!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, November 12, 2015

Indonezyjski pakiet polityka gospodarcza popchnie światową gospodarkę w życie

Jazda nie została ukończona (382)

(Część trzysta osiemdziesiąt dwa, Depok, West Java, Indonezja, 12 listopada 2015, 19:05 pm)


Indonezyjski pakiet polityka gospodarcza popchnie światową gospodarkę w życie

Prezydent Indonezji Joko Widodo uruchomił pakiet sześciu polityki gospodarczej spodziewane są zachęty do zwiększania inwestycji krajowych i zagranicznych, i pobudzają wzrost gospodarczy równomiernie w Indonezji.
Jednym z przykładów, gdy gospodarka narodowa wzrosła tylko 4,5 procent rocznie, to w 2015 roku sektor rybołówstwa wzrosła osiem procent, a sektor rolnictwa wzrosły średnio o ponad 6 procent, nawet jeśli uwolnienie szóstej pakietu polityk gospodarczych i nastąpi Kolejny etap pakietu polityki gospodarczej, to nie jest możliwe w 2030 roku Indonezja przewyższy gospodarkę Australii i Korei Południowej, Indonezji i nawet teraz już przekroczony o sile gospodarki Wielkiej Brytanii i ma potencjał, aby być na 9 miejscu światowej gospodarki.
Teraz jest znowu szybko rozwijająca się gospodarka Azji przenosi efekt gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dlatego Stany Zjednoczone zaczęły bardziej spojrzenie Azji i zaczął przesuwając jego bliskość gospodarczego dla Europy i Bliskiego Wschodu, poprzez ustanowienie kraje Poros Trans Pacific Współpracy Gospodarczej.

Jokowi stał zajęcie Siła Dwóch Oś World Economic

Pekin - Realizacja szczytu APEC w 2014 roku w Pekinie, Chiny stały się areną interesów między mocą dwóch wałów gospodarki światowej Stany Zjednoczone z jednej strony Chin i Rosji, z drugiej. Prezydent Joko Widodo (Jokowi), którzy są nowe arenie międzynarodowej stał się kością niezgody między nimi.

Amerykanie dołączyli do Partnerstwa Trans-Pacific (Trans-Pacific Partnership / TPP). TPP jest umowa o wolnym handlu, które było po siedemnastu krajach Azji i Pacyfiku, a następnie także niektórych krajach ASEAN, mianowicie Malezja, Singapur, Brunei, Wietnam.

Podczas gdy Rosja weszła do Azji i Pacyfiku Strefy Wolnego Handlu (strefy wolnego handlu w regionie Azji i Pacyfiku / FTAAP). FTAAP jest traktowane jako działanie na rzecz Integracji Gospodarki Regionalnej (REI) dla wspólnego dobrobytu w regionie.

Prezydent Republiki Indonezji Joko Widodo powiedział Indonezja nie chce być tylko przyciąganie rynku dla ekonomicznych interesów wielkich krajów, ale ważne jest to, współpraca może przynieść wymierne korzyści w Indonezji.

"Oczywiście, jeśli spojrzymy na interesie szukać przyjaciół. Nasz własny darmo konstytucja jest aktywny. Chcę znaleźć przyjaciół każdy może dong, by tutaj- tutaj. Ale również protokół z interesem narodowym, interesy ludzi mamy pod-zjednoczona ", powiedział prezydent Jokowi, poniedziałek (10.11.2014) w nocy.

Jokowi neutralność wyraźnie widoczne, gdy sesja zdjęciowa z przywódcami szczyt APEC w 2014. Tam Jokowi stał otoczony przez prezydenta USA Baracka Obamy i Xi Jinping chiński prezydent sojuszu i prezydenta Rosji Władimira Putina.

"To był symbol, należy przeczytać. Staliśmy zajęcie tak Loh, "powiedział Jokowi natomiast odkryć rozumieniu za stanowisko.


Biorąc pod uwagę Trans Pacific Partnership
Aulia Rahman
Executif Dyrektor Centralnego Studium Azji i Pacyfiku (CSAP)
Wizyta Jokowi prezydenta w Stanach Zjednoczonych budzi wiele spekulacji, zwłaszcza, że ​​oświadczenie prezydenta, który wyraża chcą przyłączyć się do Trans-Pacific Partnership (TPP).

Jest wiele osób uważa, że ​​polityka zagraniczna wobec Indonezji jest obecnie pozycja do Stanów Zjednoczonych.

Ale oprócz chęci przystąpienia do TPP czy nie, powinniśmy wiedzieć, że dziś, pojemnik do krajów w regionie Azji i Pacyfiku jest bardzo potrzebne do współpracy i rozwoju gospodarczego.

"Ale oprócz chęci przystąpienia do TPP czy nie, powinniśmy wiedzieć, że dziś, pojemnik do krajów w regionie Azji i Pacyfiku jest bardzo potrzebne do współpracy i rozwoju gospodarczego"

Organizacje Azji i Pacyfiku nie powinien stanowić program polityczny danego kraju, ale raczej tworzenie poczucia równości między każdym kraju, tak aby mogła ona skorzystać co państwa członkowskie.

Więc pojawia się pytanie, w odpowiedzi na oświadczenie prezydenta Jokowi, który chcesz dołączyć do TPP jest o tym, co korzyści strategicznych, które mogą być generowane w Indonezji?

Zanim odpowiemy na to sprawę oczywiście musimy wgłębić o potencjale tego, co należy do Indonezji na arenie międzynarodowej.

Dziś wiemy, że światowa gospodarka przesuwa się od Atlantyku do czasów ery Pacyfiku tym samym pośrednio rolę krajach Azji i Pacyfiku, aby być bardzo obliczona. A Indonezja jest obecnie jednym z najbardziej potencjał, aby stać się ważnym graczem w regionie Azji i Pacyfiku.

Odsetki w różnych krajach okazały się przeciąganie liny pomiędzy siłami globalnej gospodarki, aby przyciągnąć uwagę Indonezji. Jeden z nich odbywa się poprzez oferowanie różnych funduszy inwestycyjnych w celu ułatwienia program rozwoju w kraju.

Jednym z potencjalnych położenie geopolityczne Indonezji jest bardzo strategicznym mieć cztery z dziewięciu (ssania punktu wąskie cieśniny), który stał się główne szlaki morskie handlu światowego, który jest Cieśnina Malakka, Sunda Strait, Cieśninę Lombok i Makassar cieśniny.

Przesunięcie gospodarce regionie Azji i Pacyfiku pośrednio zwiększyć objętość dystrybucji towarów w regionie Azji i Pacyfiku. To sprawia, że ​​kraje uprzemysłowione coraz bardziej polegać na strategiczne położenie w Indonezji.

Gdy Indonezja została przygotowana infrastruktura i system dystrybucji mempuni Oczywiście zależność gospodarki będą coraz bardziej solidne wzmocnienia.

Jest to postrzegane przez Jokowi z Indonezji jako pivot wyzwalania świata morskiego. Aby to osiągnąć, Indonezja wymaga odpowiedniego rozwoju infrastruktury morskiej.

Aby zrealizować budowę infrastruktury morskiej jest wyraźnie wymagają znacznych funduszy inwestycyjnych. Indonezja musi obejmować wszystkie kraje do udziału i wykorzystanie potencjału Indonezji jako największy na osi morskiego.

Z drugiej strony, znajdują się w regionie Azji i Pacyfiku, który od dawna obudził soliditasnya mianowicie ASEAN. Z drugiej strony, Indonezja jest jednym z krajów, wpływowych w regionie ASEAN, który ma szansę na zbudowanie nowych potęg gospodarczych w dobie Azji i Pacyfiku.

ASEAN stałe cele mierzalne osiągnięcia gospodarcze jest przerażające dla wielu wpływowych krajów świata. Dlatego umiejętność Indonezji do przegrupowania w ASEAN określi siłę przetargową Indonezji w oczach świata.

Im silniejsza siła przetargowa Indonezji, tym większa szansa na Indonezja mówić w organizacjach międzynarodowych.

"Im silniejsza siła przetargowa Indonezji, tym większa szansa na Indonezja mówić w organizacjach międzynarodowych"

Więc kiedy wrócę do przeglądu Trans Pacific Partnership od początku swojego istnienia w rzeczywistości być postrzegane jako szansa lub zagrożenie.


Szanse na powodzenie programu krajowego mogą być uzyskane, ale również potrzebują odpowiednich warunków wstępnych.

Indonezja powinien mieć świadomość, że podczas gry na arenie szerszego regionu, takich jak ten musi pozostać uziemione w ASEAN. ASEAN jest najbardziej odpowiedni punkt wyjścia, zanim przejdziemy dalej do Trans Pacific Partnership.

Ponieważ oczekuje się ASEAN jako "europejski" z Azji będzie centrum gospodarcze regionu Azji i Pacyfiku. Na tej świadomości, jeśli Indonezja chce rozszerzyć współpracę w tym zakresie Trans Pacific Partnership, Indonezja należy dokładnie rozważyć w jakim stopniu pozycja negocjacyjna Indonezji w organizacji.

Widzimy, że Trans Pacific Partnership jest prowadzona przez Stany Zjednoczone, gdzie stał się równoważenie krokiem na wpływy Chin w regionie Azji i Pacyfiku.

Logicznie rzecz biorąc, gdy Indonezja dołączył Trans Pacific Partnership jest otwarcie drzwi współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami.

Być może tu leży wolne i aktywne polityki są odtwarzane przez prezydenta Jokowi. Aby Indonezji jako oś świata morskiego, Indonezja powinien być w stanie przyjąć duże kraje.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteśmy w stanie szybko podjąć decyzję przyłączenia się lub nie z tym Trans Pacific Partnership. Ze względu na brak jasności co do umów o współpracy, jak to będzie zrobione.

Przynajmniej są dwie rzeczy, które znajdą się na porządku obrad Trans Pacific Partnership, że deregulacja export-import, co oznacza ekspansję rynków i przepływ inwestycji łatwiejsze.

Rozważając możliwości w Indonezji jest dziś rzeczywiście najpilniejszą potrzebą jest rozwój infrastruktury morskiej.

Decyzja, czy przyłączyć się do Trans Pacific Partnership powinna opierać się na sile Indonezji w ASEAN, jak również wsparcie rozwoju infrastruktury morskiej.

Prezydent Joko Widodo ogłosił pakiet polityk gospodarczych
(BBC) - pakiet polityk mających na celu wrócić gospodarki
Prezydent Joko Widodo ogłosił pakiet polityki gospodarczej, który zawiera trzy kroki w Pałacu Prezydenckim na środę (09/09).
Trzeci etap obejmuje impuls dla konkurencyjności przemysłu krajowego poprzez deregulację, egzekwowania prawa i biznesu pewności.
Prezydent powiedział, że są 89 z 154 zasady przeglądzie zaproponowane. "Więc to może wzmocnić spójność i pokroić przepisów, które utrudniają branży", powiedział prezydent.
Drugim krokiem jest przyspieszenie krajowy projekt strategiczny eliminuje zator, udzielanie zezwoleń, zakończenie Układ, a przyspieszenie towarów i usług.
Wreszcie, prezydent ma na celu zwiększenie inwestycji w sektorze nieruchomości.
"Pakiet polityki gospodarczej zwiększy sektora realnego. Uważam, że pierwszy etap pakietu polityki gospodarczej będzie wzmocnienie krajowego przemysłu, rozwój mikro branż, ułatwienia handlu między regionami, pobudzić turystykę, poprawę dobrostanu rybaków," powiedział.
Prezydent powiedział, że polityka gospodarcza jest pakiet pierwszy pakiet uruchomiony. Drugi pakiet, według ministra Koordynacyjnego do spraw gospodarki, Nasution, zostaną ogłoszone w czwartym tygodniu września.
Gospodarki wiejskiej
Wśród wielu etapów zwanych prezydent, jest to wysiłek, aby przenieść gospodarki wiejskiej poprzez przyspieszenie i uproszczenie wykorzystania funduszy na rozwój infrastruktury wsi pracochłonnych.
Wcześniej, poprawiona zostanie komunikat rządu nad projektem ustawy w sprawie projektu budżetu na rok 2016 przed członkami MPR / DPR, ostatniego sierpnia, dotacji budżetowych i transferów do regionów i wsi tak, że większe niż wydatki ministerstw i agencji.
W projekcie budżetu 2016, wydatki rządu centralnego wyniesie Rp 1339100000000000, o szczegóły wydatków ministerstw i agencji osiągnąć non Rp780,4 bilionów i wydatków ministerstw i agencji Rp558,7 bln.
Przeniesienie do funduszy regionalnych i wiejskich osiągnęła Rp 782, 2 bilionów dolarów. Fundusz składa się z regionalnego budżetu transferowego na Rp735,2 bilionów i wsi fundusze osiągnęły Rp47 bilionów.

Oczekuje się, że rozwój infrastruktury do prowadzenia gospodarki wsi.
Dobro rybaków
Gdy wyrażona pakiet polityki gospodarczej, wspomniał również również dobro rybaków. Koordynacyjny gospodarcza minister Nasution powiedział, że nie będzie to polityka LPG dla rybaków.
Nasution wskazał, że jeśli rybaka na morzu spędził 30 litrów oleju napędowego Rp207.000 wartości, a następnie za pomocą narzędzia Konwerter LPG rybacy będą tylko Rp62.100 problem. Tak, że kiedy robi się 10kg ryb rybaka zakładając warto Rp20,000 na kg, miał otrzymać zysk Rp137.900.
"Pozwoli to na zwiększenie produkcji ryb złowionych w tym samym czasie poprawy dobrostanu rybaków," Nasution powiedział.
Oczekuje się, aby zwolnić pakiet polityki gospodarczej, dochody publiczne zwiększy siłę nabywczą wzmocnione.

Polityka gospodarcza wielkość pakietu dwóch wersjach licencji
Według agencji Bloomberg, rupia wobec dolara we wtorek (29/09) dotknął Rp14.818 za 1 USD.
Rząd Indonezji wydał dwa etapy pakietu polityki gospodarczej zawiera szereg środków w celu rozwiązania problemów dotyczących inwestycji i licencji.
Środki zostały ogłoszone zgodnie z dziedziny pracy, pewna liczba ministerstw, w tym Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa oraz Ministerstwa Finansów na wtorek (29/09).
W Ministerstwie Środowiska i Leśnictwa, na przykład, twierdzi minister Siti Nurbaya będzie cztery zezwolić na wykorzystanie drewna w produkcji leśnej na licencji o nazwie "Drewno Wykorzystanie Permit".
Później w sferze Ministerstwa Finansów, Minister Bambang Brodjonegoro powiedział, stworzenie zachęt podatkowych dla eksporterów kwiatów, które utrzymują wpływy eksportowe (dhe) w bankach w kraju przez długi czas.
Uruchom pakiet gospodarczy zbiega spadku zapasów i kursu walutowego.
Według ministra Koordynacyjnego do spraw gospodarki Nasution, wielkość pakietu Polityka dwa koncentruje się na wygodę i urządzeń fiskalnych w celu promowania przepływu inwestycji do Indonezji.
"Nie potrzebujemy dużo teraz, co jest ważne kopnięcie. One kopa, że ​​szybkie inwestycje usługi," Nasution powiedział.
Gabinet Sekretarz Pramono Agung powiedział, że rząd centralny będzie instruować władze lokalne, aby skrócić proces tworzenia zezwolenie na prowadzenie działalności.
"Wszystko to, aby dać pozytywny sygnał dla społeczności i krajów sąsiednich, które indonezyjskie przyjaciół z każdego, kto chce zainwestować w Indonezji," powiedział Pramono.
Dwa etapy pakietu działań wydano trzy tygodnie po pierwszym pakietem polityka została wydana w dniu 9 września ubiegłego.
Pierwszy pakiet obejmuje impuls dla konkurencyjności przemysłu krajowego poprzez deregulację, egzekwowania prawa i biznesu pewności.
Pakiet zbiega osłabienie rupii. Według agencji Bloomberg, rupia wobec dolara we wtorek (29/09) dotknął Rp14.818 za 1 USD.
Trzy punkty o wielkości pakietu gospodarcze 3
Jokowi rząd ogłosił gospodarczego objętość opakowania 3. Jak zawartość opakowania jest kompletna?

Gabinet Sekretarz Pramono Agung wygłosił oświadczenie wstępne Pakiet III Polityki Gospodarczej, w Kancelarii Prezydenta, Dżakarta, 7 października
Gabinet Sekretarz Pramono Agung wygłosił oświadczenie wstępne Pakiet III Polityki Gospodarczej, w Kancelarii Prezydenta, Dżakarta, 7 października

Dżakarta, Indonezja - Zespół ekonomiczny prezydenta Joko "Jokowi" Widodo ogłosił tomy pakiet gospodarczy 7th 3, środa, październik. Komunikat wzmocnienie konkurencyjności w świecie biznesu w samym środku kryzysu gospodarczego.

"Wierzymy" kopa "Ten pakiet polityki na szczeblu trzeciej. Momentum czujemy dzisiaj, w której znacząco wzmocniła rupii, "powiedział szef gabinetu sekretarza Pramono Agung Wibowo, w Państwowym Pałacu w środę po południu.

Minister Koordynacyjny gospodarcza Nasution dodał, że w trzecim tomie tego pakietu ma zachęty do obniżenia kosztów spółki.

Tutaj, trzy ważne kwestie związane z pakietem gospodarczym.

Spadek cen oleju opałowego (BBM), gazu i energii elektrycznej

Cena paliwa lotniczego, gazu płynnego (LPG), 12 kg, Pertamax i skuteczne Pertalite się od 1 października 2015 r.

Cena oleju napędowego zmniejszyła się o RP 200 na litr, więc cena detaliczna subsydiowanych rodzajów oleju napędowego będzie 6.700 Rp za litr.

Spadek cen oleju napędowego stosuje się również do rodzaju paliwa niesubsydiowany diesel.

Premii cena paliwa pozostaje na Rp 7400 na litr (Java, Madura, Bali) i RP 7300 (poza Java, Madura, Bali). Nowa cena obowiązuje od października do grudnia 2015 r.

Ceny gazu. Cena za fabrycznie z nowych złóż gazu są ustawione zgodnie z siły nabywczej przemysłu nawozowego, który wyniósł US $ 7 MMBtu (milion brytyjskich jednostkach cieplnych). Podczas gdy cena gazu dla innych gałęzi przemysłu (jak petrochemicznym, ceramika, itp) zostanie zmniejszona zgodnie z umiejętności swoich branżach.

Obniżka cen gazu jest możliwe dzięki efektywności systemu dystrybucji gazu, a także zmniejszenia dochodów państwa, czy dochody niepodatkowe (bez podatku) gazu.

Jednak rząd uważa, że ​​spadek cen gazu nie będzie mieć wpływu na wysokość przychodów, które stają się częścią firmy gazowej umowy o współpracy. Spadek cen gazu dla przemysłu będzie dniem 1 stycznia 2016.

Cena energii elektrycznej. Ceny energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych oraz I3 I4 zmniejszy się o 12 USD - 13 USD za kWh w następstwie spadku cen ropy naftowej (automatyczna regulacja taryf). Stopa dyskontowa zostanie podany do 30 procent zużycia energii elektrycznej o północy (23:00) do rana (08:00), kiedy obciążenie systemu energii elektrycznej jest niska.

Zachęty rządowe opóźnienia w płatności rachunków za energię elektryczną nawet o 40 procent rachunku za energię elektryczną pierwsze 6 lub 10 miesięcy, a przemysł może spłacić ją stopniowo. Dotyczy to w szczególności do przemysłu pracochłonnych, a także konkurencyjności przemysłowej jest słaby.

Ekspansja odbiornik przedsiębiorców Ludowa Business Credit (KUR)

Poprawa dostępu przedsiębiorców do kredytów bankowych, w ramach programu KUR, rząd obniżył stopę procentową o 22 KUR od procent do 12 procent.

W opakowaniu tej polityki, rodziny, którzy mają stały dochód, może otrzymać Kur dla produkcyjnego sektora biznesowego.

Dzięki tej polityce, banki Kur napędzane pro-aktywne działania w celu zaoferowania do danej osoby, tak że zwiększy uczestników Kur, zachęcając jednocześnie do wzrostu nowych przedsiębiorców.

Uproszczenie odprawy ziemi w działalności inwestycyjnej

W sektorze ziemi, Ministerstwo Rolnictwa i Planowania / Narodową Agencję gruntów, zmiany rozporządzenia nr 2 2015 standardów obsługi i rolnego, Ziemi Przestrzennych i aktywności inwestycyjnej.

Niektóre substancje Nowy układ, który obejmuje takie rzeczy jak:

a. Wnioskodawca uzyskać informacje o dostępności terenu (pierwotne 7 dni do 3 godzin);

b. Wszystkie wnioski są zarejestrowane jako forma pewności dla wnioskodawców dostępności i użytkowania gruntów, plany. Listy opublikowane w ciągu 3 godzin.

c. Kompletność zasadach licencji podanych w formularzu, wniosek, utworzenie spółki, nad prawami lądowych być warunkiem wstępnym do rozpoczęcia działalności w terenie. Istnieje wymóg, które mogą być uzupełniane przed wydaniem dekretu o prawa użytkowania ziemi.

d. Okres konserwacji (wymóg powinien być kompletna):

Hak Guna Usaha: od 30-90 dni do 20 dni roboczych (do 200 ha), lub 45 dni roboczych (> 200 hektarów)
Rozszerzenie / Odnowienie HGU: od 20-50 dni do 7 dni roboczych (do 200 ha), lub 14 dni roboczych (> 200 hektarów)
Zapytanie brokerska / Prawa do używania: od 20-50 dni roboczych do 20 dni roboczych (do 15 ha) lub 30 dni roboczych (> 15 ha)
Rozszerzenie / Odnowienie brokerska / Prawa do używania: od 20-50 dni roboczych do 5 dni roboczych (do 15 ha) lub 7 dni roboczych (> 15 ha)
Prawa Teren: 5 dni roboczych 1 dzień roboczy
Rozstrzyganie reklamacji: 5 dni roboczych do 2 dni roboczych
e. W przedłużenie praw do użytkowania gruntów zostały na podstawie oceny zarządzania i użytkowania gruntów (w tym ogromnej kontroli) przez odpowiednie grunty niewykorzystywane w początkowych wymagań petycji.

Starszy zastępca gubernatora Banku Indonezji Adityaswara Mirza powiedział, że obecna sytuacja na rynkach finansowych uległa poprawie na skutek czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Czynniki zewnętrzne, Mirza powiedział, że dane z gospodarki Stanów Zjednoczonych przeżywa trochę słabości, w szczególności w sektorze pracy. Inna sprawa jest konsekwencją wzrostu stóp procentowych zaczynają się zmieniać. "Początkowo wielu uczestników rynku przewidują wzrost stóp procentowych Fed w październiku lub grudniu, ale najwyraźniej zmienił swoje prognozy na 1 lub 2. kwartale przyszłego roku", powiedział Mirza.

Zmiana ta doprowadziła do odwrócenia, tak, że spekulanci, którzy kilka miesięcy wcześniej kupił dolary wcześniej, to teraz, aby ograniczyć straty.

Do czynników wewnętrznych, rynek pozytywnie do pakietu polityki kkonomi pierwszy, drugi i trzeci. Pakiety te pokazują zaangażowanie rządu do reform gospodarczych.

"W dłuższej perspektywie polityka, że ​​pakiet będzie w stanie zmniejszyć inflację", powiedział Mirza.
Rząd rozpoczął czwarty pakiet polityki gospodarczej
Pracownicy opieki społecznej stają się tematem pakietu polityki tego czasu
Dżakarta, Indonezja - Rząd uruchomił pakiet czterech tomów polityki gospodarczej w czwartek, 15 października 2015 roku główny nacisk w pakiecie strategicznym, tym razem jest dobro pracowników i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Aby zapewnić dobrobyt pracowników, rząd wdroży nową formułę do obliczenia kwoty minimalnej płacy Wojewódzki (UMP)

"Państwo istnieje, aby zapewnić pracownikom, aby nie wpaść w niskiej płacy, ale pracodawcy mają również pewności," powiedział minister Koordynacyjny do spraw gospodarki Nasution w konferencji prasowej.

Jeśli chodzi o rozwój sektora MŚP, pemerintahkan powrotem proponowanego planu dystrybucji na relaks Ludowej działalności kredytowej (KUR) i zapewnić kredytów obrotowych dla producentów towarów eksportowych MŚP.

Oto kilka punktów w czwartym pakietem polityki gospodarczej przedstawiony przez Nasution, Ministra Pracy i Minister Finansów Hanif Dhakiri Bambang Brodjonegoro,

Minister Koordynacyjny dla Nasution Gospodarczej:

1. Wynagrodzenia pracowników na pewno tam się co roku.

2. Państwo istnieje, aby pomóc pracownikom zmniejszyć ciężar kosztów życia w sieci bezpieczeństwa w postaci emisji z których Indonezja Inteligentne karty i zdrowy Indonezja.

3. Wzór UMP: Płaca minimalna w tym roku plus stopa inflacji i wzrostu gospodarczego (w procentach). Wzór ten nie ma zastosowania w ośmiu prowincjach, że obecna płaca minimalna jest nadal poniżej potrzeb życiowych (KHL).

Dla ośmiu prowincji, będą miały okres przejściowy czterech lat. Od czterech lat, płaca minimalna nie nabędzie dodatkowy przyrost zrekompensować marży o wartości KHL

Minister pracy Hanif Dhakiri:

1. Ocena potrzeb życiowych (KHL) będą prowadzone co pięć lat. To dlatego, że według badań Centralnego Biura Statystycznego (BPS), zmiany w modelu konsumpcji wystąpił co pięć lat.

2. W przyszłości, nie ma obowiązku Spółki do ustalenia struktury i skali płac. Oznacza to, że płace powinny być uznane wśród pracujących wieku, kompetencji, wykształcenia, osiągnięcia i wydajności. To będzie uregulowana w samym rozporządzeniu.Minister finansów Bambang Brodjonegoro:

1. Związane z kredytów obrotowych dla producentów towarów eksportowych MŚP, Agencja indonezyjskiej Finansowanie eksportu (LPEI) zrobili mapowanie. Efektem jest 30 firm, które mają potencjał do uzyskania kredytów obrotowych.

Zachęty podatkowe Więc ostrości Pakiet Polityki Gospodarczej Volume V
Pakiet polityki gospodarczej rządu będzie nadal wzmacniać stabilność gospodarczą pośród światowego kryzysu ekonomicznego, który również wpływa Indonezja, potwierdził prezydent Joko Widodo powiedział po posiedzeniu rządu ograniczonego na czwartek po południu (22/10).
Minister Nasution do spraw gospodarczych w Kancelarii Prezydenta ogłosiła pakiet polityk gospodarczych tom 5, w Dżakarcie czwartek, 22 października 2015 roku (VOA / Andylala).
Minister Nasution do spraw gospodarczych w Kancelarii Prezydenta ogłosiła pakiet polityk gospodarczych tom 5, w Dżakarcie czwartek, 22 października 2015 roku (VOA / Andylala).
 

Pakiet Polityka gospodarcza 4 Problem Płace i ostrości Ludowa Business Credit

JAKARTA
Rząd wydał pięć polityki gospodarczej, aby zwiększyć głośność pakiet gospodarki krajowej. Pakiet, który koncentruje się na politykę zachęt rządowych związanych z obniżenia podatków.

Minister gospodarki Nasution na urząd prezydenta w Dżakarcie w czwartek (22/10) powiedział pierwszy polityka jest sprawą zachęt ulg podatkowych w aktualizacji wyceny aktywów spółki, zarówno w przedsiębiorstwach państwowych (SOE) oraz podmiotów prywatnych. Nasution powiedział podczas firma nie chce zrobić przeszacowania aktywów, ponieważ stawka podatkowa jest wystarczająco wysoka. A on powiedział, jeśli przeszacowanie aktywów odbywa się, w szczególności w odniesieniu do aktywów majątkowych, może sprawić, że wartość aktywów spółki wzrosła.

"Cóż, jeśli nie przeszacowanie wtedy, to zwiększy ich możliwości. Stworzy pojemność i wydajność finansowe wzrosły o znaczną kwotę. W rzeczywistości był w późniejszych latach może mieć większy zysk. Aktywa ogółem wzrośnie. Powiedzmy, 100% lub 200 %, to może być więcej ", powiedział Nasution.

To samo zostało przekazane przez Ministra Finansów Bambang Brodjonegoro, podając przeszacowania jest korekcja wartości majątku spółki, zgodnie z aktualną wartością godziwą. Bambang wyjaśnił, zazwyczaj podatku dochodowego (VAT), w celu wyceny aktywów powiązany 10 procent, ale obniżka pewien okres.

"Na podatników (WP), w momencie składania przeszacowania aktywów, do dnia 31 grudnia 2015 roku wysokość taryf specjalnych ostatecznej wyceny podatku dochodowego od normalnego 10% do 3%. Na pytanie, w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku, kwota opłaty wynosi 4%. Podczas składania 1 lipca do 31 grudnia 2016 roku, ostateczna kwota specjalnej stawki podatku dochodowego do 6% wyceny ", powiedział Bambang.

Na drugim polityki objętości opakowania 5 jest wyeliminowanie podwójnego opodatkowania zbiorowego umowy inwestycyjnej funduszy inwestycyjnych nieruchomości lub powszechnie znany jako REIT (Real Estate Investment Trust). Według Bambang obejmują zwykłych papierów wartościowych emitowanych przez spółki za kaucją lub bazowych aktywów takich jak nieruchomości lub infrastruktury.

Bambang dodał: "Z PMK, że wkrótce wydać w przyszłym tygodniu, a następnie podwójnego opodatkowania, w szczególności dla firm, ze szczególnym celu akandihilangkan być jeden podatek. Tak więc można się spodziewać, obecność tego instrumentu KIK TRAGICZNA może pojawić się w indonezyjskim rynku kapitałowego oraz w celu przyciągnięcia inwestycji do Dokonano tego za granicą ".

Tymczasem, Financial Services Authority (FSA) wydała również nową politykę, która koncentruje się na bankowości islamskiej. Przewodniczący Rady Komisarzy FSA, Muliaman D. Hadad, nowa polityka jest ważna, ponieważ cztery poprzednie pakiet Polityka wydany przez FSA, Banku Indonezji (BI), a rząd musi jeszcze dotrzeć do całego sektora finansowego.
Google Translate for Business:Translator ToolkitWebsite TranslatorGlobal Market Finder

Według Hadad, przemysł szariat nie otrzymała część.

"Po pierwsze, jest łatwość produktów i działalności banków islamskich. Mechanizm licencjonowania i wydatków produkty islamskie będzie łatwe. Z disederahanakan, to nie trzeba prosić o pozwolenie powinien wysłać list, ponieważ produktów szariatu zostaną skodyfikowane w książce. Jeśli produkty już istnieją, nie jest konieczne Licencja znowu, po prostu poinformuj, "powiedział.

Mechanizm licencjonowania innych produktów objętych zakresem szariatu dalszego Hadad, w tym złote szariatu Pożyczki, które również nie trzeba prosić o pozwolenie.

W konferencji prasowej z udziałem kilku ministrów, w tym minister gospodarki Nasution, ministra Koordynacyjnego ds Morskiej Rizal Ramli, gubernatora Banku Indonezji Agus Martowardojo, minister finansów Bambang Brodjonegoro i przewodniczący Financial Services Authority FSA Hadad Hadad był - Prezes Joko Widodo powiedział, że rząd zrobi wszystko, co możliwe, aby wzmocnić stabilność gospodarcza wśród światowego kryzysu ekonomicznego, który również wpływa Indonezja.

Prezes zapewnia również pakiet rządu polityka gospodarcza będzie nadal.

"W związku z tym, pakiet będzie nadal postępować z Bankiem Indonezji także z FSA. Od 1,2,3,4,5 będą kontynuowane z 6,7,8 może do 100. Może do 300 enty 200. może. Ale jasne, spójność naszego czasu chciał dać silne wrażenie, że naszym zamiarem przekształcenia podstawy gospodarki narodowej. Co oczywiście chcemy, aby obywatele i przedsiębiorcy wiedzą, że będziemy nadal pracować regulacji mereform i biurokratyzację ", powiedział prezydent. (VOA)

Szósty pakiet gospodarczy na "przedmieściach"
Oczekuje się, że specjalne strefy ekonomiczne ożywić gospodarkę na obszarach wiejskich.
Sześć etapów pakietu polityki gospodarczej, między innymi, w reżyserii próbując przenieść gospodarki na przedmieściach, powiedział minister gospodarki Nasution.
Ponadto minister Koordynacyjny (Koordynacyjny) Sprawy gospodarcze Nasution stwierdził pakiet polityki gospodarczej w tym czasie skupić się również na podatki, zarządzania zasobami wodnymi i medycyny.
"Po prostu, za pomocą tego pakietu, są pewne obszary, w obszarze ustala się Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE), którego głównym celem jest przetwarzanie istniejących zasobów w regionie i poza nim", powiedział Nasution w jego biurze, czwartek (5/11) ,
Specjalne strefy ekonomiczne

Tanjung Lesung (Banten)
Sei Mangke i Tanjung Api-api (North Sumatra)
Palu (Central Sulawesi)
Bitung (North Sulawesi)
Mandalika (Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie)
Morotai (Moluki Północne)
Maloy Batuta Trans Kalimantan (Kalimantan Barat).
Teraz te osiem stref ekonomicznych ustanowionych przez przepisy rządowe na konkretne obszary, które zostaną opracowane, a mianowicie Tanjung Lesung w prowincji Banten, Sei Mangke i Tanjung Api-api (North Sumatra), Palu (Central Sulawesi), Bitung (North Sulawesi), Mandalika ( Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie), Morotai (Moluki Północne) i Maloy Batuta Trans Kalimantan (Kalimantan Barat).
Zwolnienie z podatku
W specjalnych strefach ekonomicznych, które są przewidziane różne obiekty z ulg podatkowych, w szczególności przemysłu, które przetwarzają lokalnych zasobów wokół KEK i spełniają określone wymagania.
"To jest zachęcanie do wyrównania biznesu i przemysłu klimatu jest dobre" Nasution powiedział.
Nasution powiedział, że polityka to czas obejmuje także zarządzanie zasobami wodnymi, a także spraw Żywności i Leków związane są obsługiwane BPOM.
Rząd prezydenta Jokowi do tej pory uruchomiła pakiet sześciu polityki gospodarczej.
W zarządzaniu zasobami wodnymi, rząd opiera swoją politykę na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który nie pozwala na zarządzanie handlowej zasobów wodnych w sektorze prywatnym.
Jednak, gdy orzeczenie Sądu dół, rząd wydał pozwolenie na różnych firm, nie tylko wody butelkowanej firmy.
Dlatego powiedział Nasution, firmy będą nadal działać zgodnie z uprawnieniami "dopóki licencja wygaśnie lub, dopóki nie jest nowe przepisy".
O regulacji żywności i leków, Nasution wystawiać licencji uproszczenie import leków.
Jest to pakiet sześciu polityki gospodarczej prowadzonej przez rząd od prezydenta Jokowi zrobić prombakan obudowy.
Diiluncurkan pierwszy moment, Nasution powiedział, że pakiet reform gospodarczych potrzebnych do jazdy z powrotem gospodarka zwalnia.

Towary Agro 5 Indonezja ŚWIECIE
Powinniśmy być dumni zamienia niektóre produkty rolne i plantacji Indonezja jest bardzo globalnym. Wśród obecnej przepełnienia importu towarów konsumpcyjnych z zagranicy, rolnictwo i towary plantacji nadal jest towarem na arenie międzynarodowej. Tym razem zajmiemy się trochę o 5 surowców rolnych i indonezyjskich plantacji na świecie.

Palm Oil
Indonezja umieścić siebie jako producenta ropy oleju palmowego na świecie. W 2011 Indonezja zdominować światowy rynek ropy naftowej o 47% palmowego do przekroczenia Malezję na 2 miejscu z 39%. Eksport oleju palmowego może przyczynić walutowych kraju w wysokości 14 mld USD w 2010 roku i ma znacznie wzrosnąć z roku ketahunnya.

2. Przyprawy

Od niepamiętnych czasów, Indonezja słynie z przyprawami. Rośliny przyprawowe, że rozwija się w Indonezji, aby przyciągnąć inne narody do menguasainnya. Jest nieuniknione, że w ciągu ostatnich wielu zagranicznych krajów bogatych w wyniku przyprawy z Indonezji, który ma bardzo wysoką wartość. Do tej pory, Indonezja jest głównym eksporterem przypraw na świecie, w tym gałki muszkatołowej (nr. 1), cynamon (nr. 1), goździki (nr 1) i pieprzem. (Nr 2).

3. Kakao

Indonezja jest nr 3 w kakao świecie po Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghany. Produkcja rośnie średnio o 3,5% rocznie, w 2014 roku rząd zobowiązał się do pokonania dwa kraje w pierwszym szeregu, jako największego na świecie producenta kakao. W 2010 roku produkcja kakao Indonezyjski osiągnęła 574 tysięcy ton, stanowiły 16% światowej produkcji kakao, a Wybrzeże Kości Słoniowej w pierwszym szeregu z 1,6 mln ton, co stanowiło 44%.

4. Guma

Indonezja zajmuje drugie miejsce po Tajlandii jako dostawca ropy gumy. Istnieje wspomnieć Indonezji jako guma arabska świata. Pomimo utraty pod względem liczby i wydajności plantacji kauczuku, gumy, ale indonezyjskiej jakości reklamowany jako zwycięstwo nad gumy z Tajlandii. W roku 2011 produkcja gumy w Indonezji osiągnął 2,8 mln ton.

5. Kawa

Indonezja obecnie zajmuje trzecie jako producenta światowej kawowego w Brazylii i Kolumbii. Produkcja kawy Basarnya Indonezji rocznie średnio około 600 tysięcy ton. Z tej liczby Indonezja może dostarczyć 7% na świecie kawy.
Produkcji ostoją Exchange
Menpar powiedział Indonezja lepsze pod względem atrakcji turystycznych, ceny priorytetów i turystyki konkurencyjnych.

Indonezja Więc producentów sektora ostoją turystyki DevisaGili Lawa Dalat, Lombok, Indonezja (Michele Westmorland / Corbis)
Minister turystyki Arief Yahya powiedział, że rząd przywrócenia turystyki jako ważnego sektora, z wiodącym sektorem dla źródło środków dewizowych Indonezji.

Jest to ustawione na specjalnym posiedzeniu zamkniętym turystyki w Bogor Pałac Prezydencki, w poniedziałek (16/2), a prezentowane na otwarciu Krajowej Konferencji Stowarzyszenia indonezyjskich Hotele i Restauracje, wtorek (17/2).

"Wpływ tego stwierdzenia, gdy region ma zostać obywatelem obszary strategiczne, sektor poprą plan, który na przykład Ministerstwo Robót Publicznych będzie naprawić drogi," powiedział.

Dodał, że Indonezja faktycznie ma zalety w odniesieniu do celów turystycznych, ceny priorytetów i turystyki konkurencyjnych.

Choć z drugiej strony, Ariel objawił przez Travel danych i Turystyki konkurencyjnej Główna opracowanej przez World Economic Forum, Indonezja jest na rankingu 70 140 krajach.

"Będziemy naprawić braki turystyki jako infrastruktury turystycznej, technologii informatycznych i turystyki, i higieniczne", dodał.

To, dodał, jest największym wyzwaniem. Mamy nadzieję, Indonezyjski turystyka będzie szybko rosnąć i stać się podstawą przemysłu Indonezji oprócz ropy, gazu oraz oleju palmowego.

TKI Contribute State Foreign Exchange po drugim największym Nafty i Gazu
walutowego pochodzi od pracowników indonezyjskich (TKI) wciąż zajmuje drugie miejsce jedynie w sektorze ropy i gazu (ropy i gazu).

W 2009 roku sam zagraniczni pracownicy migrujący poprzez dostarczanie przekazów pieniężnych do kraju sięgnął US $ 6,617 mld euro.

"Pracownicy migrujący przyczyniają się do dewiz drugim co do wielkości po ropy i gazu", powiedział prezes Time Shift (PAW) Izba Handlu i Przemysłu (Kadın) Adi Putra Tahir w Krajowym Seminarium rozwikłać Placement i ochrony pracowników za granicą, w Bidakara Hotel, Dżakarta, środa (06/02).

Powiedział, że umieszczenie polityki i ochrona pracowników indonezyjskich (TKI) nadal nie jest optymalna. Więc powiedział modernizacji problem umieszczenia i ochrony pracowników migrujących powinny być dobrze zorganizowane krajowego ruchu i synergii.

"Spodziewam się, że jest to ruch narodowy, zadbane, zainteresowane strony muszą chodzić synergiczny. Wymagają szczególnej uwagi od rekrutacji, stażu, a nawet ochrony ", powiedział Adi.

Według Adi, liczba pracowników, którzy pracują za granicą nie może być oddzielona od zatrudnienia przez rząd jest nadal ograniczona. Tempo wzrostu gospodarczego szacuje się na 6% nie jest jeszcze podniósł dostępności miejsc pracy w kraju.

Na podstawie danych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych liczby pracowników, którzy pracują za granicą osiągnęła 3.246 mln ludzi rozmieszczonych w wielu krajach. Tej kwoty 2009 przypadków zagrożonych pracowników migrujących osiągnęła 69 004 osób.

Indonezja może narazić pracowników cudzoziemców (TKI) do 10 mln osób, czyli około pięciu procent populacji.

Zostało to objawione przez Przewodniczącego Stałego Komitetu Zatrudnienia Spraw Zagranicznych Izby Gospodarczej, Nurfaizi, w seminarium na temat pracowników migrujących, organizowanych przez Izbę Handlową w Dżakarcie, środa (06/02).

Nurfaizi który jest również przewodniczącym Stowarzyszenia Corporate Services TKI (APJATI) porównano z Filipin, który umieścił 10 procent ludności do pracy za granicą.

"Wyniki, Filipiny przeczesał wymieniać do 15 miliardów dolarów rocznie i stać się największym producentem całego dewiz generowanego przez rząd Filipin," powiedział.

W ciągu pięciu lat, powiedział, rozmieszczenie pracowników migrujących osiągnął cztery miliony ludzi i jest ukierunkowane na zwiększenie do czterech milionów osób w ciągu najbliższych dwóch lat.

"To wtedy obsługiwane przez wszystkie strony i konsekwentnego zaangażowania rządu," powiedział.

Zwiększenie liczby pracowników migrujących ze wzrostem 21 procent w skali roku, począwszy od 2004 roku, który wyniósł 380 690 osób na 696 743 osób w 2007 roku w kraju docelowym Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku.

Nurfaizi powiedział umieszczenie pracowników migrujących w sektorze nieformalnym nadal dominuje 78 procent, natomiast staże dla regionie Azji i Pacyfiku w sektorze formalnym może sięgnąć 52 procent w ciągu ostatnich lat.

W ogóle, jak mówi, jest coraz większa liczba pracowników migrujących, którzy są nie tylko postrzegane jako sukces programu stażu TKI, ale także coraz więcej siły roboczej, która jest proporcjonalna do dostępności miejsc pracy w kraju.

Powołując się na dane Kemnakertrans, dyrektor generalny protokołu i konsularnych Spraw Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Lutfi Rauf, powiedziała, że ​​2,8 mln pracowników migrujących w latach 2005-2009 z "przekazu" (przekazów pieniężnych pracowników migrujących na język kraju) osiągnęła 6617 dolarów w roku 2009 do 69 004 pracowników migrujących problematyczne w 2009 roku.

W 2009 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z indonezyjskich Reprezentantów szukała spełnienia podstawowych praw pracowników, którzy doświadczają problemów za granicą z podstawowych praw zebrane osiągnęła 326 495 438 750 dolarów dolarów USA i Singapur.

W okresie styczeń-maj 2010 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i indonezyjskie Przedstawiciele skutecznie ułatwia spełnienie podstawowych praw pracowników migrujących aż o 156 416 dolarów, Rp185.736.941, Zjednoczone Emiraty Arabskie dirham 1845, 4800 i 140.000 dolarów riali Singapurze.

Dla przypadków pracowników migrujących obejmuje niezapłacone wynagrodzenia, molestowanie seksualne, wypłacane są niższe pensje, maltretowanie, zabójstwa, wypadki przy pracy, "handlu" (Handel) naruszenia imigracyjne, i tak dalej.

Lutfi powiedział przeszkody napotkali na ochronę obywateli, między innymi, niezgodność z zasadami i przepisami, rząd Indonezji nie miał umowy dwustronne z wszystkich krajów pracowników migrujących, wysyłania nielegalnych pracowników migrujących i pracowników, którzy nie są właściwe.

Minister spraw zagranicznych Marty Natalegawa w przesłuchaniu z Komisji I do Izby Reprezentantów w dniu 2 grudnia 2009 roku powiedział, że kwestia ochrony obywateli Indonezji za granicą są priorytetem MSZ.


Indonezyjski ranking gospodarka 9 Świata
Mediawarga.info - Bank Światowy plasuje Indonezji jako 9 największej gospodarki na świecie. Indonezji PKB na koniec 2014 roku osiągnęły US $ 2,55 biliona dolarów. Stanowisko to zmiany PKB w Wielkiej Brytanii był tylko US $ 2.4 biliona dolarów.
Wartość ekonomiczna jest obliczana jako wynik porównania siły nabywczej towarów lub usług w kraju, rodzaj towarów lub usług z wykorzystaniem tej samej walucie, w dolarach amerykańskich. Termin ten jest znany jako parytet siły nabywczej (PPP). Na przykład, The Economist za pomocą metody obliczeniowej opartej na cenie McDonalda, znany jako "Big Mac" indeksu.
DBS Bank ekonomista, Gundy Cahyadi powiedział w centrum światowej gospodarki jest teraz przenosi się z Ameryki i Europy do Azji. Postęp w Azji rozwiane pogląd, że gospodarka USA jest nadal największą potęgą na świecie, który napędza wzrost gospodarczy na świecie. Według wyników badań DBS, w przyszłości, Azji stworzy równe giganta gospodarczego Niemiec co trzy lata. Oczekuje się, że pierwszy nowy gigant gospodarczy nastąpić w 2023 roku, druga w 2031, a trzeci w 2038 roku.
RI gospodarczy przekroczy Australia i Korea Południowa w 2030 roku

Liputan6.com, Dżakarta - Ekonomia Stany Zjednoczone (US) przewidywane nadal pokazać swoją dominację w roku 2030. W tym samym czasie, oczekuje się również, że gospodarki niektórych krajów rozwijających się przeżyć falę podczas gdy niektórych krajach europejskich rzeczywiście wsunąć do niższego rzędu.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, oczekuje się, że ziemia Wuja Sama, aby pozostać liderem gospodarki światowej z jej produktu krajowego brutto (PKB) w ciągu najbliższych 15 lat przewiduje się dla nas dotrzeć $ 24,8 biliona dolarów, co stanowi wzrost o US $ 8 bilionów dolarów w porównaniu do prognoz PKB w tegorocznym US $ 16 8 bilionów.

Tymczasem w drugiej pozycji zajmują Chinach PKB wzrośnie dwa razy, że prognozy na ten rok do US $ 22.2 mld pomóc wypełnić lukę gospodarczą między USA i Azji w ogóle.

Trzecie miejsce zajmuje Indiach przewiduje się, że tylko w 2015 roku zakończył piąty największy PKB na świecie. Zważywszy, że w ciągu najbliższych 15 lat, Indie przypuszczalnie przekroczyć Brazylii, Anglii, Francji, Niemczech i Japonii. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) powiedział, że kraj będzie miał największą siłę roboczą na świecie w ciągu najbliższych 15 lat.

Podczas gdy w Japonii jest oceniany jako kraje mniej szczęścia. Ponieważ po jej gospodarka wzrosła w latach 1990 i doświadczonych w fazę stagnacji, wzrost gospodarczy w Japonii będzie powolny, zmuszając ranking Japonii spadł na czwarte miejsce na liście krajów o największej gospodarki na świecie do 2030 roku.

"Japonia jest ważna lekcja, że ​​jak szybko można doświadczyć podobnych umniejsza struktury gospodarczej", powiedział główny ekonomista JP Morgan Bruce Kasman cytowany przez Bloomberga, niedzielę (04/12/2015).

Poza Japonią, Francja jest również oczekuje się spadku trzy pozycje do rangi 8 z PBD US $ 3.3 bilionów i Włoszech spadła o dwa miejsca na pozycję 11 z PKB US $ 2.3 biliona dolarów.

Tymczasem gospodarka Indonezji przewiduje się w rankingu 13 na liście krajów o największej gospodarki w PKB USA 2,1 bln USD w 2030 roku, ponad Australia w pozycji 14 i Korei Południowej na 15. pozycji z PKB US $ 1.9 biliona dolarów.

"Jest wiele niepewności. Czy Chiny mogą rosnąć o 4 procent i 6 procent, jest wiele rzeczy do poszukiwania byłoby w gospodarce światowej. Albo czy Indie może wzrosnąć o 3 do 8 procent. Jest to duża różnica, jeśli połączyć je w czasie stary, "powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, Jamajka przewiduje się najniższa pozycja rzucić aż 13 w pozycji 136 w roku 2030. Podczas gdy Uganda stanie się krajem z największą postępu od wspiął 18 stopnie w pozycji 91.
Google Translate for Business:Translator ToolkitWebsite TranslatorGlobal Market Finder

1 comment:

  1. Do you need loan to start up your personal business? if yes kindly contact this email: finance_institute2015@outlook.com bellow.

    E hiahia ana koe taurewa ki te timata ake koutou mahi whaiaro? ki te ae aroha whakapa tenei imera: finance_institute2015@outlook.com raro

    ReplyDelete