!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, September 20, 2015

Prověřit (učit se), to, co bylo vytvořeno Bohem

Jízda nebyla dokončena (373)

(Část 373), Depok, West Java, Indonnesia 19. září 2015 14:19).

Prověřit (učit se), to, co bylo vytvořeno Bohem

První verš odhalil (odhalil) Bůh skrze Gabriel melaikat je Iqro příkaz (Číst) do proroka Mohameda. To znamená, že i když Prorok Muhammad ve stavu negramotnosti ještě Alláh nařídil proroka Mohameda se naučit, zapamatovat a vzpomenout na poznání Boha v podobě Koránu a sunny (al-moudrost).
V rámci obsahu Al-Quran Alláh říká muž, že Země a celý vesmír a všechny bytosti jsou stvořeny Bohem ani Bůh určil osud všech bytostí, a to i listy padají z větví již napsaných Boha v knize:

"Lawh Mahfuz".

Prorok sallallaahu alaihi wa Salamem řekl: "Alláh nastavit všechny osud všech bytostí z padesáti tisíc let před stvořil Bůh nebe a zemi". (HR, Muslim č. 2653).

"Nikdo se neštěstí postihne na zemi a (ani) v sobě, ale je to zapsáno v knize (lawh Mahfuz) před Přinášíme to. Vpravdě je snadné pro Alláha ". (. QS Al-Hadid: 22).

Bůh také nastavit a udržovat hvězdu, a vše, co je v tomto vesmíru, a nechat lidi zkoumat jak vědecky a empriris vše, co bylo stvořil Bůh, takže lidé stále vědí kebenaraan jednotu Boha, a že člověk bylo nařízeno pouze na uctívání Boha, není na jinou hodnotu než Alláha nebo zakázat spáchat vyhýbat (sdružující partnery, u Boha) a zakázané zůstal pohanem.

 (BBC) - nové fotky z kosmické lodi NASA New Horizons zachycuje nízko ležící mlhu lpí na povrchu Pluta.
Drsné horské scenérie planeta Pluto a rozsáhlé pláně jsou také vidět z obrázků.
Prof Alan Stern, vedoucí mise hlavního vědce, řekl: "Tento obrázek opravdu dělá máte pocit, že jste tam, na Plutu, geodetické stav jeho vlastní."
"Ale to obraz je také nový objev ve vědě, odhalující podrobně atmosféry Pluta, hory, ledovce a pláně," dodal.
New Horizons získala mnoho pozornosti poté přechází Pluto dne 14. července, ve vzdálenosti 12,500km.
(NASAImage copyrightNASA)
NASA topografie v rozsahu více široce známý od New Horizons
Vědci tvrdí, že mlha poskytují doplňující důkazy o přítomnosti vody v Pluta, stejně jako na Zemi, ale zahrnuje různé druhy ledu.
NASA kosmická loď začne sběr dat za rok na začátku tohoto měsíce, což umožňuje vědcům pokračovat v jejich topografie Analisia.
Nový pohled na srpku měsíce Pluto byl poslán k Zemi na 13. září.
Dramatické světlo ze slunce pomáhá upozornit na trpasličí planetu rozmanitého terénu a více než tucet vrstvy oparu v atmosféře.

ARTI Podobenství v Koránu


Qur'anul al-Karim jako vodicí kniha obsahuje mnoho užitečných diskusí, které jsou potřebné lidmi za všech podmínek. Například v výukových metod a jak vložit hodnotu v něčí srdce. Použitá metoda je metoda, která je jednoduchá a nejobvyklejší. Mezi jeho metodu je, aby podobenství. Tato metoda se používá k vyjádření problémy jsou velmi naléhavé a zásadní, jako je například problém monoteismu a stavu těch, kteří mentauhidkan Všemohoucího Alláha, Širk problémy a podmínky polytheists, a řady dalších velkých činech. Cílem je samozřejmě pochopit a kázat ušlechtilé hodnoty, které abstraktní způsobem, který je popsán s něčím betonem tak, aby v případě, neviditelné pro oči. Proto, je to nutnost pro zaměstnance, věnovat pozornost a snažit se pochopit smysl podobenství, že.

Zjevení a VĚDA přirovnal S dešťovou vodu
Alláh přirovnal zjevení a znalosti, které Alláh seslal apoštoly s deštěm, zatímco srdce je přirovnán k zemi a do údolí. Vliv vědy a zjevení v srdci přirovnáván k účinku deště na půdě země. Mezi stávající orné půdy, která mohou absorbovat vodu a růst trávu, protože srdce může pochopit zjevení Alláha Všemocného a aby se to stalo v životě.

Mezi země, byl také důvod, který může zadržovat vodu, ale rostliny nemohou tumbuhdi to. Lidé mohou využít uložené vody k uspokojení svých potřeb, jako je pití, koupání, jídlo, a tak dále. To je permisalan pro srdcí lidí, kteří by mohli zapamatovat zjevení a on také menyampaikanya na někoho jiného, on prostě nemohl pochopit do hloubky. Lidé, jako je tento, jsou stále dobré, ale stupeň pod studijních smýšlejících lidí, v první skupině.

Pak je tu také země, která nemůže držet vodu a nemohou růst trávu. Je to podobenství pro srdce, která nemohla mít prospěch vůbec od zjevení, a to jak v oblasti vědy, memorování nebo praxe.

Strana rovnice mezi játry a zemi nebo nad zemí v podobenství se zdá být tak samozřejmé, takže jsou podobnosti mezi deštěm a zjevení. Déšť je zdrojem lidského fyzického života a zdrojem obživy, zjevení a vědy jako zdroje duchovního života nebo lidského srdce.

SENTENCE TAUHID přirovnal k strom dobrým
Alláh také přirovnává výraz jednoty s dobrým stromem vždy plodné pokaždé.

ألم تر كيف ضرب الله مثلا كلمة طيبة كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السماء) 24 (تؤتي أكلها كل حين بإذن ربها ويضرب الله الأمثال للناس لعلهم يتذكرون

Myslíte si, není jasné, jak Bůh udělal dobrý větu podobenství jako dobrý strom, jeho kořeny jsou podnik a jeho pobočky (čnící) do nebe, strom dává jeho ovoce v každém ročním období podle dovolení svého Pána. Bůh podobenství, aby to lidem tak, aby se vždy pamatovat. [Ibrahim / 14: dvacetčtyři-dvacet pět]

Podobně tawheed zasazený strom ve svém srdci. Ten bude i nadále nést ovoce nebo užitek. Mezi ovoce tawheed, tj dobré úmysly, vznešené morálky a dobrých skutků. Tyto výhody jsou nejen ty, kteří si tauhid, ale také vnímána ostatními.

Pohané srovnávat s SPIDER
Alláh přirovnává mnohobožství a polyteisty, kteří hledají útočiště na jiné než Alláh jako pletení pavoučí hnízdo. Vzhledem k tomu, pavučiny jsou nejslabším hnízdo [2], tak, že jeho činy, aby hnízda bude jen to slabší.

مثل الذين اتخذوا من دون الله أولياء كمثل العنكبوت اتخذت بيتا وإن أوهن البيوت لبيت العنكبوت لو كانوا يعلمون

Podobenství o těch, kteří se kromě Boha ochránce je jako pavouk, který dělá dům. A skutečně nejslabší domov je dům se pavoučí kdyby ale věděl. [al-Ankabut / 29: 41]

Podobně modláři, kteří berou jiné než Alláh chrániče. To by oslabilo sebe jen proto, že jeho srdce bylo rozbití vztah s Alláha Všemohoucího. Srdce, jako by to bylo velmi zranitelné ze všech stran, spolu s závislostí na stvoření, pak bude křehčí. Myslel si, že tvor by mohly mít prospěch a zachránit ho před nebezpečím, ale neudělal to.

Samozřejmě velmi odlišné podmínky s podmínkou srdci muslimů, kteří jen spoléhají na Boha Všemohoucího. Jeho srdce je silná v závislosti na síle víry, tauhidi a závislosti na Alláh, kdo všechno zařídil. Stejně smýšlející muslimy, kteří se dopustili, a nad pravidly svého náboženství. Slova a činy zůstává dobrý, bez otroctví bytostí, nespoléhá se na ně úplně.

To je v rozporu s modláři přirovnat k neslyšící MUTE, což je jen přítěží. On nemůže přinést dobrý, i když vzhledem k různé směrnice. Jeho srdce bylo vždy závisí na vůli stvoření, a tak nepřímo zotročil a nemají svobodu. Také diperumpamakan Alláh lidem, kteří padli z výšky a zasažením ptáky a selanjut roztržený roztrhané z formy.

حنفاء لله غير مشركين به ومن يشرك بالله فكأنما خر من السماء فتخطفه الطير أو تهوي به الريح في مكان سحيق

S upřímným k Bohu, ne sdružující nic s ním. Každý, kdo připisují něco k Bohu, pak je to, jako kdyby spadl z nebe a udeřil pták nebo větrem do vzdálených míst. [al-Hajj / 22: 31]

Pokud vše považují za boha se shromáždili, aby co nejvíce malých tvorů, které plují nebudou schopni to udělat. Takže co když sám? Namísto vytváření mouchy, obnovení a kultivovat jídlo, vzít ani oni nemohou létat. Existují nějaké nevýhody horšího než tohle? Je tam neznalost je horší než nevědomost z pohanů? Tento stav ještě zhoršuje mnoho bohů, klaněli, které způsobily jim v žádném případě získat potěšení z toho všeho. Lidé jako je tato, jsou vždy pronásledována smutek a utrpení, které bylo opakovaně zasáhla.

Kdyby Pohané uvědomit, většina z těchto zel, on by pokusí zachránit z různých zel, že. Bude také být vědomi toho, že během této doby měl promarnil jejich mysli poté, co bez ohledu na jejich náboženství. To je v rozporu s muslimy, kteří se věnují pouze Alláh. Jejich srdce jsou klidně na náboženství pravdy. Oni také si uvědomit, že ovoce bude možné získat mnohem lepší, že věčné štěstí v životě je také věčný.

Amal sluha jsou jako GARDEN
V dalším podobenství, Alláh přirovnává činy, jako je zahrada.

ومثل الذين ينفقون أموالهم ابتغاء مرضات الله وتثبيتا من أنفسهم كمثل جنة بربوة أصابها وابل فآتت أكلها ضعفين فإن لم يصبها وابل فطل والله بما تعملون بصير

Podobenství z těch, kteří tráví svůj majetek hledá potěšení Boha a pro pevnost své duše, jako zahrada, která se nachází na náhorní plošině, která je napojena déšť, pak to přináší své ovoce dvojí. Je-li silný déšť není voda, pak slabý déšť (bylo dostačující). A Bůh je Věštec z toho, co děláte. [al-Baqarah / 2: 265]

Alláh zmiňuje skutek udělat s upřímností, snížené o vše, co může zničit zahrady umístěné jako nejlepší místo, jen vítr a slunce, a ne krátký na zásobování vodou. Taková půda, i když není ovlivněn silným deštěm, například, jen mrholení, pak je dost, aby to úrodná rostoucí média. Jsou-li splněny tyto prvky, pak samozřejmě výsledný ovoce bude velmi uspokojivé, listy jsou husté a stinné a chladný vzduch. Majitel bude vždy sklízet výsledky bez obav.

Ale pokud jsou zasaženy suchem nebo katastrofy udeřil a spálili.

أيود أحدكم أن تكون له جنة من نخيل وأعناب تجري من تحتها الأنهار له فيها من كل الثمرات وأصابه الكبر وله ذرية ضعفاء فأصابها إعصار فيه نار فاحترقت كذلك يبين الله لكم الآيات لعلكم تتفكرون

Je jedním z vás, kteří by chtěli mít zahradu termínů a hrozny, které tekla pod řek; měla na zahradě všechny druhy ovoce, pak přišla stáří muže, on měl mít děti, které jsou ještě malé. Pak větrná farma hlasitý obsahující oheň a spálil. Tak Bůh vysvětluje své verše na vás jinak si o tom myslíte. [al-Baqarah / 2: 266]

Pak je podobenstvím o lidi, kteří dělají praxi a pak udělal něco, co poškozuje a ničí to, co udělal, jako je ulejvat, nifaq nebo jiné nemorálním jednání, které by mohly vyhladit odměnu. Jak ztratit!

Z tohoto podobenství, můžeme konstatovat, že lidé, kteří nemají žádnou víru, jako na všech lidí, kteří nemají zahradu vůbec.

Strana rovnice mezi charitu a na zahradě je kvalita oblasti silně ovlivněna přiměřenosti vody, úrodnosti půdy a laskavost místě. Tak také s činy. Deeds byl silně ovlivňován zjevení jako výživné jater. Potom se pachatel rovněž dokončil všechny požadavky přijetí charity, které produkují uspokojivé výsledky.

A ještě mnoho perumpaman hostila Alláh v koránu. Různé podobenství lze pochopit jen lidé, kteří mají smysl. Jsou-li tyto podobenství aplikovány na diperumpamakan, pak se vše objeví jasné.

(Citace z knihy Al-Qawâidul hisan, Sheikh Abdurrahman bin Nasir as-Sa`di, pravidlo dvacátádruhého)

[Kopírované z časopisu vydání As-Sunna 01 / rok XV / 1432H / 2011. Publikováno Lajnah Foundation Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

No comments:

Post a Comment