!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, September 15, 2015

Sadece Allah'tan korkun.

Bitmiş değildi binmek (371)

(Bölüm 371), Depok, Batı Java, Indonnesia, 16 Eylül 2015, 01:29).

Sadece Allah'tan korkun.

Kur'an ve Hadis (Sünnet) 'de sözünü Tanrı gökleri ve yeryüzünü ve tüm canlıları yaratan Allah olduğu tek şey insanlık korkmak o adamı anlatır.
İnsan (müminler) Allah da insanın bir numaralı düşmanı şeytan (Şeytan) ve şirke ve putperestler olanlar olduğu konusunda uyardı.
Ama bu putperest şirk ve insanları (Müslümanlar / inanç) yapan adam onlara tövbe olduğunu, şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) yapmaya devam ve Allah'a inanmama hemen ve inanç bırakmayın, böylece Kur'ân ve Sünnet uygun rehberlik anlatmak için emredildi.
Onlar kafirler ve (savaş) Müslümanlar düşman şirke ve zulmetmek elbette Müslümanlar yaparsanız, Müslümanlar Peygamber Bedir ve Uhud gibi (Allah yolunda savaşan) fisabilillah cihad yaparak kendilerini savunmak zorundadırlar.
Yeterince ateş gücü ve sofistike yoktu, tabii ki Allah Bedir savaşında olduğu gibi, Allah Hz Muhammed'in düşmanları mücadele melekler gönderir, Allah'a yardım etmesi için Tanrı'ya dua etmeliyiz.
Tarih kayıtları, Kuran'da Allah'a söylediğim gibi, her zaman putperest (insanlar kaçınmak do) müminlerin düşmanları ve her zaman öldürmek ve Nuh, Musa (Firavun ve ordusu) zamanında başlayarak, Allah'ın haberciler öldürecek bir millet, Rasul (İsa Aleyhisselam) öldürmek istedi Yahudiler, hem de diğer düşman kafirler Müslümanların. Sabırlı olanlar, ya da Tanrı'nın gerçekten sadece korkuyor eklerseniz Düşmanlık, Allah'tan bütün bir test oldu. Ve biz şimdi İslam'ın dizolimi düşmanı olan kardeşlerimize yardımcı olsun test ettik.
Isim Müslümanlar için çok tanıdık Aksa Camii olduğunu. Kudüs'te Camii Büyük Mekke'de Camii ve Medine'de Mescid-i Nebevi'ye sonra Müslümanlar için üçüncü kutsal cami olduğunu.

Ayrıca her zaman bilseydim Müslümanların çoğu bir Mekke cami namazı ilk kez oldu. Peygamber Mekke'den Medine'ye hicret sonrası yeni pozisyon 17. Grand Camii'nde Kâbe'yi değiştirildi.

Bu caminin en ünlü hikaye İsra Peygamber-i Haram'a son yolculuk haline denir yıl 620 Aksa Camii'nde İsra 've Kandili meselesi olabilir. Bu yerden de Peygamberimiz yedi Sidrat Al Muntaha veya lapis gökyüzüne bir yolculuk başladı.

Zaman çok cami de Baitul Makdis adıyla bilinen İsra 've Kandili, gece Peygamber'in birlikte cemaatle imam olarak namazı 25 havari ve peygamberler 160,000'den fazla yeri olduğuna inanılıyor.

Aksa Camii de üç dinin, İslam, Hıristiyanlık ve Yahudiliğin kutsal kompleks duran ünlüdür. Tarihinin, cami İslam kadar Roma, Bizans, gelen, büyük güçlerin kontrolü altında bir kez oldu.

Aksa Camii Müslümanlar ile çok yakından gerçekten de. Ancak, gerçeklerin bir dizi yaygın olarak bu saygıdeğer cami hakkında bilinmeyen vardır.
Birçok Camiler

El Aksa adı aslında Filistin bu doğu kesiminde yer alan siteye başvurmak için kullanılır. Aslında, Aksa Camii sitede sadece cami değil. Karışıklığı önlemek için, tarihi kompleksi Al Haram Asyarif takma görkemli kutsal topraklara adıyla adlandırılır.

Aksa Camii, bu karmaşık sadece cami değil. Camiler de yakından İslam tarihi ile ilgili idi. Ilave Aksa Camii'nde Kıble Camisi, Rock Mescid Sakhra takma Dome, Burak Camii, Mescit Marwani ve diğerleri vardır.

Bir resim Rock Camii Kubbe izlerken en yaygın hata oluşur. Aksa Camii ise bu camiyi görüyor Birçok kişi. Aksa Camii ve Kubbet Oysa tamamen farklıdır.

Kubbet-üs Sahra altın kubbesi vardır. Bu kubbe altın ile kaplanmıştır söylenir. Cami, aynı zamanda Kudüs simgelerden biridir. Birçok kişi bu binayı Aksa Camii düşünün. Google Aksa Camii ile arama yaparken, aslında, ortaya baskın resim kubbe berraklığı Al Sakhra caminin resmidir.

Aksa Camii güney Mescid Sakhra yer almaktadır. Binanın yaklaşık 83 metre uzunluğu. 56 metre genişliği. Yaklaşık 5000 kişi bu camiyi konaklayabilir başardık. Yaklaşık 144.000 metrekare kaplama çevredeki ile birleştiğinde ise. 400.000 tapanların yükleyin.

Aksa Camii kubbe daha koyu teneke yapılır çünkü. Bu Cami 40 yıl sonra Kâbe peygamber geleneği göre inşa edilmiştir.
Peygamberler Türbesi

Peygamberler bu yerde gömülü tam olarak nasıl hiçbir kayıt yoktu. Ama açıkça, birçok peygamber ve burada gömülüdür Salman Farsi olarak Peygamber'in, yoldaşları.

Süleyman Peygamber, bir i Aksa Camii çevresinde öldüğü sanılıyor oldu. Mezarı şiddetle zaten burada olması tahmin edilmektedir.
(BBC) - Kudüs'te El-Aksa cami bileşik Filistin protestocular ve İsrail polisi arasında çıkan çatışmalarda üçüncü gün, Salı, 15 Eylül girdi.
Protestocular İsrail güvenlik güçlerine kayalar, havai fişek, beton parçaları ve molotof kokteyli attı, polis yetkilileri İsrail'in dedi.
İki Filistinli tutuklandı söyledi ve beş polis memuru hafif yaralandı.
Durum daha sonra kısa bir süre aşılabilir ve El-Aksa kompleksi ziyaretçilere açıldı.
İsrail ve Filistin arasındaki gerginlik Müslüman ya da Yahudi-çoğunlukla site tarafından ya saflaştırılmış -ki Mescid-i Aksa.
İsrail Yahudiler Filistinlilerin bir provokasyon olarak kabul cami kompleksi, ziyarete izin vermek.
Reaksiyon Ürdün
BM ve ABD hükümeti kısıtlama göstermek için her iki tarafta çağırdı.
İsrail ve Filistin, Ürdün komşu ülkeler, İsrail Mescid-i Aksa'nın ve çevresi düzeni yeniden gerektiği konusunda uyardı.
Değilse o zaman bu durum İsrail ve Amman'da hükümet arasındaki ilişkiyi tehdit eder.
"Kudüs'te her türlü provokasyon Ürdün başka seçeneğim yoktu. İsrail-Ürdün ilişkileri etkileyecektir, ama sağlam eylemde," Ürdün Kralı Abdullah dedi.
Ürdün İsrail ile barış anlaşması El-Aksa bileşiğinde İslamlaşma tüm yönleriyle sorumludur imzaladı.

Çatışmalar Doğu Kudüs'teki El-Aksa cami bileşik patlak İsrail polisi caminin sonra bileşik girdi.
İsrail medyası Ynet News, polis teşkilatının onlarca bölgeye girdi taş ve havai fişek ile Filistinlileri karşıladı bildirdi.
Benzer çatışmalar Temmuz ayı sonlarında meydana geldi.
Üç din için de kutsal bölge, Filistinliler ile İsrailliler arasında politik ve dini gerilimlerin kaynağı olduğunu ve sık sık şiddetli çatışmalara yol açtı.
Gerginlikler de Yahudiler iddia Harem-üş-Şerif kompleksine Yahudi ziyaretçilerin girişini bloke iki İslami gruplar yasaklandı İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon eylemi izleyen iki hafta önce yine ortaya çıktı.
En son çatışmalar Salı gecesi kadar zaman günbatımı Pazar günü (13/9) başlar törenle Yahudi Yeni Yıl, Roş Aşana, saatler kala patlak verdi.

Bir Müslümanın HAYATINDA TANRI SWT VE ETKİ İLE KORKUSU

Tarafından
Şeyh Dr. Ali el-Hudzaifi Hafizhahullah


Kalbin uygulaması, büyük ve şanlı bir konu. Bacaklarda hareket sadece kalbini takip et, çünkü liyakat ve günah, bacaklarda amel daha büyüktür. Bu nedenle, söylenir, "kalp bacaklarda ve diğer vücut üyesi erkek hükümdarı olduğunu."

Kötü amelleri uzaklaşmış olabilir ve dünyaya karşı sofuluk tutumu yol açabilir ve şehvet frenleyebilir iyi işler yapıyor teşvik ediyoruz ve bu amaçla sevgi duygusunu teşvik edebilir kalbin pratiği arasında, Allah'a Khauf (korku) ve kral '(umut)' dir Yüce.

Khauf bütün iyilik kalp rehberlik ve kral 'onu Yüce Allah zevk ve ödül kazanmak sürdü ise, tüm kötülüklerden onu engelleyecektir Yüce Allah için (korku), büyük işler yapmak için tutku üfledi.

Yüce Allah korkusu tevhid bir dal sadece Yüce Allah ayrılacaktır gerekir. Allah Subhanahu wa Ta'ala O'na karşı gelmekten sakının ve O'nun dışında korku yasaklamak için adam emretti. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إنما ذلكم الشيطان يخوف أولياءه فلا تخافوهم وخافون إن كنتم مؤمنين

Nitekim, onun arkadaşları (Kureyş müşrik) Eğer gerçekten müminler iseniz, bu nedenle, Beni onlardan korkmak, ama korkmayın [Ali ile şeytan korkutmak (siz) başka bir şey vardı İmran / 3: 175]

Yüce Allah da diyor ki:

فلا تخشوا الناس واخشون ولا تشتروا بآياتي ثمنا قليلا

Bu nedenle insanlara korkmayın, (ancak) benden korkun. Ve küçük bir fiyat ile benim ayetleri alışverişinde yok. [el-Maidah / 5: 44]

Ayrıca, Allah Subhanahu wa Ta'ala shalihnya uygulama almadı endişeli kaygı, depresif ve yasadışı eylemlerin bir sonucu olarak Yüce Allah maruz azabı endişeli ya da yükümlülüklerini terk: korku ile kastedilen nedir. Bu korku ile, ruh haram şeylerden effect ve iyilik yapmak için koştu edilecektir.

Cenab-ı Allah tarafından ödülleri vaat edildi yukarıda belirtildiği gibi korku olan kişi, pek çok ayette büyük. Yüce Allah kelimesi Bunların arasında:

ولمن خاف مقام ربه جنتان) 46 (فبأي آلاء ربكما تكذبان) 47 (ذواتا أفنان

Allah korkan insanlar iki cennet olsun. Rabbi inkar hangisinin sonra iyilik? Ağaçlar ve meyveler [Rahman / 55: 46-48] vardır Hem cennet

Cenab-ı Allah O'na korkanlar, o sevmiyor şeylerden kurtardı yeterliliğini verilen ve güzel bir sonla verileceği vaaz.
Biz Selef alimlerinin hayatlarını incelemek, biz Yüce Allah korkusu kalplerini hakim olmuş bulabilirsiniz. Bu uygulamayı geliştirmek ve Yüce Allah lütfu beklemek devam etmelerini teşvik eder. Bu nedenle, hayatlarının koşullar her zaman da iyi ömrünün sonuna yanı sıra tam bir nimet pratik vardır, iyi olmuştur.

Övgüye korku yasadışı eylemlerin engelleme, iyi işler sürücüler korkudur. Korku o limiti aştığını, bu Yüce Allah rahmet doğa umutsuzluğa neden olacaktır.

İbn Receb el-Hanbeli rahimahullah ", bir hizmetli fardhu olduğu ve uzak yasak şeyleri yapmak için itilmiş olabilir bir korku boyutu olmalıdır korku Seviyeleri dedi. Daha fazla düzeylerinden daha da nafile (sünnet uygulama) ve itaat yapmak tutkulu ruhunu uyandırmak yukarıda ki ise mekruh önlemek ve izin verilen şeylere aşırı değil, o zaman tüm övgüye erdem. Korku daha yukarıda bir şey daha hastalık, ölüm veya iş her türlü kesip kalıcı anksiyete neden olabilir, o zaman böyle bir korku övgüye değil. "

Bu dünyada hayatını yaşarken o korku bir Müslüman tarafından sahip olunan gerekir. Peki kral 'olacak?

Kral 'diye yapmıştı iyi işler karşılığında Allah'ın ödül elde etmek arzusu olduğunu. Böylece kral gereksinimi 'iyi işler yapıyor, yasak konuları bırakın veya onun tövbe. Yüce Allah için arzu ve umut itaat etmek, yükümlülük terk gelince, o zaman kral değil 'ama Cenâb-ı Allah diyor ki, oysa sadece Yüce Allah vatana ihanet güvenli hissettim:

أفأمنوا مكر الله فلا يأمن مكر الله إلا القوم الخاسرون

Allah'ın (beklenmeyen) azabından güvende hissediyor musunuz? Vatana ihanet kaybedenler [: 99 el-A'raf / 7] oranag dışında bu Allah'tan güvenli değildir

Yüce Allah kralı 'oldu amelleri olmadan, iyi işler yaptıktan sonra, kral' var olmadığını açıklıyor. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الذين يتلون كتاب الله وأقاموا الصلاة وأنفقوا مما رزقناهم سرا وعلانية يرجون تجارة لن تبور

Nitekim, Allah'ın Kitabını okuyanlar, namazı dosdoğru ve biz gizlice veya açıkça onlara verdik ne harcamak, onlar söner asla ticaret bekliyoruz bizleriz. [Fatır / 35: 29]

Yüce Allah da diyor ki:

إن الذين آمنوا والذين هاجروا وجاهدوا في سبيل الله أولئك يرجون رحمت الله والله غفور رحيم

Şüphesiz göç ve Allah yolunda cihad edenler iman edenlere, Allah'ın lütfu bekliyoruz olanlar, Allah bağışlayandır, esirgeyendir. [Bakara / 2: 218]

Raja 'yanı sıra El-Khauf Yüce Allah dışında bir uzak döndü olmamalıdır ibadet kalbidir. Yüce Allah dışında bir memalingkannya varsa, o şirk bir su birikintisi içine düşmüş.

Ve Kral 'Yüce Allah yakın çizmek yakın tesistir. Bir hadiste Cenâb-ı Allah diyor ki Kudsi açıkladı:

أنا عند ظن عبدي بي وأنا معه إذا ذكرني

Kulum Bana iddia edildiği gibi ben. O hatırlar Ve onunla oldu benim

Bir Müslüman tarafından yapılmalıdır hangi arası Khauf ve kral 'birleştirmektir. Her ikisi de dengeli olmalıdır. Yani Peygamber ve Messenger ve Müslümanların durumdur. Cenâb-ı Allah diyor ki:

تتجافى جنوبهم عن المضاجع يدعون ربهم خوفا وطمعا ومما رزقناهم ينفقون

Hull onlar yatağa uzak ve her zaman korku ve ümit ile Rabbine dua etti ve onlar verdiğimiz hüküm geçirirler. [as-Sajadah / 32: 16]

Müslüman Yüce Allah kapsama lütuf bilir ne zaman, onu cömertlik, onun cennet genişliği ve sadaka shalihnya sevabı miktarı, ruhunu, sakin harika rahatlamış olacaktır olan günahları af vererek onu rahatlatmak ve o devam edecek Sürekli iyimser ve Yüce Allah yanında orada ne ulaşmak için iddialı. Allah'ın azabı çok zor ona işkence ne kadar ağır öğrendim yerine, onun hesapları, kıyamet o kadar dikkatli ve Cehennem kadar korkunç, hem de ahirette çeşitli işkence, sonra ruhu önlenecek, dizginsiz, her zaman tetikte ve için korku olduğunu ihlali.

O, Ebu Hureyre'den radi anhudan bir hadis de, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in tarafından dediler çünkü:

لو يعلم المؤمن ما عند الله من العقوبة, ما طمع بجنته أحد, ولو يعلم الكافر ما عند الله من الرحمة, ما قنط من جنته أحد

Bir mümin, Allah'ın tarafında azabı, onun cennet ulaşmak için çok iddialı olacağını mutlaka kimse biliyor varsayalım. Ve kâfirler Allah'ın merhamet, onun ulaşmak cennet umutsuzluk olur mutlaka kimse biliyorsanız
[HR. Müslim]

Kitabında Madârijus Salikin İmam İbn-i Kayyim rahimahullah Yüce Allah için giderken kalbi (adam) başkanı olarak Allah'ın sevgisi, el-Khauf (korku) ve Kral 'iki iken nerede bir kuş gibi "dedi kanatlar. Baş ve iki sağlıklı kanatları, o iyi uçacak. Baş sonra kaybolursa Ancak, o ölecekti ve o iki kanat kaybetti eğer o avcı ya da şahin kurbanı olacak. "

Yüce Allah bize nasip ve dünya hile dolu olduğunu biz gerçek hayatta ne gerek tüm Müslümanlara duygusu olabilir.

el-Khauf, Yüce Allah gazap ve ceza yani korku. Sağlıklı bir durumda ne zaman, bize güçlendirilmelidir gerektiğini düşünüyorum. Özellikle dünyanın sonuçta onların kalplerini neden dhikrullah ihmal onları neden yanlış güzelliği ile çoğu insan aldatmak sahip olduğu bu çağda, olsa sert taş dağ daha da zorlaşacaktır. Na'udzubillah.

Ama kral 'yani umut ya da hırs biz Yüce Allah rahmet umutsuzluğa düşmeyin o da kalplerimiz kaybolur için değil söz Yüce Allah ödül elde etmek.

el-Khauf şey Yüce Allah haklarını uygulamak acele ve ihmal uzak onu tutmak için bir Müslüman gerektirir. Lezzet de menzhalimi başkalarını yapıyor ve adil, güvenilir, dürüst olmak için motive ve başkalarının haklarını israf değil önlenmiş olacaktır.

Bu kalbinde gömülü korku aynı zamanda dünyanın aldatma onu kurtaracak, o zaman dünyaya uyarı, çünkü o, yasak şehvet yıkanıp değildi.

Ya Allah! Bize ahlaksız eylemlerden bize engel olabilir korkuyu Anugerahkanlah; Cennet thy için bize yol olabilir bizim itaat Anugerahkanlah; Ve biz felaketler hissediyorum hangi güven anugerahkanlah dünyası onlar ışık olabilir.

(El-Khaufu minallah wa fi Hayâtil Atsaruhu Müslüman unvanıyla Shafar 1434 on 8 Şeyh Dr. Ali el-Hudzaifi hafizhahullah tarafından teslim Masjidin Nabawi Cuma vaazında uyarlanmıştır)

[As-i Sünnet 11 / Yıl XVII / 1435H / 2014M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment