!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Friday, July 24, 2015

Çeşitli yaklaşımlar ile Bilimi (öğrenme) Zorlu

bitmiş değildi binmek (320)

(Part üç yüz yirmi), Depok, Batı Java, Endonezya, 24 Temmuz 2015, 19:50 pm)

Çeşitli yaklaşımlar ile Bilimi (öğrenme) Zorlu


İnsan öğrenme (çalışma) amacı yeterli bilgi ya da olabilir so yetenekli hem de insan yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla (iyi maaş / yeterli) ya da gerçek insan amaçla (teoloji) özünü bilmek için.
Çeşitli yaklaşımlar, bilimsel ve deneysel bilim ve felsefe arıyor bilgiye insan arama (laik) ortak bir yaklaşımdır vardır.
Ayrıca yaklaşımları Kur'ân ve Sünnet içeriğini okurken aynı zamanda bilimsel olarak geçerli Sünnet (otantik), hasan (izin) hangi ayırt etmek için seçilmiş veya dhoif gerçekleştirilmiştir, Kur'an ve Hadis (Sünnet / el-bilgelik) aracılığıyla, dini yaklaşımla bilgiyi aramak vardır (sünnet yanlış / sünnet olan hiçbir kökenli).
Endonezya Uygulamada, bu tür bazı Müslümanların alışkanlık olarak her zaman okumak olduğunu söyledi Al Kur'an Suresi Yasin her Perşembe gece (Cuma gecesi) onlar hadis dhoif (zayıf / hayır kökenli) kullanmakta olduğunuz sure Yasin kalp (annesi) Al -bir Kur'an.
Başka bir alışkanlık alışkanlık Tahlilan (dualar okuyup harfi Yasin ve yemek okuyun) ölen ailesinin ölümünden sonra yedi ve 100 gün ya da 40 gün veya 1000 gün üçüncü günde, olduğunu.
Tahlilal, hatta dört imamlar, İmam Syafei, İmam Malik, İmam Hanefi ve Hanbelî imamı ve Kur'an ve Sünnet kınadı ve aslında dini gelenekleri izleyin olay Tahlilan (Kaul) yasakladı gerekçe İmam başkalarına ilişkin Kur'ân ve Sünnet kesinlikle hiçbir komut yoktur rağmen Hindu / animist.
Yani bilimsel yaklaşım aynı ibadet ve uygulanan göre Peygamber ve O'nun yoldaşları uygulayan Kur'an ve Sünnet öğrenebilirsiniz.
Tanrı ve insan çalışma ekonomisi (ticaret) ve siyaset bilimi, astronomi ve diğer bilimlerle savunan Sünnet Word bir sürü.
Dahası, Kuran ilk Peygamber Muhammed (indirdi) ortaya çıktı, sure Al Alak ise

Al Alaq 1-5

"Oku onu! Yarattı Rabbinin adıyla. "(Ayet 1). "Okunur" ilk ders, bu dinin daha da geliştirilmesi ilk ilgi açtı. Peygamber vahiy Tanrı adına, Allah'ın yarattığı kendisine açıklanacak okumak söyledi.

Yani "pıhtı, insanı yaratmak." (Ayet 2). Hangi saniye sonra, 40 boyunca yanı sıra ortaya çıkacağını nuthfah, yani 40 gün sonra, su bir kan pıhtısı olarak dönüştürülmüştür seminal kadınla erkeklerin semen kombine edilmiş su tüy ve bir kan pıhtısı gelen sonra yer alıyor gün et (Mudhghah) bir yumru olur.

Peygamber okumada iyi değildi. O yazı anda çok iyi değil yazma ve okumada çok iyi değil, okuma yazma bilmeyen yorumlanabilir ummi vardır. Ama Cibril ayrıca okuduğu üç kez çağırdı. O yazı iyi değildi, ama ayet Gabriel onu doğrudan alınır rağmen o ezbere ezberlemek, böylece bu nedenle okunabilir onunla, öğretti. Allah her şeyi yaratan. Havariler yazma iyi değildir ve daha sonra akıllı olmak ona ifşa ayetleri okuyacak okuma. Daha sonra aşağı gelmiş âyetlerini, o Kur'an'ın ismini ne zaman diye. Ve demek Kur'ân okuyor. Sanki Tanrı şöyle dedi: "qudrat Me and my Iradat üzerinde okuyun."

Tefsir Juzu 'Ammanya Şeyh Muhammed Abduh açıkladı: "Bu Yüce Allah kan bir yumru olarak dönüştürülmüş semen daha adam, daha sonra tam bir insan olmak yapılmış, şüphesiz Ümmi bilinen okumak için bir kişinin yeteneği, okumada iyi değil alacağı gücüne sahiptir ve yazma. Biz Peygamber de üç kez, üç kez okundu istedi açıklar hadis içeriğini incelemek Yani, o okumada iyi değildi dürüstçe yanıtladı, üç kez de Cebrail o zamandan beri onu okumak için hiçbir yeteneği onu ikna için, onu sert sarıldı ne kadar fazla o Al-Insan el-Kamil, mükemmel bir adamdır. Daha pek çok sonradan okunacak vardır. Önemli olan temel ihtiyaç, daha sonra başka bir şey Allah'ın adını yine bir bunu okuyacak her şeyi bilmek olmasıdır. "

"Oku onu! Ve Tanrı seni sahibidir. "(Ayet 3). Bir kere o iletilen bir pıhtı insanı yarattı Allah adına okumak için söylendi ilk paragrafta yine Allah adına okumak için söyledim. Rabbin adını yaşayan Tanrı'nın geri sahibidir, böylece O'nun yaratıklar çoğu Cömert, sevgi dolu ve sevgili, alınacak her zaman olmak.

"O Pen tarafından öğretilen kim." (Ayet 4). Yani yine Allah'ın ayrıcalıktır. Yani en yüksek zafer olduğunu. Hangi onun sırlarını açtı, çeşitli bilimler insana öğretti Allah'ın hazinesini açılış ona anahtarları teslim, Kalem o. Bir kalem ile! Okumak için dil ek olarak, Tanrı kalem de bilim kaydedilebilir olduğunu rütbesi etmişti. Pena donmuş ve sert değil, hayat, ama bir adam tarafından telkin edilebilir şeyler çeşittir kalem tarafından yazılmış "diye bilmiyor adam bir şey öğretin." (Ayet 5).

Allah Ta'ala Pen kullanan ilk adam öğretmek. Birçok kendisine Tanrı tarafından verilmiş, bu nedenle bilimin Kalem onun zeki kullanımdan sonra o da o yeni elinde Kalem mevcut bilgi sahibi olduğunu kaydetti yapabilirsiniz:

"Bilim bir oyun ve yazma gibi bu oyun kayışlar bulunmaktadır. Bu nedenle, bir ip ile tereddütsüz buruanmu kravat. "

Sonra Rabbin kısa bir kelime ile descry aşağı ilk ayette bu düzenlemenin beşinci paragrafında, sperm bir yumru elde edilir hepsi aynı, bunun yerine bir kan pıhtısı, kepekli insan olayların kaynağını açıkladı.

Ve yeryüzünde alınan ince elek insan gıdası gelen meninin bir tomar. Yani tüm sebze, meyve ve et besini tüm orada topraktan alınan hormonlar, kalori, vitamin ve diğer maddelerin. Sonra büyük ve olgun bir adam büyüdü. Çevre, insan kendini bağlamak için en önemli araç yüreğinde hissediyor ne bağlantısı gibi dilleri konuşmak yeteneğidir. Sonra da o yazma becerisi de verilen zekasını artırır.

Birinci paragrafta okuma ve yazma çok yönlülük en yüksek puan aşağı açık olmuştur. Onun yorumunda Şeyh Muhammed Abduh şunları söyledi: "sözleriyle gelmez bir neden daha derin ve daha mükemmel bu okuma belirtilen çıkarına ayet bilim ve mutlu tüm dallarında yazma. Bunun üzerine ilk olarak arka aşağı gidecek tüm âyetlerini açıldı. "

Bu ayet talimatları alamadım ve onlar ileriye yönelik sokaklara dikkat ödemezseniz Müslümanlar Yani sıkıca kilitli, çünkü onlar karanlık bir odada kilitli böylece kilitli olmuştu bilim veya merampalkan kapıya bunun için kendi vizyonu tüm kapak sarma kılıfları parçaladı Onların soyluların tarafından -erat karanlık aptal olarak el yordamıyla kadar ve bu vahyin açılış paragrafı onları heyecan olmadığını, daha sonra tekrar sonsuza kadar almazsınız.

Ar-Razi, iki, qudrat ve hikmet ve bilgi ve zarafet içeren bir yarattı Tanrı adına ilk paragrafını okumak için söylendi, onun yorumunda açıklanır. Her şey Tanrı'nın doğasıdır. Ve sonraki ayette Allah devletler Kalem veya kalem ile anlık bilgi, dikkatle dinledi değilse telkin olamaz da yasa yazılır arasında olduğu bir işareti olduğunu başarmak. Yani ilk iki ayette üzerinde Lordship gizli, Tanrı'nın sırrını gösterir. Ve üç müteakip paragrafta, peygamberlik gizli nubuwwat içerir. Değilse Ve Tanrı Allah'ın izniyle, değilse nubuwwat eliyle bilinen olacak ve kendisi nubuwwat orada olmak değildi değil kim.

Kur'an'da sözünü Tanrı hüküm hazine dahil bereket,) taze) hava (oksijen nefes verir, denizde balık, petrol, doğal gaz, altın, gümüş, buğday, ve ekin alanlarında / çeltik, buğday ve benzeri gibi doğal kaynakların, sonuç tüm canlı varlıklara mısır, insan ya da hayvan ve onlar ekvator ve bu boyunca yaşadığımız olsun Tanrı'nın Grace (rızık), çeşitli grupların, ırk, etnisite, dil çeşitliliği ve ten rengi çeşitliliği bir insana verilir olmadığını kim Güney Kutbu'nda yaşayan, Kuzey Kutbu, Asya kıtası, Avrupa Avrupa, Afrika, Kıta Avustralya, Amerika kıtası ve okyanus Pasifik ve Hint okyanuslarında yaşayan milletler.
Ayrıca onlar şimdi İslam'ı, Katolikliği, Protestanlık, Hinduizm, Budizm, Şinto, Kong Fu Tse, Zorroaster, animizm kucakladı ve Komünistler (Ateistler) Dini olmayanlar vardır.
Yaşatma kısmı (zenginlik) bilginin sağlanması (her ikisi de bilimsel bilgi ve ampirik) tarafından satın ister rızık için kendi arama çabası (çaba), yanı sıra felsefe bağlıdır.
yüksek bilgi daha olası o Hazine (maaş) kazandı.
Bir çiftçi, örneğin fen bilologi kullanarak pirinç / buğday ekim, o çiftlik daha verimli hasat için tohum seçebilirsiniz.
Bilim dünyası, dibangku Üniversitesi (okul / enstitü ders) ya da zaten bilgi sahibi öğretmenlere elde edilebilir eğer Bilim, iki şekilde elde edilebilir.
Din (İslam) Kur'an ve Hadis Bilim her iki ebeveynin öğrenerek elde edilecek olursa, Üniversite (okul) yanı sıra Üstadın (alimler).
Fark Bilim Dünyası, laik, genellikle yalnız mutluluğu dünyayı bulmaya çalışıyor olmasıdır.
Din bilimi (Kur'an ve Hadis) bu tür zenginliği (servet), çoğunluğun yoksul ve iyi işler hakkına arayan açgözlü değil, ikmu sapma olmaması için dünyayı neden olabilir, çünkü Din Bilimleri ederken, mutluluğu, dünyada değil, aynı zamanda bundan değil sadece Biz kazanmak ve Kur'an bilimi de gerçek hayat dünyada (geçici olarak) değildi o insanlara liderlik, ancak ahirette (cennette veya cehennemde) n servet.
Hazine ararken biz de (emme de domuz eti, kan, leş (balık hariç karkas) ve merorok gibi haram olanlar dışında (koşer yemek yemek zorunda eat, yasal eşyalarını değil, yolsuzluk, soymak, arama ve başkalarının haklarını çalmak veya soymak için yönlendirilir Tütün, Muhammediye fetva Majelis Ulema Endonezya ve Suudi Arabistan 'haram sigara argüman Kur'an ve Hadis) dayanmaktadır.
Yani Din Bilim biz bereket ve mutlu ile kullanmak hazine bizi.
Aslında daha az mutlu (stres) yaşadığı dünyanın en zengin dünyanın, sanatçılar, şarkıcılar birçok zengin insanlar uyuşturucu kullanan veya hap (sakinleştirici) uyku intihar hayatını sona erdirmek için nasıl.
Nasıl Müslümanlar çok sayıda ve onun malı Müslüman dünyanın kalbi mutlu ve sakin yaşamı (zar zor yemek için yeterli ve içecek) ama keçe biraz, Allah'ın kolaylığı paha biçilmez bir hazine zaten kendisine verilen

İslam Bilim ve Dünya syar'i birleştirin

Tarafından
Şeyh Abdur Rahman bin Nasir As-Sa'di rahimahullah


Birçok kişi bu bilim okudu ve aranması gerektiğini, otantik bilimin doğası hakkında yanlış vardır. İki görüş ve birbirlerine aşırı karşısında içine çekti. Bunlardan biri diğerlerinden daha tehlikelidir.

İlk görüş, bilim otantik bilim syar'i sınırlı olduğunu kavramı inanç, ahlak ve ibadet iyileştirilmesi sadece kısmen ilişkili olduğunu el-Kur'an ile ve Sünnet gibi-gösterilmeyen tüm fen bilimleri syar'i içeren ve evren hakkında bilim ve bilginin tüm vasıta. Bu görüş doğru şeriatı anlamıyorum olanlar geliyor. Ancak, şimdi yollar maslahah aramaya başladı ve o evren hakkında bilimin birçok faydası görünce, hem de çoğu gibi teknikte dini metinlerin talimatları farkında.

İkinci görüş, çağdaş bilimlere bilimi sınırlayan bir görüş bilimin bir parçasıdır. Bu görüş, din, teoloji ve akhlakya kendi berpalingnya kaynaklandığı görülmektedir. Bu açıkça objektif bir aracı olarak yapmak çok ölümcül bir hatadır. Onlar tamamen modern bilim tarafından gösterilen değilse yararlıdır otantik bilim ve doğa reddediyoruz. Onlar yeni keşifler çeşitli sonuçlarla tarafından aldatılmış oylandı. Bu Yüce Allah kelimesinde içindir onlardır:

فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون

Bu ketarangan ayrıntıları getirerek (gönderilen kim) elçiler onlara bunları gelince, onlara üzerinde bilgi birikimi ile sevindi ve onlar Yüce Allah ceza çevriliydi bunu her zaman perolok eğlence söyledi. [Al-Mümin / 40: 83]

Onlar kibirli, onların bilgi gurur ve Havariler bilimi hakaret vardır. Sonuç olarak, onlar yazılır işkence kendi alaycılık ve Yüce Allah yanlış elçilere verilen tehditler vardır. Gerçeği göremez, böylece Onlar, kalp, gözlerin kapanması ve onlara işitme dünyada işkence gördü.

ولعذاب الآخرة أشد وأبقى

Ve gerçekten Ahiret azabı daha şiddetli ve daha kalıcıdır. [Taha / 20: 127]

وما كان لهم من الله من واق

Ve onlar Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala azabından bir patron yok. [Mü'min / 40: 21]

AL-Kur'an ve Sünnet'te FAYDALI BİLİM
doğa ve el-Kur'ân ve Sünnet-gibi yararlı bilgi ile amaç faydalı etkilerini yargılamak neden bütün yüce hedefe ulaştırır bilim, öbür ilişkin olanlar yanı sıra dünya ile ilgili bilim arasında hiçbir fark yoktur olmasıdır. Peki, tüm bunlar o zaman bir bilimdir, geliştirmek ve ahlaki teoloji ve pratik artırabilir, doğru yola insanlar neden.

Bilim ikiye ayrılır: nesnel ve aracı bir hedefe yol açabilir (aracılar).

araçlar ma'rifatullah (Yüce Allah bilgisi), bilgi liderliğindeki evren hakkında bilim de dahil olmak üzere Arapça dil bilimleri ve diğer bilimler gibi hedefleri, desteklediği tüm bilim ise gol, din geliştirir tüm bilim Onun birlik ve O'nun mükemmellik, aynı zamanda O'nun Havariler gerçeğin bilgisine açtı. Diğer meyve ibadet yardımcı Allah l şükredin yanı sıra din uygulanmasında yardımcı olmak için yapabiliyor. Çünkü şüphesiz Yüce Allah bize evreni tabi olan ve Yüce Allah düşünmek ve yararlı yararlı hem dini hem de dünya hayatında olan şeyler kazmak için denemek için bize emretti. Ve bir şey anlamlı siparişler için komut komutu nesne ve komut aynı zamanda tüm aracılar uygulamak ve sipariş karşılama yanlışlayan ne yürütmek için.

Doğal bilimler bize Yüce Allah maruz edildiğine dair tüm yararlarını araştırmak için kullanılabilir bilmek bizi teşvik eder. Çünkü yararları ve sonuçların çaba, düşünce ve davranış araştırması olmadan elde edilmeyecektir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وأنزلنا الحديد فيه بأس شديد ومنافع للناس

Ve biz ona büyük bir güç ve insanlar için faydalar geniş bir yelpazede yer alan bir demir oluşturduk, [el-Hadid / 57: 25]

Bu faydalar, ilgili bilimleri, böylece maksimum sonuçlar bilerek dışında elde edilmez.

Bilim övdü ve uzmanlar bilgi ve diğer herhangi bir bilim adamı daha öncelikli ihtiyacı övdü Kur'an ve Sünnet metinlerin bir sürü. Cenâb-ı Allah diyor ki:

قل هل يستوي الذين يعلمون والذين لا يعلمون

Bilmiyorum insanlar biliyorum aynı insanlar var mı? [Zümer / 39: 9]

Onlar Yüce Allah korkusu ve O'nu bilmek olanlar

إنما يخشى الله من عباده العلماء

Kullarına, sadece akademisyenler arasında Yüce Allah'ın Gerçekten korku. [Fatır / 35: 28]

Yüce Allah bilim adamı sormak bilmeyen insanlara emretti.

Cenab-ı Allah da ibadet birçok çeşit gerçekleştirmek ve kirli olduğunu, tüm yasaklı Müslümanları buyurdu. Komutları ve yasaklar bilgiye sahip ve know sonra dışında yapılamaz. Komuta ve yasaklamaya kendisiyle ilgili her şeyi okuyan gerekliliğini göstermektedir emir ve yasaklarına Yani. Yanı sıra Yüce Allah izin verdiği en mu'amalat (insanlar arasında intraksi ilgili her şeyi) ve diğerleri yasaklamaktadır. Bu yüzden izin mu'amalah ayırt etmek gerekir ve hangi izin verilmez anlamına yapmak. Böyle bir sınıflandırma bilgisi dışında yapılamaz. Yüce Allah Yüce Allah Kitap ve Sünnet'te havarilerin indirdiği olmuştur sınırlarını bilmeyen insanlara kınadı.

Allah l komutları arasında birçok ayet komuta cihad ve düşman ile başa çıkmak ve onlara bakmak için yapılabilir gücü hazırlamak için komut. Bu komutlar mücadele teknikleri ve silah eğitimi dışında gerçekleştirilen olmayacaktır.

Yüce Allah da ticari ve ekonomik bilimler incelemek için emretti, hatta Yüce Allah yetimlere onlar bilim biliyorum ve ticaret önce kendi kişisel eşyalarını emanet çalışır böylece hala küçük test emretti. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وابتلوا اليتامى حتى إذا بلغوا النكاح فإن آنستم منهم رشدا فادفعوا إليهم أموالهم

Evlilik yaşına kadar ve yetimlere test edin. Sonra, ne zaman onlara mallarını teslim sonra onlar akıllı (smart korumak hazine) sahip düşünüyorum. [Nisa / 4: 6]

Onlar özelliği nasıl yönetileceği hakkında bilgi sahibi ve ticaret bilimi bilmek bilinmektedir kadar yukarıdaki ayette Yüce Allah mülklerini teslim emri değildir.

Bu mükemmel Şeriat yararlı bilgi her türlü bilgi için bize komutları; Tevhid, Usûluddîn, bilim Fıkıh ve hukuk, bilim Arapça, bilim ve siyaset ekonomi bilimi arasında değişen ve bilimler yapabilirsiniz kişisel durumları ve toplumu geliştirmek.

Bu talimat ve bu yasa ile teşvik edilmedikçe dünyada ve ahirette hiçbir yararlı bilgi. Böylece, bu dinin, dini bilimler ve doğa bilimleri de Plank. Hatta bilimler yararlı Dünya dinin bilimin bir parçası haline sokulabilir.

Abartılı olanlar gelince, onlar bilim tek başına dini bilginin kısmına sınırlı olduğundan emin olun. Gerçekten de, ölümcül bir hataya düşmüş.

Bunun yerine materyalist Saygı, onlar gerçek bilim doğa bilimleri ile sınırlı olduğunu algılarlar. Onlar din ve ahlak bozulmuş yani sapmak, diğer bilimlerle inkar. Onların bilim kurak, kendi zihin ve ruh, ne de edify temizlemek olamaz, sadece ürünleri meyve. Iyi bir gelecek daha Bilimi onları daha zarar. Onlar sadece ürünler ve yalnız yeni keşifler iyileştirilmesi yarar, fakat iki tarafın berbat olsun:

Bilim sadece yıkım, savaş ve yıkım getirdi çünkü Birincisi, bilim, onlar için ve insanlık için en büyük felaket olur.

İkincisi, sahip oldukları bilgi ile, onlar Havariler bilimi rahatsız ve din eylemleri yargılamak için cesaret gurur ve kibirli hale gelecektir.

إن الذين يجادلون في آيات الله بغير سلطان أتاهم إن في صدورهم إلا كبر ما هم ببالغيه فاستعذ بالله إنه هو السميع البصير

Onlara kadar herhangi bir neden olmadan, Allah'ın âyetleri hakkında göğüslerini hiçbir şey ama sadece (isteği) zaman zaman bunu başarmak olmaz büyüklüğü savunanlar Sesungguhhnya, sonra Allah'ın koruması isteyin. Nitekim, O, işitendir, görendir. [Mü'min / 40: 56]

فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون

Bu ketarangan ayrıntıları getirerek (gönderilen kim) elçiler onlara bunları gelince, onlara üzerinde bilgi birikimi ile sevindi ve onlar Yüce Allah ceza çevriliydi bunu her zaman perolok eğlence söyledi. [Al-Mümin / 40: 83]

Yukarıdaki açıklamalar ile, dünyada bu yararlı bilgiyi biliyor ve ahirette Allah ve kullanışlı bir bilgi sözde türünü içerir Peygamber n Sünnet kitabında gelen bilim, çekirdek bilim ve fen dalı arasında hiçbir fark yoktur ne de teoloji ve bilim yarı eşit bir dünya. İslam inancı Yüce Allah indirdiği kitaplara sadık bütün gerçeği zorunluluğu inancını, ve Allah Yüce gönderilen tüm Havarilerini içerir gibi. Walhamdulillâh

(Kitabın ad-Din kaldırdı mıydı as-Sahih el-Jami'a Yahullu Masyakil)

[12 / Yıl XVII / 1435H / 2014 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment