!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Saturday, July 25, 2015

Tütün (sigara) emme Niçin yasaktır.

bitmiş değildi binmek (321)

(Bölüm 321), Depok, Batı Java, Endonezya, 25 Temmuz 2015, 07:23)

Tütün (sigara) emme Niçin yasaktır.

Komşum, evimde cami konut kompleksi ortamda cemaatin bir arkadaşı, bir zamanlar ağır sigara içenler (tütün bağımlılığı) dahil olmak üzere yaptığı gençlik, emekli olana kadar o kalbin halkaları (bypass) iki kez çift vardı, bana ve kansere bağlı iki kez ameliyat oldu Beyin, ilk operasyon başarılı oldu, ama ölmeden önce bir yıl sonra ikinci beyin kanseri ameliyatı, o birkaç ay boyunca komada kaldı.
Junior High School da (SMP) kencanduan sigara beri adam benim küçük kardeşim, yetişkinlik, o akciğer kanserinden öldü (evli) evlenme zamanım olmadı.
Orada bir genç olarak benim diğer sigara bağımlılığı bir kardeşi olduğunu ve şu anda 50 yaşından sonra, bira (sarhoşluk) içmeyi seviyor, (örneğin normal bir zihin sahip değil gibi) beyinde anormallikler yüzden onun eski yaşına kadar çalışmak için hiçbir arzusu var ve ya da yaşam için iddia edilen etkilenen ruhsal hastalık sonucu evli (evli) almak için kesinlikle hiçbir arzusu var.
Radyo Rodja içinde tauziahnya Üstad Ebu Yahya Badrussalam göre, sigara Suudi Arabistan Ulema Konseyi tarafından yasak nedeni budur.
Ebu Yahya Her sigara toksik maddeler 2000'lerin içerdiğini, bir karşılaştırma olarak söyledi, domuz yaklaşık 60 kötü maddeler arak (içki / bira) 30 toksik maddeler içerirken.
Din açısından, ahirette Ebu Yahya Badrusalam, daha sonra duman ahiret balast ağırlıkları günah haline söyledi.

Muhammediye fetva Sigaralar Haram

Beş yıl önce, Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid PP Muhammediye hala memfatwakan sigara izin. Ancak, fetva yasadışı dönüşmüş bu yıl oldu. Münakaşa da görünür.

Muhammediye neden değiştirmek? Çünkü ilgili dış yardım bu kuruluşlar tarafından alınan doğru mudur?

Web sitesinde, Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid şimdi memfatwakan nedeni neden sigara Muhammediye haramdır vardır. 2005 yılında açıklanan sigara haram fetva ile ilgili soru-cevap oturumunda, olarak, Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid henüz fetva framers iletti olabilir yeterli veri ve bilgi var. "Ve, demografik ve sosyologları bazı sağlık uzmanları geri davet ederek bir çalışmanın ardından, Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid değişim müsaade sigara haram fetvası olur," Meclis Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid açıklıyor.

Bu yeni fetva verilmesi ile, daha sonra sigara önceki fetva izin geçersiz ve hükümsüz ilan olduğunu. Sigara tehlikeli ve bağımlılık olarak kabul edilir ve bunlardan 69 kanserojen (kanser tetikler) olan 4.000 kimyasallar, içerir açıkladı. Sigara bazı zararlı maddeler katran, siyanür, arsenik, formaldehit, karbon monoksit ve nitrozamin arasındadır. O da sigara gibi içmeyenlere oranla akciğer kanseri gibi ciddi hastalıklara maruz kalması daha muhtemel olduğunu açıkladı. Hiçbir sigara "güvenli" dir.

WHO, Dr. Genel Müdür Margaret Chan, tütün salgınının zaten nedeniyle akciğer kanseri ve kalp hastalığı ve sigaranın yol açtığı diğer hastalıklar yılda 5,4 milyon kişiyi öldürüyor bildirdi. Yani nedeniyle her 5.8 saniye boyunca tütün dünyada bu bir ölüm demektir.

Uygun kontrol önlemleri yürütülen değilseniz, tahminen 8 milyon kişi 20. yüzyılda 2030 yılında sigaradan her yıl ölecek, 100 milyon insan yüzünden sigara öldü ve 21. yüzyılda yaklaşık 1 milyar yaşıyor sonucunda kayıp olurdu tahmin edilmektedir sigara.

Sigara önerme Haram

Muhammediye bir fetva sigara şeriat (İslam hukuku) amaçlarının parçası olarak toplumun sağlığının korunması ve iyileştirilmesi için çaba hedefi yayınladı. Muhammediye, Yunahar İlyas Başkanı göre, fetva alimlerin içtihad olduğunu. "Bu montaj sigara hakkında daha fazla derinlik Tarjih sonra sıçrama. 2005 yılında, yasa izin kurar. Benzer şekilde, 2007 yılında, "dedi.

kararın altında yatan şu önerme sayılı Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid Fetva metninden alıntı olarak sigara, haram olduğunu çekilmiş 6 / SM / MTT / / 2010 III:

Sigara kategorize işler khabaa'its (kirli / kirli) Kur'an Suresi Araf yasaktır do (v) 157.
Deeds bu Kur'an-ı Kerim Al Baqoroh (v) 2 yasaklanması ve Nisa (ayet) 29 aykırıdır böylece elemanlar yavaş yavaş yıkım ve hatta intihar eylemi içine flopped içeren duman.
Sigaranın eylemi sigaralar bağımlılık madde çünkü kendilerini ve sigara dumanına maruz etkilenen başkalarına zarar artı kanserojen / yaratıcısı kanseri olan 69 olan 4000 kimyasallar içerir (TCSC-AKMI Fact Sheet, Endonezya aslında Tütün) tıp uzmanları tarafından kabul edilen ve tıbbi akademisyenler. Bu nedenle bu hadiste Peygamberimiz İslam ilkelerine aykırı duman "hayır eylemi kendilerini ve başkalarını tehlikeye zarar."
Sigara bir bağımlılık madde olarak tanınan ve elemanları zararlı toksinleri içeren olmasa hemen, ancak kısa bir süre kategorilerinde Her durumda kafa ve zayıflatıcı yasaklar Peygamber'in hadis kadar aykırı zayıflatır şey yok da dahil olmak üzere sigara sonradan bu nedenle hareket içinde.
Bu nedenle, sigara dumanına maruz kalma bu etrafında sigara içenler ve insanların bariz sağlık tehlikesi duman, o zaman gereksiz (atık) işlemekle sigaraya para demektir harcama Kur'an Suresi İsra (v) 26-27 yasaktır.
Sigara şeriat unsurları (maqaasid kül-syariiah), din, ruh / beden, zihin, aile ve mülkiyet yani korunması amacına aykırıdır.


Tartışma
Muhammediye Başkanı Din Syamsuddin polemik fetva yasaklayan sigara taşımak için değil tüm tarafların çağırdı. Yerine görevinden yüksek görünüm olarak hukuka saygı gerekir. "Saygıyı daha az güçlü nedeni kabul ve reddetti değil herkes, daha nedeni ile başka bir fetva göndermek için çekinmeyin," Din Shamsuddin dedi.

Bu DPW Muhammediye Ulusal Semineri "Bina İnşaatı İdeal Muhammediye İlişkiler ve Siyaset", Jalan Dukuh Menanggal Surabaya, Salı, Mart 16, 2010 aralarında Din belirtilmiştir.

Söyledim, fetvalar Tarjih ve Muhammediye tecdid bağlayıcı değildir yayınladı. Ancak, fetva daha yüksek bir konuma sahiptir ve bağlı kalınmalıdır.

Din göre, sigara fetva dini görünümleri bağlayıcı değildir. Ancak, ahlaki bağlama. Lütfen dikkate almayın kabul etmiyorsanız olanlar için. "Düşünmek Lütfen, birçok onu mudharad ya da değil," dedi.Syafii Destek Sigara Haram
Muhammediye Şafi Maarif sigara Eski Başkanı Muhammediye Hukuk İşleri Komitesi tarafından yayınlanan fetva ile katılıyorum. Bu nedenle, sigara içenler için değil, aynı zamanda çevresindeki kişilerin sağlık değil, sadece sigaranın olumsuz etkileri. "Bu uygulanması kolay olmasa da ben, katılıyorum."

Sigara yasağı, Şafi dedi, uzun yapmıştı. Ancak, uygulama çok sayıda sigara içenler tarafından engellenmektedir ve bu zaten olağan kabul. "Aynı zamanda sigara fabrikası işçileri, tütün çiftçileri ve diğerleri dikkate alınmalıdır" diye konuştu. Ona göre, zor olsa da, aşağıdaki değer fetva uygulamak. Notlar, insanlar sigara yasağı arkasında bir iyilik dersi ve anlayış verilir.

Yasal sigara berfatwa yıl müsaade ya da yasak için 8 Mart 2010 Önceki Yogyakarta Muhammediye dövme anlaşma Muhammediye memfatwakan yasadışı sigara.

Hukuk İşleri Komitesi, Yunahar İlyas, sorumlu Muhammediye Başkanı sert dilaksanankan fetva tanır. Bu nedenle, metin Tarjih fetva yasal statü ve uygulanması ayırt edildi. "Yasal statüsü açıkça hukuka aykırı, ancak uygulama aşamalarında, ille tek seferde" dedi.

Aynı zamanda, Yunahar, tütün çiftçilerin alternatifler aramaya söyledi. Dedi, "Bu fetva at-tadriij (yavaş yavaş), en-taisiir (kolaylığı) ve 'adam el-kharaj (zor değil), ilkesi dikkate alınarak belirlenir". Yunahar bir bağımlılık olduğu için pek çok sigarayı bırakmak ama zorluk istediklerini söyledi. Bu nedenle, Muhammediye himayesinde hastane kliniği sigara bırakma tedavisi açılacaktır. "Bir yöntem yoktur" dedi.

O sigara özel bir şeker ya da kaçak sigara ile değiştirilmesi durdurmak için başka yöntemler arasında, dikkat çekti. "Tehlikeli toksik maddeler yalnız mevcut sigara nikotin de, elimine edilir. Yeme gerçekten durdurmak mümkün "dedi.


Bu duman Yasak Neden Arkaplan?

Forbid sigara yanı sıra büyük bir etkiye sahip önemli bir karardır. çünkü daha mudharatnya mangutamakan yararları daha iyi performans büyük faydalar etkisi. Âlimler İslam dininin pek çok argüman düşünün ve çevresinde kendiniz için sigara ve mudharatnya iyi tehlikeleri ve diğerleri hakkında sağlık bilgi ve veri ile birlikte gereken önemli kararlar belirlemek. büyük bir karar, bir büyük tartışmalara neden bağlıdır, aynı zamanda sigara keyfi çıkarmak zordur, hatırlıyorum. yasadışı sigara destek grubu için kesinlikle emmek insanlık için sigara demkian şiddetli tehlikeler nedeniyle. Rakipler, sigarayı ortadan kaldırmak, bir sigara fabrikası, dini nedenlerle argüman ve uzun bir tartışmaya ihtiyaç nedenleri kapatmak için klasik nedenler kaybetmek çünkü zor yanı sıra sebep olur birçok faktör vardır. Bilimsel veri kaybı kesme iken sigara dumanı çevresinde gerçek ve insan vardı. Ama kesinlikle çeşitli âlimler İslam ülkeleri dünya halkı için sigarayı yasaklamak başladı.

Kuran'ın hiçbir ayet, Hazreti Muhammed'in hadis ve kaçak malları gibi sigara belirtti dört okul bilimsel görüş olmasına rağmen, din adamı Kureyş Shihab nedeni sigara haram olma eğilimi görüşünü güçlendiriyor vardır. Sigaralar, Kureyş göre, sağlık üzerinde çok kötü bir etkisi vardı ve dini amaçlar doğrultusunda değil. Çeşitliliğin amacı sağlık, akıl, mal ve onurunu korumak için bir zaruret. "İslam hukuku uyarınca zamanlarda tespit edilebilir. Kötü bir etkisi varsa, açık bir şekilde yasaklanmıştır. Aksi takdirde, çok terim mekruh veya sevilmeyen, "dedi.

Bugünün gelişmede, dedi, pek çok uzman ve sigara sağlığına zarar verebilir dedi doktorlar vardır. "Hatta tütün şirketleri de itiraf. Aksi takdirde sigara (paketler) deyimi yapmış olmaz "dedi. Buna ek olarak, sigara içme israfı olur. Sigara neden olduğu hastalıkların tedavisi için masraflar devlet tarafından sağlanan vergi avantajı çok daha büyüktür. Duman, ayrıca bağımlılığa ve dinler onların bağımlılığı göz yummaz insanları sürdü. "Dikkate dayanarak sigara haram ilan birçok çağdaş bilim adamlarının söyledi. Kendimi meşru yargıç eğilimindedir. Sadece atık, neden hastalığı ve sigara fabrikası tarafından kabul edilmektedir "dedi. Bu nedenle, hükümetin bütün tarafları içeren sigara karşıtı kampanya yeniden aktive zamanıdır. "Medya, akademisyenler dahil, dahil olmalıdır Hükümet ayrıca," dedi. Buna ek olarak, sigara içme kuralı ayrıca sıkılmalıdır. "Yaptırımlar da sürece çok sağlam değil gibi, sıkılmalıdır," Kureyş dedi. Çağdaş bilginler uzun zaman önce kaçak mal olarak sigara yargılamak var. 1960 yılında El-Ezher Mısır'ın en büyük imamı, Şeyh Mahmud Syaltut o sigarayı belirten görüş değerlendirmek gerçeği ve daha güçlü bir argüman daha yakın, hatta mekruh yasaktır. Şeyh Muhammed Al-Kuttani sigara yasağına ilişkin 17 'argümanlar / nedenlerini aramaksigaranın sağlığa tehlikeleri

Sigara dumanı kanser (kanserojen) neden olabilir zehirli kimyasalları ve maddelerin binlerce içerir. Sigara bile tehlikeli maddeler ve toksinler değil tek nedeni, aynı zamanda, çoğunlukla bebekler, çocuklar ve anneler yüzünden baba veya pasif sigara olmak zorunda sigara içmeyin etrafındaki insanlara sigara kişilerde sağlık sorunları kocalarının evinde füme. Oysa pasif sigara akciğer kanseri ve kalp hastalığı ishkemia muzdarip bir riski daha yüksektir. Fetuslarda Oysa bebekler ve çocuklar düşük doğum ağırlıklı insidansı, bronşit ve zatürre, kulak enfeksiyonları ve astım boşluğuna muzdarip bir riski daha yüksektir.

Sigara sorunun büyüklüğü, tüm toplum göz önüne alındığında ve hükümet sürekli sistematik önleme sigara ve yolları çalıştırmak için girişimde elalu gerektiğini genişletmek ve sigara içilmeyen alan düzene yavaş yavaş sigara reklam ve promosyon azaltmak, etiketin fonksiyonlarını düzene, kamuoyuna bilgi ve danışmanlık sağlanması iyileştirilmesi önleme konularını sigara ilgili yasaları ve yönetmelikleri talep ve tüketim sigarayı azaltmak ve artırmak için fiyat mekanizmasını kullanarak. Sağlık, yoksulluk ve sigara Bakanı göre, özellikle yoksullar için birbirine ve etkisi birbirini olan iki şey vardır. Her gün anlamına sigara yaktı Birisi süt ya da çocuklar ve aileler için besleyici olan diğer gıdalar satın almak için fırsat kaybetti. Çocuğun sonucu iyi büyümek edemez ve yetişkinlikte daha iyi bir yaşam için kapasitesi çok sınırlı olması ve böylece de, yeterince gelişmemiştir kecerdasanya gibi. Ayrıca, büyük olasılıkla babası da sigara nedeniyle ilgili hastalıklardan öldü. Duman ve yoksulluğun bir daire setan.Menkes eklendi böylece Ve böylece, Endonezya sigara alışkanlıkları artma eğilimindedir. Susenas (Ulusal Sosyoekonomik Survey) verilerine% 31,6 kadar sigara bir alışkanlığı var Endonezyalı nüfus yaş yetişkinlere dayanarak. Çok sayıda ve sigara alışkanlığı var sakinlerinin yüksek oranda, Endonezya yılda Çin Halk Cumhuriyeti (1.697.291milyar), Amerika Birleşik Devletleri sonra 2002 kadar milyar 182 olarak sigarada bulunan (yanmış) tüketilen sigara sayısı ile dünyanın beşinci en yüksek sigara tüketicileri olduğunu (463504000000), Rusya (375,000 milyar dolar) ve Japonya (299 085000000000). Yazılı konuşmasında Endonezya'ya DSÖ Temsilcisi Başkanı Dr. okundu Frits Reijsenbach de Haan yoksul sağlıklarını tehlikeye olduğunu o şeyleri (sigara) satın almak için gelir kullandığı için çoğu tütün endüstrisinin kurbanı olan insanların gruplardır belirtti.

Son zamanlarda DSÖ tarafından yayınlanan bir raporda, başlıklı "Tütün ve Yoksulluk: Bir Kısır Döngü veya Tütün ve Yoksulluk: Bir Kısır Döngü" Dünya Tütüne Hayır Günü anısına May 31, 2004 yılında, çoğu sigara içen fakir insanlar olduğunu kanıtlıyor. Hatta gelişmiş ülkelerde bile, sigara içenlerin sayısı çoğunlukla aşağıda toplum grupları geldi. Onlar da ekonomik yükü ve sigara bağımlılığı sağlık yükünü kim. Dünya çapında yaklaşık 1,3 milyar sigara içen, gelişmekte olan ülkelerde bunların% 84.

Çalışmanın sonuçları da aslında okuma yazma bilmeyen insanların grubundan geliyor sigara içenlerin sayısı Hindistan Madras yüksek olduğu bulunmuştur. Sonra başka bir araştırma Bangladeş yoksul topluluklar eğitim ihtiyaçları için daha fazla tütün geliri neredeyse 10 kat harcama kanıtlıyor. Sonra araştırma, üç ilde Vietnam sigara içen 2,5 kat giysileri daha tütün için daha fazla ve sağlık masrafları daha tütün için 1.9 kat daha fazla, eğitim daha tütüne 3.6 kat daha fazla harcadığı bulundu. Daha fazla maliyeti hastalığı tedavi etmek için katlanılacak böylece duman sağlığını bozacağı çünkü DSÖ'ye göre, sigara, bir çift yük yaratacaktır. Bunun yanı sıra, aynı zamanda besleyici meropok yiyecek almak için kullanılması gereken para harcadı.

Endonezya Ulema Konseyi (MUI) sigara durdurmak için bir fetva yasaklayan sigara ihraç etmeyi planlıyor. Ulusal uygulanacak Sigara fetva alimleri arasında yoğun bir tartışma halen şu anda. Endonezya Ulema Konseyi Başkanı (MUI) Amidhan o sigara fetva veren olasılığını görüşmek üzere olduğunu şimdi dedi. Endonezya Çocuk Esirgeme Komisyonu (KPAI) ve Sağlık Derneği kabul Interrupted, Amidhan fetva aslında MUI için yeni bir şey olmadığını söyledi. Ancak, hükümlerinin halen bilim adamları bir dizi ele alınacak. Çocuk Koruma (KPAI) ve Sağlık Derneği ile ilgili Endonezya Ulusal Komisyonu MUI fetva çağırdı iken hemen sigara için ayarlayın. Komisyon tütün üretilen el haddelenmiş sigaraların sağlık rahatsız sağlayacaktır. Bu sigara fetva yürürlüğe girmesiyle Yani çocuklar arasında sigara içenlerin sayısını azaltmak için beklenir.MUI VE PP Muhammediye yasaklamak Sigaralar

Endonezya Ulema Konseyi fetva sigara yayınladı. Bu Meclis Hukuk İşleri Komitesi ve tecdid aracılığıyla Muhammediye yayınlanan aynı fetva daha sonra desteklenir. "Sigaranın eylemi elemanları imha içine flopped içeriyor," Jakarta PP Muhammediye Yunahar İlyas Hukuk İşleri Bölümü Başkanı, Çarşamba (03/10) ferman doğum arka plan üzerinde, dedi. Şu anda sigaranın tehlikeleri konusunda halkı bilinçlendirme düşüktür. Benzer şekilde, halka açık yerlerde sigara yasağı ile ilgili. Bu Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği 2005 Bölgesel No 2 doğdu Gönderen

Sigara fetva MUI inansa da hemen orada uygulanmalıdır. "Zaten toplumda yerleşmiş bir şeyi yasaklamak zaman Kur'an-ı Kerim, bu tedrici bir şekilde aldı," MUI Fetva Mustafa Ali Ya`qub Başkan Vekili dedi. Hala artıları ve eksileri olacak zaman kesinlikle reddediyorum olan bir tane var. Yani tütün endüstrisi ve işçiler. Tütün, sigara bağımlı çalışanların binlerce üreten ülkelerden biri olarak. Bu yıldan yıla artan Endonezyalı sigara içenler tarafından eşlik ettiNeden Sigaralar Haram

Çeşitli önerme sigara yasadışı çünkü kendinizi ve başkalarını mahvetmek neden gösterir:

"Ve Allah yolunda (sizin madde) harcamak ve yıkım içine kendinizi atmayın ve iyilik Allah iyilik edenleri sever." [Bakara: 195]
Ve Mad-yan, onların kardeşi Shoaib sakinlerine (gönderdik), şöyle dedi: "Ey kavmim sizin tarafınızdan Allah'a kulluk edin, günün sonunda (ödül) bekliyoruz ve bozgunculuk yapmak toprak dolaşmak yok!." [Al 'Ankabuut: 36]
[Kur'an: 56] "Ve (Allah) bunu düzeltmek için sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın"
[Kül Shu'ara: 183] "Ve onların haklarına insanlara zarar ve bozgunculuk yapmak için yeryüzünde yaygın değil yapıyorsunuz"
 Sa'd'ın bin Said bin Malik ra, Rasululloh SAW söyledi, "tüm tehlikeli ve alacağı zarar yasaktır." (Hasan el-Muwatha İbn Mace, Daruquthni ve Malik rivayet hadis ')
Allah o iyi ve yasaklar tüm Resulü haklı o kadar da kötü: "ümmi Peygamber (isim) onlar yapmak o ma'ruf yapmak için onları komuta ve bunları yasaklamak, Tevrat ve yanlarında İncil'de yazılmış bulmak yanlış nedir ve "o iyi şeyler ve yasaklar onlara ve kötü şeyler haklı [Al A'raaf: 157]
Başkalarını rahatsız edecek şekilde sık sık insanların kamuya açık yerlerde sigara. Kokular ve sigara dumanı diğer insanları rahatsız ediyor. Bu büyük bir günahtır. Bu camiye girmesini men müdahale kokuyordu çünkü yerine kaçak sigara, sarımsak yiyenlerin helaldir:
İbni Ömer. dedi ki: Gerçekten Hz. Khaibar bir keresinde şöyle demişti: Bu meyveyi (sarımsak) yiyen o cami girmemelidir. (Sahih Müslim # 870)
Enes:. O sarımsak hakkında soruldu o. Enes dedi ki: Gerçekten Hz. bir keresinde şöyle demişti: Bu ağaç (sarımsak) yiyen o bize yakın gitmemelidir ve bizimle birlikte dua gelir yok. (Sahih Müslim, 872)
Cabir ra. dedi ki: Resulullah. yeme soğan ve sarımsak nergis yasaklamaktadır. Hepimiz aldı bir kez biz bunu yedik. Dedi ki: Bu kötü ağaç yiyen onu bizim cami yaklaşım etmeyelim. (kokuyor çünkü) meleklerin insanlar gibi acı hissedeceksiniz. (Sahih Müslim, 874)
Bir atık çünkü yasak Smoking. Bir paket sigara 8000 RP'ye, daha sonra bu kişi bir ay kendini ve başkalarını zedeleyecek şeyler Rp 240 bin harcamak. Onun çocuklarının ikisini göndermek için kullanılan olabilir para. Allah böyle savurgan yıkıcı doğa korusun: "Ve zavallı ve gezgin için, onların haklarını kapatın ve wantonness içinde (sizin servet) israf değil ailelere vermek. . Aslında bu bir mirasyedi-mirasyedi kardeşler Şeytan ve şeytan Rabbine çok muhalif olan "[Al-İsra ': 26-27]
Sigara değil sadece işe yaramaz, çünkü yasak, ancak zarar verir:
Ebu Hurairoh ra şöyle dedi: "Peygamber bir keresinde şöyle demişti:". Bir kişinin kendisine yararlı olmayan bir şey bıraktı İslam'ın yararına bazı işaretler "kullanışlı olmayan şeyler yaparsanız (Hasan hadis, Tirmizi ve diğerleri tarafından rivayet) sadece tüm iyi Islamannya değil demektir yalnız bu zarar şeyler insanları edelim. Duman İnsanlar her sigara kendisinin emiş için en az 10 dakika harcamak. Eğer 12 sigara Yani gün, o 120 dakika yıkıcı olan şeyler için her gün geçiriyor. alimlerin çoğunluğu o zaman yasak sigara, aksi takdirde mekruh savunuyorlar. Bu nedenle, Müslümanların sigarayı bırakmak için zamanı geldi. Müslümanlar bu zarar kendisi ve Allah SWT tarafından nefret şey para harcamak hak etmiyorum.
MUI bir Fetva Haram duman düzenlemelidir. Dahası, Suudi, Malezya ve İran din adamları zaten mengharamkannya.
"Ve Allah yolunda (sizin madde) harcamak ve yıkım içine kendinizi atmayın ve iyilik Allah iyilik edenleri sever." [Bakara: 195]
Araştırma sadece çok daha fazla tehlike var (sigara içen yakın eşi, çocukları ve insanları) pasif sigara içen kanıtlıyor açar. Neden? Sigara içen sigara dumanı teneffüs değil çünkü. Ama (ikinci duman) başkalarını solunduğu "Ve onların haklarına insanlara zarar ve bozgunculuk yapmak için yeryüzünde yaygın değil yapacağız" sigara dumanı exhaling [Kül Shu'ara: 183]
Sa'd'ın bin Said bin Malik ra, Rasululloh SAW söyledi, "tüm tehlikeli ve alacağı zarar yasaktır." (Hasan el-Muwatha İbn Mace, Daruquthni ve Malik rivayet hadis ')
Sigara kendilerini tehlikeye çünkü ek olarak yasak ve diğerleri de bir atık olduğunu. Tanrı "kardeşim şeytan olarak müsrif çağırır Ve fakir ve gezgin için, onların haklarını kapatın ve wantonness içinde (sizin servet) israf değil ailelere vermek. . Nitekim müsrif o kardeşi şeytan ve şeytanın onu Rabbine çok muhalif olan "[Al-İsra ': 26-27]
Sigara değil sadece işe yaramaz, çünkü yasak, ancak zarar verir: Ebu Hurairoh ra şöyle dedi: "Peygamber bir keresinde şöyle demişti:". Bir kişinin kendisine yararlı olmayan bir şey bıraktı İslam'ın yararına bazı işaretler "(Tirmizi ve başkaları tarafından rivayet Hasan hadis)
Sigara fabrikası kapatıldı Eğer işçiler işsiz olacak? Hükümet bu tahmin gerekir. Bu yem Endonezya'nın sigarada yaklaşık 400 bin işçi 1,6 milyon kişi (% 0.7) olduğu tahmin edilmektedir. Hükümet sermaye yetiştiriciliği / damızlık kara para iş için, ya da çalışmak için fabrikada şeklinde işçileri vermek için bir bütçe sunması gerekir. Her işçi Rp 50 milyon yardımcı olabilir, bu mümkün ihtilafı önlemek için teminat olmadan yumuşak krediler şeklinde Rp 20 trilyon bütçe gerekmektedir. (Bitki kapalı ise) bitkinin kapatılması bir yıl önce% 100 sigara vergisi yükselterek. Buradan Rp 70 trilyon civarında var olabilir. Para Rp 184000000000000 / yıl genellikle hala orada olacak sigaraya harcanan. Hatta sigara ile değil o Rp 250 trilyon / yıl, örneğin daha alabilir böylece, kişinin sağlığı ve verimliliği artırılabilir. Para onların çocukları için süt, gıda, sağlık giderleri ve okullar alabilirdik. sigara endüstrisi gerçekten kapalı, ama böyle süt çiftlikleri, süt, süt satıcıları, sağlık klinikleri gibi diğer endüstriler, okullar geliştirmek ve yeni işçi absorbe edecektir. Oysa sigara fabrikası önünde de yaşamak ve çalışmak mümkün.
Sigara fabrikası çalışanları dirugukan edecek sigara yasaklamak için korkmayın. Bu argüman kabul edilirse birçok kişi fabrika alem / ilaçlar ya da öylesine tüccarlar likör / uyuşturucu çalışabilir, çünkü daha sonra içki ve uyuşturucu da yasak değildir. Tehlikeli çünkü Ama, hükümet ilaç yasaklandı. Bir çok işçi absorbe henüz Peygamberimiz domuz ve içki onun topluma yasak olduğunu iletmek için tereddüt etmedi rağmen. Yol şarap kokuyordu bu yüzden ne zaman ki fetva işitme üzerine Müslümanlar yakında sokağa evlerde şarap döktü. Hasar tazminatı büyükse yararlarına rağmen yasadışı zarar bir şey. "Onlar şarap ve kumar hakkında soru sorarlar. De ki: "Onlarda orada erkekler için büyük bir günah ve bazı kar, ama günah yararı daha büyüktür ..." [Bakara: 219]


Neden Eskiden Ulema sadece ve sigara memakruhkan korusun yokŞimdi ileri tıp teknolojisi olarak kullanılmıyor ve sigara sağlığına zarar dair güçlü kanıtlar bulduk. Sigara zararsız ve sadece savurgan olarak kabul edilir. Dolayısıyla sadece memakruhkannya yalnız alimlerin çoğunluğu.
Şimdi bilim adamları etiketi sigara paketleri tehlikesi üzerine yapıştırılmış böylece 400 binden fazla kişinin Endonezya her yıl ölmektedir zararlı sigara ve neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, sadece Endonezyalı bilim adamları yasadışı mal olarak sigara tanımlamak uydurma olduğunu. Dahası, Suudi Arabistan, İran ve Malezya'da Ulema Konseyi sigara yasak olduğunu kurduk.
Sigara yasak olduğunu söylüyor hiçbir kanıt yoktur, çünkü Sigara haram değildir. Peygamber Avrupalılar Yerli Amerikalılar tütün boru hattı yandı duman gördüğünüzde yeni sigara 1500'lerde bilinen iken 600s M.Ö. yaşamış çünkü Nitekim, hiçbir argüman yoktu. Kadar 1940 kişi sigara zararsızdır alır. 1962 yılında ABD hükümeti sigara tehlikeleri araştırmak için 10 önde gelen bilim adamlarının atadı. 1964 yılında sonuçlar sigara sağlığa zararlı olduğunu belirten Genel Cerrah Raporu yer alan ve harekete geçmeye hükümet istedi. 1965 yılında, tütün kullanımı raporu (MS Encarta) yayınlanmasından bu yana% 40 düştü. Sigaralar Bunlardan 43 kansere neden olduğu 4000 kimyasal maddeler içerir. Akciğer kanserlerinin% 90'ı geri kalanı pasif içici ise sigara kaynaklanır. ABD'de yaklaşık 442 bin kişi sigara nedeniyle her yıl ölmektedir. Vb kanser paru2, boğaz, mesane, böbrek, neden Sigaralar sigara paketi açıkça sigaranın kansere, kalp krizi, fetal sağlık sorunları ve iktidarsızlığa neden olabilir belirtilmektedir.
Peygamber dedi çünkü onun adını Kur'ân ve hadiste belirtilen olsa bile tüm tehlikeli yasak kalır: ". Yasak tüm tehlikeli ve zarar vermek" (Hasan el-Muwatha İbn Mace, Daruquthni ve Malik rivayet hadis ')
ABD TV-TV ve Radyo sigara reklam yasakladı. İnsanlar devlet daireleri ve çocuklar (okul) vardır binalarda sigara yasaktır.
Haram sigara, neden bazı bilim adamları içiyor musun? Durdurmak zordur bu yüzden uyuşturucu bağımlılığı olarak sigara takan neden oluyor. Bu Peygamber varisleri Tanrı ya da kirli eylemleri nefret edilir uygunsuz alimler olduğunu. Sakıncalı büro aynı zamanda onun öğrencileri hala sigara Ibtida'iyah (SD), Tsanawiyah (SMP) ya da 'Aliyah (SMU) seviyesi sağlar. Örnek bir toplum olarak Ulema zorunlu ya da sünnet olduğu şeyler yaparak kendi toplumunun bir örnek vermelidir. Mekruh veya nefret Allah'a tam olarak gayretli çalışmaları. Özellikle gayri meşru ise. Müslümanlar da dahil olmak üzere din adamları net değil / şüpheli bırakmak gerekir.
An-Nu'man ibn Beşir Ben Resulullah duydum "dedi. Ne helal açıktır ve haram açıktır ve 'dedi şeyler vardır aralarında musyabbihat çoğu insan tarafından bilinmemektedir, hangi (koşer-kaçak belirsiz, muğlak / şüpheli). Musyabbihat şeyleri tutmak herkes, sonra onun onurunu ve dini temizlemek zorundadır. Ve, şüpheli saplanıp her kim, o neredeyse o daldı, yasağın diyarında çoban gibi oldu. Her kral bir zemin yasağı vardır ve arazi yasağı aslında onu yasak şeyler Tanrı'yı ​​bilmek olduğunu biliyorum. Vücutta bir et parçası olduğunu biliyoruz. Et iyiydi, sonra tüm vücut iyidir; et parçası bozuk olduğunu ve eğer, o zaman tüm vücut hasar gördü söyledi. Hani, o kalptir. "(İK. Buhari) Yukarıdaki argümanlar yanı sıra uyuşturucu, aynı kaçak sigara itibaren. Olmayın korkuyor fakir ve Tanrı'ya tawakkallah
Sigara haram fetva oldu:

Kuala Lumpur Mac 1995 23 toplanan 37 Meclis Milli Fetva makamı It Ehwan İslam Malezya kez Muzakarah Bürosu.
Fetva Tüm Al-Marhum Suudi Müftüsü Şeyh Abdülaziz bin Baaz olan dünyada ünlü
El Ezher Fetva eski yani Şeyh Abdullah Al-Masyd (Ezher Fetva Kurumu Başkanı), Dr. Ahmed'in 'Ömer Haşim' (Al-Azhar Rektör Yardımcısı) ve diğerleri.
Sigara yasak olduğunu düşünüyorum Bilginler:

Dr. Yusof Al-Karadavi yasadışı sigara yasalarına olasılığı daha yüksektir ..
 Hicaz alimleri de yasadışı yasa duman eğilimindedir.
 Şeyh Mahmud Syaltut yasadışı sigara yasa eğilimindedir.

No comments:

Post a Comment