!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, July 21, 2015

Gerilla savaşı, etkin bir Afganistan Vietnam'da ABD ve Sovyetler Birliği'ni mağlup

bitmiş değildi binmek (174)

(Bölüm 174, Depok, Batı Java, Endonezya, 2 Ocak 2015, 19:17 pm)


Nasution
Gerilla savaşı, etkin bir Afganistan Vietnam'da ABD ve Sovyetler Birliği'ni mağlup

Endonezya Silahlı Kuvvetleri (TNI) karşı isyan Endonezya çeşitli bölgelerde Darul İslam (DI) olarak adlandırılan 1945-1950 yıl grubudur.
İbn Hacer liderliğindeki Doğu Kalimantan sınır giriş işlemleri Darul İslam grubuna Güney Kalimantan. grup, gerilla savaşı taktikleri kullanmak düşünüyor, yenmek için zor olan bir gruptur, saldırı ve çalışma taktikleri, bu se askeri kuvvetler gelince sonra ormancılık şirket çalıştırmak varlığından köye veya köylere saldırdı.
Şirket katıldı Agusno onbaşı, aynı zamanda Sarf Malzemeleri ve birliği alınan diğer onbaşı ve onbaşı Usman Rochadi arasında içerir Ulaştırma Komutanlığı (Bekumdam) Balikpapan, Aberdeen ve Arazi kentinin sınırında etrafında Doğu Kalimantan ve Güney Kalimantan sınır ormanları gönderilen Grogot hatırlattı:
'' 'Bush gizli çünkü biz aniden İbn Hacer askerleri tarafından saldırıya bir grup olduğumuzu bir kez, üyelerimizin çoğu öldürüldü, ben hayatta'
'' Benim vücut üzerinde etrafında İbn Hacer güçleri görünür, ancak onlar beni görmedi, 'büyü bir şey okumak Dato ile o öyle diyor, dedem vücuda floş içinde salman Antong ile sıralama pandan yaprakları ve suyu donanımlı savaştan önce yaptım Biz 'gizlerseniz düşman' bizi göremez.
TNI askerlerin İbn Hacer grubuna ek olarak Borneo gibi ormanda kullanıldığında çok güçlü gerilla taktikleri kullanarak.
Gerilla savaşı etkili olduğu kanıtlanmıştır zaman Endonezya'da Hollandalı sömürgeciler, Japonca ve İngilizce karşı askeri birlikte savaşçıları.
Bu taktik, aynı zamanda Vietnam savaşından çok güçlü olduğunda, basit bir askeri teçhizat daha sofistike karşı ABD askeri ile Vietkong.
Ayrıca etkili iken 1980-1988 Afganistan'da Sovyet birliklerine karşı Afgan Mücahidleri.

5 Uzman Gerilla Taktikleri alkışlanan Dünya Savaşı
Vietnam sadece bir savaş kahramanı, General Vo Nguyen Giap kaybetti. Insanların yüz binlerce kalkış Vo Nguyen Giap, Fransız sömürgeciliğin mücadele figürü sürdü ve aynı zamanda Vietnam ABD'yi saldırı.

5 Uzman Gerilla Taktikleri alkışlanan Dünya Savaşı
Vo Nguyen Giap


Vo Nguyen Giap da gerilla savaşı stratejisinin ustalarından biri olarak bilinir. O gerilla stratejisi ile Vietnam Dien Bien Phu saldırıda asker led bulunuyor.

Vo Nguyen Giap yanı sıra, dünyanın gerilla savaşının ustaların çok bilir. Bir Endonezya'nın genel gurur General AH Nasution olduğunu. İşte onun eleştiri.

1. Genel AH Nasution

Genel Nasution gerilla savaşı bir uzman olarak bilinir. Bir gerilla savaşı uzmanı olarak onun tecrübe Siliwangi askerleri Central Java taşındı O zaman onayı Renville 17 Ocak 1948 sonra gelir. Nasution sonra Silahlı Kuvvetler Komutan Yardımcısı olarak. Hollanda'nın askeri saldırganlık I. Nasution tekrar beklediğini Endonezya askerleri gerilla savaşının çekirdeği ile evrenin halkın taslak direnci oldu.

Genel AH Nasution
Genel AH Nasution
Askeri saldırı II, Nasution Java Ordu Komutanı olarak atandı. Prambanan ve Kulonprogro bir köyde merkezi, Nasution gerilla savaşının çeşitli talimatlar uygulanmasını yayınladı. 17 Ekim olaylara, 1952 Nasution 1955 yılında yeniden ve çeşitli isyanları mücadele ettiğini nedeniyle Genelkurmay Başkanı olduktan sonra, Nasution devre dışı oldu.

Genel Nasution üretken bir yazar olarak bilinir. O aralarında 11 hacimleri Kurtuluş Savaşı Endonezya civarında pek çok kitap yazdı. Gerilla kitabında İlkeleri çeşitli yabancı dillere çevrilmiş. Yani Vietnam'da ABD'ye karşı savaş sırasında kitaptan Nasution Vietkong öğrenmek dedi.

Nasution ayrıca Duty kadar 8 olarak vols çağrıları Yerine Getirilmesi başlıklı bir anı yazdı. Nasution 2000. Cesedi TMP Kalibata gömüldü, 5 Eylül tarihinde öldü.


2. Vo Nguyen Giap

Vietnam'ın önde gelen askeri lideri, Dien Bien Phu Fransız asker bastırmak olabilir Orgeneral Vo Nguyen Giap, sırlar asker gücü bir dizi ortaya koymuştur.

Geç Nisan 1975 yılında Kuzey Vietnam güçleri dize ABD kuvvetlerinin ve Güney Vietnam askerlerini yapmayı başardı. Güney Vietnam'a ABD büyükelçisi elçilik binasının çatısından helikopterle uçmayı Bu olay Amerika için üzücü bir sembolü damgasını vurdu.

Vo Nguyen Giap
Vo Nguyen Giap
"Biz en güçlü saldırgan emperyalist ve acımasız. Savaş, beş başkanlarının beş idaresi süren yüzleşmek ve eşitsiz güç ile bize yüzleşmek zorunda kalan," Vo dedi.

"Bir elinde silah olmadan, Vietnam ayağa kalk ve kölelik Seacoast yok ve daha sonra ulusu ve halkı kurtarmak için iki büyük emperyalistleri yendi. Bize ulusal kültür ve geleneklerini ve Vietnam halkının askeri mirası yanı sıra devrimci eğilim Vietnam okuyan, binlerce yıllık geçmişi geri bakalım olabilir. "

Vietnamca insanlar gücüne göre özünde vatanseverlik ile yaşam ve kültür gelişimi felsefesi yatıyor, savaşmak için arzu pes etmedi (üreten). Bu güç, doğal sertlik ve yabancı saldırganlık aşmak için kullanılır olmuştur.

Askeri stratejiler gibi 1954 yılında Dien Bien Phu de kuşatmacıların Fransız askerleri ve amiral gemisi strateji gerilla savaşı 1968 yılında Güney Vietnam'daki ABD Tet Taarruzu (Tet Offensive) gibi çok parlak General Vo Vietnam askeri tarihinin kendini kaydetti.
Che Guevara3. Che Guevara

Ernesto Che Guevara O iyi El Che ya da Che olarak bilinen 14 Haziran 1928 tarihinde doğdu. O, aynı zamanda bir devrimci, doktor, entelektüel, gerilla lideri, diplomat, askeri uzman oldu. O beğendi ve birçok kişi tarafından nefret ediyordu.

Che Guevara
Che Guevara

Che Guevara sevgi ya da nefret anlamına gelebilir. Bazı insanlar için, isim özgürlük mücadelesi aynıdır, ama diğerleri için cinayeti demektir. Asıl adı Ernesto Che Lynch idi. Genç Che 'Chanco' (domuz) lakaplı zaman nadiren banyo, çünkü onun vücut kokusu böylece. O zamanlar her hafta tişörtler değişti.

Che, Küba devriminden sonra kitap Gerilla Harbi yazdı. 1961 Che'nin kitabı dünyada militanlar için bir rehber olarak hizmet veren kitap yayınlandı. Birçok neredeyse kitabın Mao içeriği gibi gerilla Che ilkelerini alıntı. Ama Che Mao'nun bir kitap okumak asla iddia etti.
4. Mao Zedong

Mao Zedong Çin Komünist Partisi lideri oldu. O iktidarda olduğu dönemde 1949 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı oldu, demir el altında yaşayan Çin halkı.

Mao Zedong
Mao Zedong
Milliyetçi kampa karşı Çin'de iç savaşta, Mao genellikle gerilla savaşı stratejisi olarak birçok kişi tarafından kabul edilen strateji yol açtı. Mao savaş stratejisinin bir ilkedir, gelişmiş aksine, biz geri çekildi. Düşman topluyor, biz taciz. Düşman yorgun olduğunda, biz saldırır. Düşman, bizim peşinde çekildi zaman. Hızla Mao'nun stratejisinin sembolü olarak kabul edilen One sloganı isabet önce kolunuzu çekmek. Bu sayede daha güçlü olacak üfle.


Arabistanlı Lawrence 5.

TE Lawrence veya Arabistanlı Lawrence İngiliz askeri stratejist bir maceracı oldu. O da başyapıt "Bilgeliğin Yedi Sütunu" (1927) yazdı. O Arap devrimleri harekete geçirmek ve Türkiye'ye karşı mücadele başlar.
TE Lawrence
TE Lawrence

O Dünya Savaşı sırasında Türkiye ile ilgili Emirlikleri yardımcı etkili oldu

He he he gaz ile gerilla savaşçısı karşılaştırıldığında yazısında 1938 yılında yazdığı bir makalede gerilla taktikleri teorisini tanıttı. Direnişçiler rastgele operasyon alanında savaştı. Gaz molekülleri küçük çekirdek kapta bir yer işgal ederken onlar veya hücre çekirdeği çok küçük bir yer tutmaktadır.

Direnişçiler taktik amaçlar ancak dağınık liderlik pozisyonu için grup ile güvenebilirsiniz. Böyle Fighters yenmek için çok zordur.

"Arabistanlı Lawrence" filme Lawrence mücadelesi ilk karakter aktörün tarih olarak aktör Peter O''Toole ile 1962 yılında piyasaya sürüldü. Film en iyi film ve Yalın David en iyi yönetmen dahil olmak üzere yedi Oscar almayı başardı.

gerilla savaşı
Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Gerilla" ve "Gerilla Savaşı" Burada yönlendirmek. Video oyunu için, Guerrilla War (video oyunu) bkz. Başlığın diğer anlamları için, Guerrilla (anlam ayrımı) bakın.
Gorilla ile karıştırılmamalıdır.

Gerilla savaşı, küçük bir pusu, sabotaj, saldırı, savaş, basın-ve-run taktikleri de dahil olmak üzere askeri taktikleri kullanarak sivilleri ya da silahlı çetelerinin olarak savaşçılarının grubu ve hareketlilik daha büyük ve daha az geleneksel bir askeri telefon mücadele ettiği düzensiz savaş şeklidir ,


1808 yılında Fransa'nın İspanyol gerilla direnci işgali
terim, İspanyolca "savaş" küçük form, genellikle "küçük savaşlar" olarak tercüme edilir ve gerilla (İspanyolca telaffuz: [ɡeriʎa]) dedi, belki de daha erken 18. yüzyıldan beri kavramını tanımlamak ve için kullanılır olmuştur. İspanya'da gerilla üyesi olan gerçek, halkın kullanımı guerrillero ([ɡeriʎeɾo]) erkek ya da kadın guerrillera eğer olduğunu. İspanyollar Napolyon'un kuvvetlerine karşı gül ve gerilla stratejisi kullanarak çok üstün ordusuna karşı savaşırken Bu terim, Yarımada Savaşı sırasında popüler oldu.
Agusno


Dönem "gerilla" savaşçı grubu veya bant belirtmek için (İspanya gibi) aynı zamanda (örneğin, "kent isyancılar tarafından alınmıştır") savaşçıları tanımlamak için, 1809 yılı başında İngilizce olarak kullanılır ve. Ancak, çoğu dilde hâlâ belli bir tarzı gerilla savaşı gösteriyor. Küçük kullanılması gerilla ordusu ve resmi, profesyonel askerler ülkeler arasındaki sayı, ölçek ve kapsam farklılıkları uyandırmak.

Stratejiler, taktik ve organizasyon [değiştir]

Güney Afrika İkinci Boer Savaşı sırasında Boer gerillaları

2008 Kürt-Türk çatışması parçası olarak Irak Kürdistanı'ndaki bir Kürt gerilla PKK
Strateji ve gerilla savaşı taktikleri daha büyük, daha ağır bir rekabet kullanımı, küçük bir cep kuvvet etrafında odaklanma eğilimindedir. [1] gerilla, küçük birimler halinde organize yerel nüfusun desteğine bağlı olarak arazi yararlanarak odaklanır küçük birimlerin daha uzlaşmacı olduğunu.

Taktik, gerilla ordusu düşman kuvvetleri büyük birimleri ile karşı karşıya gelmekten kaçınmak, ancak askerlerin küçük gruplar bulma ve ortadan kaldırarak kayıplarını en aza indirmek ve rakibin gücünü boşaltmak için. Personele hedeflerini sınırlamaz, kaynak düşman hedefleri de tercih. Her şeyi yeniden savaş kovuşturma sonunda mümkün değildir düşmanı neden ve çekilme düşman zorlayarak, düşmanın gücünü zayıflatmak olduğunu.

Genellikle gerilla savaşı düşman kuvvetleri düşmandan arkadaşını söyle başarısız neden sivillerin kılığında dahil gerektiği yanlış anlaşıldı. Ancak, bu gerilla savaşının temel özelliği değildir. Savaşın tür savaşçıları kendilerini karşılamak için ve karlar daha büyük ve daha geleneksel güçler tarafından istismar edilemez nerede her yerde bir yer var uygulanabilir.

Böyle Mao Zedung ve Ho Chi Minh, Kuzey Vietnam ya gerilla savaşı olarak komünist liderler Küba "Foco" teori ve Afganistan'daki Sovyet karşıtı mücahit gibi başka yerlerde benzer stratejiler için bir model olarak hizmet veren bir kuramsal çerçeve sunuyor taşıdı. [2]

Mao Zedong olarak Çin'in "İkinci Sivil Bağımsızlık Savaşı" başında temel gerilla taktiklerini özetledi: ". Düşmanın ilerlemesi, biz geri çekilmeye, düşman kamplar, biz biz peşinden, düşman inziva saldırı, düşman lastikler taciz" [3]: p , 124 en az bir yazarın böyle Mao gibi taktikleri talimat vererek (en az 200 M.Ö. türetilmiş) Savaş Sanatı antik Çin eserleri kredi [2]. S. 6-7


Alman işgali altındaki Ukrayna'da Sydir Kovpak bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Sovyet partizanları
Modern gerilla savaşı taktikleri daha sonra, modern gerilla savaşının özelliklerini elemanlarını kullanarak 20. yüzyılda, düzensiz savaş, gelir iken, eski uygarlıkların boyunca ama daha küçük bir ölçekte çok sayıda savaşlar olmuştur. Büyüme son zamanlarda de manuel ile başlayan teorik çalışmalar gerilla savaşı kısmen ilham kaynağı olmuştur Guerra geçenlerde Ramón Matías 19. yüzyılda yazılmış Mella ve, Guerrilla Warfare günü Mao Zedong, Che Guevara'nın Gerilla Savaşı ile de Gerillalar ve aynı adı taşıyan Lenin'in metni, tüm başarılı sırasıyla Çin, Küba ve Rusya kendileri tarafından gerçekleştirilen devrimden sonra yazılı. Not "baskıya karşı savunma kullanılmak üzere çoğunluk fakat silah çok daha küçük sayıda tarafından desteklenen taraflarca kullanılan" Che Guevara, metnine göre, olarak gerilla savaşının taktikleri ile işaretlenir. [4]

Tarih [değiştir]
Ana madde: gerilla savaşı Tarihi
Düşman kabilelere karşı prehistorik kabileleri askerler tarafından kullanılıyor olabilir Gerilla taktikleri. Konvansiyonel savaş kanıtı, diğer taraftan, Mısır ve Mezopotamya'da 3100 yılına kadar görünmedi. Aydınlanma yana, böyle bir milliyetçilik, liberalizm, sosyalizm ve köktendincilik olarak ideolojiler isyan ve gerilla savaşı şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. [5]

Hindistan'da 17. yüzyılda gerilla savaşı önemli bir örnek Maratha Chhatrapati Shivaji Raje Bhonsle (Maratha İmparatorluğu'nun kurucusu) önderliğinde Bijapur Sultanlığı ve direkt sayısal avantaj ve büyük bir ordu vardır Kutub Shahi İmparatorluğu etrafında Müslüman krallık, ama biraz bilgi saldırdı Batı Ghats ve Deccan Yaylası coğrafi düzeni hakkında. O küçük bir ordu topladı ve sürekli askeri kampları saldırdı ve hatta önemli figürleri ile birçok savaşlar kazandı. Daha sonra, aynı ilkeler Moğol Empire tiranic devrilmesi kullanılır. [6]

Benzer şekilde, GoKula Raja Ram Jat olarak Hindistan Jat askerler 17. yüzyıl, aynı zamanda Mughals karşı Dhar (gerilla) kullanılır. Düzenli asker sayısı büyük değildi ama sadece sarsıldı Jat ruhu geri değil, aynı zamanda onları [7] ters süre sonra dayanacak şekilde etkin gücünü telkin büyük değil Babür Aurangzeb birliklerine karşı kendi atılgan saldırılarında kendi Dhar (gerilla) taktiklerin etkinliği ve net ,

Counter-gerilla savaşı [değiştir]
Ana madde: Counter-ayaklanma

Kitle, 1793 Fransa'nın batısındaki kralcı isyancıları çekim Vendée

Francisco Goya Üçüncü May 1808, Yarımada Savaşı sırasında Napolyon'un askerleri tarafından infaz İspanyolca gösterisi muhalifleri.

Polonyalı gerillalar Tabur Zośka Alman üniformaları çalıntı ve Varşova Ayaklanması, Avrupa'daki en büyük Nazi karşıtı gerilla savaşında savaşan, çalıntı silahlarla donanmış.

Bir Viet Cong kamp My Tho, Güney Vietnam, 1968, yakılarak
Bir kontrgerilla ya da sayaç [8] (COIN) işlemleri hükümet tarafından alınan eylemleri içeren veya isyan buna karşı alınan söndürmek için ulus tanıdı barındırır. [9] Ana olarak, isyancılar kontrol ettikleri etmeye nüfus savunmak için yok ya da hükümet siyasi otoritesini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz, ve anti-isyancı kuvvetler yetki korumak ve azaltmak ya da yetki isyancılar yerine ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Kontrgerilla operasyonları savaş, işgal ve silahlı ayaklanma sırasında sık görülür. Kontrgerilla gibi böl ve ayaklanma ve isyancılar hareket ettiği nüfus arasındaki bağı kırmak için tasarlanmış kural olarak taktikleri ile birleştiğinde ayaklanma silahlı bastırma olabilir. Bir isyan ayırt etmek zor veya imkansız olabilir, çünkü olmayan muharip üyeleri ve tüm nüfusun karışmamış isyan destekçisi, kontrgerilla operasyonları genellikle farkı dinlenmiş şaşkın, göreli ya da savaşçılar ve non-savaşçılar arasında durumsal.

İlke [değiştir]
Gerilla yenmek zor olabilir, ama 1950'lerde ve 1960'larda beri bilinen kontrgerilla savaş belirli ilkeler ve başarıyla uygulanmıştır yapabilirsiniz.

Klasik kurallar [değiştir]
Work yaygın olarak dağıtılan ve Sir Robert Thompson, Malaya Acil bir uzman karşı isyanın etkili, bazı yönergeler sunuyor. Thompson minimal devlet hukuku ve daha iyi yönetişim üstünlüğü taahhüt altında yatan varsayım. [10]

Bazı hükümetler, ancak bu hususlar çok az önem vermek ve onların kontrgerilla operasyonları toplu katliam, soykırım, terör, işkence ve idam yer var.

Tarihçi Timothy Snyder, anti-partizan eylemler kisvesi içinde "yazmıştır, Almanya belki üç milyon insanın dörtte yalnız Belarus yaklaşık 350.000 ve daha düşük sayılar öldürdü ama Polonya ve Yugoslavya. Almanya'da karşılaştırıldığında isyanı basarken birden fazla yüz bin Lehçe öldürdü Varşova 1944. "[11]

Vietnam Savaşı sırasında, Amerika "komünist Kuzey Vietnam birlikleri ikmal hatlarını sakladı ve gerilla savaşı yapmak alanlarda binlerce ağaç yaprakları dökülmüş", [12] (Operation Ranch Hand bakınız). Afganistan'da Sovyet savaşta, ABD destekli Sovyet Mücahidleri (5 milyonun üzerinde kişi) sürgüne Afganistan nüfusunun üçte birinden fazlasını sürüş ve köyler, tahıl ambarları, bitkileri, hayvancılık ve sistemlere büyük hasar yürüten bir 'yakıp yıkma' politikası ile karşılık ölümcül madencilik ve kapsamlı alanlar ve otlaklar da dahil olmak üzere sulama,. [13] [14]

Birçok modern ülkeler bakmak ve bireysel isyancıları ortadan kaldırmak için doktrin manhunting kullanın. [Referans?]

Varyantlar [değiştir]
Kontrgerilla savaş Bazı yazarlar gibi Vietnam, Malezya ve El Salvador olarak parti yerlerde net bir siyasi amaç ve yapı nadir değildir gerilla savaşı ortamında bugün daha çalkantılı doğasını vurgulamak. Bu yazarlar, çeşitli gerilla çatışma merkezli din, etnik köken ya da suç kurumsal tema gösterdi ve hangi klasik "ulusal kurtuluş" şablonuna kendisini ödünç vermez.

İnternetin geniş kullanılabilirliği de finansman, işe alım ve medya manipülasyonu kullanarak bu tür grevlerin koordinasyonunda olarak tempo ve bölgelerde gerilla operasyonları modunda değişikliklere yol açmıştır. Klasik kurallar hala geçerli olsa da, anti-gerilla güçleri bugün daha müdahaleci moda, düzenli ve kesin operasyon kabul etmek zorunda. David Kilcullen göre:

"Asiler devleti devirmeye çalışıyor olabilir, tutarlı bir strateji olmayabilir ya da geleneksel yöntemlerle mücadele etmek zor bir inanç temelli bir yaklaşım takip edebilir. Belki de ayaklanma karşıtı değil, belirli bir düşman mağlup daha bir bütün olarak çevreyi kontrol gerektiği anlamına gelir tiyatro birçok rakip ayaklanma vardır. bireysel eylem ve propaganda "tek anlatı" öznel etkileri, uygulamalı ilerleme çok daha büyük olması arasındaki ekonomik ilişkileri. ayaklanma karşıtı değil, isyancılar, bir çatışma başlayabilir daha doğrusal olmayan ve öngörülemeyen her zamankinden daha eksilerini render ve devrimci değişimin gücünü temsil edebilir isyancılar ve sakinleri, klasik teoriye aykırı olabilir ve isyancıların taktikleri, kentsel bombalama propaganda etkisini sömürerek, klasik taktiklerinden bazılarını geri almak ve bu tür bazı durumlarda ters devriye gibi başkalarını yapabiliriz, bu nedenle, delil alanını gösterir, klasik teori gerekli ama yeterli değil, çağdaş isyanına karşı başarılı olmak için. "[15]

Foco teorisi [değiştir]
Ana madde: Foco

Kuzey Nijer mücadele 2008 Tuareg isyancıları
Neden gerilla savaşçısı mücadele? Onların zalimlere karşı halkın öfkeli protestolarına silah cevap aldı Biz, gerilla savaşçısı bir sosyal reformcu olarak kaçınılmaz sonuca gerekir ve o rezalet ve sefalet tüm silahlı kardeşler yapan sosyal sistemi değiştirmek için mücadele söyledi.

- Che Guevara [16]
1959 Küba Devrimi sırasında yaptığı deneyime dayalı, adlı kitabında Gerilla Savaşı devrim teorisini: 1960 yılında, Marksist devrimci Che Guevara Foco (foquismo İspanyolca) gelişebilir. Bu, daha sonra Régis Debray tarafından "focalism" olarak resmiyet kazanmıştır. Ana prensip, küçük, hızlı hareket eden paramiliter grupların kadro ile öncücülük oturan rejimine karşı halkın hoşnutsuzluğu için bir odak sağlamak ve böylece genel ayaklanma yol açabilir olmasıdır. Ilk yaklaşım seferber ve kırsal alanlarda bir saldırı başlatmak için olmasına rağmen, birçok fikir Foco kentsel gerilla savaşı hareketi içine adapte.

Endonezya The Power Of
Nasution tarafından Strateji Gerilla Harbi

Endonezya halkı olarak, Abdul Haris Nasution, bölünme Siliwangi liderliğindeki general adında bir general aşina olmalıdır. O en iyi generaller Endonezya biridir. O milliyetçilik ruhu dolu, güçlü, güçlü bir figür, ve parlak bir beyni var. O ordunun olağanüstü, "Gerilla Harp Stratejisi" nin yazarı

O Bölümü Siliwangi liderliğindeki ilk Bağımsızlık Devrimi (1946-1948), olarak, Nasution ikinci ders aldı. İnsanlar askeri destek gerekir. Bu nedenle itibaren, halk savaşının bir biçimi olarak gerilla savaşının fikri doğdu. Nasution fırkanın Java Bağımsızlık Devrimi II (1948-1949) komutanı olduktan sonra bu yöntem daha olgun olduğunu.


Bu nedenle, o Hollandalı sömürgeciliğe karşı temel gerilla savaşı öncüsü olarak bilinir. Bu savaşın tarzı ve daha sonra Genel Sudirman tarafından yaygınlaştırılan. gerilla savaşının kavramı daha sonra o zaman, Strateji Gerilla Savaşı ile olağanüstü bir kitap yayımlandı.

Şimdi, Strateji kitap Gerilla Harbi, birçok dilde, dünyanın en seçkin askeri okulda, West Point, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere birçok ülkede, hatta kitaplar zorunlu askerlik akademiler, tercüme edilmiştir.

ve sen book.Now okudu Vietnamca ordusu, bu kitap tüm dünyada askeri okulların referans kitabı haline Vietnam'dan beri Amerikalılara karşı zafer sırlarından biri olduğunu biliyorum.

gerilla taktikleri
Vietkong
Vietnam Komünistler veya Vietkong, Ulusal Kurtuluş Cephesi (NLF) askeri dalıdır ve Kamboçya sınırında bulunan Güney Vietnam Merkez Ofisi tarafından emredildi. Silah, mühimmat ve özel ekipman için, Vietkong Ho Chi Minh izi bağlıdır. Başka bir gereklilik Güney Vietnam'da buluştu.
  ana güç ünitesi Vietkong Vietkong üniformalı, tam zamanlı askerler vardı ve geniş bir alana büyük ölçekli saldırılar için kullanılır. Bölgesel güçler de tam zamanlı, ancak yalnızca kendi ilçelerinde içinde işletilmektedir. Gerekirse, küçük bir bölgesel birimler büyük ölçekli saldırı için bir araya gelecek. Basınç çok büyük düşmanı olursa, bunlar daha küçük birimlere ve yayılmasını içine yıkmak olacaktır.
Profesyonel asker olarak görüyorlar ana güçleri, aksine, yerel Vietkong gruplar çok daha güvende olma eğilimindedir. Çoğunlukla genç gençler işe ve birçok idealizm tarafından motive ederken, diğerleri baskı ya da katılmak için utandım var. Onlar da silahlı ve eğitimli Amerikan askerlerini mücadele yetenekleri hakkında gerçek şüpheler barındırmıştır.

Başlangıçta, yerel gerillalar sadece asgari temel piyade eğitimi verildi, ama onlar ana güç üniteleri için alındı, onlar bir aylık takip talimatlar kadar alabilir. Buna ek olarak, kadro ve takım liderlerinin, silah ve telsiz eğitimi Güney Vietnam boyunca gizli merkezlerin düzinelerce vardır. Gerillalar onların siyasi eğitim de dahil olmak üzere tüm eğitim programları, savaşıyoruz anlamak emin olmak için.

1960'ların ortalarında, büyük güçler Vietkong güçlerin çoğu AK-47 makineli tüfek Rusya Çince versiyonu ile silahlı. Onlar da, ağır nadiren etkili Sovyet ve Çin hafif ve orta makineli tüfek ve makineli tüfek çeşitli kullanın. Amerikalı helikopterlere karşı savunma için değerli özellikle ağır makineli tüfek olarak.

Zırhlı araç veya sığınakları yok etmek için, roket güdümlü el bombaları Vietkong çok etkili ve geri tepmesiz tüfekler vardı. Harç de büyük miktarlarda bulunmaktadır ve ulaşım çok kolay olma avantajına sahiptir.

Köylerde ev yapımı tuzaklar ve mayınlar dahil olmak üzere birçok silah. doldurulabilir kalay malzeme aralıkları tel elden çıkarılacak can, ama en önemli madde düşman tarafından sağlanan. Bir yıl içinde, bir fiyasko bomba ile patlayıcı 20.000 'den fazla ton kırsal Vietnam dağılmış bırakabilir. Hava saldırısı sonrasında, gönüllüler giyim almak ve tehlikeli bir iş, yeni silahlar oluşturarak başlar.

Yerel güçler de bazı davetsiz misafirleri korkutmak için tasarlanmış, ama diğerleri çok tehlikeli olan, ilkel bir silah olarak tasarlanmış. "Punji Trap" - deliklere gizlenmiş keskin bir başak - kolayca bir düşman askerini devre dışı olabilir. Punjis sık sık maksatlı şekilde enfeksiyon riskini artırır kontamine.Vietkong üzerinden hareket uzman ve yerel alan ile uyum kim

Gerilla taktikleri
tüneller Aralık 1965 yılında Ho Chi Minh ve Kuzey Vietnam liderlik savaşı Güney'de mücadele edilmesi olduğu şekilde değişiklik emretti. Şu andan itibaren, Vietkong açıkça yararlı olduğunu olasılığı dışında ABD ile bir meydan savaşı önlemek. Daha vurdu ve çalıştırmak saldırılar ve pusu olacak. Amerikan birikmesini mücadele için, Vietkong işe geliştirilecek ve daha Kuzey Vietnamlılar Ordusu askerleri Güney Vietnam'ı sızmak olacak.

Vietkong, onlardan önce Çinli direnişçilerin Örneğin aşağıdaki her zaman güvenli bir üs alanı oluşturmak için yüksek öncelik verdik. Onların temel eğitim, lojistik merkezleri ve merkez. Onlar da savaşın kötü gidebilir o zamanlar için güvenli bir sığınma sunuyoruz.

Baz alanı gizlenmesi her zaman Vietnamlılar için yüksek bir öncelik olmuştur. Şimdi, her yerde Amerikan keşif uçağı ile, onları korumak için her zamankinden daha önemli. Uzak bataklık veya ormanlar, bazı sorunlar vardır, ancak başkent yakınındaki diğer, çok daha zordur. Cevap yeraltı tünelleri büyük bir sistem inşa etmektir.

NSG karargahı gelen komutları kesinlikle açıktır. Tünel sadece barınak olarak kabul edilmez. Onlar askerlerine sürekli destek sağlayabilen bir üs savaştı. Bir köy hala saldırı operasyonları yürütmek olabilir NSG altında düşman elinde olsa bile.

Ülke genelinde dağılmış irili ufaklı kompleksleri vardır. NSG her köy tünelinin üç metre günde kazmak zorunda kaldı. Tünel inşa edilmelidir nasıl belirttiğiniz bile standart bir kitap var. Demir Üçgeni ve Cu Chi District, Saygon sadece 20 km mesafede bulunan en büyük tünel sistemi.Bir Amerikan askeri dikkatle Vietkong tüneller incelemek - genellikle boobytrapped bırakılırsa
Close-up: Cu Chi

Cu Chi Bölgesel Chuchi baz tüneller yaklaşık 200 mil ile, geniş bir ağdır. Bir konferans salonu ve eğitim alanında - - militanların kullandığı Tesisleri yeraltı neredeyse anında ulaşabiliyor. Gizli tuzak kapı daha sonra uzun bölüm için, oda korunan aşağı açtı. Periyodik olarak, şube arka yüzeye ve diğer gizli giden. Bazı açıklıklar bile nehir veya kanal su altında gizli.

Daha derin bir düzeyde, silah fabrikaları ve su üsleri için bir kuyu için oyulmuş bir boşluk var. Bir mağaza oda Anad silah pirinç var ve bazen ileriye hastane veya sağlık merkezi bulunmaktadır. Çok daha fazla karmaşık tabanı bağlayan uzun iletişim tüneli.


Pişirme duman kolaylığı için tasarlanmış ve biraz uzakta bırakın uzun, oyma-out baca ile her zaman yüzeye yakın olduğu temel mutfak. Mutfakta yakınlarında yatak gerekirse onlar bir anda hafta için hayatta olabilir gerilla vardır. Her yerde üst düzeyde sonrası temelini savunmak için gizli çekim yüzlerce yukarı giden bir tünel var.

No comments:

Post a Comment