardım Allah için gerek) ve inkar (ödül) en iyi olan insanlar için olduğu gibi onun için biz kolayca sağ sıkıntı (sefalete) yolunu olur. O öldü olsaydı ve onun servet ona yararlı değildir. [el-Lail / 92: 8-11]

Ebu Hureyre'den radi anhudan, dedi, "Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

لا يجتمع الإيمان والشح في قلب عبد أبدا

Hiç [14] için keimanandan kekikirandi arasında bir hizmetçinin kalbi yakınsama asla.

Duyduğu Ebu Hureyre'den radi anhudan Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

مثل البخيل والمنفق كمثل رجلين عليهما جنتان من حديد من ثديهما إلى تراقيهما, فأما المنفق فلا ينفق إلا سبغت, أو وفرت على جلده حتى تخفي بنانه, وتعفو أثره, وأما البخيل فلا يريد أن ينفق شيئا إلا لزقت كل حلقة مكانها, فهو يوسعها فلا تتسع

Berinfak benzetme cimri ve bir köprücük süt kadar hem kapsadığını zırh (kalkanlar) giymek iki erkek gibidir. Öyle değil mi berinfak berinfak olanlara gelince ama o eski adım örtbas etmek için giydiği zırh geliştirecek. O herhangi bir yerde ona verdiği güçlü zırh daire alacak bir şey geçireceğimizi olmadığını kapmak ederken, o dinlenmek için çalıştı, ama zırh [15] gelişmeye istekli değildi.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi, curmudgeonly cimri ve cimri olmak üzere vakalar, yok

ثلاث مهلكات: شح مطاع, وهوى متبع, وإعجاب المرء بنفسه

Üç olgu [16] (yani) cimrilik (cimri) itaat edilir yok, arzular izledi ve kendine aşırı şaşkınlık

Kezhaliman Allah'a sığınırım Rasûlullâhn,

اللهم إني أعوذ بك أن أضل أو أضل, أو أزل أو أزل, أو أظلم أو أظلم, أو أجهل أو يجهل علي

Ya Allah, şüphesiz ben (şeytan veya şeytanın karakteriyle) yoldan gitmek veya yanıltılmış diye, kayma, bir hata ya da haksızlığa yapmak sana sığınırım ya da kişiyi raydan, menzhalimi (eziyet) ya da dizhalimi (zulüm) ve bir aptal yapmak veya aldanmayın . [17]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da cimri ve cimri Hunks, doğadan Yüce Allah'a sığınırım. Oydu okumak dua arasında:

اللهم إني أعوذ بك من الجبن, وأعوذ بك من البخل, وأعوذ بك من أن أرد إلى أرذل العمر, وأعوذ بك من فتنة الدنيا وعذاب القبر

Ya Allah, şüphesiz ben (senil) en hayatına döndü ben Mudari sığınırım, ben Hunks / cimri doğadan sana sığınırım, korkaklık gelen sana sığınırım, ve ben fitne (günaha) dan sana sığınırım Dünya ve mezar azabı. [18]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da altında bir dua bir sürü:

اللهم إني أعوذ بك من الهم, والحزن, والعجز, والكسل, والبخل, والجبن, وضلع الدين, وغلبة الرجال

Ya Allah, şüphesiz ben sıkıntı, üzüntü, halsizlik, tembellik, curmudgeonly doğa (cimri), korkak, borç kölelikten sana sığınırım, ve diğerleri tarafından kontrol edilir. [19]

[As-i Sünnet 10 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment