!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, November 22, 2015

Indonézska balíček hospodárska politika bude tlačiť svetovú ekonomiku do platnosti

Jazda nebola dokončená (382)

(Časť 382, ​​Depok, West Java, Indonézia 12. novembra 2015 19:05 pm)


Indonézska balíček hospodárska politika bude tlačiť svetovú ekonomiku do platnosti

Prezident Indonézia Joko Widodo začala balík šiestich hospodárskych politík, sa očakáva, že na podporu vyšších domácich a zahraničných investícií, a stimulovať hospodársky rast rovnomerne v Indonézii.
Jedným z príkladov, kedy národná ekonomika rástla len 4,5 percenta ročne, potom v roku 2015 sektor rybárstvo rástol osem percent a poľnohospodársky sektor rástol v priemere o viac ako 6 percent, a to aj v prípade, že vydanie šiesteho balíka hospodárskych politík a budú nasledovať Ďalšia fáza balíčka hospodárskej politiky, potom to nie je možné, v roku 2030 Indonézii predčí ekonomiku Austrálie a Južnej Kórey, Indonézie a dokonca aj teraz už prekročil silu ekonomiky Veľkej Británie a má potenciál zaradiť sa 9. svetovú ekonomiku.
Teraz je opäť rýchlo rastúce ázijské ekonomiky sa presúva ekonomický efekt v Spojených štátoch a Európe. To je dôvod, prečo sa Spojené štáty začali viac Glance Ázii a začali presúva svoj hospodársky blízkosť k Európe a na Strednom východe krajiny, ktorým sa stanovuje Poros Trans tichomorskej hospodárskej spolupráce.

Jokowi stal zabavenie dvoch osiach svetová hospodárska sila

Peking - Vykonávanie summitu APEC v roku 2014 v Pekingu, Čína sa stala aréna záujmov medzi mocou dvoma hriadeľmi svetovej ekonomiky, Spojených štátov na jednej strane s Čínou a Ruskom na strane druhej. Prezident Joko Widodo (Jokowi), ktorí sú na medzinárodnej scéne, nová stala jablkom sváru medzi nimi.

Američania sa pripojil k Trans-Pacifik partnerstva (Trans-Pacific Partnership / TPP). TPP je dohoda o voľnom obchode, ktorý bol nasledovaný sedemnástich krajín v ázijsko-pacifickej oblasti boli tiež dodržať niektoré krajiny ASEAN, a to Malajzia, Singapur, Brunej a Vietnam.

Kým Rusko vstúpilo do ázijsko-tichomorskej zóna voľného obchodu (zóny voľného obchodu v Ázii a Tichomorí / FTAAP). FTAAP je považovaný za snahou o regionálnej ekonomiky integrácie (REI) pre spoločnú prosperitu v regióne.

Prezident republiky Indonézia Joko Widodo povedal Indonézia nechcel byť len ťah na trhu pre ekonomické záujmy veľkých krajín, ktoré ale dôležité je spolupráca môže poskytnúť skutočné výhody Indonézii.

"Samozrejme, ak sa pozrieme na záujmy hľadať priateľov. Naše vlastné zdarma ústava je aktívny. Chcem nájsť priateľov niekoho môže dong, by ďalej tu. Ale s záznamom národného záujmu, záujmy ľudí, ktoré máme pod United, "povedal prezident Jokowi, pondelok (11.10.2014) večer.

Jokowi neutralita jasne viditeľné pri fotení s vodcami na summite APEC v roku 2014. Tam Jokowi stál lemovaný americký prezident Barack Obama a čínsky prezident Xi Jinping spojenectvo a ruského prezidenta Vladimira Putina.

"Bol to symbol, je potrebné čítať. Stali sme sa tak zhabanie Loh, "povedal Jokowi zatiaľ čo odhaliť zmysle za pozíciu.


Vzhľadom k Trans Pacifik partnerstva
Auli Rahman
Exécutif riaditeľ Strednej Štúdium Ázii a Tichomorí (Csapó)
Návšteva Jokowi prezidenta do Spojených štátov vyvoláva množstvo špekulácií, najmä preto, že vyhlásenie predsedu, ktorý vyjadruje želajú vstúpiť do Trans-Pacific Partnership (TPP).

Je to veľa ľudí, ktorí sa domnievajú, že zahraničná politika vo vzťahu k Indonézii je v súčasnej dobe mieri do Spojených štátov.

Ale na rozdiel od želanie pripojiť sa k TPP, alebo nie, mali by sme vedieť, že dnes je veľmi potrebné pre spoluprácu a hospodársky rozvoj kontajner do krajín v regióne Ázie a Tichomoria.

"Ale na rozdiel od želanie pripojiť sa k TPP, alebo nie, mali by sme vedieť, že dnes, kontajner do krajín v regióne Ázie a Tichomoria je veľmi potrebné pre spoluprácu a hospodársky rozvoj"

Ázia-Tichomorie organizácie by nemali predstavovať politickej agendy určitého krajiny, ale skôr vytvára pocit rovnosti medzi jednotlivé krajiny, aby mohol využívať každý členský štáty.

Takže vyvstáva otázka, v reakcii na vyhlásenie predsedu Jokowi ktorí sa chcú pripojiť k TPP je o tom, čo strategické výhody, ktoré môžu byť generované pre Indonéziu?

Pred odpoveďou na tento prípad samozrejme musíme skúmať hlbšie o potenciáli, čo je vo vlastníctve Indonézia na medzinárodnej scéne.

Dnes vieme, že globálna ekonomika sa presúva z Atlantiku do éry Pacifiku éry tak nepriamo úlohu krajín ázijsko-tichomorskej oblasti, ktoré majú byť veľmi vypočítať. A Indonézia je teraz jedným z najviac potenciál stať sa významným hráčom v oblasti Ázie a Tichomoria.

Záujem v rôznych krajinách preukázali preťahovanie lanom medzi silami globálnej ekonomiky získať pozornosť Indonézie. Jeden z nich sa vykonáva ponúka celý rad investičných fondov, ktoré majú uľahčiť rozvoj agendy v krajine.

Jeden potenciálny geopolitickému postavenie v Indonézii je veľmi strategická mať štyri z deviatich škrtiaceho miesta (úzky prieliv), ktorý sa stal hlavnou námorné koridory svetového obchodu, ktorý je úžina Malacca, Sunda Strait, úžina Lombok a Makassar Strait.

Presun ekonomiku ázijsko-pacifickom regióne nepriamo zvýšiť objem distribúcie tovaru do ázijsko-pacifickej oblasti. Tým, že priemyselne vyspelé krajiny čoraz viac spoliehajú na Indonéziu strategickej pozície.

Keď bol pripravený Indonézie infraštruktúry a distribučný systém mempuni samozrejme závislosť robustný ekonomiky bude stále viac posilnená.

To je videné Jokowi s Indonéziou ako pivot spúšťací námornej svet. Na dosiahnutie tohto cieľa, Indonézia vyžaduje zodpovedajúce rozvoj námornej infraštruktúry.

Pre realizáciu výstavby námornej infraštruktúry je jasne vyžadovať značné investičné fondy. Indonézia je potrebné, aby prijali krajín k účasti a využiť potenciál Indonézie ako svetovej námornej osi.

Na druhej strane, sa nachádza v regióne Ázie a Tichomoria, ktoré už dlho prebudeného soliditasnya najmä ASEAN. Na druhú stranu, Indonézia je jedným z vplyvných krajín v regióne ASEAN, ktorý má šancu vybudovať nový hospodársky právomoci v Ázii a Tichomorí éry.

ASEAN pevné ciele merateľné ekonomické úspech je desivé pre rad mocných krajín sveta. Z tohto dôvodu bude Indonézia schopnosti preskupiť v ASEAN určí vyjednávaciu silu Indonézii v očiach sveta.

Čím silnejšie vyjednávacia sila Indonézii, tým väčšia je príležitosť pre Indonesia hovoriť na medzinárodné organizácie.

"Čím silnejšie vyjednávacia sila Indonézii, tým väčšia je príležitosť pre Indonesia, aby prehovoril na medzinárodných organizáciách"

Takže keď som sa vrátil do preskúmania Trans tichomorské partnerstvo od jeho založenia v skutočnosti byť vnímaná ako príležitosť alebo hrozbu.

Príležitosti pre úspech domáce agendy je možné získať, ale tiež napríklad tie správne predpoklady.

Indonézia by si mali uvedomiť, že keď hrá v aréne širšieho regiónu, ako je táto, musí zostať zakotvená v ASEAN. ASEAN je najvhodnejším východiskom ako ísť ďalej do Trans tichomorské partnerstvo.

Vzhľadom k tomu, ASEAN by mal byť "európske" Ázie bude ekonomickým centrom Ázie a Tichomoria. Na tomto uvedomenie, ak Indonézia chce rozšíriť spoluprácu v tejto súvislosti sa Trans tichomorské partnerstvo, Indonézia by mali starostlivo zvážiť, do akej miery Indonézia je vyjednávacia pozícia v organizácii.

Vidíme, že Trans tichomorské partnerstvo je v čele so Spojenými štátmi, kde sa stal vyrovnávacia krok cez vplyv Číny v regióne Ázie a Tichomoria.

Logicky, keď Indonézia pripojil k Trans tichomorské partnerstvo otvára dvere spolupráce so Spojenými štátmi a ich spojencami.

Možno, že tu leží slobodné a aktívna politika hrá podľa prezidenta Jokowi. Aby Indonézii ako os námorného sveta, Indonézia by mali byť schopné prijať veľké krajiny.

Je však dôležité si uvedomiť, že nemôžeme rýchlo rozhodnúť sa pripojiť, alebo nie s touto Trans tichomorské partnerstvo. Vzhľadom k nejasnosti, pokiaľ ide o dohody o spolupráci, ako bude prijatá.

Aspoň tam sú dve veci, ktoré budú na programe Trans tichomorské partnerstvo, že deregulácia export-import, čo znamená rozšírenie trhov a toku investícií ľahšie.

Pri zvažovaní potenciálu v rámci Indonézia je dnes vlastne najnaliehavejšou potrebou je rozvoj námornej infraštruktúry.

Rozhodnutie, či sa pripojiť k Trans Pacifik partnerstva by malo byť založené na sile Indonézie v ASEAN, rovnako ako podporí rozvoj námornej infraštruktúry.

Prezident Joko Widodo oznámil balíček hospodárskych politík
(BBC) - balíček politík, ktoré majú vrátiť ekonomiku
Prezident Joko Widodo oznámil balíček, hospodárskej politiky, ktorý obsahuje tri kroky v prezidentskom paláci v stredu (09/09).
Tretí krok zahŕňa nový impulz ku konkurencieschopnosti národného priemyslu prostredníctvom deregulácie, vymáhanie práva a obchodné istotou.
Prezident povedal, že sú 89 pravidlá prepracovali od 154 navrhovanej. "Tak by to mohlo posilniť súdržnosť a znížiť predpisy, ktoré bránia priemysel," povedal prezident.
Druhým krokom je, aby urýchlili národný strategický projekt odstraňuje blokádu, poskytovanie povolenie, dokončenie rozloženie a zrýchlenie tovarov a služieb.
A konečne, prezident sa usiluje o zvýšenie investícií do odvetvia nehnuteľností.
"Balíček hospodárska politika zvýši reálny sektor. Verím, že prvá etapa balíčku hospodárskej politiky posilní národný priemysel, rozvoj mikro odvetví, uľahčiť obchodu medzi regiónmi, stimulácii cestovného ruchu, zlepšenie životných podmienok rybárov," povedal.
Prezident povedal, že balíček hospodárskej politiky je prvý balík spustiť. Druhý balík, podľa ministra Koordinačnom hospodárstva, Nasution, bude vyhlásený vo štvrtom týždni mesiaca september.
Vidieckeho hospodárstva
Z celého radu krokov, volal prezident, je snaha presunúť vidieckeho hospodárstva urýchlením a zjednodušenie využívania dedinských finančných prostriedkov na rozvoj infraštruktúry pracovnú silu.
Skôr, bude lepšie Vyhlásenie vlády o návrhu zákona o pred členmi MPR / DPR 2016 návrhu rozpočtu, vlani v auguste, rozpočtu a transfery do regiónov a dedín, aby bolo možné viac ako míňanie ministerstiev a agentúr.
V návrhu rozpočtu 2016, bude ústrednou vládne výdavky dosahujú Rp 1339100000000000, s detailmi výdavkových ministerstiev a agentúr dosiahnuť non Rp780,4 bilióna a výdavkami ministerstiev a agentúr Rp558,7 bil.
Prechod na regionálnych a vidieckych fondov dosiahol Rp 782, 2000000000000. Fond sa skladá z regionálneho rozpočtu pre prenos pre Rp735,2 biliónov a dedinských fondov dosiahol Rp47 biliónov.

Rozvoj infraštruktúry sa očakáva, že riadiť ekonomiku z dediny.
Dobré životné podmienky rybárov
Keď sa vyjadril hospodárskych politík balíček, tiež zmienil tiež o blaho rybárov. Ekonomická koordinačné minister Nasution povedal, že by sa politika LPG pre rybárov.
Nasution poukázal na to, že v prípade, že rybár na mori strávil 30 litrov nafty v hodnote Rp207.000, potom pomocou A prevodník nástroje LPG rybára, bude len otázkou Rp62.100. Takže, keď sa dostane 10kg rybie rybářka za predpokladu, že stojí za to Rp20,000 na kg, mal by dostávať zisk Rp137.900.
"To zvýši produkciu rýb ulovených v rovnakom čase zlepšenie životných podmienok rybárov," povedal Nasution.
Očakáva sa, že uvoľnenie balík hospodárskej politiky, verejné príjmy zvýšia kúpnu silu posilnená.

Hospodárska politika Objem balíček dvoch trim licencovanie
Podľa agentúry Bloomberg je rupie voči americkému doláru v utorok (09/29) sa dotkol Rp14.818 za 1 USD.
Indonézska vláda vydala dve etapy balíčku hospodárskej politiky obsahuje množstvo opatrení, ktoré majú riešiť prekážky pre investície a licencovania.
Opatrenia boli oznámené v súlade s ríši práce celého radu ministerstiev, vrátane ministerstva životného prostredia a lesov a ministerstva financií v utorok (29/09).
Na ministerstve životného prostredia a lesov, napríklad tvrdenie ministerka Siti Nurbaya bude štyri umožňujú využitie dreva v lesnej výroby do preukazu s názvom "Využitie dreva povolenie".
Neskôr v ríši Ministerstva financií, minister Bambang Brodjonegoro povedal by poskytli daňové stimuly pre vývozcov z kvetov, ktoré udržujú vývozné výnosy (DHE) v bankách v krajine na dlhú dobu.
Spustite ekonomický balíček prichádza uprostred poklesu zásob a výmenného kurzu.
Podľa koordinačnej minister hospodárstva Nasution, politika balíček objem dvoch je zameraná na komfort a fiškálnej zariadení, s cieľom podporiť tok investícií do Indonézie.
"Nepotrebujeme veľa teraz, čo je dôležité kop. Jeden kop, že rýchly investičné služby," povedal Nasution.
Tajomník kabinetu Pramono Agung povedal, že centrálna vláda poučí miestne úrady skrátiť proces tvorby obchodné licenciu.
"To všetko je dať pozitívny signál pre spoločnosť a susedných krajín, ktoré indonézskej priatelia s každého, kto chce investovať v Indonézii," povedal Pramono.
Dve etapy súboru opatrení bolo vydané tri týždne potom, čo politika balíček prvýkrát bola vydaná 9. septembra minulého.
Prvý balík obsahuje impulz ku konkurencieschopnosti národného priemyslu prostredníctvom deregulácie, vymáhanie práva a obchodné istotou.
Balíček prichádza uprostred oslabenie rupia. Podľa agentúry Bloomberg je rupie voči americkému doláru v utorok (09/29) sa dotkol Rp14.818 za 1 USD.
Tri body o ekonomických objemov balení 3
Jokowi vláda oznámila hospodárske objem balíka 3. Ako obsah balenia sú kompletné?

Tajomník kabinetu Pramono Agung dodaný úvodnej oznámenia Economic Policy Package III, u prezidentského úradu, Jakarta, 7. októbra
Tajomník kabinetu Pramono Agung dodaný úvodnej oznámenia Economic Policy Package III, u prezidentského úradu, Jakarta, 7. októbra

JAKARTA, Indonézia - Ekonomická Tím prezidenta Joko "Jokowi" Widodo oznámila objemy ekonomický balíček 7th 3, v stredu, v októbri. Správa posilniť konkurencieschopnosť podnikateľského sveta v uprostred hospodárskeho poklesu.

"Veríme, že táto politika tretí balík úrovni" kop ". Momentum cítime dnes, keď sa významne posilnila rupie, "povedal generálny tajomník kabinetu Pramono Agung Wibowo, na Štátnom paláci v stredu popoludní.

Minister hospodárstva Koordinačné Nasution dodal, že v treťom diele tohto balíka je žiadna motivácia k zníženiu nákladov spoločnosti.

Tu, tri dôležité otázky spojené s hospodárskou balíčka.

Pokles cien vykurovacieho oleja (BBM), plynu a elektriny

Cena leteckého paliva, skvapalnený ropný plyn (LPG) 12 kg, Pertamax a efektívne Pertalite sa od 1. októbra 2015.

Cena motorovej nafty sa znížila o 200 Rp na jeden liter, takže maloobchodná cena dotovaných typov motorovej nafty bude Rp 6700 za liter.

Pokles cien motorovej nafty sa bude vzťahovať aj na type paliva na nedotovaných nafty.

Cien pohonných hmôt prémie zostáva na Rp 7400 na liter (Java, Madura, Bali) a Rp 7300 (mimo Javy, Madura, Bali). Nová cena je platná od októbra do decembra 2015.

Ceny plynu. Cena pre továreň z nových ložísk zemného plynu sú stanovené v súlade s kúpnej sily hnojív priemysle, ktorý predstavoval US $ 7 MMBtu (milión britských termálnych jednotiek). Zatiaľ čo cena plynu pre ďalšie priemyselné odvetvia (napr petrochémii, keramika, atď), bude znížená v súlade so schopnosťou svojich priemyselných odvetví.

Zníženie Cena plynu je možné vďaka účinnosti plynárenskej sústavy, rovnako ako zníženie štátnych príjmov, alebo nedaňové príjmy (bez dane) plynu.

Avšak, vláda sa domnieva, pokles cien zemného plynu nebude mať vplyv na výšku príjmov, ktoré sa stanú súčasťou plynárenskej spoločnosti Zmluva o spolupráci. Pokles ceny zemného plynu pre priemysel bude platnosťou od 1. januára 2016.

Cena elektriny. Elektrina sadzby pre priemyselných odberateľov I3 a I4 sa zníži o 12 USD - 13 USD za kWh v nadväznosti na pokles cien ropy (Automatické nastavenie tarifu). Diskontná sadzba bude mať až 30 percent spotreby elektrickej energie o polnoci (23:00) až do rána (08:00), keď záťaž systému elektrickej energie je nízka.

Vládne stimuly oneskorenie v platbe za elektrinu až o 40 percent elektrinu prvých 6 alebo 10 mesiacov, a priemysel môže zaplatiť ho postupne. To platí najmä pre pracovne náročných priemyselných odvetviach, ako aj konkurencieschopnosti priemyslu je slabá.

Podnikatelia Expanzné prijímač ľudová Business Credit (KUR)

Pre zlepšenie prístupu podnikateľov k bankovým úverom, prostredníctvom programu KUR, vláda znížila úrokovú sadzbu KUR od asi 22 percent na 12 percent.

V balíčku tejto politiky, rodiny, ktorí majú stály príjem, môže prijímať Kur na produktívne podnikateľský sektor.

Vďaka tejto politike banky Kur riadené pre-aktívne úsilie ponúknuť dotknutej osobe, takže sa zvýši účastníkom Kur a zároveň podporuje rast nových podnikateľov.

Zjednodušenie klírens pozemkov v investičnej činnosti

V odvetví nehnuteľností, ministerstvo poľnohospodárstva a územného plánovania / Národného pozemkového agentúry, revízie nariadenia č 2 2.015 na servis noriem a predpisov v oblasti poľnohospodárstva, v oblasti územného plánovania investičné aktivity.

Niektoré látky, nová dohoda, ktorá zahŕňa také veci ako:

a. Žiadateľ získať informácie o dostupnosti pozemkov (pôvodná 7 dní až 3 hodiny);

b. Všetky požiadavky sú registrované ako forma istoty pre žiadateľov o dostupnosti a územných plánov. Listy zverejnené do 3 hodín.

c. Úplnosť licenčných princípov uvedených v podobe, návrh, založenie firmy, cez pozemková práva byť predpokladom na začatie aktivít na poli. Tam je požiadavka, ktorá môže byť sledovaný s pred vydaním vyhlášky o právami na užívanie pozemkov.

d. Časový údržba obdobie (požiadavka by mal byť kompletný):

Hak Guna Usaha: od 30-90 dní do 20 pracovných dní (až do 200 ha) alebo 45 pracovných dní (> 200 ha)
Predĺženie / Obnova HGU: od 20-50 dní do 7 pracovných dní (až do 200 ha), alebo 14 pracovných dní (> 200 ha)
Žiadosť o maklérskej / Právo na užívanie: od 20-50 pracovných dní na 20 pracovných dní (až do 15 ha) alebo 30 pracovných dní (> 15 ha)
Predĺženie / obnova maklérskej / Právo na užívanie: od 20-50 pracovných dní do 5 pracovných dní (až do 15 ha) alebo 7 pracovných dní (> 15 ha)
Land Práva: 5 pracovných dní 1 pracovný deň
Vysporiadanie reklamácie: 5 pracovných dní až 2 pracovné dni
e. V rozšírení práv na užívanie pozemkov boli založené na vyhodnotení riadenie a využívanie pôdy (vrátane obrovské auditu) zo strany dotknutých pozemkov už nepoužívajú ako požiadavky na počiatočné petície.

Senior námestník hajtmana banky Indonézia Adityaswara Mirza povedal, že súčasná situácia na finančných trhoch sa zlepšila v dôsledku vonkajších a vnútorných faktorov.

Vonkajšie faktory, Mirza povedal, že postavy ekonomiky Spojených štátov zažíva trochu slabosti, a to najmä v oblasti práce. Druhá vec je dôsledkom rastu úrokových sadzieb sa začínajú presúvať. "Spočiatku mnoho účastníkov trhu predpovedajú rast Fed úrokové sadzby v októbri alebo decembri, ale zrejme zmenil jeho predpoveď na štvrť 1. alebo 2. v budúcom roku," povedal Mirza.

Tento posun viedlo k obráteniu, aby špekulanti, ktorí niekoľko mesiacov skôr kúpil dolárov, predtým, teraz je znížiť straty.

Ak chcete vnútorných faktorov, trh reagoval kladne na súbore opatrení kkonomi prvej, druhej a tretej. Tieto balíčky ukazujú, záväzok vlády k ekonomickej reformy.

"V dlhodobom horizonte, balíček politika, ktorý by bol schopný znížiť infláciu," povedal Mirza.
Vláda začala štvrtý balík hospodárskej politiky
Pracovníci sociálnej starostlivosti stala ohniskom balíčka politiky tentoraz
JAKARTA, Indonézia - Vláda začala balíček štyroch zväzkoch hospodárskej politiky vo štvrtok 15. októbra 2015. Hlavným zameraním v balíčku politík tentokrát je blaho pracovníkov a rozvoj mikropodnikov, malých a stredných podnikov (MSP).

Pre zaistenie dobrých životných podmienok pracovníkov, bude vláda zaviesť nový vzorec pre výpočet výšky provinčné minimálnej mzdy (UMP)

"Štát, ktorý zabezpečí, pracovníkov, ani že by v nízke mzdy, ale zamestnávatelia mať tiež istotu," uviedol Koordinačné minister hospodárstva Nasution vo svojej tlačovej konferencii.

Pokiaľ ide o rozvoj sektora MSP, pemerintahkan späť návrh na rozdelenie plán na odpočinok ľudovú podnikateľských úverov (KUR) a poskytovať pôžičky prevádzkového kapitálu MSP výrobcom vyvážať tovar.

Tu sú niektoré body, v balení štvrtom hospodárskej politiky, ktoré predložili Nasution, minister práce a minister financií Hanif Dhakiri Bambang Brodjonegoro,

Koordinačné minister pre hospodársku Nasution:

1. Mzdy pracovníkov iste stúpať každý rok.

2. Štát existuje na pomoc pracovníkom znížiť bremeno nákladov svojho života s bezpečnostnou sieť vo forme ktorého vydanie Indonézia Smart Card a kariet Zdravá Indonézie.

3. Vzorec UMP: Minimálna mzda v tomto roku a mierou inflácie a ekonomického rastu (v percentách). Tento vzorec neplatí v ôsmich provinciách, že súčasná minimálna mzda je stále pod životných potrieb (KHL).

U ôsmich provincie, bude mať prechodné obdobie štyroch rokov. Po štyri roky, minimálna mzda bude získavať ďalší prírastok na vyrovnanie marže s hodnotou KHL

Minister Zamestnanosť Hanif Dhakiri:

1. Hodnotenie životných potrieb (KHL), sa bude vykonávať každých päť rokov. Je to preto, že podľa prieskumu Ústredný štatistický úrad (BPS), zmeny v štruktúre spotreby došlo každých päť rokov.

2. V budúcnosti, je pre spoločnosť stanovila štruktúru a rozsah miezd žiadny záväzok. To znamená, že mzdy by mali byť považované medzi produktívnom veku, kompetencie, vzdelanie, úspech a výkonnosť. Bude upravená v samotnom nariadení.Minister financií Bambang Brodjonegoro:

1. V súvislosti s pôžičky prevádzkového kapitálu MSP výrobcom vyvážať tovar, indonézske Vývoz Financovanie agentúra (LPEI) urobili mapovanie. Výsledkom je 30 firiem, ktoré majú potenciál na získanie pôžičky prevádzkového kapitálu.

Daňové stimuly Takže fokus zväzku Economic Policy Package V
Balíček hospodárskej politiky vlády bude aj naďalej posilňovať ekonomickú stabilitu uprostred svetovej ekonomickej prepadu ktorá zasiahla aj Indonéziu, potvrdil prezident Joko Widodo povedal po obmedzenú zasadnutí vlády vo štvrtok popoludní (22/10).
Nasution minister hospodárstva v kancelárii prezidenta oznámila balík hospodárskych politík objemových 5, v Jakarta štvrtok 22. októbra 2015 (VOA / Andylala).
Nasution minister hospodárstva v kancelárii prezidenta oznámila balík hospodárskych politík objemových 5, v Jakarta štvrtok 22. októbra 2015 (VOA / Andylala).


Hospodárska politika Balík 4 Zaostrite Problém Mzdy a ľudová Kreditné

JAKARTA
Vláda vydala hospodárskej politiky balíček päťdielnej podporiť domácu ekonomiku. Politika balíček, ktorý sa zameriava na vládne stimuly, ktoré sa zníženie daní.

Ministerka hospodárstva Nasution u prezidentskej kancelárie v Jakarte štvrtok (22/10) povedal prvý politika je záležitosťou daňových úľav stimulov precenenia majetku spoločnosti, a to ako v štátnych podnikov (SOEs) a súkromné ​​subjekty. Nasution povedal počas spoločnosť nechce robiť preceňovania aktív, pretože daňová sadzba je dostatočne vysoká. A on povedal, ak precenenie aktívum je hotovo, najmä pokiaľ ide o majetku, môže to robiť hodnota aktív spoločnosti zvýšil.

"No, ak áno precenenia potom, to zvýši ich kapacitu. Bude vytvárať kapacity a finančnú výkonnosť zvýšenú o významnom množstve. V skutočnosti bol v neskorších rokoch môže urobiť väčší zisk. Bilančná suma sa zvýši. Povedzme, že na 100%, alebo 200 %, mohlo by to byť viac, "povedal Nasution.

Rovnaká vec bola dopravená minister financií Bambang Brodjonegoro, s uvedením precenenia je prispôsobenie hodnoty aktív spoločnosti v súlade so súčasnou reálnou hodnotou. Bambang vysvetlil, typicky daň z príjmov (DPH) na účely precenenia majetku zavesený 10 percent, ale zníženie sadzieb určitú dobu.

"Pre daňovníkov (WP), pri podaní preceňovanie aktív do 31. decembra 2015 sumu zvláštne tarify, finálne daň z príjmu ocenenie je od normálnej 10% na 3%. Ak je podaná v období od 1. januára do 30. júna 2016, výška poplatku je 4%. pri podaní 1. júla do 31. decembra 2016, konečná výška osobitnej sadzby dane z príjmu až 6% zhodnotenie, "povedal Bambang.

Pre druhú politiky objemu balíčku 5 je odstránenie dvojitého zdanenia pre zmluvu kolektívneho investovania realitných investičných fondov, alebo všeobecne známy ako REIT (Real Estate Investment Trust). Podľa Bambang zahrnúť bežné cenné papiere vydané spoločnosťou na kauciu alebo podkladových aktív, ako sú nehnuteľnosti, alebo infraštruktúry.

Bambang dodal: "Vďaka PMK, že budeme čoskoro stráviť budúci týždeň, potom dvojité zdanenie, a to najmä pre spoločnosti so zvláštnym účelom akandihilangkan byť jednoduché daň. Tak to sa očakáva, že prítomnosť tohto nástroja KIK dire sa môže objaviť v indonézskom kapitálovom trhu, a prilákať investície pre To sa stalo v zahraničí. "

Medzitým, Úrad pre finančné služby (FSA) tiež vydala novú politiku, ktorá je zameraná na islamskom bankovníctve. Predseda predstavenstva komisárov FSA, Muliaman D. Hadad, nová politika je dôležitá, pretože štyroch predchádzajúca politika balíček vydanej FSA, Bank Indonesia (BI), a vláda má zatiaľ dosiahnuť celého finančného sektora.

Podľa Hadad, šaría priemysel neobdržal časť.

"Po prvé, je jednoduchosť produktov a činností islamských bánk. Mechanizmus licencovanie a nákladov islamskej produkty bude ľahké. S disederahanakan, potom nie je potrebné žiadať o povolenie musí zaslať list, pretože produktov šaría budú kodifikovaný v knihe. Ak už existujú výrobky, nie je nutné licencie znovu, stačí nahláste to, "povedal.

Licenčné mechanizmus ostatné výrobky zahrnuté v rámci šaría ďalšieho Hadad, patrí zlato pešiaka šaría, ktoré tiež nepotrebujú žiadať o povolenie.

Na tlačovej konferencii za účasti niekoľkých ministrov, vrátane ministra hospodárstva Nasution, koordinačné minister pre námornú Rizal Ramla, guvernér Bank Indonézie Agus Martowardojo, minister financií Bambang Brodjonegoro a predseda Financial Services Authority FSA Hadad Hadad bol - Prezident Joko Widodo povedal, že vláda urobí všetko pre to, aby posilnili ekonomická stabilita uprostred svetovej ekonomickej prepadu ktorá tiež postihla Indonézii.

Prezident tiež zaisťuje balík vládna hospodárska politika bude pokračovať.

"Preto, balíček bude aj naďalej pokračovať s bankou Indonézii tiež s FSA. Z 1,2,3,4,5 bude pokračovať s 6,7,8 možno až 100. Možno, že až 300 umpteenth 200. Maybe. Ale jasné, konzistencia našej doby je chcel dať silný dojem, že náš zámer transformovať základy národného hospodárstva. Čo samozrejme chceme, aby občania a podniky vedeli, že budeme pokračovať v práci regulácie mereform a byrokratizácii, "povedal prezident. (VOA)

Šiesty ekonomický balíček pre "predmestia"
Špeciálne ekonomické zóny sa očakáva, že oživenie ekonomiky vo vidieckych oblastiach.
Šesť etapy balíčku hospodárskej politiky, okrem iného, ​​riadil v snahe posunúť ekonomiku na predmestí, povedal minister hospodárstva Nasution.
Okrem toho, minister Koordinačné (koordinačné) Ekonomické záležitosti Nasution uviedol balíček hospodárskej politiky tentoraz tiež zamerať na daniach, hospodárenie s vodnými zdrojmi, a medicínu.
"Jednoducho povedané, prostredníctvom tohto balíka, tam sú niektoré oblasti v okolí určená ako špeciálne ekonomické zóny (SEZ), ktorého hlavným účelom je spracovávať existujúce zdroje v regióne aj mimo neho," povedal Nasution v jeho kancelárii, vo štvrtok (5/11) ,
Špeciálne ekonomické zóny

Tanjung Lesung (Banten)
Sei Mangke a Tanjung Api-api (Severná Sumatra)
Palu (Centrálna Sulawesi)
Bitung (Severné Sulawesi)
Mandalika (West Nusa Tenggara)
Morotai (Severné Maluku)
Maloy Batuta Trans Kalimantan (Kalimantan Barat).
Teraz tieto osem ekonomické zóny zriadenej vládnymi nariadeniami do konkrétnych oblastí, ktoré budú vyvinuté, a to Tanjung Lesung v provincii Banten, Sei Mangke a Tanjung Api-api (Severná Sumatra), Palu (Centrálne Sulawesi), Bitung (Severné Sulawesi), Mandalika ( West Nusa Tenggara), Morotai (Severné Maluku), a Maloy Batuta Trans Kalimantan (Kalimantan Barat).
Oslobodenie od dane
V osobitných ekonomických zónach, ktoré sú poskytované rôzne zázemie daňové stimuly, a to najmä odvetvia, ktoré spracúvajú miestne zdroje okolo KEK a spĺňajú stanovené požiadavky.
"To je podporiť zladenie obchodu a priemyslu prostredie je dobré," povedal Nasution.
Nasution povedal, že politika tentoraz zahŕňať aj hospodárenia s vodnými zdrojmi, ako aj otázky pre potraviny a lieky súvisiace so manipuluje BPOM.
Vláda prezidenta Jokowi až teraz začala balík šiestich hospodárskej politiky.
Na riadenie vodných zdrojov, vláda zakladá svoju politiku na rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý neumožňuje komerčné hospodárenia s vodnými zdrojmi v súkromnom sektore.
Avšak, keď sa rozhodnutie Súdneho dvora dole, vláda dala súhlas na rade firiem, a to nielen balenú vodu spoločnosti.
Preto, povedal Nasution budú podniky naďalej pôsobiť v súlade oprávnenia ", až kým nie je licencie vyprší, alebo kým nie je nový právny predpis".
O reguláciu potravín a liekov, Nasution vystaviť licenciu zjednodušenie drog importu.
Toto je balík šiestich hospodárskych politík realizovaných vládou od prezidenta Jokowi robiť prombakan skriňa.
Diiluncurkan Prvý moment, Nasution povedal, že balíček ekonomických reforiem potrebných k ísť späť ekonomiky sa spomaľuje.

AGRO KOMODITY 5 INDONÉZIA PO CELOM SVETE
Mali by sme byť hrdí zmení niektoré poľnohospodárske a plantáže Indonézia je veľmi globálne. Uprostred súčasnej pretečeniu dovozu spotrebného tovaru zo zahraničia, poľnohospodárstvo a plantáže komodít je stále komoditou na medzinárodnej scéne. Tentoraz sa budeme uvažovať o niečo málo o 5 indonézskej poľnohospodárskych komodít a plantážach po celom svete.

Palmový olej
Indonézia dať sám seba ako výrobca surového palmového oleja na svete. V roku 2011 Indonézia ovládajú svetový trh surového palmového oleja o 47% prekonať Malajzie na 2. mieste s 39%. Vývoz palmového oleja by mohlo prispieť krajiny devízy vo výške 14 miliárd USD v roku 2010 a očakáva sa, že výrazne zvýši od roku ketahunnya.

2. Korenie

Od nepamäti, Indonézia je známy pre svoje korenia. Spice rastliny, ktoré sa darí v Indonézii prilákať ostatné národy menguasainnya. Je nevyhnutné, že v minulosti mnoho cudzích národov bohatých v dôsledku korenie z Indonézie, ktorá má veľmi vysokú hodnotu. Až do teraz, Indonézia je významným vývozcom korenia na svete, vrátane muškátový oriešok (č. 1), škorica (č. 1), klinček (č.1) a korenia (č. 2).

3. Cocoa

Indonézia je číslo 3 na svete kakaa po Pobrežia Slonoviny a Ghane. Výroba pokračuje v raste v priemere o 3,5% ročne, v roku 2014 bola vláda zaviazala k porážke dvoch krajinách, u prvej pozície ako najväčšieho svetového kakaa výrobcu. V roku 2010 sa indonézska produkcie kakaa dosiahla 574 tisíc ton, predstavovali 16% svetovej produkcie kakaa, zatiaľ čo Pobrežia Slonoviny v prvom rade s 1,6 milióna ton, predstavoval 44%.

4. Gumové

Indonézia na druhom mieste po Thajsku ako dodávateľ surového kaučuku. Tam je zmienka Indonézii ako arabská guma svete. Napriek tomu, že stratí, pokiaľ ide o počet a produktivity kaučukových plantážach, ale indonézskej kaučuku ponúkaný ako kvalitné získavať kaučuku z Thajska. V roku 2011, produkcia kaučuku v Indonézii dosiahla 2,8 milióna ton.

5. Coffee

Indonézia v súčasnosti radí na tretie miesto ako výrobca svetovej kávy za Brazíliu a Kolumbii. Produkcie kávy Basarnya Indonézia je ročne v priemere asi 600.000 ton. Od tejto sumy Indonézia môže dodávať 7% svetovej kávy.
Výroba oporou Exchange
Menpar povedal Indonézia lepšie, pokiaľ ide o turistických destináciách, by cena konkurenčných turistiky a cestovného ruchu priorít.

Indonézia Takže výrobcov oporou ruchu DevisaGili Lawa Dalat, Lombok, Indonézia (Michele Westmorland / Corbis)
Minister cestovného ruchu Arief Yahya povedal, že vláda opätovne zaviesť cestovný ruch ako hlavný odvetví, s vedúcim sektora pre devízová burza earner Indonézie.

To je nastavený na špeciálnom neverejnom zasadnutí cestovného ruchu v Bogor prezidentského paláca, v pondelok (16/2), a predstavil pri začatí národnej konferencie Asociácie indonézskych hotelov a reštaurácií, v utorok (17/2).

"Dopad takéhoto rozhodnutia, ak je región nastavený byť národné strategické oblasti, odvetvie by podporilo plán, ktorý napríklad bude Ministerstvo verejných prác opraviť cesty," povedal.

Dodal, že v skutočnosti Indonézia má výhody, pokiaľ ide o turistických destinácií, by cena konkurenčných turistiky a cestovného ruchu priorít.

Zatiaľ čo na druhej strane, Ariel odhalený údaje o ceste a cestovný ruch konkurenčné indexom zostaveným na Svetovom ekonomickom fóre, Indonézia je na pozícii 70 140 krajinách sveta.

"Budeme opraviť nedostatky cestovného ruchu, infraštruktúry cestovného ruchu, informačných technológií a cestovného ruchu, a hygienické" dodal.

To, dodal, byť najväčšou výzvou. Je to dúfal, že indonézsky cestovný ruch bude rýchlo rásť a stať sa oporou priemysel Indonézie okrem ropy, zemného plynu a olejových paliem.

TKI Prispieť štátnej devízových po druhé najväčšie ropy a plynu
devízové ​​odvodený z indonézskych pracovníkov (TKI) stále na druhom mieste len na odvetvie ropy a zemného plynu (ropy a zemného plynu).

V roku 2009 sám zahraničných migrujúcich pracovníkov prostredníctvom poskytovania remitencí do krajiny dosiahol amerických 6617000000 $.

"Migrujúci pracovníci prispievajú k devíz druhý najväčší po rope a plynu," povedal predseda posunu času (PAW) komory obchodu a priemyslu (Kadin) Adi Putra Tahir v Národného semináre odhaliť umiestnenie a ochrane pracovníkov do zahraničia, na Bidakara Hotel, Jakarta, v stredu (2/6) Priehradka.

Povedal, že umiestnenie politika a ochrana indonézskych pracujúcich (TKI), je stále ešte nie je optimálna. Povedal teda rekonštrukcia problém umiestnenie a ochrany migrujúcich pracovníkov by malo byť dobre organizovaná národné hnutie a synergiu.

"Očakávam, že sa to byť národné hnutie, úhľadný, zúčastnené strany musia ísť synergické. Vyžadujú osobitnú pozornosť z náboru, umiestnenie, a dokonca aj ochranu, "povedal Adi.

Podľa Adi, počet pracovníkov, ktorí pracujú v zahraničí, nemôže byť oddelené od zamestnania zo strany vlády je stále obmedzená. Tempo hospodárskeho rastu sa odhaduje na 6% je stále nie je zrušený dostupnosti pracovných miest v krajine.

Na základe údajov z ministerstva zahraničných vecí o počte pracovníkov, ktorí pracujú v zahraničí, na základe dosiahol 3.246 miliónov ľudí sa šíri cez mnohých krajín. Z tejto sumy do roku 2009 prípadov problémových migrujúcich pracovníkov dosiahol 69 004 ľudí.

Indonézia mohol dať zahraničných pracovníkov (TKI) na 10 miliónov ľudí, teda približne päť percent populácie.

To bolo odhalené predseda Stáleho výboru pre zamestnávanie zahraničných vecí komory, Nurfaizi, semináre o migrujúcich pracovníkov organizovaných Hospodárskou komorou v Jakarte, v stredu (2/6) Priehradka.

Nurfaizi ktorý je tiež predsedom Asociácie Corporate Services TKI (APJATI) bol porovnávaný s Filipín, ktorý vložil 10 percent obyvateľov za prácou do zahraničia.

"Výsledky, Filipíny shrábl vymieňať až 15 miliárd dolárov ročne, a stať sa najväčším výrobcom celého devízových generované filipínskej vlády," povedal.

Počas piatich rokov, povedal, že umiestnenie migrujúcich pracovníkov dosiahol štyri milióny ľudí a je zameraný na zvýšenie na štyri milióny ľudí v najbližších dvoch rokoch.

"To je, keď podporované všetkými stranami a konzistentné záväzok vlády," povedal.

Zvýšenie počtu migrujúcich pracovníkov s rastom o 21 percent ročne od roku 2004, ktorý predstavoval 380 690 ľudí do 696 743 ľudí, v roku 2007 cieľovej krajine na Strednom východe av Ázii a Tichomorí.

Nurfaizi povedal, že umiestnenie migrujúcich pracovníkov v neformálnom sektore stále dominuje o 78 percent, zatiaľ čo stáže pre ázijsko-pacifickom regióne v formálnom sektore by mohol dosiahnuť 52 percent v posledných rokoch.

Všeobecne platí, že hovorí, existuje stále väčší počet migrujúcich pracovníkov, ktorí sú nielen vidieť ako úspech TKI umiestnenie programu, ale tiež rastúci počet pracovných síl, ktorá je úmerná dostupnosti pracovných miest v krajine.

Citovať dát Kemnakertrans, generálny riaditeľ protokolu a konzulárne záležitosti ministerstva zahraničných vecí, Lutfi Rauf, povedal, že bolo 2,8 miliónov migrujúcich pracovníkov v období 2005-2009 s "úhrady" (prevodov finančných prostriedkov migrujúcich pracovníkov do krajiny) dosiahol 6617 amerických dolárov v roku 2009 na 69 004 migrujúcich pracovníkov problematický v priebehu roka 2009.

V priebehu roku 2009, ministerstvo zahraničia v spolupráci s indonézskymi zástupcov úspešne hľadal splnenie základných práv pracovníkov, ktorí majú problémy v zahraničí, so základnými právami zhromaždené dosiahla 326 495 438 750 amerických dolároch a Singapur dolárov.

V januári až máji 2010, ministerstvo zahraničia a indonézskej zástupcovia úspešne umožnil splnenie základných práv migrujúcich pracovníkov, rovnako ako 156 416 dolárov, Rp185.736.941, Spojené arabské emiráty dirham 1845, 4800 a riyals 140.000 singapurských dolárov.

Pre prípady migrujúcich pracovníkov patrí nevyplatených miezd, sexuálne obťažovanie, sú vyplácané nižšie platy, týranie, vraždy, pracovné úrazy, "obchodu" (obchodovanie), porušenie imigračných pravidiel, a tak ďalej.

Lutfi povedal, že prekážky, ktoré sa vyskytli pri ochrane občanov, okrem iného, ​​nesúlad s pravidlami a predpismi, indonézska vláda nemala bilaterálne dohody so všetkými krajinami migrujúcich pracovníkov, odosielanie migrantov s nelegálnym pobytom, a pracovníkmi, ktorí nie sú kompetentní.

Minister zahraničia Marty Natalegawa v rokovaní s Komisiou I Snemovne reprezentantov z 2. decembra 2009 povedal, že otázka ochrany indonézskych občanov v zahraničí je prioritou ministerstva zahraničia.


Indonézska ekonomika poradí 9 of the World
Mediawarga.info - Svetová banka radí Indonézii ako 9. najväčšou ekonomikou na svete. Indonézia je HDP na konci roka 2014 dosiahol v USA 2550000000000 $. Táto pozícia posunúť Veľká Británia HDP bol jediný americký 2400000000000 $.
Ekonomická hodnota je vypočítaná ako výsledok porovnania kúpnej sily tovaru alebo služieb v krajine, druh tovaru alebo služieb, s rovnakou menou, v amerických dolároch. Tento termín je známy ako parity kúpnej sily (PPP) vrátane. Napríklad The Economist pomocou metódy výpočtov založené na cene McDonald, známy ako "Big Mac Index".
DBS Bank ekonóm, Gundy Cahyadi povedal centrom svetovej ekonomiky sa teraz presúva z Ameriky a Európy do Ázie. Pokrok v Ázii rozptýlil predstavu, že americká ekonomika je stále najväčším svetovým sila, ktorá riadi globálny rast. Podľa výsledkov výskumu DBS, v budúcnosti, Ázie vytvorí rovnaká ekonomická obrie Nemecko každé tri roky. Prvý nový ekonomický gigant sa očakáva v roku 2023, druhý v 2031 a tretia v roku 2038.
RI ekonomický bude vyššia ako Austrália a Južná Kórea v roku 2030

Liputan6.com, Jakarta - ekonómia Spojené štáty americké (USA) predpovedal pokračoval ukázať svoju dominanciu v roku 2030. Medzitým, ekonomiky niektorých rozvojových krajinách sa tiež očakáva zažiť nárast, zatiaľ čo v niektorých európskych krajinách, bude skutočne prekĺznuť do nižšieho rádu.

Podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva, krajiny Strýčka Sama sa očakáva, že zostane vodcu svetovej ekonomiky s jeho hrubého domáceho produktu (HDP) v nasledujúcich 15 rokoch sa predpokladá, že k nám dostanete 24,8 biliónov $, čo predstavuje nárast o US 8000000000000 $ v porovnaní s predikciou HDP v tomto US $ 16 8000000000000.

Medzitým, v druhej polohe je obsadená Číne s jeho HDP porastie dvakrát to predpoveď pre tento rok na US $ 22,2 mld a pomôcť ukončiť ekonomickú priepasť medzi USA a Ázii všeobecne.

Tretie miesto je obsadené Indii Predpokladá sa, že len v roku 2015 skončil piaty najväčší HDP na svete. Vzhľadom k tomu, v nasledujúcich 15 rokoch, India sa očakáva, že predbehne Brazílii, Anglicku, Francúzsku, Nemecko a Japonsko. Medzinárodný menový fond (MMF) uviedol, že krajina bude mať najväčšiu pracovnú silu na svete v nasledujúcich 15 rokoch.

Kým Japan je považovaná za menej šťastné krajinách. Vzhľadom k tomu, po jeho ekonomika prudko vzrástli v roku 1990 a zažil stagnujúci fáze, hospodársky rast Japonska bude pomalé, nútiť japonský rebríčku klesol na štvrté miesto v zozname krajín s najväčšou ekonomikou na svete do roku 2030.

"Japonsko je dôležité poučenie, ktoré, ako rýchlo môžete zažiť príbuzné k degradácii ekonomickej štruktúry," povedal JP Morgan hlavný ekonóm Bruce Kasman ako citoval agentúra Bloomberg, v nedeľu (04/12/2015).

Okrem Japonska, Francúzsko je tiež predpovedal pokles tri polohy na 8. miesto s PBD US $ 3,3 bilióna a Taliansku klesol o dve miesta na 11. pozíciu s HDP USA 2300000000000 $.

Medzitým indonézska ekonomika Predpokladá sa, byť zaradený 13 v zozname krajín s najväčšou ekonomikou s HDP USA 2100000000000 dolárov v roku 2030, cez Austráliu na pozícii 14 a Južnej Kórei v 15. pozíciu s HDP vo výške US $ 1,9 bilióna.

"Tam je veľa neistoty. Je Čína môcť rast o 4 percentá a 6 percent, existuje veľa vecí, ktoré vyzerajú, že to bude v globálnej ekonomike. Alebo či India mohla rásť o 3 percentá a 8 percent. To je veľký rozdiel, keď je kombinovať v čase starý, "povedal.

Celkovo možno povedať, Jamajka sa predpokladá, že najnižšia pozíciu sa zbaviť, rovnako ako 13 na pozíciu 136 v roku 2030. Zatiaľ čo Uganda stane krajinou s najväčším pokrokom od roku vyšplhal 18 pozície na pozíciu 91.


1 comment:

  1. Do you need loan to start up your personal business? if yes kindly contact this email: finance_institute2015@outlook.com bellow.

    E hiahia ana koe taurewa ki te timata ake koutou mahi whaiaro? ki te ae aroha whakapa tenei imera: finance_institute2015@outlook.com raro

    ReplyDelete