!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, September 19, 2015

Inceleyin (öğrenmek) Tanrı tarafından yaratılmış ne

Bitmiş değildi binmek (373)

(Part yüz yetmiş üç üç), Depok, Batı Java, Indonnesia, 19 Eylül 2015, 02:19).

Inceleyin (öğrenmek) Tanrı tarafından yaratılmış ne

Cebrail melaikat yoluyla (ortaya) Allah'ın indirdiği ilk ayeti, Hz Muhammed'e Iqro komutu (Okuma) 'dir. Bu cehalet bir devlet Peygamber hala Allah'ın öğrenmek için Peygamberimiz emretti rağmen, ezberlemek ya da Kur'an ve Sünnet (el-bilgelik) şeklinde Allah'ın bilgisine hatırlamak anlamına gelir.
Al-ı Kerim Allah'ın içeriğine kapsamında dünyanın ve tüm evrenin ve tüm varlıkların Tanrı bile bile yaprakları zaten kitapta Tanrı'nın yazılı dallarından düşen, tüm canlıların kaderini belirlemiştir Tanrı tarafından oluşturulan adam anlatıyor:

"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratmadan önce Allah elli bin yıl tüm yaratıkların tüm kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Kimse felaket kendi içinizde toprak ve (ne de) üzerine düşen ancak biz onu yaratmadan önce Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).

Allah da, kurmak ve yıldız tutmak ve bütün bu evrende ve izin insanlar hem bilimsel incelemek ve insanların giderek Tanrı'nın kebenaraan Birliğini biliyorum ki, Allah tarafından yaratılmış olan her şeyi empriris ve bu adam Allah'a ibadet sadece emredildi pagan kalmadı Allah'tan başka veya şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) taahhüt yasaklayan ve yasaklanmış.

 (BBC) - uzay Yeni Ufuklar NASA yeni resimler Pluto yüzeyine tutunarak alçak sis yakalar.
Sağlam dağ manzarası gezegen Plüton ve süpürme ovaları da resimlerden görebilir.
Prof Alan Stern, misyon şefi bilim adamı başkanı, "Bu resim gerçekten kendi durumunu ölçme, sen on Pluto vardır hissettiriyor." Dedi
"Ama bu resim detaylı Pluto, dağlar, buzullar ve ovalar atmosferini ifşa aynı zamanda bilim yeni bir keşif olduğunu," diye ekledi.
Yeni Ufuklar 12,500km mesafede, 14 Temmuz'da da Pluto geçtikten sonra çok ilgi kazandı.
(NASAImage copyrightNASA)
NASA topografya daha yaygın Yeni Ufuklar beri bilinen değişen
Bilim adamları, sis Pluto hem de yeryüzündeki su varlığında daha fazla kanıt sağlar, ancak buz çeşitli tiplerine dayanır, ki.
NASA uzay aracı bilim adamları topografya Analisia devam etmek için izin, bu ayın başlarında yılın veri toplama başlar.
Hilal Pluto yeni bir görüş 13 Eylül tarihinde Dünya'ya gönderildi.
Güneşten gelen dramatik ışık atmosferdeki pus bir düzine katmanları daha çeşitli arazi ve daha cüce gezegen vurgulamak yardımcı olur.

Kuran'da ARTI Mesel


Bir rehber kitap olarak Qur'anul el-karim her koşulda insanlar tarafından ihtiyaç duyulan birçok yararlı tartışmalar içeriyor. Örneğin, öğretim yöntemleri ve nasıl kişinin kalbinde bir değer embed. Kullanılan yöntem, basit ve en belirgin olduğu bir yöntemdir. Onun yöntemine arasında benzetmelerle yapmaktır. Bu yöntem sorunları gibi tevhid sorunu ve sorunları ve müşriklerin koşullarını Shirk, Yüce Allah mentauhidkan olanların durumu, ve diğer büyük işler çeşitli olarak, çok acil ve önemli olduğunu ifade etmek için kullanılır. Amaç anlamak ve bir şekilde soyut görünmez sanki göz böylece bir şey beton ile açıklanan asil değerleri telkin etmek tabii ki. Bu nedenle, dikkat ve benzetmelerle bu amacını anlamaya çalışmak bir kul için bir zorunluluktur.

REVELATION VE BİLİM YAĞMUR SU İLE benzetti
Yüce Allah, kalp toprak ve vadi benzetti ise Yüce Allah, yağmur peygamberlerine indirdiği bu vahiy ve bilgi benzetmiştir. Kalbinde bilim ve vahiy etkisi yeryüzünde toprak yağmur etkisine benzetti. Kalp Yüce Allah vahyi anlamak ve hayatta ne yapmak gibi, su emme ve çim büyüyebilir mevcut ekilebilir arazi arasında.

Kara arasında su tutabilir, ancak bitkiler bunu tumbuhdi edemez bir zemin oldu. İnsanlar bu tür benzeri içme, yıkanma, yemek yeme ve bunların ihtiyaçlarını karşılamak üzere depolanmış suyu kullanabilirler. Bu vahiy ezberlemek olabilir insanların kalplerinde için permisalan ve o da başkasına, o sadece derinlemesine onu anlayamadık için menyampaikanya. Bu gibi insanlar hala iyi, ama birinci gruptaki derece fikirli insanlar altında derecesi.

Sonra da su tutamaz ve çim büyümek değil kara yoktur. Bu ezberlemek ya da pratik, hem de bilimde, vahiy gelen tüm yarar değil kalp için bir örnektir.

Karaciğer ve toprak arasındaki veya mesel toprak yukarıdaki denklemin Yan yani yağmur ve vahiy arasında benzerlikler vardır, çok açık görünüyor. Yağmur insan fiziksel yaşam kaynağıdır ve manevi hayatın kaynağı ya da insan kalbi olarak rızık, vahiy ve bilimin kaynağıdır.

CÜMLE Tauhid AĞAÇ GOOD benzetti
Yüce Allah da her zaman iyi bir ağacın verimli her zaman birlik ifade benzetiyor.

ألم تر كيف ضرب الله مثلا كلمة طيبة كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السماء) 24 (تؤتي أكلها كل حين بإذن ربها ويضرب الله الأمثال للناس لعلهم يتذكرون

Tanrı iyi bir ağaç gibi iyi bir cümle benzetmeyi yaptı nasıl görmüyorum, kökleri sağlam ve göğe dalları (yükselen), ağaç Rablerinin izniyle her mevsim meyvelerini veriyor. Onlar her zaman hatırlamak, böylece Allah benzetme insana bunu yapmak. [İbrahim / 14: 24-25]

Aynı şekilde Tevhid ağacı kişinin kalbinde dikti. O da meyve veya fayda vermeye devam edecektir. Tevhid meyveler arasında iyi niyetli, asil ahlak ve iyi işler yani. Bu faydalar sadece Tauhid, aynı zamanda başkaları tarafından algılanan kişiler tarafından hissedilmez.

Paganlar ÖRÜMCEK eşdeğer
Yüce Allah şirk ve örgü örümcek yuva olarak Yüce Allah dışında başka sığınırım müşriklerin benzetiyor. Dönenceler zayıf yuva Çünkü [2], onun eylemleri yapmak, böylece yuvalar sadece zayıf yapacaktır.

مثل الذين اتخذوا من دون الله أولياء كمثل العنكبوت اتخذت بيتا وإن أوهن البيوت لبيت العنكبوت لو كانوا يعلمون

Allah'tan başka dostlar edinenler meseli evini yapan bir örümcek gibidir. Bilselerdi Ve gerçekten zayıf ev örümceğin evidir. [el-Ankabut / 29: 41]

Yüce Allah başka koruyucuları almak Keza müşrikler. Kalbi Yüce Allah ile ilişki kesiliyor çünkü sadece kendilerini zayıflatacak. Böyle Kalp yaratık bağımlılık ile birleştiğinde tüm tarafların, o zaman daha kırılgan olacak çok hassas olacaktır. O yaratık fayda ve tehlikeden onu kurtarmak düşündüm, ama olmadı.

Sadece Yüce Allah güveniyor Müslümanların kalp hastalığı ile Açıkçası çok farklı koşullar. Kalbi her şeyi düzenlenmiş Yüce Allah üzerine inanç, tauhidi ve bağımlılık gücüne göre güçlüdür. Taahhüt ve onun din kurallarına üstünde gibi düşünen Müslümanlar. Sözleri ve işleri tamamen onlara güvenmez, esaret varlıklardan ücretsiz iyi kalır.

Bu müşrikler, sadece bir yüktür ki, yine sağır sessizdeki benzetti ile çelişmektedir. Çeşitli direktifleri verilen rağmen O, iyi getiremiyor. Kalbi her zaman böylece dolaylı esir, yaratıklar iradesine bağlıdır ve hiçbir özgürlüğü var. Ayrıca yükseklikten düştü ve kuşlar çarpması ve selanjut şekil dışında paramparça yırtılmış insanlara Yüce Allah tarafından diperumpamakan.

حنفاء لله غير مشركين به ومن يشرك بالله فكأنما خر من السماء فتخطفه الطير أو تهوي به الريح في مكان سحيق

Allah'a karşı samimi olan, O'na hiçbir şeyi ortak değil. Allah'a bir şey atfetmek herkes, daha sonra o gökten düşen ve bir kuş, ya da uzak yerlere rüzgar vurdu sanki. [el-Hacc / 22: 31]

Tüm eğer onlar tanrı bunu yapmak mümkün olmayacaktır sinek küçük yaratıkların en iyi şekilde toplanır düşünün. Peki yalnız onlar olur? Yerine sinekleri oluşturma, geri yükleme ve hatta uçamaz alınan gıda geri. Herhangi bir dezavantajı bu daha kötü var mıdır? Cehalet var müşriklerin cehalet daha kötü olduğunu mı? Bu durum muhtemelen hepsi zevk kazanmak değil, onları neden onlar taptıkları birçok tanrılar tarafından şiddetlenir. Bu gibi insanlar hep defalarca vuruldu üzüntü ve acı ile çalkalanan edilir.

Paganlar bu kötülüklerin en farkında olsaydı, o çeşitli kötülüklerden o kendini kurtarmak için çaba harcayacaktır. Bu süre zarfında o olursa sonra dinlerini zihinlerini boşa olduğunu o da farkında olacaktır. Bu, yalnızca Yüce Allah kendilerini adamak Müslümanlara aykırıdır. Kalpleri gerçeğin din sessizce bulunmaktadır. Onlar da meyve hayatında ebedi mutluluk ebedi da olduğunu çok daha iyi kazanılmış olacağını biliyoruz.

Bir KULU Amal gibi GARDEN Are
Başka bir mesel olarak, Yüce Allah, bahçe gibi amelleri benzetiyor.

ومثل الذين ينفقون أموالهم ابتغاء مرضات الله وتثبيتا من أنفسهم كمثل جنة بربوة أصابها وابل فآتت أكلها ضعفين فإن لم يصبها وابل فطل والله بما تعملون بصير

Ve Allah ve yağmur suladığı bir plato üzerinde bulunan bir bahçe gibi ruhlarının sertlik, için zevk arayan mallarını harcayanlar benzerlik, o zaman onun meyvesi iki kat getiriyor. Yağmur sulamaya değilse, o zaman hafif yağmur (yeterli). Ve Allah, yaptıklarınızdan görendir. [Bakara / 2: 265]

Yüce Allah samimiyetle yapılan bir senet, en iyi yer, sadece rüzgar ve güneş ve su kaynaklarına ilişkin kısa değil gibi bulunan bir bahçe berbat ki tüm net bahseder. Şiddetli yağmur etkilenmez, ancak bu tür arazi, örneğin, sadece dense o zaman bunun verimli bir yetiştirme ortamı yapmak için yeterli değildir. Bu unsurlar yerine getirilirse, o zaman tabii ki ortaya çıkan meyve yaprakları yoğun ve gölgeli ve serin hava vardır, çok tatmin edici olacaktır. Sahibi her zaman endişe duymadan sonuçları kapacaktır.

Onlar kuraklık veya felaket çarptı Ama eğer vurdu ve yandı.

أيود أحدكم أن تكون له جنة من نخيل وأعناب تجري من تحتها الأنهار له فيها من كل الثمرات وأصابه الكبر وله ذرية ضعفاء فأصابها إعصار فيه نار فاحترقت كذلك يبين الله لكم الآيات لعلكم تتفكرون

Nehirler akıyordu altında tarih ve üzüm bahçesi var istiyorum aranızda orada biridir; O meyve her türlü, o hala küçük çocuk sahibi oldu adamın yaşlılık geldi bahçede vardı. Sonra rüzgar çiftliği yüksek sesle yangını içeren ve yandı. Bunu düşünmek diye Allah size işte böylece âyetlerini açıklar O'nun. [Bakara / 2: 266]

Sonra bir uygulama yapmak insanların bir mesel olduğunu ve o zarar bir şey yaptı ve böyle bir ödül silip olabilir şirk, nifaq veya diğer ahlaksız eylemlere olarak, ne yaptığını yok. Nasıl kaybetmek!

Bu benzetmeyi itibaren, hepimiz gibi insanların hiçbir inanç insanlar hiç bir bahçesi var olmayanlar sonucuna varabiliriz.

Sadaka ve Bahçe arasındaki denklemin Yan ölçüde su, toprak verimliliği ve nezaket yerin yeterliliği etkilenen bir alan kalitesidir. Yani aynı zamanda amellerle. Deeds şiddetle beslenme karaciğer gibi vahiy etkilendi. Sonra da fail tatmin edici sonuçlar üretmek sadaka alınmasından tüm gereklerini tamamladı.

Ve hala perumpaman bir sürü Kuran'da Yüce Allah tarafından ev sahipliği yaptı. Çeşitli mesel sadece mantıklı kişiler tarafından anlaşılabilir. Bu benzetme, bir diperumpamakan uygulandığında, o zaman her şey açık görünecektir.

(Al-Qawâidul hisan kitabından alınmıştır, Şeyh Abdurrahman bin Nasir olarak-Sa`di, Kural 22)

[01 / Yıl XV / 1432H / 2011 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment