!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, September 2, 2015

Mutlak şefaat sadece Allah'a aittir, şirk yapıyor kaçının.

Bitmiş değildi binmek (361)

(Bölüm 361), Depok, Batı Java, Indonnesia, 2015 31 Ağustos 21:26 pm).

Mutlak şefaat sadece Allah'a aittir, şirk yapıyor kaçının.

Şefaat sadece Allah'a mutlak ve zina Yusuf'u baştan isteyen kraliyet Mısır, güzel kraliçe günaha önlemek başardı Tanrı'ya iman gücü verildi Peygamber Joseph, verilen şefaat olarak, isteyenlerin verilen ad.
Buna ek olarak, bir mektupta Joseph Tanrı da şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) işlemek için değil insanları uyarır.
Peygamber en büyük günah şirk yapmak olduğunu söyledi. İbrahim her zaman onun çocukları ve torunları şirk (putlara tapmaktan) yapmaktan önlediğini dua nedeni budur.
Bu şirk eylemi ölür Her insan, koltukaltı Allah (iman ber arkasına tevbe ve Tanrı'nın birliğini kabul, cehenneme girmesi için tehdit etti.

Az Zümer Ayet 43-52
43-44 Ayet: Şefaat mutlak Allah wa Subhaanahu Ta'aala ve onu izin insanlar içindir.

أم اتخذوا من دون الله شفعاء قل أولو كانوا لا يملكون شيئا ولا يعقلون (43) قل لله الشفاعة جميعا له ملك السماوات والأرض ثم إليه ترجعون (44)

 Surat Çeviri Zümer Ayet 43-44

43. [1] Ya ne Allah'tan başka bir yardımcı almak [2]. Say [3], "Onlar (bir şey) olursa olsun bir şey yok ve anlamıyorum bile yaptım [4] (siz de aldı)?"

44. De ki: "Rölyef sadece Allah'a aittir, [5]. Göklerin bir mülkü var ve yeryüzü [6]. Sonra O'na döndürüleceksiniz [7]."

45-48 Ayetler: küfür ve şirk sözleri denildiği zaman kalimatut tektanrıcılığın gelen din çalıştırmak düşmanları, müminler Allah'ın Subhaanahu wa Ta'aala kendilerini mütevazi ve O'nu mentauhidkan ve müşriklerin durumu hakkında genel bir bakış olurken, memnun Kıyamet Günü.وإذا ذكر الله وحده اشمأزت قلوب الذين لا يؤمنون بالآخرة وإذا ذكر الذين من دونه إذا هم يستبشرون (45) قل اللهم فاطر السماوات والأرض عالم الغيب والشهادة أنت تحكم بين عبادك في ما كانوا فيه يختلفون (46) ولو أن للذين ظلموا ما في الأرض جميعا ومثله معه لافتدوا به من سوء العذاب يوم القيامة وبدا لهم من الله ما لم يكونوا يحتسبون (47) وبدا لهم سيئات ما كسبوا وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون (48)

  Surat Çeviri Zümer Ayet 45-48

Allah'ın sadece ismi çağrıldığında 45. [8] Ve [9], ahirete iman edenlerin kalplerini altüst etti. Ancak, adı verilen Allah'tan başka tanrıların isimleri ise, aniden [10] neşeli olur.

46. De ki: "biliyor Ey Tanrı, göklerin ve yerin Yaratıcısı, gaybı ve müşahede tüm sen hep [11] farklılık ne ile ilgili kullarınla arasında karar veriyorlar."

47. [12] Ve bütün bu sahip yanlış olanlar hariç yeryüzünde ve artı çok, onlar kıyamet gününde yoksul azabından onunla kendilerini kurtarmak olacaktır. Ve daha önce de tahmin asla Allah'ın azabı onlara açıktır.

48. Ve onlar kötü ne yaptığını onlara açıktır ve onlar ilk azap onlar hep sahte sahte kapsamındadır.

49-52 Ayetler: Tek kötü insan doğası ve tuşları el rızık Allah wa Subhaanahu Ta'aala olduğunuzu; O kim kullarından rızık belirler.

فإذا مس الإنسان ضر دعانا ثم إذا خولناه نعمة منا قال إنما أوتيته على علم بل هي فتنة ولكن أكثرهم لا يعلمون (49) قد قالها الذين من قبلهم فما أغنى عنهم ما كانوا يكسبون (50) فأصابهم سيئات ما كسبوا والذين ظلموا من هؤلاء سيصيبهم سيئات ما كسبوا وما هم بمعجزين (51) أولم يعلموا أن الله يبسط الرزق لمن يشاء ويقدر إن في ذلك لآيات لقوم يؤمنون (52)Surat Çeviri Zümer Ayet 49-52

49. [13] Ve felaket vurdu adam Ona ona iyilik vermek ne zaman, o zaman, biz "Aslında ben sırf benim zeka [14] Bu iyilik verildi" dedi. Aslında bir test [15], fakat çağrıldığında çoğu [16] bilmiyorum.

50. Nitekim, bunu [17] dedi önce insanlar, onlar yapmak için kullanılan onlara ne artık yararlıdır.

Kötü sonuçlardan 51. Sonra yazılır (felaket) yaptıkları [18]. Ve aralarında yanlış yapanları da yaptıkları kötü sonuçların (faciayı) üzerine olacak ve onlar [19] kaçamıyorum.

52. [20] Onlar Allah dilediğini ve kısıtlar (kimin için dilediğini) kimi karşılığı büyütür olduğunu bilmiyor musunuz? Şüphesiz ki müminlerin [21] Tanrı'nın İşaretler (güç) vardır.

Şirk kaçının ... ... BERTAUHIDLAH!
(Bakara Suresi harfi Yusuf A ders)

Tarafından
Abdul Azhim Al Badawi


Bilmek, kardeşlerim O may Allah her zaman bize Hazreti Yusuf Alaihissallam hikayesini anlatır Tanrı sözcüğü yararlı bir şey öğretir.

إني تركت ملة قوم لايؤمنون بالله وهم بالأخرة هم كافرون واتبعت ملة ءابآءي إبراهيم وإسحاق ويعقوب ماكان لنآ أن نشرك بالله من شىء

Daha sonra gün inkar Nitekim, ben, Allah'a inanmayan insanların dini terkettim. Ve ben baba-babamın din İbrahim, İshak, Yakup olduğunu izleyin. Bizim için Tiadalah değerinde (peygamberleri) Allah'a hiçbir şeyi ortak .. [Yusuf: 37-38].

Bir ipucu Hz İbrahim, İshak, Yakup ve Yusuf'un getirdiği dinin aynı olduğunu, var. Bu, tüm peygamberler tarafından saygıyla alaihimus shalatu, Tanrı'nın sözünü sebagamana alınmıştır monoteizm, dinidir.

إن هذه أمتكم أمة واحدة وأنا ربكم فاعبدون

Şüphesiz (dini monoteizm) din hepinizi olduğu; tek din ve ben bu yüzden Bana ibadet, Rabbin duyuyorum. [Al Enbiya ': 92].

Bu dine, Yusuf (cezaevinde) iki arkadaş çağırdı.

ياصاحبي السجن ءأرباب متفرقون خير أم الله الواحد القهار ماتعبدون من دونه إلآ أسمآء سميتموهآ أنتم وءابآؤكم مآأنزل الله بها من سلطان إن الحكم إلا لله أمر ألاتعبدوا إلآإياه ذلك الدين القيم ولكن أكثر الناس لايعلمون

O bir daha hapiste benim iki arkadaş, rabb-rabb farklı o ya da Cenab-ı Hak, Mighty. Sadece (ibadet) dışında, Allah'tan başka sizin ve atalarınızın fabrikasyon isimleri ibadet yoktur. Tanrı isimler hakkında bir keteranganpun aşağı göndermedi. Karar sadece Allah'a aittir oldu. O size kendisinden başkasına ibadet olduğunu emretmiştir. İşte doğru din budur, fakat insanların çoğu bilmiyorlar. [Yusuf: 39-40].

Allah diyor ki Aynı şekilde tüm peygamberler, onlar bu dine vaaz.

ولقد بعثنا في كل أمة رسولا أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت

Ve gerçekten biz (bir arama için) her millete elçileri gönderdiğiniz adres: "Allah (yalnız) İbadet ve taghouts shun o," [en-Nahl: 36].

Ve Kelime.

ومآأرسلنا من قبلك من رسول إلانوحي إليه أنه لآ إله إلآ أنا فاعبدون

Senden önce hiçbir resûl göndermedik ama biz ona vahyetti: ". Hani, hiçbir ilah (sağ) ama ben orada, yani ibadet hepiniz ben yapacağım" [Al Enbiya ': 25].

Bu nedenle, kavmine peygamberler tarafından konuşulan çağrılar, yani hep aynıdır:

ياقوم اعبدوا الله مالكم من إلاه غيره

Ey kavmim, Allah'a kulluk edin; başkalarına size tanrınız yoktur. [Al A'raf: 59].

Ayrıca din (monoteizm) davet Peygamberimiz Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in vardır. Kureyş halkı Peygamber şöyle demişti sallallaahu 'alaihi sellem'in.

ماسمعنا بهذا في الملة الأخرة إن هذآ إلا اختلاق

Biz geçen dine bu duymadım; Bu (Allah'ın Birlik) başka bir şey ama (yalan) diada buluşlar olduğunu. [Shad: 7].

Cenâb-ı Allah Peygamberi dedi.

قل ماكنت بدعا من الرسل

De ki: "Ben havariler arasında ilk elçi değilim." [Al Ahqaf: 9]

Yani, ben ilk değilim, ama ben bir takipçisi değilim.

Allah dedi,

ثم أوحينآ إليك أن اتبع ملة إبراهيم حنيفا وماكان من المشركين

Sonra (Ey Muhammed!) Sana indirdik: "dik doğanın İbrahim, biri dinini takip edin." Ve o Rabb ilişkilendirmek olanların değildi. [En-Nahl: 123].

Hazreti Yusuf Alaihissallam إني تركت (bıraktım) sözlerinin, Tanrı'nın sözünü فمن يكفر بالطاغوت doğrultusunda (Yani taghout isyan kim). Tanrı'nın sözünü doğrultusunda Peygamber Joseph واتبعت (Takip) kelimeler ويؤمن بالله (ve Allah'a iman) iken. Yani, bu inanç reddi gelmelidir. Allah'a iman Allah yanında tüm reddi (insanlar tarafından dipertuhankan, bastırılmış) gelmelidir. Bu nedenle, monoteizm cümle bu iki anlam içermektedir. "Lailaha" Tebrik tüm dipertuhan bir reddi. Ve bir "Illallah" (ibadet layık) tanrısı olarak Allah inancıdır.

Tevhid Rehberlik sadece istenilen His verilir Tanrı'nın bir armağanıdır. Hazreti Yusuf Alaihissallam sözleriyle gibi.

ذلك من فضل الله علينا وعلى الناس ولكن أكثر الناس لايشكرون

Yani (toplam) Tanrı'nın hediye bize ve insanlara olan; fakat insanların çoğu (onu) o hoşuma gitmiyor. [Yusuf: 38].

Kayıp-biz almak için bu hediyeyi bir hatırlatma olarak değil ki-by-motive uzakta şirk tevhid ve, "Gerçekten net hata ve kezhaliman büyük kesyirikan.

Allah dedi.

ومن أضل ممن يدعوا من دون الله من لايستجيب له إلى يوم القيامة وهم عن دعآئهم غافلون

Ve kim kıyamete kadar (do'anya) izin veremez Allah'tan başka tanrılara ibadet edenlere ve (dikkat) kendi ihmal onların duaları daha sapık olduğunu. [Al Ahqaf: 5].

Ve Kelime.

والكافرون هم الظالمون

Ve kâfirler o zalimler olanlardır. [Bakara: 254].

Ve Kelime.

وإذقال لقمان لابنه وهو يعظه يابني لاتشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Ona bir ders verirken Lokman oğluna dediğinde Ve (hatırlayın), "Oğlum, Allah'a olmayın, şüphesiz atfeden (Allah) gerçekten harika kezhaliman olduğunu." [Lokman: 13].

Kelime,

ولا تدعوا من دون الله مالاينفعك ولايضرك فإن فعلت فإنك إذا من الظالمين

Ve vermez bir şey ibadet yoktur faydaları ve değil (aynı zamanda) Allah'tan daha size zarar vermek; Siz yaparsanız için (gibi) Şüphesiz siz daha sonra bu zalimleri bulunmaktadır. [Yunus: 106].

Kelime.

ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Kim Allah'a, sonra gerçekten de büyük bir günah işledi olduğunu. [Nisa ': 48].

Ve.

ومن يشرك بالله فقد ضل ضلالا بعيدا

Allah'a (bir şey) atfetmek herkes, daha sonra gerçekten de çok çok uzaklarda sapmış oldu. [Nisa ': 116].

Nedenin ortadan kaldırılması işler (değerine) da dahil olmak üzere Shirk. Tanrı'nın Sözü.

ولقد أوحى إليك وإلى الذين من قبلك لئن أشركت ليحبطن عملك ولتكونن من الخاسرين

Ve sahiden sana ve senden önce (Peygamberler) vahyetti: ". Siz ascribe (Allah), mutlaka amelleri silinir ve mutlaka kaybedenler arasında olacak" Eğer [Zümer: 65].

Mektupta el En'am sonra- (hikaye) söz Peygamberler Allah'ın bazı dedi.

ذلك هدى الله يهدى به من يشآء من عباده ولو أشركوا لحبط عنهم ماكانوا يعملون

Yani Tanrı kulları arasında dilediğine rehberlik veren Allah'ın rehberdir. Onlar da O'ndan, onların amelleri uzak kaçtı onlar yapmış. [Al En'am: 88].

Shirk düşürülme ve alçakgönüllülük neden olur. Allah dedi.

لاتجعل مع الله إلاها ءاخر فتقعد مذموما مخذولا

Eğer kabahatli olmak ve (Allah tarafından) terk edilmez diye sen, Allah'tan başka hiçbir tanrı başka icat etmemelidir. [İsra ': 22].

Ve Kelime.

ذلك ممآ أوحى إليك ربك من الحكمة ولا تجعل مع الله إلاها ءاخر فتلقى في جهنم ملوما مدحورا

Ve sen (Allah'ın lütfu itibaren) yine içler acısı bir durumda cehenneme dökme uzak tuttuğu, Allah'tan başka hiçbir tanrı başka tutmayın. [İsra ': 39].

Şirk cehenneme failleri neden olabilir ve engeller magfirah (bağışlama) ve Allah'ın rızasını aldık. Allah dedi.

إنه من يشرك بالله فقد حرم الله عليه الجنة ومأواه النار وماللظالمين من أنصار

Nitekim (bir şey için) Allah'a atfetmek edenler, sonra mutlaka Allah onu korusun Paradise ve yeri insanların yardımcıları zhalim için değil, orada cehennem. [Al Maidah: 72].

Allah'ın sözü olarak çok temel yasadışı eylemler de dahil olmak üzere şirk.

قل تعالوا أتل ما حرم ربكم عليكم ألا تشركوا به شيئا

De ki: "Eğer O'na hiçbir şeyi [Al En'am: 151] ilişkilendirmek gerektiğini, Rabbinizden size haram üzerine ne okumak için bana izin ver..

Ve Kelime.

قل إنما حرم ربي الفواحش ماظهر منها ومابطن والإثم و البغي بغير الحق وأن تشركوا بالله مالم ينزل به سلطانا وأن تقولوا على الله مالا تعلمون

De ki: "ahlaksızlık Rabbku sadece yasak fiil, görünür ve gizli ve günah, hem Tanrı bunun için kanıt düşürmek değil bir şey, ve (yasak) uydurandan ile Allah'a (yasak), hakkı olmadan insan haklarını ihlal Eğer bilmediklerinizi Allah'a karşı. " [Al A'raf: 33].

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi.

اجتنبوا السبع الموبقات قالوا يا رسول الله وما هن قال الشرك بالله

Kaçının yedi olgu yıkıldı. Sahabeler sordu, "mı (yedi olgu), Ey Allah'ın Rasulü?" Diye ... "Shirk Allah'ın (ilişkilendirme)" diye yanıtladı ve o ilerledi ve yedinci söz o [1]

Ön planda kelime "şirk" denince bir jest olduğunu Shirk büyük günahtır vardır. Onun söyleyerek Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in tarafından tanımlanmıştır.

ألا أخبركم بأكبر الكبائر قالوا بلى يا رسول الله قال الإشراك بالله وعقوق الوالدين وكان متكئا فجلس فقال ألا وقول الزور فما زال يكررها حتى قلنا ليته سكت

Bana en büyük günah hakkında size izin verir misin? Onlar o geri eğilerek, "dedi. Tanrı ve velilere itaatsizlik ilişkilendirme", dedi. "Ey Allah'ın Elçisi, Kesinlikle" diye yanıtladı ve oturdu ve (yine) dedi ki, "Ve (büyük günah pent dahil) yalan söylemek hatırlıyorum. Onu sessiz diliyorum "Biz, dedi dek, sözlerini tekrarladı." "

Ayrıca İbn Mes'ud radi 'anhudan bir hadis de söyledi.

يا رسول الله أي الذنب أعظم قال أن تجعل لله ندا وهو خلقك

Resulullah, en büyük günah nedir? O, "Seni yarattı zaman, Allah'a ortak ilişkilendirerek." Diye cevap verdi

Küçük ya da büyük şirk, dikkat! Bunu şirk (bazen) daha belirgin siyah bir taş üzerinde ant ile daha. Ve kimse şirk doğasını bilmiyorum ve şirk ücretsiz de neden bilmiyorum olanlar hariç, kesyirikan güvenli kendini hissettim. Doğa ve şirk tehlikesi anlayanlar gelince, o şirk en çok korktuğu olacaktır. Hz İbrahim Alaihissallam dedi.

وإذ قال إبراهيم رب اجعل هذا البلد ءامنا و اجنبني وبني أن نعبد الأصنام

İbrahim, dedi ve (hatırlayın) [İbrahim: 35] "Evet Rabbku, güvenli bir ülkedir, bu ülkeyi (Mekke), ve çocuk yapmak ve idol ibadet daha torunum kenara.".

Sonra, korku nedenini açıkladı

رب إنهن أضللن كثيرا من الناس

Evet Rabbku, gerçek idoller çoğu insan yanıltılmış var. [İbrahim: 36].

Birileri biliyorsa, şirk ekber ve sapık putperestlik içine düştüğü birçok kişi, o zaman onların korku olarak düşecek.

Taimi At İbrahim "Kim İbrahim sonra (şirk) 'bala güvenli hissediyor?" Diyor o is, Allah'ın sevgili Peygamberimiz İbrahim Alaihissallam hala şirk içine düşen hakkında endişe duyuyorsanız, onu kesyirikan içine düşen üzerinde endişe değil kimse var mı İbrahim sonra?

Tektanrıcılık en adil adalet ise şirk, en zalimler kezhaliman olduğunu. Adil olması durumunda (Ed tarafından tanımlanır.) Çünkü bir yerde bir şey koyun ve biraz düşürmeden hakkınız olanı birine vermek monoteizm kullarına üzerine Allah'ın hakkıdır, çünkü o zaman monoteizm Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kelime olarak, adalet en adil "Ben (Mu'adh bin Cebel) Peygamber eşekler üzerine piggybacking. O cevap, "Sen hak kulu ve Tanrı'nın kulu? Ne üzerinde Tanrı'nın sağ biliyor musun, ey Mu'adh" bana dedi ki, "Allah ve Resulü daha iyi biliyorum." Diye Kullarının üzerine Allah'ın hakkı onların O'na ibadet olduğunu "dedi olup menyekutukanNya. Yukarıdaki Allah'ın kullarının haklarını şirk taahhüt yok insanlara işkence olmasa da. "

Tektanrıcılık ise, o zaman, onun hizmetçileri (Allah'a teslim O'nun hakkı, Ed yaptı.) MentauhidkanNya olsaydı onlar adil koşullarda adil olmak zorunda hakkı anlamına gelir. Onlar şirke yaparsanız, o zaman adaletsizlik yapmış. Bu nedenle, monoteizm en zorunlu yükümlülükleri olduğunu. Allah dedi.

وقضى ربك ألا تعبدوا إلآ إياه

Ve Rabbin O'na [: 23 Al-İsra '] dışında ibadet değil hükmetti etti.

واعبدوا الله ولاتشركوا به شيئا

Allah'a ibadet ve hiçbir şey [Nisa ': 36] onu ilişkilendirmek yok.

Tauhid gibi birçok erdemleri vardır:

- Kıyamet günü azabından güvende mucip. Allah dedi.

الذين ءامنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Iman ve vahşet (şirk) ile inançlarını karıştırmak için değil, insanlar, onların güvenliğini aldı olanlar ve rehberlik almak kişidir. [Al En'am: 82].

Ve Kelime.

إن الذين سبقت لهم منا الحسنى أولئك عنها مبعدون لا يسمعون حسيسها وهم في ماشتهت أنفسهم خالدون لا يحزنهم الفزع الأكبر وتتلقاهم الملائكة هذا يومكم الذي كنتم توعدون

Bize hem de cehennemden tutuldu bu hükümlerin boyunca var olmuştur insanlar, cehennem ufak ses duymuyorsanız, onlar kıyamet gününde (onlar büyük bir awesomeness rahatsız değil onlar tarafından istenen ne zevk içinde korunduğunu ) ve onlar melekler tarafından karşılandık. (Melek) dedi: "Bu sizin .. [Al Enbiya ': 101-103] vaat edilmiş senin günün.

- Tevhid, sözler Wahab bin Munabbih olarak cennete girmek için anahtar olan "cennete anahtarı lailaha illa Allah" dedi.

- Tevhid ile Allah'ın Peygamber kelime olarak, hataları kaldırmak için memnun oldu sallallaahu 'alaihi sellem'in hadis Kudsi de.

إن الله سيخلص رجلا من أمتي على رءوس الخلائق يوم القيامة فينشر عليه تسعة وتسعين سجلا كل سجل مثل مد البصر ثم يقول أتنكر من هذا شيئا أظلمك كتبتي الحافظون فيقول لا يا رب فيقول أفلك عذر فيقول لا يا رب فيقول بلى إن لك عندنا حسنة فإنه لا ظلم عليك اليوم فتخرج بطاقة فيها أشهد أن لا إله إلا الله وأشهد أن محمدا عبده ورسوله فيقول احضر وزنك فيقول يا رب ما هذه البطاقة مع هذه السجلات فقال إنك لا تظلم قال فتوضع السجلات في كفة والبطاقة في كفة فطاشت السجلات وثقلت البطاقة فلا يثقل مع اسم الله شيء

Nitekim Allah bir adamı kurtaracak .......... 99 Sonra Tanrı önünde bir sadaka rekor yayıldı. Kadarıyla göz görebilirsiniz bir not (boyut). Sonra Tanrı, "Bu kayıtlar arasında herhangi orada inkar mı dedim? Does yazar-penulisku menzhalimimu var? Allah, "Eğer bir nedeni var mı?" Adam cevap verdi: "Ey Rabb!" Tanrı Tabii "dedi," dedi adam Hayır, Ey Rabb! '' Diye yanıtladı. " Nitekim bizim kayıtlarında, sen iyilik var. ! Ve gerçekten bugün "dizhalimi kendisine yazdığı bir kart, dışarı gitti olmaz:

أشهد أن لا إله إلا الله وأشهد أن محمدا عبده ورسوله

Sonra Tanrı "timbanganmu getir!" Dedi adam "Ey Rabbku, notlar sadaka (çirkinlik) o bu kartların anlamı budur." Diye cevap verdi O, "Eğer dizhalimi olmaz, bak." Dedi Sonra kayıtları diğer tarafta terazi ve kart bir tarafına yerleştirilmiş. Sonra sadaka hafif olmak kaydeder ve kart ağır olur, hiçbir şey Tanrı adına daha şiddetlidir. [2]

Alimler üçe Tevhid ayırdık.

İlk. Hükümranlığına ve Tevhid.
Yani iç Zahir Tanrı her şeyi, Owner, yaratandır, Giver Rizki, Yang ve kapatılması Rabbi olduğunu kabul etti, evrenin Yang bakım her şeyi üst ve alt hem de.

İkinci. Tevhid Uluhiyyah.
Allah k dışındaki ibadet küçük bir bölümünü açmadan ibadet Allah'ın Yani Birlik. Bu birlik lailaha Illa ifade anlamı, hiçbiri Allah'ın dışında diibadahi hakkına sahiptir. Ayrıca o bir yaratıktır ve sadece Allah sefil ve sefalet ortadan kaldırabilir kişilerin dilekçe verebilirsiniz ederken, Yaratıcı olduğu için. Allah diyor

والذين يدعون من دونه لايستجيبون لهم بشىء إلا كباسط كفيه إلى المآء ليبلغ فاه وماهو ببالغه

Ve onlar Allah'ın dışında ibadet putlara onlar için bir şey verir, ancak edemez ağzına su almak için suya hem avuç içi açıldı, ama su ağzına almak mümkün değildi kişi olarak. [Burada Ar Ra'd: 14].

Bu tevhid amaçla, Allah yaratıklar, elçileri göndermeyi ve onların kitaplarını düşürücü yarattı. Allah dedi.

وماخلقت الجن والإنس إلاليعبدون

Ben cinleri ve insanları yarattı değil, ama onlar bana ibadet olabilir. [Adz Dzariyat: 56].

Kelime.

أتى أمر الله فلا تستعجلوه سبحانه وتعالى عما يشركون ينزل الملائكة بالروح من أمره على من يشآء من عباده أن أنذروا أنه لآإله إلآأنا فاتقون

O, yani, kullarından dilediğini Onun emriyle vahiy (taşıma) ile melekleri düşürür: ". Bu yüzden Bana siz sadık olmak, hiçbir ilah (sağ) ama ben olduğunu, siz bütün uyar" [En-Nahl: 2].

Tauhid bu zaten Rabliğine ve Tevhid kabul antik çağda müşriklerin, tarafından reddedildi. Allah dedi.

قل من يرزقكم من السمآء والأرض أمن يملك السمع والأبصار ومن يخرج الحي من الميت ويخرج الميت من الحي ومن يدبر الأمر فسيقولون الله

De ki: "Kim gökten ve yerden rızık, ya da kimin işitme ve görme yetkili (oluşturulan) verir, ve ölü ve yaşayan ölü bir yaşam yayınladı ve herkese işlerini yönetmek kim?" Bu yüzden, "Tanrı." Cevap verdi [Yunus 31].

Ve Kelime.

ويقولون أئنا لتاركوا ءالهتنا لشاعر مجنون

Ve onlar "Biz deli bir şair olarak bizim tanrı-tanrı terk etmek zorunda mıyım?" Dedi [Kül Saffat: 36].

Sonra Müslüman o da sonuçlarını taşımak, Allah dışında hiçbir tanrı olduğunu bilir kadar ve kapatılması, bu hiçbir şey demek değil miyim Creator, Giver Rizqi olarak Tanrı'yı kabul eder, bilmeli.

Üçüncü. Tevhîd Esma 've doğa.
Yani, Peygamber hadisleri (anlamını çarpıtmak) tasybih (likening), Tahrif'e olmadan otantik ne Tanrı kitapta kendisi için belirlediği kurmak olduğunu, tamtsil (Kira), ta'thil (reddetti) ve takyiif olmadan.

Word'e tutunan.

ليس كمثله شىء وهو السميع البصير

O'na benzer hiçbir kimse yoktur. Ve O, işitendir, görendir. [Şura: 11].

Kuran'da yer alan Allah'ın sıfatları ikiye ayrılır. Yani One ve doğa ficil doğasıdır. Örneğin Özü özellikleri: konuşmak, görmek mümkün, duymak mümkün hayatı, yaşam, bilerek, yüz, eller, buzağılar ve diğerleri. Gibi Ficil özellikler: aşağı, zevk, öfke, kahkaha, mutluluk ve diğerleri gelip konut olarak.

Bu özelliklerin Bizim yükümlülüğü, onu inanmaktır, tasybih, ta'thil, tamtsil ve takyif olmadan Tanrı'ya ayarlayın. Aramızda bazı insan ruhuna ve benzeri gibi Allah'ın ruhunu diyorsun. Biz İmamlar Şafiî rahimahullah sözleriyle olarak takip etmeli: "Ben Allah'a ve tüm bu Tanrı'nın amaçlarına göre Tanrı'dan gelen inanıyorum. Ve ben de Peygamber inanıyorum sallallaahu 'alaihi sellem'in ve Peygamber niyet çerçevesinde Peygamber gelen herkese. "

Dahası Tanrı bize rahmet etsin, O, kardeşlerim biliyorum. Bu tektanrıcılık Tanrı'ya insan tarafından alınan en yüksek yoldur. Tevhid havarilerin ilk vaaz olduğunu. Onlar (durumda) helal ve haram önce (iletmek) monoteizm, vaaz başlar. N Peygamber hep, teslim 10 yıl veya daha fazla Mekke'de yaşayan "Ey insanlar, laailaha illallah kesinlikle şanslı olacak, diyorum."

Tektanrıcılık zaten kalplerinde gömülü olduğunda, daha sonra dua ile başlayan fardhu ayetleri düştü. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Medine'ye hicret kadar artmamıştır.

Sonra emir ve yasaklarına geldi. O kadar kesyirikan bağ punahlah Mekke'de çok çalıştı çünkü Elçi, onları ona itaat etmek yönlendirmek için çalışıyoruz gerekmez. Soyu tükenmiş şirk yapıştırılması, sonra bağlar soyu tükenmiş lainpun. İnananlar olarak Tanrı'yı tarif edilebilir.

إنما كان قول المؤمنين إذا دعوا إلى الله ورسوله ليحكم بينهم أن يقولوا سمعنا وأطعنا

"İşittik ve itaat ettik": Onlar Havari diyorsun arasında hüküm Allah'a ve Resûlüne denir Gerçekte, müminlere cevap. [Bir Nur: 51]

Çünkü tevhid önemi, öylesine zaman Peygamber sallallaahu 'alaihi Yemen gönderildi zaman onun haberciler ve vaizler, o tevhid vaaz başlamak için bunları emretti, Peygamber olarak, o Muadz bin Jabbal anlatan bir kişiye gönderilen sellem'in,

إنك تأتي قوما من أهل الكتاب فليكن أول ما تدعوهم إليه شهادة أن لا إله إلا الله وأني رسول الله فإن هم أطاعوا لذلك فأعلمهم أن الله افترض عليهم خمس صلوات في كل يوم وليلة فإن هم أطاعوا لذلك فأعلمهم أن الله افترض عليهم صدقة تؤخذ من أغنيائهم فترد في فقرائهم فإن هم أطاعوا لذلك فإياك وكرائم أموالهم واتق دعوة المظلوم فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

Şüphesiz sen vaaz ilk vaka lailaha illallah inanç olduğunu let ardından, Kitap halkına gelecek (yani hiçbir tanrı ifade verdi ancak Allah, Ed sağ diibadahi vardır.) Ve ben Messenger gerçekten vardır. Bunun için itaat etseydik, o zaman Allah onlara beş namazı bir gün ve gece yükümlü olduğunu söyle. Onlar itaat etseydik, o zaman Allah zengin onu zorunlu zekat yapılan, onları bilgilendirin ve muhtaç insanlara vermek. Onlar itaat ederseniz, o zaman, çünkü aslında, namaz terzhalimi insanlara karşı Tanrı ile hiçbir perde olduğunu dua değerli hazineleri ve korku kaçının. [3]

Her Müslüman bir ders veya öğretim olarak ya bu akide dikkat etmek için Sonra zorunludur. Ve her vaiz ve öğretmen için bir zorunluluktur her şeyden inanç ilerlemek ve öncelikleri olarak akide yapmak. Çünkü nedeniyle inancına iyi işler iyi ve kötü işler kötü Akide neden olduğu.

ألم تر كيف ضرب الله مثلا كلمة طيبة كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السمآء تؤتي أكلها كل حين بإذن ربها ويضرب الله الأمثال للناس لعلهم يتذكرون ومثل كلمة خبيثة كشجرة خبيثة اجتثت من فوق الأرض مالها من قرار

Onlar her zaman hatırlamak böylece Allah'ın iyi bir ağaç gibi iyi bir cümle benzetmeyi yaptı nasıl fark etmeyin, kökleri sağlam ve göğe dalları (yükselen), ağaç izni Rabbnya.Allah benzetmelerle tarafından her mevsim meyvelerini verir insana bunu yapmak , Ve dünyanın yüzeyinden kökleri tarafından iptal edildi kötü bir ağaca, gibi fakir cümlenin benzetmeyi; Sabit olamaz (dik) bit. [İbrahim: 24-26].

Nihayet, Allah bize ve tüm Müslümanlara iyi ve güvenli bir inancı verebilir. Şüphesiz Allah, sadece o yapma yeteneğine sahiptir.

(11 / Yıl 2 Al Ashalah Dergisi Sayı 17-24 sayfaları çeviren)

[As-i Sünnet 05 / Yıl VII / 1424H / 2003M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel.

No comments:

Post a Comment