!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, September 15, 2015

Výsadba stromů může být odměněn, kácení stromů může hřešit.

Jízda nebyla dokončena (370)

(Část 370), Depok, West Java, Indonnesia 14. září, 2015 16:03 pm).

Výsadba stromů může být odměněn, kácení stromů může hřešit.

Bůh ve své slovo v Koránu varuje lidé ne vždy dělat zlo na zemi, jako je kácení stromů na vůli, lidé navzájem zabíjeli a zavázat se vyhýbat (sdružující partnery, s Bohem).
Jelikož lidský chamtivost libovolně kácet stromy, a líný zasadit stromy v jejich prostředí, kácení stromů vyústila v odlesňování, les se změnil na vyprahlé pouště, což způsobuje globální změny klimatu.
V Indonésii, společnosti a jednotlivci v otevřené zemědělské půdy vypalováním lesů, výsledkem je nyní Sumatra, Borneo, Malajsie a Singapur dokonce i znečištění ovzduší vliv v podobě kouře.
Takže nyní čelíme extrémní počasí, písečné bouře, sucha, povodní a jiných přírodních katastrof.
V roce 1969, na pobřeží Kampung Baru Central, město Balikpapan, Východní Kalimantan, každé ráno nebo večer s jednoduchým vybavením Pořád vyvolat různé druhy ryb a chobotnice a krab Krab na pláži, takže moje matka prakticky nemusíte kupovat ryby a krab krab na trhu, ale když jsem se vrátil znovu na stejném místě v roce 1990, není ryba a krab krabi dostanu, protože pobřeží byl kontaminován s různými nečistotami špinavé od ropy do plastového odpadu. Věřím, že stejný osud také zažil na pobřeží v ostatních ostrovech v Indonésii, a dokonce i ve světě.
Každý kufr (úroky), které jsme zasadil dát požehnání pro živé organismy, od kyslíku, ovoce tak jako zastávka ptactva a jiných zvířat, takže Bůh slibuje velkou odměnu pro ty, kteří rostou nebo udržovat, na rozdíl od pachatele škody Země, hltavě kácení lesů by dostal trest na světě (hurikány, sucha, kouř), jakož i trestu / trestu v posmrtném životě (peklo).

(BBC) - globální Pemanasa? Změna klimatu? Pokud budete číst noviny, poslouchat rádio, sledovat televizi a surfovat po internetu, musí mít oba již obeznámen na mysli.

Klima se změnilo a teplota zemského stoupat, jak řekl ministr životního prostředí Rachmat Witoelar.

"Změna není jasný sezóně. Období dešťů je suchá, suché období dešťů. Je to jeden ze změny klimatu. Je to proto, že změny klimatu."

"Pro rybáře, tam jsou také mořské proudy, které mění, teplota moře vody také mění se změnou znamená, že ryba změnil," dodal Rachmat.

"Tam jsou také korálové útesy poškozené oteplování mořskou vodu a mořské bioty tak mikroplankton zlomené. Takže se to stalo divné věci," řekl ministr.


Čím více tepla
Ale co v každodenním životě? Navštívil I některé z míst s na otázku, co se změnilo v přírodě v porovnání se situací před 10 nebo 20 let?

První cíl Malinau District, Východní Kalimantan, volal Conservation District. Z celkové plochy 4,2 milionu hektarů, což je oblast ve výši 3,9 milionu, nebo přibližně 90%, je lesní plochy, včetně KMNP a chráněné lesy. 4 hodin výlet lodí z Tarakan.

Uman, 37 let, byl vydělávat na živobytí z motorové čluny od roku 1990, a on říká, nic se nezměnilo od Sesayap řeky, která vede na dvanáct let.

"Pokud první vzácný gusung, ve středu řeky se objevil nový ostrov písku smíchá půdy. Možná, že vlivem povodní, v případě, že první z 1990 to bylo jen zřídka záplav, ale po roce 1995 při startu berunculan gusung," řekl Uman.

Pokud se používá zřídka povodně, ale teď je pravděpodobně proto, že hodně dřevo vytěženo, často záplavy. V případě, že déšť jistě povodňové
Uman
Sapi Island, asi hodinu jízdy od okresního kapitálu Malinau, stále cítí do zeleně.

Na některých místech byly viditelné stopy pole schváleny pro obyvatelé Lundayah pomocí otočných kultivační systém.

Starší Lundayeh, New Belapang, vypráví.

V minulosti, řekl Belapang Pokud tedy občané zemědělství, úrodné-úrodné rýže, jiné plodiny jsou také dobré. "Jako ovoce, která v podstatě jsme výsadbu semena sladké a sladké za jistý," řekl.

"Ale teď druhý, v případě, že podstatou sladké a kyselé hotových výsadbu semen. Stromy, které rambutan a durian ovocné kyseliny, pokud se první tlustý, hubený teď," řekl.

Belapang řekl, že neví, co způsobilo změnu.

"Nyní více a rychle schne," Předtím, než 1950 nechat uschnout 3 měsíce, voda není tak rychlý a pády, ale teď suchou měsíčně jen voda vyschla, "řekl.

"Nyní je tráva na okraji řeky, kdy sucho zvadlý, ale dokonce ani 3 měsíce suché trávy na břehu řeky, která není chtěl," řekl Belapang.

Ostatní zemědělci, Martin Ukung, pocit, že počasí v obci, Pulau Sapi, tím více tepla.

"Je to moje zkušenost je výsledkem horké ovoce květu, aby uschlé teplem a ne tak plodné. To je moje zkušenost za posledních 10 let. Kvetoucí, ale ne tak ovoce."

"Slunce je příliš horký, ale teď nevím, co je příčina. Ale my cítit opravdu horko."


Výbušný
Od Borneo, jsem přešel na Sulawesi. Bajoe Tribal dítěti koupel ve svém dvorku. Asi 15 minut Bone, Jižní Sulawesi.

Děti Bajoe
Bajoe Většina rybáři používají výbušniny lovit ryby

Nedaleko od trajektového přístavu Bone-Kolaka, přibližně 400 domácností v obci žilo kmene Bajoe Kolaka, Kampung Bajoe.

Ačkoli tradice života na moři již dlouho opuštěný, malé bazény brakické vody zůstává v domácím jevišti.

Bajoe Většina rybáři používají výbušniny chytat ryby, pak Kyslíkové kompresory pro potápění a motorový člun, zatímco na moři. Rybářské pruty, plátno, a odolnost přírodního dýchání již dávno opustili.

Jak chytit rybu měnící se jako obtížnější získat ryby, řekl rybář Bajoe který byl rybář na 30 let.

"Čím obtížnější získat ryby. V případě, že první byl pět kilometrů může sama lovit, mají nyní desítky kilometrů."

Co ji způsobuje? "Možná proto, že čím více se lovit ryby, s velkými loděmi," dodal.


Velmi závislá
Lompo Barrang Island, asi 2 hodiny jízdy motorový člun z Makassar, Jižní Sulawesi, z velké části obydlený obživa je rybaření.

Díky technologii motorových lodí a rybářských sítí, oni byli prakticky stále velmi závislá na přírodu. Ale příroda kolem Barrang Lompo se začala měnit, říká pan Hasbi, jedna osoba starší vesnice.

"Teď, když je období dešťů Zdálo se, že přichází stále pozdě. Máme i další občané, bylo horko," řekl Hasbi.

Mezitím Sahbudin, rybář, stále ještě jet k moři v polovině října, ale obvykle už začaly klesat rybolov.

"Jak je to obvykle ticho, ale teď už je to nyní východní vítr stále vane, takže nejdou dolů k moři," řekl.

"Opravdu, východní větry mohou také jít do moře, ale je to tak těžké, jak těžké," řekl Sahbudin.

Nyní vítr rychlejší ve srovnání s předchozími roky
Sahbudin
Makassar v Jižní Sulawesi, my Yogyakarta a ještě nese stejnou otázku. V polovině října, déšť je stále hluboko dole řekl Suparno.

"Obvykle už existuje, ale neexistuje. Měla to být žádný déšť jednou nebo dvakrát za měsíc, ale není to pravda. A teď rožnění, grilování pouze tehdy, pokud by normálně pršet."

I když déšť nešla dolů, Suparno štěstí, že ještě mít možnost využívat vodu z řeky Kulon Progo, ale pro déšť závislé zemědělci, zpoždění nebo nedostatku dešťů se měnící skladba plodin. Widyatmoko jsou zemědělci ve Ketingan, Yogyakarta.

"Ve srovnání s předchozími lety, výrazně sušší. Většinou jsme byli schopni zasadit rýži, a teď na to není. A to by mohlo být vidět, cukrová třtina také zažívají sucho," řekl Widyatmoko.


Není snadné
A co to způsobuje? Dolvina Ukung Damus, Chief fond na ochranu přírody WWF politika v Malinau věří, je stále obtížné vysvětlit zemědělcům Dayak Lundayeh o příčinách přirozené měny.

"Není snadné vysvětlit globální oteplování a klimatické změny pro veřejnost," řekl.

"A také že zatím není jisté, zda jsou povodně a sucha způsobené to," dodal.

"Jsme tady dělají výpočty srážek za 10 let, ale zatím není jisté, že příčinou změny klimatu, zejména v Kalimantan je relativně stále hodně lesů," řekl Dolvina.

Ale doktor Rizaldi Boer, šéf Iklimatologi Bogor zemědělské univerzity, potvrzuje, že změna klimatu je již cítil přímo lidmi.

"Nesouhlasím, ale koncepčně se již děje," řekl Dr. Rizaldi Boer.

Bez ohledu na příčinu, změna klimatu či globální oteplování, zřejmě zemědělci a rybáři, kteří jsou závislí na přírodě, začal cítit, že se svět změnil. (BBC / Liston Siregar)

Indonésii se umístila první úbytku lesního
Je politováníhodné, když protokolování moratorium udělat, ale přesto odlesňování pokračuje ještě vzrostl. Jedná se o data, která ztráta lesa v Indonésii prudce zvýšil za posledních 12 let, hlásí nové studie zveřejněné v časopise Science.

Studie, vedená Matt Hansen z University of Maryland, zjistila, že Indonésie ztratil 15,8 milionu hektarů v letech 2000 a 2012, pořadí pátou za Rusku, Brazílii, USA a Kanady, pokud jde o ztráty lesů. Pokud jde o přibližně 7 milionů hektarů osázených během období.

Nicméně, z pěti zemí v lese nad, na základě procenta, pak Indonésie je v první hodnosti míry ztráty lesů o 8,4 procenta. Pro srovnání, Brazílie ztratil jen polovina z těchto rozměrů.

98 procent úbytku lesů v Indonésii, odlesňování dochází s vysokou hustotou lesních oblastí v Sumatra a Kalimantan, v místě, kde konverze výsledek průmyslových dřevěných plantáží a plantáží olejových palem rozvíjí velmi rozšířený za posledních 20 let. Provincie Riau je nejvyšší, jak povolený výzkumníky v animaci takto:Odlesňování v Indonésii také zvýšily. V roce 2011/2012 úbytku lesů rychlosti dosáhl své nejvyšší úrovně od pozdní 1990, ačkoli vláda vydala zákaz moratorium (moratorium), za 65 milionů hektarů primárních lesů, rašelinišť a lesů. Data ukázala lesnické moratorium, který byl realizován v rámci Indonésie závazku ke snížení emisí z odlesňování a znehodnocování lesů, může selhat, jak se původně předpokládalo místo určení.
Studie povolený v tomto velmi na rozdíl od statistik zveřejněných na začátku tohoto roku Ministerstva lesního Indonésie, který prohlašoval, že roční odlesňování od roku 2005/2006 výrazně poklesly. Tato čísla se mohou vyskytnout v důsledku metodologických rozdílů ve výpočtu.
Ministerstva lesního odhady zanedbávání odlesňování na pozemku mimo les a nezahrnuje přeměnu přirozených lesů průmyslovým plantáží, který je stále považován ministerstvem lesnická univerzita v klasifikaci "lesa."
Nové údaje, které vycházejí z výsledků vykreslování NASA Landsat metafor 650.000 snímků aplikace Google Earth Engine, a to prostřednictvím modelu cloud computingu, zveřejnila komplexní databáze celosvětového lesního mapy je interaktivní. Tato data jsou k dispozici jako volný obsah v http://earthenginepartners.appspot.com/science-2013-global-forest


Hansen, který publikoval řadu prací na odlesňování, řekl, že doufá, že mapa může pomoci zemím rozvíjet lepší politiky ke snížení úbytku lesů.

"Jedná se o první pokus poskytovat jak celkově, tak na místní úrovni konzistentní změnu mapa lesní," řekl Hansen v prohlášení. "Brazílie pomocí Landsat údajů dokumentovat rychlost odlesňování, také používá tyto informace v vytváření a provádění politik. Oni také sdílet data, tak aby ostatní strany posoudit a potvrdit jejich úspěch. "

"Předchozí údaje nejsou zatím k dispozici veřejnosti pro další části světa. Nyní s touto globální mapování můžeme poskytnout informace o změnách v lese, kde může každá země mít přístup k těmto informacím, a to jak pro svou vlastní zemi a pro celý svět. "

Poškození životního prostředí kvůli chudobě
Google vedoucí společnost v oblasti informačních technologií vytváří globální mapy změn v lesní oblasti, která má vysoké rozlišení a výhody s pomocí Google Earth. Se změnou dat v lesním prostředí může být sledována ničení lesů, která se vyskytuje v každé zemi.

On-line interaktivní nástroj lze přistupovat pomocí veřejnosti a mohou vidět umístění v detailu s vysokou úrovní rozlišení 30m.

Mapa obsahuje graf lesa cestováním po světě od roku 2000 do roku 2012, založený na 650.000 z Landsat 7 satelitní snímky podle.

Během této doby, Země ztratí "džungle", o rozloze rovnající se Mongolska, stromy popsané mohou pokrýt šestinásobek oblast Británii.

Vývoj snahy o snížení odlesňování spolu s ničením lesů v Indonésii, Malajsii, Paraguay a Angoly, podle studie napsané v časopise Science.

"Toto je první mapu změny v lese na celém světě v souladu a mají význam na místní úrovni," řekl profesor Matthew Hansen z University of Maryland, vůdce týmu, který vytvořil mapu.

"Co lze učinit na počítači po dobu 15 let, může být dokončena během několika dnů pomocí aplikace Google Earth Engine."
Výzkum ukazuje, významné osobnosti v lese se změní z 2000-2012 - na základě satelitních snímků.

Svět ztratil 2,3 milionu čtverečních kilometrů lesa v období, v důsledku těžby dřeva, požáry, choroby nebo katastrofy.

Ale planeta také získat další nové lesní plocha o rozloze 800.000 kilometrů čtverečních, s celkovým poškozením 1,5 čtverečních kilometrů.

Ve srovnání s ostatními zeměmi, brazilské lesní podmínky ukázal zlepšení, s nižšími úrovněmi úbytku lesů mezi letech 2003-04 a 2010-2011.

Mezitím, ničení lesů v Indonésii vzrostl více než zdvojnásobil ve srovnání s částkou odlesňování za rok dosáhnout 20.000 kilometrů v 2011-12.

Paraguay, Malajsie a Kambodža má nejvyšší míru ničení lesů.
Celkově lze říci, tropické lesy zvýšila na 2100 čtverečních kilometrů za rok, v závislosti na studii.

Mapa bude pravidelně aktualizován a může být použit posouzení účinnosti programu lesního hospodářství.

To také může pomoci v oblasti životního prostředí skupiny proti vlivu odlesňování - včetně hrozeb pro biologickou rozmanitost, ukládání uhlíku a změnu klimatu.
HUNDRED
Sir David Král, britský zahraniční zvláštní vyslanec pro změnu klimatu řekl, že Indonésie hraje důležitou úlohu při řešení změny klimatu, protože má poměrně hodně lesa.

"Indonésie je nejvíce progresivní mezi rozvojovými zeměmi při řešení změny klimatu," řekl David Král v Jakartě, pátek (dvacet jeden poloviny).

David řekl, Indonésie a Velká Británie má problém, pokud jde o změnu klimatu, je stejný, a to záplavy. Oba v Indonésii a Anglii, záplav v důsledku změny klimatu velký vliv na ekonomiku.

Proto je otázka změny klimatu je jednou z největších výzev pro celý svět společenství.
"Všichni jsme zodpovědní za řešení změny klimatu. Některé věci, které lze udělat, je snížit, opětovné použití a recyklaci odpadu," řekl.

David řekl: boj proti změně klimatu musí být okamžitě provedeno, protože očekávaný dopad bude ještě větší v budoucnosti.

Podle něj, povodeň je velmi reálná hrozba se změnou klimatu. Proto změna klimatu způsobila ledu v Severním ledovém oceánu taví zvýšit hladinu moře. "Každý ostrov na světě mají stejnou hrozbu, a to stoupající hladina moře, takže voda půjde do vnitrozemí a způsobí záplavy, Londýn, například, kromě hrozby od moře je také hrozba řek," řekl.

Chcete-li řešit změnu klimatu, povzbuzuje země, které mají lesy, aby se zabránilo odlesňování nebo odlesňováním. "Ničení lesů urychlí změnu klimatu," řekl.
Stav lesů v Indonésii je v současné době ve stavu krize. Mnoho rostlin a živočichů, které žijí v nich hrozí vyhynutí. Kromě toho existuje mnoho lidí a kultur, kteří jsou závislí na lese je také ohrožena. Ale ne všechno je špatné zprávy.Tvrdá realita, můžeme vidět ze stavu našich tropických lesů: nezákonné těžbě dřeva (nezákonné těžbě dřeva) a lesních požárů, ať již úmyslně, či nikoliv. Nelegální těžba dřeva pokračuje v lesích kolem Riau, Sumatra. Otázka, která okamžitě přijde, je, jak osud zvířat endemický sumaterský tygři jsou teď stále vzácnější? Co se stane se zaniklý po osudu Java a Bali tygrů nyní žijí příběh? Nejen v Java, Sumatra a Borneo v tropických lesích Papuy jinde jsme začali mnozí, kteří se změnil na úseku palmového oleje plantáží.

Kdo ví, jak se věci, jako je to pokračuje a destruktivní na lesní ekosystém a ohrozit existenci biodiverzity obsahoval. Nejen obyvatelé v lese, socio-kulturní tkanina domorodých národů kolem by napomohl narušena. Se ztrátou lesů také znamená ztrátu zdroje života pro většinu indonéských lidem, protože les je místo, kde najdete potraviny, léky a stal se základem života pro většinu lidí, zejména těch, kteří žijí v blízkosti lesa.

Lidský ničení životního prostředí stále toulají. Je na čase, pro všechny řad ministerstva životního prostředí, Strážci a jejich role v komunitách po celém lese optimalizované lest těchto akcích i nadále opakovat a znovu opakovat.

Pojďme se podívat a dozvědět se mnoho domorodé kmeny roztroušených po celé Indonésii, oni obecně musel jednat velmi přátelské prostředí prostřednictvím činnosti každodenního života, a my jsme jeho lidé z města, ve skutečnosti to se chová mnohem méně zajímá o životní prostředí.
Tak moc místní moudrost z různých domorodých kmenů, které jsou roztroušeny po celé Indonésii, že bychom měli všichni následovat.

Význam Forest City pro přírodu a životní prostředí Okolní

Lesy mizí v moderní době v poslední době. Starých lesů do prostředku pro lidské bytosti najít jídlo. Ale teď obrátil, les dokonce považován za překážku pro město postavit přístřešek nebo vysoké budovy.

Ve městech v Indonésii jen zřídka najdeme městský les. Rozvoj měst mají tendenci preferovat fyzický vývoj a není doprovázen zeleně kolem něj. Na uvolněné místo pozemku kolem budovy být použity pouze pro parkování bez zelené stromy. Takže místo toho, městského lesa jsme se najít, ale betonové džungli.

Tato scéna vypadá z bertebarannya mrakodrap budovy. Po celou dobu své oči vypadají jen vysoké budovy a zelené otevřený prostor, který by měl být 30% z města, jako kdyby zanedbané pryč s namísto vývoje.

Jako výsledek, každý rok velké města v Indonésii zažila různé problémy při období dešťů přijde. Od všude záplavy, životní prostředí a kvalita ovzduší se zhorší kvůli znečištění produkoval motorových vozidel nejsou schopni být ubytováni a filtrován stávajícími stromy. Existence zelených otevřených prostorů užitečné mít, že nemůžeme ignorovat a hrát roli při překonávání to všechno.
Takže čekat více. Existence městského lesa je potřeba pro nás pro všechny. Začněme od sebe a podporovat orgány, aby vytvořit více lesů ve městě, kde žijeme.

Lakota brutalita A BUDE ničící lidská

Podle
Al-Yazid Ustadz bin Abdul Qadir Jawy حفظه الله


عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله - صلى الله عليه وسلم: اتقوا الظلم; فإن الظلم ظلمات يوم القيامة. واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم. حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم

Jabir bin 'Abdillah radi anhu řekl: "Prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:" Buďte opatrní, vy proti kezhaliman protože kezhaliman je tma-tma v den soudu. A buďte opatrní jste proti přírodě lakota lakomý, protože to je to, co zničil lidi před vámi. Lakota, že povzbudit je, aby prolévat krev a zdůvodnit svou čest. "[1]

TAKHRIJ Hadith:
Tento hadíth Sahih. Vyprávěný Imam muslimský (č. 2578), Ahmad (III / 323), al-Bukhari v al-Adabul simplex (č. 483), 'Abd bin Humaid (č. 1.141), al-Bayhaqi (VI / 93 a X / 134), a v knize Syu'abul Iimaan (č. 10 338), a al-Baghawi v Syarhus Sunně (č. 4161)

VOCABULARY Hadith:
• اتقوا: Strach. Konkrétně, buďte opatrní a vyhnout.
• الظلم: الجور ومجاوزة الحد,
surovost, nesrovnalostech a meze. Základní smysl nespravedlivé, nepředstavují nic na svém místě. [2]
• الشح: lakota velmi, těžší vytáhnout poklad grabber. Jiní říkají, že příroda hmatat / lakomý / lakomý s nadměrným chamtivosti. lakomec nebo fešáci, mohl vážit a mohla by také působit ma'ruf remcání s (Dobrá). [3]
• حملهم: Povzbuďte je, nebo příčinu jejich jednání.
• سفكوا دماءهم: rozlít svou krev. Konkrétně, většina z nich se navzájem zabíjeli částečně.
• استحلوا: ospravedlnit. To znamená, že ospravedlňuje ženy jsou zakázány Alláh pro ně, pak oni jsou krutí k ženám.


Sharh Hadith:
V této hadith je varováním vykonání bezpráví a návrhy k tomu spravedlnost. Islámská šaría úplně fér, nařídil, abys činil soud, a zakázaný od vykonání bezpráví. Alláh říká:

قل أمر ربي بالقسط

Řekni, "řekl mi Rabbku dělat spravedlnost ..." [al-A'raf / 7: 29]

إن الله يأمر بالعدل

Amen Alláh říká (vy) za spravedlivé ... "[-Nahl / 16: 90]

الذين آمنوا ولم يلبسوا إيمانهم بظلم أولئك لهم الأمن وهم مهتدون

Lidé, kteří věří, a nejdou dohromady svou víru s brutalita (ulejvat), oni jsou ti, kteří si pocit bezpečí a jsou vedeni. "[Al-An'am / 6: 82]

Opravdu víra v celé jistiny a větví se Záhir a mysl, všechno je spravedlivý, protože na rozdíl od nespravedlnost.

Spravedlnost nejspravedlivější a hlavní je rozpoznat a mengikhlaskan monoteismus pouze k Alláhovi, věřící se jmény a atributy jeho dobrá, a mengikhlaskan náboženství a uctívání pouze Alláha Všemohoucího.

Nejvíce nespravedliví kezhaliman dělá ulejvat, sdružující partnery u Boha, jak jeho slova:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

A (nezapomeňte), když Luqman řekl svému synovi, když mu dal lekci mu: "Ó můj synu! Nebudeš připisovat Boha, opravdu spolupracovník (Alláh) je opravdu velká nespravedlnost "[Luqman / 31: 13].

Vzhledem k tomu, spravedlivý znamená dát něco na místě, a vykonávat práva, které jsou požadovány. Pachatelé nejsou dát něco na místě.

Práva největší a nejvíce povinné tedy právo Alláha nad svým služebníkům. Sluha musí vědět Alláh a uctívání ho jenom, že ho sdružující s ničím. Pak pracovat na hlavních bodech víry, Shari'ah-islámské šaría jako vytvořit modlitbu a platit zakat, půst ramadán, pouť do domu a džihád v cestě Boží se slovy a skutky, vzdělávat sebe spravedlnosti a trpělivosti. Nedělejte nic z toho disyari'atkan je forma brutality.

Včetně skutky spravedlivé, které splňují práva proroka Mohameda sallallaahu To wa Salamem takové víry a lásky, více lásky on sallallaahu To alaihi wa Salamem než všichni tvorové, poslouchat, čest, oslavovat, a upřednostnit pořadí a jeho slova v horní části objednávky a slova druhých ,

Místo toho, to je skvělý brutalita, pokud otrok nesplňuje žádné z práv proroka Mohameda sallallaahu To wa Salamem.

Včetně spravedlnosti oslavovat a milovat Posel společníků radi anhum. Alláh a Jeho posel sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl mnoho ctnosti a chvála za společníků g ve srovnání s ostatními právními předpisy Společenství-ummy. Společníci radi anhum je nejlepší lidí po proroků a poslů. Společníci jsou ty, které požehnal Alláhem a je zaručeno, že vydělat nebe. Příchod islámu je pro nás jedním z plodů boje, džihádu a oběti na Společníci radi anhum.

Tak, jak moc brutalita lidí kritizovat, urážka, nadávat společníci radi anhum. Nadávat společníci byli v podstatě rouhání Alláh, Jeho Poslu sallallaahu To wa Salamem a islámu. Kvůli tomu, že jsou chválili Alláh a Jeho posel sallallaahu To wa Salamem. Dokonce i proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem zakazuje zlořečit společníků. Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

لا تسبوا أصحابي, فوالذي نفسي بيده لو أن أحدكم أنفق مثل أحد ذهبا ما بلغ مد أحدهم ولا نصيفه.

Myslíte si, nadávat mé přátele !! Demi Rabb Yang se ocitl v rukou, v případě, že jeden z vás dát infaq zlato na hory Uhud, že není dosaženo hodnoty infaq nich přesto (oni infaq pouze) jednu Mudd (tedy celé dvě palmy) a není také půl. [ 4]

من سب أصحابي, فعليه لعنة الله, والملائكة, والناس أجمعين.

Ti, kteří nadávají mí přátelé a pak ji prokletí Boží, andělů a celé lidstvo! [5]

Mimo jiné nespravedlivý akt se věnuje oběma rodičům, připojte spřízněnost, splnit nároky příbuzní, přátelé a lidé, kteří se zabývají s námi. A brutalita, že nesplňuje všechny tyto věci.

Splnit práva mužem a ženou je forma ostatních spravedlnosti. Ten, kdo není splněna, pak provinilce.

Lidský Menzhalimi mnoho druhů, všechny z nich se shromáždili ve slovech proroka sallallaahu To wa Salamem na rozloučenou Hajj ":

إن دماءكم, وأموالكم, وأعراضكم, حرام عليكم كحرمة يومكم هذا, في شهركم هذا, في بلدكم هذا

Skutečně krve, váš majetek, vaše ctihodnosti, vše je zakázáno na vás dnes za nelegitimní, tento měsíc a země. [6]

Takže, všechno brutalita je tma v den posledního soudu. Pachatelé jsou potrestáni v souladu s úrovněmi kezhalimannya. Lidé, kteří dizhalimi odpověď od dobra lidí, kteří dělají takovou nespravedlnost. Pokud nemají dobro už, pak diambillah zla takové dizhalimi lidé a účtovány k těm, kdo dělat bezpráví.

Alláh zakazuje kezhaliman na sebe, a Alláh také je nezákonné, mezi služebníky svými. Alláh Most Just ve slově, skutku a jeho odpovědí.

Alláh říká v hadith Qudsi:

يا عبادي! إني حرمت الظلم على نفسي, وجعلته بينكم محرما; فلاتظالموا ...

O moji služebníci! Amen zakázat brutalitu na mě, a já jsem dělat to nezákonné mezi vámi, ne každý menzhalimi! [7]

To znamená, že Alláh wa Subhanahu Ta'ala zakázal nespravedlnosti působí na své zaměstnance a zakázat jejich vzájemnou menzhalimi, protože brutalita sám je absolutně zakázáno. Alláh říká:

وما أنا بظلام للعبيد

... A nemám menzhalimi služebníky své. [Qaf / 50: 29]

Alláh také říká:

وما الله يريد ظلما للعباد

... A Bůh nechce brutalitu proti jeho služebníky. [al-Mu'min / 40: 31]

Brutalita má tři druhy:
1. brutalita nebyly odpuštěno Alláhem, je ulejvat, sdružující partnery Alláha. Alláh říká:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Amen Alláh neodpustí (hříchy) jako spolupracovník Him (vyhýbat) a On odpouští, co (SIN), než (vyhýbat) je pro každého, kdo chce. Kdo sdružující Alláha, pak skutečně, že spáchal velký hřích. [An-Nisa '/ 4: 48]

Alláh také říká:

وإذ قال لقمان لابنه وهو يعظه يا بني لا تشرك بالله إن الشرك لظلم عظيم

A (nezapomeňte), když Luqman řekl svému synovi, když mu dal lekci mu: "Ó můj synu! Nebudeš připisovat Boha, opravdu spolupracovník (Alláh) je opravdu velká nespravedlnost "[Luqman / 31: 13].

2. brutalita, které není dovoleno vůbec Alláh, a to brutalita částečně služebník ostatním. Včetně z dokonalé spravedlnosti, které Alláh pomstít brutalitu mezi jeho služebníků podle jejich kezhaliman úroveň.

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

إن الظلم ظلمات يوم القيامة

Opravdu kezhaliman je tma v den posledního soudu [8]

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem také řekl:

إن الله ليملي للظالم حتى إذا أخذه لم يفلته, ثم قرأ: وكذلك أخذ ربك إذا أخذ القرى وهي ظالمة إن أخذه أليم شديد

Amen Alláh jistě zpoždění (sankce) za nespravedlivé, ale kdyby ho mučil, neměl ho mluvit "Pak proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem přečtěte si tento verš (což znamená):". A tak země trest Pána tvého když byl mučen (populace) který se dopustí nespravedlnosti. Opravdu, v trestu je těžké, velmi těžká "[Hud / 11: 102]. [9].

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem také řekl:

من كانت له مظلمة لأخيه من عرضه أو شيء فليتحلله منه اليوم قبل أن لايكون دينار ولادرهم إن كان له عمل صالح أخذ منه بقدر مظلمته وإن لم يكن له حسنات أخذ من سيئات صاحبه فحمل عليه

Ten, kdo se na něj tam mazhlamah (kezhaliman) pro svého bratra, jestli se někdy poškozovat čest nebo něco (majetek pořízena zhalim) patřil k jeho bratru, ať prosí ho, aby menghalalkannya teď, protože tam (Soudný den) č Dinar a dirham. Pokud má dobré skutky, bude převezen do (platící) členové dizhalimi souladu s kezhalimannya. A když nemá žádné dobré skutky, pak chyby jeho bratra byla pořízena poté vloží do něj [10].

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

واتق دعوة المظلوم, فإنه ليس بينها وبين الله حجاب

... A pozor na modlitby lidí, kteří dizhalimi, protože neexistuje žádná bariéra mezi modlitby k Bohu [11].

3. brutalita, která je ve vůli Všemohoucího Alláha, pokud chce, On ho potrestat. A pokud chce ho odpustí. Konkrétně hříchy spáchané sluhu k Pánu svému, kromě vyhýbat. [12]

Alláh poskytuje přímou cestu za své zaměstnance, kteří se chtějí vrátit ke spravedlnosti. Ten, kdo se odchyluje od něj, pak se vrátit k brutalitě, který je tažen do pekla.

Prorok:

واتقوا الشح; فإن الشح أهلك من كان قبلكم

A buďte opatrní jste proti lakomý příroda / lakomec, protože lakota / lakota, že je to, co zničil lidi před vámi

Vzhledem k touze po bohatství, aby lidé sbírají poklady všemi prostředky a z jakéhokoli zdroje, bez ohledu na legálních a nelegálních -na'udzu billah-. Dokonce i proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

حملهم على أن سفكوا دماءهم, واستحلوا محارمهم
(Lakota to) motivovat je (lidi před námi) prolévat krev a zdůvodnit svou čest.

Lakomec / Grabber prolévat krev, když se podíval na nemohl dosáhnout svých cílů, pokud není krveprolití.

Ve výše uvedeném hadith, proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem varoval svůj lid obou případech, které brutalita a hrabivost / lakota. Zhalim zneužívají ostatní, a to je chamtivý lakomec na to, co jiní lidé mají. Oba jsou akce, které jsou zakázány. Alláh wa Subhanahu Ta'ala říká:

ومن يوق شح نفسه فأولئك هم المفلحون

... A kdo jej střeží hrabivosti, pak oni jsou ti šťastnější. [al-Hashr / 59: 9]

Verš ukazuje, že lidé, kteří nevedou se ze lakota, neměl štěstí. Vzhledem k tomu, ti šťastnější jsou střeženy Alláh šetrnosti. Žádáme Alláha chránit nás před brutality a držet se od lakota a podlosti-ošklivosti. [13]

Alláh a Jeho posel sallallaahu To alaihi wa Salamem také odsoudil a odsoudil k povaze lakomec, lakotní a lakomý. Bručounský, lakomý a skoupý je trestuhodné příroda, tabi'at pokorné a chudé temperament, jakož i včetně jednoho z chorob mezi muslimy. Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem vždy hledat útočiště u Boha od těchto vlastností. Jak by ne?! Vzhledem k tomu, nemoc zabila početnou komunitu, ale to také vedlo k povaze pachatelů odtáhli do pekla, wal'iyâdzu Billah.

Mezi lidmi jsou skoupí vydávající zakat, který Alláh přikázal na tom, když charita se chystá uklidit svůj majetek a očistit. Mezi lidmi je také lakomý a skoupý na sebe, jeho manželka a jeho děti, směrem blízkého příbuzného, ​​jeho nejlepších přátel, jeho hosta, chudé, a ještě mnohem víc lakomý.

To je důvod, proč tam byl hrozba, že tvrdá v al-Koránu a autentické Sunny pro osobu, která má nemoc a povahu lakomec, lakotní a lakomý to.

Alláh říká:

ولا يحسبن الذين يبخلون بما آتاهم الله من فضله هو خيرا لهم بل هو شر لهم سيطوقون ما بخلوا به يوم القيامة ولله ميراث السماوات والأرض والله بما تعملون خبير

A není vůbec lidé, kteří jsou lakomý s tím, co Bůh jim dal Jeho Milosti, myslím, že (Lakomec), je pro ně dobré, ale (Lakomec), je špatné pro ně. Co (poklad), které si kikirkan bude nosit (v krku) o Soudném dnu. Bohu náleží jednu dědictví (co je), na nebi i na zemi. Alláh Mahateliti, co děláte. [Aliho Imran / 3: 180]

Alláh také říká:

وأما من بخل واستغنى) 8 (وكذب بالحسنى) 9 (فسنيسره للعسرى) 10 (وما يغني عنه ماله إذا تردى

A pokud jde o lidi, kteří jsou lakomý a jeho cit soběstačné (není potřeba pomoc Alláha) a popřel (odměna) z nejlepších, pak by se nám snadno právě pro něj cestu k tísně (utrpení). A jeho bohatství není prospěšné pro něj, kdyby zahynul. [al-Lail / 92: 8 - 11]

Abu Hurayrah radi anhu, řekl: "Posel sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

لا يجتمع الإيمان والشح في قلب عبد أبدا

Bude nikdy konvergovat mezi keimanandan kekikirandi sluha srdce navždy [14].

Od Abu Hurayrah radikálů anhu, že slyšel, jak Posel sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

مثل البخيل والمنفق كمثل رجلين عليهما جنتان من حديد من ثديهما إلى تراقيهما, فأما المنفق فلا ينفق إلا سبغت, أو وفرت على جلده حتى تخفي بنانه, وتعفو أثره, وأما البخيل فلا يريد أن ينفق شيئا إلا لزقت كل حلقة مكانها, فهو يوسعها فلا تتسع

Podobenství lakomec a ten, kdo berinfak je jako dva muži, kteří nosí brnění (štíty), která zahrnuje jak mléko až do klíční kosti. Pokud jde o ty, kteří berinfak berinfak, ale není to, že se bude rozvíjet brnění měl na sobě to zakrýt bývalého krok. Zatímco hmatat, že se nebude trávit v něčem to bude mít silnější obrněné jednotky kruh, který přikládá na jakékoliv místo ní, snažila se ji uvolnit, ale zbroj nebyl ochoten vyvíjet [15].

Bručounský, lakomý a skoupý včetně případů zničit, protože proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

ثلاث مهلكات: شح مطاع, وهوى متبع, وإعجاب المرء بنفسه

Tři případy zničit (tj) skoupý (lakomý) jsou poslušni, touhy následoval, a úžas nad sebou samým [16]

Rasûlullâhn hledat útočiště u Boha od kezhaliman,

اللهم إني أعوذ بك أن أضل أو أضل, أو أزل أو أزل, أو أظلم أو أظلم, أو أجهل أو يجهل علي

Ya Alláh, opravdu jsem hledat útočiště v Tobě, abych na scestí nebo omyl (od ďábla nebo charakteru Satana), udělat chybu, nebo ublížil, uklouznutí nebo vykolejil osobu, menzhalimi (pronásledují) nebo dizhalimi (pronásledováni), a udělat blázna, nebo se zmást [17].

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem také hledat útočiště v Boha Všemohoucího z povahy lakomec, lakomý a lakotní. Mezi modlitbou, aby četl bylo:

اللهم إني أعوذ بك من الجبن, وأعوذ بك من البخل, وأعوذ بك من أن أرد إلى أرذل العمر, وأعوذ بك من فتنة الدنيا وعذاب القبر

Ya Alláh, opravdu jsem hledat útočiště ve vás od zbabělosti, jsem hledat útočiště ve vás od povahy fešáci / lakomce, jsem hledat útočiště v Mudari se vrátil do života nejméně (senilní), a já jsem hledat útočiště ve vás z fitnah (pokušení) svět a hrob muka. [18]

Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem také hodně pomodlit níže:

اللهم إني أعوذ بك من الهم, والحزن, والعجز, والكسل, والبخل, والجبن, وضلع الدين, وغلبة الرجال

Ya Alláh, opravdu jsem hledat útočiště ve vás z úzkosti, smutku, slabost, lenost, bručounský přírodě (lakomý), zbabělý, dluhové otroctví, a řízen jiní. [19]

FAWA'ID:
1. Alláh nejspravedlivější a nikdy vykonat bezpráví, svým služebníkům.
2. Alláh zakazuje kezhaliman na sebe
3. Alláh zakazuje kezhaliman na svých služebníků.
4. musí být spravedlivý ve všech ohledech, a neměl dělat nespravedlnost / pronásledování nikomu.
5. kezhaliman je tma v den posledního soudu.
6. většina pachatelé kezhaliman dělá vyhýbat nebo sdružování partnerů k Alláhovi s něčím.
7. brutalita sluha s ostatními, nebo vládce svým poddaným, nebo zaměstnavatel svým zaměstnancům, a ostatní budou stíháni / odměněn Alláhem až do Soudného dne.
8. brutalita menyebabkandatangnya hněv a trest Boží.
9. Budeme dávat pozor na lidi do'anya dizhalimi nebo pronásledováni kvůli své modlitby uděluje Alláh.
10. Zákaz tvrdě a varování před hrabivosti a lakoty.
11. hrabivost a brutalita, včetně příčinu šíření zločinu, ničení, nepřátelství, a jiné špatné věci.
12. brutalita a hrabivost do velkého hříchu, který způsobil zničení světa a ponížení pro pachatele v den soudu.
13. Chamtivost bude táhnout světové společenství proti neřestí a vrhá je na krveprolití a obscénnost.
14. Ti, kdo věří, mají charakter Karim (velkorysý) a hodně lásky, zatímco pokrytci mají povahu lakomec, lakomec, a lakomý.
15. Prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem zakázal dělat zhalim a lakomý a on útočiště Alláh brutality a lakomý přírody.[Kopírované z časopisu vydání As-Sunna 10 / rok XVII / 1435H / 2014M. Vydavatelé Nadace Stálý výbor Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Solo 57 183 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

No comments:

Post a Comment