!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, September 14, 2015

Mülteci krizler ve felaketler, günah kime sonuçları?

Bitmiş değildi binmek (369)

(Bölüm 369), Depok, Batı Java, Indonnesia, 13 Eylül 2015, 09:03).

Mülteci krizler ve felaketler, günah kime sonuçları?

Orta Doğu'da, Avrupa ve diğer ülkelere mülteci akını yol açtı ve Avustralya ülkeleri devam etti ve uzun süreli savaşta sonuçlanan, güç ve siyasi egemenliğinin susuzluk indüklenir Suriye, Irak ve Yemen'de insani kriz.
Sadece Suriye, Esad'ın otoriter bir rejim çatışma bakmak ve ABD ve Suudi Arabistan liderliğindeki Arap ülkelerinin bir koalisyon dahil müttefiklerini, desteklenen Lübnanlı muhalefet gruplarını savaşan İran, Rusya ve Hizbullah tarafından askeri ve siyasi destekli güç devam etmek istiyorum.
Irak, Suriye ve Şam İslam Devleti (ISIS) bir zamanlar İran ve Hizbullah'ı yardım Iraklı Şii hakimiyeti rejimine karşı savaşan Esad rejimine karşı savaşmak için ABD, Avustralya ve Avrupa jihadists olmak üzere 100 ülkeden 25.000 cihad gençlik güçlendirdi. Şii Huti isyancılar İran tarafından desteklenmektedir mücadele Merkez Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde boyunca Suudi Arabistan koalisyon söz değil.
Acı ve Yemen, Irak ve Suriye halkını başına gelen sefalet.
Bu durum artık sapkın İslam öğretilerini uygulamak olanların günahları tüm sebebiyle Allah'ın azabına mı.
Bilindiği Suudi Arabistan suçladı gibi Hazreti Muhammed'in yoldaşları mengkafirkan çünkü ISIS, bir kült olarak Suudi Arabistan ve Meclis Ulama Endonezya (MUI) bilim adamları tarafından da Hariciler, Şia denilen İslami ideolojinin dışında olmuştur.
Suudi din adamları da As-Selef el-Salih Ehl Hadis takipçileri arasında hariç Ehli Sünnet vel Jama'ah yoldaşları uyarınca Müslümanların kıymık gruplarını bulamadık söylüyorlar.

Ali, Az-Zubair Tholhah ve sonra tanıklık olmadıysa: Onlar adalet harika rakamlar kınıyor ve onların arkadaşı indirdi ve bu devletler Al-Wasil bin Atho 'olarak sapkınlığı onları suçladı ise büyük rakamlar yoldaşları karşılık nasıl Mu'tazilah nedeniyle tanıklık cezalandırdı. [Bkz Al-Farqu Bainal Fırak hal.119-120]

Hariciler Müslüman cemaatin din ve menyempal gelmişti çünkü onların doktrin bazı temel noktalar olduğunu mengkafirkan Ali ve oğlu, İbn Abbas, Osman, Talha, Ayesha ve Muaviye ve insanların yoldaşları özellikleri bulunan değil taciz ve onları mengkafirkan.

Shufiyah, onlar Peygamberlerin mirası ve Kitap ve Sünnet ve ölen olarak mensifatkan vericisini Aşağılayıcı hafife. Büyük bir adam derler: Biz doğrudan ölü değil büyük bir yaşam (Tanrı) bilgimizi alırken Sen ölünün, bilginizi almak. Bu nedenle, diyorlar-ile Sened hadits- reddetmek için ağızlarına: Has Bana Rabbi benim kalbimi mengkhabarkan.

Şiiler gelince, onlar yoldaşları birkaç kişi dışında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölümünden sonra geçen inandı var sızın rahip Al-Kisyiy on kitap Rijalnya davanın tarihini anlatıyor görüyoruz. Diye belirtti ettiği Ebu Ca'fer dan 12.13: Tüm zındık Peygamber ölümünden sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in üç haricinde dedim: Üçüncü kişi kim? Buyurdu ki: El-Miqdaad bin Al-Aswaad, Ebu Dhar Al-Ghifary ve Salman Al-Farisiy.

Ve Ebu Ca'fer ve s.13 rivayet, şöyle dedi: Göçmenler ve Anshor üç haricinde (din) çıktı. [Al-Kulaniy Al-Kaafiy İşe bakın, hal.115]

Şüphesiz syaikhani (Ebu Bekir ve Ömer) ... ve biz bulmak buradan kendimizi delil sunmak zorunda: this- kınadı ve kitabında Kasyful Asroor halinde Ebu Bekir ve Ömer'e lanetli Humeyni de, zamanında 131 onların büyük -tokoh bakın, o ifade Onların sapmalar kanıtı iki menyelisihinya olduğunu kanıtlamak için hem Kur'an hakkında çok net.

Ve dedi yine 137 şartları: ... ve Hz gözleri (d) kapalı iken hem onun kulakları iftira ve küfür Kur'an'ın ayet uygulama, kezindikan gelen ve penyelisihan kaynaklı dik İbn el-Hattab üzerinde hiçbir açıklamalar ' Bir görkemli.

Mürcie, onlar inanıyoruz Assabiqunal Awalun Mübadilleri ve Yardımcıları (İslam'ı ilk insanlar) kenifakan aynı niyetle olan bu münafıklar inanç.

Hepsi arkadaşlar ile denk nasıl ise:

Aralarında gelen Mengkafirkan seçilmiş kişiler
Onlar aqeedah ve şeriat hukuku Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in den rivayet olduğunu hiç kabul etmeyin.
Bizans uygarlığı ve Yunan felsefesini izler

Sonuç olarak
Bu gruplar, tüm tanıklar Kitap ve Sünnete ve suçlama daha değerli ise onları kınayan bize inkar etmek istiyorum ve onlar zındık vardır.

Böylece el-okunduğunda selefin anlayışı anlayış, kabul ve Istidlal (yasal karar) kavramı Firqatun Najiyah ve Ath-Thaifah Al-Mansurah Manhaj olduğu açıktır.

Arkadaşlarından örneği takip edenlere yol ve anlayış arkadaşı ile anlatılar (Hadis) olduğu otantik ve otantik dalah Şeriat hukuku, olanlar kim emek vardır ve bu yaşam Ehl Hadis değil, Ehl-ül-Bid'at seyri ve onun yoludur iken hawa. Yani gerçek ve formda onların başarı alaihi sellem'in ve ondan sonra dört halifenin sünneti 'sünnet sallallaahu aldı kişinin başarı ile alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu için hakemlik açıklamak zaman ne tarif güçlü.(VOA) - Ortadoğu'nun göçmen krizi yardımcı olmak için yeterli hafta yapmamak için organizasyonlar insan hakları ateş altında Avrupa, ABD ülkeleri ve Basra Körfezi'nin zengin ülkelerin.

Doğu Avrupa ülkeleri zulüm ve çatışmadan kaçan insanlar için büyük miktarlarda mülteci statüsü vermek ve onları bu ülkelerde yaşamak için izin isteksizdir. Körfez ülkeleri, sadece göçmen işçi alan, ancak seçenek her zaman onları sınırdışı açık bıraktı.

VOA, Kenneth Roth, Amerika merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü direktörü ile yaptığı bir röportajda, Avrupa Birliği'nin yeni üye ülkeleri çatışma yırtılmış Ortadoğu'daki Müslüman mülteciler konusunda tarihi bir fobisi tutum gösterdiğini söyledi.

Roth Doğu Avrupa ülkeleri ortak gerektiğini söyledi - değil, Avrupa Birliği'nin bir üyesi olarak sadece yararlar değil, aynı zamanda sorumluluklar - sığınma talebinde insanları kabul etmek için yasal yükümlülüğü paylaşırlar.

Roth geçerli mülteci krizi sayısı açısından bir kriz olmadığını söyledi - mültecilerin sayısı kolayca emebilir AB ve üye devletlerin nüfusunun sadece yüzde 1 - ama bu İslamofobi ve siyasal düşünceler nedeniyle bir siyasi krizdir.

Yetkililer İran Körfezi ziyaretçi vizesiyle girmiş ve dönmedi Suriyeliler olduğunu söylüyor rağmen resmen böyle Kuveyt, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinde yerleştirilmiştir edilmiş hiçbir Suriyeli mültecilerin yoktur. İnsan hakları örgütleri kalmak için izin edilmiş insanlar varlıklı ve güçlü bir aileden geliyorum demek. Roth mültecilerin kabul etmiyor için Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerini kınadı.

(BBC) - Suudi Arabistan Sivil Savunma Makamı ifade edildiği gibi Haram, Mekke'de vinç çöküşü nedeniyle ölenlerin sayısı, 87 kişiye yükseldi.
Daha önce yaklaşık 60 kişi kurbanların sayısını bildirdi.
Kurban, en az 183 kişiye ulaşan, Mekke, Cuma günü, 11 Eylül kutsal kenti bir kazada yaralandı.
Mekke hac yapacak yaklaşık iki milyon kişiyi ağırlamaya hazırlanıyordu.
YouTube-keasliannya- tespit edilmemiştir yayınlanan bir video düştü ve insanlar panik içinde çığlık arka planda bir gürültü duydum bir vinç gösterir.
Bu kaza gerçek nedeni belirsizdir ve büyük kırmızı bir vinç gösteren bir görüntü düşmeye görünüyordu.
Raporlar vinç şiddetli rüzgar ve şiddetli yağmur sonrasında caminin doğu tarafında çöktü söyledi ederken.
MekahImage copyrightepa
Resim başlığı
Caminin tavana görünür kırmızı büyük Krane çöktü.
Arap Yarımadası mahalle bir kar fırtınası isabet geçen hafta.
Cidde, Jannati Cenneti oldu bir Endonezyalı vatandaş, Facebook BBC Indonesia mesaj yazmak: ". Ben Cidde BBC ise kulüpler Dün zaten kum fırtınası geliyor Medine de şiddetli yağmur bugün.."
Diğer Facebook kullanıcıları, Warda Zulfakar, söylerken, "Endonezya (Sektöründe 4) den bir kişi hacılar öldü. BPHI Mekke Tim Sağlık kurbanlarını tahliye edildi." Haber ortaya çıktı kadar Ama rapor hala teyit edilemez.
Cami HaramImage copyrightReuters
Resim başlığı
Genişleme aynı zamanda yaklaşık 2,2 milyon kadar 400,000 m2 karşılamak.
Mekke'de Ulu Camii de inşaat çalışmaları oldukça uzun bir süre ve geçen yıl için devam ediyor, hacıların sayısı nedeniyle iş güvenlik nedenlerinden dolayı azalır.
Caminin alanı aynı anda yaklaşık 2,2 milyon kadar 400,000 m2 karşılamak için genişletilmiş planlanmaktadır bildirdi.
Bazı 350 hacı, 2006 yılında bir izdiham kazasında öldü.

Nedeniyle Haram, Mekke'de olay makarasının düşüş Endonezya ölenlerin sayısı altıya yükseldi.
Kesinlik Uygulama Bilgileri Cidde, Şerif Shahab Sosyo-Kültürel Başkonsolosluğu Fonksiyon önerilmiştir.
"Olay vinç sonucu öldü Endonezyalı vatandaşları altı ulaşmıştır. Yaralanma ile birikmiş, tüm kurbanların 37 kişiye ulaşmıştır "Şerif BBC Endonezya, Jerome Wirawan anlattı.
Daha önce, iki kurban biniş Medan (MES 09) ve binilen Jakarta-Bekasi (JKS 03) bilinen Endonezya öldü.
Ek dört ölüm biniş Medan, biniş Padang birinden iki kişiden oluşuyordu ve biniş Cakarta-Bekasi başka.
Görüntü copyrightAFP
Resim başlığı
Mekke bölgesi Valisi Prens Halid el-Faysal, soruşturmanın toplanmasını emretti.
Nedenler
Hasar ölçeğini ve Haram çevresinde güvenlik düzeyini incelemek için Mekke bölge valisi Prens Halid el-Faysal, soruşturmanın toplanmasını emretti.
Ancak, Suudi Arabistan Sivil Savunma Kurumu Genel Müdürü, Abdullah bin Süleyman el-Amr, Cuma (09/11) üzerine, en az 107 kişi öldü, güçlü bir rüzgar Mekke'deki Ulu Camii vurdu kasnak çöküşünün nedeni olduğunu iddia ediyor.
Ona göre, mevcut rüzgar hızı 83 km / h ağaçları ve yol işaretleri nakavt şiddetli yağmur izledi.
El Arabiya televizyon istasyonu ile röportaj yaparken, Al-Amr da cihazı çatlayana kadar yıldırım kasnak vurdu yönündeki haberleri yalanladı.
Görüntü copyrightReuters
Resim başlığı
Kabah bölge inşaat uğruna bir kasnak ile çevrili.
Fırtına
Kasnak çöken gerçekten çok güçlü önce tanıkların ifadelerine dayanarak, rüzgarlar Haram alanında darbe.
Dave Ariant Yusuf, bir danışman Hac o kaldığını altı kat otel odasında bir yüksekliğe ulaşana kadar rüzgar plastik, karton ve çeşitli çöp çırpınan neden nasıl izliyor Endonezya'da bir seyahat acentası. Otel, Haram sayfasından yaklaşık 50 metre mesafede yer almaktadır.
"Gökyüzü karanlık oldu. Rüzgar çok güçlü ve aniden titreşim otel odası penceredir. Yağmur çok ağır ve 30 dakika kadar sürecek indi. Sonra aniden yüksek sesle patlama oldu. Daha sonra vinç düştü ses olduğunu biliyordu, "Dave dedi.
Görüntü copyrightReuters
Resim başlığı
Suudi aydınlar sakinleri ve hacıların güvenliği dikkat etmelidir hükümeti eleştirdi.
Güvenlik
Ne olursa olsun hava faktörü, Mekke'de merkezli İslami Miras Araştırma Vakfı'nın İrfan Al-Alevi, Suudi hükümeti sakinleri ve hacı Haram çevresinde büyük bir makara 15 olduğunu hatırlamak güvenliği hakkında düşünmek gerektiğini söyledi.
Inşaat alanı olarak "bütün bölge (camiler). Olayın meydana geldiği camide 800.000 kişi vardır, çünkü Suudi Arabistan sağlık ve güvenlik stratejisini yeniden düşünmek gerekir, "El-Alevi dedi.
Al-Alevi yüksek sesle Haram alanı çevresinde inşaat eleştirdi alimlerin biridir. Ona göre, gerçek inşaat ömrü boyunca Hazreti Muhammed'in izlerini yok eder.
İnşaat seferde 2,2 milyon kişinin kalabileceği 400.000 metrekare Haram alanı çevresinde genişliyor.

Bir ABD yetkilisi BBC'ye, bir ABD arasında güven artışı, hükümetin söyledi İslam ülkeleri diyorlar, ya da ISIS yapmak ve Irak ve Suriye'deki kimyasal silah kullanımı militanların.
Yetkilisi tarafından teslim ABD, ISIS hardal kimyasal silah kullanarak nerede Irak-Suriye sınır bölgesinde çatışma iki tarafı ilgilendiren en az dört olaylarını belirlemiştir.
Resmi de kimyasal silah kullanımının bir toz şeklidir bahsetti.
Türk-Suriye sınırında BBC ekipleri iddiasını destekleyecek kanıt gördü.
ABD'nin bu silahları yapmaya adamış bir hücre grubu vardır inanıyor.
"Onlar hardal kullanılan" Birisi ISIS hakkında söyledi. "Biz bunu kullanmak biliyorum."
ABD'li yetkililer tarafından sunulan kimyasal silah hardal, harç gibi geleneksel patlayıcı toz halinde kullanılır ve paketlenmiş olabilir.
"Biz Irak ve Suriye sınır konumları, hem de en az dört farklı etkinlikler kullanılan gördük.
Ne zaman kabarır kimyasal silah hardal kül maruz kalmıştır, bu silah patlar.
Yetkililer istihbarat topluluğu ISIS ölümcül kimyasal silah edinme nasıl üç olası açıklamaları vardır inandığını söyledi.
Görüntü copyrightGetty
ABD'li yetkililer tarafından iletilen olarak istihbarat topluluğunun gözlem, yaptıkları söyledi.
"Biz onlara yapıyoruz aktif kimyasal silahların sorumlu hücreler inceledik değerlendirmek ve denemek ve yapımında daha iyi olan," dedi.
Militanlar ISIS Irak ya da Suriye gizlenme kimyasal silah bulmak Başka bir alternatif teorisi.
ABD ordusu on yıldır ülkede yapılan askeri kampanyası sırasında bulmak olasıdır, çünkü Görünüşe militanları, yetkililer söyledi, Irak'ta kimyasal silah bulabilirsiniz.
Yetkililer rejimi 2013 yılında bir ABD hava saldırısında tehdidiyle kaynağı sağlamak zorunda önce militanların Suriye'de kimyasal silah rejiminden ele geçirilmiştir göründüğünü söyledi.


ADALET ALLAH SWT ÜST

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-AtsariAllah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

من اهتدى فإنما يهتدي لنفسه ومن ضل فإنما يضل عليها ولا تزر وازرة وزر أخرى وما كنا معذبين حتى نبعث رسولا

Rehberlik (Allah) şöyle herkes, o (iyiliği) kendi için yaptım sonra mutlaka; ve yoldan o zaman kesinlikle (zarar) kendini kaybetti kim. Ve bir günahkar başkalarının günahlarını yüklenmek edemez ve biz bir elçi gönderdik önce mengadzab olmaz. [Al-Isrâ` / 17: 15].

Ayetin POZİSYONU
Şüphesiz bu ayet Yüce Allah ve O'nun kusursuz bilgeliğin adalet açıklar. İmam İbn-i Kayyim sözleriyle açıklamak rahimahullah:

(1) rehberlik iman ve iyi işler, (iyilik) bir kulu elde değil için, kendisi için Allah En Kutsal (yani), adalet ve bilgelik doruk noktası His düşmanları, dört yasaları atamak Diğerleri, (2) bu döneklik, rehberlik yokluğunda, (zarar) (3) kişi başkalarının günahları işkence olmayacak, (4) Yüce Allah olmayacak, değil diğerleri üzerinde kendi kendine üzerinde İşkence ama ispat kurulması (gönderdik) elçilerin olan bir kişi daha sonra.

Sonra Yüce Allah, O'nun adalet ve O'nun erdemler ve aldatılmış ve yanlış beklentilere sahip olanların yalanlama bilgeliği oluşturan bu yasa, dördünün içeriğini düşünün; Ayrıca Allah, O'nun isim ve His niteliklerini aptal olanlar bir reddiyesiydi. [1]

Yorumlama MADDE
Bu ayet dört büyük cümleler içeriyor:

Yüce Allah Kelime:

من اهتدى فإنما يهتدي لنفسه

[(Allah) rehberlik takip edenler, o zaman kesinlikle (iyiliği) için kendi yaptım].

İmam İbn Kesir rahimahullah 'Allah o gerçekten kendisi için övgüye bir sonuç alırsınız, el-haq takip, (Allah) rehberliğinde doğrultusunda hareket kim olduğunu ilan ve bir kehanet iz takip' 'dedi.

Yüce Allah Kelime:

ومن ضل فإنما يضل عليها

[Ve yoldan o zaman kesinlikle kendini için (zarar) kayıp kim].

İmam İbn Kesir rahimahullah 'al-Hak adlı yoldan gitti ve doğru yola sapma yoldan kim, o zaman kesinlikle kendisi için kötü olduğunu ve kötülük ona geri.' 'Dedi'

Yüce Allah Kelime:

ولا تزر وازرة وزر أخرى

[Ve günahkar başkalarının günahlarını yüklenmek edemez]

İmam İbn Kesir rahimahullah dedi ki, "Ve günahkar başkalarının günahlarını yüklenmek edemez ve suçları işleyenler Allah'ın sözü olarak, kendisi dışında suç yapmıyoruz:

وإن تدع مثقلة إلى حملها لا يحمل منه شيء

Birisi taşımak için onun ağırlığını (diğerleri) aramak olsaydı Ve tiadalah günah hiç ona selam olsun. [Fatır / 35: 18].

Ve bu Allah'ın sözünü çelişmez:

وليحملن أثقالهم وأثقالا مع أثقالهم

Andolsun ki kendi yüklerinden ek yük (günahları) onları ve yüklerini (başkalarının günahları) taşıyacak. [el-'Ankabut / 29: 13].

Ve O'nun sözü:

ومن أوزار الذين يضلونهم بغير علم

ve onlar hiçbir şey bilmiyorum kim saptırmak insanların günahlarını yüklenmek. [Nahl / 16: 25].


Apostasy aldı insanlar hiç günahlarını düşürmeden, başkalarını kandırmak çünkü kendileri ve günah olan başkaları onların hata günahlarını yüklenmek ve ufak olmadan kendi günah olur çünkü. Bunlar onun hizmetkarları Yüce Allah Jallaepada adaletini ve merhametini bulunmaktadır. '

Yüce Allah Kelime:

وما كنا معذبين حتى نبعث رسولا

[Biz Messenger gönderilmeden önce Ve biz mengadzab olmaz].

İmam İbn Kesir rahimahullah şunları söyledi:
Yüce Allah adalet bu ilanı ve o bir mengadzab olacak değildi ama ona Rasûlü'nün gelmesiyle birlikte insana ispat kuruluşundan sonra. Allah'ın kelimesi gibi:

كلما ألقي فيها فوج سألهم خزنتها ألم يأتكم نذير) 8 (قالوا بلى قد جاءنا نذير فكذبنا وقلنا ما نزل الله من شيء إن أنتم إلا في ضلال كبير

Bir dizi (kâfirler) cehennem, gardiyanlar (cehennem) dökülür her zaman onlara sordu: "Hiç bir uyarıcı (dünyada) size gelmek değil mi?" ". Evet orada Andolsun bir uyarıcı bize gel, ama biz (o) reddetmek ve dedik:" Dediler ki Allah, hiçbir şey aşağılamak değildir; Sen hiçbir şey ama büyük bir sapıklık içindedirler "[el-Mülk / 67: 8-9]..

Yüce Allah da diyor ki:

وهم يصطرخون فيها ربنا أخرجنا نعمل صالحا غير الذي كنا نعمل أولم نعمركم ما يتذكر فيه من تذكر وجاءكم النذير فذوقوا فما للظالمين من نصير

Ve onlar (kâfirler) cehennemde çığlık: "Biz ne yaptık aksine Rabbimiz, şüphesiz biz salih ameller yapacağız, bize kaldır". Ve biz (Allah) düşünmek istiyorum, ve sizin bir uyarıcı gelip (yok) insanlar için düşünmek için yeterli bir süre içinde gün uzatmak vermedi? Yani (adzab Us) tat ve zalimleri insanlar için hiçbir yardımcı oldu. [Fatır / 35: 37].

Ve diğer ayetler Yüce Allah kendisine Rasûlü'nün geldikten sonra dışında cehenneme kimseyi koymak olmaz göstermektedir. [2]

Bu nedenle, son günü de kanıt onlara kadar değil, çünkü işkence hakkı, Allah bunun nedenlerini kabul olmadığını Allah'a şikayet bazı insanlar var. Aşağıdaki gibi hadiste belirtilen:

عن الأسود بن سريع أن نبي الله صلى الله عليه وسلم قال أربعة يوم القيامة رجل أصم لا يسمع شيئا ورجل أحمق ورجل هرم ورجل مات في فترة فأما الأصم فيقول رب لقد جاء الإسلام وما أسمع شيئا وأما الأحمق فيقول رب لقد جاء الإسلام والصبيان يحذفوني بالبعر وأما الهرم فيقول ربي لقد جاء الإسلام وما أعقل شيئا وأما الذي مات في الفترة فيقول رب ما أتاني لك رسول فيأخذ مواثيقهم ليطيعنه فيرسل إليهم أن ادخلوا النار قال فوالذي نفس محمد بيده لو دخلوها لكانت عليهم بردا وسلاما قال حدثنا علي حدثنا معاذ بن هشام قال حدثني أبي عن الحسن عن أبي رافع عن أبي هريرة مثل هذا غير أنه قال في آخره فمن دخلها كانت عليه بردا وسلاما ومن لم يدخلها يسحب إليها

Aswad bin Sari 'Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi: Kıyamet gününde, Allah'a şikayet edecek dört kişi vardır: sağır, hiçbir şey duymadım; Bir değersiz; Bir bunak; ve yaş fatroh öldü adam; (1) sağır kişi söylediği gibi: ". Moron diyecek Ey Rabb, İslam geldi, ama ben bir şey '' duymadım (2) İnsanlar:" Ey Rabb, İslam küçük çocuklar ise, geldi hayvan atıkları 'ile melempariku'. (3) demans diyecekler İnsanlar: "Ey Rabb, İslam geldi ve ben 'hiç bir anlayışa sahip (4) Ve yaş fatrah ölen insanlar diyecekler." Ey Rabb, bir Rasulpun gelmez " . Allah onlar aslında O'na itaat edecek bir antlaşma aldı Sonra Allah emretti olanlara ulaklar gönderdi: "cehenneme siz git" Peygamber n şunları söyledi: "(Allah) tarafından Muhammed'in ruhu elinde olduğunu bunu girdiyseniz, gerçek cehennem 'onlara serin ve tebrikler oldu. (Ebu Hureyre başka anlatım diyor ki: "girdiğiniz kimse, o 'içine sürükledi olacak ona gerçek bir cehennem serin ve tebrikler olur Ve o kim girmiyor.) [3].

FAWÂ-ID AYETLER
Bu asil ayet, birçok fawâ-id (konular) içeren asil, diğerleri arasında:
1. Hidayah bir uşağı elde ya iman ve salih amel şeklinde ardından şefkat değil başkaları için, kendisi içindir.

Ahirette bir köle 2. İyilik dünyasında zaman shalihnya inanç ve sadaka bağlıdır. Kimse melekler, peygamberler, azizler, şeyh, mürşid (öğretmen), rahip, amir, öğretmenler ve başkalarına güvenmek olamaz ki.

3. Aldatmacası rehberlik, kendi üzerine kayıp değil başkalarına yokluğunda bir hizmetçi.

4. Bir kişi başkalarının günahları işkence olmayacak.

5. Yüce Allah işkence ama kanıt birinin kurulmasından sonra O'nun elçileri gönderdi olmaz.

6. Adalet Allah mükemmeldir.

7. onların hatası neden oldu, çünkü yoldan, yoldan kendi günahları ve başkalarının günahlarını yüklenmek davet kişi.

Bu asil ayet hakkında çok az bilgi, yararlı olabilir. Amin.

[As-i Sünnet 08 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment