!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, September 6, 2015

Tüm günah Tanrı tarafından affedilir.

Bitmiş değildi binmek (364)

(Bölüm 364), Depok, Batı Java, Indonnesia, 6 Eylül 2015, 22:00 pm).

Tüm günah Tanrı tarafından affedilir.

Tanrı Kur'an ve Sünnet'te sözünü Allah sürece onlar tövbe (Allah'ın mağfiret) ve şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) taahhüt yok gibi kullarından (insan) tüm günahlarınızı bağışlasın veya ölümünden önce şirk terk edeceğini garanti insan (/ hadis el-öğrendim) hemen İslam'ın direkleri uygulamak ciddi ve tutarlı bir tövbe (yapılan tüm günahları için Tanrı'nın af dilemenin) (ölür).
Tanrı'nın lütfu kapı ve hidayahnya tüm insanlığın cennete gitmek istiyor, ama Tanrı da şeytan (Şeytan) Şeytan bazı insanların onun ayak izlerini takip etmek istiyorum istiyorum çünkü cehenneme gitmek, düşman bir numaralı adam konusunda uyarıyor.
Kur'ân ve Sünnet'te Allah kavga ya da hayatımızdan Şeytan'ı dışarı atmak, böylece nasıl (tarifler) insanları öğretir.
Kur'an ve Sünnet kurallar biz inşallah takip ettiğinizde biz dünya (kısa / geçici), mezar (berzah) ve bundan sonra kalıcı olan doğa içinde yaşamak için mutlu olacak.


Tefsir Al Mümin Verse 1-12
Suresi Mümin (Müminler)

Sure 40. 85 paragraf. Makkiyyah

  بسم الله الرحمن الرحيم

Allah adına, Rahman, esirgeyendir.

1-9 Ayetler: Kur'ân, tövbe Kullarının günahlarını karşı Allah'ın mağfiret Subhaanahu wa Ta'aala mucizesi hakkında konuşmak, İslam dinine muhalefet kesinlikle başarısızlık ile bir araya, kâfirlerin refah tarafından aldatılmak değil komut, resim Melekler 'Taht ve müminlerin iyiliği için dua ve onlar için mağfiret nerede etrafında bu hamiline.

حم (1) تنزيل الكتاب من الله العزيز العليم (2) غافر الذنب وقابل التوب شديد العقاب ذي الطول لا إله إلا هو إليه المصير (3) ما يجادل في آيات الله إلا الذين كفروا فلا يغررك تقلبهم في البلاد (4) كذبت قبلهم قوم نوح والأحزاب من بعدهم وهمت كل أمة برسولهم ليأخذوه وجادلوا بالباطل ليدحضوا به الحق فأخذتهم فكيف كان عقاب (5) وكذلك حقت كلمة ربك على الذين كفروا أنهم أصحاب النار (6) الذين يحملون العرش ومن حوله يسبحون بحمد ربهم ويؤمنون به ويستغفرون للذين آمنوا ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم (7) ربنا وأدخلهم جنات عدن التي وعدتهم ومن صلح من آبائهم وأزواجهم وذرياتهم إنك أنت العزيز الحكيم (8) وقهم السيئات ومن تق السيئات يومئذ فقد رحمته وذلك هو الفوز العظيم (9)

Suresi Mümin Ayetler 1-9 Tercümesi

1. Ha-Mim.

2. [1] Bu kitap (Kur'an) (her şeyi) Cenab-ı Hak [2] Bilen türetilmiştir,

; Affeder [3] günahları ve tevbesini kabul ve onun sert ceza [4] 3. kim yeteneğim var. [5] (no ibadet layık) O'nun dışında ilah yoktur. Sadece (tüm varlıklar) O'na sırt.

4. [6] inkâr edenlerin dışında, Allah'ın ayetleri konusunda hiçbir tartışma yoktur. Bu nedenle sen (Muhammed) ülke [7] boyunca çabalarının başarısı tarafından aldanmayın yoktur.

5. [8] Onlardan önce, onların Messenger karşı Nuh insanlar ve onlar [9] (elçi) yalanladı ve her yarış (hile) planlanmıştır sonra müttefik hizipler [10] esir etmek ve onlar (sebep) ile tartışmaya yalan gerçeği yok etmek; Bu nedenle onları onlar (azap) [11] ele geçirmek. Peki (ağrı) azabım [12]?

6. Ve böylece [13] aslında onlar cehennem sakinleri olarak (yani), kâfirlere karşı Rabbinin kesinlikle uygulanabilir hükümler var.

7. [14] (melekler) Throne ayı kim [15] ve (melekler) etrafında kim [16] Rablerine [17] ve O'na kendi inanç övgü ile tesbih ve inananlar için mağfiret [18] [19] "Rabbimiz, her şeyi [20] kapsayan thy mevcut lütuf ve bilgi, tövbe edenlere [21] affetme ve yol (din) izleyin (söyleyerek) - u [22], ve Cehennem [23] azabından onları kurtarmak.

8. Rabbimiz, ey hast onları [24] söz Eden 'cennete koydu, ve salih babaları, eşleri arasında [25], ve onların yavruları. Nitekim, Sen Yüce [26] Yine Wise [27],

9. ve (felaket) suç [28] onları kurtarmak. Ve suç [29] günü (felaket) ve beslemek kimselerdir, o gerçekten ona [30] ve böylece [31] büyük bir zafer [32] bana lütuf ver "dedi.

10-12 Ayetler: Hell kâfirlerin durumu, onların arzu cehenneme, onlara Tanrı'nın gazabı ve hakikat karşısında kötülüğün yenilgi çıkmak.Suresi Ayet 10-12 Mümin Tercümesi

10. [33] Nitekim, [34], çağrısında (günü) onlara [35], "Gerçekten de, Tanrı (siz) nefret size önce sadık denir kendinize kin, çok daha büyük olduğunu inkâr edenler Eğer [36] inkar. "

11. Onlar, bizim iki kez [37] ve iki kez (aynı zamanda) bize döndü [38], ve biz çıkıp (bizim için) Yani herhangi bir yolu yoktur. Bizim günahlarımızı kabul ("Rabbimiz, Sen kapalı, diyecekler [39]) from hell? "

Siz yalnız Allah'a ibadet için çağrıda eğer inkar çünkü 12. [40] budur. Allah birleştirildi Ve eğer, siz [41] inanıyorum. Sonra karar (bugün) [42] Yüce Allah [43] Yine Yüce [44] bulunmaktadır.

[1] Allah wa Ta'aala Subhaanahu o, çünkü onun mükemmellik ve yalnız eserleri ile o çünkü Tanrı Tanrı ibadet layık aşağı geldi, onun büyük kitap hakkında size.

[2], onun gücü ile o bütün yaratıkları tabi.

[3] günah işledim insanlar için.

[4] günah cesaret ve ona tövbe yoktur kâfirler ya da insanlar için.

[5] Allah wa Subhaanahu Ta'aala O yalnız diibadahi ve onun yardım için bizim niyetleri samimi, o zaman o tanrı yoktur "dedi o gerektirir O'nun mükemmellik hakkında ne yola kurduğunda (ancak tapılacak hakkı O) ".

Yukarıdaki özelliklere sahip Allah'ın Kuran'da düşüş söyleyerek ayet üzerinde uygunluğu tarafı bu özellikler Kuran'da kapsamındaki tüm anlam gerektirir. Kur'an içerikleri Allah'a, O'nun doğası ve O'nun amel isimleri hakkında vaaz, çünkü yukarıdaki ayet Tanrı'nın, O'nun doğası ve O'nun eylemlerin adlarını bahseder oysa ki bu. Aynı zamanda kullarına bilendir Allah'ın öğretimini kapsar nerede eylemler, doğaüstü geçmişi ve geleceği vaaz yargılayabilir. Ayrıca onun kelime, "Dzith thaul" ile gösterilir O'nun iyilik ve yük yanı sıra kendisine teslim edilebilir durumlarda, (: hediye kimde anlam) hakkında vaaz olabilir. (: Ve onun sert ceza anlamında) de sözünü, "Syadiidil 'iqaab" tarafından gösterilen bu cezayı gerektiren ahlaksız yanı sıra mahkum bir kişiyi yapar onun sert ceza ve bir şey hakkında söyleyebilir. Kim günahları bağışlar ve Ceza tövbe ve sıkı kabul eder: aynı zamanda, bu onun kelime ile gösterilir iade ve beristighfar, "Ghaafiridz dzanbi wa qaabilit taubi syadiidil 'iqaab" (anlam tövbe günahkar bir çağrı içerebilir ;). Içeriği Tanrı diibadahi ve önermenin uygulanmasını hakkına sahiptir tek 'onu teşvik böylece gösteren aqli (duyu) ya da naqli (vahiy) ve argümanların açıklarken Allah'tan başka ibadet yasakladı' aqli ve gösteri naqli bu haberler de Can Bu onun kelime ile gösterilir onu şirke ve korkutmak için hasar, (yani: O'nun dışında ibadet layık hiçbir ilah yoktur) "Laailaaha hüve illaa". Ayrıca hukuk jaza'i (cevap) yaptırırsın insanlar için O'nun adil ödül hakkında vaaz olabilir bu Allah teâlâ sözünü, "Ilaihil mashiir" (to gösterilir itaatsiz olduğunu olanlar için ceza, -Nyalah tüm arka). Bu yüksek talepler Kur'an kaplıdır.

[6] Allah wa Subhaanahu Ta'aala inkâr edenler hariç, onun ayetleri hakkında iddia şey olmadığını iddia ediyorlar. Burada kasıt, Allah'ın ayetlerini inkar amacıyla iddia o eylemler kafirler içeren kötülük, başa olduğunu savunuyorlar. Müminlerin aksine, onlar yalan aşmak için gerçeği düşürür Allah wa Subhaanahu Ta'aala teslim. Benzer şekilde, bir kişi için bir kişinin dünyevi devlet tarafından aldatılmış ve düşünce gerektiğini ona dünya göstermek aşk açısından kendisine Tanrı'nın armağanı ve o sağda olduğunu söyledi. Bu nedenle, Allah wa Subhaanahu Ta'aala "Bu nedenle sen (Muhammed) ülke genelinde çabalarının başarısı tarafından aldanmayın yapmak" diyor. Bu doğa syar'i bakmak, bir köle bu nedenle zorunludur gerçeği ile insanın ölçüsüdür ve onunla adam tartmak ve bilime ve akla sahip olmayan kişiler tarafından yapıldığı gibi, insanın gerçeği tartmak değil.

[7] Çünkü onların nihai yer cehennemdir.

[8] Daha sonra Nuh, Ad kavminin gibi, onlardan önce nesil tarafından yapıldığını ve diğer birlikte aranan müttefik olarak, Allah'ın âyetlerini tartışıp duranlar iptal etmek tehdit Allah wa Subhaanahu Ta'aala Gerçeği ve yalanı savunmak iptal edin. Onlar iyilik liderini öldürmek için belirlenmiştir olduğu ölçüde, Elçi kendilerine gönderilen kim. Bu, adaletsizliği, sapkınlığın ve sefalet göstermez, böylece korkunç bir azap sonra ayrı kimse.

[9] 'Âd, Semud ve diğerleri gibi.

[10] sonraki haberciler öldürüyor.

Nedeniyle kendi inkarcı ve gerçeği mücadele onları toplama için [11].

[12] böylece Orada denize battı yeryüzünde tarafından yutuldu gök, dolu ve yüksek sesli gürültü, şeklinde, ve.

[13] yalanladılar önceki nesillere, uygulanan tüzük Allah wa Subhaanahu Ta'aala sonra şimdi de bu inkar edenlere uygulanır gibi.

[14] Allah wa Ta'aala Subhaanahu Tanrı'nın mükemmel hassasiyet Subhaanahu wa Ta'aala memurları hakkında yaptığı inananları anlatmak ve O'nun hükmü, yani yetenekleri olmayan nedenlerden şeklinde hazırlamak mutlu olur af melek talebi o 'meleklerin hamiline Tahtı ve çevresindeki alanlarda zafer yanı sıra Rableri katında onların yakınlık onların ibadet birçok köle onların samimi tutum gösteren din iyiliği ve onların ahiret için, onlara yakın dualarını getirdim Allah'ın kulu da Allah wa Subhaanahu Ta'aala onlar bitmiş gibi olduğunu biliyorum çünkü.

[15] 'Taht Allah wa Subhaanahu Ta'aala tüm yaratıklar ve varlıklar en büyük, en kapsamlı ve en gurur ve yakın çatı olduğunu. Ölçüde Taht gökleri, yeri ve Allah'ın ve meleklerin koltuk üzerinde uzanır. Melekler teslim ederken Tanrı'nın bir meleği en büyük ve en güçlü ayı. Subhaanahu wa Ta'aala Tanrı His Taht taşımak, onları ve onlar en önemli melek olduğunu göstermektedir yakınlık aramak öncelik onları seçti. Ta'aala Subhaanahu wa Allah diyor, "Ve melekler-köşeler üzerinde gökyüzünde vardır. Ve o gün sekiz melek üstünde Rabbinin (başkanı) onları saltanatını korumak "(Trans Al Haaqqah. 17).

[16] Melekler Allah'a yakın getirdi içerir ve pozisyon gibi büyük erdem olduğuna.

[17] Çünkü Allah wa Subhaanahu Ta'aala onların ibadet, özellikle tespih, tahmid ve boncuk ve tahmid ait tüm ibadet onlara bir hediyedir. Boncuk Çünkü tahmid ibadet Allah wa Subhaanahu Ta'aala ise Subhaanahu wa Allah Ta'aala O'ndan başka ibadet insan tutum arındırır. Bir tebrik olarak, "Subhaanallahi wabihamdih" de o, ve bu kadar çok ibadet arasında yer almaktadır.

[18] O hiçbir günahı yoktu melekler inananlar için mağfiret olduğunu, faydaları ve inanç erdemleri bir dizi arasında yer alıyor. Bu nedenle, bu büyük erdem elde yüzünden niyetle bir mümin.

[19] Bu nedenle, af şey ilave -in onu mağfiret hemen akla tarafından yakalanan sürece bu affedilebilir için günahları-günahlarının bağışlanması için soran olduğunu, mükemmel olmazdı, hangi ona bağlı olan, daha sonra Allah wa Ta'aala Subhaanahu söz Ona bir şey söyleyerek af isteyen onların duaları doğası, bu konuşmayı, mükemmel olması için "her şeyi kapsar var Rabbimiz, lütuf ve bilgiyi, vb ... af hibe"

[20] Bu sizin için belirsiz her şeyi kapsayan thy bilimi, hiçbiri ve hiçbir şey gökte ve yeryüzünde küçük karınca (hardal tohumu) ağırlığında bilim thy tarafından gizlenmiştir, ve zarafet her şeyi kapsar. Bu nedenle, doğal üst hem alt ve Allah teâlâ lütfu ile dolu olmuştur.

Şirk ve ahlaksız itibaren [21].

[22] O, özünde mentauhidkan Allah, O'na itaat ve Resûlüne takip etmektir İslam vardır.

Ceza kendisi ve nedenleri onları korumak [23].

Thy sözlü havarilerin yoluyla [24].

[25] Onlar iman ve salih amel ile doğru olur.

[26] Eğer onları bağışla senin günahların kudreti ile, onları endişelenmeyin şeylerden kurtulmak ve tüm iyilik söyle.

[27] yerine bir şey koymak hangi o. Bu nedenle, biz sana bir şey sormayın menyelisihi bile size havariler ağız ve Thy lütuf, müminler için rahmet tarafından istenen geçmesine izin bilgeliğin de dahil olmak üzere senin bilgelik.

Burada [28] Suç o üzgün suçlu yaptı çünkü, kötü ve dolayısıyla bir sadakadır.

[29] O kıyamet günüdür.

[30] Senin lütuf hep senin kullarına akan Çünkü hiçbir şey görevlileri ve çirkinlik günahları başka engeller. Bu nedenle, kötü terbiye kim, bu iyiliğe Taufik verdik ve iyi geri dönmek anlamına gelir.

[31] Yani suç dışında tutulması nedeniyle merhamet sevilen şeyleri elde çünkü endişelenecek şeyler kaybıdır.

[32] onun gibi hiçbir zafer olduğu yerde.

Sa'diy As Shaikh bu melek dua bazı şeyleri içerdiğini açıkladı:

- Rablerine karşı (melekler) Mükemmel bilgisi.

- Kendisine bertawassul eğer kullarına seviyor O'nun isimleri güzel olan Allah'a (dua yoluyla) Bertawassul.

- Asmaa'ul Hüsna uygun olan kullanarak dua edin. Bu nedenle, ve merhamet talebinde duaları temel yanı sıra insanlık bilinen Tanrı eksiklikleri ve arzu günahkâr doğasına etkisini kaldırılır sorar ve Tanrı tarafından bilinen nedenler, o zaman onlar kendi adına Ar Raheem (esirgeyendir) ve bertawassul Al 'Aliim (bilendir).

- (Bakım) Allah, ya rububiyyyah 'aammah (genel) ve khaashshah (özel) tanıma rububiyyah ile Allah yolunda kendi görgü mükemmelleştirin.

- Onlar (melekler) herhangi bir güç yoktur ve onlar her taraftan onların yoksullara (ihtiyaç) ortaya Allah'a duaları, hiçbir şartlar megemukakan olamaz ve değil Tanrı, merhamet ve ihsan- hediye çünkü Onun.

- Rabbe göre onların Tanrı sadaka yani yaptıkları ibadet ve onlar, o kadar ortalama sevenler Şüphesiz bu demek onları sevdi seviyor. Benzer şekilde, onlar (müminler) O'nun tüm yaratıklar arasında Tanrı'yı sevdiği insanlar müminlerin, yani iyilik yapanlara, seviyorum. Bütün insanlar mukallaf (maruz yükümlülüğü) olanlar Tanrı'ya dua ve sevgisi kanıtları dahil olmak üzere, bir kişi için dua olarak, kendi şartlarının iyiliği için gayret olan bu (müminlerin) için meleklerin aşka, inananlar dışında Alah nefret zaten bir sevdiği kişilere dışında dua değil çünkü.

- Melekler bağışlanması için Tanrı hakkında detaylı açıklamasından bile o (içerik) lafaz anlam mentadabburi gerektiğini biz mentadabburi (düşünme) nasıl O'nun Kitabı gerçekleştirmek için gereken bir rekor ve birimde anlam lafaz sınırlı değil Tedebbur vardır. O gerçek anlayış, uygun araçlar olduğunu anladı, o zihninde tarafından o penyempurnanya olur ve ona bağlı bir şey onu yorgun madde ve yol gördüm ve o ile gösterilir özel bir anlam inandığı gibi Tanrı, bu istiyor inanamıyorum lafaz.

Belirtmek gerek Tanrı Subhaanahu wa Ta'aala iki şey istedi ki:

İlk olarak, kabul ve ona anlam ve konu katılan dahil onaylayın.

İkincisi, bilgi Allah her şeyi bilir, Allah kullarını komuta ettiğini mentadabburi ve onun kitaplarının düşünmek söyledi.

Allah wa Subhaanahu Ta'aala bunun anlamı doğasında şey biliyor ve o kim kitabının bir rehber, hafif ve açıklayıcı şey olduğunu onu bilgilendirdi ve bu onun en beliğ konuşma ve en açıktır. Tanrı onu verdi Tevfik Böylece, bir hizmetçi göre bir çok bilgi ve büyük bir iyilik elde edebilirsiniz.

Ama bazen, bazı şifreli ayetler düşünce araştırmacılar daha sağlıklı diğeri için anlamına gelir. Bu nedenle o hazine merhamet çoğunluğu iyi bize açıldı Allah wa Subhaanahu Ta'aala sormak bizim şartlar ve Müslümanlar çünkü. Biz hiçbir şey ama onun sadaka ile yaptığı bertawassul sadaka güvenemez; Nerede biz her zaman, herhangi bir zamanda ve herhangi bir zamanda içinde bulunmaktadır. Aynı şekilde, biz O bize neden ve musabbabnya verir onun lütfu, mutlaka O Grantor, gelmek için bir engel olabilir kendimizi kötülüklerden bizim için umurunda lütfundan için Tanrı sormak.

- Yukarıdaki ayetlerde itibaren de arkadaşı, iyi bir eş, çocuklar ve arkadaşlar arkadaşlarıyla mutlu olabilir görülebilir ve elde edilecek sadaka ötesinde, iyi için neden ile ilişkili ve sadaka Çünkü melekler müminlere ve insanlara dua gibidir salih babaları, eşleri ve onların çocukları arasından, Wallahu iyi bilir.

[33] Allah wa Ta'aala Subhaanahu kâfirleri başına gelen utanç ve aşağılanma açılması konusunda bilgilendirmek, onların istek dünyaya dönmek ve cehennemden çıkmak ve onların isteği kabul edilmedi ve onlar dicelanya için.

[34] aldatma her türlü kapak, ya Allah, vb O'nun kitap, peygamberlerine, günün sonunda, inkar etmek için mutlak "kafirleri" söz ..

Onlar cehenneme gitmek ve onlar çünkü yaptıkları günahların girmek hakkına sahip olduğunu kabul sırasında [35] Yani onlar büyük öfke ile kendilerini çok kızgın olduğunda yukarıdaki fıkrada belirtilen oluyor da, o zaman, o zaman onları denirdi ,

[36] havariler ve onların takipçileri inançlarını almak ve onlar kanıt korumak, henüz sen bile inkar ve Allah'ın bunun için yarattığı inanç nefret ve hatta, geniş merhamet çıkınca böylece Allah'ın size karşı öfke ve gazap o Kendiniz için kemurkaanmu çok daha büyüktür. Onun gazabı ve ceza kulları iken müminler Allah'a ve O'nun ödül rızasını, senin de başına devam ediyor. Sonraki paragrafta açıklandığı gibi dünyaya dönen hayal o zaman.

[37] iki ölüm amacı, iki trompet arasındaki ilk ve mortalite ölümüdür. Bazıları değil orada ve ikinci ölüm dünyaya tezahür sonra meydana gelen bir ölüm olduğunda ilk ölüm görüşünde.

[38] O, dünya ve ahiret hayatıdır.

[39] Ve Rabbimizi itaat dünyaya dönüş.

Onlar dünyanın yanlış onları geçmek için bir kez pişman ve sözler boşuna olmalarına rağmen, yukarıdaki fıkrada belirtilen ve tüm kullandıkça, dedi.

[40] Onlar güvenlik nedenleri yapmamakla eleştirilen bulundu.

Bu dünyada ve ahirette (Shirk) kötü ve kırık bir şey Memnun [41], ve bu dünyada ve ahirette (tevhid) iyi ve erdemli bir şey nefret ediyorum. Sen çünkü sefalet, aşağılanma ve gazap önceliği ve siz çünkü mutluluk, zafer ve memnuniyet nefret ediyorum. Allah teâlâ sözünü aşağıdaki gibi olduğunu:

"Ben iktidar belirtileri hakkı olmaksızın yeryüzünde kendini övünen insanlar dönecek. Herhangi bir ayet (Ku) görürseniz, onu iman etmezler. Ve onlar rehberlik giden yolu görürseniz, bunları istemiyorum ama onlar hata şekilde görmek, onlar memenempuhnya devam ediyor. . Onlar ayetlerimizi inkar ve onlar her zaman onu habersiz olmasıdır "(. Trans Kur'an: 146)

Karar O'na aitse [42], o O, Ey kâfirler cehennemde sonsuza kadar ebediyen olacağını karar verdi ve kararını değiştirdi ve yerine olmayacaktır.

Tövbe NASHUHA


Tarafından
Şeyh Salim bin Kimliği Al Hilali


İnsanoğlu bilinçli ya da farkında olmadan, hatasız, büyük ve küçük değildir. Ayrıca, eğer şehvet hayatını hakim. O popo yapıyor itaatsizlik olacaktır. O yokmuş gibi İtaat, hiçbir değer ifade eder.

İnsan itaatsizlik ve günah birikir boğulmuş olsa da, geliştirmek için kapı orada artık anlamına gelmez. Yana bir hizmetçi ahlaksız işler montaj, ancak merhamet kapısı her zaman açıktır sonra. İnsanlar kendilerini geliştirme fırsatı verilmektedir. Bu cehennemin eşiğine teslim olabilir eylemlerden pişmanlık ile vardır. Tövbe tövbe NASHUHA olarak bilinen toplam olmalıdır yapılır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

كل بني آدم خطاء و خير الخطائين التوبون. رواه الترمذي

Her çocuk adam (man) bir hata yaptım ve suçlu en tövbe etmektir. [2]

لو أن العباد لم يذنبوا لخلق الله الخلق يذنبون ثم يغفر لهم رواه الحاكم

Allah'ın kulları vardı hiçbir günah, elbette Allah onları bağışlayacak sonra günahları ve başka yaratık yaratacak. [3]

Tövbe ile, kirleten leke gelen kalplerimizi temizlemek olabilir. Karaciğer saygısızlık günahı ve temiz için bir yükümlülüktür. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: günah, o bir nokta yüreğinde siyah leke (doğan) olacaktır Şüphesiz bir mümin. O tövbe ederse, sol (hareket) ve arka temiz gelecek onun ardından, (Allah'a) af için yalvardı. (Günah) artan zaman kalbi doldurdu kadar Ama, daha sonra siyah leke bertambahlah. Peki neden sözünü Tanrı söz edildiğini (kalbi kapsayan) ar raan "Elbette onlar her zaman onların kalplerini kapattı deneyin aslında ne (olmak) değil. [Al Muthaffifin: 14] [4]

Allah da çünkü çok daha iyi günah içinde çözünen daha tövbe ve hemen beristighfar bizi teşvik eder. Allah dedi.

فإن يتوبوا يك خيرا لهم وإن يتولوا يعذبهم الله عذابا أليما في الدنيا والآخرة وما لهم في الأرض من ولي ولا نصير

Eğer tevbe Sonra, eğer onlar için daha iyi olduğunu ve eğer yüz çevirirlerse Allah bu dünyada ve ahirette acı bir azap ile cezalandırır; ve onlar yeryüzünde bir koruyucu değil (aynı zamanda) bir yardımcı asla. [Tevbe 'de: 74]

Peygamber kendisi bu tövbe bir örnek oluşturmuştur. O sallallaahu 'alaihi sellem'in pek çok tevbe ve beristighfar, Nafi olarak arkadaşlar, mecliste yüzden fazla kat saymak ölçüde' İbni Ömer Maula ifade etmiştir:

كان انن عمريعد لرسول الله صلى الله عليه وسلم في المجلس الواحد مائة مرة من قبل أن يقوم رب اغفر لي وتب علي إنك أنت التواب الغفور رواه الترمذي

İbn Ömer (Istighfar okuma) n (diyor) Peygamber yüz kere daha önce kalktı, bir Meclis, hesaplamak için kullanılan: Evet Rabbku, beni affet ve taubatku kabul edin. Gerçekten sen Çoğu merhametli, Yüce alıcıları tövbe vardır. [5]

ANLAMAK tövbe NASHUHA
Tövbe NASHUHA ile ne kastedilmektedir, kasten, şimdiye kadar işlenen günahtan Allah'a bir hizmetçi dönüşü veya bağlı bilgisizlik, (ihtiyatlı), dürüst, samimi, güçlü ve Tanrı'nın Müttekîn mütevelli pozisyonu kulu kaldırdı itaat-itaat ulaşmak desteklenen olmak ve (itaat) şeytanın kendisi koruyucu olabilen.

HUKUK VE ÖNERİLEN tövbe NASHUHA
NASHUHA pişmanlık yasası her Müslümanın üzerine farz-ı ain (her bireyin görevidir) 'dir. Kanıt:

Tanrı 1. Kelime:

وتوبوا إلى الله جميعا أيه المؤمنون لعلكم تفلحون

Ve Allah'a bertaubatlah, Ey müminler kurtuluşa eresiniz söyledi. [Bir Nuur: 31].

يا أيها الذين آمنوا توبوا إلى الله توبة نصوحا

Ey iman edenler, tevbe ile Allah'a bertaubatlah, saf. [Tahriim 'de: 8].

Peygamber 2. Kelime sallallaahu 'alaihi sellem'in.

ياأيها الذين ءامنوا توبوا إلى الله فإني أتوب إلى الله في اليوم مائة مرة. رواه مسلم

O, inananlar. Tanrı'ya Bertaubatlah, ben de Tanrı'ya itiraf, çünkü yüz kere a gün. [6]

İmam Kurtubi belirtildiği gibi Müslümanların da, tövbe yükümlülüğü üzerinde anlaşmaya varmışlardır: "(alimler) insanlar tüm müminlere tövbe yasası (zorunlu) farz olduğu (katılıyorum) 'icma vardır" [7]. Böylece İbn Kudâme de devletler [8].

ERDEM VE tövbe TANRI genişliği OF GRACE NASHUHA
Tövbe kabul edilmez ise Man çünkü Tanrı'nın lütfu, endişe edilmemelidir Sözü'nde rol anlatıldığı meleklerin dua gibi çok geniş bir:

ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم

Rabbimiz, zarafet ve her şeyi içerir bilgi, tövbe edenlere af hibe ve Thy Yol'u takip ve ateşli cehennem azabından koru onları. [Al-Mümin: 7].

ŞARTLAR NASHUHA tövbe
Amacıyla Allah Subhanahu Wa teâlâ tövbe NASHUHA kabul edilmesi, yerine getirilmesi gereken bazı gereksinimler vardır:

1. İslam.
Taubat bir Müslüman sadece aldı. Kâfirlere gelince, o tövbe İslam'ı girmektir. Allah dedi.

وليست التوبة للذين يعملون السيئات حتى إذا حضر أحدهم الموت قال إني تبت الآن ولا الذين يموتون وهم كفار أولئك أعتدنا لهم عذابا أليما

Ve bu pişmanlık ölüm (sonra) bir tanesi, geldiğinde dedi kadar kötü "Şüphesiz ben şimdi tövbe" (yani) yapanlara Allah tarafından kabul edilmemektedir. Ve ölen insanlar inanamayarak onlar vardı (aynı zamanda tevbesini kabul etti). Insanlar için acı bir azap hazırladık. [Nisa ': 18].

2. Ikhlash.
Taubat sadece samimiyetle oluşmaktadır şeriat, kabul etti. Riya` veya dünya amaçlar için değil, tevbe syar'i olarak Taubat söyledi. Allah dedi.

إلا الذين تابوا وأصلحوا واعتصموا بالله وأخلصوا دينهم لله فأولئك مع المؤمنين وسوف يؤت الله المؤمنين أجرا عظيما

Tövbe ve telafi ve Allah için Allah'ın (dininin) ve samimi (yapmak) dinlerine yapışmasını yapanlar hariç. Sonra Allah büyük bir mükafat iman edenlere verecek inananlar ve birlikte bir gün vardır. [Nisa ': 146].

3. günahını bilinmesi.
Tövbe günah bilerek sonrası hariç, geçerli değil ve hata itiraf ve umut kötü sonuçlar tür eylemlerin atlattı.

Pişmanlık 4. Tam.
Tövbe, sadece pişmanlık derin ifadeler ile kabul edilebilir. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

الندم توبة رواه ابن ماجه

Pişmanlık tövbe olduğunu. [9]

5. itaatsizlik bırakmak ve sahiplerine haklarını geri.
Günahları tövbe olanlar zorunlu izin taahhüt ve mülkiyet veya benzeri ise, sahibine herhangi bir hak dönmek vardır. Iftira ya da benzer suçlamalarla formu, sonra özür yoluyla edin. Backbiting (wag) şekli, daha sonra yalvaran yoluyla izin verilirse aynı zamanda, böyle bir uygulama için diğer olumsuz etkilere neden olmaz (tolere). O mezar etkileri varsa, onu iyiliği için ulaşmak için dua etmek yeterlidir.

Nefes önce tövbe 6. Dönem özofagus (ölümün eşiğinde) ve güneş batıdan doğmadan önce oldu.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in deyişle açıklamıştır o sallallaahu' alaihi sellem'in:

إن الله يقبل توبة العبد ما لم يغرغر. رواه الترمذي

Onun nefes yemek borusunda [10] önce Şüphesiz Allah, bir kulunun tövbe kabul eder.

الهجرة لا تنقطع حتى تنقطع التوبة ولا تنقطع التوبة حتى تطلع الشمس من مغربها. رواه أبو داود وأحمد

Hicret'ten (zamanında) tevbe kesilmesi kadar kesintiye uğramaz ve güneş batıdan [11] yükselen kadar tövbe kesintiye uğramaz.

Tövbe sonra 7. Istiqamah.
Allah dedi.

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Ardından komuta ve benzeri gibi, doğru yolda tutmak (aynı zamanda) tövbe ve sınırlarını geçip karışmazlar ile olmuştur olanların. O yaptıklarınızı görür. [Hud: 112].

Tövbe sonra 8. İletken onarır.
Allah dedi.

وإذا جاءك الذين يؤمنون بآياتنا فقل سلام عليكم كتب ربكم على نفسه الرحمة أنه من عمل منكم سوءا بجهالة ثم تاب من بعده وأصلح فأنه غفور رحيم

Bizim işaretleri inananlar sana geliyorsa, o zaman, çünkü cehalet arasında kim kötülük, o tövbe olduğunu (yani), Barış-aleyküm, Rabbin kendisine rahmet belirledi 'demek bunu yapıyor ve telafi sonra, Allah bağışlayandır, esirgeyendir. [Al En'am: 54].

Tövbe NE ZAMAN UNUTMAYIN
1. Allah bilerek ve her şeyi gören bir inanan. Allah tüm gizli ve kalbinde gizli bilir. Biz onu görmüyorum, ama bunu görmüş olmalı rağmen.

2. Bu Majesteleri durhaai Essence görün ve onun kelime olarak, ahlaksız nesnenin boyutunu görmüyorum.

نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم وأن عذابي هو العذاب الأليم

Şüphesiz ben bağışlayandır, esirgeyendir olduğumu, benim kullarına söyle, ve gerçek azabKu çok acı azap olduğunu. [Al Hicr: 49- 50].

3. O bu dünyada ve ahirette mutluluğu elde etmek için bir engel çünkü o günah, tüm kötü ve kötü olduğunu unutmayın.

4. yerler itaatsizlik ve ona günah, yardım ve onlar iyi dönüştü değil sürece onlarla bağlarını kesmek için kullanılan kötü davranır arkadaşlar, bırakmak.

Tövbe BLOK İÇİN ŞEYLER
Şeyler arasında o günah önlemek:
Din 1. Sapınç. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إن الله حجب التوبة عن صاحب كل بدعة

Nitekim, Allah sapkın bir tövbe kapatır. [Ash-Shahihah No. 1620]

Çözeltisine 2. bağımlılığı. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من شرب الخمر لم تقبل له صلاة أربعين ليلة فإن تاب تاب الله عليه فإن عاد كان حقا على الله تعالى أن يسقيه من نهر الخبال قيل وما نهر الخبال قال صديد أهل النار رواه أحمد

Kim içme şarap (içki), sonra onun namazı kırk gece kabul edilmez. O tevbe ederse, Allah onu kabul eder. Tekrarlanan zaman Tanrı nehir Khibaal dan ona bir içki verdi Ancak, buna değer. Bazı insanlar soruyor: ".? Nehri Khibaal nedir" O ", cehennemin irin ikamet yanıtladı [12]

Tövbe NASHUHA üzerinde Böylece kısa bir risale. Umarım her zaman Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tevbe için bir hatırlatma olabilir.

[As-i Sünnet 01 / Yıl IX / 1426H / 2005M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]

[43] O, bütün tarafların mutlak Egemen, onun yüksek, onun yüksek konumu biri ve onun güçlerin yüksekliğidir. Onun yüksek pozisyona arasında yer Tanrı Subhaanahu wa Ta'aala mükemmel adalet ve o yerde her şey koymak ve itaatsiz olanlar ile Allah'tan korkanlar arasında eşit olmadığını.

[44] O büyüklük, heybet ve zafer vardır, ya onun adına, onun doğası herhangi bir kusur ve eksiklikleri onun kutsal işler mupun.

No comments:

Post a Comment