!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, September 15, 2015

Sadzenie drzew może być nagrodzony, wycinkę drzew może grzeszyć.

Jazda nie została ukończona (370)

(Część trzysta siedemdziesiąt), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia 14 września 2015 16:03 pm).

Sadzenie drzew może być nagrodzony, wycinkę drzew może grzeszyć.

Bóg w swoim słowie, w Koranie ostrzega ludzi nie zawsze robią zła na ziemi, takie jak wycinanie drzew na woli, ludzie zabijają się nawzajem i zobowiązać się uchylać (kojarzenie partnerów z Bogiem).
Ponieważ ludzka chciwość dowolnie wycinać drzew i leniwy sadzenia drzew w ich środowisku, wycinka drzew spowodowało wylesiania, las zamienił się w jałową pustynię, powodując globalne zmiany klimatyczne.
W Indonezji, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne na świeżym gruntów rolnych przez wypalanie lasów, wynik jest teraz Sumatra, Borneo, Malezja i Singapur, nawet wpływ zanieczyszczenia powietrza w postaci dymu.
Więc teraz mamy do czynienia z ekstremalną pogoda, burze piaskowe, susze, powodzie i inne klęski żywiołowe.
W 1969 roku, na wybrzeżu Kampung Baru Central, miasta Balikpapan, East Kalimantan, codziennie rano lub wieczorem z prostego sprzętu nadal mogę wywołać różnego rodzaju ryby i kalmary i krab krab na plaży, tak, że moja matka praktycznie nie trzeba kupować ryby i krab krab na rynku, ale kiedy wrócę ponownie w tym samym miejscu w 1990 roku, a nie ryby i kraby kraba dostać, bo brzeg został zanieczyszczony różnymi zanieczyszczeniami brudne od ropy naftowej na odpady z tworzyw sztucznych. Wierzę, że ten sam los doświadczył również na wybrzeżu w innych wysp w Indonezji, a nawet na świecie.
Każdy bagażnik (odsetki), które posadziliśmy dać błogosławieństwo dla organizmów żywych, od tlenu, owoce, tak jako ptaków postoju i innych zwierząt, tak, że Bóg obiecuje wielką nagrodę dla tych, którzy rosną lub utrzymania, w przeciwieństwie do sprawcy szkody w ziemia, łapczywie wycinanie lasów otrzyma karę w świecie (huragany, susze, dymu), jak również kary / kara w zyciu (piekło).

(BBC) - globalna Pemanasa? Zmiana klimatu? Jeśli czytasz gazety, słuchać radia, oglądać telewizję i korzystać z Internetu, muszą mieć zarówno już znane na uwadze.

Klimat się zmienił, a temperatura na Ziemi wzrośnie, jak powiedział minister środowiska Rachmat Witoelar.

"Zmiana nie jest jasne, w sezonie. Pora deszczowa jest suche, suche deszcze sezonu. Jest to jeden z zmianą klimatu. To z powodu zmian klimatu."

"Dla rybaków, są też prądy morskie, które zmieniają, temperatura wody morskiej zmienia się również ze zmianą oznacza, że ryby zmieniło", dodał Rachmat.

"Są też rafy koralowe uszkodzone przez podgrzanie wody morskiej i morskiej fauny i flory, tak mikroplankton uszkodzony. Więc to działo się dziwne rzeczy", powiedział minister.


Im więcej ciepła
Ale co w życiu codziennym? Odwiedziłem niektóre z miejsc, z pytaniem, co się zmieniło w przyrodzie, w porównaniu do sytuacji, 10 czy 20 lat temu?

Pierwszym celem Malinau District, East Kalimantan, zwany Conservation District. O łącznej powierzchni 4,2 mln ha, o powierzchni 3,9 mln, czyli około 90%, jest to obszar leśny, w tym KMNP i chronionych lasów. 4 godziny wycieczkę łodzią z Tarakan.

Humań, 37 lat, została do życia z łodzi motorowych od 1990 roku, a on mówi, nic się nie zmieniło od Sesayap rzeki, która przechodzi przez kilkanaście lat.

"Jeśli pierwszy rzadkie gusung, w środku rzeki pojawił się nowy wyspę piasek zmieszany gleby. Być może ze względu na wpływ powodzi, jeśli pierwszy z 1990 było rzadko powodzi, ale po roku 1995 w momencie startu berunculan gusung," Humań powiedział.

Jeśli używany rzadko zalewa ale teraz to chyba dlatego, że wiele z drewna zebrano, często powodzi. Jeśli deszcz pewnością powodzi
Uman
Sapi Island, około godziny jazdy od stolicy powiatowej Malinau, nadal czuje się zielenią.

W niektórych miejscach widoczne były wyczyszczone pole znaki mieszkańcom Lundayah za pomocą systemu rotacji upraw.

Starsi Lundayeh, Nowy Belapang, opowiada.

W przeszłości, powiedział Belapang Tak więc, jeśli obywatele rolnictwa, ryż żyznej-płodne, inne rośliny są również dobre. "Jako, że w istocie owoców jesteśmy sadzenia nasion słodycz, a słodycz na pewno," powiedział.

"Ale teraz inny, jeśli istota słodko-kwaśnych nasion do sadzenia gotowych. Drzewa, które Rambutan i durian kwasów owocowych, jeśli pierwsza gruba, teraz cienkie," powiedział.

Belapang powiedział, że nie wie, co spowodowało zmianę.

"Teraz bardziej i szybko wysycha," Przed 1950 pozostawić do wyschnięcia na 3 miesiące, woda nie jest tak szybkie i upadki, ale teraz suche jeden miesiąc tylko woda wyschła, "powiedział.

"Teraz trawa na brzegu rzeki, gdy susza zwiędły, ale nawet nie 3 miesięcy suchej trawy na brzegu rzeki, które nie więdną", powiedział Belapang.

Inni rolnicy, Martin Ukung, czuć pogodę w miejscowości, Pulau SAPI, tym więcej ciepła.

"To jest moje doświadczenie jest wynikiem gorącej owoców kwitnienia tak zwiędły przez ciepło i nie tak owocne. To jest moje doświadczenie z ostatnich 10 lat. Kwitnie ale nie tak owoc".

"Słońce jest za gorąco, ale teraz nie wiem, co jest przyczyną. Ale czujemy się naprawdę robi się gorąco".


Wybuchowy
Z Borneo, przeszedłem do Sulawesi. Bajoe Tribal dziecku kąpiel w jej podwórku. Około 15 minut kości, Celebes Południowy.

Dzieci Bajoe
Bajoe Większość rybaków użyciu materiałów wybuchowych do połowu ryb

Niedaleko od portu promowego Bone-Kolaka, około 400 gospodarstw domowych mieszka w wiosce plemienia Bajoe Kolaka, Kampung Bajoe.

Mimo że tradycja życia na morzu od dawna opuszczony, małe kałuże słonawej pozostaje pod scenie domu.

Bajoe Większość rybaków użyciu materiałów wybuchowych do połowu ryb, a następnie kompresorów tlenowych do nurkowania i silnika łodzi na morzu. Wędki, ekran i odporność naturalnego oddychania dawna opuszczony.

Jak złapać rybę zmieniających się trudniej dostać rybę, powiedział rybak Bajoe który był rybakiem od 30 lat.

"Im bardziej trudne do ryb. Jeśli pierwszy był pięć kilometrów samotnie mogą łowić ryby, teraz mają dziesiątki kilometrów."

Co powoduje? "Być może dlatego, że więcej można łowić ryby z dużych statków", dodał.


Bardzo zależna
Lompo Barrang Island, około 2 godziny jazdy motorówką z Makassar, South Sulawesi, głównie zaludnionych egzystencja jest wędkarstwo.

Dzięki technologii łodzi motorowych i sieci rybackich, byli praktycznie nadal silnie uzależniona od natury. Ale natura wokół Barrang lompo zaczęła się zmieniać, mówi pan Hasbi, jedna osoba wsi starsi.

"Teraz pora deszczowa wydawało się pochodzić coraz późno. My, a także innych obywateli, było się gorąco", powiedział Hasbi.

Tymczasem Sahbudin, rybak, nadal nie wyjść w morze w połowie października, ale zwykle już zaczęły spadać na ryby.

"Jak to zwykle spokojny, ale teraz, teraz to jest wciąż wieje wschodni wiatr, więc nie idziemy w dół do morza", powiedział.

"Rzeczywiście, wiatr Wschodu mogą również udać się do morza, ale to jest tak trudne, jak trudne", powiedział Sahbudin.

Teraz wiatr szybciej w porównaniu do lat ubiegłych
Sahbudin
Makassar w South Sulawesi, że Yogyakarta i nadal nosi to samo pytanie. W połowie października, deszcz nadal dobrze się Suparno powiedział.

"Zwykle już istnieje, ale nie istnieje. To powinna być deszcz nie raz lub dwa razy w miesiącu, ale nie ma. A teraz ruszcie, opiekanie tylko wtedy, gdy to zwykle pada."

Chociaż deszcz nie upadł na ziemię Suparno szczęście nadal będą mogli korzystać z wody z rzeki Kulon Progo, ale dla rolników zależne od deszczu, opóźnień lub braku deszczu zmieniającym strukturę upraw. Widyatmoko są rolnicy w Ketingan, Yogyakarta.

"W porównaniu do poprzednich lat, wyraźnie włosów. Zazwyczaj udało nam sadzić ryż, a teraz nie jest. A to może być postrzegane trzciny cukrowej są również doświadcza suszy", powiedział Widyatmoko.


Nie łatwo
I co powoduje? Dolvina Ukung Damus polityka Chief Wildlife Fund WWF w Malinau wierzy, wciąż trudno wytłumaczyć rolnikom Dayak Lundayeh temat przyczyn naturalnych zmian.

"To nie jest łatwe do wyjaśnienia globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych do publicznej wiadomości," powiedział.

"A także to nie jest jeszcze pewne, czy powodzie i susze spowodowane tym," dodał.

"Jesteśmy tutaj, wykonując obliczenia opadów od 10 lat, ale nie jest jeszcze pewne, że przyczyną zmian klimatu, zwłaszcza w Kalimantan jest stosunkowo jeszcze dużo lasów", powiedział Dolvina.

Ale doktor Rizaldi Boer, szef Akademii Rolniczej Iklimatologi Bogor, potwierdza, że zmiany klimatu są już odczuwalne bezpośrednio przez ludzi.

"Nie zgadzam się koncepcyjnie, ale to już się dzieje," powiedział Dr. Rizaldi Boer.

Niezależnie od przyczyny, zmian klimatycznych lub globalnego ocieplenia, najwyraźniej rolnicy i rybacy, którzy zależą od natury, zaczął czuć, że świat się zmienił. (BBC / Liston Siregar)

INDONEZJA AS RANKING pierwszą stratę lasu
Szkoda, kiedy moratorium rejestrowania zrobić, ale mimo wylesianie trwa nawet wzrosła. To, że utrata danych lasów w Indonezji znacznie wzrósł w ciągu ostatnich 12 lat, donosi nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Science.

Badania, prowadzone przez Matt Hansen z Uniwersytetu Maryland, okazało się, że Indonezja stracił 15,8 mln ha w latach 2000 i 2012, w rankingu piąte tyłu Rosji, Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pod względem utraty leśnej. Jeśli chodzi o około 7 mln ha uprawy w danym okresie.

Jednak z pięciu krajów, w lesie powyżej, w oparciu o procent, a następnie Indonezja jest w pierwszym szeregu tempa utraty leśnej 8,4 proc. Dla porównania, tylko Brazylia straciła połowę tych proporcjach.

98 procent utraty lasów w Indonezji, wylesianie w wysokiej gęstości obszarów leśnych na Sumatrze i Borneo, w miejscu, gdzie w wyniku konwersji przemysłowych plantacji drewna i plantacji palm olejowych rozwija się bardzo powszechne w ciągu ostatnich 20 lat. Riau Województwo jest najwyższa, a wydana przez naukowców w animacji w następujący sposób:Wycinanie lasów wzrosła również w Indonezji. W lesie wskaźnik strat rok 2011/2012 osiągnęła najwyższy poziom od końca 1990, choć rząd wydał zakaz moratorium (moratorium) za 65 mln ha lasów, torfowisk pierwotnych lasów i. Dane wykazały moratorium leśnej, który został wdrożony w ramach zaangażowania w Indonezji w celu zmniejszenia emisji z wylesiania i degradacji lasów, może nie jak pierwotnie przewidywanego przeznaczenia.
Badanie wydany w tym bardzo sprzeczne z danych opublikowanych w tym roku przez Ministerstwo Leśnictwa Indonezji, który twierdził, że roczna wylesianie znacznie spadła od roku 2005/2006. Dane mogą być spowodowane różnicami w metodologii obliczeń.
Ministerstwo Leśnictwa szacunki zaniedbania wylesiania na ziemi poza obszarem leśnym i nie obejmuje konwersję naturalnych lasów do przemysłowych plantacji drzew, które wciąż uznawanych przez Ministerstwo Leśnictwa w klasyfikacji "lasu".
Nowe dane, oparte na wynikach renderowania 650.000 zdjęć NASA Landsat zdjęciowych przez Google Earth Engine za pośrednictwem modelu cloud computing, opublikowane kompleksowa baza globalnej leśnej mapie jest interaktywny. Dane te są dostępne w wolnej treści w http://earthenginepartners.appspot.com/science-2013-global-forest


Hansen, który opublikował wiele prac na wylesianie, powiedział, że ma nadzieję, że mapa może pomóc krajom rozwój lepszej polityki w celu zmniejszenia strat leśnej.

"Jest to pierwsza próba zapewnienia konsekwentnej zmiany map leśnych, zarówno w skali globalnej jak i na poziomie lokalnym," Hansen powiedział w oświadczeniu. "Brazylia wykorzystaniem danych Landsat udokumentować tempo wylesiania, również korzysta z tych informacji w formułowaniu i wdrażaniu polityki. Dzielą się również te dane, tak aby umożliwić innym stronom oceny i potwierdzić swój sukces. "

"Poprzednie dane nie są jeszcze dostępne dla ludności w innych częściach świata. Teraz z tego globalnego mapowania możemy dostarczyć informacje o zmianach w lesie, gdzie każdy kraj może mieć dostęp do tych informacji, zarówno dla ich własnego kraju i całego świata. "

Szkód dla środowiska wskutek ubóstwa
Google liderem w dziedzinie technologii informacyjnych tworzy globalne zmiany mapy w terenie leśnym, który ma wysoką rozdzielczość i korzyści z pomocą Google Earth. Wraz ze zmianą danych w zalesionej może być monitorowany niszczenia lasów, który występuje w każdym kraju.

Interaktywne narzędzie online można uzyskać przez publiczność i można zobaczyć lokalizację szczegółowo o wysokim poziomie rozdzielczości 30 mln.

Mapa zawiera wykres lasu podróżuje po świecie od 2000 do 2012 roku, w oparciu o 650,000 przez Landsat 7 zdjęć satelitarnych.

W tym czasie Ziemia traci "dżungli", o powierzchni równej Mongolii, drzewa opisane mogą obejmować sześć razy teren Wielkiej Brytanii.

Rozwój działań na rzecz ograniczenia wylesiania w połączeniu z niszczenia lasów w Indonezji, Malezji, Paragwaju i Angoli, według badań pisemnej w czasopiśmie Science.

"Jest to pierwsze zmiany map w lesie globalnie spójne i mają znaczenie lokalnie", powiedział profesor Matthew Hansen z Uniwersytetu Maryland, lider zespołu, który stworzył mapę.

"Co można zrobić za pomocą komputera przez 15 lat może być zakończona w ciągu kilku dni z wykorzystaniem Google Earth Engine."
Z badań wynika, ważne postacie w lesie zmienia się od lata 2000-2012 - na podstawie zdjęć satelitarnych.

Świat stracił 2,3 miliona kilometrów kwadratowych lasu w okresie, z powodu rejestrowania, pożary, choroby lub katastrofy.

Ale planeta się również dodatkowe nowy obszar lasu o powierzchni 800.000 kilometrów kwadratowych, z całkowitym uszkodzeniem 1,5 kilometrów kwadratowych.

W porównaniu do innych krajów, brazylijskie warunki leśne wykazało poprawę, z niższych poziomów utraty leśnej między 2003-04 i 2010-2011.

Tymczasem, niszczenie lasów w Indonezji wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z ilością wylesiania rocznie, aby osiągnąć 20.000 kilometrów w 2011-12.

Paragwaj, Malezja i Kambodża ma najwyższy wskaźnik niszczenia lasów.
Ogólnie rzecz biorąc, lasy tropikalne wzrosła do 2100 kilometrów kwadratowych rocznie, w zależności od badania.

Na mapie będą regularnie aktualizowane i mogą być stosowane oceny skuteczności programu gospodarki leśnej.

To również może pomóc grupom środowiska przed skutkami wylesiania - w tym zagrożeń dla różnorodności biologicznej, składowania dwutlenku węgla i zmian klimatycznych.
STO
Sir David King, brytyjski Foreign specjalny wysłannik do spraw Zmian Klimatu powiedział, że Indonezja odgrywa ważną rolę w zwalczaniu zmian klimatycznych, ponieważ ma sporo lasu.

"Indonezja jest najbardziej progresywnym wśród krajów rozwijających się w zakresie zmian klimatycznych", powiedział David King w Dżakarcie, w piątek (21/2).

David powiedział, Indonezji i Wielkiej Brytanii ma problem w zakresie zmian klimatycznych jest takie same, czyli powodzie. Zarówno w Indonezji i Anglii, powodzi z powodu zmian klimatycznych poważny wpływ na gospodarkę.

Dlatego też kwestia zmiany klimatu jest jednym z największych wyzwań dla całej społeczności światowej.
"Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zmianom klimatu. Niektóre rzeczy, które można zrobić, jest zmniejszenie, ponowne wykorzystanie i recykling odpadów", powiedział.

Dawid powiedział zwalczanie zmian klimatycznych musi być wykonane natychmiast, ponieważ spodziewany wpływ będzie jeszcze większa w przyszłości.

Według niego, powódź jest bardzo realne zagrożenie zmianami klimatycznymi. Dlatego też zmiana klimatu spowodowała lód na Oceanie Arktycznym topi się do podniesienia poziomu morza. "Każda wyspa na świecie mają takie same zagrożenia, a mianowicie wzrost poziomu morza, więc woda pójdzie w kraju i spowodować zalania. Londyn, na przykład, oprócz zagrożenia ze strony morza istnieje również zagrożenie rzek," powiedział.

Do przeciwdziałania zmianom klimatu, zachęca się kraje, które mają na celu zapobieganie wylesiania lasów lub wylesiania. "Zniszczenie Las przyspieszy zmiany klimatu", powiedział.
Stan lasów w Indonezji jest obecnie w stanie kryzysu. Wiele roślin i zwierząt, które żyją w nich jest zagrożonych wyginięciem. Ponadto, istnieje wiele ludzi i kultur, które są uzależnione od lasu są również zagrożone. Ale nie wszystko jest złe wieści.Trudnej rzeczywistości, widzimy, ze stanu naszych lasów tropikalnych: nielegalnego wyrębu (nielegalnego wyrębu) oraz pożary lasów w sposób zamierzony lub nie. Nielegalny wyrąb nadal w lasach wokół Riau, Sumatra. Pytanie, które od razu przychodzi na to, jak los zwierząt endemicznych tygrysy Sumatran są teraz coraz rzadsze? Co będzie wymarły po losach Java i Bali tygrysów żyjących historię? Nie tylko w języku Java, Sumatrze i Borneo w tropikalnych lasach Papui innego rozpoczęliśmy wiele osób, które zmieniły się w odcinku plantacje palmy olejowej.

Kto wie, jak takie rzeczy nadal i destrukcyjne dla ekosystemu leśnego i zagrozić istnieniu różnorodności biologicznej zawarte. Nie tylko mieszkańcy lasu, tkaniny społeczno-kulturowy ludów tubylczych wokół będzie pomagał zakłócone. Z utratą lasów oznacza również utratę źródła życia dla większości indonezyjskich ludzi, ponieważ las jest miejscem, aby znaleźć żywność, lekarstwa i stała się podstawą życia dla większości ludzi, zwłaszcza tych, mieszkających w pobliżu lasu.

Zniszczenie środowiska ludzka wciąż wędrować. To jest czas dla wszystkich szeregach Ministerstwo Środowiska, strażnicy i ich rola w społeczności, wokół lasy zoptymalizowanych bo tych wydarzeń nadal się powtarzać i powtarzać ponownie.

Przyjrzyjmy się i dowiedzieć się wielu rdzennych plemion rozrzuconych po Indonezji, na ogół musieli działać bardzo przyjazne środowisko poprzez działania w życiu codziennym, a my jesteśmy jego ludzie z miasta, w rzeczywistości działa o wiele mniej o środowisko.
Tak bardzo lokalna wiedza z różnych plemion, które są rozproszone w całej Indonezji, że wszyscy powinniśmy naśladowania.

Znaczenie Forest City dla przyrody i jej otoczenia

Lasy znikają w dzisiejszych czasach ostatnio. Starożytne lasy w narzędzie dla ludzi, aby znaleźć pożywienie. Ale teraz odwrócony, las, nawet traktowane jako bariery dla miasta na budowę schronienia lub wysokie budynki.

W miastach w Indonezji rzadko znajdujemy lasu miejskiego. Rozwój miast mają tendencję do preferować rozwój fizyczny i nie towarzyszy terenów zielonych wokół niego. Wakujące ziemi wokół budynku być wykorzystywane jedynie do parkowania bez zielonych drzew. Więc zamiast lasu miejskiego znajdujemy, ale betonowej dżungli.

Ta scena wygląda z budynków bertebarannya wieżowiec. Przez nasze oczy wyglądają tak wysokie budynki i zielony otwarty obszar, który powinien być 30% miasta, jakby zaniedbane sucho zamiast rozwoju.

W efekcie, każdego roku wielkie miasta w Indonezji doświadczył różnych problemów, gdy nadejdzie pora deszczowa. Począwszy od powodzi wszędzie, jakość środowiska, a powietrze staje się biedny z powodu zanieczyszczeń produkowanych pojazdów mechanicznych nie mogą być zakwaterowane i filtrowane przez istniejących drzew. Istnienie zielonych otwartych przestrzeni przydatnych mieć, że nie możemy ignorować i odgrywać rolę w przezwyciężaniu wszystko.
Tak, czekać nie więcej. Istnienie lasu miejskiego jest potrzeba dla nas wszystkich. Zacznijmy od siebie i zachęcić władze do stworzenia bardziej las w mieście, w którym żyjemy.

Brutalność skąpstwo I ZŁY HUMAN

Przez
Al-bin Abdul Ustadz Yazid Qadir Jawas حفظه الله


عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله - صلى الله عليه وسلم: اتقوا الظلم; فإن الظلم ظلمات يوم القيامة. واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم. حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم

Jabir bin 'Abdillah radi anhu powiedział: "Prorok sal allahu sallam powiedział:" Uważaj, bo ci przed kezhaliman kezhaliman jest ciemność, ciemność w Dniu Zmartwychwstania. I uważaj na tle przyrody skąpstwa skąpy ponieważ to, co zniszczył ludzi przed tobą. Skąpstwo, że zachęci ich do rozlewu krwi i uzasadnić ich honoru. "[1]

Takhrij Hadis:
Ten hadis Sahih. Opowiadane przez Imam muzułmanina. (Nr dwa tysiące pięćset siedemdziesiąt osiem), Ahmad (III / 323), al-Bukhari w al-Adabul simplex (nr. 483), Abd bin Humaid (nr. Jeden tysiąc sto czterdzieści jeden), al-Bayhaqi (VI / 93 i X / 134) oraz w książce Syu'abul Iimaan. (nr 10 338), a al-Baghawi w Syarhus Sunny (nr. 4161)

SŁOWNIK Hadis:
• اتقوا: Strach. Mianowicie, należy zachować ostrożność i unikać.
• الظلم: الجور ومجاوزة الحد,
brutalność, nieprawidłowości i granice. Podstawowe znaczenie niesprawiedliwych nie stawiają wszystko na swoim miejscu. [2]
• الشح: skąpstwo bardzo, trudniej wyciągnąć skarb grabber. Inni mówią, że natura grabber / skąpy / skąpy z nadmierną chciwość. skąpiec lub porcje, może cenić i może również działać Ma'ruf griping z (dobrze). [3]
• حملهم: Zachęć lub przyczynę ich działań.
• سفكوا دماءهم: Spill ich krew. Mianowicie, większość z nich zabijają się nawzajem częściowo.
• استحلوا: justify. Oznacza to, że uzasadnia kobiety są zabronione przez Boga Wszechmogącego dla nich, to są okrutne dla kobiet.


Sharh Hadis:
W tym hadis jest ostrzeżenie zrobić niesprawiedliwości i sugestie do sprawiedliwości. Islamski szariat całkowicie uczciwe, kazał zrobić sprawiedliwie, a zakaz prowadzenia niesprawiedliwości. Bóg Wszechmogący mówi:

قل أمر ربي بالقسط

Powiedz: "Rabbku kazał mi oddać sprawiedliwość ..." [al-A'raf / 7: 29]

إن الله يأمر بالعدل

Zaprawdę, Bóg mówi (ty), aby być uczciwym ... "[-Nahl / 16: 90]

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Ludzie, którzy wierzą i nie mieszać się swoją wiarą z brutalności (uchylać), oni są tymi, którzy się poczucie bezpieczeństwa i kierować. "[Al-An'am / 6: 82]

Rzeczywiście wiara we wszystkich głównych i oddziałów, Zahir, a umysł, wszystko jest uczciwe, w przeciwieństwie do niesprawiedliwości.

Sprawiedliwość najpiękniejszy i główny jest rozpoznanie i mengikhlaskan monoteizm tylko Boga Jedynego, wierny nazwy i atrybuty jego dobra, a mengikhlaskan religii i kultu jedynie do Boga Wszechmogącego.

Najbardziej niesprawiedliwi kezhaliman robi uchylać, kojarzenia partnerów z Bogiem, jak jego słowa:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Oraz (pamiętam), kiedy Luqman powiedział do swego syna, kiedy dał lekcję do niego: "Synu mój! Nie będziesz przypisywać Bogu, rzeczywiście kojarzy (Allah) jest naprawdę wielka niesprawiedliwość "[Luqman / 31: 13].

Ponieważ sprawiedliwe oznacza umieścić coś na miejscu i korzystać z praw, które są wymagane. Niesprawiedliwi nie umieścić coś na miejscu.

Prawa największego i najbardziej obowiązkowy mianowicie prawa Boga nad Jego sług. Pracownik musi wiedzieć, Bóg Wszechmogący i wielbić tylko Go, nie łącząc go z niczym. Następnie działać na głównych punktów wiary, Szariat-islamskich szariatu jako ustanowić modlitwę i płacą zakat, postu ramadanu, pielgrzymkę do domu, dżihad na drodze Boga ze słów i czynów, buduje siebie w sprawiedliwości i cierpliwości. Nie rób żadnej z tych disyari'atkan jest formą brutalności.

W tym czynów sprawiedliwych, które spełniają praw Proroka Muhammada sal allahu sallam takiej wiary i miłości, więcej miłości, on sal allahu sallam niż wszystkie stworzenia, posłuszny, honor, chwalili i określić kolejność i jego słowa na górze porządku i słowa innych ,

Zamiast tego, jest to wielka brutalność, jeśli niewolnik nie spełnia któregokolwiek z praw Proroka Muhammada sal allahu sallaam.

W tym rzetelności chwalić i miłości posłaniec Towarzyszy Radi anhum. Bóg Wszechmogący i Jego Posłańca sal allahu alejhi ła sallam powiedział wiele cnót i uwielbienie dla g towarzyszy porównaniu do innych wspólnotowych-Umma. Towarzyszy radi anhum jest najlepszym z ludzi po proroków i posłańców. Towarzysze są te, błogosławiony przez Boga i jest gwarantowana zarobić Nieba. Przybycie islamu jest dla nas jednym z owoców walki, dżihad i ofiary anhum Towarzysze Radi.

Tak więc, jak wiele osób krytykuje brutalność, obrażać, krytykować anhum Towarzysze Radi. Urągają Towarzysze były zasadniczo bluźniercze od Boga Wszechmogącego i Jego Posłańca sal allahu sallam i islamu. Ze względu na to, że są chwaląc Boga Wszechmogącego i Jego Posłańca sal allahu sallaam. Nawet prorok sal allahu sallam zabrania urągają Towarzyszy. Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

لا تسبوا أصحابي, فوالذي نفسي بيده لو أن أحدكم أنفق مثل أحد ذهبا ما بلغ مد أحدهم ولا نصيفه.

Czy można krytykować moich przyjaciół !! Demi Rabb Yang się w jego ręce, w przypadku, gdy jeden z was daje infaq złoto w górę Uhud, nie osiągnął wartość infaq nich choć (oni infaq tylko) jeden Mudd (tj całe dwie dłonie), a nie o połowę. [ 4]

من سب أصحابي, فعليه لعنة الله, والملائكة, والناس أجمعين.

Ci, którzy krytykować moich przyjaciół, to jej przekleństwo Boga, aniołów i wszystkich ludzi! [5]

Wśród innych niesprawiedliwe ustawy poświęcony jest zarówno rodziców, podłącz pokrewieństwo, spełniają praw krewnych, przyjaciół i ludzi, którzy zajmują się nami. I brutalność, która nie spełnia wszystkich tych rzeczy.

Spełnij prawa męża i żony jest formą sprawiedliwości innych. Ten, kto nie jest spełniony, wówczas niesprawiedliwi.

Human Menzhalimi wiele rodzajów, wszyscy zebrali się w słowach Proroka sal allahu sallam w Farewell pielgrzymki ":

إن دماءكم, وأموالكم, وأعراضكم, حرام عليكم كحرمة يومكم هذا, في شهركم هذا, في بلدكم هذا

Naprawdę twoja krew, twoja własność, Wysoki Sądzie, wszystko jak nieślubne dziś jest zabronione na Ciebie w tym miesiącu, a kraj. [6]

Tak, wszystko brutalność jest ciemność, w Dniu Sądu Ostatecznego. Sprawcy są karane zgodnie z poziomami kezhalimannya. Ludzie, którzy dizhalimi Odpowiedź z dobroci ludzi, którzy robią taką niesprawiedliwość. Jeśli nie mają już dobroć, następnie diambillah zło takie dizhalimi ludzi i obciążają tych, którzy czynią niesprawiedliwość.

Bóg Wszechmogący zabrania kezhaliman na siebie, a Bóg Wszechmogący daje również bezprawne spośród Jego sług. Bóg najbardziej sprawiedliwej słowem, czynem i jego odpowiedzi.

Bóg Wszechmogący mówi w Hadis Qudsi:

يا عبادي! إني حرمت الظلم على نفسي, وجعلته بينكم محرما; فلاتظالموا ...

O słudzy moi! Zaprawdę zabronić brutalności na mnie, a ja co bezprawne wśród was, nie masz co menzhalimi! [7]

Oznacza to, że Bóg Subhanahu wa Ta'ala zabronić niesprawiedliwość działa na Jego sług i zakazać ich wzajemne menzhalimi, bo sama brutalność jest absolutnie zabronione. Bóg Wszechmogący mówi:

وما أنا بظلام للعبيد

... I nie menzhalimi moje sługi. [Kaf / 50: 29]

Bóg Wszechmogący mówi:

وما الله يريد ظلما للعباد

... Bóg nie chce brutalności wobec swoich sług. [al-Mu'min / 40: 31]

Brutalność Posiada trzy rodzaje:
1. brutalność nie zostały odpuszczone przez Boga, jest uchylać, kojarzenia partnerów z Bogiem. Bóg Wszechmogący mówi:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Zaprawdę, Bóg nie przebaczy (grzechy) jako associate niego (uchylać) i On przebacza, co (SIN) niż (uchylać) jest dla każdego, kto chce. Kto obcowania Boga, to rzeczywiście, on popełnił wielki grzech. [-Nisa '/ 4: 48]

Bóg Wszechmogący mówi:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

Oraz (pamiętam), kiedy Luqman powiedział do swego syna, kiedy dał lekcję do niego: "Synu mój! Nie będziesz przypisywać Bogu, rzeczywiście kojarzy (Allah) jest naprawdę wielka niesprawiedliwość "[Luqman / 31: 13].

2. Brutalność, że nie wolno w ogóle przez Boga Wszechmogącego, a mianowicie brutalności części służącej do innych. W tym z doskonałej sprawiedliwości, które Bóg pomści brutalności wśród swoich sług, zgodnie z ich kezhaliman poziomach.

Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

إن الظلم ظلمات يوم القيامة

Rzeczywiście kezhaliman jest ciemność, w Dniu Sądu Ostatecznego [8]

Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział również:

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته, ثم قرأ: وكذلك أخذ ربك إذا أخذ القرى وهي ظالمة إن أخذه أليم شديد

Zaprawdę, Bóg z pewnością opóźni (kary) za niesprawiedliwych, ale gdyby torturowali go, go nie mówić "Wtedy Prorok sal allahu sallam przeczytać werset (co znaczy):". A więc kara twego Pana, kiedy On był torturowany (ludności) kraje kto popełnia niesprawiedliwość. Rzeczywiście, w kary jest ciężka, bardzo ciężka "[Hud / 11: 102]. [9].

Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział również:

من كانت له مظلمة لأخيه من عرضه أو شيء فليتحلله منه اليوم قبل أن لايكون دينار ولادرهم إن كان له عمل صالح أخذ منه بقدر مظلمته وإن لم يكن له حسنات أخذ من سيئات صاحبه فحمل عليه

Kto na nim nie mazhlamah (kezhaliman) do brata, czy kiedykolwiek uszkodzenia honoru czy coś (właściwość podjętą przez zhalim) należał do jego brata, niech prosi go, aby menghalalkannya teraz, bo nie (Dzień Sądu) bez dinar i dirham. Jeśli ma dobre uczynki, to należy podjąć w celu (płatniczej) zgodność z kezhalimannya członków dizhalimi. A jeśli nie ma żadnych dobrych uczynków, to błędy z bratem została podjęta następnie pobierana do niego [10].

Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

واتق دعوة المظلوم, فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

... I uważaj na modlitwy ludzi, którzy dizhalimi, ponieważ nie ma bariery między modlitwami do Boga [11].

3. brutalność, że jest w woli Wszechmocnego Boga, jeśli chce On go ukarać. A jeśli chce On mu wybaczyć. Mianowicie grzechy popełnione sługę do swego Pana, oprócz tego wymigać. [12]

Bóg Wszechmogący zapewnia prostą drogę do swoich sług, którzy chcą wrócić do wymiaru sprawiedliwości. Ten, kto odbiega od niego, wtedy wróć do brutalności, który jest przeciągnięty do piekła.

Prorok:

واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم

I uważaj przeciwko skąpy przyrody / porcji, bo skąpstwo / skąpstwo, że jest to, co zniszczył ludzi przed tobą

Z powodu żądzy bogactwa, że ludzie zbierają skarb na wszelkie sposoby i z dowolnego źródła, niezależnie od legalnych i nielegalnych -na'udzu billah-. Nawet prorok sal allahu sallam, powiedział:

حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم
(Skąpstwo go), aby zachęcić ich (ludzi przed nami) do rozlewu krwi i uzasadnić ich honoru.

Skąpiec / Grabber rozlewu krwi, gdy patrzył na nie mógł osiągnąć swoje cele, chyba że rozlewu krwi.

W powyższym hadisów Proroka sal allahu sallam ostrzegał swój lud obu przypadkach, że brutalność i skąpstwo / skąpstwo. Zhalim nadużywają innych, i że jest chciwy skąpiec, co inni ludzie mają. Oba są działania, które są zabronione. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:

ومن يوق شح نفسه فأولئك هم المفلحون

... A kto strzeżony go skąpstwa, to są szczęściarzami. [al-Hashr / 59: 9]

Werset sugeruje, że ludzie, którzy nie trzymają się z skąpstwa, nie miał szczęścia. Ponieważ szczęściarzami są strzeżone przez Boga Wszechmogącego o skąpstwa. Prosimy Boga, aby chronić nas przed brutalnością i trzymać się od skąpstwa i podłości-brzydoty. [13]

Bóg Wszechmogący i Jego Posłaniec sal allahu sallam również potępił i skazany charakter porcji, skąpy i skąpy. Curmudgeonly, skąpy i skąpy jest naganne natura, tabi'at pokornej i biednej temperamentu, a także w tym jednej z chorób wśród muzułmanów. Prorok sal allahu sallam zawsze szukać schronienia w Boga z tych właściwości. Jak mogłem nie?! Ponieważ choroba ta zabiła liczną społeczność, ale także doprowadził do natury sprawców przeciągnięty do piekła, wal'iyâdzu Billah.

Wśród ludzi jest skąpy zakat wydanie, które Bóg Wszechmogący nakazał mu, kiedy miłość idzie sprzątać swój majątek i oczyścić się. Wśród ludzi jest również skąpy i skąpy wobec siebie, żony i swoich dzieci, zbyt skąpy wobec osoby bliskiej, jego najlepszych przyjaciół, jego gość, biednych, i wiele więcej.

Dlatego był tam zagrożenie, że trudno się w Al-Koran i autentycznej Sunny dla osoby, która ma chorobę i charakteru porcji, skąpy i skąpy to.

Bóg Wszechmogący mówi:

ولا يحسبن الذين يبخلون بما آتاهم الله من فضله هو خيرا لهم بل هو شر لهم سيطوقون ما بخلوا به يوم القيامة ولله ميراث السماوات والأرض والله بما تعملون خبير

I nie zawsze ludzie, którzy są skąpi, co Bóg im dane z Jego łaski, że (skąpiec) jest dla nich dobre, ale (skąpiec) jest dla nich złe. Co (skarb), które kikirkan zostanie zużyte (na szyi) w Dniu Zmartwychwstania. Boga należy jeden dziedziczenia (co jest) w niebie i na ziemi. Bóg Mahateliti, co czynicie. [Ali 'Imran / 3: 180]

Bóg Wszechmogący mówi:

وأما من بخل واستغنى) 8 (وكذب بالحسنى) 9 (فسنيسره للعسرى) 10 (وما يغني عنه ماله إذا تردى

A co do ludzi, którzy są skąpi i jego poczucie samowystarczalności (nie ma potrzeby o pomoc Allaha), a odmawia (nagroda), najlepszy, to wtedy łatwo dla niego ścieżkę do niewydolności (nieszczęścia). I jego bogactwo nie jest korzystne dla niego, gdyby zginął. [al-Lail / 92: 8-11]

Abu Hurajra radi anhu, powiedział: "Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

لا يجتمع الإيمان والشح في قلب عبد أبدا

Nigdy nie zbiegają się między keimanandan kekikirandi serce sługi na zawsze [14].

Abu Hurayrah Radi anhu, że usłyszał Wysłannik sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:

مثل البخيل والمنفق كمثل رجلين عليهما جنتان من حديد من ثديهما إلى تراقيهما, فأما المنفق فلا ينفق إلا سبغت, أو وفرت على جلده حتى تخفي بنانه, وتعفو أثره, وأما البخيل فلا يريد أن ينفق شيئا إلا لزقت كل حلقة مكانها, فهو يوسعها فلا تتسع

Przypowieść skąpiec i ten, który berinfak jest jak dwóch mężczyzn, którzy noszą zbroi (tarcze), które obejmuje zarówno mleko do obojczyka. Dla tych, którzy berinfak berinfak ale nie jest on rozwijać w zbroję nosił to zatuszować poprzednim etapie. Podczas grabber, że nie zamierza wydać w coś będzie się silniejszy koło pancerza, który dołącza do każdego miejsca jej, próbowała ją zrelaksować, ale zbroja nie chciał się rozwijać [15].

Curmudgeonly, skąpy i skąpe, w tym przypadki zniszczenia, jak Prorok sal allahu sallam powiedział:

ثلاث مهلكات: شح مطاع, وهوى متبع, وإعجاب المرء بنفسه

Trzy przypadki zniszczenia (np) niggardly (skąpy) są przestrzegane, pragnienia, a następnie, i zachwyt nad sobą [16]

Rasûlullâhn szukać schronienia w Boga z kezhaliman,

اللهم إني أعوذ بك أن أضل أو أضل, أو أزل أو أزل, أو أظلم أو أظلم, أو أجهل أو يجهل علي

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie, bo idę na manowce lub wprowadzony w błąd (przez diabła lub charakteru szatana), pomyłki lub skrzywdzone, poślizgnięcia lub wykoleił osobę, menzhalimi (prześladują) lub dizhalimi (prześladowany), a głupca lub daj się nabrać [17].

Prorok sal allahu sallam szukać również schronienie w Boga Wszechmogącego z charakteru porcji, skąpy i skąpy. Wśród modlitwy, czytał to:

اللهم إني أعوذ بك من الجبن, وأعوذ بك من البخل, وأعوذ بك من أن أرد إلى أرذل العمر, وأعوذ بك من فتنة الدنيا وعذاب القبر

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie od tchórzostwa, szukam schronienia w Tobie od charakteru porcji / skąpiec, szukam schronienia w Mudari powrócił do życia najmniej (starcze), i szukam schronienia w Tobie od fitnah (pokusy) Świat i grób udręką. [18]

Prorok sal allahu sallam również wiele powiedzieć poniższej modlitwy:

اللهم إني أعوذ بك من الهم, والحزن, والعجز, والكسل, والبخل, والجبن, وضلع الدين, وغلبة الرجال

Ya Allah, zaprawdę szukać schronienia w Tobie od cierpienia, smutku, słabości, lenistwa, curmudgeonly natury (skąpy), tchórzliwy, więzienie za długi i kontrolowane przez innych. [19]

FAWA'ID:
1. Bóg najbardziej sprawiedliwej i nigdy nie zrobić krzywdy swoim sługom.
2. Bóg Wszechmogący zabrania kezhaliman na siebie
3. Bóg Wszechmogący zabrania kezhaliman na Jego służbę.
4. Musi być uczciwe pod każdym względem i nie powinien robić niesprawiedliwość / prześladowania nikomu.
5. kezhaliman jest ciemność, w Dniu Zmartwychwstania.
6. kezhaliman większość niesprawiedliwi robi uchylać lub kojarzenia partnerów z Bogiem z czymś.
Sługa 7. brutalność innym, albo władcą swoich poddanych, a pracodawca do swoich pracowników, a inni będą ścigane / nagrodzony przez Boga aż do Dnia Zmartwychwstania.
8. Brutalność menyebabkandatangnya gniew i kara Boga.
9. Będziemy uważać, aby do'anya ludzi dizhalimi lub prześladowanie z powodu ich modlitwy jest przyznawana przez Boga Wszechmogącego.
10. Zakaz twarde i ostrzeżenie przed chciwości i skąpstwa.
11. skąpstwo i brutalność, w tym przyczyny rozprzestrzeniania się przestępstwa, zniszczenia, wrogości i innych złych rzeczy.
12. Brutalność i skąpstwo w wielki grzech, który spowodował zniszczenia świata i poniżenia sprawców w dniu Sądu Ostatecznego.
13. Chciwość będzie przeciągnąć społeczności międzynarodowej wobec przywar i wciąga je do rozlewu krwi i nieprzyzwoitości.
14. Ci, którzy wierzą, mają charakter Karim (obfite) i dużo miłości, a obłudnicy mają charakter skąpiec, porcji, i skąpy.
15. Proroka sal allahu sallam zabronił zrobić zhalim i skąpy, a on schronienie Boga Wszechmogącego brutalności i skąpy natury.[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna 10 / XVII / 1435H Rok / 2014M. Wydawcy Fundacja Stały Komitet Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment